KNVB krijgt carte blanche RUMMENIGGE OP MIDDENVELD EeicLeSouïó/nt LEIDSE ZAALVOETBALKAMPIOEN PROMOVEERT ONDANKS VERLIES )C stelt eoel 1988 ir discussie Freuler juicht te vroeg 365,- 375,- 385,- 550,- 595,- ^sportuitslagen Eencadfu"in formssö* JA. ^ORT ficidoeSouacwt DINSDAG 22 MEI 1984 PAGINA 13 a Stalman Vert record ,6I ANGELES - Ria Stalman is het 2, i dertien jaar oude Nederlandse re- 1 kogelstoten van Els van Noorduyn vijf centimeter genaderd. Tijdens strijden in Los Angeles stootte de merika studerende atlete het vier ;ram zware projectiel 17,82 meter, en een persoonlijk record bete- ilympische limiet is vastgesteld op tien meter. Bij het discuswerpen m Stalman, op dat onderdeel al ze- 0 van uitzending naar de Olympische i;len, tot 65,70 meter. De Nederlandse A beide onderdelen. De Amerikaan- 3Aolsstokhoogspringer Mike Tully be- ng 5>77 meter in de open lucht. Brom ontslagen ZWOLLE Cor Brom ver dwijnt als trainer van PEC Zwolle. Marten Eibrink, ei genaar van de Zwolse eredi visieclub, heeft de oefen- meester gisteren laten we ten dat hij een verdere sa menwerking niet ziet zitten. De „Vriendenclub SVV", waarin zich een aantal be drijven in Schiedam en om streken heeft verzameld, gaat de financiële proble men van de eerste-divisie- club rigoureus aanpakken. Dat bleek gisteravond tij dens een bijeenkomst waar in reeds één ton van het streefbedrag van drie ton werd toegezegd. Ruime zege Feyenoord DJAKARTA Feyenoord heeft de Indonesi sche trip geopend met een grote zege (5-0) op het Westiriaanse Mandala. De landskampioen plaatste zich door de overwinning voor de fi nale vermoedelijk vrijdag tegen Queens Park Rangers van het Indonesia-toernooi. De Rotterdammers hoefden slechts op halve kracht te spelen en niet meer dan drie kwar tier gebruik te maken van de diensten van Jo- han Cruijff, die pas drie uur voor het duel in Djakarta arriveerde. Toen deze na rust door Jeliazkov werd vervangen, had de landskam pioen zich reeds met 3-0 van de Indonesische kampioen verwijderd door doelpunten van achtereenvolgens Brard, Houtman en Gullit. Been en Jeliazkov maakten de vierde en vijf de treffer. Cruijff, last van een dijbeen spier- scheuring, en Troost werden gespaard voor de finale op vrijdag tegen waarschijnlijk Queens Park Rangers. LEIDEN Ju/Singel speelt volgend seizoen in de in terregionale klasse. Het Leidse zaalvoetbalteam verloor gisteravond in Gouda weliswaar van Boumij (6-3), maar promoveerde toch omdat nummer drie op de ranglijst Cosy Corner het onderspit moest delven tegen koploper De Maas: 10-4. Laatstgenoemde club vergezelt de Leidse kampioen van de hoofdklasse naar de interregionale af deling. naars een 2-0 achterstand en kort daarna liep de marge op tot drie doelpunten. Treffers van Ron Jansen en Piet Sloos (3-2) brachten de spanning weer terug, net zoals de 4-3 die Jan van der Reijden binnenschoot dat deed, maar toen vervolgens het alles of niets spelletje een ave rechtse uitwerking had, was de strijd gestreden: 6-3. Een telefoontje naar Maasdam leerde echter dat dat resultaat bij nader inzien toch nog niet zo slecht was. Dat Ju/Singel gisteravond verloor, was eigenlijk een Ei,l^sl?Jld promotieklasse: forse tegenvaller. De ploeg was naar Gouda getrokken ju/De tingel met de opdracht op minimaal één punt te behalen, ten- 3] cosy Corner einde zeker te zijn van promotie. Die opzet werd echter 4! Boumij al snel de grond in geboord. Bij rust kenden de Leide- 5. Bombers Korfbal om titel LEIDEN De eerste junioren teams van het Alphense Tempo en het Leidse Fides Pacta dienen morgen avond uit te maken wie zich Afdelings kampioen mag noe men. Deze beslissende korfbalwedstrijd wordt gespeeld op het terrein van de Meer- vogels in Zoetermeer. Aanvang is 19.00 uur ANGELES In het iiiltuur van het Interna- iaal Olympisch Comité Et de gedachte dat de 'jize van de Zuidkore- lojse hoofdstad Seoel 3)Ir de Olympische Spe- van 1988 niet de ge- igste is geweest. De ^jische vice-voorzitter n" het IOC, Ashwini Ku- heeft in een gesprek de Los Angeles Times laard dat gedacht kit aan een andere rmpiche stad. IOC overweegt dat het na A|e spelen met boycot-acties ikou en Los Angeles, oor ook Cuba morgen afzeggen) gewenst is een lts te vinden die niet bij •baat voor een groot aantal len niet of nauwelijks aan- jrdbaar is. Vertegenwoordi- k van de Sovjet-Unie heb- gl sinds Seoel de voorkeur ■iieg, verklaard dat het lang l zeker is dat een Russische L®%g naar Seoel zal afreizen, nationale Olympische co- van de Verenigde Staten IC) en de Sovjet-Unie n, volgens USOC-direc- F. Don Miller, tijdens de idvergadering in Lausanne olprincipe afgesproken zich zetten voor het behoud de Olympische beweging. Ie landen erkenden daar- ,dat de politiek is binnenge- igen in de Olympische len. Zij spraken verder af in, coaches, technisch ka ïn sportartsen uit te wisse lt ;ips voor )uindigt 5: 1ISSENAAR Twee rennen en Jen draverijen staan morgenmid- uop het programma van de Wasse- Jtse baan Duindigt. De eerste start itm 14.00 uur. Onze tips voor deze Mting luiden. )£ONPRIJS(eerste afdeling): 0r J. Ype Antole en Yonino S. jtONPRIJSltweede afdeling): Yil- jStar, Wenderieka en Yvonne Ha- jjtDEAUXPRIJS: Yankee C. Yvo- H en Wessel de Sota. i-HERONPRIJS: Topcat. Mark. Ba- Odstock Rodney. J.tASPRIJS: Yardley Cup, Yamet gkry en Vico Buitenzorg itfcLTENHAMPRIJS: Golfstar, Sa- Ken Master Royal. >.pVENCEPRIJS(tweede afdeling): Rem du Bois, Wilma B en Wido- I la Fusee. kMPAGNEPRIJS: United Power, in Volanda Jonker. INEPRIJS: Wellborn Dean, Va- Melodie en Victor Fortuna. RGPRIJS: Up Road, Violetta er en Varna Pluto. tj- De Zwitser Urs Freuler steekt juichend zijn hand omhoog, waardoor zijn landgenoot Ste fan Mutter zijn wiel net iets eerder over de finishlijn kan drukken en daarmee de vierde etappe van de Ronde van Italië wint. NUMANA Een grove blunder heeft Urs Freuler de zege in de vierde etappe van de Ronde van Italië gekost. De rappe Zwitser waande zich gisteren in Numana aan de Adriatische Zee meters voor de streep al winnaar, stak triomfantelijk zijn rechterhand omhoog en werd links gepasseerd door zijn voluit sprintende landgenoot Stefan Mutter, die zijn voorwiel een fractie eerder over de finishlijn duwde. Johan van der Velde werd achtste. Laurent Fignon behield de rose leiderstrui. De Rus Sergei Soekhoroetsjenko won de 37e Vredeskoers. In de elfde en laatste etappe van Lodz naar Warschau ging de ritzege naar de Oostduitser Olaf Ludwig. ZÜRICH Bondscoach Jupp Derwall van het Westduitse voet balelftal heeft zijn aanvoerder Karl-Heinz Rummenigge als noodoplossing op het middenveld geposteerd voor de WK-re- vanche van vanavond tegen Italië. De leider van de aanval van Bayern München vervangt de geblesseerde Bernd Schuster. De opengevallen plaats in de voorhoede wordt overgenomen door Klaus Alloffs. De Braziliaanse voetbal-ster Socrates, die op het punt staat voor tien miljoen gulden te worden getransfereerd naar Fiorentina in Italië, heeft bekend gemaakt, dat zijn vertrek tevens het einde betekent van zijn loopbaan in het Braziliaanse clubvoetbal. So crates is aanvoerder van Corinthians, dat gisteren door Flumi- nense werd uitgeschakeld in de halve finale van de strijd om de nationale titel. De onttroonde Westduitse voetbalkampioen HSV heeft gisteren de 27-jarige Schotse voetballer Mark McGhee voor drie jaar ge contracteerd. Voor McGhee, de spits van Aberdeen, werd onge veer 11/4 miljoen gulden betaald. Jan Ceulemans van Club Brugge is door zijn collega-voetballers uitgeroepen tot Belgisch voetballer van het jaar. Op de tweede en derde plaats kwamen twee spelers van Anderlecht, Enzo Sci- fo en Morten Olsen. Gouden spelden Zeven grootheden uit de voetbalsport zijn gisteren onderschei den met de gouden speld van verdienste van de FIFA, de we- reldvoetbalorganisatie. Het zevental kreeg zijn onderscheiding uitgereikt tijdens het 80-jarig jubileumfeest van de FIFA in Ziirich. De onlangs inge voerde onderscheiding werd door FIFA-voorzitter Joao Have- lange opgespeld bij de voormalige bondscoach van West-Duits- land Helmut Schön, de Joegoslaaf prof. dr. Mihailo Andrejevic, voor zijn verdiensten als bestuurslid, de Engelsman Sir Stanley Rous, de 89-jarige erevoorzitter van de FIFA, en de ex-voetbal- lers Pelé (Brazilië), Bobby Charlton (Engeland), Dino Zoff (Ita lië) en Franz Beckenbauer (West-Duitsland). Ook Nederland kreeg een aparte vermelding ale één van de zeven oprichters van de FIFA. ZEIST Het sectiebe- stuur betaald voetbal heeft gisteravond carte blanche gekregen bij zijn pogingen om de over heidssteun zoveel moge lijk in tact te houden. Sterker nog, de algemene vergadering gaf Van der Louw c.s. zelfs nog een steuntje in de rug dank zij een unaniem aangenomen motie van voorzitter Baijings van NAC. Deze moedigde het sectiebe- stuur aan om bij WVC en de andere externe geldge vers, sporttotalisator (SNS) en de gemeenten VNG, te trachten een bedrag van 10,4 miljoen gulden te verzekeren. Het ruggesteuntje heeft Van der Louw bijzonder geplezierd, maar het sectiebestuur zal mo gelijk nog verheugder zijn ge weest met het uitblijven van kritiek. Die toch zeker op zijn plaats zou zijn geweest, want de KNVB heeft in zijn contac ten met WVC, SNS en VNG nogal hoog spel gespeeld. De voetbalbond had hooghartig gereageerd op de voorstellen van staatssecretaris Van der Reijden van WVC, die in maart kenbaar had gemaakt, de overheidssubsidie te willen korten. WVC had voorgesteld de over heidssteun in het kader van de gezondmaking betaald voetbal af te bouwen en terug te bren gen van 10,4 naar 5,7 miljoen en te beëindigen per seizoen '86-'87. De KNVB had tijdens het overleg met Van der Reij den eind april een alternatief op tafel gelegd, waarbij de 10,4 miljoen zou worden uitge smeerd over een langere pe riode, namelijk tot en met het seizoen '89-'90. Van der Reijden had direct na het lanceren van dit alterna tief verklaard dit voorstel be spreekbaar te 'achten. In een brief aan de Kamercommissie en de KNVB liet Van der Reij den op 1 mei weten enige af stand te nemen van dat stand punt. Met als argument dat naar zijn oordeel de voetbal bond bepaald nog niet heeft voldaan aan subsidievoorwaar den op het terrein van huma nisering, verevening en verbe tering van het produkt. De KNVB bestrijdt dit laatste met klem en heeft, zoals gister avond in Zeist bekend werd, afgelopen vrijdag het overleg met WVC heropend. Penningmeester Hut sprak met enige hoge ambtenaren van het ministerie en kreeg uit dat overleg de indruk dat het departement er niet on welwillend tegenover staat met het verlengen van de sub- Geconcentreerde gezichten bij de in Zeist vergaderende leden van het sectiebestuur betaald voetbal: v.l.n.r. de heren Hogewoning, Huybregts (secretaris), Van der Louw (voorzitter), Hut (penningmeester) en Schoenmakers. dat ze terug moet nadat de in leg van de sporttotalisator zó den, aldus de mededeling van drastisch is teruggelopen, dat er in totaal 12 miljoen moet worden gesnoeid. De KNVB wil echter trachten de schade zo beperkt mogelijk te houden. Zelfs ondanks het feit dat pen ningmeester Hut van het sec tiebestuur had verklaard, dat de positie van het betaalde voetbal behoorlijk is verbe terd. De negatieve vermogens- last van de clubs, die per 1 juli 1982 43 miljoen gulden be droeg, is gedaald naar 28 mil joen na het seizoen '82-'83. De overheidssteun, zo betoogde Hut nadrukkelijk, kan het be taalde voetbal echter niet mis sen. Vandaar ook dat de KNVB de relatie met de exter ne geldgevers bepaald niet wil verbreken. „We hopen dat we met onze laatste brief aan WVC en de Kamercommissie een plaatje sidietermijn tot '89-'90. Het- gekomen dan aanvankelijk be- geen nogal in tegenspraak is kend was geworden. Er zou met wat Van der Reijden in zijn notitie aan de Kamercom missie, die daarover op 6 juni gaat praten, verwoordde. De meer in de stadions zijn ge- KNVB heeft onmiddellijk na weest dan vorig seizoen. Het- het overleg met de WVC-top geen een verschil van maar een brief op poten geschreven liefst 200.000 kijkers betekent aan Van der Reijden ejn de ten opzichte van de eerder be- kend gemaakte cijfers. Ofte wel omgerekend een bedrag dreigement uitgesproken, ver- van tussen de twee en drie wijzend naar gedrag van goed miljoen, dat ineens boven wa- bestuur van de staatssecretaris, ter is gekomen. Hetgeen op dat bij de rechter of de Raad zijn minst vragen oproept over van State verhaal zal worden de door clubs officieel opgege- gehaald als de overheidssteun ven aantallen bezoekers aan bijvoorbeeld de belasting dienst. Zoals kon worden verwacht wordt teruggebracht. Slikte De algemene vergadering slik- sprak de vergadering betaald te dit voorstel van Van der Louw c.s. en gaf het sectiebe stuur zelfs zoals gezegd nog de meest optimale steun mee. In plaats van de waar voetbal zich gisteravond nog niet uit over de twee afgelopen vrijdag openbaar gemaakte rapporten van struktuur-stu- diecommissies. Daarvoor acht- schuwing om de relatie tussen ten de afgevaardigden zich KNVB en de externe geldge- nog njet voldoende geïnfor- hebben gegeven, waarmee de staatssecretaris de Kamer kan ingaan met de mededeling, dat het betaald voetbal het met die steun zelf wel kan rooien", verklaarde Hut optimistisch. Het is nog even afwachten of de Kamer zo'n standpunt net zo lijdzaam slikt als gister avond de algemene vergade ring in Zeist. Veendam De algemene vergadering be taald voetbal verzekerde gis teravond het voortbestaan van SC Veendam. Op voorstel van het sectiebestuur werd de in grote financiële nood verke rende eerste divisieclub kwijt schelding verleend van een schuld van 55.000 gulden. Vol gens het sectiebestuur hebben alle schuldeisers van SC Veen dam, inclusief de fiscus inmid dels genoegen genomen met betaling van slechts 5 procent van de schulden. Eddy Hart- mann van FC Den Haag ver woordde het begrip van de vergadering aldus: „Het is nu zij en straks misschien wij". Schorsingen De KNVB maakte gisteravond ook nog eens duidelijk, dat de uitspraak van de wereldvoet- balorganisatie (FIFA) om de schorsingen van de spelers van Standaard Luik voor alle lan den van toepassing te verkla ren, slechts hangende het on derzoek is. Secretaris Huij- bregts: „De FIFA heeft een commissie ingesteld, die "bij de Belgische voetbalbond alle op de omkoopzaak betrekking hebbende paperassen heeft op gevraagd. Tot het moment dat deze commissie een uitspraak doet gelden de door de Belgi sche bond opgelegde straffen". Het lijkt overigens niet waar schijnlijk dat daarna de schor singen, waardoor bijvoorbeeld Tahamata (Feyenoord) en Meeuws (Ajax) werden getrof fen, ongedaan zullen worden gemaakt. FRANK WERKMAN vers, die toch al tamelijk spannen is, zo voorzichtig mo meerd, nadat ze de rapporten pas zaterdag of zondag hadden gelijk in tact te houden. Dit is ontvangen. De rapporten wor- echter niet de koers van vice- den nu gen volgende verga- voorzitter Hogewoning, die dering alsnog besproken, voorstander is van een harde Over twee dagen vergadert de koers om de overheidsmiljoe- Nederlandse Sport Federatie nen te blijven binnenhalen. (NSF) over de korting van de Het sectiebestuur, gedecimeerd uitkering aan de KNVB. De door de afwezigheid van de in voetbalbond beseft zelf ook, Indonesë vertoevende De Vries en de zieke Harmsen, had gisteravond nog een ver rassing in petto. Van der Louw en zijn collega's hadden, zo gaf hij te kennen, met verbazing kennis genomen van de slech te resultaten van het afgelopen seizoen op het gebied van toe schouwersaantallen en recet tes. Na een telefonische enquê te onder alle clubs waren veel florissanter cijfers beschikbaar -port is meer dan een be- ingrijke bijzaak, maar ik zou sport ook weer niet willen tieren in een apart ministe- of het zelfs tot de enige Ttefeuille van een staatsse cretaris maken. Dan zou er Jen andere combinatie moe- n groeien. Ik vind wel, dat sport meer moet oprukken de richting van een nieu- vrije tijdsontwikkeling, moet worden opge- iuwd. Dat moet worden be- ihten in het kabinet. Ik niet van overtuigd, it deze regering er voor te irren is. Maar er gaat nog el een staatssecretaris over leen, voordat we die strijd lebben gestreden en gewon en". Staatssecretaris Van der lijden van WVC in Trouw) zullen gegarandeerd ede spelen worden, want ve hebben ons daarvoor ka- Dt gewerkt. Hier in Lausan- e hebben we de neiging ge- ad te praten over olympi- :he idealen, de vlag met de 'ijf ringen en de vredesdui ven. Eigenlijk gezwets. De ïvjet-Unie heeft een louter olitieke beslissing genomen het hoogste niveau. En r is iedereen van door- >ngen. De werkelijk poli- jieke reden is niemand dui- ïlijk. Ik ben een sportman Joao Havelange: „Ge loofwaardigheid". en weiger me te verdiepen in de vraag of de olympische beweging aan haar einde is. Maar doorgaan met politieke boycots als deze plus de ver dachtmakingen aan ons adres, kunnen funest wor den. We hebben vrede nodig en we zijn allen diep be droefd. We zullen het als IOC overleven, zoals we al zoveel schokken te boven zijn gekomen. Al die knel punten hebben we tot een oplossing gebracht. Het enige belangrijke is nu de politieke invloed te miniseren (Voorzitter Bill Simon van het Amerikaans Olym pisch Comité in de Volks krant) „Waar het de FIFA om te doen is, is nochtans zeer dui delijk. We moeten de geloof waardigheid van het voetbal vóór alles beschermen. Wie zondigt, moet boeten. Het zou de ondergang van het voetbal kunnen zijn moesten de toe schouwers ervan overtuigd geraken dat ze vaak betalen voor gearrangeerde wedstrij den. Die kwaal moet dus ra dicaal worden bestreden". (Voorzitter Joao Havelan ge van de FIFA in Het Nieuwsblad) „Hij begon overigens prima, Rinus. Toen de verslaggever hem voor de buis vroeg wat hij er nu van dacht dat de weredvoetbalorganisatie (FIFA) de straffen van de ge schorste Belgische voetballers ook laat gelden in alle andere aangesloten landen ging hij van acquit op de manier die we van hem kennen en die ik ook van hem had ver wacht. De juiste beslissing vond Michels ook. Het recht moet zijn loop hebben en het zou een beetje een rare boel worden als een wegens 'n zeer ernstig vergrijp gestrafte buitenlandse voetballer hier of elders zijn zakken zou mo gen vullen. Instemmend knikkend zat ik te kijken en te luisteren. Hier stond een generaal, vermomd welis waar, maar het was hem wel degelijk en zijn standpunt was duidelijk. Toen echter zette ons nieuwe bondsbo- venbaas ineens een geheel andere bril op. Hij had er daar verschillende van bij zich, begreep ik, een emotio nele o.a. En daardoor zag hij het toch allemaal net even anders dan in eerste instan tie. (Redacteur Nico van der Zwet Slotenmaker in De Telegraaf) „Mijn vader kende het prof- wereldje niet zo. Daar heb ben journalisten via hun ver halen een beetje misbruik van gemaakt. Ik respecteer mijn vader enorm. Ik heb al tijd begrip gehad voor zijn mening over het voetbal, maar ik ben het er niet altijd Pierre Vermeulen: „Men taal veel moeten verwer ken". mee eens geweest, hetgeen ik hem ook altijd heb gezegd. Ik ben daarom ook altijd mijn eigen gang gegaan. Ik kan zeggen, dat ik ondanks dit als voetballer ben geslaagd. Toch moet het weer van het hart, dat het voor een zeer belang rijk deel heb te danken aan mijn eerste trainers. Eén van hen was mijn vader, die mij het fijne van het mooie voet bal heeft bijgebracht. Mijn vader is trouwens nu nog uit sluitend een liefhebber van schoonheid in voetbal. En dan heb ik veel te danken aan mijn vrouw, omdat die het heeft gepresteerd toch dertien jaar in de schaduw van haar man te staan, die door allerlei figuren op een vedette-achtige manier is be naderd en behandeld". (Frans voetbalinternatio nal Didier Six in Onze) „De trainer kiest voor een andere opzet. De verdediging sterker, de aanvallende kwa liteiten minder. Dat is de trainer z'n goed recht, maar aan de andere kant zeg ik: ik wist nooit waar ik stond. Ik had meer eerlijkheid van Li- bregts verwacht. Af en toe liet hij me invallen, maar ik ben een moeilijke invaller. Ik ben een speler die er van be gin af aan bij moet zijn. Als ik inval ben ik geneigd din gen te doen die niet goed zijn. Dan loop ik mezelf over de kop. Ach, tien minuten zijn zo voorbij. Je komt erin en voor je het weet wordt er afgefloten. Leuk voor de pre mie, maar op het moment dat je er in kwam was de wed strijd al afgelopen. Tijdens de trainingen kun je ook niks kwijt. Je gaat de deur uit, je traint, waarom weet je zelf ook niet, en je komt weer thuis. Ik heb me gevoeld als een wielrenner die tweehon derd kilometer traint per dag, maar geen koers rijdt. Ik heb mentaal veel moeten verwerken. Te veel". (Pierre Vermeulen van Feyenoord in Voetbal In ternational) „Ik ben ervan overtuigd dat ik bij Ajax had gespeeld als ik tien centimeter langer was geweest. Voorstoppers wor den vaak beoordeeld op hun lengte. Indertijd kocht Ajax Zwamborn. Ik vond hem een matige speler, maar hij was lang. Ik voel mij inderdaad wat miskend. Vorig seizoen was er sprake van dat Dijk stra bij MVV zou stoppen. Westerhof wilde mij daarom contracteren, maar toen ik hem eens terugbelde zei hij: „Trentelman, Trentelman- ...Daar heb ik nog nooit van gehoord". Ja, dan breekt er wel iets". (John Trentelman van De Graafschap in het Alge meen Dagblad) 11 juni a.s. 5 DAGEN BERLIJN incl. excursies West- en Oost-Berlijn. Rijksgebouw, Charlottenburg 11 juni a.s. 4 DAGENLQNDEN incl. excursies Windsor, Canterbury 11 juni a.s. 10 DAGEN MALGRAT, SPANJE Pendelbus verblijf vol pen sion. 10junia.s. 8DAGEN GERSAU, ZWITSERLAND incl. excursies Bemer Ober land. Luzem en Gotthard- pas. 10 DAGEN LECHTAL, OOSTENRIJK Vertrek 11 juni a.s. incl. excursies 3-passen- tocht. Bodensee en Liech tenstein. Inlichtingen en boekingen 070-190882maandag t/m vrijdag van 9 tot 16 uur of persoonluk in onze stads- vestiging Spuistraat 71/ hoek Spui, Den Haag. -J-SUTHOFF PERS Vredeskoers Elfde etappe: 1. Olaf Ludwig (Odl) 154 km In 3.55.09; 2. Jan-Paul van Poppel (Ned) op 4 sec.; 3. Nico Verhoeven WIELRENNEN (Ned)op 7 sec. Ronde van Italië Eindklassement: 1. Sergei Soekho- Vierde etappe: Mutter (Zwl) 238 km In roetsjenko (Sov)41.51.43; 2. Nentscho 6.04.33 (20 sec. tijdvergoedlng); 2. Staikov (Bul)op 15 3. Olaf Ludwig Freuler (Zwi) (15 sec. tijdvergoeding); (Odl) op 22. 3. Mantovani (Ita) (10 sec. tijdvergoe- BOKSEN ding); 4. Van Calster (Bel) (5 sec. tijd vergoeding); 5. Pedersen (Noo); 6. Rosola (Ita): 7. Bruggmann (Zwi); 8. Van der Velde (Ned); 9. Berto (Ita); 10-Bontempi (Ita); 15. Koppert (Ned) allen In dezelfde tijd als de winnaar. Algemeen klassement: 1. Fignon (Fra) 13.07.26; 2. Visentini (Ita) op 31 sec.; 3. Moser (Ita) op 35; 4. Mottet (Fra) op 38; 5. Van der Velde (Ned) op 51; Argentin (Ita) op 51; 7. Gayant (Fra) op 54; 8. Battaglin (Ita) op 59; 9. Van Impe (Bel) op 1.09; 10. Chevalier (Fra) op 1.10; 132. Koppert (Ned) op 8.24; 142. Havik (Ned) op 11.08; 148. Pi- rard (Ned) op 13.14. Ronde van Colombia Slot-etappe: 1. Rafael Tolosa (Col) 80 km In 2 uur 7 minuten en 58 secon den; 2. Carlos Gutierrez (Col)op 1.22 min.; 3. Argemiro Bohorquez (Col)op 1.34. Eindstand: 1. Luis Herrera (Col)42.13.412. Francisco Rodriguez (Col)op 4.16 min; 3. Fablo Parra (Co- l)op 4.21; 63. Peter Schroen (Ned)op 3.39.40 Amateurpartijen, Amlcltla/Den haag: N-licht: Den Outer (Huizenaar) onbe slist tegen Kerkhoven (Te Pas). Tim mermans (Kristalijn) onbeslist tegen Luyken (Kaaike Boven), N-welter: Lange (Kristalijn) w.o.p. van Yilderin (ZBCC), N-zwaarwelter: Jochems (Westland) w.o.p. van Flat (Kristalijn), B-welter: Louati (Kristalijn) onbeslist tegen Bilgic (ZBCC). A-welter: De Klerk (Kaaike Boven) w.o.p. van Van Delden (Kristalijn), N-halfzwaar: De Groot (Westland) wint door dlskw. in eerste ronde van Rozen boom (DTS), Kuypers (Pugilist) wint door KO in tweede ronde van Mlllenaar (Huize- naar), N-superzwaar: Otten (Hulze naar) w.o.p. van Van der Horst (Ver bon), Jun-B, midden: Wetemans (Te Pas) w.o.p. van Schuman (Hulzenaar). C-zwaarwelter: Peeters (Delft) wint door KO In tweede ronde van Peels (Pugilist), C-welter: Barlas (ZBCC) wo.p. van Kreunen (Westland), B- halfzwaar: Held (Westland) w.o.p. van Buitelaar (Pugilist). Een luxe handdoek van' 50x100 cm wordt uw deel, als u de (kleine) moeite doet een nieuwe abonnee aan te brengen voor deze krant. van de Leidse Courant als nieuwe abonnee I Naam. Adres Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Bank/gironummer: I Stuur een luxe handdoek naar: Naam Adres. Plaats/Postcode» Telefoon Stuur deze bon in open envelop geen postzegel plakken - naar. Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 1^2500 VD Den Haag. 'ZOT* r*rTO*t 2j

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13