DE NEUWE GENERATIE BIJ HU. textielSupers Leids zaalteam vol vertrouwen naar NK Garantie voor uitleencentra Prima prestatie Menken Kerk en orgel tocht in Delft Deze week heeft Zeeman heel bijzondere aanbiedingen DE KRANT BRENGT DE WERELD BIJU THUIS. Jongensjack SPORT/KUNST CeidóeSomarit DINSDAl °9 MEI 1984 PAGINA 8 KATWIJK De gisteravond met wedstrijden tegen Land- wer en Van Duuren afgesloten oefencampagne van het Leidse zaalvoetbalteam maakt dat coach Jan Schoen zaterdag vol vertrouwen naar het Neder lands Kampioenschap voor Afdelingsteams reist. „Vooral aanvallend zit het pri ma in elkaar. We spelen echt kaatsvoetbal, snel en doeltref fend. Defensief is het allemaal wat minder, maar dat valt voor een deel terug te schrij ven op het offensieve spelletje dat we nu eenmaal spelen", al dus Schoen. Die tekortkoming kon door Landwer en Van Duuren overigens niet worden aangetoond. De eerste ploeg moest met 5-2 het onderspit delven (goals; 2x Hans van Leeuwen, Peter Schalk, René Griffioen en Mario Faber), Van Duuren werd met 5-1 verslagen (tweemaal Faber en Van Leeuwen en één maal Ben de Roo). Op het NK is Leiden ingedeeld met de Af delingen Limburg, Haarlem, Zwolle en Twente. „Van die twee oostelijke ploegen weet ik niet veel. Ik ken het niveau daar niet. Limburg en Haar lem zijn zeer lastige tegenstan ders. Bovendien heb je te ma ken met wedstrijden van twee keer een kwartier en dat kan, juist omdat we zo aanvallend zijn ingesteld, in ons nadeel werken. Eén goal om je oren en het kan bekeken zijn. Des alniettemin ga ik vol vertrou wen naar Nijmegen". Duidelijk anders is het gesteld met damescoach Vlasveld. Het dameszaalvoetbal is in Leiden nog maar net van de grond ge komen en dus heeft men nog een lange weg te gaan. „Na tuurlijk zijn we kansloos. Ook al omdat Leiden in één poule zit met de sterkte (dames)Mde- lingsteams van Nederland; Den Haag en Noord Holland". Dat de Leidse dames nog heel wat te leren hebben, nam niet weg dat zij gisteravond even eens hun oefenpartijen win nend afsloten. Het Leidschen- damse Yellows werd met 8-2 verslagen en vervolgens trok ook Be Fair aan het kortste eind: 5-4. Meest in het oog springend was het optreden van Lia Piket. Een speelster die in haar eigen team (Zwarte Wolf) normaliter in de defen sie opereert, nu door Vlasveld naar voren was gestuurd en geknipt bleek voor die nieuwe taak. Piket trof in totaal zeven maal doel. Schenking van Museumvrienden Directeur drs. Th. van Velzen heeft gisteren de jaarlijkse schenking van de Vereniging Haagse mu seumvrienden in ontvangst genomen. Dit gebeurde ter gelegenheid van de algemene jaarlijkse le denvergadering van de vrienden, die in deze tijd van bezuinigingen de directeur, die nauwelijks in staat is iets voor zijn verzameling aan te kopen, een hart onder de riem te steken. De schenking bestond uit een sculptuur van de Gorkumse beeldhouwer Ad Dekkers, een wezenlijke verrijking van de collectie van het Gemeentemuseum. Vrienden-voorzitter J.M. Timmermans, rechts op de foto, mocht Van Velzen met de aanwinst gelukwensen. De vereniging, die thans 1200 koppen telt, is opgericht door de Haagse kunstschilder Mesdag. RAAD VOOR DE KUNST: DEN HAAG De ge meenten moeten een be paald percentage van hun door het rijk beschikbaar gestelde middelen gebrui ken voor het vormen van een collectie beelende kunst om uit te lenen. Hierin ligt een garantie voor het instandhouden van uitleencentra door la gere overheden, terwijl tevens de rijksmiddelen meer effect sorteren. Dit advies is door de Raad voor de Kunst aan minis ter Brinkman van cultuur gestuurd. Er wordt een grote verscheidenheid van collecties bepleit. Meer nadruk moet er komen te liggen op werk van jonge kunstenaars en op uitbrei ding van uitleen mogelijk heden. Kan een belangstellende bi huurkoop of spaartegoeden niets van zijn gading vinden dan moet de consument zijn, tegoed ook rechtstreeks bij een kunstenaar of bij een galerie kunnen besteden, vindt de, raad. Leners tot 25 jaar zou een inlegpremie van vijftig gulden moeten worden gege ven. Lenen en kopen bij een uitleencentrum zonder koppe ling aan een spaartegoedrege ling moet altijd mogelijk zijn. Als de Federatie Kunstuitleen i en de Vereniging Overleg van1 Arthoteken samengaan, kan worden verwacht dat er een landelijk bureau kunstuileen komt. Dit kan dan de landelij ke promotie verzorgen, de educatieve documentatie en informatieve dienstverlening coördineren en de deskundig heid bevorderen van mede werkers van uitleencentra, al dus de Raad voor de Kunst. Sportwereld Hockey Het herenteam van Jong Oranje heeft gister avond op het nieuwe kunst grasveld van De Kieviten in Wassenaar met 1-1 gelijk ge speeld tegen de seniorenploeg van de Verenigde Staten. Voetbal De 32-jarige Harry Lubse heeft gisteren een één jarig contract getekend met de eerste divisieclub Vitesse. Lub se, die eenmaal in het Neder lands elftal uitkwam, speelde voor Helmond Sport, Beer schot en PSV. NOORDWIJK Het Noord- wijkse Menken zette gister avond een prima prestatie neer. De Leidse bekerwinnaar dwong in een goede partij zaalvoetbal interregionaal kampioen Datarex een 1-1 ge lijkspel af. Dat gebeurde in de voorlaatste ontmoeting in de strijd om de beker van het dis trict West 2. Door dit resultaat gaan de Noordwijkers samen met de Moordrechtse formatie aan de leiding in de bekercom petitie. De nummers één en twee mogen deelnemen aan de landelijke bekerfinale. Dat Menken er zo goed voor staat, is op zich al een presta tie. De ploeg komt in de „ge wone" competitie, op het nog puntloos onderaanstaande SBW na, als enige uit in een hoofdklasse. De overige teams spelen nu of komend seizoen op interregionaal niveau. De Noordwijkers kijken echter niet tegen tegenstanders op. Dat bleek ook gisteravond weer. De thuisploeg toonde in de Northgohal aan gelijke tred te kunnen houden met Data rex. De bezoekers namen in de eerste helft weliswaar een voorsprong via Leiwakabessy, onder de indruk daarvan raakte Menken geenszins. Rob Kersbergen was direct na die in de negentiende minuut ge scoorde openingstreffer tot twee maal toe dicht bij de ge lijkmaker, maar mikte evenzo- vele keren iets te hoog. Na rust bepaalden de bezoekers zich vooral tot het vasthouden van de voorsprong. Een taak die echter niet werd volbracht. Nadat de Noordwijkers eerder een man meer situatie onbenut hadden gelaten, was het na een kwartier wel raak. Kers bergen vond ditmaal de juiste richting en zorgde aldus voor evenwicht. De stand: le Datarex 3-5, 2e Menken 3-5, 3e De Maas 3-4, 4e Snoeki 3-2, 5e SBW 4-0. DELFT De binnenstad van Delft is vele kerkorgels rijk. Een aantal van deze in strumenten wordt op zater dag 2 juni voor het voetlicht gehaald. Op die dag wordt namelijk een voor iedereen toegankelijke tocht gehouden naar vier 19e eeuwse instru- meten, die door Nederlandse orgelbouwers zijn gemaakt. De leiding van de tocht is in handen van de organist Jan Jongepier, die elk instrument uitvoerig zal demonstreren. De tocht begint om 10.30 uur in de Lutherse Kerk aan het Noordeinde 4. In deze kerk staat een nog geheel oor spronkelijk orgel uit 1889 van de Groningse orgelbou wer Petrus van Oeckelen. Vervolgens wordt om 11.45 een bezoek gebracht aan het uit 1900 daterende en door de Leeuwarder firma L. van Dam en Zonen gemaakte or gel in de Remonstrantse Kerk aan het Oude Delft 102. Na de lunchpauze, waarin zelf meegebrachte boterham men kunnen worden genut tigd, wordt de tocht om 14.00 uur voortgezet naar de r.-k. St. Josephskerk Maria van Jesse aan de Burgwal, waarin het uit 1893 daterende vor stelijke Maarschalkerweer- dorgel tot klinken zal wor den gebracht. De tocht wordt om 15.30 uur besloten in de Oude Kerk, waar Jan Jonge pier het grote en het orgel van C.G.F. Witte (fa J. Batz en Co) uit 1857 uitvoerig zal toelichten en bespelen. Naast een uitgebreide mon delinge toelichting over zo wel kerk als orgel wordt elk instrument gedemonstreerd. Daarnaast bestaat er gelegen heid tot het stellen van vra gen. De kosten van deze tocht be-' dragen zes gulden per per soon (CJP-ers, 65-plussers en kinderen drie gulden). Men kan ook aan de helft van de tocht voor de helft van de prijs deelnemen. Voor nadere inlichtingen kan men bellen 035-49179. INFORMATIE OVER FILMS MUZIEK THEATER, RECREATIE. EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA 100% katoen v.a. 20,- canvas riem 5,- bermuda, 100% katoen v.a. 30,- maten: 152 t/m 188. met grote zakken en extra stolp-plooi op de mouw voor meer bewegingsvrijheid, in blauw-rood-grijs, maten 104-164 toch echt maar Het nieuwste dienstregelingen boekje is verkrijg baar a f. 4.00 bij de chauffeurs, de kantoren van de N.Z.H.,alle postkan toren, vele V.V.V.'s en bij de bekende verkoopadressen. Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij NV EMEENTE ZEVENHOVEN OPENBARE KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Zevenhoven maken bekend, dat zij voornemens zijn met toe passing van artikel 19, der Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 der Woningwet, vergunning te verlenen aan: - de heer J. J. M. Nieuwenhuizen, Nieuwveense- weg 102 te Zevenhoven, ten behoeve van het oprichten van een werktuigenberging en veestal op het perceel gelegen aan Nieuwveenseweg 102, kadastraal bekend gemeente Zevenhoven, sectie A, nr. 1728; - de heer J. C. Schuurhof, Kousweg 9 te Zeven hoven, ten behoeve van het oprichten van een schuur op het perceel gelegen aan Kousweg 9, kadastraal bekend gemeente Zevenhoven, sectie A, nr. 1836; - de heer J. Durieux, Timorstraat 1 te Delft, ten behoeve van het oprichten van een woning op het perceel gelegen park Zomerlust nr. 160, kadastraal bekend gemeente Zevenhoven, sec tie A, nr. 2835, en: - de heer J. Sheriff, Koningin Julianalaan 168 te Voorburg, ten behoeve van het vergroten van een zomerhuis op het perceel gelegen aan park Zomerlust nr. 69, kadastraal bekend gemeente Zevenhoven, sectie A, nr. 2420. Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld van de bouwplannen kennis te nemen en eventuele bezwaren daartegen uiterlijk 11 juni 1984 in te dienen. De op deze bouwplannen betrekking hebbende stukken liggen vanaf heden voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie. Zevenhoven, 28 mei 1984.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 8