28 mei t/m 1 juni '84 eint es 071-122244 mededelingen gemeentebestuur Hoera geslaagd PAGINA 6 LEIDSE COURANT VRIJDAG 25 MEI Gemeenteraad Benoeming plaatsvervangend lid Alge meen Bestuur van lichaam Centrale Post Ambulancevervoer Leiden e.o. Verdere behandeling van het Migranten beleid Leiden de moeite Waard Herplaatsen van de De Gijselaarsbank op het Kort Rapenburg Verkoop weiland bij Meerburgerwetering (gem. Zoeterwoude) Restauratie kelders Hoogstraat en Vis- brug Aanbieding eind-ontwerpen medezeggen- schapsreglementen aan de voorlopige medezeggenschapsraden Wijziging Legesverordening (bouwvergun ningen) Aankoop panden in De Camp (Leidse Houthandel) Renovatie 60 woningen in complex 5 (ged.) van de woningbouwvereniging "De Eendracht" (Ambonstraat e.o.). Instelling Fonds voorzieningen ten behoe ve van bejaardenwoningen Aankoop grond in De Camp (fa. Gebr. de Nobel) Vaststelling overschrijdingsnorm vakon derwijs g.l.o. schooljaar 1984-1985 Aankoop achterhuis Hogewoerd 53 Aankoop Bachstraat 450 Renovatie 33 woningen van de Vereeni- ging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen (Oranjeboomstraat e.o.) Renovatie 243 woningen complex 9 van de woningbouwvereniging "Ons Belang" (Willem de Zwijgerlaan e.o.) Wijziging delegatiebevoegdheid op grond van reglement verkeersregels en -tekens Ontsluiting bedrijfsterrein Roomburg; kre diet aanleg ontsluitingsweg Voorlopige vaststelling rekening 1980 Nota Woonlasten Rectificatie Raadsbesluit no. 400 van 20 december 1982 inzake bouw 34 woning wetwoningen, complex 35 L.W.S. aan de Turkooislaan Bouw 9 extra bergingen aan de Haver- straat (rehabilitatie Haver- en Gortbuurt) Uitbreiding betegelde speelterrein Mytyl school Verzoeken van schoolbesturen om mede werking Aanpassing inrichting openbare kleuter school Strausspad 3 i.v.m. invoering Mon- tessori-onderwijs Krediet sloop Levendaal 172-174 (Citin- complex) Stadsvemieuwingsblad Grondregeling in de Stevenshofjespolder met Rijkswaterstaat Aanpassing pand Bemhardkade 36 (Ge zondheidscentrum Noord) t.b.v. de depen dance Noord van de Sociale Dienst en de Jeugdgezondheidszorg G.G. en G.D. Besteding Reserve Verbetering Huisves ting Gemeentelijk Apparaat en krediet ver vanging meubilair Commissie- vergaderingen. Commissie voor Personeel en Organisatie Woensdag 30 mei a.s. om 20.00 uur In kamer 23-24 van het Gulden Vlies Agenda: Nota inzake Systhematische Personeel- beoordeling Nota inzake Invoeringsplan systhemati sche personeelsbeoordeling Brief van CFO-districtkantoor Haarlem d.d. 18 april 1984 Nota inzake Richtlijnen voor het werken met beeldschermen SommJssï^vcwï^conomlscheïangeE? genheden Woensdag 30 mei a.s. om 21.00 uur In kamer 23-24 van het Gulden Vlies, Bree straat 125 Agenda: Brief stuurgroep werkgelegenheid Academisch bedrijven centrum Bovenstaande commissievergade ringen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agen dapunten kan daarvoor terecht aan de Informatiebalie In de hal van het stadhuis. Of bel even: 254103. Diversen Inschrijving twee-kamer-benedenwoningen Albert Verweystraat Kneppelhoutstraat en Lod. van Deyselstraat De direktie Woonruimteverdeling nodigt be jaarden en medisch geïndiceerden uit in te schrijven voor een aantal 2-kamer beneden woningen voor de hierboven genoemde straten in het Haagwegkwartier. De verhuur van deze na de renovatie over gebleven woningen heeft voor de gemeente niet tot het gewenste resultaat geleid. Vandaar nogmaals deze oproep. De wonin gen bevatten een huiskamer van plm. 3.9 bij 3.6 mtr. en een slaapkamer van plm. 2.7 bij 3.6 mtr en douchegelegenheid. De wonin gen zijn voorzien van centrale verwarming. Heeft u belangstelling?? Mocht u belangstelling hebben voor de hierboven omschreven woningen, schrijf dan even een briefje naar de Direktie Woonruimteverdeling, Langegracht 74, 2312 NH Lelden. Op de envelop schrijft u om welk complex het gaat. In de brief zet u; gezinssamenstel ling, gezamenlijk bruto-maandinkomen en de woning die achtergelaten wordt. Ook is het handig een registratienummer te noe men. Voor 2 juni a.s. moeten alle Inschrijvin gen binnen zijn. Bejaarden die zich reeds na 8 mei monde ling/telefonisch hebben opgegeven behoe ven dit niet weer te doen. ledereen krijgt be richt. Verhuur van twee-kamer beneden duplexwonlngen aan de Lage Mors- weg, Damlaan en Morslaan Voor de verhuur en inschrijving van deze (niet-gerenoveerde) tweekamer-woningen geldt hetzelfde als bij benedenwoningen in de Albert Verweystraat e.o. De woningen bevatten een huiskamer van plm, AV2 bij 3V& m een slaapkamer van plm. 3Vi bij 2Vfe m. De woningen zijn niet voorzien van centrale verwarming. Open dag kinderboerderij "Schaap Wol" Zondag 27 mei van 13.00-16.00 u is er een open middag op de kinderboerderij rond het thema "Schaap Wol". Vooruitlopend op het schaapscheren (20 juni 14-15 u) is de stal in de komende weken volledig in de sfeer van schapen scheren en wolverwer king. Zondag zijn er demonstraties spinnen, weven, verven en dia- en filmvertoningen, ledereen kan er zelf bezig zijn met wol. Rondom de Kinderboerderij grazen diverse schapenrassen die bestudeerd kunnen wor den aan de hand van een opdrachtenvel "Schapenrassen kijken". Leidse Woningstichting 1 Juni gesloten Vrijdag 1 juni a.s. is het kantoor van de Leid- se Woningstichting Gesloten Bouwplannen Bouwvergunningen te verlenen met toepas sing van artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet: Uiterstegracht 50 en 52, verbouwen tot één tweekamerwoning; Oosterkerkstraat/Waardgracht, bouwen 25 woningen; Ververstraat/Oude Herengracht, bouw complex woningen; Maredijk 65-71, verbouwen tot woningen; in verband met dit bouwplan ligt met in gang van genoemde datum tevens een concept-wijzigingsplan gedurende een maand ter inzage; Vrouwenkerksteeg, Lange Agnietenstraat en Sionsteeg, bouwen 34 woningen Bouwvergunningen volgens de normale pro cedure Levendaal I51/151a, verbouwen pand; Zoeterwoudseweg 3, verbouwen van een fabriekscomplex tot bouwmarkt; Bouw 7 woningen aan de Zijlstraat Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 28 mei 1984 gedurende veertien da gen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Lan gegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij burgemeester er. wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als burgemeester en wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. de gemeenteraad van 15 mei 1984, nrs. 73. 88, 89 en 105, waarbij wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbereid van respec tievelijk: 1het bestemmingsplan Noordvest, voor wat betreft het op de tekening nr. 12 ST 9023 met een balletjeslijn aangegeven gebied; 2. het bestemmingsplan Herengracht-Zijlsin gel, voor wat betreft het gebied gelegen op de hoek van de Oosterkerkstraat en de Waardgracht en het gebied tussen de Minnebroersgracht en de Binnenoostsin- gel, zoals aangegeven op de tekening nr. 12 ST 9046 met een stippellijn; 3. het bestemmingsplan Haver en Gortbuurt voor het gebied begrensd door de Haver- straat. de Rijnstraat, de 4e Binnenvest gracht en de Kraaierstraat, zoals aange geven op de tekening nr. 12 ST 9045 met een stippellijn; 4. het bestemmingsplan Verversbuurt, voor wat betreft het op de tekening nr. 12 ST 9048 met een balletjeslijn aangegeven gebied. Milieu Ruimtelij'ke ordening Voorbereidingsbesluiten In het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, ligt voor een ieder ter inzage de besluiten van Hinderwet Ontwerp-vergunnlngen Burgemeester en wethouders zijn van plan voor de volgende inrichtingen vergunning te verlenen: 1. Haarlemmerstraat 143, confectiebedrijf (Confendex B.V.) 2. Verbeekstraat 2, kantoorgebouw (GAK- Lelden) 3. Wassenaarseweg 64, DNA-laboratorium (Rijksgebouwendienst) 4. Boommarkt 20-23, hotel-restaurant (Mi nerva B.V.) 5. Nieuwbouwterrein AZL, hulpketelhuis (Energiebedrijf Rijnland) 6. Zoeterwoudseweg 3, drukkerijbedrijf (B.V. Drukkerij v/h Sm) Deze ontwerp-vergunningen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen ter in zage: a. gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouw huis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 8 juni 1984 in het Informatiecentrum van de Directie Voorlichting in de hal van het stadhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp- vergunningen kunnen tot 8 juni 1984 schrif telijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend door: - de aanvra(a)g(st)er van de vergunning - iedereen die op de openbare zitting bezwa ren heeft ingebracht - iedereen die kan aantonen dat hij/zij daar toe redelijkerwijs niet in staat is geweest Voor nadere Inlichtingen kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis, ka mer 012, tel. 254437. Busbanen Leiden - Zoeterwoude Vorige week las u in deze advertentie dat op korte termijn begonnen wordt met de wegre- konstruktie en aanleg van busbanen op het trajekt Korevaarstraat-Levendaal-Hoge Rijn dijk. Op onderstaand uitvoeringsschertia kunt u zien in welke volgorde en (globale) periodes de uitvoering van dit omvangrijke karwei zal plaatsvinden. Toelichting Het werk, dat voornamelijk bestaat uit rioolvemieuwing, gevolgd door wegverharding, begint volgende week op 3 weggedeelten tegelijk: - het gedeelte tussen de Meerburqerkade en de Wilhelminabrug (I) - het gedeelte bij de Plantage (Ia) - het gedeelte bij de Korevaarstraat-Levendaal-St. Jorissteeg (1) Deze 3 gedeelten kunnen volgens de huidige planning vóór de bouwvakvakantie klaar zijn. Als de bouwvakvakantie achter de rug is, werken de aannemers verder vanuit de eind punten Korevaarstraat en Wilhelminabrug in de richting van de Plantage. Als het werk technisch niet al te veel onverwachte problemen oplevert en ook het weer een beetje meezit, kan het volgens het hierboven vermelde schema worden uitgevoerd. Uitvoeringsnieuws Maandag 28 mei a.s. begint de verbetering van de riolering en de wegverharding in de fietsroute Roomburgerweg-Matilotunnel-Watertoren. Dat werk duurt ongeveer 3 weken. De gebruikers van deze fietsroute worden in die periode via borden omgeleid naar de hoge Rijndijk.. Tijdens het werk zal de Roomburgerweg bij de zuidelijke tunnelingang worden afgesloten voor fietsers en ander doorgaand verkeer. Bestemmingsverkeer naar het gedeelte Kasteelhof-Matilotunnel zal dan moeten keren om via de Meerburgerkade de wijk te verlaten. Ook op maandag 28 mei a.s. start het werk bij de Plantage, tijdens deze fase blijft tweerichtingverkeer op de Plantagelaan/Levendaal mogelijk, zij het dat de rijbaan tijdelijk iets verlegd wordt naar de Singelkant. En verder Gedetailleerde tekeningen van de verschillende weggedeelten, zoals ze er na de rekon- struktie uit zullen zien, zijn vanaf maandag 28 mei a.s. te bekijken in het informatiecen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Zodra meer details over de uitvoering, fasering en tijdelijke verkeersmaatregelen in de verschillende fases bekend zijn, krijgen de bewoners hierover nader bericht via een bewonersbrief. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1 en 3 maandag 28 mei Wijk 2 en 8 dinsdag 29 mei Wijk 5 en 7 woensdag 30 mal Hemelvaartsdag geen hulsvuilophaaldienst Op donderdag 31 mei a.s. wordt er geen huis en grofvuil opgehaald. Wilt u in verband hiermee uw huisvuilzakken en eventueel grofvuil binnenshuis houden tot de eerste ophaaldag??? Dank voor uw medewerking Direktie Reiniging Uitzendorganisatie TEAM vraagt met spoed ervaren bouwk. teke werktulgbouwk. teke electro techn. tekenaars [i tronica tekenaars. Inl. of resum óan Spui 12, 25 Den Haag. Tel. 070-4689I Student zoekt kamer Wij zoeken een kamer voor onze zoon in Lelden ling Leidse Instrum. Scht Studente zoekt kamer Studente uit Groningen KAMER tot plm. 300.- I den. Tel. 085-454335. T.h. gevr. WONING voor thekers van 15 juni tot 27 i Leiden of directe omgev. prijs ca. 350.- per week 02518-57953. T.h. PER HEDEN of 1 jun gerenoveerd SPLINTERN gestoff. kmr. (4.80x3.50 n 350,- incl., m.g.v. ke douche en tuin. Tel. 891175. I BEDRIJFSOBJEK' Tehuur bedrijfsrulmti T.h. 150 m2 kantoorruir Occ. PIANO'S, geheel gi. seerd en nagezien in onze werkplaats. Volledige gar I franco thuis. H. Noordeinde 105, Den Haat 070-659689. Donderdag I avond. I DIVERSEN Gordijnen gratis gemaakt. Gordijnen gratis gemaakt Tapijten gratis gelegd. Tapijten gratis gelegd. Mateba ERVAREN BOEKHOUDEF belastingconsulent kan boekhouding in de avondi verzorgen. Tel. 01728-935! 19.00 uur. Europese Groener Lijst 7, de enige partij tf het milieu geen sluitposOsi uitgangspunt. Bestrijding regen. Noordzee geen afv< opgraving gifgronden, sto ting bewapeningswetloop. inl. Witte Rozenstr. 58a, L< 071-143439. Zat. 2 juni van 10.00-16.0 de mobiel- en hobbymark maandelijkse vlooienmarkt in de Groenoordhallen Ldi Iedere particulier kan hier deelnemen. Voor kraamver 01718-24503 na 18.00 u. HBS RIOOL RQNKHNGSSEBV F amilieberichten Met grote droefheid, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft betekend, geven wij kennis dat tijdens het beoefenen van zijn geliefde hobby plot seling is overleden onze lieve vader, groot- en over grootvader LEONARDUS JACOBUS VAN DER MEER weduwnaar van Johanna Elisabeth Hoogeveen in de leeftijd van 86 jaar. Roelofarendsveen: Co van der Meer Martha van der Meer- Wesselman Woodstock, Canada; Rie Does-van der Meer Piet Does Roelofarendsveen: Bou van der Meer Hilda van der Meer- van Berkel Aalsmeer: Kees van der Meer Coby van der Meer- Hoogenboom Bennebroek: Sjaak van der Meer Mien van der Meer-van Tol Aalsmeer: Corry Broekhuizen- van der Meer Nic. Broekhuizen Bow Island, Canada: Clara Kramer-van der Meer Cor Kramer Lisserbroek: Trees van der Ham van der Meer Roelofarendsveen: Ton van der Meer Stella van der Meer- van der Meer London, Canada: Steve van der Meer Nanette van der Meer- Vardon Kleinkinderen en achterkleinkind Roelofarendsveen, 24 mei 1984 Correspondentieadres: Kerkweg 5, 2371 CE Roelofarendsveen. Vader is opgebaard in het mortuarium van huize St. Jacobus te Roelofarendsveen. Zondagavond om 19.00 uur eucharistieviering voor zijn zielerust in de parochiekerk St. Petrus' Banden te Roelofarendsveen. Maandagmorgen om 10.30 uur vindt de uitvaart dienst plaats in de parochiekerk waarna de begra fenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Gelegenheid tot condoleren zondagavond na de eucharistieviering. Rust nu maar uit, je hebt Je strijd gestreden. Je hebt het als een moedig man gedaan. Wie kan begrijpen wat ie hebt geleden En wie kan voelen wat je hebt doorstaan? Na een dappere strijd en een tot het einde toe zorgzaam leven, is in volle overgave van ons heen gegaan mijn lieve man, onze goede vader en lieve opa MARINUS GERARDUS LEONARDUS DE BOER echtgenoot van Antonia Jacoba van Vliet op de leeftijd van 70 jaar. Hazerswoude: A. J. de Boer-van Vliet Hazerswoude: J. L. M. de Boer M. Th. A. G. de Boer- Hoogerwerf Mirjam, Kitty, Jeroen Roelofarendsveen: M. E. de Boer Mariëlle 24 mei 1984, Voorweg 8 2391 AA Hazerswoude. Van vader kunt u thuis afscheid nemen. De eucharstieviering tot zijn intentie zal plaats vinden op maandag 28 mei om 10.30 uur in de pa rochiekerk van de H.H. Engelbewaarders te Hazers- woude-Dorp, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats aldaar. De avondwake zal gehouden worden op zondag 27 mei om 19.00 uur in bovengenoemde kerk, waarna gelegenheid tot condoleren in het parochiecentrum. Lees ik hier dat 'n Rus zijn koningin kwijt is. Hoe kan dat nou? LEIDSE COURANT TV, RADIO, RECORDERS ENZ. Videotheek 007. Video-filmverhuur VHS Betamax. 5 films 25,- T.k. z./w. t.v. Voor al diegenen die geslaagd zijn dit jaar, en die dat kunnen aantonen d.m.v. het behaalde diploma, en tegen inlevering van deze advertentie een grote Slagroomtaart ja ea van ZO.- voor IbIV W van^dam Telefoon 121608 Steenstraat 47 - Lelden Geldig ran 28 mei t/m 31 Juli 1984 KLEDING EN KAPSEL Koopje-handel Partij dames- en herenalkatarajacks, maten 48 t/m 58, 100,- p. stuk; 1 2 st. kunnen als proefpakket onder rembours gestuurd worden. 05753-2746. Attentie-opgelet Bestel direct; markt- en braderiehandel; dlv. dames- en heren broekriemen. Proefpakket i.p.v. 200 st. nu zolang de voorraad strekt 500 st. 250,-. tel. 05753-2746. BONTMANTELINRUIL. Uw oude mantel tegen een schitt. nieuwe met een (kleine) bijbeta ling. Tevens 20%-50% korting. Snelle en vakk. reparatie v.a. 50,-. Weg. gr. belangst. Tel. afspr. 020-233488 waarna vrijbl. uitgebr. documentatie wordt toegezonden. T.k. wandmeubel 2.60x1.98 Droomkeuken, badkamers, plavuizen, tegels, open haarden en marmer Kerkvliet een naam om te onthouden Produktleweg 24, Zoeterwoude (bij de Helneken, volg de gemeen tebordjes). 071-896188, Angros. Alles wordt vakkundig door ons bedrijf geplaatst. ZAKEN EN FINANCIERINGEN Weinig geld - geen papieren een eigen bedrijf beginnen? Wij hebben 101 mogelijkheden. Bel. 010-772507. Advies Zakenburo Nederland Henegouwenlaan 67, Rotterdam. Te huur: winkel met woning Grote tuin, plm. 80 m2, op goe de stand, huur 850.- p.mnd. Kleine overname voor stoff., be veiliging, kachels e.d. Branche richting Antiek, curiosa of schil derijengalerie. Br. o.nr. SP 54175 bur. blad. Uw TROUWREPORTAGf kleur, een feest om naar t Foto Van Bemnt Dorpsstraat 14, Zoeterw (dorp), tel. 01715-1353. I KENNISMAKING Gesch. man 37 jr., z.k. VROUW, leeftijd van 37-42 jr. Br. met foto en tel.nr. bur. bl. SP 91985. Ongebonden JONGEMAN 36 jr. z.k.m. meisje of jonge vrouw, kinderen geen bezwaar, br.bur.bl. SP 91993. Archeoloog 40 jr., zoekt kennis making met serieuze avontuur lijk ingestelde VROUW. Br.m.fo- to onder nr. SP 5740. Tuincentrum van Winsd Het adres voor al uw tuinmj aal. bielzen 35.- p.st., li grind, tegels, 40x60 ctl 4,50, aarde per zak en m2. en alle soorten pater^ houtmaterialen, schutti enz. enz. Grote sortering en perkplanten. Tulncerl van Winsen, Herenweg 54, mond, tel. 01711-10282. WEDUWNAAR 44 jr. zoekt ge zellige vrijvriendin. Br. o.nr. SP92003 bur, v.d. blad. Jongeman 44 jr. zoekt lieve VROUW tussen 30-35 jr.. kinde ren geen bezwaar. Br. met foto o. nr. SP92007 buro v.d. blad. T.k.: hele en halve VARKI 5,75 per kg; runderba kalfsbouten, veulenbol schapen en geiten. Tel. 01 1742. T.k. aangeb. Af te geven I juni, Franse BULDOG pup imposant arsenal van der Slaap- of zitbankje binnen 1 week? STUDIOI Wagenstraat 107, tel. 070-633797. Zwarte BOUVIER PUPS Oi oren en staart, met stamb Geb. 9-4-84. Opgegroel huis. Tel. 01751-12921. AFSCHEIDSRECEPTIE Mr. M. VROLIJK als Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, gaat met ingang van 1 juni a.s. met pensioen, ledereen die van de heer Vrolijk als Commissaris der Koningin afscheid wil nemen is daartoe van harte welkom op een afscheidsreceptie op woensdag 30 mei 1984 van 15.00 tot 17.30 uur in het provinciehuis, Koningskade 1 in Den Haag. Gedeputeerde staten van Zuid-Holland.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 6