Weekmarkt in Alkemade begint 1 september JA. Op de boerderij is toch altijd GROTE MOND HENKIE LEVERT DRIE JAAR OP éËT ÊcicUe Soma/nt Woubrugge neemt Statenleden onder vuur LEIDEN/REGIO Eaidó&Qowuwt WOENSDAG 30 MEI 1984 PAGINA 4 dienstuerleni LL APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 1 juni waargenomen door ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie- BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur ten) van 15.00-16.00 i 1830-19.30 u Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt. Dagelijks 14.15- i ernstige patiënten De bezoektijden van de kinderkliniek zijn lijks 15.00-15.45 11 00-11 ders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. trouwelijk. Dag en nacht bereik spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau, Ketelboe- terssteeg 10, tel. 130775; Afde ling wonen en werken: ma. 18.30-20.30, wo. 10.00-12.00, do. 18.30-20.30. Afdeling belas tingen: di. 18.30-20.30, wo. 18.30-20.30. Klachtenbureau: di. 18.30-20.30, do. 18.30-20.30. DIERENHULPDIENST Hulp verlening aan verongelukte hon den, katten, vogels, e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest, Warmond Tel. 071-220021, BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2, tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma.. GEZINSVERZORGING Stich ting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden KINDER- EN JONGERENTELE FOON Op woensdag- en za terdagmiddag van 14-18 u. tele foon 071 - 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dage- ii 14.00-15.00 u. Apol Zuid-West; do. 14.C Herensingel 3, Leid Fietspad Leidseweg voorlopig van de baan OUD ADE Een fietspad langs de Leidseweg in Oud Ade wordt dit jaar zeker nog niet aangelegd. De pro vincie heeft de onderhandelingen met de grondeigena ren voorlopig gestaakt. Deze beslissing vormt voor het Alkemadese gemeentebestuur de reden om ook met de voorbereidende werkzaamheden voor een verbindings fietspad tussen de Oud Adeselaan en de Boekhorster- weg te stoppen. Wethouder N. Verhaar heeft laten we ten te vrezen voor „lange termijnwerk" met betrekking tot het fietspad langs de smalle Leidseweg. „Het pad moet door de provincie worden aangelegd, wij als ge meentebestuur staan er buiten. U begrijpt, wij gaan nu geen kosten maken voor het pad om de dorpskom van Oud Ade heen". Het CDA-raadslid J. Duivenvoorden verzocht het bestaande fietspad langs de Oud Adeselaan bij Oud Ade iets verder te laten doorlopen, teneinde het uitzicht bij de wegverhoging aldaar te verbeteren. Laboratorium voor Flora RIJNSBURG Veilingvoorzitter W.A.J. van Nobelen heeft gistermorgen het nieu we laboratorium van de veiling in gebruik genomen. Deze weliswaar bescheiden ruimte, wordt van groot belang geacht voor het streven naar en behouden van topkwaliteit van de verhandelde produk- ten. In dit laboratorium gaat men zich vooral bezighouden met studie naar de aanwezigheid van zilveroplossingen in de bloembodem. Nieuw raadslid in Leidschendam LEIDSCHENDAM Vanaf 1 september zal Rob Koning als raadslid optreden voor de PPR/PSP-fractie in de gemeente- raad van Leidschendam. Koning (31) is lid van de PSP en woont aan de Broekweg. Hij volgt Cees Bergman op die op deze datum aftreedt. Koninklijke onderscheiding LEIDSCHENDAM De heer H.A.P. Borsje, hoofd van de verpleegkundige dienst van het psychiatrisch centrum „Schakenbosch" aan de Veursestraatweg in Leidschendam, is door onderscheiden met de ere-medaille in goud, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Borsje trad in 1966 in dienst van Schakenbosch na als verpleegkundige verbonden te zijn geweest aan de psych. inrichting Maasoord te Poortugaal, het voormalige ziekenhuis aan de Zuidwal in Den Haag en de GG en GD, eveneens in Den Haag. In Leidschendam had hij de ver antwoordelijkheid over een paviljoen met 110 langdurig te behandelen patiënten waarvan 20 met vrij ernstige ge dragsstoornissen. In 1976 volgde zijn promotie tot hoofd van de verpleegkundige dienst in welke functie hij per 1 juni afscheid neemt. Burgemeester W. P. de Vreeze heeft de onderscheiding gistermiddag in de kerkzaal van Scha kenbosch opgespeld. SCHADEVERGOEDING BIJ VERLIES AAN MELKQUOTUM RIJPWETERING De gemeenteraad heeft een aantal grond- transakties ten behoeve van de aanleg van een fietspad langs de Ripselaan bekrachtigd. In een van de contracten is een schade vergoeding vastgelegd bij verlies aan melkquotum. In antwoord op vragen van raadsleden vertelde burgemeester Wagenaar dat het melkquotum is gekoppeld aan de hoeveelheid land. Een eventueel uit te betalen vergoeding van vermogensschade kan via de gemeente bij de provincie worden verhaald. De kosten van het fietspad (ruim één miljoen gulden) mag de gemeente voor de helft declareren bij de provincie en voor de andere helft bij het rijk op voorwaarde dat het pad al in oktober gereed is. Lukt dit niet, dan draait Alkemade voor de helft van de kosten op. Om snelheid van werken te garanderen, heeft het gemeente bestuur besloten om met een open begroting tot prijszetting te komen bij een aannemersbedrijf. Dit bedrijf moet in staat zijn om eventueel tijdelijk een tweede aanvullende ploeg i te zetten. LOKALE MIDDENSTAND VREEST DESASTREUZE GEVOLGEN ALKEMADE De Ripse middenstander Jac. van den Bosch, die voor het CDA in de gemeenteraad zit, ziet een weekmarkt in Alkemade in het geheel niet zitten. Dat bleek tijdens de maandag ge houden raadsvergadering. In niet mis te verstane, sombere, bewoordingen, hield hij een uit het hart gegrepen betoog over desastreuze gevolgen voor de plaatselijke midden stand vooral in de kleine ker nen. „Het welzijn van de win keliers wordt na de Digros-af- faire wéér aangetast", was een van zijn uitspraken. Zelfs vond hij dat de detailhandel onrecht wordt aangedaan met de komst van een weekmarkt. Het CDA gaf Van den Bosch volop de ruimte om zijn stand punt naar buiten te brengen, fraktieeenoten ziin Z,j vinden dat het belang gediend wordt met de weekmarkt, die op 1 septem ber start voor de proefperiode van één jaar. De belangrijkste CDA-eis was dat de week markt globaal kostendekkend de nabijheid is en daaraan voldeed het col- het ongenoegen legevoorstel. De Christen De mocraten verwachten in meerderheid dat de winkeliers geen schade zullen ondervin den van de weekmarkt. Jac. van den Bosch zei maan dagavond dat B. en W. hele maal geen markt in Alkemade de Schoolbaan onderkende hij 1 vond hij niet vol- willen, r dat het hun i op gedrongen. Burgemeester noch doende doorslaggevend markt op die plaats niet te la ten doorgaan. De door Van den Bosch geschetste proble men voor de middenstanders daarom in de kleine kernen, vond hij „onzinnige" argumenten om dat de bewoners van de kleine kernen thans naar de markt in Leiden zouden gaan. Volgens Hoogenboom zullen de Alke- zelfs „zwartgallig") ziet hij de madese winkeliers hun klan ten eerder kunnen houden met een markt in de nabijheid, omdat de mensen nu niet meer in andere plaatsen hun bood schappen hoeven te doen. Van Tol (PPR) vond Van den Bosch een zwartkijker. „Het zal allemaal best wel meeval len met die markt" zo zei hij. „Als na een half jaar blijkt dat de proef niet aanslaat, stoppen we er gewoon mee en anders zetten we de proef te zijner tijd om in een definitef iets." Over bezwaren van school hoofden dat de leerlingen te veel afgeleid zullen worden met een markt voor de deur, zei Van Tol dat dat afhanke lijk is van wat de man of vrouw voor de klas te bieden heeft. CDA'er J. Kret meende dat het tijd wordt voor de winke liers om zich te beraden over een ander, eventueel gezamen lijk, inkoopbeleid. „De prijs verschillen zijn nu vaak te groot." Als de markt inder daad storepd werkt op het schoolgebeuren zou men kun nen uitwijken naar het voor terrein van de veiling, stelde wethouders ontkenden dit. „Een markt in Alkemade zal geen wervende kracht uitoefe nen op de regio" waarschuwde Van den Bosch. „Er is hier al sprake van overbewinkeling met twee grote supermarkten waarvan de één beweert nog goedkoper te zijn dan de ande- Somber (volgens de PPR rtgallig toekomst in voor de rijdende winkels, die volgens hem vooral van belang zijn voor bejaarden, gehandicapten en bedlegerigen. De jaarlijkse om- zetderving voor de plaatselijke middenstand becijferde hij op een half miljoen gulden: het verlies aan arbeidsplaatsen op drie a vier. Van den Bosch ad viseerde zijn mederaadsleden in een laatste vruchteloze po ging dan ook: „Trap het quo rum niet plat voor het pluk ken van een klaproos." De Ripse middenstander noemde het „een klucht" dat de weekmarkt kostendekkend zou zijn. De geplande lokatie aan de Schoolbaan vond hij de .meest foute plaats", vanwege de direc- besturen van de omlig gende scholen. F. Hoogenboom (PvdA) daarentegen zei de proef met de weekmarkt met vertrouwen tegemoet te zien. Het bezwaar van de mogelijke overlast voor de scholen hij voor. Kret vond dat het markt voorstel krap in zijn fi nanciële jasje zat en pleitte im voor een marktgeld van 12.50 in plaats van 11.-. Voor dit voorstel was echter geen meerderheid te vinden. J. Koek (VVD) diende een door de PvdA mede onderte kend amendement in om de markt toch maar aan de Noordhoek in Roelofarends- veen te houden in plaats van aan de Schoolbaan. Uiteinde lijk stond Koek alleen met zijn voorstel, want de voltallige raad, inclusief de PvdA-frak- tie stemde tegen. Het uit verkeersoogpunt niet haalbare VVD-voorstel ont lokte J. Kret (CDA) de volgen de opvallende beschuldiging; „Het amendement past in de strategie van de liberalen. Ze willen wel meewerken aan een weekmarkt, maar hopen op een doodgeboren kindje". Kret's beschuldiging werd af gedaan met de reaktie van Koek: „Dat pik ik niet" en een luide v'erontwaardigingskreet uit de monden van ongeveer alle VVD-aanhangers op de publieke tribune. Uiteindelijk werd door de meerderheid van de raad besloten tot het per 1 september aanstaande instellen van een weekmarkt op de Schoolbaan met een proefperiode van één jaar. Al leen J. van den Bosch (CDA) en wethouder L. Beelen (VVD) stemden tegen. NIEUWKOOP Het feit dat Henkie vlak na de overval op de vertegen woordiger in Nieuwkoop de buit in huis had, levert hem een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek van voorarrest op. Deze straf legde de Haagse rechtbank hem gisteren op. Zijn grote mond heeft de Am sterdammer geen goed gedaan. In een bar had hij tegen ken nissen trots rond lopen bazui nen. dat hij de dader van de overval was. Dat kwam al snel bij de politie ter ore. Toen ook nog bekenden van hem ver klaarden, dat hij de juwelen in huis had vlak na de overval, viel het doek al snel voor Hen kie. Toch bleef de Amsterdam mer zelfs tot op de zitting twee weken geleden ontkennen, iets te maken te hebben gehad met de overval afgelopen decem ber waarbij juwelen met een winkelwaarde van een miljoen gulden werden buitgemaakt. De officier van justitie eiste toen vier jaar gevangenisstraf tegen hem. Omdat de Hoge Raad eens uitsprak dat iemand de dader kan zijn als de buit vlak na de overval bij hem thuis wordt aangetroffen, ging de Haagse rechtbank tot ver oordeling over. Een andere man die een maand geleden door de officier als mededader werd aangemerkt, kreeg ove rigens geen veroordeling voor de roof. Op dat punt werd hij wegens gebrek aan bewijs vrij gesproken. Wel werd hij we gens heling tot een jaar gevan genis veroordeeld. EencodeauVon lor iWal Een luxe handdoek van] 50 x 100 cm wordt uw deel, als u de (kleine) moeitedoet een nieuwe abonnee aan te brengen voor deze krant. van de Leidse Courant Naam- Adres Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Bank/gironummer: I Stuur een luxe handdoek naar: Naam___ Plaats/Postcode Telefoon Stuur deze bon in open envelop geen postzegel plakken naar: J^eidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag. ■n daartoe aanleiding beslaa Halve eeuw EHBO in Rijnsaterwoude en Leimuiden LEIMUIDEN/RIJNSATERWOUDE Wie in Leimuiden of Rijnsaterwoude betrokken raakt bij een ongeval, hoeft niet lang op hulp te wachten. Ruirp 70 actieve EHBO-ers van de afdeling Leimuiden-Rijnsaterwoude beschikken over een verbandkoffer en bewijzen maandelijks hun vaardigheid in de hulpverlening op de oefenavonden. Vrijdag is het een halve eeuw geleden dat de afdeling Leimuiden/Rijnsaterwoude van de EHBO is opge richt. Een feit dat gevierd wordt met een receptie in het Nutsge- bouw te Rijnsaterwoude. In 1933 startte dokter Stapensea, geliefd en geëerd Leimuidens huisarts sinds 1932, samen met het Groene Kruis een cursus Eerste Hulp Bij Ongelukken. 36 deelnemers van de 60 cursisten behaalden het diploma. Gelijktijdig met de feestelijke uitreiking van deze certificaten is de plaatselijke afdeling opgericht. Een bloeiende vereniging, met ruim 100 leden die jaarlijks minstens acht oefenavonden bezoeken om de gëldigheid van hun diploma te behouden. „Als we alle cursisten als leden zouden beschouwen waren het er misschien wel vijfhonderd", aldus voorzitter C. van Velzen die al 41 jaar lid is van de afdeling. „We zijn altijd doorgegaan, ook tijdens de oorlog is er vaak hulp verleend. Toch heeft de vereniging nog wel eens op springen gestaan. Het is te danken aan de*inzet van een aantal pioniers, dat we vrijdag dit jubileum kunnen vieren. Ondanks de lage contributie van een tientje per jaar beschikken we over kasten met spullen. Alle materialen voor de opleidingen en de oefeningen zijn voorhanden. Veel medewerking van de gemeente ook in de vorm van subsidie, maar bovendien zijn er veel medewerkers die alles „uit Liefde Gods" doen. Na Stapensea kwam dokter Brinkhorst, die weer werd opge volgd door dokter Van Hal als instructeur. Ook bij de jeugdexa- mens, dit jaar 39 zesdeklassers van de basisscholen, neemt hij op zijn vrije ochtend de examens af. Ook mevrouw N. Heenk-Berg- shoeff mag niet ongenoemd blijven als eerste kaderinstructrice: veertig jaar lang heeft zij dit werk gedaan. Overigens mevrouw E.A. Langeslag-van der Ploeg toont ook een ongelooflijke inzet. Zij geeft zich soms drie avonden per week over aan het EHBO werk: een cursus in Leimuiden, één in Nieuwveen, de oefena vonden, de bestuursvergaderingen, dan weer een speciale cursus voor moeders. De EHBO is vaak in touw, bij sportevenementen, zoals de Drechtloop en de zwemvierdaagse, bij Koninginnedag, maar ook met buitenoefeningen kom je ze vaak tegen. Soms op een heel spectaculaire wijze zoals bij een geënsceneerd ongeluk met een sportvliegtuigje. Een van de leden de heer N. Vianen is zeer kundig in het nabootsen en schminken van verwondingen. „Soms vliegen de vingertoppen in het rond" staat te lezen in het jubileumboekje. Vrijdag is er gelegenheid de EHBO te feliciteren, van tussen half acht en negen uur in het Nutsgebouw, Herenweg 73 te Rijn saterwoude. Dan volgt 16 juni tenslotte nog een feestavond voor de leden met muziek en dans in 't Spant in Leimuiden. Succesvolle fancy fair op de mavo OUDE' WETERING De mavo Johannes XXIII uit Oude Wetering zag gister avond, in slechts enkele uren tijds, kans drieduizend gulden netto bijeen te krijgen voor een jongetje uit Guatemala, die door de school is geadopteerd. Het was een drukte van be lang in de school. Elke klas had eigen stands in de aula van de school ingericht. Er was in de hal een grote druk bezochte informatiestand over het werk van Amnesty Inter national. Voorts kon men te gen betaling filmpjes gaan zien. Er waren afgedankte, maar goed bruikbare kleding, boeken en platen te koop. Men kon (meesten tevergeefs) mee doen aan een wedstrijd met fo to's van leraren als baby en als volwassene (welke leraren zijn dat?). Zoals dat hoort op een fancy fair, kon men er ook ballen gooien (naar prachtig versierde blikjes), grabbelen, pijltjes gooien, erwten raden, enveloppen trekken, spijkers slaan en meedoen met het Rad van Avontuur. Veel liefheb bers trok het onderdeel „para plu hangen". De winnaar heeft niet minder dan tien mi nuten en twintig seconden ge hangen. De verkoop van aller hande hapjes liep als een trein. Gezien het succes willen de organisatoren, directeur L. F. van Dueren en de heer Koe- voets, het evenement volgend jaar te herhalen. Kees Zandbergen: „Paard en wagen, dat is pas leven op de boerderij". KEES ZANDBERGEN 50 JAAR BOERENKNECHT ZOETERWOUDE Zeven dagen per week, tweeënvijf tig weken per jaar vroeg uit de veren. Dat is altijd het le vensbeeld geweest van Cor- nelis Zandbergen. Vakantie kende de heer Zandbergen, roepnaam Kees, lange tijd niet. Toen hij 65 jaar oud was, een leeftijd waarop voor de meesten de permanente vakantie aanbreekt, ging hij voor het eerst op vakantie. Voor dat moment had hij geen tijd. Werken op de boerderij betekent namelijk van 's morgens vroeg tot 's a- vonds laat flink aanpakken. Op Hemelvaartsdag wordt Kees Zandbergen, inmiddels 81 jaar, in de bloemetjes gezet omdat hij een halve eeuw werkzaam is op boerderij Nooit Gedacht van de familie Onderwater in het Westeinde in Zoeterwoude-dorp. Kees Zandbergen vindt 50 jaar trouw dienst niet echt zo bijzonder. „Ach, 50 jaar is wel aardig maar mijn broer Willem was onlangs zestig jaar in dienst bij de familie Van Wijk in Stompwijk. En hij is nog 6 jaar jonger dan ik". Toen Kees Zandbergen in 1934 in dienst trad bij Qui- rinus Onderwater had hij er al zo'n jaar of 'negentien op zitten bij andere werkgevers. Als 12-jarige, net van school, begon hij als tuinder. Zijn voorliefde ging echter ui' naar het boerenleven. Vee was alles voor Kees Zandber gen, geboren en getogen aan de Zuidbuurtseweg. „Mijn vader was ook boe renknecht en dat heeft altijd getrokken. In de tuin had ik het snel bekeken toen ik in dienst kon komen bij Chris A{an Meurs. Nadien heb ik bij verschillende boeren ge werkt. Bij Willem de Jong in het Westeinde, korte tijd in Stompwijk, daarna vijf jaar bij Ammerlaan in Zoeter- meer en vanaf 1934 bij On derwater in het Westeinde. En daar ben ik dan nu vijftig jaar in dienst. Niet meer zo intensief als vroeger maar al lerlei voorkomende karweit jes knap ik nog wel op. Ik heb het altijd goed naar m'n zin gehad", aldus Zandber gen. Onderscheiden Overigens is het niet de eerst keer dat Kees Zandbergen in het zonnetje wordt gezet. Toen hij in 1974 40 jaar in dienst was bij boerderij Nooit Gedacht werd hij koninklijk onderscheiden. Met gepaste trots toont hij de oorkonde en de zilveren versierselen die hem destijds werden opge speld door burgemeester Det- mers. Toch is Kees Zandber gen niet een man die graag op de voorgrond treedt. Hij is een man van niet al te veel woorden maar wel van da den. Hoewel er op en rond de boerderij veel is veranderd, hield Zandbergen toch bij voorkeur vast aan het oude vertrouwde werk. „Een tractor is niks voor mij. Paard en wagen, dat is pas leven op de boerderij. En het echte handwerk hè, dat was het, maar wel zwaar". Het Westeindse land wordt door kruist door sloten en die moesten onderhouden wor den. Thans gebeurt dat ma chinaal, Kees Zandbergen deed dat met een sloothaak en baggerbeugel. „Ik heb on telbare kilometers sloot ge schoond. Soms was ik er we ken achteren mee bezig. Kla gen? Nee, waarom. Het moest toch gebeuren", is de simpele verklaring van Kees Zand bergen die momenteel met zijn vrouw in een knus huisje woont onder de paraplu van Huize Emmaus. Zelfs toen Zandbergen voor het eerst op vakantie ging, hield hij nog contact met de de familie Onderwater. Hij ging namelijk met zijn vrouw naar Zwitserland, want daar woonde een dochter van zijn „baas" en die heeft hij toen eens opgezocht. Kees Zandbergen blijkt meer een prater te zijn dan zijn jongere broer Willem en on der het genot van de geurige koffie komt hij goed los. Bij voorbeeld over de oorlogsja ren. „Spannende tijd. Op de boerderij zaten veel onder duikers. Dat bracht risico's met zich mee. Gelukkig ging het allemaal goed. Met enke le van die mensen heb ik nog lange tijd contact gehad. Moeilijk ook omdat de bezet ter dan weer dit en dan weer dat vorderde. Wij hadden niets te zeggen, we moesten het gewoon afstaan". Morgen wordt Kees Zandber- I gen in buurthuis De Wei poort in het zonnetje gezet. In min of meer huiselijke kring wordt op gepaste wijze het 50-jarig jubileum gevierd. Stopt Kees Zandbergen dan nog niet met werken? „Nee waarom, er is altijd wat te doen. Ik kom echter niet meer zo vroeg m'n bed FEL VERZET TEGEN GEMEENTELIJKE HERINDELING WOUBRUGGE De burgerij van Woubrugge voelt niets voor gemeentelijke herinde ling. Dit heeft men gister avond nog eens nadrukkelijk laten weten aan 7 leden van verschillende frakties van Provinciale Staten. De Staten leden hadden het niet gemak kelijk tijdens de hoorzitting. Zo kon men geen afdoende antwoord geven op de repete rende vraag waarom herinde ling voor Woubrugge zou moe ten. Voorzitter Kroes van de werk groep Gemeentelijke Herinde ling Woubrugge verdedigde het recht van deze gemeente om te kiezen voor de zoge naamde nul-optie. Met andere woorden: „Woubrugge wil niet ingedeeld worden en spreekt ook geen keuze uit". Staten-lid Bakker (CDA) kon Woubrug ge weinig hoop geven. Hij wees op het historische feit, dat gemeentelijke herindeling sinds 1951 een voortschrijdend proces is. Woubrugge valt ten offer aan gemeentelijke herin deling was zijn mening, omdat een politieke meerderheid in dit land dat bepaalt. Houtman (SGP) meende, dat argumenten om noord-ooste lijk Zuid-Holland in te delen onvoldoende aanwezig zijn. Hij zag de grootte van een ge meente gaarne gekoppeld aan haar takenpakket. Hij addvi- seerde Woubrugge: „Niet mee te gaan op de weg, die men niet wenselijk acht". In de discussie, volgend op de inleidingen namen de Wou- bruggenaren, de staten-leden die zich vóór streeksgewijze gemeentelijke herindeling hadden getoond, flink onder Staten-leden, raadsleden e Vooral Woubruggenaar verdere belangstellenen bk Witteman roerde zich flink. Op zijn vraag aan VVD staten lid Heus: „Of het statenlid ook argumenten kende om Wou brugge niet in te delen", moest deze toegeven: „Dat hij de si tuatie onvoldoende kende om daar antwoord op te geven". Dat vonden de Woubruggena- ren jammer, want die dachten dat zo'n man daar nou juist voor naar hun dorp gekomen Wat betreft de bestuurlijke v was. sie is de afstand zo mogelij De verschillende Woubrugse nog groter. Het laatste ken toch ook ming te kunnen bereiken o een punt. Eenstemmig vei wierp men de gedachte va een Groot-Braassem-gemeei te. Topografisch liggen de bi trokken gemeenten (Alkem; de, Leimuiden, Rijsaterwouc en Woubrugge) door de Braa uit elkaa raadsleden in het forum spra- streekgewijze gemeenti ken hun verontwaardiging uit lijke herindeling in noord-o de door de provincie ge- telijk Zuid-Holland is giste presenteerde plannen. Raads lid Noordam (CDA) con teerde een tegenstelling tus het leven roepen avond natuurlijk niet gezeg Duidelijk is wel. dat Woubru, ge met zijn aktieve werkgroe de sterkste verzetshaard tege

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4