,India een 'ascinerend and" k n INISTER BRINKMAN STELT TUURGROEP MEDIANOTA IN Maart je van Weegen doet nieuwe NOS-Journaal '.HART,FIS DANCE (GUY PERRON IN „DE PAREL IN DE KROON"): gekleurd gezien Treuren bij het afscheid van Cinevisie minVitih ?ADIO /TELEVISIE CaidaeSotwant DINSDAG 29 MEI 1984 PAGINA 17 IEN HAAG Minister Brinkman van VVC zal de komende week een stuur- |roep instellen die wordt belast met de jitwerking van de in de Medianota geno den besluiten omtrent de toekomst van jet Nederlandse omroepbestel. De minis- fr wil nog vóór de zomer beginnen met tet scheppen van duidelijkheid en de uit kering van de Medianota „met bekwame oed" verwezenlijken. Dit blijkt uit een incept-besluit dat Brinkman vorige [eek heeft genomen. Hij heeft maandag verleg gevoerd met de stuurgroep, die in juni wordt geïnstalleerd. De stuur- ;p zal bestaan uit de secretaris-gene- van het ministerie van WVC, drs W. ftnstra, de directeur-generaal Recreatie Media, dr J. Verhoeve, regeringscom missaris mr M. (Justers, NOS-voorzitter mr E. Jurgens en een lid uit de kring van omroepvoorzitters. Voor de laatste functie zijn KRO-voorzitter mr B Schmitz en NCRV-voorzitter drs Th. Jansen bena derd. De stuurgroep moet de politieke be slissingen omtrent de Medianota uitwer ken, adviseren over wettelijke maatrege len, uitvoeringsmaatregelen treffen, de re organisatie van het omroepbestel voorbe reiden en de overgangssituatie naar de nieuwe organisatie van het publieke om roepbestel begeleiden en sturen, aldus het besluit van minister Brinkman. Daarnaast werken vier operationele werkgroepen, die de stuurgroep over onderdelen van de Medianota moeten adviseren. HILVERSUM Het nieuwe NOS-Journaal dat vanaf 1 oktober om half zes 's middags op de buis verschijnt, krijgt in de presen tatie van Maartje van Weegen een meer informele opzet dan de Journaal-uitzendingen later op de avond. Het is de bedoeling dat de belangrijkste nieuwsfeiten van de dag -voorzover die zich er voor lenen- meer 'van dichterbij' worden bekeken. Hierbij zal meer gebruik worden gemaakt van uit het buitenland betrok ken materiaal. Speciaal hiervoor is Maartje van Weegen aange trokken. Van Weegen (34) is afkomstig van de KRO, waar zij 13 jaar radio- en televisiewerk heeft gedaan. De presentatie van het half zes-journaal zal minder statisch zijn: zo zal de presenta tor niet alleen tekst voorlezen, maar ook vanuit de studio inter views doen en vraaggesprekken voeren met buitenlandse cor respondenten. Het nieuwe bulletin zal tien minuten duren en van maandag tot vrijdag worden uitgezonden. Op zaterdag en zondag komt er om half zes een kort bulletin 'oude formule' van vijf minuten. Afscheid mgr. Bluyssen op radio en televisie HILVERSUM Op zaterdag 2 juni neemt mgr. J. Bluyssen tijdens een plech tige eucharistieviering in de Bossche St. Jansbasiliek afscheid als bisschop van Den Bosch. Deze plechtigheid zal door KRO-tv rechtstreeks worden uitgezonden van 11.00 tot 12.00 uur op Ned. 1. 's Mid dags zendt de KRO-tv rechtstreekse beel den uit van de afscheidsbijeenkomst van mgr. Bluyssen. Dit programma is te zien van 14.00 tot 15.00 uur op Ned. I. Op de radio zal aan het afscheid van de bisschop van Den Bosch aandacht worden geschon ken in de rubriek Kruispunt-Interview, onderdeel van Echo-Magazine. Lydia Janssen zal dan een gesprek voeren met mgr. Bluyssen (18.35 uur, Hilv. 1). 'NDEN „Ik geloof it Guy Perron in werke- Jjkheid Paul Scott is, de :hrijver van „De parel in kroon", of eigenlijk dat lierron degene is die Scott •Jaag had willen zijn. Zo :hreef de schrijver Scott hzelf in zijn boek en is deze serie. Zijn rol in reeks is die van waar- •mer en commentator", i|dus Charles Dance. acteur Dance, die van- (Ned. I om 22.10 uur) or het eerst is te zien in deze fachtige Engelse serie, speelt 1 van sergeant Perron, ei- dus Scott, een histori- met speciale interesse in dia. Dat verklaart ook zijn Irblijf in deze Engelse kroon- elonie, waar hij is ingedeeld de geheime inlichtingen- fenst. ■ijlen de schrijver Scott ver leef jarenlang in India. Hij |lgde daar een militaire op- Iding vóór hij zich op het prijversschap wierp. In En- 1 heeft Scott dezelfde be- s als hier Multatuli. Zo- Tond Inlijk i als deze schrijver onze ogen opende voor de toenmalige In dische situatie, zo legde Scott in zijn „Jewel" de relatie open tussen Engeland en India. Mede daarom vindt de acteur Dance, dat hij in deze serie een belangrijke rol speelt. Dance maakt zijn debuut di rect aan het begin van de tien de aflevering. Hij is betrokken bij het verhoor van Havildar Khan en domineert de afleve ring met zijn aanwezigheid. Hoewel hij onder het bevel van kapitein Purvis staat, weet Ronald Merrick hem, na dat de kapitein een zelfmoord poging doet, bij zijn afdeling te detacheren. Amateurtoneel Sergeant Perron, die laat we ten dat de hele oorlog hem aan amateurtoneel doet denken „hij is slecht voorbereid en duurt veel te lang" lijkt in de serie te zijn gezet om het Engelse klasseverschil nog eens extra te onderstrepen. Dat wordt vooral duidelijk in zijn conversaties met de uit een burgerlijk gezin komende majoor Merrick. Deze J.R. van „De parel in de kroon" is naar India gekomen om de status te bereiken, die hij in Engeland nooit had kunnen krijgen. Hij maakt in het leger snel carriè re (aan het einde van de reeks in hij kolonel), maar wordt in zijn dialogen met Perron tel kens zijn plaats gewezen. Hij mag dan (op dat moment) zijn opgeklommen tot majoor, Per ron blijft door zijn gegoede af komst en scholing Chilling- borough en Cambridge zijn meerdere Het zijn vaak prachtige woordenduels, die veelal glansrijk worden „ge wonnen" door Perron. De eni ge tegenzet die Merrick kan doen is Guy laten overplaatsen naar zijn afdeling. Hij kan echter slechts kort van Guy's diensten gebruik maken, want Perron schakelt zijn tante Charlotte in om hem uit deze ongewenste situatie te bevrij- Voor Charles Dance beteken de het uitbeelden van Guy Perron in deze meer dan 23 miljoen gulden kostende serie, die twee jaar geleden in India en Engeland werd opgenomen, zijn eerste doorbraak naar het grote publiek. De acteur had zich tot die tijd tevreden moe ten stellen met rollen op het toneel en in reclamefilmpjes. Hij zegt: „Er zijn series waarin je graag wilt spelen. „De parel in de kroon" was er één van. Het bood namelijk de moge lijkheid naar India te gaan". Daar werd hij gefascineerd door wat hij rond zich zag ge beuren. „Het is één van die landen die je nooit echt hele maal leert kennen. Je wordt met zoveel verschillende as pecten geconfronteerd. Op het laatst heb ik het maar allemaal op me af laten komen". Liefde Charles eerste liefde voor In dia bloeide op toen hij er een gantal jaren geleden een recla mefilmpje opnam voor een theesoort Als de voorspellin gen uitkomen, keert hij er over twee jaar weer terug. „Tijdens mijn verblijf in Delhi heb ik mij door een waarzeg ger de toekomst laten voor spellen. De man wist, zonder dat het hem was verteld, de namen van mijn vrouw en twee kinderen te noemen. Ik heb dus goede hoop dat zijn andere vooruitblikken ook uit komen". Hoewel Charles Dance al van af jonge leeftijd acteur wilde worden, zag hij zijn toekomst droom in het water vallen toen hij op twaalfjarige leeftijd begon te stotteren. Dance: „De jaren die volgden, waarin je het als puber toch al niet gemakkelijk hebt, zijn de pijnlijkste van mijn leven ge weest. Maar gelukkig ver dween het stotteren weer net zo snel als dat het was geko men toen ik de twintig nader de. Ik realiseerde mij al snel dat ik alsnog acteur kon wor den en dat is mij uiteindelijk ook nog gelukt". HANS PIET Ze blijven maar afscheid nemen, daar in Hilversum. Waarom dat precies is. weet natuurlijk niemand, want de schoolvakanties beginnen pas in juli. Maar de vakan ties bij de omroep duren nu eenmaal elk jaar een maand of vijf. Vandaar: tot ziens in oktober je hoort bijna niet anders. Er zijn ook een paar programma 's opgehouden die hele maal niet meer terug komen. Wat dat betreft is hoogst betreurenswaardig de mededeling van de NOS. dat het nu toch defintief is afgelopen met Cinevisie. De onder houdende. en op z'n minst altijd informatieve filmru briek van Cees van Ede, wordt afgeschaft, zogenaamd omdat op filmgebied voor de NOS geen specifieke taak meer zou bestaan nu enkele andere omroepen ook film- rubrieken hebben ingevoerd. Wat een onzin. Je kunt toch met de beste wil van de wereld het zelfgenoegzame gekwaak van Hans van Wil- ligenburg (KRO), het gestuntel van Ageeth Scherphuis (VARA) en de oeverloze egotripperij van Simon van Collem (TROS) geen volwassen filmrubrieken noemen? Tot overmaat van ramp laat de NOS dan ook nog weten dat er in een nieuw cultuurmagazine in het nieuwe winterseizoen (in de zomer is er volgens het Gooi name lijk geen cultuur, dat weet u) ruimte zal worden inge ruimd voor film. Dat moet dan wel het nieuwe cultuurprogramma zijn, waarvoor Hans Keiler is ingehuurd als eindredacteur. Nu, dan kunnen we ons wel bergen. Keiler immers is de man die bij voorkeur cultuur verpakt in cultuur, zo dat zijn produkten niet drempelverlagend maar afsto tend werken. We kunnen alvast rekenen op een hoogst intellectuele benadering, met veel semi-artistieke priet praat en quasi-poëtische leuterkoek. Wat was er dan mis met Cinevisie, en met het magazin Omnibus van Theo StokkinkNiets natuurlijk: beide programmaseries deden hun best de cinema en de kunst met open vizier tegemoet te treden, en deze culturele uitingen te „vertalen" naar het massamedium dat tele visie nu eenmaal is. Bij Keiler is kunst iets voor de en keling, en zal dat blijven ook. Een daarentegen heel welkom afscheid is dat van Tv- Privé: Henk van der Meyden heeft beloofd dat hij er mee stopt. Een hele opluchting, dat moet gezegd. In zijn laatste editie verzamelde hij zo'n beetje alle onzin, waarmee hij tien jaar lang de liefhebbers plezier heeft gedaan en zijn tegenstanders heeft doen knarsetanden. Een soort helderziende was hij natuurlijk, die aan de hand van eigendommetjes van een stelletje topactrices nou ja) uit het Privé-archief allerlei „onthullingen" mocht doen over hun persoonlijk leven. En dan moeten wij allemaal maar geloven dat het geen afgesproken werk is: dat wordt ons tot vervelens toe toegeroepen door de glunderende showmaster zelf. Zien wij zo bleek En dan was er ook de stunt: een reisje van neef Henk met de onvergetelijke komiek Piet Bambergen naar Duitsland, om op bezoek te gaan bij een kwakzalver die de schaars begroeide schedel van Bambergen door een koe liet aflikken - u leest het goed. Bevordert de haar groei, zei de dokter. Henk zelf kwam niet meer bij van de pret: een koe die Piet Bambergen over het hoofd likt. Dat is toch zeker humor van de bovenste plankZoiets hadden we toch zeker nog nooit gezien op de televisie? Nee, daar heeft- ie gelijk in. En ik hoop het ook nooit meer te zien. RENé DE COCQ bals u wenst Mevrouw B chaos ten huize van me- <ouw Jeanette van Crailoo \arry Tefsen) escaleert. De inglessen van tuinman An- :e (Hazes) hebben de ver dring nog groter gemaakt. ie intrigant van een butler joyman (Joost Prinsen) is de oorzaak van, dat Andre Ir? koffers pakt en op de jcht slaat. En waar kan hij iter naar toe, dan naar zijn \der (Piet Romer). 6 zich dan later een oud en iverig mannetje bij de villa \ndient met de vraag of hij 5 tuinman kan komen wer- i/i, ziet de butler in hem een ischikte kracht. Hij zal ten- inste van mevrouw Jeanet- afblijven. .38 uur Nederland 1. e parel in de kroon j een dag in augustus in it jaar 1945 komen enkele ticieren van de Engelse lè- irinlichtingendienst in Bom- ly aan. Het zijn Guy Perron, pitein Purvis en Merrick. hebben de opdracht een fier, die uit krijgsgevan- inschap is teruggekeerd te dervragen. Iderhand krijgt Perron van pitein Purvis de opdracht n feestje van de Maharani, echtgenote van de Maha- 1ja, te bezoeken. Hier dient a alles waarover Engelse litairen op feestjes praten registreren. Op dit feestje ysschijnt ook Sarah Layton, naar Bombay is gekomen Shaar teruggekeerde va- te verwelkomen. Sarah irdt begeleid door... Mer- k. ,10 uur Nederland 1. oelregel: finale de laatste aflevering van seizoen komen twee vere en gen, die het hoogste ntal punten in de voorron- n hebben behaald, tegen aar uit. Dit zijn de christe- e gymnastiekvereniging acht en Vlugheid uit Zaan- f7? en de Amersfoortse zie- nomroep Tehila. Zij krijgen e ronden te spelen met als derwerpen bijbelse ge- iiedenis, algemene ontwik- ling en een bepaald mu- jm. 45 uur Nederland 2. Carry Tefsen als Jeanette van Crailoo verliest haar tuinman An- dré (Hazes) en krijgt zijn vader Luimer sr. (Piet Römer) op bezoek in "Zoals u wenst, mevrouw". Ned. I om 20.38 uur. NEDERLAND 1 NCRV 16.00 James Herriot, tv-serie. Tristan hoort dat hij door sommigen de beste veearts van Darrowby wordt ge noemd. In een overmoedige bui kondigt hij daarom aan voor zichzelf te willen begin nen. 16.50 Buurtkinderen (6), jeugdserie. Als de gemeen te besluit dat opa's werk plaats moet verdwijnen is iedereen erg teleurgesteld. 18.45 PP: Groen Progressief Akkoord. VARA 18.55 Nils Holgersson, teken filmserie. Afl.: De thuis komst. 19.20 Vijf tegen vijf, spelpro- gramnra. NOS 20.00 Journaal. 20.28 PP: Uitzending PvdA. VARA 20.38 Zoals u wenst, mevrouw (6), serie rondom Andre Hazes. Er heerst na het ver trek van de tuinman grote verslagenheid in huize Crai loo. Zelfs Kooyman ziet in dat hij te ver is gegaan. (Zie toelichting). 21.30 Achter het nieuws. 22.10 De parel in de kroon (10), tv-serie. Tijdens een feestje, georganiseerd door de Maharani, moet Perron rapport uitbrengen over hetgeen Britse militairen op zulke feestjes rondbazui nen. (Zie toelichting). 23.03 Simon Carmiggelt. Ver telt het verhaal „De dorps timmerman". NOS 23.15 Journaal. 23.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Joego- slaven. 18.25 Paspoort voor Italianen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 D'r kan nog meer bij, kleuterprogramma. 19.30 Het kleine huis, Ameri kaanse serie. Afl.: Tot ziens, Mrs. Wilder 20.20 Spelregel finale. Spel- programma met Rob van der Spek. (Zie toelichting). 21.10 Van U wil ik zingen, koorzangprogr. vanuit de Grote Kerk in Maassluis m.m.v. het Rozenburgs Mannenkoor o.l.v. Aad v.d. Hoeven en Feika Asma. 21.50 Goed nieuws uit Afrika. Verslag van de opening van het nieuwe 3xM-centrum in Nairobi. 22.17 Tenslotte. Slotwoord door ds. G.M.A. Hendrik- sen. NOS 22.30 Journaal. 23.45 Den Haag vandaag. 23.00 Omnibus, wekelijkse kunstkroniek. Aandacht voor het Holland Festival. Een gesprek met de nieuwe Holland Festival-man Ad 's Gravesande en de gast- componist het festival de Hagenaar Dick Raaijma- kers. Verder aandacht voor het Instituut Houtappel dat tot half juni in het Amster damse Mickery het stuk Po lemos speelt; de Ameri kaanse gaste Meredith Monk en haar productie Turtle Dreams en het Festi val of Fools. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Die kleinen und die feinen 19.00 Falcon Crest, tv-serie. 20.00 Tagesschau. Aansl Parteien zür Europawahl. 20.15 Bananas. Met o.a. Rod Ste wart. Cindy Lauper, Kajagoogoo. Tim Finn en Eddy Grant. Aansl.: Parteien zur Europawahl. 22.05 Dallas, tv-serie. Afl.: Scheiding. 22.35 Tagesthemen. 23.05 Kulturwelt: Vom Bauhaus zum modernen Manierismus. Japanse ar chitectuur. Met de film „Bonsai als nieuwe architectuur" eindigt deze se rie. De derde bijdrage besteedt aan dacht aan de moderne Japanse ar chitectuur. op welk gebied de Japan ners nieuwkomers zijn. In dit pro gramma wordt een Japan geschetst, dat aan zijn tradities vasthoudt, maar tevens op de hoogte blijft van de westerse invloeden. 00.05 Tagesschau. DUITSLAND 2 18.20 Die Lehmanns (2), tv-serie. Afl.: Het complot Met: Gerd Baltus. Witta Pohl, Uwe Dallmeier e.a. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Kerbels Flucht. Tv-spel naar de roman van Uwe Timm. Met: Peter Sattmann, Barbara Rudnik, Bernd Tauber e.a. Christian Kerbel heeft c(rie jaar geleden zijn universitaire studie opgegeven en werkt sinds die tijd als taxi-chauffeur. Hij woont met zijn vriendin Karin, een binnenhui- sacrchitecte, en nog twee medebewo ners in een woongemeenschap. Op een dag vertelt ze Kerbel, dat ze op een congres een andere man heeft le ren kennen. De volgende dag vliegt ze naar haar nieuwe liefde in Berlijn. Eenzaam en zonder goede vrienden krijgt Kerbel al gauw het gevoel, dat zijn leven inhoudloos en zonder per spectief is. 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine. 21.45 Heute-journal. 22.05 Die aktuelle Inszenierung: Die Familie oder Schroffenstein. Tv-film naar een treurspel van Heinrich von Kleist. Met: Ulrich Wildgruber, Anne- mane Duringer, Hermann Treusch e.a. 00.15 Heute. DUITSLAND 3 17.30 Die Videomacher. Afl.: Een vi deo-documentaire. 18.00 Tv-cureua natuurkundige techniek (2). 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Auslandsreporter. Supermarkt in de Pyreneeen. reportage. 20.45 Ruckblende. 175 jaar geleden gestorven: Joseph Haydn - Die hofi- sche Musik. 21.00 Formel Eins. De Hitparade 21.45 Landesspiegel. und dann gehn wir doch alle kaputt. Reportage van de strijd voor het behoud van ba nen in de staalindustrie. 22.15 Monitor im Kreuzfeuer, discus sieprogramma. 23.00 Wie uns die Nachbarn sehen: Fussbal-Land Bondsrepubliek. 23.45 Journaal. 18.00 De Bubblies (11). poppenserie. 18.05 Klein, klein kleutertje (herh.). 18.20 Er was een keer...: De vertel lers (herh.) 18.30 De Smurfen, tekenfilmserie. 18.55 De andere Belgen (2). Econo mische problemen van Wallonië. 19.35 Kijk uitl, verkeerstips. 19 40 Lotto-winnaars, mededelingen en programma- overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Politieke Tribune: Vlaams Blok. 20 20 I.Q., quiz. 20.50 Verover de aarde. En hoe is het met uw kompas? Over het orient- atievermogen van dieren en mensen. 21.40 De onbekende Chaplin (2), driedelige serie van Kevin Brownlow en David Gill. AflDe grote regisseur. 22.30 Journaal en Coda: Andante cantabile uit „Petite Symphonie" van Gounod. BRT 2 19.00 Webster (slot), comedy-serie. 19.25 Tijdrover. Doe-het-zelf. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Kijk uitl, verkeerstips. 20.20 Confrontatie. N.a.v. de Europe se verkiezingen. 21.00 Vizier 21.45 Zij en hij (An affair to remem ber). Amerikaanse speelfilm uit 1957 van Leo McCarey. De rijke vrijgezel Nickie Ferrante (Cary Grant) is aan boord van een luxueuze cruiseboot onderweg naar New York om een van de rijkste erfgenamen van Amerika te huwen. Onder de passagiers bevindt zich een zekere Terry McKay (Debo rah Kerr), die alleen maar een rijke beschermer heeft. De twee worden smoorverliefd op elkaar en spreken af. dat ze elkaar binnen zes maanden op de hoogste verdieping van de Em pire State Building zullen ontmoeten, indien hun gevoelens hetzelfde zijn gebleven. RTBF 1 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.05 Ce soir, regionaal programma. 19 24 Lotto en consumententips. 19 30 Journaal en toto-uitslagen. 20.00 Tribune: Europese Verkiezin- 20.10 Contacts, verkeersinformatie. 20.15 Et la vie continue (5). Kroniek over een familie uit Lombardije.Met: Virna Llsi, Jean-Pierre Marielle en Clio Goldsmith. Regie: Dlno Risi. 21.20 Videogam, popmuziek. 22.10 Ecritures, boekenmagazine. 23.10 Journaal. 19.00 Les aventurea d'arturo. 19.10 La grande chance. Amuse mentsprogramma met Roland Mag- dane, Alain Barrière 20 45 Temps present. Magazine 21.45 Bonsoir en musique. Madjld Khaw (citer). 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Wildtrack. 18.40 Journaal. 18.55 Regionale magazines. 19.40 You can't see the woods, with David Bellamy 20.05 Blankety blank. 20.40 Sorry, comedy-serie met Ron nie Corbett. 21.10 Dolly Parton in Londen. 22.00 Uitzending Labour Party. 22.10 Journaal. 22 35 Destination D-Day. 00.05 Wereldkampioenschappen moderne dansen voor profs. 00.50 Nieuwsoverzicht. BBC 2 18.40 That certain age. Amerikaanse speelfilm (1938) Met: Deanna Durbin. Melvyn Douglas. Jackie Cooper e.a Regie: Edward Ludwig. 20 40 The Great Egg Race (1). 21.10 Horizon. 22.00 Uitzending Labour Party. 22.10 The Young Ones 22.45 One Man and his Dog. 23.30 Private Lives. Vandaag: Jill Bennett en Leslie Thomas. 00.05 Newsnight. 00.50 Tv-cursussen. ITV 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads. 20 00 Survival. 20.30 Scarecrow and mrs. King. Spionnage-serie 21.30 Morecombe Wise Show. 22.00 Politieke partijen. 22.05 Sherlock Holmes. 23.05 News at ten. 23.15 Anglia late news. 23.35 Streets of fear (1). Amerikaan se mini-serie (1978) over politie-re- chercheur Earl Einschied. 01.35 Tuesday topic. SKY CHANNEL 19.00 Cartoon time. Met de Ameri kaanse astronaut Roger Ramjet. 19 05 Wayne and Shuster. 19 30 The new Dick van Dyke show. 19 55 Skyways.Afl: Breakdown 20.45 Starsky and Hutch. 21.35 Thrillmaker sports. 22.00 IJshockey. Buffalo versus Cal gary 23.05 Sky Channel music box. Pop muziek. TV-morgen NEDERLAND 1 NCRV: 15.30 Kinderen in de Bijbel 15.40 Pieter Post. 15.55 Appelmoes met taartjes. DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.10 Landwirl- schaft '84 16.55 Null ist Spitze (5) 17.20 Kein Tag wie jeder andere 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 15.25 (S) Breakdance. 15.40 Tele- tekst-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Löwenzahn 16.35 Kompass. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Bret Maverick BRT 1 BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast Time. magazine. 10.00 Claire Rayner's casebook. 11.30 Play School. 11.55 Gharbar. 14.00 Journaal. 14.25 Weerbericht land bouw. 14.27 Financieel- en nieuwso verzicht voor doven en slechthoren den. 14.30 Gran. 14.35 Stop-Go. 14.45 Sit Mortimer Wheeler (2), The Viceroy sent for me. 15.35 Lost Squadron, speelfilm. 16.55 Play School, it's Wedsnesday. 17.20 The Periks of Penelope Pitstop. 17.4Q Take two. BBC 2 ITV 7.25 ombijt I». 10 30 Schooll.!.*i- sie. 13.00 Atarah's music: 13.30 Sounds like a story. 13.30 Look who's talking. 14 00 Nieuws. 14 30 Afternoon plus. 15.00 Take the high road. 15.30 Country practice. 16.30 Sons snd daughters. 17.00 Atarah's music. 17.15 Aubrey. 17.20 Andy Robson. 17.50 Razzmatazz. (ADVERTENTIE) fn 3 smaken verkrijgbaar bij uw drogist VANAVOND NA HET NIEUWS VAN 8 UUR OP NEDERLAND I ZIET U HOE ELWINE SMTT GAAT AFSLANKEN METMINVITIN. IS@f-: HILVERSUM 1 18.06 AVRO'S radio- journ. 18.25 Toppers van toen. 19 02 Pim Jacobs' platenscala. 19.45 Holly wood Boulevard 20.03 Een geva rieerd muziek progr 20.30 Lichte grammofoonmuz. 21.02 De drie dode wegen (1). 21.30 Even tussendoor 22.02 AVRO's sportpanorama eretri bune. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VARA: 0 02 Elpee-tuin. 2.02 Groot licht. 5.02 Truck. HILVERSUM 2 P.P.: 18.20 Uitzending van de Europese Liberale Democra ten. Hum. Verb. 18.30 Het voordeel van de twijfel TROS: 19.00 TROS- -Klantenservice. 20.00 Nws. 20.03 Fi nale. 20.50 Om het boek Teleac: 21.30 Innovatie, kreatief ondernemen (5). 22.00 Tekenen en schilderen (3). TROS: 22.30 Nws. 22.40 Op zoek naar de aarde (13). 23.55 Nws HILVERSUM 3 16.03 De verrukkelijke 15. NOS: 18.04 De avondspits. VARA 19 02 Hof van Heden. 20.02 Pop krant. 21.02 Moondogs. HILVERSUM 4 NOS: 20 00 Kamer- muz. van Mozart en Beethoven. 21.20 Muz voor klavecimbel en cister 2130 Literama: Proeftijd, hoorspel van Rainer Puchert. 22.25 Kerkorgel- Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws VOO. 7.03 Ook goeiemorgen. (7.30 en 8.30 Veronica Nws.radio). 9.03 Muz. terwijl u werkt. (10.30 Veronica Nws.radio.) 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. (12.30 Veronica Nws.radio.) 14.03 De Jukebox. 15.03 Nederland Muziekland. (16.30 Veronica Nws.ra dio). EO: 17.03 EO-Onderweg. HILVERSUM 2 VARA 7.00 Nws. 7.11 De Wekkerradio (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.). P.P.: 8.55 Uitzending van de Europese Socialisten. NOS: 9.05 NOS-Sportief. 9.24 Waterstanden 9 30 Nws. Teleac: 9.33 Spy in de sky. les 1. VARA: 10.03 Schoolradio 10.23 Hoor Haar! (10.30 Nws.) 11 30 Nws. 11.33 Leef-tijd- genoeg. Over- h.voorl12.16 VROM-taal. NOS 12.26 Meded. v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws VARA: 12.36 Dingen v. d. dag. 13.00 Nws. 13.10 Leef-tijd-ge- noeg. (13.30 Nws.) 14.00 De Schuur papier vanuit Diergaarde Biijdorp. NOS-RVU: 14.33 't Gif en ik. NOS 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.32 NOS-Wereldwijzer 16 00 Wat een taal. 16.30 Nws. NCRV: 16.33 Studio 55. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws KRO Het progr kan tussen 8.00- 17.00. na Nieuws en Reklame, onder broken worden voor aktual. van Echo 7.02 Het leven begint na zeven, met Peter Koelewijn. 9.04 Formule 3 11 04 Radio „De Zwarte Roos". 12.04 Vraag en antwoord. 13.04 Seeburg en Wurlitzer 14 04 And the beat goes on... 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuis van de hits. HILVERSUM 4 NCRV 7 00 Nws 7.02 Het levende Woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.05 Ptatennws 8 45 Musi cs Sacra. 9 15 Onder de Hoogt «zon 10.00 Kamermuz. uit de Barok Cello sonates van B Marcello 10.30 Or- kestpalet. Vier symfonieën van M. Haydn. 11.25 Symfonieën en concer ten van J.Chr. Bach (16). 12.10 Pro menade: muz van Rossini. 13.00 Nws. 13.05 Willem Poot bespeelt his torische orgels in Edam (3). AVRO 13.30 Met open mond. 14.30 Pianore cital. 15.30 Muziek uit de Renaissan ce. 16.30 Clarinet Choir Walter Boey- RADIO RIJNMOND 7.30 Morgenma gazine

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17