Drooglegging Sassenheim gaat voorlopig niet door REGIOfJOURlNAAL Slotgracht Teylingen symbolisch overgedragen Bareigenaar verzet zich tegen vroeger sluiten Indrukwekkende expositie jubilerende Oranjevereniging LEIDEN CetdócSoimmt WOENSDAG 30 MEI 1984 PAGINA 7 Noordwijk ontwikkelt toeristisch beleid NOORDWIJK De gemeenteraad van Noordwijk heeft gister avond besloten een be drag van 40 mille uit te trekken voor het aan trekken van een exter ne adviseur bij het ont wikkelen van een toe- ristich beleid. D'66-er T. van Rijnberk had ern stige bezwaren, maar de meerderheid volgde toch het college. Watertrappen in 't Kokkerbad NOORDWIJKERHOUT In het kader van het tienjarig be staan wordt in het zwembad 't Kokkerbad in Noordwijker- hout het Nederlands Kampioenschap Watertrappen gehou den. Dat gebeurt in het weekeinde van 23 en 24 juni. De strijd gaat alleen bij voldoende deelname door. Zaterdag 23 juni wordt om één uur het startsein gegeven en men gaat door tot de deelnemers opgeven. Om voor de tital in aanmerking te komen, moeten de deelnemers het minimaal 25 uur volhouden. Na elk uur mag een rustpauze van vijf mi nuten worden genomen met een maximum van een kwartier in de drie uur. De deelnemers moeten minstens 16 jaar zijn, beschikken over de zwemdiploma's A en B en een sportkeu- ringsbewijs. Er kunnen maximaal 20 mensen meedoen en al er meer gegadigden zijn, wordt er geselecteerd. Inschrijven kan tot 10 juni bij het zwembad aan de Van Ierssellaan. tele foon 02523-4477. Informatie is verkrijgbaar bij W. Kikkert, chef-badmeester van 't Kokkerbad. Anita Meyer krijgt Gulden Vedel DEN HAAG De Gulden Vedel, jaarprijs van de Neder landse Vereniging van Dansle- raren (NVD),is toegekend aan de zangeres Anita Meyer. Ze krijgt de onderscheiding voor haar plaat „Moments Toge ther", waarop muziek staat die de dansscholen bijzonder aan sprak. De vedel wordt op 6 juni uitgereikt in Amsterdam op het internationale congres van de NVD. Het congres heeft dit jaar als motto: „Nos talgia '84, hang naar het verle den, blik op de toekomst". Willem van Oranje OEGSTGEEST In het kader van het „Herden kingsjaar Willem van Oranje" is in samenwer king met K. en O. door de 75-jarige Oranje Vereni ging Oegstgeest een lezing georganiseerd. Vanavond zal in het Gemeenteen- trum aan de Lijtweg prof. dr. J.J. Wolters, die als ad viseur betrokken is ge weest bij de televisieserie „Willem van Oranje" spre ken. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Aanvang: 20.30 uur. Tikigolfbad: duizend bezoekers per dag WASSENAAR Het zwembad met naar verluidt „de langste overdekte waterglijba nen van de wereld", het Tikibad in attractie park Duinrell in Wassenaar, lijkt een onver deeld succes te worden. Graaf Van Zuylen van Nijevelt, die als eigenaar van Duinrell enkele miljoenen in het golfslagbad inves teerde, maakte gisteren bekend dat dagelijks gemiddeld duizend bezoekers de toegangs poorten van het zwembad passeren. De heer Van Zuylen deed dat tijdens de verwelko ming van de veertigduizendste bezoeker in veertig dagen, de vijf maanden oude baby Tim Klippers uit het Westduitse Vreuzbach, nabij Keulen. De kleine Tim werd met zijn ouders en broer en zusje uitgebreid in de bloemetjes gezet. Zeeverkenners op De Kaag WARMOND De 12e Scouting Kaagcupzeilwed- stijden gaan vrijdag van start. Aan deze jaarlijkse klassewedstrijden voor Lelievletten en Lelie- schouwen nemen circa 170 teams met een totale bemanning van ongeveer 700 zeeverkenners deel. Deze zijn voornamelijk af komstig uit de regio's Den Haag, Leiden en Delft, alsmede Westland, Rijn land en Bollenstreek. Op de eerste wedstrijddag worden twee series en op de tweede wedstrijddag één serie verzeild, waarvan de resulta ten de uiteindelijke klassering voor de groepsprijs bepalen. De deelnemers kamperen op het Boterhuiseiland, het bui tencentrum van 17 zeeverken- "nersgroepen uit de regio's Den Haag en Leiden en verder in de Zijl en de Kogjespolder. Het Nederlands Nautisch Veilig heidsinstituut uit Schevenin- rgen geeft vrijdagavond nabij het Boterhuiseiland een de monstratie voor de zeeverken ners van het gebruik van vei ligheidsmiddelen op water, het overleven op ruim water en hoe te handelen als een man overboord slaat. De wedstrijden worden geor ganiseerd door de Stichting Zeeverkennersactiviteiten Zuid-Hollands Plassengebied, een samenwerkingsverband van de Admiraliteiten Delf land en Rijnland van Scouting Nederland, waarbij 35 zeever- Icennersgroepen zijn aangeslo- Wten. Op zaterdag 23 juni houdt Mtie Stichting in het Zuid-Hol- fflands Plassengebied voor de ™weede maal de Kortste Nacht ""Koeimarathon over 15, 25 en 40 kilometer. Hiervoor hebben al meer dan 40 teams zeever kenners ingeschreven. Informatie over de zeeverken ners is te verkrijgen bij het ge- Westelijk bureau Haagse Rand stad Scouting Nederland, Riouwstraat 66, Den Haag, tel. D70-550905. Geen postkantoor aan Sint Jeroensweg NOORDWIJK De plannen om aan de Sint Jeroensweg een nieuw postkantoor te bou wen, blijken op losse schroe ven te staan. Van Rijnberk (D'66) lokte gisteravond wet houder Van Duijn uit z'n tent door te informeren of het standpunt van de PTT in deze kwestie al bekend was. Het raadslid had al eerder vra gen gesteld. Naar zijn mening hadden de winkeliers van het Jem-centrum er recht op te weten wat er in dat gebied zou gaan gebeuren. Volgens de voorzitter en de wethouder voor ruimtelijke ordening zou de PTT verschillende lokaties nog in studie hebben. De be slissing daarover zou nog wel een maand kunnen aanlopen, deelde mr Bonnike mede. Dit antwoord sluit aan op geruch ten, dat de PTT in het geheel piet staat te trappelen om in het dicht bebouwde woonge bied van de Sint Jeroensweg en omgeving een postkantoor met distributiecentrum te ves tigen. De PTT zou erover den ken om het huidige gebouw yoor de gewone postzaken te bandhaven en voor het distri butiebedrijf elders in de ge meente te gaan bouwen. Waar precies staat nog niet vast, maar naar verluidt gaan de ge lachten van de PTT-autoritei- :en uit naar een stuk grond f^an de Van Panhuysstraat. Dit |$ioudt in dat het postkantoor (wan de Voorstraat gevestigd y Dlijft. Over een maand denkt nen dit zeker te weten. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS.MUZIEK THEATER. RECREATIE. EX POSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA CDA EN PS TEGEN BEKNOTTING PERSOONLIJKE VRIJHEID voorwaardelijke steun bij de VVD-fractie. CDA en Progres- loren". Met deze dreigende sief Sassenheim (PS) meenden woorden probeerde burge- dat er op deze manier sprake meester A.J. Kret van Sassen- is van overmatige regelgeving heim gisteravond tevergeefs en vonden elkaar na overleg de gemeenteraad zover te krij- in de oplossing om het verbod basis van de ervaringen in de gen, al dan niet veroorzaakt zomers van '82 en '83", zo luid- door het drankgebruik, zijn gen een besluit te nemen. Het alleen ging om de alcohol-problema- bied, in en rond het park Rus tiek in en rond het park Rus- thoff en de Passage, te laten thoff en de Passage. Door jon- gelden. „We kunnen niet even gelui zou daar vooral op koop- zeggen hoe het globaal moet. avonden, en dan als het rede- Dat moet juridisch perfect zijn, lijk weer is, alcohol worden als u wilt voorkomen dat justi- gebruikt hetgeen leidt tot bal- tie dit soort overtredingen se- dadigheden, vernielingen en poneert (afziet van strafver- overlast voor voorbijgangers, volging). Bovendien kan de Om dit tegen te gaan wilden B politie zich niet laten provoce- en W de Algemene Politie ren door een vorm van Verordening (APV) zodanig „agentje pesten" van jongeren wijzigen dat alcoholgebruik op die net over die grens staan, de openbare weg, parken en „Als u nu de aanpassing van plantsoenen niet meer is toe- de APV niet vaststelt, bete- gestaan. Een gedeeltelijke kent dat dat we terug naar de drooglegging van Sassenheim politie moeten voor overleg, dus. Overtreding zou, zo bleek, De volgende vergadering van bestraft kunnen worden met de gemeenteraad is pas op 6 is gebaseerd op een niet open- gesteund door PS, op dat met baar gemaakte notitie van de deze maatregel de persoonlijke Rijkspolitie in Sassenheim vrijheid van de burger wordt een beperkt ge- over de toenemende kleine aangetast. „Gaan we niet te criminaliteit. De burgemeester ontkwam er echter niet aan het voorstel te rug te trekken omdat hij de fracties van CDA en PS niet kon overtuigen. Deze maakten bij monde van respectievelijk J. Dreef en mevrouw C. Kuij- sten kritische kanttekeningen bij het voorstel. Zij wilden we ten waar men ervaring heeft met dit soort regels en hoe die ervaring is. Bovendien stelde mevrouw Kuijsten vraagte kens bij de stelling dat de alco- en daarbij laat ik in het mid den wat in het park. Dat leidt tot verloedering en daar tegen moet worden opgetre den. Het is een maatregel om achter de hand te hebben. De politie zal echt geen klopjacht houden op iederen die met een ver met een algemeen verbod, bierflesje in de hand op straat loopt". Volgens PS en CDA is fer echter sprake van een prin- Overal halen we de burger d nu w£rdt di( ^lou-Z. la- naar voren en doen een be- kan men cen ]e SESSffM ZïïTïïE verder gaan en® uiteinde^ delijkheid en nu zeggen we: Blij dat je er bent, maar bin nen je glaasje legen jochie". Klopjacht Volgens burgemeester Kret is hol oorzaak van de problemen de maatregel nodig omdat de is. „Is dit wel een echte bestrij- 1 J~ U-'J- wordt de persoonlijke vrijheid aangetast. „Wie bepaalt er wat normaal aangepast gedrag is?", zo vroeg mevrouw M. Roos (PS). Ter ontkrachting van de argumenten van de burge meester voegde de heer Dreef daar nog aan toe dat de alco hol, die mogelijk leidt tot de niet persé buiten maximaal een boete gulden of tien dagen gevange nisstraf. juli krijgt het besluit rechtskracht en dan is er weer een zomer verloren. De politie heeft om Het college vond alleen on- deze maatregel gevraagd op ding van het kwaad bij de bron? Volgens ons is de slechte politie op basis van de huidige hoeft te worden genuttigd. PS APV geen mogelijkheden en CDA stelden ook nog dat o heeft op te treden tegen de de huidige APV en het bur- uli en pas zes weken later maatschappelijke situatie van jongeren die zich onder in- gerlijk wetboek toch voldoen de jongeren de oorzaak: de uit- vloed van alcohol onaangepast de handvatten bieden (verbo- zichtsloze werkloosheid, geen gedragen. „Er worden dieren den op openbare dronken- en struiken om zeep geholpen schap en het plegen van ver en men doet zijn behoefte 1 opvang en slechte huisvesting. De baldadigheid en vernielin- nielingen) om op te treden. VOORHOUT Voor het symbolische be drag van één gulden werd gistermiddag de hergraven gracht rond om de ruïne van Tey lingen overgedragen aan het Rijk. De over dracht werd verricht door de heer A.H.J. van den Brink, voorzit ter van de Stichting Slot Teylingen. Als af gevaardigde van de in spectie der domeinen was de heer C.J.M. Carlier aanwezig, die na het tekenen van de akte het bedrag aan de voorzitter overhandig de. De overdracht van de slotgracht is een feit. Op de nieuwe brug worden de handtekeningen geplaatst. Niet alleen het bedrag was symbolisch bij dit gebeuren, de handeling geschiedde op de nieuw gebouwde brug over de slotgracht. „Er zijn", al dus de heer Van den Brink, „twee instanties die letterlijk en figuurlijk over de brug moesten over deze overdracht: de stichting Slot Teylingen en het Rijk". De heer Carlier deelde mee dat de rijksaankopen in over leg met het ministerie van WVC worden gedaan, waar ook Slot Teylingen onder resorteert. Op zijn beurt droeg hij aan de af vaardiging van het minis terie de heer J. den Broe der de aangekochte grond en gracht over. Als beheerder zal Rijkskaste len-beheer optreden. De heer G. Heuff, hoofd van deze dienst beloofde sa men met de slotbewaar- ster mevrouw A.J.M. van Klaveren Passchier de nieuwe aanwinst als een goed huisvader te behe ren. Dankzij financiële bijdra gen van de junior kamer afdeling Bollenstreek, de culturele raad van Zuid- Holland en het Prins Bernhardfonds konden tijdens de hergraving van de gracht opgravingen worden gedaan, waarbij diverse voorwerpen van historische waarde wer den gevonden. LEIDERDORP „In de elf jaar dat ik mijn bar in de Hoofd straat heb is er nooit één steekpartij geweest". Zo verweerde Wik van den Wijngaard zich gisteravond voor de commissie Be roep- en Bezwaarschriften tegen de beslissing van burgemeester M. A. van der Have de sluitingstijd van zijn café te vervroegen van vier uur 's nachts op vrijdag en zaterdag tot twee uur. De bareigenaar bestempelde klachten over vechtpartijen als „pure leugens". „Er is nog nooit een politieman in mijn zaak ge weest. Als er problemen met klanten zijn dan los ik ze zelf wel op", aldus Van den Wijngaard met een overtuigingskracht die kennelijk op de voorzitter van de commissie mr. B.K. Olivier indruk maakte. Olivier vroeg zich af waarom de burgemeester geen rekening had gehouden met het experiment, dat deze week in Leiden van start gaat waarbij een aantal café's tot drie uur 's nachts geopend mogen blijven. De woordvoerder van de bur gemeester. de gemeente-ambtenaar Van Winterswijk, sloot niet uit, dat Leiderdorp zal aanhaken op de Leidse situatie. Hij stelde dat de burgemeester tot zijn besluit was gekomen vanwege de lawaaioverlast die de buurtbewoners ondervinden van vertrek kende bezoekers van de bar-dancing. Wik van den Wijngaard liet zich bijstaan door advocaat mr. Spijker. Deze betoogde dat de motivering van de burgemeester nergens op sloeg. „Te vaag en in algemene termen, waarvan ik niet onder de indruk ben", zo stelde hij. Dat de zaak sinds de opening in 1973 van karakter zou zijn veranderd bestreed hij. Buurtbewoner slager Van Klaver stelde dat het met het lawaai nogal mee viel. Er was slechts een vechtpartij in 1983 geweest die hem had geschokt. Een andere omwonende, de heer Spies, was daarentegen minder te spreken over het lawaai. Hij wordt regelmatig in zijn nachtrust gestoord. In een sluitingstijd van drie uur zag hij al een verbetering. „Dan ben ik rijp voor sociale zaken", zo was de niets aan duide lijkheid overlatende reactie van bareigenaar Wik van den Wijn gaard. Voorzitter Olivier beloofde zo spoedig mogelijk een ad vies over het bezwaarschrift uit te brengen aan de burgemees ter. Van den Wijngaard heeft ook nog een schorsingsverzoek in gediende bij de afdeling Rechtspraak van de Raad van State. Zo lang daarop niet is beslist zal wat de sluitingstijden betreft Van den Wijngaard niets in de weg worden gelegd. De'dreiging dat hij op 1 juni vervroegd zou moeten sluiten, is daarmee op korte termijn van de baan. Dauwtrappen (1) Jongerencentrum De Lindehoeve in Voorschoten organi seert twee activiteiten op Hemelvaartsdag. In alle vroegte vindt het traditionele dauwtrappen plaats in de Horsten. Om zes uur gaat dat van start vanuit het jongerencentrum. Deelname kost J2,50inclusief koffie en ontbijt na afloop. Donderdagavond treedt het Hongaarse folk/rock ensemble Kormaran op in de Lindehoeve. Het ensemble combineert moderne instrumenten, de elektrische gitaren met oude in strumenten, zoals viool en doedelzak. Het repertoire omvat klassieke volksmuziek naast moderne muziek over jonge- renproblematiek. Entree/2, aanvang half tien. Dauwtrappen (2) 'Mensen die echt in alle vroegte van de natuur willen genieten kunnen op Hemelvaartsdag ook in Zoeter- woude deelnemen aan het dauwtrappen dat het „Spin- neweb" organiseert, 's Morgens om vijf uur vertrekt een eerste groep vanaf het clubgebouw in de Zuidbuurt (net voorbij de Sint Janskerk) voor een wandeltocht van zo'n drie uur. Een tweede groep vertrekt een uur later dus om zes uur. Beide groepen komen rond de klok van acht uur weer bij 't Spinneweg terug en daar wacht dan voor jong en oud warme thee met beschuit Deelname is gratis. Radio In de bibliotheek van Muzenhof Leiderdorp wordt gedu rende de maand juni een expositie gehouden over radio als hobby. De nadruk ligt op zenden en ontvangen. Boeken en tijdschriften geven een beeld van deze hobby. Aan de hand van oude en nieuwe apparatuur wordt aangegeven hoe deze bijna 100 jaar oude vorm van vrijetijdsbesteding zich in de loop der tijd ontwikkelde. Men kan op de openingsu ren van de bibliotheek terecht Orgelconcert Pro Organa et Musica heeft voor vrijdag een orgelcon cert door Wim Hagen, organist en docent aan de Ge meentelijke Muziekschool in Katwijk, in de Triumfa- torkerk aan de Piet Heinlaan in Katwijk georgani seerd. Op het Verschueren-orgel speelt hij werken van Bach, Sweelinck, Mendelssohn-Bartholdy, Distier en Andriessen. Aanvang kwart over acht, entree 5 (do nateurs gratis). Hot Pants Het open jongerencentrum Magnifiosi in Lisse houdt vrij dag een Ple-Plees-activiteit, oftewel een Hot Pants-avond. Iedereen wordt in de met die benaming aangeduide korte broek verwacht. Op deze avond worden daarom ook Miss en Mister Leg-verkiezingen gehouden. Entree is gratis, aanvang 20.30 uur in het gebouw aan de Ruishornlaan 21 in Lisse. Try-out De pianisten Frank Duran en Annemarie de Boer ge ven zaterdag een try-out van hun overgangsexamens in Artopa aan de Grevelingstraat in Lisse. Beiden stude ren aan het Rotterdams Conservatorium bij mevrouw Ludmilla Baslawskaja. Aanvang 20.15 uur en gratis entree. Medewerking aan hun concert wordt verleend door Yvonne Stevens van Abbe (fluit). Steile Wand Stevige rock-muziek en een wervelende show. Dat slaat op de groep De Steile Wand die zaterdag in het Alphense Kasteel optreedt. Aanvang aan de Concertweg is half ne gen. Toegang kost vijf gulden voor leden. Niet-leden beta len zeven gulden. Jeugdrecrea tie De Stichting Jeugdrecreatie in Sassenheim is vol plan nen voor de komende tijd. Om te beginnen staat de Wieleravondvierdaagse van 31 juli tot en met 3 augus tus op het programma. Iedereen kan dan vier avonden achtereen tochten van 25 kilometer door de omgeving maken. Daarna staat van 6 tot en met 10 augustus Kin- derstad op het programma voor de jeugd tot en met 12 jaar dagelijks van negen tot vijf uur en tot slot de Avond wandelvierdaagse van 21 tot en met 24 augustus. De afstanden variëren van 5 tot 15 kilometer per avond. Inlichtingen over een en ander zijn verkrijg baar bij de stichting via mevrouw D. GriffioenOlijer- hoek, Platanenlaan 335, 2172 Sassenheim, 02522-17562 's avonds en 071-211711 tst 205 overdag. Zomermarkt Vrijdag en zaterdag wordt er in het Winkelcentrum Lange Voort in Oegstgeest een zomermarkt gehouden die sterk in het teken van de muziek zal staan. Vrijdagavond treedt de „Evergreen Jazz band" op en zaterdag begint er 's morgens rond tien uur een majoretteconcours waaraan wordt deel genomen door een 32-tal pelotons. Het concours wordt op geluisterd door vijf gerenommeerde muziekkorpsen. Bur gemeester mr. Sj. H. Scheenstra zal het concours openen. De zomermarkt is vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur en zater dag van 09.00 tot 17.00 uur geopend. Burgemeester Scheenstra (I) bladert In het boek over de jubilerende Oranje Vereni ging. OEGSTGEEST De Oran jevereniging werd 75 jaar ge leden in Oegstgeest opge richt. Alle reden derhalve voor een feestelijke herden king. Dit heeft onder meer gestalte gekregen in een in drukwekkende tentoonstel ling in het Gemeentecentrum die tot en met zaterdag be zocht kan worden. Gister avond werd de expositie, die onder meer de geschiedenis vereniging omvat, officiéél geopend door de oud-voorzit ter en ere-lid, de heer N. van Weizen. De heer Van Weizen heeft 40 jaar deel van het bestuur uit gemaakt. Mede daarom liet nij in zijn openingsspeech vele herinneringen de revue passeren. „De Oranje Vereni ging is nog springlevend. Wij staan goed aangeschreven en kunnen in Oegstgeest op ie dereen een beroep doen al dus de heer Van Weizen, die verder zei verheugd te zijn dat er de laatste tijd vele nieuwe leden zijn bijgeko men. Secretaris A. Koerten over handigde Van Weizen als eerste een exemplaar van het boek „Oranje Vereniging Oegstgeest 75 jaar". De heer Koerten is de samensteller van de fraaie uitgave die de praktisch komplete geschie denis van de vereniging be vat. Aan een van de be stuursleden van het bejaar dencentrum Hofwijck, pro fessor Gaillard werd een nieuwe zitbank aangeboden die straks zal prijken voor het gerenoveerde centrum aan de Hazenboslaan. Hier mee maakte de Oranje Vere niging een oude belofte, ge daan tijdens het vijftigjarig bestaan, waar. Met een geani meerde receptie werd de bij eenkomst besloten. De tentoonstelling in het Ge- meenteeentrum aan de Li#. ^"o,vferffS,dnSo uur en van 19 00 tot 2030 uur Zaterdag kan men te recht van 14.00 tot 17.00 uur

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7