.eden NOC steunen kandidatuur Amsterdam Boksmanager nog niet geheel zeker Revanche West-Duitsland sportuitslagen JAC COMFORTABEL OP KOP Moser leider poelman Porto jaar geschorst Sex en Dragula laar Los Angeles PORT CgidaeSotvtqttl WOENSDAG 23 MEI 1984 PAGINA 15 NLO De teleurstelling in kamp van FC VVV was na >op van de met 1-0 verloren dstrijd tegen NAC groot, •t verwonderlijk: de jonge nlonaren, die ongeslagen iodekampioen waren ge- rden, missen duidelijk een ik ervaring. Werklust toon- i de VVV'ers genoeg, maar het op afmaken van kan- aankwam, ontbrak bij hen h voldoende stootkracht. De ïdase verdediging kwam i ook maar zelden echt on- f druk te staan. NAC sticht- imet slimme counters nogal l- verwarring in de Venlose defensie en het was Cornelis- sen die in de zestigste minuut met een diagonaal schot Roox passeerde. FC VVV-NAC 0-1 (0-0) 60 Cornelissen 0-1. Scheidsrechter Mulder. Toeschouwers: 8000 Geel Van den Dungen (NAC) FC VVV: Roox. Nijsscn, Coort, Van Bergen Henegouwen. Versleeuwen; Reijnieree (Valckx). Brandts (Daalmans). Van Rosma len. Taihuttu. Verlijsdonk. Verbeek NAC: Van Eenennaam, Van den Dungen. Krijnen. Schrijvers en Dusbaba; Sweres. De Schej>j>cr en Smits, Van de Borgt, Cornells- Zege NEC NEC is terug in de race voor promotie naar de eredivisie. De Nijmegenaren versloegen gisteravond op eigen veld De Graafschap met 2-0 en nemen nu in de nacompetitie met twee punten achterstand op het leidende NAC de tweede plaats in. NEC-De Graafschap 2-0 (1-0): 27. De Groot 1-0. 80. Hasselbach 2-0 Scheidsrechter Thomas. Toeschouwers 5500. NEC: Van Kuijk; Van Rossum. Mommerts (Vivermans), Visser. Paaymans; Aalbers. De Groot. A Janssen (Hasselbach); Grim. F. Janssen. Hoekman De Graafschap: Brookhuis; Sturing. Loo- Teld'er Galgenbeld (Tol). He Stand na-competitie eerste divisie 1 NAC 2 2 0 0 4 4-1 2 NEC 2 10 12 3-3 3 FC VVV 2 0 1110-1 4 Graatschap 2 0 1110-2 BOCK HAUS Francesco Moser heeft gisteren in de vijfde etappe van de Ronde van Italië de rose leiderstrui heroverd. De Italiaan pas seerde achter zijn landge noot Moreno Argentin als de tweede de finish, die op de top van de 1600 meter hoge Bock Haus lag. Laurent Fig- non, die vanaf de eerste dag de trui om de schouders had, kon in de slotkilometers het tempo niet volgen en arri veerde in gezelschap van Jo- han van der Velde met 1 mi nuut en 5 seconden achter stand. Basketbalteam buitenspel wegens spelen op zondag ZWOLLE Door het spelen op zondag dreigt het complete eerste herenteam van de christelijke Zwolse basketbalclub Be Quick '28 geroyeerd te worden. Het team is al uit de competitie gehaald. Alle spelers, negen in ge tal, hebben van het bestuur een soort brand brief ontvangen, waarin zij worden „uitgeno digd" te komen praten. Oorzaak van het con flict is, dat het bestuur van Be Quick '28 vindt dat het eerste team in strijd met de sta tuten van de basketbalclub heeft gehandeld door op zondag mee te doen aan een toernooi. Voorts is het in de ogen van het bestuur „weerzinwekkend" dat het team tijdens dat bewuste Paastoernooi onder meer werd ge sponsord door een „genotsmiddelenbedrijf". Drie spelers hebben op dit moment op de brief gereageerd. Wie dat niet doet, is lid-af. Volleybaldames verslaan Canada VELP Het nationale dames-volleybalteam heeft de eerste van drie inter landwedstrijden tegen Ca nada in winst omgezet. In Velp werd het gisteravond voor 350 toeschouwers 3-2 voor Oranje. De setstan den waren: 8-15, 15-12, 15-8, 2-15, 15-11. Met uit zondering van de vierde set speelde het Nederlands damesteam zonder de af wezige, vaste basisspeel sters Ingrid Piersma en Marjan Hagen (tentamens) een uitstekende wedstrijd. Mesker verslaat Bunge PERUGIA Marcella Mesker heeft het toernooi om de Open Italiaanse tennistitel voor dames goed geopend. In Perugia versloeg de 23-jarige Haagse (nr. 32 WTA-lijst) gisteren in de eerste ronde de Westduitse Bettina Bunge (nr. 30), die in een vormcirsis verkeert, in drie sets: 3-6, 6-3, 6-4. Het toernooi om de wereldbeker tennis voor lan denteams in Dusfeeldorp kende gisteren geen ver rassingen. In de rode groep versloeg Tsjecho-Slo- wakije Italië met 3-0, een score die Zweden even eens bereikte tegen Australië. In de blauwe klopte de Verenigde Staten West-Duitsland (3-0), maar Spanje had meer moeite met Argentinië (2-1). John McEnroe voert de plaatsingslijst aan op het toernooi om het open Franse tenniskampioen schap, dat maandag op de banen van Roland Gar ros in Parijs begint: Plaatsing 1. McEnroe (Vst): 2 Lend! (Tsj) 3. Connors (Vst); 4. Wilander (Zwe); 5 Arias (Vst); 6 Noah (Fra); 7. Gomez (Ecu). 8 Clerc (Argk 9 Sundstroem (Zwe), 10 Vilas (Arg); 11. Jarryd (Zwe); 12 Higueras (Spa); 13. Aguilera (Spa); 14. Smid (Tsj). 15. Mayotte (Vst); 16. Lewis (Nil) HAAG Even leek t samenkomst gister- ond in het Promenade Hel te Den Haag een Iirlenging van het Neder- nds kampioenschap pij roken. Het betrof echter jaarlijkse algemene le- invergadering van het kderlands Olympisch Dmité en daarbij is het 1st de bedoeling een pijp lang mogelijk uit de jond te nemen om de iak ingewikkelde for- iuleringen in elk geval irstaanbaar té maken, zaal bleef echter zo ig dat voornamelijk rzitter J.W. van der ol, zonder pijp, aan het iord was. En ook burge- •ester Ed van Thijn van nsterdam, die na punt ir van de agenda bin- kwam en al direct punt zeven, de mpische Spelen van '2, mocht toelichten, zo- it de plotseling nerveus 'luifelende bestuursle- amper tijd hadden dassen nog vaster aan 'trekken. oor-zitter Van der Krol vond a zijn inleiding geen obsta- sls op zijn weg naar formele »edkeuring door de vergade- ng van de kandidatuur van rnsterdam voor de organisa- van de Spelen van 1992 en Burgemeester E. van Thijn van Amsterdam (links) en NOC-voor zitter J.W. van der Krol samen aan de bestuurstafel tijdens de algemene ledenvergadering van het Nederlands Olympisch Co mité in Den Haag. 'de vrijheid van (on- derjhandelen en samenwerken van het NOC-bestuur in de marge, maar vasthoudend aan de afgesproken hoofdpunten met de regering, Amster dam en het IOC. „Het is alleen jammer dat de regering pas vrijdag een beslissing neemt over onze vraag de gevolgen van een eventueel nadelig sal do voor hun rekening te ne men en het NOC en Amster dam, die hoofdelijk aansprake lijk zijn. daarvan te vrijwa ren", aldus Van der Krol. De somberste verliesraming bedraagt zoals bekend 250 mil joen gulden, maar macro-eco nomisch kan worden gerekend op een miljarden-impuls. Het kabinet Lubbers moet zich ook buigen over IOC-eisen als vei ligheid en visumkwesties. Van Thijn Burgemeester Van Thijn ver telde: „Onze eerste reactie dat het organiseren van de Spelen in 1992 een krankzinnig avon tuur is, is voorbij. We zijn steeds enthousiaster geworden en dat is niet getemperd door de gebeurtenissen van de laat ste weken, integendeel. Neder land heeft daardoor zelfs een nog belangrijkere troefkaart in handen. Ons land is klein en ligt in de luwte van de inter nationale politiek, waardoor geen prestigieuze aanpak mo gelijk té. Het wachtwoord is compactheid". Vanuit de zaal zei voorzitter De Beer van de KNAU na mens de atletiekbond, dat „we Olympisch krachtig moeten doorgaan, ons niet moeten la ten intimideren door wie dan ook". Hij zei verder, Amster dam echter een ongelukkige keus te vinden. Liever had hij Rotterdam gezien als kandi daat voor 1992. „Het bestuur van Amsterdam is minder krachtdadig dan dat van Rot terdam. Ook plaats ik vraagte kens bij het feit, dat uitgere kend burgemeester Van Thijn in Los Angeles Nederland moet verkopen, terwijl hij in 1980 als voorzitter van de com missie Olympische Spelen en Mensenrechten mede de dolk heeft vastgehouden van de boycot van Moskou. Van Thijn keert kennelijk terug van een dwaling uit zijn jeugd". Nog los van zijn toen al vol wassen leeftijd vier jaar gele den, was Van Thijn het niet eens met De Beer. „Ik be schouw mijn optreden in 1980 niet als een jeugdzonde. Het ging toen om geheel andere zaken, die niet overeenkoms tig het Olympische statuut wa ren". De Beer zegde de Spelen van 1992 echter sowieso alle steun toe. „De KNAU heeft al duizenden vrijwilligers paraat en als alle 27 bonden van het NOC dat doen, dekken we zo al die 250 miljoen gulden risi co". Achter IOC Van der Krol wilde niet in gaan op de huidige boycot-pe rikelen. „We doen er goed aan, met voorbijgaan aan eigen kri tiek op Los Angeles, ons en bloc achter het IOC op te stel len. Er is weer sprake van misbruik voor en door de poli tiek. Er is sprake van een flink staaltje doemdenken, waar wij in Nederland zo sterk in zijn, het „kapot schrijven" van de Olympische Spelen. Maar men moet niet vergeten, dat ook na Moskou, na het congres van Baden Baen in 1981, de positie van de Olym pische Beweging in de wereld versterkt was. De beweging moet ten aanzien van boycot ten spelregels formuleren en doen aanvaarden ter voorko ming van misbruik", aldus de NOC-voorzitter, die herhaalde dat de selectie-procedure door het afzeggen van een aantal landen niet zal worden veran derd, ook niet als het IOC Ne derlandse bonden toch nog uit nodigt. Een pluim wilde hij het eigen NOC niet onthouden. „Er zijn opnieuw redenen minder om het NOC gebrek aan activitei ten te verwijten", zei hij, waarbij hij de plannen voor de eigen Spelen als het verder uitdragen van de Olympische beweging noemde. Onder zijn voorganger Idenburg was de mentale en morele begeleiding van sporters al toegevoegd aan de aloude taak van sporters voorbereiden op de Spelen. De Koninklijke Nederlandse Hockey Bond ten slotte kreeg van het NOC de Van Tuyll- beker uitgereikt, omdat de KNHB dank zij de wereldtitel der dames en het Europees kampioenschap van de heren in 1983 de best presterende sportbond was geweest. HERMAN JANSEN jDRTO De tuchtcommissie van de UEFA heeft de doelman □n Porto, Ze Beto, voor een jaar geschorst. De Portugees viel i afloop van de Europa-Cupwedstrijd Juventus-Porto (2-1) het tlbitrale trio aan. Zijn medespelers wilden dit verhinderen, aar desondanks gelukte het de Porto-doelman om één van de ensrechters zijn vlag te ontfutselen. Hij brak de stok en wierp ze weg. lal Madrid heeft zich voor het volgende seizoen opnieuw ver- _kerd van de diensten van een vermaarde oud-voetballer als ■liner. Amancio Amora Varela is aangesteld als opvolger van T Stefano bij de „Koninklijke". De 44-jarige Amancio, een Bask ,#n geboorte, speelde van 1962 tot 1976 voor Real Madrid. I Amerikaanse voetbalbond is door de FIFA bedreigd met uit- fiting. Dit werd door de secretaris van de FIFA, Josef Blatter, [Zurich medegedeeld. De aanleiding tot dit dreigement is dat 'voormalige speler van Werder Bremen, de Deen Per Roent- d, zonder toestemming van de Deense voetbalbond een con- ict heeft getekend bij de Wichita Wings in de Noordameri- fanse profliga. )NN Twee herdershon- j) uit West-Duitsland, gespe- iliseerd in het zoeken naar plosieven, zullen worden in- et bij de Olympische Spelen Los Angeles. De speur- jiden Rex (7) en Dragula (9), een uitstekende staat van ïlst bij de grenspolitie, wor- i in juli toegevoegd aan het ^rtje veiligheidsagenten, dat* st is met de bewaking van Amerikaanse president i andere hoge gasten. [het dagelijks leven zijn de eurneuzen werkzaam op het pteel Gymnich bij Bonn, het 'derkomen van belangrijke [tenlandse gasten in de •fdstad van de Bondsrepu- sk. De zelfstandig opereren- politie van Beverly Hills, exclusieve wijk van Los' jeles, deed het verzoek tij- lijk van de diensten van en Dragula gebruik te jen maken, omdat zij zelf over honden beschikt, die h gespecialiseerd in het op- fken van explosieven. Voor I werkje zijn twee honden lig, omdat elk dier na een (artier een evenlange rust- ize nodig heeft. Een vijftigtal Amerikaanse at leten zal tijdens de Olympi sche Spelen medicijnen tegen astma gebruiken om de gevol gen van de „smog" te bestrij den. Luchtvervuiling is een belangrijke tegenstander tij dens de Spelen in Zuid-Cali- fornië. De medicijnen, die tot doel hebben vrijer te kunnen ademen, staan niet op de door het IOC samengestelde „zwar te lijst". De sportlieden riske ren het derhalve niet te wor den betrapt op doping. De Cubaanse autoriteiten be reiden het volk er op voor niet te zullen deelnemen aan de aanstaande spelen. Gisteren werd In Havana een anti- Amerikaans „telegram" gepu bliceerd van de prominente bokser Teofilo Stevenson, win naar van drie gouden medail les, aan de hardloper Alberto Juantoreno. Roemenie zal zich niet aan sluiten bij de boycot van het Oostblok en aan de Olympi sche Zomerspelen in Los An geles deelnemen. Peter Ueber roth van het LAAOC zou de persoonlijke verzekering heb ben gehad van de Roemeense president. aking bedreigt auto- en motorsport JELDORP De staking van de Westduitse metaalarbei- 8 levert op korte termijn problemen op voor de internationa- ftito- en motorsport. Dat is de verwachting van een woord- fcder van de Stuttgarter firma Mahle, de voornaamste produ in de race-wereld van zuigers en cilinders. Behalve voor finda vervaardigt Mahle die onderdelen voor alle formule- fturbomotoren. Hans Peter Briegel kopt 1-0 tegen wereldkampioen Italië. ZÜRICH West-Duits land heeft zijn revanche. In Ztlrich, bij gelegenheid van het 80-jarig jubileum van de wereldvoetbalfe- deratie (FIFA), versloeg de equipe van de veel ge plaagde coach Jupp Der- wall wereldkampioen Ita lië met 1-0. Daarmee werd de nederlaag in de WK-fi- nale van Madrid 1982 (1-3) wel niet uitgewist, de prestige-winst had de ge kritiseerde Derwall broodnodig. Daarom bejubelde hij luid de overwinning op Italië, die in de 62e minuut tot stand kwam door een rake kopbal van Briegel, die zijn 50e interland daarmee het juiste cachet gaf. Verder zagen de 28.000 toe schouwei's in het uitverkochte Letzigrund-stadion van Zurich een voorzichtig duel, waarin het accent lag op het voorko men van doelpunten. Italië, dat zich als wereldkampioen blameerde door de EK-kwali- ficatieronde niet te overleven, schiep zich de beste kansen, maar het ontbrak in de afwer king aan de nodige koelbloe digheid. In Swansea hebben Wales en Noord-Ierland in het toernooi om het kampioenschap van Groot-Brittannië met 1-1 ge lijk gespeeld. Dinamo Boeka rest heeft de Roemeense beker gewonnen. In de finale ver sloeg Dinamo stadgenoot Steaua met 2-1 (1-1). Het voetbalelftal van Israël, dat gisteren een oefenduel te gen Liverpool met 4-1 verloor, speelt zijn thuiswedstrijden in het kwalificatietoernooi voor de strijd om het wereldkampi oenschap van 1986 in Mexico toch in eigen land. „CARAMANOLIS ARRIVEERT VRIJDAG, ISMU VERZEKERD AMSTERDAM Met enige voorzichtigheid neemt Henk Rühling het woord tijdens de voorpre- sentaie van het Europese titelgevecht Blanchard- Caramanolis van aan staande maandag. „Ik heb", vertelt de Zand- voortse boksmanager gis teren in het door Sjaak Swart bestierde restaurant van de Jaap Edenhal, „uit betrouwbare bron verno men dat Richard Carama- nolis inderdaad in Am sterdam zal verschijnen. Hij arriveert vrijdag om 9.55 uur op Schiphol, is mij vanuit New York en Marseille verzekerd. Uit een medisch onderzoek is 15 mei tevens gebleken dat hij gezond is. Dus in principe gaat die partij dan toch eindelijk door". „Amerika heeft", vervolgt Rühling, „belangstelling ge toond voor een gevecht tussen Caramanolis en wereldkam pioen Spinks. Maar in de zo mermaanden is er meestal geen geld voor een behoorlijke gage beschikbaar, zodat ik niet verwacht dat er op korte ter mijn iets staat te gebeuren. Bo vendien, indien Caramanolis maandag niet verschijnt, is hij zijn titel kwijt en moet hij bo vendien een boete van tien duizend gulden betalen. Als Alex om de een of andere re den niet in de ring stapt, ver liest hij het uitdagingsrecht". Driemaal eerder werd het ge vecht om het Europees kampi- oenschao halfzwaargewicht tussen Blanchard en Carama nolis uitgesteld. Organisatori sche problemen, een blessure van Blanchard en een bron- chitis-aanval van de Fransman lagen' daaraan ten grondslag. Vandaar waarschijnlijk, dat Rühling nog enige reserves in acht wenst te nemen. Wetende ook dat Caramanolis, die voor het eerst in zijn carrière in het buitenland bokst, in verband met zijn lage gage van 28.000 gulden met de nodige tegenzin voor die twaalf ronden in Am sterdam verschijnt. Al met al is Blanchard nu reeds enkele maanden met de voorbereiding bezig. „Ik werd er na de laatste keer echt een beetje moedeloos van", geeft de 26-jarige Amsterdamse pu gilist toe „Aanvankelijk dacht ik dat er van opzet sprake was, maar een onafhankelijke dok ter heeft het virus inderdaad geconstateerd. Enige tijd had ik moeite met motivatie voor de training, maar de laatste drie, vier weken ben ik er weer keihard tegenaan ge gaan". Eigen trainer Blanchard, die wordt begeleid door zijn eigen trainer Eric van den Berg en ex-bokser Bas van Duivenbode, heeft de afgelopen maanden sparring- partners zien komen en gaan. De laatste tijd is hij bijgestaan door de Amerikaan Artl Law- horne, die over dezelfde stijl als Caramanolis beschikt, en de Rotterdammer Jean-Pierre Houbein, die in het verleden ex-titelhouder Rudy Koop- mans bijstond. „Houbein stond bij Koopmans in de hoek toen hij in Marseille van Carama nolis verloor. Met Rudy zelf heb ik geen contact gehad. Hij wil, geloof ik, even niets met het boksen te maken hebben. Maar hij zal straks wel bij draaien. Aan Houbein heb ik voorlopig veel gehad. Hij heeft me nuttige tips gegeven". Voordat Blanchard zijn eerste sparring-rondjes weer kon draaien, waren er echter ge noeg problemen. „Goede trai nerspartners", weet Blan chard, „vind je bijna nergens meer. In Engeland hoef je niet te zoeken en vanuit Amerika weet je nooit wat er overkomt. Een paar weken geleden ver scheen er eentje, die riep: „Jij wordt de kampioen". We had den elkaar net de hand ge schud, van sparren was nog geen sprake geweest. Die heb ik toen maar weer gelijk naar huis gestuurd, maar dat kostte me toch weer een vliegticket en wat hotelkosten". Financiële problemen Waarmee Blanchard zijn fi nanciële problemen aanstipt, want zijn gage van 70.000 gul den is al voor een groot deel opgesoupeerd. „Een Ameri kaanse sparringpartner kost zo maar achtduizend gulden. Eer der, voor het afgelaste duel van 16 april, heb ik al Vedat Akova en Mark Riviera moe ten onderhouden. Ik zal maan dag dan ook niet te veel over houden. Maar eerlijk gezegd vind ik dat ook niet het be langrijkste. Éérst wil ik die Europese titel, daarna zien we wel verder". Blanchard, die in 25 gevechten alleen van Koopmans verloor, zegt in een goede vorm te ste ken. „Eigenlijk kwam het uit stel me, achteraf bezien, niet slecht uit. Naarmate de tijd vorderde ben ik toch weer ge motiveerd geraakt. Ik ben nog scherper geworden, nog agres siever. Over dé goede afloop maak ik me dan ook niet druk. Ik zal me niet laten op jutten door het publiek. Cara manolis heeft sterke punten, maar daar beschik ik ook over. Ik zal in elk geval blij zijn als het dinsdag is. Dan zit het erop, want al dat uitstellen is ook maar niets". Indien Blanchard maandag onder het toeziend oog van scheidsrechter Loew uit Italië als de nieuwe kampioen uit de ring stapt, staat hem een partij tegen de Westduitser Jürgen Jassmann te wachten. Rüh ling: „Vanuit Curasao bestaat belangstelling voor het ge vecht Blanchard-Jassmann. In West-Duitsland heeft men voor 15 september de Westfa- lenhalle in Dortmund al afge huurd. Afhankelijk van de prestatie van Blanchard aan staande maandag zullen we bekijken of we nog trachten de partij naar Amsterdam of Rotterdam te halen". De Jaap Edenhal heeft een toeschouwerscapaciteit van 4.500. Voor maandag zijn nog 1000 kaarten beschikbaar. In dien de hal is uitverkocht, zal via de televisie niets worden uitgezonden. Verder zullen in het bijprogramma de volgende Nederlandse boksers hun op wachting maken: Van den Oe- telaar, Oumghar, Thijssen, Krol, Tiben, Van Elteren en Verrips. DENNIS MULKENS WIELRENNEN Ronde van Italië Vijfde etappe: 1. Argentin (Ita) 194 km in 5.40 11 (met 20 sec. tijdvergoe- ding); 2. Moser (Ita) op 2 sec. (met 15 sec. tijdvergoeding); 3 Da Silva (Por) op 3 (met 10 sec tijdvergoeding); 4. Lejarreta (Spa) op 6 (met 5 sec. tijd vergoeding), 5 Rodriguez Magro (Spa) op 10; 6. Breu (Zwi) z.t.; 7. Vi- sentini (Ita) z.L; 8. Beccia (Ita) z.t.; 9. Contini (Ita) op 24 10. Poloncic (Joe) op 39 11 Saronni (Ita) op 42 16. Van der Velde (Ned) op 1.05; 17. F:g- non (Fra) z.t., 114 Koppert op 14.00; 138. Havik op 19.15; 164. Pirard op 20.38 Algemeen klassement; 1. Moser (Ita)18 47 59; 2. Argentin (Ita) op 9 sec.; 3. Visentini (Ita) op 19; 4. Fignon (Fra) op 43; 5. Lejarreta (Spa) op 55; 6. Breu (Zwi) op 1.29; 7. Van der Vel de (Ned) op 1.34; 8. Da Silva (Por) op 1 36; 9. Beccia (Ita) op 1.46; lO.Batta- glin (Ita) op 1.48; 12.Saronni (Ita) op 2.31; 122. Koppert op 22.02; 147. Ha- Proloog: 1. Mare Somers (Bel) 2 km. in 1.41 minuut. 2. Alfonso de Guite- (Spa) 1.42; 3. Pello Ruiz (Spa) z.t los Sel uzweg TENNIS Wereldbeker landenteams in Dus- seldorp Rode groep: Tsjecho-Slowakije-Italië 3-0: Ivan Lendl-Gianni Ocleppo 6-1, 6-2; Tomas Smid-Corrado Barazzutti 6-2, 6-3; Lendl/Smid-Claudio Panat- ta/Ocleppo 6-2, 6-2. Zweden-Austra- lië 3-0: Anders Jarryd-Paul McNa- mee 7-5, 6-1 Henrik Sundstroem- John Alexander 6-4, 6-4; Jarryd- /Sundstroem-McNamee/Alexander 6-4, 6-1 Blauwe groep: Verenigde Staten- West-Duitsland 3-0: John McEnroe- Andreas Maurer 6-1, 6-2; Jimmy Ari as-Rolf Gehring 6-4, 6-3; McEnroe- /Peter Fleming-Maurer/Wolfgang Popp 7-6, 6-2. Spanje-Argentinié 2-1 Jose Higueras-Jose Luis Clerc 2-6, 6-3, 6-4; Fernando Luna-Robert Ar- §uello 4-6, 6-0, 2-0 (Arguello staakt e strijd wegens blessure); Juan Aguilera/Manuel Orantes-Alejandro Gattiker/Clerc 4-6. 1-6. PAARDESPORT Koersen Hilversum EERSTE KOERS. 2440 meter 1 Yze- ren Hein (K Woudstra) 122.8; 2. Wiske Toogwijk; 3 Winalot Beroona. TOTO winnend f. 1,40, plaats f 1,50 1,40 4,30, koppel f 3,80, trio f. 52,60. TWEEDE KOERS. 2000 TOTO: winnend f 7.20. plaats f. 4,50 1,50 5,00, koppel f. 22,80, trio f. 429,30. DERDE KOERS. 2000 meter: 1. gestart: Vermond Attack. TOTO: winnend f 1,60, plaats f. 1,10, 1,60, 1,80, koppel f. 3.70. trio f 34,60. VIERDE KOERS. 2440 meter 1 Wish of Thijssen (R L. Pools) 1.21.6; 2. Veystone Sycamore; 3. Worthy Weber. Niet gestart: Victory Spencer TOTO: winnend f. 21,70, plaats f. 3,30 2,30 1,70, koppel f 52,20, trio f 536.20 VIJFDE KOERS. 1609 meter 1 Up to Win (A Koning) 1.17.9; 2 Varimas N; 3 Vite Bloemenlust TOTO win nend f 4,80. plaats f 1.90 1,90 3,80, koppel f. 18,00, trio f 135,20. ZESDE KOERS. 2000 m 1 Vuurpijl (Mevr S M.A.Suykerbuyk) 1.21,5. 2. Ukkie Hollandia 3. Üdeta Buiten zorg. TOTO winnend 3 40 plaats f.1.40 f.4.80 f. 1.30 koppel f.24.10 trio f. 149.90. ZEVENDE KOERS. 2920 m. 1 Us Rudi (B.Tijm) 1 24 3 2. Unio Fortuna 3. Tilly Again TOTO: winnend f 4.20 plaats f 1 30 f.4.90 f.2.40 koppel f.82.30 trio f.386.30. ACHTSTE KOERS. 1609 m. 1 Vin cent Fortuna (M Sanders) 1.18,2 2 Verona Weber. 3 Urbanus TOTO winnend f.2.20 plaats f. 1.50 f.1.40 koppel f 5.90 trio f 34.30 NEGENDE KOERS. 2000 m 1 Schiewago (Mej.S.M Poort) 1.19,0. 2. Wina Oostland. 3. Sir van Hanegem TOTO: winnend f.3.80 plaats f 1.40 f 1.20 f1.50 koppel f.4.50 trio f.58.20. TIENDE KOERS. 2000 m. 1 Torro Ashton (H.W.Schoonhoven) 1.19,6. 2. Ursus. 3. Terr£ TOTO: winnend f. 1.70 plaats f 1.10 f 1.10 f.2.10 koppel f.5 60 trio f.31 20. Niet gestart: Sebas- tiaanELFDE KOERS. 1609 m. 1. Vasco (T.Smeding) 2.0-8,1 1.19,6, 2. Wonder Willem, 3 Woerden TOTO: winnend f 1 90 plaats f 1 10 f. 1.10 f.120 koppel f 4.80 trio f.38.20. Niet gestart: Viola Supreme. TOTALISATOROMZET: f.328.828.-. HONKBAL Hoofdklasse: Pioniers-Giants 0-3; ADO-Pirates afgelast; Amstel Tij- gers-HCAW Nado Vooruil SOFTBAL 1B De Meteoor-Spaarnwoude 1-3 VOETBAL KNVB zaterdag^ West II, 2e klasse B Zwaluwen VI -De Zwervers 3 -1 (De Zwervers degradeert); 3e klasse B: Meerkerk-TSB 1-2 (Meerkerk degra deert) 4e klasse B Jodan Boys- Zwammerdam 1-1 (Zwammerdam en Oegstgeest degraderen) 4e klasse D: Alexandria '6o- Haaften 1-3 (Alexan dria '66 degradeert). Kwartfinale districtsbeker West II: SVV 2-RVC 1-2 West I. Kwartfinale districtsbeker West I; DRC-AFC '34 1-4; IJsselmeervogels-De Spartaan 1-1 IJsselmeervogeTs w.n.s. Sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten van de sportprijsvragen rijn IMid-lotto 19a le prijs: 1 x 199.769,00. 2e prijs 1 x 150 000.00. 3e prijs: 63 x 1 585.40 4e prijs: 3.712 x 26,40. 5e prijs: 52.888 x 5.00 Cljfcrspel 19a 6 goed geen winnaar 5 goed: 2 winnaars. 4 goed: 12 winnaars. 3 goed 45 winnaars. 2 goed: 1 439 winnaars. Lotto 20 le prijs, geen winnaar 2e prijs 6 x 50 000. 3e prijs: 145 x 1 659 gul den 4e prijs: 6 750 x 35,60. 5e prijs: 93.709 x 5,00 Toto 20 le prijs: geen winnaar 2e prijs: 16 x 1.498,80 3e prijs: 269 x 178,20. Cijferspel zO Zes goed: geen winnaar 5 goed 2 winnaars. 4 goed 16 win naars 3 eoed 169 winnaars 2 goed 1 770 winnaars.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15