|Niemand ziet in mij nog een democratisch socialist" BLDIO /TELEVISIE IDER 18 JAAR CEN OMROEPLID Festival voor ex-scholieren op KRO-radio Omroepen willen kerstpakket schrappen [M BOSBOOM 25 JAAR IN TELEVISIELAND gekleurd gezien Teveel beelden van gemotoriseerd jagen TV-morgen CeidócSoivtcmt DINSDAG 22 MEI 1984 PAGINA 15 onze parlementaire redactie) 1 HAAG Minister Brinkman voelt er voor de omroepen aan een groter ledental elpen door de leeftijdgrens voor het lid- tschap van 18 naar 16 jaar te verlagen. De indsman heeft dit laten weten in antwoord iragen van de VVD-Tweede Kamerleden mans en Keja. Brinkman is het niet eens ;de opvatting van de VVD en Veronica, dat ;ren die mogen werken, huwen en in de smacht kunnen worden opgenomen ook loeten kunnen worden van een omroep, actief kiesrecht moet beperkt worden tot rnen, waarvan de leeftijd een zekere ga- tie biedt dat zij tot een zelfstandige en wel- Jwogen wilsuiting in staat zijn", zo zegt de jnndsman. Eigen reportagewagen VPRO HILVERSUM De VPRO krijgt nog dit jaar de beschikking over een eigen reporta gebus, waarmee de omroep als enige in Hil versum onafhankelijk van de NOS of het bedrijfsleven programma's kan maken. De bus gaat met een complete uitrusting voor drie cameraploegen ruim een miljoen gul den kosten. Die worden betaald uit het al gemene reserve-fonds van de omroepvere- ning. De ledenraad van de VPRO heeft de aanschaf goedgekeurd. De VPRO wil de re portagebus voornamelijk gebruiken voor experimenten en opleiding van jong tv-ta- lent. Voor het eigen 'facilitair bedrijf' van de VPRO wordt een aparte stichting - in clusief een beheerder - opgericht. Jaarlijks stelt de omroepvereniging 120.000 gulden uit de eigen middelen beschikbaar om met de bus aan de slag te gaan. HILVERSUM Speciaal voor en met met jongeren die zojuist hun eindexamen hebben ge daan houdt KRO-radio op woensdagavond 30 mei „KRO's eindexamen-festival 1984". Dit festival wordt rechtstreeks uit gezonden vanuit de Maaspoort in Den Bosch van 19.00 tot 22.30 uur op Hilversum 3. Het pro gramma begint met een gesprek van Mare Stakenburg met zes eindexamen-kandidaten. Wat is het nut van hun schooljaren ge weest? Is de opgedane kennis bruikbaar voor verdere studie of beroep? Hoe beviel de manier van lesgeven? Om 19.45 uur be gint een optreden van de Frank Boeyen Groep, om 20.30 uur ge volgd door een kwis, met als motto: „Je hebt op school al ge noeg vragen moeten beantwoor den, dus hier komen er nog een paar". Maar andere: weetjes- vragen, popmuziekkennis, im provisatievermogen, humor, re actievermogen. Het begint als een gebruikelijke kwis, maar kan uit de hand lopen. Het slot van dit festival vormt een op treden van de popgroep The Cure van 21.15-22.30 uur. Wie dit festival wil bijwonen, kan een kaartje sturen naar de KRO, eindexamen-festival, postbus 9000, 1201 DH Hilver sum, met vermelding van exa mennummer en naam van de school. De toegang is gratis. HILVERSUM De omroepen willen in het kader van de be zuinigingen het jaarlijkse kerstpakket schrappen. Het inleveren van de grote doos met lekkernijen die de circa 7500 medewerkers en gepen sioneerden in omroepland tra ditioneel in december ontvan gen levert een besparing van ruim 630.000 gulden per jaar op. Naast het schrappen van het kerstpakket zijn de om- roepwerkgevers ook aan het broeden op andere bezuinigin gen, zoals autokosten, telefoon en reis- en verblijfskosten. .VERSUM - „Ik 25 jaar de televisie? Daar weet helemaal niks van, Wim Bosboom rea- rt verrast als hij telefo- :h de uitnoding krijgt r een gesprek over zijn eren televisieloopbaan, hapt dan ook niet on- Idelljk toe. Wil eerst even nagaan of het wel zo is, dat 1984 ir hem een jubileum- is. nen de tien minuten belt terug. „Het is nog waar concludeert hij na enig ïarch-werk wat verbluft, ben op 1 maart 1961 bij de RA in dienst gekomen. Als aarvan uitgaat, zou het zil- en jubileum nog twee jaar zich laten wachten. Maar irvoor ben ik cameraman yeest bij de film en toen ik de laatste twee jaar, Is 1959 dus, uitsluitend de televisie gewerkt. En samen maakt de 25 wel is de afspraak gauw ge- ikt. Van een gezellige bab- houdt de 55-jarige in Gel- ar geboren zoon van een linee wel. n Bosboom, lang, gezellig fcd, maar minder kolossaal rverwacht. iopt", gaat hij prompt in op verminderde omvang, „ik ben elf kilo lichter. En nou moeten er van de dokter nog vier af. Dan zit ik op honderd en dan kan het ermee door. Ik moet zeggen, het voelt een stuk prettiger. En, ook een groot voordeel, ik zak niet meer zo gauw door een vis stoeltje". Het vissen mag dan Bosbooms grote liefhebberij zijn, het was een ander waterminnend dier dat hem met de televisie in contact bracht: een kikker. „Ik 1951 was dat. De eerste tv- uitzending. Ik woonde toen in Rotterdam-noord. De poffer tjestent daar had televisie. Ik heb nog nooit zoveel poffertjes gegeten als toen, want ik moest steeds weer een portie bestellen om het hele pro gramma te kunnen zien. Netty Rosenfeld was de presentatri ce. De toenmalige directeur van Artis dr. Portielje zette toen een grote kikker bovenop haar hoofd. Ze had zo'n mooi, kapsel was ineens zo mooi niet meer. Maar daaruit bleek al wel de kracht van de tv. Ik heb er gefascineerd naar geke ken en dacht bij mezelf: Daar moet je kunnen werken". Zakenleven Voorlopig was het nog niet zo ver. Op aanraden van zijn ne ringdoende grootvader ging hij het zakenleven in. Als secreta ris van de directeur van Ta- lens, fabriek in verf, inkt, car bon en dergelijke, toerde hij heel Europa door om te con troleren of de filialen zich wel aan de regeltjes van het bedrijf hielden. Dat zakelijke leven keerde hij spoorslags de rug toe, toen hij, dankzij een tip van een collega, de kans kreeg bij de film te komen. Via Cefi- ma, het filmbedrijf van mr. Jan Derks, die net als hoofdre dacteur De Tijd had verlaten, kwam hij als camera-assistent bij Multifilm. Zijn eerste baantje in de film wereld vergelijkt praatgrage Wim Bosboom met dat van op perman in de bouw. „Dat is de vent die de stenen aansjouwt. Nou, zoiets deed ik bij de film. Tegenwoordig wil iedereen meteen directeur worden. Dat kan natuurlijk niet. 't Is het beste van onderaf te beginnen. Dan leer je het hele bedrijf kennen, dan word je univer seel. Als men mij nu vraagt een toneelstuk te regisseren, een kwis te presenteren of een documentaire te maken, dan kan dat. Door die grondslag ben je overal inzetbaar". „Tegenwoordig word je bij de omroep aangenomen voor één specifiek onderdeel en daar buiten weet je er niks van. Waarmee ik niet wil zeggen dat het vroeger leuker was dan nu. Het was toen leuk, maar nu ook, zij het op een an dere manier". „Toen was je echt aan het pio nieren. Je had de tijd mee: tv was een medium waar groei in zat. Ieder jaar zendtijd erbij, ieder jaar meer kijkers. Nu is het allemaal goed georgani seerd, soms wel eens wat te goed. 't Is wat verambtelijkt, al heb ik daar geen last van, want ik ken zoveel mensen dat ik de ambtelijke weg ge woon omzeil. Nu ben ik als hoofd sport en actualiteiten van TROS-radio leidingge vend en mede-beleidsbepalend bezig. Dat geeft weer een an dere voldoening". „Neen,- ik behoor niet tot de mensen die zeggen dat vroeger alles beter was. Er zijn veel mensen die klagen over de kwaliteit van de televisie-pro- gramma's. Er zou tegenwoor dig niks meer aan zijn. De pro gramma's zijn net zoals vroe ger, waarschijnlijk beter. Maar de tv is niet meer in staat mensen verrassingen te bren gen". Een overstapje van hoofd ac tualiteiten radio naar diezelfde functie bij de televisie, als op volger van de met veel tam tam naar de AVRO vertrok ken Wibo van de Linde zit er niet in. „Mijn naam circuleert als op volger van Wibo. Ik ben me zelf als zodanig in een paar Wim Bosboom: „Je kan niet zeggen, dat de tv vroeger beter was, alleen de verrassing is er af". kranten tegengekomen. Maar niks daarvan, hoor. Ik heb die baan al, zij het bij de radio". Radio is tegenwoordig de grote liefde van Wim Bosboom. Hij doet 't liever dan tv, maar heeft er bij het aanvaarden van zijn nieuwe functie mee ingestemd, dat hij op tv Kies keurig zou blijven doen. „Maar tv is veel gekunstelder. Dan heb je te maken met zaken als: zit m'n dasje recht, zit m'n jas je goed, is m'n haar wel in de plooi enzo. Heel vermoeiend is dat. Bij de radio heb je dat niet. Zit je met een paar man en is het contact met de luiste raar veel persoonlijker". Bosboom is een van de weini gen die van tv naar radio zijn overgegaan. Het eerste televi sieprogramma waarmee hij in 1959 te maken kreeg, was het NTS- later NOS—journaal, waar hij het journalistieke vak leerde van Carel Enkelaar. Dat kwam hem goed van pas toen de VARA hem in het voorjaar van 1961 benaderde om als regisseur-redacteur sa men met Koos Postema en Arie Kleiwegt het gloednieu we actualiteitenprogramma Achter het Nieuws op te zet ten. Tien jaar bleef Wim Bosboom aan Achter het Nieuws ver bonden. Het grote publiek leerde hem echter pas goed kennen dankzij Koning Klant. Maar het rommelde vreselijk bij de VARA. De goede sfeer van destijds was ver te zoeken. Inspraak, luidde het devies, en daarmee weet de VARA niet om te gaan. De veelbesproken overstap naar de TROS heeft hij nimmer betreurd. „De sfeer bij de TROS is uit stekend, zowel bij radio als bij tv. Er is nu niemand meer die mij identificeert met het de mocratisch socialisme en daar ben ik best tevreden mee". NOLLY SPEYERS Je mag zoiets misschien niet hardop zeggen (of in de krant schrijven), maar ik heb een donkerbruin vermoeden dat de meeste mensen die langs de vangrails of de strobalen staan bij een motor- of autorace, hun bezoek pas als écht geslaagd be schouwen als zich een fiks ongeluk heeft afgespeeld binnen ge zichtsafstand. De televisie speelt graag in op die belustheid (ik kan het haast niet anders noemen), en herhaalt de meest spectaculaire buite lingen en botspartijen als maar weer. Een heel sprekend voor beeld leverde Veronica zondag in haar programma De Heilige Koe, waarin de verslaggeving van een grote race in Amerika geheel ondergeschikt werd gemaakt aan de herhalingen (uit alle hoeken) van een natuurlijk hoogst belangwekkende carambole op topsnelheid. De Amerikaanse televisie weet in dat soort situaties niet van op houden. Er rijden camera's mee in de racemonsters, er staan tientallen camera's langs de kant, er vliegen camera's in heli kopters boven de baan. Daar kunnen we hier nog wat van leren: de ongelukken in Zandvoort en Assen (en op allerlei andere cir cuits) worden door de NOS altijd alleen nog maar „per ongeluk" geregistreerd. Maar wel eindeloos herhaald, natuurlijk. In hetzelfde programma ook beelden van motorcrosser Van der Ven, wiens drastische manier van afstappen tijdens een wed strijdje in het zand ook ettelijke malen werd herhaald, en die toen in beeld kwam met een gebroken neus en een gescheurde oogkas. Zijn vrouw zat er onbewogen bij, met baby op schoot: „Motorcross gevaarlijk? Welnee". Ik voel me dan ook niet geroepen tot intens medeleven met de slachtoffers van die snelheidssporten en hun nabestaanden - ze vinden het zelf heel gewoon en vragen om de risico's. Maar enig wenkbrauwfronsen in de richting van het bloeddorstige publiek - mag dat wel? En dan ook maar in de richting van de program mamakers in 't Gooi, die garen spinnen bij het vertonen van deze vormen van snelverkeer. Studio Sport bijvoorbeeld, dat 'J £r]. maar beelden van beschikbaar i zondag besteedde aan alle Grand Prix-races waar Het voetbal is afgelopen, het wielrennen stelt nog niet veel voor, het tennis mag nog geen naam hebben, de Spelen zijn alleen nog maar goed voor oeverloos gepraat - ik weet het. Maar is er dan helemaal niks anders te vertonen dan gemotorisserd jagen op blikschade en lichamelijk letsel? Voor de liefhebbers van dat vermaak kan ik nog even wijzen op een videocassette die onlangs is uitgebracht (en die inmiddels wel in de meeste videotheken beschikbaar zal zijn): crashes. Een verzamelband met de meest spectaculaire race-ongelukken van de laatste jaren. Exploderende bolides, door de lucht flitsende motoren, rookgordijnen op de baan, slippartijen, botsingen - ze kunnen hun hart ophalen. Je moet er maar zin in hebben. De vermaakstelevisie, zoals die steeds dichterbij komt met de in voering van satelliet- en kabel- en muntautomaat, werpt haar schaduwen ook in het bestel steeds duidelijker vooruit. In het afgelopen weekeinde werd een haast onafzienbare (letterlijk ge nomen) rij speelfilms uitgezonden door de verschillende zuilen (natuurlijk ook weer een paar tegelijk, wat eigenlijk niet zo aar dig is...). Dat is leuk voor de vele liefhebbers van film. En het is leuk voor de omroep, wat het vertonen van speelfilms is een van de meest voordelige manieren om de zendtijd te vullen. Met televi sie heeft het niks te maken, het is beeldbuisbioscoop en niets meer. Het medium is bovendien, als je er een beetje kritisch naar kijkt, niet geschikt om er films op te vertonen die zijn gemaakt voor projecties in een zaal. De aardige speelfilm The Graduate bij voorbeeld, zondag bij Veronica, is gemaakt voor breed doek, waardoor ie veel te vaak zat aan te kijken tegen een televisie beeld zonder mensen, omdat die links en rechts van het brede filmdoek zaten of stonden. Een raar gezicht. RENE DE COCQ Vandaag 9 parel in de kroon san is er na de vroegtijdi- geboorte van haar baby it best aan toe. Geestelijk ze in zo'n desolate toe- nd, dat een psychiater uit- mst moet bieden. Mildred )ft Barbie de schuld van sans toestand, omdat deze ar het doopkleed met de vders heeft geschonken, rbies huwelijkscadeau rdt daarom ook terugge- lurd. vssen ontdekt Sarah, dat \r „liefdes"-affaire in Cal- ta gevolgen heeft gehad, adat ze Jimmy Clark nooit ler terug wenst te zien, wil het kind niet houden en ft ze maatregelen. Voordat 1 zover is gaat ze eerst nog Barbie op bezoek, .die gzaam herstelt van een gontsteking. 28 uur Nederland 1. etterdaad het grensgebied tussen ganda en Rwanda leven het ogenblik tienduizen- n Oegandese vluchtelin- I), door stammenonlusten hun huizen verdreven, len van beide landen wil a opnemen. Hoewel ze mallen jaren in Oeganda bben gewoond, beschouwt land hen als Rwandezen, wijl Rwanda hen ook niet 1 toelaten. Verstoken van te hulp wonen ze in hutten r? gras, zonder gezond- idszorg of onderwijs. .05 uur Nederland 2. urovisie- wedstrijd tee jaar geleden werd voor t eerst op iniatief van Ye- 0/ Menuhin een internatio nal concours uitgeschreven, \armee jonge musici onder i negentien jaar de aan- t op zich konden vesti- als aanloop voor een lère. Vanavond komen de tweede keer finalis- uit zeven landen voor een 'nationale jury onder lei- van Yehudi Menuhin te Voor ons land treedt 17-jarige violiste Isabella Keulen op, die het viool- 'ert nr. 5 van Henri ixtemps zal vertolken. uur Nederland 2. Nederland Peggy Ashcroft als Barbie en Geraldine James als Sarah in de negende aflevering van „De Parel in de kroon". Ned. I om 20.28 uur. NEDERLAND 1 NCRV 16.00 James Her riot, tv-serie. James en Helen willen hun trouwdag vieren, Tristan beveelt hem een restauran tje aan dat echter een zeer chique gelegenheid blijkt te zijn. 16.50 Buurtkinderen (5), jeugdserie. Afl.: De kinder crèche. 18.25 Teleac: Follow me, toetsles. VARA 18.55 Nils Holgersson, teken filmserie. Afl.: De wens van de kabouter. 19.20 Vijf tegen vijf, spelpro- gramma. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 De parel in de kroon (9), tv-serie. Na de beval ling is Susan er niet best aan toe en moet door een psychiater worden behan deld. (Zie toelichting). 21.20 Achter het nieuws. 22.00 Pisa. Een muzikale te rugblik. 22.25 De konsumentenman. Een uur Frits Bom. 23.50 Voetbal '80 extra. Sa menvatting van de wedstrijd Italië - West-Duitsland t.g.v. het 80-jarig bestaan van de - FIFA. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Joego- slaven. 18.25 Paspoort voor Italianen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 Kinderkrant. 19.40 In vogelvlucht: Wales. Film over de rode wouw. 20.05 Metterdaad, reportage over de Oegandese vluchte lingen. (Zie toelichting). 20.25 Tenslotte. Slotwoord door ds. G.M.A. Hendrik- sen. NOS 20.30 De 2e Eurovisie-wed strijd voor jonge musici. Rechtstreekse uitzending vanuit Genève. Met o.a. de Nederlandse finaliste Isa- belle van Keulen, viool, die wordt begeleid door het Or chestra de la Suisse Ro- mande o.l.v. Horst Stein (gelijktijdig in stereo via Hil versum 4). (Zie toelichting). 23.08 Journaal. 23.23 Den Haag vandaag. 23.38 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Die kleinen und die teinen 19.00 Falcon Crest, tv-serie. 20.00 Tagesschau. 20.10 ARD-Sport extra. Voetbalinter land West-Duitsland - Italië vanuit Zü- rich (In de rust: ca. 21.00 Parteien zur Europawahl). 22.00 Dallas, tv-serie 22.45 Tagesthemen. 23.15 Kulturweltspiegel. Met o.a. het kulturele leven van Londen en de vrije radiozenders in. Frankrijk. 00.00 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Waldheimat (26), tv-serie. 18.20 Die Lehmanns (1), tv-serie 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Das gelbe Taschentuch, Ja panse speelfilm uit 1978. Met: Ken Takakura, Chleko Baisho en Tetsuya Takeda. Yoji Yamada, van wie de ko mende weken drie films worden uit gezonden, is de regisseur van dit mo derne Japanse melodrama. In deze rolprent laat hij de kijker kennis ma ken met de fabrieksarbeider Kinya, die uit liefdesverdriet zijn baan op zegt. Hij koopt een rode sportwagen om naar het noordelijkste eiland van Japan, Hokkaido te gaan, waar hij zijn verdriet hoopt te vergeten. Tij dens de tocht al verdwijnen zijn treu rige gedachten als sneeuw voor de zon. In Abashiri ontmoet hij de lieve Akeml, die hij op zijn reis wil meene men. Op het strand treffen ze een ze kere Yusaku, die zojuist uit de gevan genis Is ontslagen. De orie mensen raken in gesprek en omdat Yusaku ook naar Yubari wil, nemen de jonge lui hem mee. 21.15 WISO. 21.45 Heute-journal. 22.05 2e Eurovisionswettbewerb für junge Musiker 1984. Met instrumen talisten uit 7 landen en het Orchestre de la Suisse Romande o.l.v. Horst Stein. 00.20 Heute. DUITSLAND 3 16.00 Tv-cursus natuurkundige techniek (1). 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Au3land8reporter. Reportage over de Train Grande Vitesse. 20.45 Ruckblende: Vor 30 Jahren. De nieuwe Duitse Lufthansa. 21.00 Formel Eins. Hitparade. 21.45 Landesspiegel. Thema: Aller gie. 22.15 Deutscher Alltag: Wir sind eine kleine Schicksalsgemelnschaft. Portret. Hoe leven tegenwoordig Joodse families In de DDR en de Bondsrepubliek? WDF-redacteur Gerd Berger heeft er een onderzoek naar verricht. Hij portretteerde de fa milie Lappe in Dresden, die daar in een kleine, slechts 75 leden tellende joodse gemeenschap leeft. Een twee de voorbeeld vond Gerd Berger in West-Berlijn, waar een zeer grote joodse gemeenschap van zesduizend leden bestaat. 23.00 Abschied von Bonn. Portret van de scheldende Bondspresident. 2$45 Journaal. 18.00 De Bubblies (4), kleuterserie. 18.05 Klein, klein kleutertje 18.20 Er was een keer... 18.30 De Smurfen, tekenfilmserie. 18.55 De andere Belgen (1), serie over landgenoten. Afl.: Een nieuwe identiteitskaart. 19.35 Kijk uitl Afl.: De valhelm. 19.40 Lotto-winnaars, mededelingen en programma- overzicht 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 I.Q., quiz. 20.45 Een wereld: De laatste oorlog van de Maya's. Film van Pierre Boffe- ty en Jean-Marie Simonet over de guerilla in Guatemala. 21.40 De onbekende Chaplin (1), Afl.: Mijn gelukkigste jaren. 22.30 Journaal en Coda BRT 2 19.00 Webster (21), komische serie. 19.25 Tijdroven Doe het zelf. 19.40 Mededelingen en programma- •overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Confrontatie. Debat n.a.v. de komende Europese verkiezingen. 21.15 Premiere-magazine, filmpro gramma. Roland Lomme brengt nieuws over de jongste film van Ber- trand Blier met Alain Delon en Natha lie Baye, getiteld Notre hlstoire". Hierna vertelt acteur Michel Piccoli over de film „La dlagnolae du fou", waarin hij de rol van een Russische wereldkampioen schaken vertolkt. 21.05 Ticket to heaven. Canadese speelfilm uit 1981. De film werd ver vaardigd om een waarschuwend ge luid te laten horen tegen de vele sek tes die In Amerika actief zijn. RTBF 1 19.05 Ce solr, regionaal programma. 19.24 Lotto en consumententips. 19.30 Journaal en toto-uitslagen. 20.00 Contacts. 20.05 Et la vie continue (4), tv-serle. TV 5 19.00 Les aventures d'arturo. 19.10 La grande chance. 20.40 Temps present. Magazine. 21.30 Concours. 21.35 Portrait d'artistes Suisses. Acteur Alain Delon praat over de speelfilm „Notre Hlstoire" in „Premiere-magazine". BRT 2 om 20.55 uur. Engeland BBC 1 17.40 Cheggers plays pop. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Wildtrack. 18.40 Journaal. 18.55 Regionale magazines. 19.40 You can't see the woods-., with David Bellamy. 20.05 Blankety blank. 20.40 Sorry. 21.10 Dallas, tv-serie. 22.00 Journaal. 22.^5 She married a Yank. The Story of a Gi Bride. 23.15 Sportsnight. Met: Voetbal Wa- les-lerland. 00.10 Night Music: Afl.: Jack Jones. 00.50 Nieuwsoverzicht. 00.52 Weerbericht. 18.10 Open University. 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti teling. 18.40 Conrack Amerikaanse speel film (1977) met Jon Volgt en Paul Winfield. Rolprent over onderwijs aan zwarte kinderen In Zuid-Carolina. 20.30 Eurovisie-concours Young Musician of the Year, vanuit Geneve. 23.00 Private Lives. Afl.: Russell Har- ty en John Wells. 23.40 Newsnight. 00.25 Gevarieerd programma. 00.40 Tv-cursussen. ITV 16.30 Sons and daughters. 17.00 Orm and Cheep. 17.15 Aubrey. 17.20 How dare you. Jeugdqulz. 17.45 CB-tv. 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws 19.00 About Analia 19.35 Crossroads. 20.00 Survival. 20.30 Scarecrow and mrs. King. Spionnage-serle met Kate Jackson en Bruce Boxleitner. 21.30 Morecombe A Wise Show. 22.00 The adventures of Sherlock Holmes. 23.10 News at ten. 23.20 Anglia late news. 23.30 Burp, pepsi, versus cola In the ice cold war. Documentaire. 00.30 Preview: Ready and Out. 01.00 Living and growing. 01.30 For Faith and family. SKY CHANNEL 17.00 Sky Channel music box. Pop muziek. 19.00 Cartoon time. Met de Ameri kaanse astronaut Roger Ramjet. 19.05 Wayne and Shuster. Komische serie. 19.30 The new Dick van Dyke show. Komische serie. 19.55 Sky ways. Drama-serle. Afl: Im molation. 20.45 Starsky and Hutch. Amerl- kaasnse serle. Afl: Bust Amboy 21.35 Thrillmaker sport All: Sea Ti gers and Jacks. 22.00 IJshockey. 23.05 Sky Channel music box. Pop muziek. NEDERLAND 1 09.35 NOT: Pluspunt klas 3 (2). 10.05 Het bos. (3). 10.30 Vier nieuwe verhalen (2). 11.00 1 Wereldje van Rimpel en Veertje (3). 11.30 Japan (4). 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. AVpo 15.30 Kin- derbios. 16.30 Stuif-es-uit DUITSLAND 1 10.03 Das gelbe Taschentuch, speelfilm (herh.). 11.45 Umschau. 12.10 Arme Welt - Reiche Welt (herh.). 12.55 Presseschau. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Die Queen besucht ihre Soldaten, reportage. 16.55 Null 1st Spitze. 17.20 Kein Tag wie jeder andere DUITSLAND 2 13.15 Programma-overzicht. 13.20 Sport aktuell. 16.00 Heute. 16.04 Lo- wenzahn, kinderprogramma 16.35 Kompass. 17.00 Heute. 17.15 Tele-ll lustrierte. 17.50 Bret Maverick DUITSLAND 3 07.55 Bewegung macht Spass (7). 08.10-11.40 Schooltelevisie 17.00-17.45 Schooltelevisie. BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 15.00 Schooltelevi sie. 15.30 Pauze. 15.50 Graffiti, jon gerenprogramma met de serie: Les petits genie». 17.20 Plein Jeu BBC 1 07.30 Breakfast Time, magazine. 10.00 Claire Rayner's casebook. 11.30 Play school. 11.55 Gharbar, voor Aziatische vrouwen. 14.00 Journaal. 14.25 Weerbericht land bouw. 14.27 Financieel- en nieuwso verzicht voor doven en slechthoren den. 14.30 Gran. 14.35 Stop-Go, kin derprogramma. 14.45 Isles apart, documentaire serie. 15.15 Paardera- ces Goodwood. 16.55 Play school, It's WedneeC stop. 17.40 1 BBC 2 110.10-13.05 Schooltelevisie. 13.05 Informatieve serie. 13.30-13.55 Open University. 15.01-16.00 Schooltelevi- ITV 7.25 Ontbijt tv. 10.30 Schooltelevi sie. 13.00 Nieuws: 13.30 Anglia nieuws. 13.30 A plus. 14.00 Take the high road. 15.30 Sons and daugh ters. 16.00 Childrens tv. 16.15 Aubrey. 16.20 Andy Robson. 16.50 Razzmatazz- 17.15 Emmerdale farm. HILVERSUM 1 18.06 AVRO's radio- journ. 18.25 Toppers van toen. 19.02 Plm Jacobs' platenscala. 19.45 Holly wood Boulevard. 20.03 Operette- mu sical. 21.02 Er was maar een getuige, hoorsp. 21.33 Lichte grammofoonmu- ziek. 22.02 AVRO's sportpanorama eretribune. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VARA: 0.02 Elpee-tuin. 2.02 Groot licht. 5.02 Truck. HILVERSUM 2 P.P.: 18.20 Uitzending van de EVP. Hum. Verb 18.30 Het voordeel van de twijfel. TROS: 19.00 TROS- klantenservice. 20.00 Nws. 20.03 Finale. 21.00 Om het boek. Te leac: 21.30 Innovatie, kreatief onder nemen (4). 22.00 Tekenen en schilde ren (2). TROS: 22.30 Nws. 22 40 Op zoek naar de aarde (12). 33.55 Nws. HILVERSUM 3 18.04 NOS: Avond- spits. VARA: 19.02 Hof van Heden. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. HILVERSUM 4 NOS: 20.00 2de Euro visie-wedstrijd voor jonge musici. Voor Nederland treedt op Isabelle van Keulen, viool, begeleid door het Orchestre de la Suisse Romande. RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine met Henk van Hoorn Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VOO: 7.02 Ook goeiemorgen. (7.30 en 8.30 Veronica nws.radlo). 9.03 Muz. terwijl u werkt (10.30 Veronica nws.radlo.). 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel (12.30 Veronica nws.ra- dio.). 14.03 De Jukebox. 15.03 Neder land muziekland. EO: 17.02 EO-On- derweg. 17.55 Meded. (NOS). HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7.11 De wekkerradio (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-sportlef. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Teleac: 9.33 Spy In dè sky, Introduktle-progr. VARA: 10.03 Schoolradio. 10.23 Hoor haarl (10.30 Nws.). 11.30 Nws. 11.33 Leef-tljd-genoeg. Overh.voorl.: 12.16 Gesprekken met vrouwen. NOS: 12.26 Meded. v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Dingen v. d. dag. 13.00 Nws. 13.10 Leef-tljd-ge noeg (13.30 Nws.). 14.00 De Schuur papier vanuit Diergaarde Blljdorp. NOS-RVU: 14.33 't Gif en Ik. NOS: 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.32 NOS-WereldwIjzer. 16.00 Wat een taal. 16.30 Nws. NCRV: 16.33 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en nu (18.00 Nws.) HILVERSUM 3 KRO: Het progr. kan tussen 8.00- 17.00, na nieuws en rek- lame, onderbroken worden voor ak- tual. van Echo. 7.02 Het leven begint na zeven, met Peter Koelewljn. 9.04 Formule 3. 11.04 Radio „De zwarte Roos". 12.04 Vraag en antwoord. 13.04 Seeburg en Wurlltzer. 14.04 And the beat goes on... 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuls van de hits. HILVERSUM 4 NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.05 Platennws. 8.45 Musi- ca Sacra. 9.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuz. uit de Barok. Trio sonates van Handel. 10.30 Orkestpa- let: Academy of St. Martin- ln-the- -Flelda. 11.55 Symfonieën en concer ten van J.Chr. Bach (15). 12.30 Pro menade: composities v. Wolf-Ferrarl. 13.00 Nws. 13.05 Kerkconcert: De psalmen v. Sweellnck (1). AVRO: 13.30 Jean-Francols Palllard diri geert. 14.30 Marieke Blankensteijn, viool en Marijke van Duin, piano. 15.55 Accordeon Ensemble d'Accord. Hedendaags muz. 16.40 Scena voor koor en ork. (1983), Geert van Keu len. Radio Filharm. Ork. en Groot Omr. Koor. RADIO RIJNMOND 7.30 Morgenma gazine met nieuws. 16.30 Mlddagma- gffcine met Henk van Hoorn

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15