Hans Sleeuwenhoek stapte van politici over op de medemens Jacques van Kollenburgs laatste dagen bij de KRO ^DIO/TELEVISIE fieidócSoincmt VRIJDAG 25 MEI 1984 PAGINA 17 wny zingt toch jn Ciske-lied [CHAREN Danny (twee sachte tn om me hein) de Munck mag van beidsinspectie dit lied niet te pas onpas zingen. Dat zouden overtre- |en inhouden van de wet op de kin- irbeid. Maar nu verbleef hij dezer •n in het ponypark „Slagharen i Ria Bremer daar haar „Stuif es in" kte. „Drukwerk" trad er ook op. André Hazes. Danny wilde niet doen, omdat hij niet mag, maar hij d spontaan op de schouders geno- L Toen kon hij er niet langer onder- Zo vloeide zijn Ciske-lied door de lelijke tent. Er was geen houden r aan met al die zingende kinderen. Bart in 't Hout krijgt leiding AVRO-Televizier HILVERSUM Sedert tien jaar redacteur-verslagge ver Bart in 't Hout van AVRO's Televizier krijgt voorlo pig de eindredactie van deze rubriek opgedragen bij het vertrek van Jaap van Meekren. Televizier zal ook vroe ger in de avond worden uitgezonden in het komende seizoen. De komende winter zullen verschillende veranderingen in het AVRO-tv-pakket te zien geven. Fred Oster gaat een kwis leiden, waarvan nog wordt gedokterd aan titel en inhoud. Zijn programma „Blokletters" verhuist naar de middag, wordt aangepast aan een jonger publiek en zal mogelijk een andere presentator krijgen. Jos Brink komt terug met zijn „Puzzeluur", terwijl Pim Jacobs vorm zal geven aan de kwis „Reis om de wereld in tachtig vragen". Ruud ter Weijden verliest zijn „Coupe", omdat Mies Bouwman een praatprogramma gaat doen. AVRO brengt zondag film over Sacharov HILVERSUM De AVRO zendt zondag op Ned. I in plaats van de aangekondigde programma's „Das Boot ist voll" en „Hier Parijs, hier Jan Brusse" van 20.45 tot 22.45 uur een gloednieuwe film uit over de Russische dissident Sacha rov. Sacharov is op dit mo ment in hongerstaking uit pro test tegen zijn behandeling door de Sovjet-autoriteiten. De film is van Amerikaanse ma kelij. Jason Robards en Glenda Jackson spelen de hoofdrollen. De regie van de film was in handen van Jack Gold. (VERSUM Hij inter- rde ministers, voerde ge kken met de minister-pre- nt, kind aan huis bij Bies- irel, den Uyl, de Jong en Agt, „maar", zegt NCRV's s Sleeuwenhoek, „raakten jit de actualiteit, uit het jws, dan had je met die (sen niets meer te maken, ejnag dan ook niet zeggen, k ze ken", vfom knijpt hij zijn handen it met zijn huidige bezighe- bij zijn omroep. Samen Henk Mochel zet hij [idom tien" op het scherm, irekken, dialogen in de io met mensen die door leven in bijzondere situa- Zijn geplaatst of erdoor zijn kend. Een overstap van ^ici naar de medemens. k< cJjavond praat hij met dikke isen, zie ook elders op deze ll<na. Eerder rakelde hij dis mie op over zaken als huwe- en scheiding, kinderen 'gescheiden ouders, plasti- chirurgie, migrainelijders, Mderkinderen, het contact "tn verkeersslachtoffers en "iorzakers ervan, kleine ufeen (minder dan 1,50 me- kinderen (met of zonder ^èrs) op vakantie, klinisch clHedenen die de dood in de j hebben gezien en daar t hun verdere leven de liste herinneringen aan be- t^fen. Hans: „De mooie kant dit werk is, dat je uitge- n1d de tijd en volledige vrij- *1 krijgt om je in je onder- pen te verdiepen, d.w.z. je mensen bezig te houden, n,elk hun eigen levensver- hebben, zelfs als het over /€)lfde problemen gaat. Er 1 dt begrip gewekt voor el- r. Hoe gaan mensen met Mar om? Daar gaat het over. ^Ipast de NCRV. Veel men- v doen die uitzendingen IC9. Lijders aan iets vonden gs na onze aandacht meer Uip in hun omgeving. Dat -tn ze ons weten. Je krijgt 7 veel mensen diep contact, begint al als de mensen sa- menkomen in een zaaltje tij dens de voorbereiding van een uitzending. Je kiest daar de mensen uit, die voor je pro gramma interessant zijn. Maar ook die later niet naar de stu dio komen hebben je veel te zeggen. Die zijn minstens zo boeiend. Van hen hoor je wat de mensen bezig houdt. Elk mens biedt een vat vol' erva ringen. Daar kun je in een uit zending veel mee doen, maar zelf word je er ook wijzer van. Ik zou dit werk niet meer wil len missen". Dit diepgraven in mensen ligt op de weg van de NCRV. Deze omroep hanteert het tv-medi- um ook als een service, als een dienstverlening aan de kijkers om met de medemens in con tact te treden, begrip voor el kaar te wekken en daardoor het leven draaglijk te maken. Ongeschonden de eindbestem ming bereiken. Reacties En zo blijkt dat ook te werken. Duizenden brieven na elke uitzending. De hele NCRV, van hoog tot laag, staat achter dit programma. Daarom in het komende seizoen niet meer één uitzending in de maand, maar twee, op maandag en donderdag, ook in de afwisse ling tussen Henk Mochel en Hans Sleeuwenhoek en sa mengesteld uit korte en lange onderwerpen. Hans komt voort uit de regio nale journalistiek. Voor de Nieuwe Haagsche van weleer liep hij destijds het Westland plat. Dit leidde nadien tot de parlementaire redactie van de Hans Sleeuwenhoek: ,,Het mooie van dit werk is dat je uitgebreid de tijd krijgt om je in mensen te verdiepen". NRC en vandaar naar parle mentair werk voor „Hier en nu". Voor deze rubriek ver zorgde hij ook het onderdeel „Maak er werk van", waarin samen met werklozen naar ba nen werd gezocht. Extra werk vond hij in een uitzending over het kwaad van het roken. Later volgde zijn reportage „Moe, we blijven altijd bij je" over de vrouw, die 25 gehan dicapten in haar huis blijvend verzorgt. Dan blijkt het leven toch merkwaardig in elkaar te zitten, geen prijs voor die vrouw, wel voor Hans, een eerste prijs voor tv-documen- taires in Barcelona. Intussen raakte hij steeds ver der verwijderd van de politici. En Jan van Hillo overleed, een van de meest menselijke mannen in Hilversum. Dat sloeg een gat bij de NCRV, omdat die er zijn levenswerk van maakte mensen in benar de levenssituaties, te benade ren. Henk Mochel nam de fak kel over en Hans Sleeuwen hoek hielp mee het vuur aan te blazen. Samen maakten zij „Schrik draad" over hete hangijzers als witte boorden-criminaliteit, het trouwen tegen betaling met buitenlandse meisjes om die hier in de prostitutie te brengen en als eersten de ont hulling van malversaties bij Slavenburg. Daar kwam uit ei gen kring veel kritiek op. De NCRV was er niet om dit soort sensatie te plegen. Het bleek later allemaal nog erger dan Sleeuwenhoek had durven denken. De rauwe realiteit stelde hem in het gelijk. Minder gelukkig waren hij en Mochel met daarin de gesprek ken met gezagsdragers in de actualiteit, die door het pu bliek in de studio weggebeld konden worden. De wegge stuurde ex-premier van Suri name Ferrier had zeker gezien de latere ontwikkelingen veel langer aan het woord gelaten moeten worden. Hans: „Jammer genoeg was het publiek er onvoldoende van doordrongen, dat ze Henk en mij hadden moeten wegbel- len bij het stellen van onvol doend indringende vragen. Die vragen hadden dan moe ten komen van het volk in de studio." Rondom tien Zo groeiden Hans en Henk toe naar het verschijnsel thema programma's, te beginnen met het tanend gezag bij ouders, overheden, school en politie, uitmondend in burgerlijke on gehoorzaamheid. Kijkers ge noeg, nooit minder dan twee a drie miljoen en meer dan ze ven waardering. Eenmaal scoorden zij duidelijk lager. Toen stonden zij tegenover „Carrell's 1-2-3" met de troost dat zij toch tot het goede doel van „De Zonnebloem" bijdroe gen. In heel wat huizen gaat blijkens de cijfers de tv pas aan als Mochel/Sleeuwenhoek begint. Dit voerde tot „Rond om tien", maandelijks tussen half tien en half elf een uit zending over wat zwaarder wegende zaken, waar men in de huiskamer ook nooit hele maal vrij van is. Niet iedereen wil altijd maar de hele avond vrolijkheid en vrijblijvend heid. De grondtoon van het le ven blijft toch ernst. Vandaar konden en kunnen Hans en Henk er voorlopig nog wel even tegen aan. Elk onderwerp vergt tijd. Hun uit zendingen kun je pas maken, nadat er met de betrokkenen een vertrouwensrelatie is ge schapen, zoals met de twee da mes, lijdsters aan migraine, die Hans op haar slaapkamer toe lieten tijdens een aanval. Dit opent ogen. Wat wordt er gele den in kamers waar lijders zich teruggetrokken hebben. Intussen hecht Hans aan zijn eigen gezondheid als aan een groot goed. Als liefhebber- wielrenner, een sportman in hart en spieren, rijdt hij met een KNWU-licensie mee in tientallen wedstrijden per jaar, tot in de Luxemburgse bergen toe. Hans: „Het gaat mij niet om winnen, maar om het halen van de finish. Als bij het nade ren van de eindstreep de wiel tjes naar elkaar kruipen, haak ik af. Eén onvoorzichtige be weging en ik veroorzaak de val van velen". Ongeschonden aan de meet verschijnen, ook NCRV. TON OLIEMULLER Jacques van Kollenburg op 1 juni in „Thé Complét" zelf onderwerp van ge sprek. HILVERSUM Op vrijdag 1 juni a.s. zal Jacques van Kollenburg officieel een punt zetten achter zijn langdurige en veelbewogen loop baan bij de KRO waar hij een enorm aantal ra dioprogramma's maakte. Met veel plezier kijkt Jacques van Kollen burg terug op zijn carrière en legt uit ,dat hij het moment gekomen acht om er mee op te houden, omdat er voor hem niet meer die vrijheid binnen de radio is die hij altijd gewend is geweest praatpo- gramma's op de dicht- beluisterde zender Hilversum 1 presente ren en ook samenstel len. Het beperkter worden van de be- chikbare zendtijd en veranderingen binnen het omroepbestel als zodanig beperken de mogelijkheden. „Je moet je aanpassen aan de heersende situatie en ik denk dat ik dan toch terecht zou ko men in een sector die mij persoonlijk na zoveel jaren andere programma's te hebben gemaakt, niet zo aanspreekt", aldus Jac ques van Kollenburg. Gedurende de periode 1946-1984 bepaalde hij mede het gezicht van KRO-radio, waar hij in 1946 zijn intrede deed, toen hij zijn medewerking verleende aan het programma „Jonge dichters stellen zich voor". Zijn bijdrage bestond uit het voorlezen uit ei gen dichtwerk in Brabants dialect. In die beginperiode werkte Jacques als zanger/componist en als tekstschrijver mee aan pro gramma's als „Negen heit de klok", „Tierelantijnen" en muzika le programma's met Jules de Korte. In 1962 kwam Jacques van Kollenburg in vaste dienst bij de KRO en was sinds die tijd iede re zaterdagochtend tussen 8 en 12 uur in de lucht met het pro gramma „Djinn" waarvan hij samenstelling en regie in handen had. Daarna volgden „Pizzicato", „Terwijl de mannen kijken" en „Spreekuur" dat 334 keer is uitgezonden. „Spreekuur" werd samengesteld en gepresenteerd door Van Kollenburg, die iedere vrijdag van 1971 tot 1979 een uur lang met een bekende Neder lander praatte. Hij voerde in „Spreekuur" boeiende gesprekken met kopstukken als Marnix Gijssen, Gerard Walschap, Mary Dresselhuys, Wim Sonneveld, Toon Hermans en Gerrie Knete- mann. Tussen de genoemde vaste programmareeksen door werkte Van Kollenburg mee aan allerlei andere produkties. Voor de televisie presenteerde hij het wekelijkse programma „Beelden uit mijn kinderjaren" maar Jacques van Kollenburg bleef een radioman in hart en nieren. Sinds 1980 presenteert hij iedere vrijdagmiddag het informatie ve programma „Thé Complét", waarvan de laatste aflevering op 1 juni zal worden uitgezonden. Het bijzondere van die laatste „Thé Complét" is, dat Jacques van Kollenburg dan zelf het on derwerp is en dat het programma gemaakt wordt door Ton Kool, Kees Schilperoort en Henk Knoppêr. In de maand juni maakt Jacques nog wel „Muziek op bestelling" vrijdags, en op 8 juni start KRO-radio een 16-delige serie over leven en werken van Annie M G. Schmidt, waarmee Jacques van Kollenburg zijn carrière bij de KRO zal besluiten. „Lachen mag van God" is de titel van deze serie, die wekelijks op vrijdag via Hilversum 1 te beluisteren is tot en met 25 okto ber, met uitzondering van 3 en 10 augustus (Olympische Spelen). Tijdstip: 19.30 - 20.00 uur. Vandaag Wrekers laatste aflevering van „De tkers" begint ditmaal in sportschool, waar een rij \nen en vrouwen klaar dp voor hun gevechtstrai- ak Een van hen, Toy Sung, 4'esf tot tweemaal toe de ettf en wordt daarna met een ilard gedood. Intussen krijgt öd van de ontdekkingsrei- Sir George Robertson v« uitnodiging voor een ge- - timeerd feest. In het tenue een van de officieren van oilington gaat hij op weg idf het feest en ontdekt, dat omartijtje aan boord van een zintuig wordt gegeven. Na iQppstijgen blijkt er tot ver horing van de gasten geen h)t in het toestel aanwezig rfijn. Wel het lijk van Toy nf uur Nederland 1. id journalisten ro KRO-documentaire van van den Heuvel, Andre yman en Han van der jr portretteert zeven jour- Sten uit de gehele wereld i zeven verschillende be- e1>sopvattingen. Voor Neder- 1(1 viel de keus op Jan Keu- n correspondent voor De 31skrant in Beiroet. Verder - pen we kennis maken met u?hinees Feng Xiliang, Guy ë\tin van de New York Benjamin Faduco uit Mo- 1 pique, de Chileense Maria t'ia Moenckeberg, Apdi iVtci van het Turkse blad ■Vjyet en een boulevard- analist, van wie de naam niet bekend was. n S uur Nederland 1. n ndom tien lis niet aan hen af te zien, 3Ir dikke mensen hebben js veel verdriet. De voort- d±nd als grappig bedoelde "lerkingen over hun om- ie£ bezorgt hen nogal eens Qplexen. Vanavond be- jj dt Hans Sleeuwenhoek zijn diaprogramma aan dik- 1 fc, d. w.z. mensen, die meer honderd kilo wegen. De %.ties van de omgeving op •zijn vormt een belangrijk Ierwerp van gesprek. Ook torzaak - in de meeste ge- ojen teveel eten - komt ter iffke, evenals een aantal ma- reen om af te slanken, kle- ;t? en de psychische begelei- >1 van dikke mensen. Ac- e Jules Croiset brengt als b Spannende onderbreking isi fragment uit een mono- r over dik-zijn van de jihsman Beraud. rd0 uur Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 AVRO 16.00 Mlnibioa, met o.a. de avonturen van Mafkees Kat, Arthur en Jut en Jul. 16.15 Wordt vervolgd, magazi ne over strips en tekenfilms. 16.50 Alleen als ik lach, En gelse serie. Fiona, dochter van de voorzitter van het ziekenhuisbestuur is verliefd op dokter Thorpe. Deze weet niet wat hij hier mee aan moet en roept de hulp van Archie en Figgis in. KRO 18.55 Candy, Candy, kinderse rie. All.: Bij Albert. 19.15 Vluchtelingeneiland (7), tv-serie. Met gevaar voor eigen leven weten de Frans- -Canadese ballingen de kin deren uit handen van kapi tein Corkle te houden. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 De Wrekers, Engelse tv- -serie. John Steed krijgt een uitnodiging voor een gekostumeerd feest, dat tot zijn verbazing aan boord van een vliegtuig wordt ge houden. 21.20 Brandpunt, actualiteiten. 22.05 De journalisten. Docu mentaire van Aad van den Heuvel n.a.v. het 100-jarig bestaan van de Nederland se Vereniging van Journa listen, waarin zeven portret ten van journalisten. NOS 23.25 Journaal. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 17.45 Feduco-RVU: Zicht op werk. Afl. 2: Autotechniek (herh.). 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. NCRV 19.12 Kanaal 13 (slot), jeugd serie. Een meisje komt bij Kanaal 13 met een demon stratiebandje van de groep waarin ze speelt. Pim vindt de kwaliteit slecht, maar Door is het daar niet mee eens. 19.40 Morgen is Papendal olympisch. Aan de voora vond van de eerste Jeugd Olympische Dag een terug blik op de 12 voorronden. 20.15 Kwistig met muziek. Laatste muzikale spelshow door Eddy Becker. 21.30 Rondom tien: rondom dik. Themaprogramma van en met Hans Sleeuwen hoek. NOS 22.30 Journaal. 22.45 HV: Is God rechts? (1). Samen met een internatio naal gezelschap van des kundigen praat Joop van Tijn over de opleving van het fundamentalisme in ge loof en politiek. Het eerste deel van dit gesprek behan delt de thema's God, macht en dogma en hun samen hang. De deskundigen Fred Haiiiday (Engeland), Saul Landau (Verenigde Staten), Horna Natik (Iran) en Sveto- zar Stojanovic (Joegoslavië) buigen zich over vragen als. wat is de voedingsbodem van het fundamentalisme en wat is de rol van de religie hierin? NCRV 23.20-00.55 Agatha Christie: Agatha, Engelse speelfilm van Michael Apted (1978) naar een gedeeltelijke re constructie van bekende feiten. Toen Agatha Christie in 1926 aan het begin van haar carrière stond, ver dween zij in december van dat jaar plotseling spoor loos. Niemand kon achter halen wat er gedurende de 11 daarop volgende dagen gebeurde. Met o.a.: Vanes sa Redgrave en Dustin Hoffman. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Rummelplatzgeschichten. 19.00 WWF-Club. 20.00 Tagesschsu. 20.15 Fluchtpunkt Las Vegas (Now here to run), Amerikaanse speeltilm van Richard Lang (1980). Ingenieur Harry Adams uit San Francisco voelt zich niet meer gelukkig in zijn huwe lijk. Terwijl zijn vrouw Marian hem er van verdenkt, dat hij haar bedriegt, doktert hij in casino's een systeem uit om een fortuin te winnen. 21.45 Plusminus, economisch maga- 22.30 Tagesthemen. 23.00 Die Sportschau, met o.a. WCT Tennis vanuit Düsseldorf. 23.25 Heul' abend... 00.10 Das suesse linke Leben (2), tv-film naar „The History Man" van Malcolm Bradbury. 01.00 Tageaachau. DUITSLAND 2 18.00 Brigitte und ihr Koch. Recep ten voor de slanke lijn: Kaaspastei. 18.20 Pat und Patachon. Afl.: Unruhi- ges Theaterblut. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandjournal, reportages. 20.15 Derrick, misdaadserie van Her- bert Reinecker. Afl.: Een reis naar Rome met hindernissen. Met: Horst Tapped en Frltz Wepper. Eindelijk hebben Sabine Reis en haar vriend Martin Maurus een chauffeur gevon den, die genegen is hen een lift naar het zuiden te geven. Hun vakantie- doel is Rome. Maar nadat Sabine de cabine van de vrachtwagen Is binnen gestapt, werkt de chauffeur Martin met zijn voet de wagen uit en ver dwijnt met Sablne. De volgende mor gen wordt In de buurt van de auto bahn haar lijk gevonden. 21.15 „Zelleriesalat". Komische serie rond Dieter Hallervorden. 21.45 Heute-journal. 22.05 Aspekte, cultureel magazine. 22.45 Duddy will hoch hinaus (The apprenticeship of Duddy Kravitz), Ca nadese speelfilm uit 1974. Regie: Ted Kotcheff. Deze rolprent speelt in het joodse getto van Montreal in het jaar 1948. De 18-jarige Duddy Kravitz Is vastbesloten hogerop te komen. HIJ wil zijn leven niet als taxichauffeur slijten zoals zijn vader. Een academi sche studie ziet Duddy echter ook niet zitten. Dat duurt hem te lang. Zijn lichtend voorbeeld is een zekere Din- glemann een geslepen oplichter, die in onroerend goed handelt. 00.40 Heute. DUITSLAND 3 WDF 17.00 Schooltelevisie. 18.30 Hallo Spencer. 19.00 Aktuelle Stunde, met Bliek- punkt Düsseldorf. 20.00 Tagesschau. 20.15 Lander - Menschen Aben- teuer. Der dunkle Fluss. een reis langs de Rlo Parana. 21.00 Frueh übt sich... Over moderne voedingsleer. 21.45 Landesspiegel. Nur 4 km aber 200 Quellen, reportage uit Bielefeld. 22.15 Der Doktor und das liebe Vieh, tv-serie (herh.). 23.00 Rockpalast. Met: Halndllng. 00.00 Journaal. 18.00 De Bubblies, kleuterserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Er was een keer...: De verteller. 18.30 Boone (8), jeugdserie. 19.15 Juke Box. 19.20 Zij houden van u. Documentai re van Paul Amand over het werk van de dierenbescherming. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 De Profiteurs (The Carpetbag gers), Amerikaanse speelfilm van Ed ward Dmytryk (1964) naar een van de bekendste romans van Harold Rob- bins. Geschetst wordt het levensver haal van een multi-miljonair. die al leen geïnteresseerd is in geld, macht en vrouwen, zonder daarbij rekening met de gevoelens van anderen te houden. Het verhaal begint ïn 1925. Na de plotselinge dood van zijn vader neemt Jonas Cord jr. op nietsontzien de wijze de leiding van diens fabriek over. Hij weet de onderneming uit te bouwen en tracht een relatie aan te knopen met de jonge weduwe van zijn vader, Rina. 22.45 Premiere, filmnieuws. 23.35 Journaal en Coda. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Popelektron. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Wikken en wegen, consumen tenmagazine (herh.). 20.55 Internationale Muzlekwed- strljd Maria Callas (2). Werken van Bellini, Verdi en Donizetti. RTBF 1 19.05 Ce solr, regionaal magazine. 19.24 Consumenteninformatie. 19.30 Journaal. 20.00 Minute Paplllon. 21.05 Quadrophenia. Engelse mu ziekfilm uit 1979 rond het ontstaan van de groep The Mods (The Who). Met: Phil Daniels. Leslie Ash, Philip Davis, Mark Wingett en Sting. 23.10 Journaal. TV 5 19.00 Cadance 3. Show met Elton John en Sylvie Vartan. 20.15 Thalassa. 21 00 Le coq noir. Televisie-film. 21.52 La minute da Monsieur Cyclo- Sting (m) van de popgroep The Police speelt als Ace een van de hoofdrollen in The Who-film „Quadrophenia". RTBF 1 om 21.05 uur. Engeland BBC 1 17.30 Record breakers, kinderserie. 17.55 So you want to be top, kinder- 18.10 Codename Icarus. 18.40 Journaal. 18.55 Regionale magazines. 19.40 The Pink Panther, tekenfilm. 20.00 Fame, Amerikaanse serie. 20.50 Odd one out, spelprogramma. 21.10 Time of your life. 22.00 Journaal. 22.25 Starsky en Hutch, politieserie. 23.15 Pinkerton's progress. 23.46 Nieuwsoverzicht. 23.50 Pete „n" Tillie, Amerikaanse speelfilm uit 1972 van Martin Ritt. Met: Walter Matthau, Carol Burnett, Geraldine Page e.a. BBC 2 18.05 Open Universtity. 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti teling. 18.40 Tekenfilm. 18.45 The Law west to Tombstone, Amerikaanse western. 19.50 8 Days a Week, tv-serie over rock en pop gebeurtenissen. 20.20 America, documentaire serie van Alistair Cooke. 21.10 My Music. 21.35 Gardeners' World, tuinrubriek. 22.00 Empire. 22.25 All our working lives. 23.25 Golf - PGA Kampioenschap pen in Wentwordt. 00.00 Newsnight. ITV 17.00 Rainbow. 17.20 Aubrey. 17.25 The wind in the willows. 17.50 Freetime. 18.15 University challenge. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglla. 20.00 Gambit. 20.30 Survival special. 21.30 That's my boy. Komische serie met Molly Sugden. 22.00 Marlowe, private eyes. Met Powers Booth. Afl: Smart-Aleck Kill. 23.00 News at ten. 23.30 Cross question. 00.05 Magnum. Afl: Did you see the sunrise? 01.45 For faith and family. SKY CHANNEL 17.00 Sky Channel Music Box. Pop muziek. 19.00 Cartoon Time. Met de Ameri kaanse astronaut Roger Ramjet. 19.05 Wayne Shuster. Komische serie. Wayne en Shuster spelen hun eigen versie van Robin Hood. 19.30 The new Dick van Dyke Show. Komische serie. 19.55 Charlie's Angels. Serle. Afl: Winning is for losers. Er wordt een aanslag gepleegd op golfster Linda Frye. De Angels schieten te hulp. 20.40 Vegas. Serie. Afl: The hunter hunted. 21.30 The Davis Cup. Tennis met aan het einde van het programma een sportquiz. 22.30 The jazz life. Serie. Afl: Art Blakey and the Jazz Messengers. 23.00 Sky Channel Music Box. Pop muziek. Concert dat Kid Creole The Coconuts vorig jaar gaven in de Ham mersmith Odeon in Londen. TV-morgen Stefanie Powers speelt de rol van Marian Adams in de Ame rikaanse filmkomedie „Now here to run". Duitsland 1 om 10.03 uur. NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.30 Teleac: Tur ken, Marokkanen, Nederlanders (10). 11.00 Feduco-ROF: De provins- je (herh.). DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Fluchtpunkt Las Vegas, speelfilm (1978) (herh.). Harry Adams smeet een nauwgezet plan om zijn geldverkwistende vrouw en de door haar ingehuurde privó-detective kwijt te raken. 11.35 Die Sportschau. 12.00 Umschau. DUITSLAND 2 11.45 Programma-weekoverzicht. DUITSLAND 3 RTBF 1 11.05 Informatix (10). 11 35 Fitness Dance, samenvatting 12.00 Plat du jour, zomerse keuken. BBC 1 07.20 Tv-cursusaen. 09.45 Saturday Picture Show. 11.52 Weerbericht. 11.55 Grandstand, sportmagazine met nieuwsoverzicht. BBC 2 07.25 Tv-cursussen. ITV 07.25 Tv-am. magazine. 10.25 No. 73. Kinderprogramma met o.a. Sesam straat 12.00 The world pf sport. Cup-finale. HILVERSUM 1 17.03 Het betere werk. NOS: 17.53 Marktber. i.s.m. KNBTB. 17.55 Meded. 18.00 Nieuws. KRO: 18.06 Echo-magazine. 19.02 Levens- lief en levensleed. 19.30 Man en paard. 20.03 Country time. 21.02 Nine o'clock jazz. 22.02 Goal. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VOO: 00.02 Erik de Zwart. 2.02 In the mix. 3.02 Peter Teekamp. 4.02 Jeroen van Inkel. 5.02 't Komt voor de bakker. HILVERSUM 2 16.30. 17.30 en 18.00 Nws. 17.36 Dingen van de dag). PP: 18.20 Uitz. van D'66. 18.30 Over- h. voort. VARA: 18.40 Het circuit (20.00 Nws RVU: 21.40 Met Europa als inzet. Feduco-NOS: 22.00 Mede landers, Nederlanders. Sociale wet geving (1). 22.30 Nws. NOS: 22.40 Oost-West VARA: 23.00 Het zout in de pap. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 VOO 16.00 Top veer tig. NOS: 18.04 De avondspits. VOO: 19.02 Bart en de Zwart. 22.02 Count down Cafe. HILVERSUM 4 NOS: 20.00 Europees Concertpodium: Montserrat Caballe. sopraan met het ORF-Symf. Ork.: Fragm. uit Italiaanse opera's. 21.50 Horizon. 22.30 NOS- Jazz Internatlo- HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans- Arabisch 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine met Henk van Hoorn. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VARA. 7.03 Hallo hier Hilversuml (8.06 Dingen van de dag. 8.50 Gebo ren en getogen. 9.03 Het socialistisch strijdlied) 10.03 De stand van zaken. 11.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. HILVERSUM 2 TROS: 7.00 Nws. 7.11 TROS nws.show (7.35, 8.35 en 9.35 Aktua, 7.30, 8.00 en 8.30 Nws NOS: 9.05 NOS-sportiet. 9.24 Waterst. 9.30 Nws. TROS: 9.33 TROS nws.show (10.00, 10.35, en 11.00 Aktua. 10.30 en 11.30 Nws.). Feduco: 11.56 Mede landers Nederlanders. Sociale wetge ving (herh. 1). HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vroegop. 7.30 Rabarba- ra. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospel- -rock. 10.03 Popsjop (ca. 11.30 Weer man Hans de Jong). HILVERSUM 4 AVRO: 7.00 Nws. 7.02 Septiem: R. Strauss (1864-1949). 8.00 Nws. 8.05 Mooi zo. kinderkunstpro gramma. 9.00 In de kaart gespeeld. 10.15 Concerlo Mattinale. 11.30 Kur- hausconcert: Het Amsterdams Harp- kwintet. RADIO RIJNMOND 10.00 De weeka genda door Rianne van der Giessen. 10.30 Weekonderwerp: Humor-Cultu reel door Nico Haasbroek. Kas van lersel presenteert op de vroege zaterdagmorgen „NOS-sportief". Hilversum 2 om 9.05 uur.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17