Unicum moet afwachten GRARD BEWUST TALENT Zwakke afsluiting LMHC SPORTTRIBUNE EaidaeSotvuwl Promotie H W en Fairplay Sportwereld TEAN VRIJWEL ZEKER VAN TITEL MAANDAG 28 MEI 1984 PAGINA II Het herenteam van Unicum dat gisteren het kampioenschap in de poule veilig stelde en binnenkort de vorig jaar behaalde landstitel moet verdedigen. Staand v.l.n.r: Willem Pufkus en Har Meijer. Zittend Arnold van der Capellen en Hans Tönjann. Vijfde man Bob van Overbeeke ontbreekt op deze foto. Standen den de partijen tot hemel vaartsdag verdaagd. Aange zien één van de Bakkumse da mes dan afwezig is, heeft de thuisploeg dan goede kansen. Leimonias 4 - Zee en Duin 2- 6 De Katwijkers, die vorige week al beslag legden op het kampioenschap liepen vlot naar een 0-6 overwinning. De resterende partijen werden verder op papier afgewerkt. De Boekhorst - Overdam 6-2 Alleen Onno van Paridon kwam niet tot winst in de single; dat deden Harry Ver- degaal, Heieen van der Berg en Margot van der Haak wel. Van de dubbelspelen werd al leen de tweede mixed nog aan de Leidschendamse ploeg af gestaan. Artesia - Sluipers 7-1 Marit Verstegen herstelde zich van de singlenederlaag van de eerste wedstrijd, maar moest daarentegen in het eerste ge- mengddubbelspel een neder laag incasseren. De overige partijen werden een gemakke lijke prooi voor de Koude- kerkse ploeg. Unicum 4 - Voorhout 3-5 Slechts één set is Voorhout te kort gekomen om Unicum van het kampioenschap af te hou den. Aan Cock de Groot heeft het niet gelegen; zowel in haar enkel (tegen Helma Kallen berg) als in de dubbelspelen verliet zij winnend het gravel. De Voorhouters zijn stuk ge gaan op de verliespartijen, die alle drie in twee sets verloren gingen. Verantwoordelijk daarvoor waren Lodewijk Kallenberg (winst op Jan Baan) en Maureen Meyer (winnend tegen Carien van der Meer), die ook gezamenlijk onverslaanbaar bleken. VVGA - De Merenwijk 5-3 De Leidenaars stelden waar schijnlijk hun tweedeklasser schap veilig door tegen de kampioensploeg drie punten te scoren. Freek Tanis droeg punten aan in de single en he- rendubbel met Hans Thuis; René Stee'nbeek en Sietse Huiskamp zorgden voor het derde punt. Alkemade heren - Vreeswijk 6-0 De ploeg uit Roelofarendsveen behaalde de titel in de tweede klasse door een ruime over winning. Jan van Veen, Harry van Veen, Marcel van Galen, Ernst Verduin en invaller Henk Verduin maken zich nu op voor de promotiestrijd. Het aantal gewonnen partijen is eerst vermeld, gevolgd door het aantal verliespartijen. Eerste Klasse Poule 5: Topspinners 37-11; Haren 20-20; Noordwijk 18-22; OTC 13-35; Poule 8: Unicum 1 36-12; DDH 28-12; BTCI 2 15-33; Volley 2 9- 31; Overgangsklasse A Poule 5: Aem- stelspelers 29-19; Deventer 23-17; Ra- piditas 23-9, Leidse Hout 5-35; Poule 12: Unicum 2 20-12; Tilburg 23-15; Bastion B. 19-21; Popeye GS 4 16-30; Hoofdklasse Heren; Unicum 28-8; Bas Dongen 21-15; Loenen 10-20; Overwaard 6-24; Overgangsklasse B Poule 6: DDV 3 37-11, Wilskracht 3 26-14; Alta 3 17- 23; Forescate 7-33; Poule 9: De Mun nik 21-19; Egmond 18-22; Joy Mo- zaiek 4 17-15; Metselaars 5 16-16; Poule 16: Jaagpad 3 22-4; Roomburg 18-25; ULTC Iduna 2 15-19; Soest 14- 21; Poule 19: TEAN 33-15; Castricum 24-16; Leeuwenb. 4 11-13; Lucky Strike 4-28; Poule 20: Hilversum 3 27-11; Brederode 21-9; OLTC 15-17; Bilthoven 2 7-30; Poule 24: Dekker Tennis 31-16; Alta 4 22-25; Holy 26- 14; De Kuil 8-32; Tweede Klasse Poule 13: VVGA 34- 14, Oude Eik 25-15; Merenwijk 17-31; Maccabi-A 12-28; Poule 18: Nieuw Vennep 34-14; Bakkum 25-19; Sas- senheim 18-26; VVGA 2 15-33; Poule 22: Roomburg 2 23-25; Rijnkanters 21-11; WOC 18-22; Hillegom 2 18-22; Poule 27: Zee en Duin 39-9; Zoeter- meer 2 27-21; Leimonias 4 13-27; Delftse TB 1 9-31; Derde Klasse Poule 38: De Boek horst 23-17; Nieuw Vennep 2 19-17; NMC 18-19; Overdam 17-23; Poule 42; Unicum 4 33-15; Voorhout 33-15; Artesia 25-23; Sluipers 5-43; Poule 49: Zoeterwoudse TC 37-11; DTB 2 24-22; NMC 2 13-23; Leeuwenbergh 6 14-24; ARNOLD VAN DER CAPELLEN LEIDEN De A/B junioren competitie gaf in Lisse er in Leiden vooral op de springnummers opvallend* prestaties te zien. Hein van Heek evenaarde het Spar taan record hoog met 1.95 meter, terwijl Yvonne var Dorp (even terug was bij haar oude liefde (het ver springen) en direct won met 5.90 meter. Gert Jan Pain liep een uitstekende 110 meter horden in 14.9 secon den, maar toch was de dagprijs voor Christoph Grarc die de 400 meter won in 50.9 seconden. In de Holland ploeg ontbraken Hans Baljet en Menno Swier, zo dat met invallers een puntentotaal van 13.535 gescoord werd. D< klapper kwam dit keer van B junior Grard (16 jaar) die op d< 100 meter (11.3 seconden) werd bijgestaan door Sjaak Peter (11.8 seconden). De 14.9 seconden op de 110 meter horden stem de Gert Jan Palm tevreden, maar beter smaakte de winst bij he polshoog, waar hij tot 3.60 meter kwam. Gijs Gemke koppelde 12.28 meter kogel aan 35.34 meter discus. Winst was er nog in d« estafette (44.5 seconden). Spartaan kwam thuis niet verder dan een tiende plaats me| haar 13.976 punten. Hein van Heek evenaarde bij hoog het club; record met 1.95 meter en was ook bij het polshoog succesvol (3.80 meter). Gert Jan Faas kwam voor het eerst op de 800 metei onder de twee minuten (1.58.1) en Wilco Stroet kombineerde de horden en de 400 meter nu niet en scoorde goede tijden van 15.8 en 53.3 seconden. Perry Vriesekoop sprong 6.44 meter ver en 12.97 meter hinkstap. Met 10.899 punten werden de Holland meisjes slechts vierde iq hun poule in Leiden. Yvonne van Dorp was de grootste verzai meiaar, maar deed dat nu eens niet op de 100 en de 400 meter De 100 meter won zij met 12.1 seconden wel, maar als tweede nummer was het verspringen gekozen. Door blessures gedwonj •gen stapte Van Dorp ooit over van het verspringen naar d< sprint. Nu overtrof zij haar eigen verwachtingen („met 5.40 me ter ben ik tevreden") met een halve meter, daarmee verwach tingen scheppend. Van Dorp: „Ik had liever wat minder ver ge sprongen, want nu wil iedereen mij die zes meter zien sprin gen". Iets wat ze al deed, maar haar poging werd ongeldig ver klaard. De jongensploeg van Bataven kwam door het wegblijven var Kees van Rijn niet verder dan 5259 punten. Ondanks de lil seconden op de 100 meter van Ronald van de Vlekkert, de 53.! seconden van Arnold van Atten op de 400 meter en zelfs met d( winst van Henk van de Oever op de 3000 meter (9.00.6 minuten kon het wegblijven van deze „club"genoot niet weggewerk1 worden. De ploeg van AAV'36 bestond voor een deel uit B ju nioren die tijdens de „Jeugd Olympische Dag" op Papendal aan traden. Paul Groen liep een 110 meter horden in 15.8 seconden Ton Erik Wildeman scoorde met de vijf kilo kogel 13.24 meter in Papendal en met „het zessie" 11.78 meter in Lisse. Hans Wa terham was in Lisse snel op de 400 meter met 51.9 seconden en Peter van Velzen op de 100 meter (11.7 secohden). Tonny Ver kade tenslotte kwam op de „Olympische" 1500 meter tot 4.13.03 minuten, de competitie 800 meter kwam uit op exact twee minu ten. Was hun optreden in Papendal nog goed voor een tweede, plaats in Lisse kwamen de AAV jongens niet verder dan 13.34y punten, waarmee zij niet voorkomen bij de eerste 15 clubs. Wa ook bij de meisjes het geval is. Esther Koopmans zag een sterk 800 meter beloond met 2.27.3 minuten. Annette Jongeleen kwan weer tot 1.65 meter hoogspringen. Totaal 11.192 punten voor dl Alphense meisjes. Ruim voor de Spartaan meisjes die in Erici Duivenvoorden de enige uitschieter hadden. Op de 800 mete scoorde zij 2.24.3 minuten wat toch niet genoeg bleek om haa club aan te zetten tot meer (10.606 punten). Bij kogelslingerwedstrijden van de Spartaan kwam Peter var Noort weer boven de zestig meter. Van Noort, die zijn record ui Breda (62.10 meter) afgewezen zag wegens het ontbreken var een goedkeuring van de accomodatie door de NSF, kwam to 60.32 meter. Broer Nico kwam tot 44.04 meter en trainer Man fred Sahner (H) slingerde 42.36 meter. Ed de Vos en Friedheln Dreckmeyer bleven beide boven het oude Bataven record var De Vos. Met 34.60 meter komt hij toch weer in de recordlijsten terug, met op een goede tweede plaats aller tijden de 31.72 metei van Dreckmeyer. GERT VELTHUIZEfl LMHC-speler Wouter Eikenhout gaat scoren, maar zal zijn treffer afgekeurd zien, omdat de bal via de voet van de „onzichtbare" Dirk Drijver tegen de plank ketste. LEIDEN Unicum moet na de 2-6 winst op BTC Ivy nog een paar dagen afwachten of het eerste team zich kampioen in de eerste klasse mag noemen. Concurrent DDH heeft een 8-0 overwinning op Volley 2 nodig voor het kampioenschap. Verspe len de Zwijndrechtenaren op hemelvaartsdag een punt, dan is Unicum kam pioen. De eerste wedstrijd tussen die ploegen eindig de in een 7-1 zege voor DDH. Het herenteam van Unicum werd poulewin- naar door een 0-6 zege bij de naaste tegenstrever Bas Dongen. De Munnik werkte zich terug in de kampioensrace dankzij een 6-2 overwinning op De Metselaars. De Uni cum-reserves reduceerden hun titelkansen met een 3-5 nederlaag tegen Til burg. TEAN is bijna zeker van de eerste plaats in de poule na de 5-3 overwin ning op Castricum. Dek ker-tennis zal zich de pro motie zien ontglippen. De Warmonders namen wel een 3-4 voorsprong bij Alta, maar concurrent Holy rekende met 0-8 af met De Kuil. Wanneer Holy in de thuiswedstrijd tot een 7-1 score komt, passeren de Vlaardingers Dekker-tennis op de rang lijst. BTC Ivy - Unicum 2-6 Unicum verscheen zeer gretig aan de start getuige de 6-0, 6-0 overwinning van Jacqueline van Wijk op Lizette de Haas. Henny Fehling had iets langer werk met Mieke Vermeeren: 6-3, 6-2. Freek van der Capel len had de pech op Peter Vaarties te stuiten. De Leide- naar werkte hard, maar kwam pas bij 1-4 in de tweede set tot de conclusie dat aanvallen de beste kansen bood: 5-7, 3-6. Ivar de Jong moest tweemaal een 2-5 achterstand wegwer ken tegen Marcel Redelijk om met 7-5, 7-6 winnend te fini shen. Herman van der Capel len en Ivar de Jong kwamen pas bij een 2-5 achterstand in de tweede set in het ritme; bij 4-5 verspeelde toen Herman van der Capellen zijn opslag na een 40-15 voorsprong. Na gemakkelijke winst in de da- mesdubbel werden de twee ge- mengddubbels in winst omge LEIDEN In de veldhand- balcompetitie zijn de laatste beslissingen gevallen. De da mes van HVV promoveren dankzij een een 15-3 overwin ning op Verburch 2 naar de eerste klasse. Fairplay be kroonde een succesvol eerste levensjaar met het kampioen schap van de vierde klasse. HVV startte tegen Verburch 2 nerveus. De dames kwamen, ondanks een hecht sluitende defensie, niet in het eigen spel. Spannend was het, door de ge ringe tegenstand na de eerste helft niet meer. De formatie van Jos Stigter had toen al een 6-0 voorsprong genomen, zodat in het tweede deel vrijer ge speeld werd. Een aantal effec tief afgeronde break-outs van Patty Leenman en fraaie sco res van Nancy Peper bracht- ten na het zaalkampioenschap en het succes van de heren de (drie-)dubbel in Voorschoten. Ook de dames van Fairplay kenden, ondanks een volle zie kenboeg, geen problemen. ODIS 5 werd met 15-3 aan de kant gezet. Omdat ook de re serves van Fairplay de hoogste eer voor zich opeisten, promo veren nu twee teams van trai ner Wim van Leeuwen naar de derde klasse. Olympia maakte van de laat ste wedstrijd tegen kampioen ODIS een boeiend kijkspel. De Wassenaarsen kwamen, door op een nat veld altijd gevaar lijke, lage schoten telkens op voorsprong, maar een kwak kelperiode in de tweede helft kostte hen de winst. De heren van Rijnsoever verloren in een matige partij van Westlan- dia 2: 13-15. zet. Herman van der Capellen en Jacqueline van Wijk moes ten de eerste set afstaan, maar herstelden zich sterk: 6-3, 6-1. Henny Fehling en Freek van der Capellen bepaalden de eindstand op 2-6 via een 6-1, 6- 3 overwinning. Topspinners - Noordwijk 4-4 De Noordwijkers kwamen ge makkelijk aan drie punten, omdat de Enschedeërs maar met één speelster verschenen. Trudy Walhof voegde aan de gemakkelijk verkregen drie punten nog een enkelspelpunt toe. Piet Veentjer maakte het Marcel Lasonder wel lastig- ,maar capituleerde toch: 6-4, 7- 6. Unicum 2 - Tilburg 3-5 Frans Grimbergen kon zijn toezegging om drie punten te scoren niet waarmaken. Hij verloor met Marijke Guyt in het gemengddubbelspel. Wel won hij het enkelspel en de herendubbel. Marijke Guyt kon net niet voor een 2-2 tus senstand zorgen tegen Ilonka Toppenberg: 6-3, 0-6, 4-6. Bij de stand 2-5 zorgde Anne Jan van der Meer er met Carla Quak voor, dat de kansen voor Unicum in eigen hand bleven door met 6-3, 3-6, 6-2 de laatste partij in winst om te zetten. Leidse Hout Aemstelspe- lers 0-8 Het doek is zoals verwacht de finitief gevallen voor de Leid se Hout. Zelfs Ellen de Groot heeft in het „beslissende" duel geen enkel puntje weten te scoren, hoewel zij in al haar partijen er dichtbij is geweest. Nuchter commentaar van de speelster, die vorig jaar nog de promotie naar de overgangs klasse A meemaakte: „Vol gend seizoen gaan we het ge woon opnieuw proberen en met Annette Hins er weer bij heb ik daar goede hoop op." Bas Dongen - Unicum Heren 0-6 Heel even heeft het naar uit gezien dat de Unicum-heren het tegen de concurrent nog moeilijk zouden krijgen, toen Willem Pufkus in de eerste wedstrijd tegen Paul Vlak met 4-0 achter kwam. Eenmaal op temperatuur legde Pufkus met gevarieerd spel zijn wil op aan de Dongenaar: 7-6, 6-4. De res terende partijen gingen vlot naar de Leidenaren, die vooral Bob van Overbeeke sterk za gen spelen. Arnold van der Capellen sloot de reguliere competitie af met zijn zesde enkelspel-overwinning. TEAN - Castricum 5-3 Deze zege levert de Alphense OEGSTGEEST Voor trainer/coach Roelant Oltmans en Joan van Marwijk Kooy betekende de hockeywedstrijd tegen het Haagse HDM het af scheid van een zeer suc cesvolle periode bij Lei den. De pogingen om het tweetal een waardig af scheid te bereiden werden door slordigheden ver stoord. HDM won met 3-4. Het zag er aanvankelijk goed uit, toen al na 2 minuten Mar tin Bennis zijn goed voorberei dend werk op rechts door cen trum-spits De Kempenaer zag bekroond. Zijn schuiver kon door de Haagse goalie niet worden gekeerd: 1-0. HDM, pas twee seizoenen vaste hoofdklasser, kwam goed te rug via Edwin van der Heide, die slordig wegwerken aan Leidse zijde onmiddellijk af strafte. Het spel van Leiden, dat varieerde van zeer matig tot flitsend, kwam na de ge lijkmaker even in de flitsende fase. Een schitterende tip-in van Dirk Drijver, na goed af geven van Bennis, bracht weer wat leven in de brouwerij. Zijn doelpunt vormde de reden tot harder spel van HDM. Twee Hagenezen mochten van arbi ter Lutz voor 5 minuten de bank opzoeken. De grootste kans van de wedstrijd was voor Eikenhout, na een hoog geslagen 'wokkel' van Croll. De half mislukte inzet beland de via een voetje van Drijver in het doel. zodat een uitbrei ding van de score achterwege bleef. Aan de andere kant wist HDM de kansen wel te benut ten. Na falen van Leiden-doel- man Henstra die buiten de cir kel onder de stuiterende bal door maaide, kon de Haagse spelverdeler Jaap Kooreman de ruststand kinderlijk een voudig op 2-2 stellen. Oltmans had zich zijn afscheid wel an ders voorgesteld: „De opdrqeht ploeg vrijwel zeker de titel op. De Alphenaren namen in de enkelspelen een 3-1 voor sprong. Charlie Asselbergs, Tine Langeveld en Margo van den Oudenrijn wonnen, terwijl Frank van den Donk met 4-6, 4-6 verloor. De damesdubbel was daarop voor de thuisploeg; de herendubbel trok Castri cum naar zich toe. De eerste mixed moest TEAN daarop af staan, maar met een overwin ning in het tweede gemengd- dubbel stelde TEAN het kam pioenschap veilig. OLTC - Bilthoven 2 6-2 Na de enkelspelen was de stand in deze strijd om de de gradatie nog altijd in even wicht. Waldo Jansen en Agnes Rogge waren in het begin van de dag oppermachtig; Marcel Gerritsen en Eveline Krul moesten beide na drie sets de tegenstander feliciteren. De dubbels Rogge en Jasper van Marwijk kregen de mixed door opgave in de schoot ge worpen brachten OLTC de belangrijke winst. De Munnik - Metselaars 5 6- 2 Voor het duel met de Metse laars waren de Leiderdorpers degradatiekandidaat. Door de zege op de Scheveningers en de kleine verschillen in hun poule zijn de Leiderdorpers opeens in de race voor het kampioenschap. Een hoofdrol was weggelegd voor Christel Verwoert die driemaal zege vierde. Ook Henk Janssen liet van zich spreken; Johan Vis werd met 6-1, 6-1 wegge speeld. Verlies werd geleden door invaller René van der Wilk in de single en de ge- mengddubbel van Janssen en Margot van Overloop. Alta 4 - Dekker tennis 3-4 Winst van Joke Ritman en Ca- rel de Bruijn en verlies van Anneke van Overloop en Ber ry Janse resulteerden in een 2- 2 tussenstand. De Warmonders wonnen daarop de damesdub bel en een mixed, maar moes ten de tweede mixed aan de Vlaardingers laten. Soest - Roomburg 1-2 Joost van Leeuwen beleefde voor de zesde maal een over winning in het enkelspel. Bub van der Zee trok ook aan het langste eind, maar de aan haar pols geblesseerde Juliette Grimbergen moest een punt afstaan. Sassenheim - Bakkum 1-3 Alleen Madeion Verdegaal kon voor de Sassenheimers voor een positieve score-in breng. Na de enkelspelen wer om HDM achterin vast te zet ten en de hoge ballen door goed storen op de laatste man te verhinderen werd de eerste helft slecht uitgevoerd". Di- rekt na de hervatting opnieuw een goede mogelijkheid voor Eikenhout, na samenspel met De Kempenaer. Het harde schot ging enkele meters naast. Jeroen Kamil hielp HDM aan een 2-3 voorsprong door een corner langs de uitlo pende Henstra in het lege doel te plaatsen. Daar er voor beide ploegen weinig meer op het spel stond, werd er wat soepe ler verdedigd. Doelpunten ble ven dan ook niet uit. Een solo van Eikenhout tot in de Haag se cirkel kon net worden ge stuit. De attente De Kempe naer schoof de rebound tegen de plank en bracht daarmee de spanning terug. Wissels van Oltmans, Eikenhout en Kooy moesten plaatmaken voor Die- derik Klop en Onno te Rijdt, zorgden voor wat evenwichts verlies op het middenveld. Be houdens een kans van Klop en een strafcorner van Croll die werd afgefloten wegens rising- shot, kwam de thuisploeg niet tot doelkansen. HDM wist 2 minuten voor tijd de Leidse misère compleet te maken. Kooreman mocht, indirect uit een lange hoekslag, zijn twee de en tevens winnende doel punt maken. Voor de opvolger van schei dende LMHC coach Oltmans, Nol Baarschers ligt er volgend seizoen een zware taak te wachten. De 36-jarige Hage naar, die 8 jaar lang voor het eerste team van HDM uit kwam: „Ik heb vandaag, on danks de vele zwakke momen ten toch ook enkele uitsteken de perioden gezien. Op basis daarvan denk ik dat er vol gend seizoen een plaats in de middenmoot inzit". Vertrek kende Kooy kreeg van de LMHC bloemen aangeboden en tevens een cowboy-hoed, toepasselijk vanwege zijn ver trek naar New-York, waar hij zijn studie re'chten zal vervol gen. Hij verwacht over twee jaar weer zijn rentree te ma ken in de LMHC-hoofdmachf. Paardesport Eric van der Vleuten heeft gisteren tijdens een nationaal concours hippi- que in Deurne het jachtspring- concours gewonnen. Autosport De Oostenrijker Gerhard Berger won op de Salzburgring de vijfde wed strijd om het EK formule 3. Het algemeen klassement wordt aangevoerd door Ivan Capelli uit Italië. Tennis Simone Schilder en Digna Keetelaar hebben tij dens de Italiaanse jeugdkampi- Denschappen het dubbelspel bij de meisjes gewonnen. Wielrennen Hans Langerijs won gisteren een profcriteri um in het Westduitse Fellbach voor landgenoot Peter Schroen en de Brit Tony Doy le. Boksen Zwaargewicht Maik Krol (Oss) komt van avond in Amsterdam tijdens het voorprogramma van Cara- manolis-Blanchard uit tegen Ali Lukusa uit Zaïre. Zeilen Fred Schaaf en Ron Thorhold (Amsterdam) won nen op het IJsselmeer bij Me- demblik de voorjaarszeilwed strijden in de Flying Dutc- hman-klasse gewonnen. Autosport De Amerikaan Rick Mears heeft gisteren de 68e editie van de 500 mijl van Indianapolis gewonnen voor de Colombiaan Roberto Guer rero en veteraan Al Unser. Autosport Jan van der Ma- rel won met bijrijdster Anja Beltzer de 21e editie van de ELE-rally, die meetelt voor het internationaal kampioen schap van Nederland. Tennis Tijdens het spelen van een tenniswedstrijd in de veteranencompetitie is giste ren in Ede de 68-jarige Wim van de Veen, hoofdbestuurslid van de KNLTB, overleden. Voetbal West Ham United is winnaar geworden van het voetbaltoernooi van Daventria voor tweede elftallen van be taalde clubs. Het eveneens En gelse Leicester City werd tweede. Speedway Nederland ein digde in Miskolc (Hon) als der de in een wedstrijd in de halve finale van de strijd om he WK voor landenploegen. Voetbal Het Zweedse da meselftal won de Europese ti tel door mede-finalist Enge land via strafschopppen t< verslaan. Voetbal PSV won gisterer het eigen toernooi voor speler tot 20 jaar door in de final* Ajax met 1-0 te verslaan. Voetbal Wereldkampioen Italïe won zaterdag in Toronto een oefenwedstrijd tegen Ca nada met 2-0 door treffers van Altobelli en Battistini. Schaken Jan Timman be gon het grootmeestertoernoo van Bugojno (Joe) met een re mise tegen de Rus Boris Spass ki. Paardesport Franke Sloot haak, de Westduitser van Ne derlandse origine, won zater dag met Rio Grande he springconcours om de Grot* Prijs van Hamburg. Voetbal Dynamo Dresder won zaterdag de Oostduits* voetbalbeker gewonnen dooi in de finale Dynamo Berlir met 2-1 te verslaan. Autosport De Grote Prijs van Spanje voor formule 1-wagens van 21 oktober is de finitief van de kalender ge schrapt. Het circuit in Fuengi- rola komt niet op tijd gereed. Voetbal Groote Lindt uil Zwijndrecht werd zaterdag ir Tiel Nederlands kampioen da mesvoetbal voor Post en Tele graaf uit Amsterdam. Boksen De Westduitsei René Weller verdedigde zater dag zijn Europese titel lichtge wicht met succes door eer puntenzege op de Fransman Daniel Londas.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 18