ZEVENHOVEN BOUWT EIGEN SPORTHAL Bewoners eiland F al jeril vrezen tweede pier Van Lent Leimuidense pastoor Thomas een halve eeuw in het ambt Verkoop inboedel gewetensbezwaarde ging niet dooi 1600 Laura-fietsers trotseerden plensbuien LEIDEN/REGIO Eeidóe Sou/tont DINSDAG 22 MEI 1984 PAGINA Mevr. C. Honnut overleden AARLANDERVEEN Op 74-ja- rige leeftijd is mevrouw C. Hon nut, ere-lid van de plaatselijke EHBO-vereniging, overleden. Zij is 40 jaar lid geweest van de EHBO in Aarlanderveen, waar van 38 jaar als bestuurslid en ruim 20 jaar als kringbestuurder. Zij was drager van de ere-medail- le verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De begrafenis heeft plaats don derdagmorgen 24 mei, na een plechtige uitvaartsdienst in de Pa rochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus te Aarlanderveen, die aan vangt om half elf. Surfpakken gestolen ALPHEN Dieven hebben vannacht het pompstation annex wa tersportwinkel Ski Nautic aan de Prinses Irenelaan in Alphen be roofd. De inbrekers sloegen met een straat klinker een ruit in en kropen door het gat. De dieven namen geld, een eurocheque, een radio- cassetterecorder en en kele surfpakken mee. Onthulling van Mallingkrodtveld VALKENBURG De Vereniging van Oud-strijders houdt don derdag 31 mei (Hemelvaartsdag) in Valkenburg weer een herden kingsbijeenkomst voor de gevallenen van het voormalige 4 R.I. Deze herdenkingsbijeenkomst begint om half elf in de Nederlands Hervormde Kerk aan het Catellumplein. Voorgangers zijn ds. D. Veldkamp en leger-aalmoezenier F.C. van Kempen. Het Valken- burgse Advendo verleent muzikale medewerking. Om 13.00 uur begint de stille tocht naar de begraafplaats waarna burgemeester N. van 't Wout een toespraak houdt. Direct na de bijeenkomst op de begraafplaats gaat men naar het Mallingkrodt veld. Wijlen majoor Mallingkrodt was in de oorlogsjaren comman dant van III-4 R.I. en onderscheidde zich in de strijd tegen de Duitsers als een bijzonder krijgshaftig militair. Vandaar dat de ge meente een straat naar hem heeft genoemd. De dochter van de ma joor zal de naamplaat onthullen. OEGSTGEEST De belas tinginspecteur heeft besloten om vandaag de inboedel van de familie Kruithof aan de Kennedylaan in Oegstgeest toch maar niet openbaar te verkopen. Dat zou gaan gebeu ren omdat de heer Kruithof principieel weigert belasting te betalen zolang dat geld mede wordt gebruikt voor defensie uitgaven. Aangezien de heer Kruithof ook nog geld tegoed had van de belasting heeft de inspec teur besloten zijn belasting schuld met het tegoed te ver rekenen. Hoewel er vandaag dus geen openbare verkoop van zijn inboedel plaats heeft, is de heer Kruithof niet tevre den over de gang van zaken. ,,Dit is weer éen van de trucjes van de staat om deze kwestie in stilte af te handelen. Ik had liever gezien dat het wel was doorgegaan, omdat er dan in ieder geval enige aandacht wordt geschonken aan de zaak van gewetensbezwaarden die geen defensiebelasting willen betalen. Ik ben bereid om in de gevangenis te gaan zitten of bijvoorbeeld een maand in een ziekenhuis te werken, zolang ik maar zeker weet dat mijn geld niet aan wapens wordt uitgegeven", aldus Kruithof. De heer Kruithof wijst defen sie-uitgaven op grond van zijn geloofsovertuiging als Quaker af. Aangezien de belastingin komsten allereerst terecht ko men bij de algemene middelen (de schatkist) van de staat om pas daarna verder verdeeld te worden kan een belastingbeta ler nooit de garantie krijgen dat zijn geld niet voor defensie wordt gebruikt, zo stelt hi Daarom zou voor de geweten bezwaarden een wettelijke ri E geling moeten komen. ,,En i ii ben ervan overtuigd dat die i i' komt", stelt Kruithof, die zij a belastinggeld voorlopig in fori Vredesfonds heeft gestort, i i! afwachting van een regelin ii „In 1979 weigerde één mi a vrouw defensiebelasting te fo u talen, nu zijn het er duizende f Ik zal ook net zolang doorgaa met mijn actie totdat we resu taat hebben geboekt", aldus heer Kruithof. LEIMUIDEN Pastoor C.W. Thomas viert ko mende zondag zijn 50-ja- rig priesterjubileum. Een gedenkwaardig feit in het toch al zo kleurrijk bestaan van deze pastoor die in het voormalig klooster aan de Willem van de Venden weg woont en al tien jaar „in ruste" is. „We hebben van alles ge noeg, behalve tijd", lacht pas toor Thomas over zijn emeri taat. Riet Termeulen, zijn steun en toeverlaat voegt er aan toe: „Alles kan hier en dat is veel". Plakboeken vol herinneringen geven een in druk van een creatief leven, maar ook nu pastoor Thomas aan zijn 76e levensjaar bezig is, blijft de belangstelling voor het nu en de bereidheid alles opzij te zetten om men sen de helpende hand te bie den. Een greep uit het week- programma: drie keer lesge ven aan de tekenschool. Een cursus waar amateurs van pastoor Thomas net dat zetje krijgen waarbij hun verbor gen talenten zichtbaar wor den. Een expositie vorig jaar trok 2000 bezoekers. Even dreigde zelfs de angst dat de vloeren van het ruime kloos-, ter al die belangstelling niet konden dragen. Verder draagt pastoor Tho mas iedere dag de mis op in het Frans in zijn eigen kapel. Dagelijks krijgt Riet Franse les van hem en 's zondags nemen ook kinderen uit het dorp hieraan deel. Daarnaast is invallen voor een zieke collega geen uitzondering. Twee jaar geleden nog bleef pastoor Thomas zes weken extra in Frankrijk om de taak waar te nemen van een bevriende pastoor die een on geluk had gekregen. 's Nachts waken bij een zie ke is ook heel gewoon, net zo vanzelfsprekend als het feit dat sinds kort Landa de pas toor als zijn baas beschouwt. De baas van de hond is over leden en „mevrouw Hang wang" zoals de pastoor de hond liefkozend noemt, heeft geen moeite met de verande ring. Een maaltijd op tafel to veren voor 50 personen; in het klooster draaien zij de hand er niet voor om. Om de kosten te drukken, hebben wel eens 100 jongeren tussen 14 en 18 jaar overnacht in de pastorie. „Ik geloof niet dat er dingen zijn die we niet hebben meegemaakt, anders zal het nog wel komen", merkt Riet Termeulen lako- niek op, terwijl ze sokken zit te stoppen. Inmiddels is een glaasje geestrijk vocht inge schonken: geen wijn en geen likeur, maar een produkt uit eigen tuin: bereid uit witte vlierbloemen. Rode wijn van vlierbessen en rozebottels staat in grote buikflessen op de aanrecht te gisten. Menukaarten Zorgt Riet voor de maaltij den, de pastoor maakt altijd een toepasselijke menukaart. Bij de verjaardag van de or ganist zijn het orgelpijpen op de omslag. Bij een verbou wing wordt een „afbijt-aperi- tief" geschonken. Heeft de hond jongen, dan prijken er puppies op de menukaart. Verhalen uit het verleden zouden rijen boeken vergen om alles in op te tekenen. Een optreden dat internatio nale bekendheid heeft gekre gen, is de actie in 1963. Pas toor Thomas en dominee Gijsbes uit Leimuiden gingen toen samen met een draaior gel de Braassem rond voor „een ton voor het Carillon". En dat voor de Nederlands Hervormde kerk in Rijnsa- terwoude. De Raad van Kerken typeer de het evenement als „prak tische oecumene", maar een groot aantal streekgenoten werd woedend om deze unie ke samenwerking. In de pa rochie èn in de beide her vormde gemeentes meende men dat het einde der wereld nabij was: de dominee en de pastoor samen achter een draaiorgel, dat kon niet. Tho mas vertelt nog met spijt in zijn stem dat zijn goede vriend ds. Gijsbes moest ver trekken naar een andere ge meente door dit oecumenisch optreden. Het komende jubileum wordt uitbundig gevierd. Er zijn in middels tweehonderd uitno digingen verstuurd. Zelf zal pastoor Thomas zondag 27 mei om twaalf uur een H. Mis opdragen, net zoals vijf tig jaar geleden in zijn West- friese geboortedorp Venhui zen. Van half twee tot vier uur bestaat de gelegenheid tot fe liciteren in het voormalige parochiehuis tegenover het klooster. Inmiddels is een speciaal banknummer geo pend voor het cadeau. „Ge zondheid, dat is toch het be langrijkste", meent echter Riet Termeulen en haar pas toor is het daar volkomen Pastoor C.W. Thomas: „We hebben van alles geneg, behalve tijd" ZEVENHOVEN De gemeenteraad heeft gis teravond tijdens een inge laste raadsvergadering een krediet beschikbaar gesteld voor de bouw en inrichting van een sport accommodatie in plan De Vlijt. Burgemeester J. Huigsloot* noemde het een historisch mo ment voor Zevenhoven dat een zolang verwachte wens nu verwezenlijkt gaat worden. „Het blijkt toch maar weer dat een kleine gemeente groot kan zijn in bestuurlijke kracht. Al in 1977 werd door het sportle ven zelf een eerste aanzet ge geven en vanaf die tijd is men zich gaan bezinnen of de sporthal er kon komen. Nadat er vele „hobbels" zijn geno men, de laatste was wel de aankoop van de grond waar mee we zeer ingenomen wa ren, verwachten we medio au gustus de eerste paal te kun nen slaan. Met een vlotte goedkeuring door G.S. moet dit schema gehaald kunnen worden". Beide fracties kre gen daarna gelegenheid voor commentaar, maar aangezien alles al uitgebreid in de com missies aan de orde was ge weest, bleef het beperkt tot de achtergronden voor de tot standkoming van deze sport hal en een aantal vragen over de verdere toekomst. De heer J. Aartman (GBZ) vond het een goede zaak dat de sporthal er komt: „Er is lang naar uitgezien, er zijn problemen geweest, maar dat is nu verleden tijd. Er is hard voor gespaard. 50% van de in vesteringskosten kan uit de re serves gehaald worden zonder andere voorzieningen aan te tasten. We hopen wel dat een exploitatietekort geen op waarts effekt zal hebben op de onroerend goed belasting. Dat wil ik nadrukkelijk vaststel len". Voorzitter Huigsloot stelde hem gerust. „Zevenhoven heeft er jaren voor gespaard en qua gewenning hebben we al 1 ton reserve voor een eventueel exploitatietekort. „Hij kon verder zeggen dat nu de tijd gekomen was om zich verder te beraden over het be heer van de sporthal en de aanbesteding van de bouw. Over de aanbesteding zal nog overleg gepleegd worden en zal de commissie bouw sport hal ingeschakeld worden. Waarschijnlijk gaat men de kant op van een onderhandse aanbesteding, maar dit punt blijft nog open. De heer C. van Veen (CDA) sprak waarderende woorden over het werk dat verzet is door de spothalcommissie en de ambtenaren. Hij merkte echter wel op dat er vaart ge zet moet worden achter een toegangsweg om straks het bouwverkeer bij het bouwter rein te laten komen. „Vanuit de S. van Drielstraat zal deze bouwstraat aangelegd moeten worden, en dit zal nu alle aan dacht krijgen", zo verzekerde de heer Huigsloot. westgevei Het ontwerp voor de nieuwe sporthal. ALPHEN A/D RIJN Regen noch wind weer hielden gisteren de 1600 Vierdaagse Verregend JER AAR De aanhoudende i^genval heeft ook de avond- fietsvierdaagse in Ter Aar le lijk in de wielen gereden. Gis teravond gingen slechts 15 wielrijders van start. De orga nisatie heeft daarom besloten ook vanavond nog gelegenheid te geven te starten tussen zes en zeven, uur in de kantine Van de Ter Aarse IJsclub aan de Oostkanaalweg in Ter Aar. t)e fietstochten gaan over 25 kilometer. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER. RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA deelnemers aan de avond Laura, de avondfietsvier- daagse die dit jaar voor de vijftiende keer gehouden wordt. Vorig jaar fietsten 3000 mensen vier dagen langs de prachtige routes. Dat er gisteravond niet veel mensen aan de start waren, vond secretaris D. Verkerk van de Stichting Alphense Rij- wielvierdaagse, heel begrijpe lijk. Juist in verband met het weer was het aantal starts toch nog groot. In al de vijftien ja ren heeft men nog nooit mee gemaakt dat het juist de eerste dag zulk slecht weer was. De stichting heeft dan ook beslo ten een alternatief voor het slechte weer te creëren. Fiet sers die toch nog mee willen doen, kunnen vandaag nog starten. De dag van gisteren kunnen zij dan vrijdag inha len. Deze oplossing is gister avond bedacht. De voorgaande iaren is gebleken, dat wanneer het de eerste dag goed fiets weer was, de mensen ook de andere dagen doorfietsten on danks slecht weer. Maar een startdag met slecht weer houdt de mensen thuis. Daarom de inhaaldag. Vanavond kan van af half zes gestart worden bij gebouw Nabij aan het Laura- plein. KAAG De bezwaren van enkele woonbootbe woners en de eigenaar van een deel van het eiland Faljeril tegen de bouw van een pier nabij jachthaven Van Lent in de Kaag dienen onge grond verklaard te wor den. Dat is het advies van de raadscommissie aan het college van Alkemade. De commissieleden vinden dat de bezwaren primair Provinciale Waterstaat aangaan, omdat ze betrek king hebben op het Vaar- reglement. De drie woonarkbewoners hebben ligplaatsen aan het eiland Faljeril in Warmond, tegenover de toekomstige tweede pier van Van Lent. Deze pier zal worden gebouwd tussen de bestaande pier en de steiger van „Tante Kee" gren zend aan het stukje walkant waar tot voor kort de zoge naamde „groene" loods stond. De firma Van Lent koopt dit stukje grond voor niet minder dan anderhalve ton van de door de gemeente Alkemade beheerde voormalige bezittin gen van het Rijpweteringse Armbestuur. De bewoners van Faljeril vre zen dat de te bouwen pier een versmalling van het tachtig meter brede Gravewater ver oorzaakt en dientengevolge tot stroomversnellingen en extra zuiging leidt. Ze vrezen voorts een verdere aantasting van de historische en landschappelij ke waarde van het gebied uit economische in plaats van pla nologische motieven. Tot slot wijzen ze op directe (financië le) consequenties als gevolg van mogelijke beschadiging van de oeverbescherming van het eiland Faljeril en de af- meertechnieken van de woon boten. In een persoonlijke toe lichting ten overstaan van de Raadscommissie Openbare Werken, Ruimtelijke Orde ning en Milieuhygiëne zei woordvoerder W. F. Cammel te vrezen voor een negatieve beïnvloeding van het toerisme en voor milieu-aantasting door geluidshinder tot praktisch in het vaarwater. Namens jachtwerf Van Lent voerde de heer Zwaneveld het woord. Hij stelde de aanwezi gen gerust met de mededeling dat de nieuwe pier geen ver smalling van het vaarwater zal veroorzaken, omdat hij niet langer wordt dat de bestaande pier en de steiger bij „tante Kee". Schepen die aan de pier zullen worden aangelegd, ko men met de boeg in de rich ting van Faljeril te liggen. „Dat is", volgens Zwaneveld „een aardiger uitzicht dan op de zijkant van een schip". In overleg met Provincieale Waterstaat en het Hoogheem raadschap „Rijnland" is toege zegd de nieuwe afmeergele- genheid te beperken tot sche pen van maximaal vijfenveer tig meter. De kop van de nieu we pier zal uitsluitend worden gebruikt voor het laden en los se van het grote pont van Van Lent. Dit pont gebruikt men soms voor grote en zware transporten. Ook kan de kop van de nieuwe pier in noodge vallen gebruikt worden door het pont van de firma Ponto. Als er namelijk een schip over de Julianalaan getranspor teerd wordt, zou het kunnen gebeuren dat een ambulance of brandweerauto er op dat moment niet door kan. Volgens de heer Zwaneveld hebben de Faljeril-bewoners niet echt bezwaren tegen de Kaagse jachtwerf, maar eerder tegen de overlast van de passe rende scheepvaart. De heer Cammel had namelijk gezegd dat de meeste bootbestuurders, varend door het Gravewater, alleen maar kijken naar de prachtige jachten bij Van Lent „Ze varen dan te dicht langs de aan Faljeril aangeleg de woonarken en zijn zich niet bewust van de waterverplaat singen, die ze veroorzaken", aldus de woordvoerder van de bezwaarden. „Wij kunnen ech ter niet instaan voor de mis dragingen van anderen", vond Zwaneveld namens de Jacht werf. Ook zei hij dat men niet hoef de te vrezen voor stroomver snellingen, omdat rond de werf een ontgraving ten be hoeve van een insteekhaven wordt gemaakt. De bewoners van Faljeril blijven er voorals nog van overtuigd overlast en schade te zullen ondervinden van de te bouwen pier. APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 25 mei waargenomen door de Zuider Apotheek in Lei den en Apotheek Linnaeus in Oegstgeest. DIERENARTSEN Leiden: dr. Roest, tel. 890405. dr. Vestjens, tel. 144323 Oegstgeest: dr. Van Duyn tel 173266. Voor schoten - Leidschendam: dr. Frencken, tel. 271110. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin- deraldeling dagelijks van 14.00' tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.00 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkliniek zijn dage lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19.00 u De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou ders van kinderen kan er een af wijkende tijd afgesproken wor den met de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- 15.00 u. en van 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek va ders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik- BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u„ wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau, Ketelboe- terssteeg 10, tel. 130775; Afde ling wonen en werken: ma. 18.30-20.30, wo. 10.00-12.00, do. 18.30-20.30 Afdeling belas tingen: di. 18.30-20.30, wo. 18.30-20.30. Klachtenbureau: di. 18.30-20.30, do. 18.30-20.30. DIERENHULPDIENST Hulp verlening aan verongelukte hon den, katten, vogels, e d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest. Warmond en Zoe- terwoude. Tel. 071-220021. Presentatie activiteiten VVV Alphen ALPHEN De Alphens VVV zal donderdag haa activiteiten voor het k< mendse seizoen present! ren. Plaats van handelin is het nieuwe Theehu van Avifauna. Burgemeei ter Paats zal de vergadf ring, die om 20.30 uur b< gint, voorzitten. De VV tracht nadrukkelijk de g< meente Alphen met haar voorzieningen mogelijkheden te preser teren. Zo zijn er de de nieuwe br< chures van de gemeente het totale pakket aan promi tiemateriaal zoals stickers e informatie-borden. En dan informatiemateriaal met bi trekking tot het door de VVT samen met Avifauna, gereal seerde boottochtenprogramm Verder informatie over gehe nieuwe fietsroutes in de g( meente met een totale afstan van ruim 100 km. Een ovei zicht van de recreatiemogelijl heden rond het gebied Zeger loot, waaronder het in voorb reiding zijnde golfcomplex i de nationale beeldenroute. E zomermarkten voor het k< mende seizoen, zoals die g pland zijn door de VVV, c plaatselijke winkeliersveren gingen en openbare werkei En tenslotte de nieuwe Alphe Promotion activiteiten op cul tureel gebied. Culturaderie in Ridderhof 'i ALPHEN A/D RIJN winkeliersvereniging van passage Ridderhof houdt zat! dag een Culturaderie. Dit n onbekende en wellicht o< niet-Nederlandse woord sta voor een braderie aangevu met een culturele manifestat De winkeliers van de Ridde hof wilden vorig jaar al i! met kunst doen. Zijn er in h centrum de themamarkten o Alphens midden aantrekkeli te maken voor het winkelen publiek, de Ridderhof laat zi ook niet onbetuigd. De acti\ teiten voor de komende zom beloven de bezoeker vt goeds. Zo is op 16 juni een oc tendopname met de Tros g pland met daaraan gekoppe een Franse dag. Aanstaan zaterdag is er de kunst. A organisaties in Alphen die m kunst en cultuur te mak hebben zijn vertegenwoordig Zo heeft de Kulturele raad e stand, de Kunstuitleen, E pressie '70, de vereniging i phense Historie met een fo reportage. De Stichting Fort Romanum Albanianaem n foto's en voorwerpen, de t neelgroep per Express, schaakvereniging, waar hele dag simultaan schaak speeld kan worden, de vol! dangroep Neercoda die v 12.00 tot 15.00 uur in het wi keicentrum optreden, de m ziekschool, de Alphense ku stenaarsgroep Alpha Nuo^ de stichting Rijnkade 11 en I verzamelaar Jan de Groot nl zijn 3000 ansichtkaarten v| Alphen. Sportwereld de wereldschermbond (F heeft het degentoernooi om i Airborne Trophy in Arnhe (half september) de officii A-status toegekend. Dat hou in, dat de op het toernooi b haalde resultaten van i schermers meetellen voor i wereldranglijst en wereldb ker. Golf De Amerikaanse gc fer Peter Jacobson heeft h internationale invitatietoe nooi, gedoteerd met een pr zengeld van 1,5 miljoen gil den, in Fort Worth gewonne Basketbal De basketba teams van de Sovjet-Unie Spanje hebben in de der< ronde van de finalegroep vj het Olympisch kwalificati toernooi hun ongeslagen stat gehandhaafd. De Russen ve sloegen in Parijs Grieken laf met 120-80 en Spanje klop Israël: 120-97. In de ande: wedstrijden won Frankri met 110-97 van Zweden f West-Duitsland met 80-74 vi Groot-Brittannië.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4