Alex Blanchard koelbloedig Mesker naar de tweede ronde Alan Peiper wint proloog Dauphiné Troost en Van de Kor put in voorlopige selectie SPORT fieidaeSoutmil DINSDAG 29 MEI 1984 PAGINA 15 Van der Reijden: provincies geen rol in sporten overdag (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Staatssecretaris Van der Reijden (WVC) is niet bereid de provincies een voorname rol te geven in de opzet van projecten die het sporten overdag moeten bevorderen. De bewindsman wil dat de. georganiseerde sport zelf die projecten opzet. Dit blijkt uit een brief die de staatssecretaris aan de Kamer heeft gezonden ter begeleiding van de vrijdag door het kabinet goedgekeurde nota Accenten sportbeleid. Met zijn standpunt keert de bewindsman zich tegen een pleidooi van de verenigde provincies waarbij om afspraken tussen het rijk en provin cies werd gevraagd voor het sportstimuleringsbeleid, met name op het terrein van sporten overdag. Overigens meent de staatssecretaris wel dat in het nationaal sportoverleg NSO door alle betrokkenen onderling afspraken gemaakt kunnen worden. Uit de brief van Van der Reijden valt op te maken dat hij door een gericht beleid in 1985 wil proberen vooral jongeren tussen 13 en 15 jaar ervan te weerhouden met sporten te stoppen. Eenzelfde beleid zal in 1986 gericht worden op mensen van 30 jaar en ouder. Voor 1987 wil de bewindsman een bepaalde groep jeugdigen als aangrijpingspunt voor het beleid nemen. VILLEURBANNE Alan Peiper heeft gisteren de pro loog van de Dauphiné Libéré gewonnen. De Australiër had voor de individuele tijdrit over 3,3 kilometer in Villeur- banne een tijd van 4 minuten en 12,06 seconden nodig. De Ier Stephen Roche eindigde als tweede, de Australiër Phil Anderson derde. Steven Rooks werd met een vierde plaats de beste Nederlander. De Fransman Eric Caritoux zou één van de kanshebbers voor de eindzege in de Daup hiné Libéré zijn geweest. Door zijn verrassende over winning in de Ronde van Spanje behoorde hij ineens tot de wereldtop. Caritoux kan voorlopig zijn klasse ech ter niet aan zijn landgenoten demonstreren. Afgelopen weekeinde kwam Caritoux ten val toen hij tijdens een trainingsrit op de fiets een «tuk appeltaart in zijn mond wilde steken. Zijn blessures waren van dien aard, dat hij een aantal dagen rust moet nemen. Italië De ploeg van Laurent Fig- non heeft de tiende etappe van de Ronde van Italië be heerst. Zowel de winnaar van de rit, Martial Gayant, als nummer twee, Charles Mottet, maakt deel uit van de equipe van de winnaar van de laatstgehouden Tour de France. Een solo over vijftig kilometer bracht de 21-jarige Gayant de zege. De omstan digheid, dat twee bergen in het ritschema waren opgeno men, had geen belangrijke verschuivingen in de algeme ne rangschikking tot gevolg. De Italiaan Francesco Moser behield de rose leiderstrui. De eerste etappe van de Ron de van Groot-Brittannië werd gewonnen door Mal colm Elliott. De Brit legde de 170 kilometer tussen Brigh ton en Swindon af in 4 uur, 20 minuten en 5 seconden. De Rus Alexander Zinovjev eindigde in dezelfde tijd als tweede, de Tsjechoslo waak Josef Perny werd derde. Herstructurering draf- en rensport jaar uitgesteld (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De herstructurering van de draf- en rensport is met ongeveer een jaar uitgesteld. Op het ministerie van Landbouw en Visserij heeft men de streefdatum om de nieuwe opzet van de sector rond te kriigen, die eerst op 1 janu ari 1984 stond, stilzwijgend verlegd naar 1 januari 1985. Volgens de zegsman van mi nister Braks wil men op het ministerie het nu lopende jaar gebruiken om de draf- en renbanen meer taken te geven om zelf uit te voeren. Hiertoe werd besloten nadat de banen in Nootdorp en Alkmaar lieten we ten geen samenwerking te willen aangaan met respectievelijk de banen Duindigt en Hilversum. Tips voor Duindigt WASSENAAR Twee rennen en negen draverij en staan er morgenmiddag op het programma van de Wassenaarse baan Duindigt De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden; ACHTERHOEKPRIJS: Yellow Shadow. Yonkers Fortuna en You Stanley Dean. WADDENPRIJS: Yla Oostland. Wiske H en Wen- dv H. IJSSELMEERPRIJS: Yusti Buitenzorg. Yla N en Warhorse B. BATHPORIJS: Parturition, Helen of Troy en Zwa- vo's Rival. DRENTEPRIJS: Wilma B. Wilma Fortuna en Vriend K. MEREN PRIJS. Uniek Fortuna, Valiant C en Whis pering Usnis CARUSOPRIJS: Fabero, Clara Delta en Blue King. LIMBURGPRIJS: Wonder Boy. Tabasco du Bois en Upper Prince. BRABANTPRIJS Video Buitenzorg. Valentin Me lodie en Vanka Pride. ZEELANDPRIJS. Toto Morgan. Thor ter Lune en Teetje Ossewaard ZOMERPRIJS: Walko Bm Wendy Jeanet en Vuno W. Martina Navratilova. SCHAPERS TOCH IN HOOFDTOERNOOI PARIJS De face-lift van het Roland Garros-stadion heeft voor de deelnemers aan het toernooi om de open Franse tenniskampioenschappen in Parijs in ieder ge val één voordeel opgeleverd. Door uitbreiding van het aantal banen met zes tot in totaal zeventien, één min der dan Wimbledon, kunnen de speelsters en spelers wat meer op hun gemak van hun ontbijt genieten. Op de eerste dag plaatste Marcella Mesker zich gisteren voor de tweede ronde door de Tsjechische Skronska te verslaan. Michiel Schapers werd door het uitvallen van de Amerikaan Gitlein alsnog tot het hoofdtoernooi toe gelaten en komt vandaag in actie. Begonnen de wedstrijden vorig jaar al om half tien, dit jaar wordt pas om elf uur de eerste wedstrijdbal geslagen. Dat zou natuurlijk nog kunnen veranderen als de regen het schema te veel in de war zou gooien. Gisteren gebeurde dat in ieder geval nog niet en kon het verse gravel voortdurend met voeten wor den getreden. Grote verrassingen deden zich op de openingsdag nog niet voor, of het zou moeten zijn de uitschakeling van de als vierde ge plaatste Amerikaanse Andrea Jaeger. Ze verloor echter niet op normale wijze van haar landgenote Jaime Golder, maar moest bij de stand 5-7, 5-1 de strijd wegens een blessure staken. „Ik heb al weken lang last van mijn schouder en rechterarm", aldus Jaeger mistroostig. „Het ging op een gegeven moment gewoon niet meer. Ik weet ook niet of Wimbledon voor mij haalbaar zal zijn". Van de echte toppers kwamen Martina Navratilova, eerste ge plaatst, en de als derde gerangschikte Jimmy Connors zonder problemen een ronde verder. Navratilova won met 6-1, 6-2 van de Francaise Natalie Tauziat. In de tweede ronde vindt de in Tsjeehoslowakije geboren Amerikaanse Marcella Mesker, de eni ge Nederlandse in het hoofdtoernooi, tegenover zich. De Haagse kende in de eerste ronde weinig problemen met de Tsjechoslo- waakse Katerina Skronska: 6-2, 6-3. Michiel Schapers is toch doorgedrongen tot het hoofdtoernooi. De Rotterdammer verloor dit weekeinde weliswaar in de derde ronde van het kwalificatietoernooi, maar mag toch meedoen omdat de Amerikaan Jimmy Gurfein uit het hoofdschema weg viel. Schapers kreeg alsnog toegang omdat hij van de afvallers het hoogst op de wereldranglijst staat (134e). Hij speelt vandaag in de eerste ronde tegen de 21-jarige Amerikaan Eric Korita. (Spa)-Krishnan (Ind) 4-6, 6-4, 6-1. 7- 6: Sanchez (Spa)-Hocevar (Bra) 7-6, 6-3, 7-5; Nyström (Zwe)-Fitzgerald (Aus) 7-6, 6-0, 4-6, 7-6; Cancellotti (Ita)-Errard (Fra) 6-3, 6-3, 7-5; Nova- eek (Tsj)-Visser (Zaf) 1-6, 6-4, 6-1, 6- 2; Gilbert (Vst)-Glickstein (Isr) 1-6, 6- 4, 6-1, 2-6, 6-2; Sundström (Zwe)-A. Fillol (Chi) 6-1, 6-3, 6-3; Portes (Fra)- Segarceanu (Roe) 1-6, 7-6, 4-6, 6-4, 6-4, Higueras (Spa)-Nastase (Roe) 6- 3, 6-0, 6-3; Purcell (Vst)-Kirmayr (Bra) 6-3, 7-6, 6-2; Zivojinovic (Joe)-Perez (Uru) 6-3, 7-6, 6-4; Testerman (Vst)- Davis (Vst) 6-2, 6-4, 6-2; Motta (Bra)- Hooper (Vst) 6-4, 7-6, 4-6, 4-6, 6-2; Leach (Vst)-Goes (Vst) 5-7, 7-6, 7-5, 6-4; Fibak (Pol)-Beutel (Wdl) 6-2, 4-6, 6-1. 3-6, 6-4; Freeman (Vst)-Denton (Vst) 6-4, 4-6, 6-4, 6-4; Solomon (Vst)-Roger Vasselln (Fra) 6-0, 4-6, 6- 2. 5-7, 6-3; Gottfried (Vst)-Winitsky (Vst) 6-1, 6-0, 6-2; Gomez (Ecu)-Mit- ton (Zaf) 6-3. 6-3, 6-4; Stadler (Zwl)- Tarr (Zaf) 4-6, 1-6, 6-4. 6-3, 6-3; Ge- hring (Wdl)-T. Mayotte (Vst) 7-5, 6-1, 7-6; Seguso (Vst)-T. Giammalva (Vst) 7-5, 0-6, 7-5, 7-5; Ocleppo (lta)-Soa- res (Bra) 4-6, 6-3, 2-6, 6-3, 6-4; Lloyd (Gbr)-Dowdeswell (Gbr) 6-4, 6-1, 2-6, 6-4; Gerulaitis (Vst)-Bourne (Vst) 3-6, 6-7, 6-4, 6-4, 8-6. Damesenkelspel, 1e ronde: Rosalyn Fairbank (Zaf)-Sue Barker (Gbr) 6-2, 6-3; Jelena Jelissenko (Sov)-Betsy Nagelsen (Vst) 6-3, 6-4. Jaime Golder (Vst)-Andrea Jaeger (Vst) 7-5. 1-5, Jaeger geeft op; Claudia Kohde (Wdl)-Renata Sasak (Joe) 6-2, 6-1; Isabelle Vernes (Fra)-Beth Herr (Vst) 6-3. 2-6, 6-2; Sylvia Hanika (Wdl)- Kate Lathan (Vst) 6-1, 6-0; Natalia Riva (Sov>-Anna Maria Cecchini (Ita) 6-3, 6-4; Etsuko Inoue (Jap)- Eliza beth Sayers (Aus) 4-6. 6-4, 6-2; Lori McNeill (Vst)-Emiko Okagawa (Jap) 7- 5. 5-7, 6-1; Sabina Simmonds (Zaf)- Catarina Lindqvist (Zwe) 7-6, 7-6; Anne White (Vst)-Federica Bonsgnorl (Ita) 6-2, 7-5; Solomon (Vst)-Hy (Hkg) 4-6, 7-6, 6-2, Rinaldi (Vst)-Purdy (Vst) 7-5. 6-2; Pfaff (Wdl)-Vasquez (Vst) 6- 4, 6-7, 6-4. Vermaak (Zaf)-Harrington (Vst) 6-1. 6-1; Navratilova (Vst)- Tau ziat (Fra) 6-1, 6-2; Herreman (Fra)- Mentz (Zaf) 0-6, 6-2, 6-3; Huber (Oos)-Moulton (Vst) 6-2, 6-3, Teegu- arden (Vst)-Raschiatore (Vst) 6-1, 6-2; Holton (Vst)-Mochlzuki (Vst) 5-7, 7-6, 6-1; Demangeot (Fra)-Tobin (Aus) 6-2, 6-3; Klitch (Vst)-Steinmetz (Vst) 6-1, 6-2; Scheur Larsen (Den)-Fukarkova (Tsj) 7-5, 6-2; Savtsjenko (Sov)-Hen- dricks (Vst) 6-1, 6-2; Hobbs (Gbr)- Einy (Gbr) 4-6, 6-2, 6-0; White (Vst). Allen (Vst) 6-3, 5-7, 6-1; Nelson (Vst>- Collins (Vst) 6-2, 5-7, 6-4, Bunge (Wdl)-Karlsson (Zwe) 6-2, 6-4; Calleja (Fra)-Leo (Aus) 7-6, 6-4; Goles (Joe)- Phelps (Vst) 7-6, 6-4; Uys (Zaf)-Kan- nellopoulou (Gri) 7-5, 6-4; Durie (Gbr)-Drescher (Zwl) 6-3, 6-3; Yanagl (Jap)-Van Nostrand (Vst) 6-2, 6-3; Brown (Vst)-Cedet (Fra) 4-6, 6-3, 6-4; Benjamin (Vst)-Monteiro (Bra) 6-4! 4-6. 6-1. WIELRENNEN Dauphiné Libére Proloog: 1 Peiper (Aus) 4.12.60; 2. Roche (Ier) 4.16,00; 3. Anderson (Aus) 4.16,40; 4. Rooks (Ned) 4,16,70; 5. De Wilde (Bel) 4.19,50; 6. Regis Clere (Fra) 4.19.20; 7 Brun (Fra) 4.19.60; 8. Sernaudeau (Fra) 4.19,70; 9. Lavaine (Fra) 4.20,00; 10. P. Simon (Fra) 4.20.62; 11 Oosterbosch (Ned) 4.20,65; 12. DaU'Armelina (Fré) 4.21.80; 13. Chappuis (Fra) 4.21.90; 14. Garnier (Fra) 4.22,20; 15. Vallet (Fra) 4.22.56; 16. Nulens (Bel) 4.22.60; 41. Wekema (Ned) 4.28,60; 42. Win nen (Ned) 4 28.61; 46. Lubberding (Ned) 4.29.50; 47. Veldscholten (Ned) 4.29.60; 57. Lemond (Vst) 4.32.30; 59. Hinault (Fra) 4.32,70. Ronde van Italië 10e etappe: 1 Gayant (Fra) 5.40.57 (met ti|dvergoeding 5.40.37); 2 Mot tet (Fra) 5.41.16 (5 41.01); 3. Saronnl (Ita) 5.41.16 (5.41.06); 4. De Vlae- minck (Bel) 5.41,16 (5.41,11); 5. Ar- gentin (Ita) 5.41.20; 6. Fignon (Fra); 7. Pedersen (Noo); 8. Van Calster (Bel); 9. Van de Velde (Ned); 10. Pavanello (Ita); 105 Koppert (Ned) 5.54,08; 120. Pirard (Ned) 5.56,15; 121 Havik (Ned). Algemeen klassement: 1. Moser (Ita) 44 14,37; 2. Argentln op 39 secon den. 3. Vlsentini (Ita) op 0.49; 4. Fig non op 0.54; 5. M. Lejarreta (Spa) op 1.35; 6. Van de Velde op 2 04; 7. Da Silva (Por) op 2.06; 8 Breu (Zwi) op 2.10; 9 Battaglin (ita) op 2.14, 10. Beccia (Ita) op 2.16. „Vreselijk, er waren uitwed strijden dat ik dacht: verdom me, daar gaan we weer met dat „kale, kale". Nu kun je wel stellen dat ik me er niets van aan had moeten trekken, maar als van de zestigduizend men sen in een stadion de helft „kale, kale" riep, ja, dan vond ik dat vreselijk. Kijk hier, een foto uit mijn Feyenoord-tijd. Toen had ik toch een wereld- kuif. Maar toen schreef nie mand: Geels met zijn wereld- kuif, maar wel die „kale" Geels". En: „Ik heb altijd tegen men sen opgekeken, terwijl ik weet dat duizenden tegen mij opke ken. Maar ik wilde niet dat ze tegen me opkeken. Ik ben dan ook niet tevreden met het beeld van mezelf, ik had bru taler moeten zijn. Als ik de kranteverslagen van vroeger nog eens teruglees, dan was ik toch iemand. Moet je die kran ten lezen en tegelijk weten hoe ik mezelf vond. Ik bleef graag thuis omdat ik het verschrik kelijk vond als mensen me aanstaarden. Voor mij had het niet gehoeven. Ik heb de glit ter en de bekendheid als een last ervaren. Zal ik eens iets heel eerlijks vertellen? Als ik op de ladder was blijven staan, Ruud Geels: ...kaal met een kuifje... was ik misschien veel gelukki ger geweest". (Ex-voetballer Ruud Geels in Vrij Nederland) „Het lijkt zo makkelijk en het is zo moeilijk. De aanleg moet er zijn, en vooral het vermo gen de concentratie optimaal vast te houden. Het is geen wonder dat autocoureurs als Jacky Stewart, Gijs van Len- nep en Ben Pon zulke voor treffelijke schutters waren. Die konden een hele race, tachtig rondjes lang, in elke bocht de vangrails op een paar millimeter missen, die waren in staat hun concentratie twee uur lang op peil te houden. Dat zie je bij topcoureurs, top- golfers en topschutters. Ie mand die golft, kan kleidui- venschieten en vice versa. Op de training kunnen topschut ters van de hele wereld raken wat ze willen. Maar in de wed strijden, dan is het andere koek, dan gaan de zenuwen een rol spelen. Daarom doen FC Den Haag en consortium praten verder DEN HAAG Het ge sprek tussen het interim- bestuur van FC Den Haag en het Wassenaarse con sortium heeft gisteravond nog niets concreets opgele verd. Beide partijen beslo ten om het gesprek don derdagavond voort te zet ten. Namens FC Den Haag wa ren de heren Meuleman en Van Hal bij het onder houd aanwezig. Het con sortium was vertegen woordigd door de heren Hueber, Van der Stee en Stapels alsmede juridisch adviseur mr, Wacki. Wim Meuleman wilde gister avond geen commentaar geven op het gesprek. „Ik geef alleen iets door als er wat positiefs is te melden. Maar we zijn nog in be spreking met elkaar en dan vind ik het niet netjes om iets in de openbaarheid te brengen". Naar verluidt is er gister avond naast financiële za ken ook gesproken over de kandidatuur van Dé Stoop voor het voorzitter schap van een nieuw te vormen bestuur. Stoop is voor het consortium niet zo acceptabel, dus aange nomen mag worden dat over die zaak het nodige is gezegd. „Het interim-be stuur", aldus Stoop gister avond, „heeft 1 juni (vrij dag, red) als limiet gezegd voor eventuele volgende stappen. Het is dus waar schijnlijk de kogel door de kerk gaat. Maar hoe weet ik nu nog niet". Hoe het ook zij: FC Den Haag heeft al een zekere ver plichting akn Stoop. Deze betaalde namelijk vorige maand alle salarissen bij de club. AMSTERDAM Alex Blanchard is wijzer ge worden. Koelbloedig greep hij gisteravond voor eigen publiek de Europese [bokstitel in het halfzwaar- Igewicht. De Franse titel houder Richard Carama- |nolis werd het slachtoffer van de uiterst geladen uit dager, die de partij in de zesde ronde op knock-out besliste. „Ik heb het van tevoren gezegd", sprak de 26-jarige Amsterdammer na afloop tot de uitzinnige menigte. „De Europese ti tel was door de Fransen geleend. Ik heb beloofd deze terug te halen". Kans op boycot bij start Budd DEN HAAG Het Kongolese persbureau ACI waarschuwt dat de start van een blanke Zuidafrikaanse in het Britse team aanleiding kan zijn tot een Afrikaanse boycot van de Olympische Spelen in Los An geles. Het in Brazzaville gesta tioneerde persbureau doelt daarmee op atlete Zola Budd die kortgeleden een paspoort van het Verenigd Koninkrijk verwierf. ACI meent dat hier mee de reglementen van het Internationaal Olympisch Co mité, die deelneming van Zuidafrikanen aan de Spelen verbieden, met voeten worden getreden. fcU.MJIiUM.U.I BOKSEN Bijprogramma Jaap Eden-hal Zwaarwelter: John van Elteren (Ubach over Worms) wint door interventie van de scheidrechter in de tweede ronde van Kid Taylor (Sur). Zwaarge wicht: André van den Oetelaar (Schijndel) wint door Interventie van de scheidsrechter in de tweede ronde van Werner Pelz (Wdl); Maik Krol (Oss) wint door knock-out in de vier de ronde van Ali Lukusa (Zal); Ben Ti- ben (Medemblik) wint door interventie van de scheidsrechter in de zesde en laatste ronde van Horst Lang (Wdl); lichtwelter: Anton Verrips (Utrecht) wint op punten van Harry Theodos (Gri); zwaarwelter: Wlm Thijssen (Rot terdam) wint op punten van Marnix Heytens (Bel); lichtgewicht: Lahcen Oumghar (Amsterdam) wint van Alaoui Aziz (Mar) door Interventie van de scheidsrechter in de derde ronde. SCHAKEN Toernooi Bugojno (Joe) 3e ronde: Ribli (Hon)-Tal (Sov) 1-0; Torre (Phi)-Spasski (Sov) afgebroken; Larsen (Den)-Timman (Ned) 0,5-0,5; Ivanovic (Joe)-Beljavski (Sov) 0,5-0.5; Gligoric (Joe}-Andersson (Zwe) 0.5- 0,5; Kovacevic (Joe)-Smyslov (Sov) 0.5-0,5; Miles (Gbr)-Ljubojevic (Joe) afg. 4e ronde: Spasski (Sov)-Ljubojevlc (Joe) 0.5-0,5; Smislov (Sov)-Miles (Gbr) 0.5-0.5; Andersson (Zwe)-Kova- cevic (Joe) 0,5-0,5; Tal (Sov)-Gllgoric (Joe) 0,5-0,5; Beljavski (Sov)-Ribli (Hon) 0,5-0,5; Timman (NedHvanovlc (Joe) afgebroken; Torre (Phi)-Larsen (Den) afg. Stand: 1. Tal. Rlbll 2,5 punten; 3. Mi les 2 1 afgebroken. TENNIS Open Franse kampioenschappen Herenenkelspel, 1e ronde: Gilde- meister (Chi)-Pecci (Par) 6-4, 6-3. 6-2; Carlsson (Vst)-Goven (Fra) 6-0, 6-2, 6-0; Krickstein (Vst)-Oncins (Bra) 6-0, 6-1. 6-1; Jaite (Arg)-Tous (Spa) 2-6. 6-3. 6-3, 6-2; Castellan (Arg)-Youl (Aus) 6-2, 0-6, 6-1, 6-3; Connors (Vst)-Fromm (Vst) 6-2, 6-3, 6-1; Urpi Blanchard doelde met die woorden op de partij in Mar seille, waar Caramanolis op 2 februari de heerschappij van [Rudy Koopmans tot stilstand bracht. De Fransman was toen te sterk voor de Friese kam- Dioen, die echter door een slessure amper in staat was tot boksen. Dat gold gisteren niet voor Blanchard, die topfit in de ring verscheen. Dat laatste was Caramanolis na het gevecht allesbehalve. In pe zesde ronde moest hij defi nitief caputileren bij een ra zendsnelle slagenwisseling van Blanchard. Eerder in die ron de had de Franse kampioen, iie liefst 26 partijen ongesla gen bleef maar voor het eerst in een buitenlandse ring ver- jcheen, al tweemaal acht tel len moeten incasseren bij res pectievelijk een links-rechtse combinatie en een rechtse op jhet gelaat. Zoals Blanchard reeds in de tweede ronde met een loepzuivere linkse de Fransman voor het eerst in zijn carrière naar het canvas had gehaald. Terwijl de dolenthousiaste hel pers en supporters van Blan chard door de ring sprongen, lag Caramanolis verslagen op de grond. De Italiaanse .cheidsrechter Emilio Loew lad even tevoren, maar niet al te vlot, ingegrepen. Toch advi- ieerde Loew de juryleden :echnisch knock out op de pa lieren te noteren. Op dat mo- nent lag Caramonolis uitge leid in de ring. Het duurde en- tele minuten voordat hij over- ?ind kwam, vanuit zijn hoek teek hij vervolgens afwezig oe hoe Blanchard werd gehul- ligd. Op advies van ringarts 3ostuma, die in de zesde ronde ia een teken van Loew al laar het oog van Blanchard ïad gekeken, werd Caramano- is even later naar het zieken- luis gebracht, waar een her- ienschudding en een gebroken leus werd geconstateerd. Een ïeg bracht in het Onze Lieve In dat opzicht is Blanchard rij per geworden. Een paar jaar geleden nog maar had hij zich door het enthousiasme van het publiek laten verleiden tot aanvallender daden. Ditmaal wachtte hij rustig zijn kansen af. „Ik had me ingesteld op twaalf ronden. Wist dus dat ik niet kon forceren. Het publiek heeft me enorm gesteund. Hielp met de aanmoedingen op de momenten dat ik het even nodig had. Maar ik wist van tevoren dat ik me niet mocht laten opjutten. Daar had vooral mijn trainer Eric van den Berg voor gewaar schuwd". Blanchard, die bij de weging zes ons te zwaar was en zelfs na een half uur touwtje sprin gen nog dertien gram te veel op de schaal bracht (Paolo Pini, secretaris van de Europe se Boks Unie, besliste toen dat het duel om de titel doorgang moest vinden) weigerde al een blik in de toekomst te werpen. „Eerst wil ik dit in eigen kring verwerken", zei hij met een knipoog naar zijn vriendin. „Wat later komt, zien we wel. Daar wil ik nog niet over pra ten". Zeker is in elk geval dat Blan chard de Westduitser Jürgen Jassmann, die ooit vergeefs een aanslag op de troon van Rudy Koopmans deed, tegen over zich vindt. Jassmann, gis teravond ook aanwezig, is door de EBU als uitdager aangewe zen. Rondom de ring zaten te vens liefst zes bokspromotors, die het gevecht Blanchard- Jassmann graag naar West- Duitsland willen halen. Jass mann, die vlak voor de wed strijd zelfs nog een contract in zijn handen kreeg gefrommeld met het verzoek maar snel te tekenen, moet onder de in druk zijn geraakt van de capa citeiten van Blanchard. „Jass mann heeft het op dit moment moeilijker dan Alex", wist trainingspartner Jean Pierre Houbein. DENNIS MULKENS Richard Caramanolis ligt voor de tweede maal in de zesde ronde aan de voeten van Alex Blanchard. Vrouwe Gasthuis niets ern stigs aan het licht. Blanchard was dolblij met zijn 25e overwinning. De bokser, die alleen tegen Rudy Koop mans een nederlaag leed, kon ondanks een fikse zwelling op het rechteroog in de kleedka mer dan ook nog even lachen. ,',Heeft die scheidsrechter tech nisch knock out gegeven?", vroeg hij verbaasd. „Onbegrij pelijk, maar dat deed hij zeker omdat ik de meest technische bokser was. Loew hoefde niet meer in te grijpen. Caramano lis was al geklopt, ik weet niet eens precies hoe ik hem neer haalde. Het ging allemaal zo snel". Kon Blanchard zich het defi nitieve moment van overgave niet meer herinneren, in wel ke fase van de partij hij zeker was van de overwinning wist de kersverse titelhouder nog maar al te goed na te vertel len. „Koopmans had al gezegd dat Caramanolis te raken was. Dat merkte ik vooral in de tweede ronde, toen hij neer ging op die linkse. Toen wist ik ook dat ik 'm kon kloppen. Ik heb echter rustig afge wacht". ZEIST Bondscoach Kees Rijvers heeft een voorlopige selectie van 22 spelers samengesteld voor het Nederlands elftal, dat op 17 oktober tegen Hongarije de eerste (thuis)wedstrijd in de voor ronde van het toernooi om het WK speelt. In de groep zijn als „nieuwelingen" opgenomen de Feyenoorders Sjaak Troost en Michel van de Korput. Rijvers: „Deze selectie is natuurlijk zeer voorlopig. Toch heb ik gemeend reeds vroeg een aantal namen bekend te maken. Dit acht ik belangrijk voor de planning van de clubs en van de KNVB". Ook vorig jaar maakte Rijvers in mei een selectiegroep bekend waaruit hij wenste te putten voor de kwalificatiereeks voor de Europese titelstrijd. „Ik heb deze lijn bewust doorgetrokken. Zeker nu we voor de kwa lificatiewedstrijden een vrij weekeinde hebben ingebouwd, dient een ieder te weten waar hij aan toe is". De voorlopige selectie bestaat uit: Marco van Basten. Peter Boe- ve, Ronald Koeman, Edo Ophof, Frank Rijkaard, Sonny Silooy, Gerald Vanenburg (Ajax); Ruud Gullit, Joop Hiele. André Hoekstra, Peter Houtman. Michel van de Korput, Sjaak Troost, Ben Wijnstekers (Feyenoord); Erwin Koeman, Adrie van Tigge- len (FC Groningen); René van der Gijp (Lokeren); Hans van Breukelen (Nottingham Forest, later PSV); Piet Schrijvers (PEC Zwolle); Wim Kieft (Pisa); Willy van de Kerkhof, Michel Valke (PSV). we momenteel aan autogene training, een psycholoog leert ons spannen en ontspannen, die leert ons aan nergens an ders te denken dan, hoe krijg ik in godsnaam die duif stuk". (Olympisch kandidaat klei- duivenschieten John Pierik in de Haagsche Courant) „Ik weet nog goed wanneer ik voor het eerst het Nederlands record verbrak. Dat was „back in 1950" (In Californië is Vis ser tegenwoordig een succes vol zakenman, red.) op Te Werve in Rijswijk. Hannes de Boer (die het record had) was meestal wel op wedstrijden te vinden om te zien wat dat „knaapje Visser" presteerde. Hij kwam naar me toe, wenste me op zijn Haags proficiat, maar kon niet nalaten er „rot- joch!" aan toe te voegen. Ja, dat was ontzaglijk leuk. In 1956 was ik uit de Olympische ploeg gegooid omdat ik een hamstring blessure had, en vlak daarop sprong ik 7 meter 98 in Roemenië. Het was toen ook een Europees record. Het is wel grappig dat het zo lang is blijven staan, maar verbete ring is natuurlijk „long over due". (Ex-verspringer Henk Vis ser, houder van het oudste Nederlandse atletiekrecord (7.98 m in 1956), in Atletiek- wereld) „Meneer Dik Abed stopt met cricket omdat hij niet goed wordt van dat gedoe rond het Nederlands elftal. Mag ik u er op wijzen, meneer Abed, dat u daarmee kritiek uit op de Hoofdbond. Die kritiek dient eerst te worden doorgenomen, Abed. Begrijp je dat? En dan nog iets, beste Dik. Ik heb in derdaad niet voor niets aan 24 leden van de vaste kamercom missie voor Justitie etentjes lo- fien uitdelen om je tot Neder- ander gebombardeerd te krij gen. Je hebt nu Nederlandse rechten en plichten. Beste Dik, een man van jouw cricket know-how hoort zich defini tief en nadrukkelijk met het Nederlands elftal te gaan be moeien en wel met de begelei ding van dat elftal. Is dat afge sproken, Dik? Dus niks vakan tie, aan het cricketwerk. Ik moet het nog wel even met de Hoofdbond regelen". (Columnist John H. Worries in het bondsorgaan Cricket) „In gesprekken met journalis ten wilde ik iets geven. Een soort diepere boodschap over hoe je jezelf kan zijn en het kunt maken als je dat wilt. Maar het enige dat ze wilden tonen, waren de dingen die glinsteren. Natuurlijk heb ik auto's ik ben er gek op maar dat bén ik niet. Ik werd vroeger boos op mensen die niets weg gaven van zichzelf. Nu zie ik in dat ze dat niet doen omdat ze gek of slecht zijn, maar omdat ze iets voor zichzelf willen bewaren. Soms geef je zo veel, dat het pijn doet. Je geeft en je geeft en je hebt niets dat jou toebehoort. Ik heb altijd gezegd, wat ik dacht. Ik probeerde uit te leg gen hoe ik in elkaar stak, maar nu voel ik me soms heel gefrustreerd daardoor. Het is als kaviaar voeren aan var kens". (Tennisser Yannick Noah in de Volkskrant) „Het bestuur heeft twintig jaar geleden zo'n vrouwencompeti tie opgezet. Zij als mannetjes willen dat nu per sé handha ven. Hun argument is: als vrouwen naar de mannencom- petitie gaan, wordt de rivali teit bij de vrouwen minder. Maar wat gebeurt er nu? Betti- ne is al weg. Ik ga nu ook weg. En ik weet dat Mirjam Klop penburg ook weggaat als de bond haar aanvraag om in de mannencompetitie uit te ko men, afwijst. Als de bond wei gert, vertrekt Kloppenburg naar een club in West-Duits- land. Wat blijft er dan nog over van de vrouwencompeti- tie? Er zit nu al niemand te kijken naar de wedstrijden". En: „Hoe Vriesekoop reageer de op mijn besluit te stoppen? 'Verstandig', zei ze". (Ex-taf eltennisster Sandra de Kruiff in Trouw)

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15