Geen werknemers meer in bestuur betaald voetbal Voor Pietje Precies. Ja Gerrit Pronk doet nog mee Willem II beboet kritische speler AANBEVELING IN RAPPORT OVER STRUCTUUR KNVB Samaranch niet naar Moskou f> voetballerlei sportuitslagen ÊeicLcSouwmt ORT CeidacSowcwt ZATERDAG 19 Me 1934 PAGINA 9 nhoudingsbevel gen Cruijff ,RCELONA De rechtbank van rcelona heeft gisteren een aan- udingsbevel uitgevaardigd tegen Cruijff. Dat gebeurde, nadat niet was verschenen voor de on- oeksrechter wegens een nog istaande belastingschuld van miljoen peseta's, ongeveer X) gulden. Cruijff speelde don- dagavond een wedstrijd voor ve- #nen van FC Barcelona tegen een matie met Argentijnen. In het iion trof hij ook een deurwaar- die hem meedeelde dat hij vrij- zhtend voor de rechter moest ihijnen. Cruijff verliet gister- jen Spanje en keerde terug naar rland. TILBURG Het bestuur van de voetbalclub Willem II heeft zijn werknemer Clemens Bastiaansen geldboete opgelegd van duizend gul den. In een plaatselijk dagblad had Bastiaansen zich vorige week uiterst negatief uitgelaten over trainer No- termans. Bastiaansen, die sportleraar is, zei daarin ondermeer: „Noter- mans is misschien als kapper wel een vakman, maar als trainer faalt hij. Ik heb een boekenkast vol met boeken over coaching en training. Je schrikt als je de oefenstof uit die boeken vergelijkt met hetgeen waar mee Notermans tijdens de trainingen op de proppen komt". Krappe winst handbalsters EINDHOVEN De Nederlandse dameszaal- handbalploeg heeft gis teren in Eindhoven de eerste van twee landen- wedstrijden tegen Chi na met 24-23 (15-11) ge wonnen De Nederlandse doel punten kwamen op naam van: Georgina van Iersel 6, Hanneke van Eijl 5, Marianne Bult 3, Diana Niemants- - verdriet, Carla Kleint- jens, Cecile Leenen, Ur sula Dekeling en Esther Hageman, allen 2. Curacao krijgt WK-race formule 1 WILLEMSTAD De laatste race van de wereldtitelstrijd formule 1 wordt op 15 oktober op het eiland Curasao gehou den. Het circuit op Curasao is door de internationale automo bielfederatie (FIA) onder voorbehoud van enkele voor zieningen reeds goedgekeurd. Het circuit loopt voor een deel door het centrum van Willem stad en gedeeltelijk over de aanvoerwegen van de vaste brug over de Sint Anna-baai. Socrates en Gentile naar Fiorentina FIORENTINA De Italiaanse voetbalclub Fioren tina heeft voor het komende seizoen twee opmerke lijke spelers gecontracteerd. Nadat eerder de slag om Karl-Heinz Rummenigge tegen Inter Milan was verloren, haalde Fiorentina Socrates, de aanvoerder van het Braziliaanse elftal, en Gentile, de rechter- verdediger van Juventus, binnen. Socrates, die ook contact heeft gehad met Inter Milan, verhuist voor een bedrag van bijna acht miljoen gulden van Co- rintians Sao Paulo naar Fiorentina. Enige weken geleden zei de in zijn geboorteland zeer populaire Socrates, dat hij liever in Brazilië wilde blijven spelen. Hij verbond daar echter wel één belangrijke voorwaarde aan. De Brazilaanse re gering moest toestemmen in de eis van de oppositie, dat de nieuwe president van het grootste Zuidameri- kaanse land direct door het volk zou worden geko zen. De regering stemde ondanks demonstraties niet in met deze wens. Dat maakte voor Socrates de weg vrij een fortuin in Italië te gaan verdienen. )verleg wer CAO jetaald metbal Joopt vast iEN HAAG De eerste ïlbderhandelingen over de I^AO tussen de Federatie ,'taald Voetbal Organisa- s (FBO) en de Vereni- ig van Contractspelers VCS), zijn op niets uit lopen. Voor de werkne- lers is het voorstel van de O de salarissen van de Iers in de eerste divisie verlagen van 55,5 pro- lent van het wettelijk mi nimumloon tot 35 procent, ?fhacceptabel. De werkge vers hielden donderdag Athter vast aan het plan, ejat volgens de FBO de fiige manier is om de eer- divisie in stand te hou- i. VVCS wees de werk- ^vers op de CAO van ijl981, waarin overeengeko men was dat de lonen van oje spelers in de eerste di- 3Jfeie niet meer verlaagd epuden worden, alarel Jansen, voorzitter ujan de spelersvakbond: .De VVCS heeft de FBO 'at 1 juli de tijd gegeven het een reëel voorstel te (omen. Tot die tijd wach- pn wij af. Komen we niet it een akkoord, dan gaan ij terug naar onze leden- ïrgadering. Die moet dan iaar beslissen wat onze ilgende stappen zijn". (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De verte genwoordigers van spelers en trainers in het sectie- bestuur betaald voetbal van de KNVB moeten daaruit verdwijnen. Al leen zo kan in de KNVB een daadkrachtig bestuur tot stand komen. De in spraak van spelers en trai ners bij de besluitvorming binnen het sectiebestuur moet dan op een andere wijze worden geregeld. Dit is de kern van aanbevelin gen die twee aan het begin dit jaar opgezette commissies, het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB hebben gedaan om uit de bestruurscrisis te ko men. Deze crisis ontstond na dat de vertegenwoordigers van de spelers en trainers eind 1983 uit het sectiebestuur stap ten. De algemene ledenverga dering van de sectie praat er maandag over. Mede op aandrang van staats secretaris Van der Reijden (WVC) besloot de KNVB tot de instelling van een interne commissie onder leiding van bondsvoorziter Van Marie, die de oorzaken van de bestuurs crisis moest nagaan, en een ex terne commissie van deskun digen onder leiding van pro fessor P.L. Dijk. Deze commis sie moest de bestuurlijke opzet van met de KNVB vergelijk bare organisaties nagaan en van daaruit aanbevelingen doen voor de opzet van het be stuur in de sectie betaald voet bal. Orgaan Om de inspraak van spelers en trainers bij de besluitvorming in het sectiebestuur toch te waarborgen hebben beide commissies het sectiebestuur aanbevolen een orgaan voor hen op te zetten. De commissie Van Marle denkt daarbij in meerderheid aan een centaal overlegorgaan voor spelers en trainers, de commissie Dijk spreekt over een Centrale spe lers- en trainersraad. De commissie Van Marle heeft geen unaniem advies kunnen uitbrengen. De vertegenwoor digers van spelers en trainers, De Bruin namens de spelers en Debruyn namens de trai ners hebben niet kunnen in stemmen met het op te zetten Voorzitter André van der Louw van de sectie betaald voetbal van de KNVB tijdens de persconfe- centraal overlegorgaan voor rentie geflankeerd door de aanbieders van de afzonderlijke rapporten over het democratiserings- spelers en trainers. proces in het betaalde voetbal. Links professor P.L. Dijk. uidamerikanen heersen in Rome ME Clerc, Gomez en Perez bewezen dat het Zuidameri- inse tennis springlevend is. Zij hebben zich* met de Ameri- an Krickstein geplaatst voor de halve finales van de open Ita- anse tenniskampioenschappen. Clerc, die het toernooi op het jro Italico drie jaar geleden won, elimineerde de Peruaan Ar- e'a. Gomez schakelde met hetzelfde gemak de Italiaanse favo- rf Claudio Panatta uit. Gomez en Clerc ontmoeten elkaar in de gye finale. Perez rekende af met de Amerikaan Dickson (6-4, p en Krickstein klopte Cancelotti met 6-4, 6-0. idonesië verrassend winnaar Thomas Cup )EALA LOEMPOER De badmintonheren van Indonesië opben het wereldkampioenschap voor landenteams veroverd, rionesië won in Koeala Loempoer de strijd om de Thomas Cup ♦r titelverdediger China met 3-2 te verslaan. Indonesië heeft ri teamwereldkampioenschap nu acht keer gewonnen, de laat- Lifkeer in 1979. Dit jaar gaf de kracht van de Indonesische spe- p> in het dubbelspel de doorslag. ;]portwereld "Vemeen De winnende erreeks van midlotto 19a is 8 - 10 - 21 - 35 - 40. Reser- getal 1. Winnende getal cij- spel: 990060. Extra prijzen ""nummers 1130, 617 en 82. ■Jleybal Het Nederlands nesteam heeft in Aalten te gen Frankrijk met 3-2 verlo ren. De setstanden waren 10-15, 15-9, 9-15, 15-4, 2-15. Volleybal Het Nederlands herenteam is het vierlanden- toernooi in Oost-Duitsland be gonnen met een nederlaag (3- 1) tegen Cuba. De setstanden van het duel in Oost-Berlijn waren 15-10, 11-15, 16-14, 15-10. LAUSANNE De laatste hoop, dat de Sovjet-Unie zal terugkeren op het voornemen niet mee te doen aan de Olym pische Spelen, is vervlogen. De Sovjet-Unie heeft zijn be slissing geen afvaardiging naar Los Angeles te sturen schrifte lijk bevestigd. Sportminister Marat Gramov bracht voorzit ter Juan Antonio Samaranch van het Internationaal Olym pisch Comité geen uitnodiging voor Moskou. Het „njet" van de Russen is dus onherroepe lijk. De Amerikanen stelden in tij dens een bijeenkomst van het IOC in Lausanne voor met de Sovjet-Unie tot een overeen komst te komen voortaan af te zien van boycots. Het is ondui delijk, welke waarde die af spraak heeft. Tijdens de vergadering, die ook werd bijgwoond door de erevoorzitter van het IOC, Lord Killanin, bleek dat in kringen van het IOC wordt verwacht, dat een gering aan tal Afrikaanse en Aziatische landen het voorbeeld van de Sovjet-Unie zullen volgen. Met de afzegging van Syrië, Libië, Irak en Mozambique wordt ernstig rekening gehouden. Het oordeel van de aanwezige Lord Killanin, de erevoorzit ter van het IOC, over de olympische crisis was verrras- send hard. Samaranchs voor ganger stelde, dat de Sovjet- -Unie een belangrijke reden voor de beslissing niet aan de openbaarheid wil prijsgeven. „Dat is een reden van pure po litiek. Wij bevinden ons name lijk midden in een koude oor log". Peter Ueberroth, de voorzitter van het organisatiecomité van de Olympische Spelen in Los Angeles, betreedt met een pessimistisch gestemde blik de conferentiezaal in Lausanne. Australië wil eigen Spelen organiseren CANBERRA De premier van Australië, Robert Hawke, kaar kunnen ontmoeten. De dels toegezegd naar deze spe- heeft een voorstel gedaan ie- eerste „Australian Games" len te zullen komen. Verwacht dere twee jaar de zogenaamde worden gehouden van 26 janu- wordt dat ongeveer 2000 beoe- Australië-Spelen te organise- a" tot en met 3 februari 1985 fenaren uit tenminste twintig ren, waarop de sportbeoefena- Melbourne. landen naar Australië zullen ren van de gehele wereld el- Sovjet-Uniue heeft inmid- komen. fteorge Best: ™o//e agenda feorge Best is een druk be eft man, althans waar het be- eteft voetbalzaken. De vroe- ?$re ster van Manchester United en het Noordierse elf- •4/ was onlangs drie weken )ach in het Midden Oosten. |£s dergelijks deed hij daar- 'b>or ook in Maleisië en Au- eiralië. Verder is hij weer ac- M voetballer, bij het Ierse efmiprofclubje Tobermore. 'ands Best er speelt is het ge middeld aantal toeschouwers ièstegen van 170 naar 7.000. oiok krijgt Best nog steeds re- Tflmatig Amerikaanse came- efploegen op bezoek voor op iaten ten behoeve van re clamefilms. „Ik heb het nu dtukker dan toen ik nog full dtofvoetballer was", ver- Haarde Georgie. >ii ie ver boer lan voetballer lit tlertha BSC raakt Ole Ras- dlussen kwijt. De 32-jarige okense international van de riiestduitse Tweede-Bundesli- liclub verruilt de status van kill-profvoetballer voor die ren boer in Holme-Olstrup. eïjn vader is onlangs gestor- tjen, waardoor zijn moeder e zorg op haar schouders ëreeg voor de grote familie- ?/>erderij. De taak is haar te i&aar gebleken. Hierdoor be- noot Rasmussen zijn voetbal- etopbaan in West-Berlijn op geven en zelf maar de ïfierderij te gaan runnen. Trouwe fans blijven weg De trouwste fans van FC NUrn berg zijn zaterdag tij dens de thuiswedstrijd tegen Hamburger SV weg geble ven. Voor de aanvang van de uiteindelijk met 6-1 verloren ontmoeting plantte een paar supporters wel een spandoek neer met de tekst „Geen prestaties, geen fans". Het vak, waar zij trouw elke wedstrijd van de inmiddels uit de Bundesliga gedegra deerde club volgden, bleef die middag geheel leeg. Merkwaardige premie Een supporter van Eintracht Frankfurt, dat in degradatie- gevaar verkeert, was zo blij, dat Werder Bremen medede gradatie-kandidaat Kickers Offenbach met 7-3 had afge droogd, dat hij de spelers van de winnende ploeg een bij zondere premie schonk. De supporter, een importeur van ondergoed, stuurde de spelers van Werder zijn mooiste col lectie Italiaanse onderbroe ken. Touwtrekken om Kevin Keegan De Engelse tweede-divisie club Portsmouth wil Kevin Keegan als manager. Het heeft inmiddels Bob Camp bell al ontslagen om de weg voor de zaterdag als actief voetballer gestopte Keegan vrij te maken. Voorlopig neemt oud-international Alan Ball deze functie waar. Portsmouth heeft trouwens al tweemaal eerder gepoogd Keegan als speler in te lijven. Dat is niet zo vreemd, als men bedenkt, dat deze En gelse oud-international vlak bij het stadion van Pors- mouth een huis heeft. New castle United, de club waar voor Keegan de afgelopen tijd actief was en mede de te rugkeer naar de eerste divi sie realiseerde, wil Keegaan ook als manager, èn als coach, strikken. Barcelona wil Ron Atkinson manager Ron Atkinson van Manchester United aantrek ken als opvolger van Menot- ti. De Spaanse club is nog al onder de indruk gekomen van Atkinson, toen Manches ter United Barcelona onlangs uitschakelde voor de strijd om de Europa Cup II. Atkin son mag zelf zijn contract in vullen. Het is overigens niet aan te nemen, dat hij er op in zal gaan. Sunderland bezuinigt Sunderland let op de klein tjes, omdat het te weinig geld heeft. De spelers ondervin den dit op schrijnende wijze aan den lijve. Na een reis van zes uur naar Ipswich was er geen broodmaaltijd geregeld. Er was de spelers te verstaan fegeven zelf maar brood van uis mee te nemen. De spe lers van Sunderland mogen van de nieuwe manager Len Ashurst, die Alan Durban op volgde, ook geen bad meer nemen. Ze moeten het doen met douches, omdat deze goedkoper zouden zijn. In middels hebben diverse spe lers aangekondigd te ver trekken onder zulke omstan digheden. De eeste, die ver trekt is Paul Bracewell naar Everton. Bracewell werd ruim een jaar geleden aange trokken voor ruim een mil joen gulden. Voor hetzelfde bedrag mag hij weg. Happel toch bcetji re nerveus meegemaakt, dat trainer Ernst Happel een beetje ner veus werd. De Oostenrijker wilde onlangs in alle rust met zijn selectie trainen en joeg de aanwezige persfotografen weg. Deze gingen naar het huis van oud-international Uwe Seeler, die hen alle vrij heid gaf vanaf het balkon van izjn bij de trainingsvel den van HSV gelegen huis om hun werk te doen. Hap pel merkte dat direct en be val zijn spelers twee velden verderop te trainen. Dat ter rein lag buiten het bereik van de fotocamera's. De spe lers hadden wel wat leedver maak. „Het kun je geloven of niet, maar die oude Ernst is kennelijk een beetje nerveus geweest", aldus éen van die spelers. TENNIS Open kampioenschappen van Italiö (heren enkelspel, kwartfinales): Clerc (Arg>-Arraya (Per) 6-1, 6-3; Go mez (Ecu>-Panatta (Ita) 6-3, 6-0; Pe rez (Uru)-Dickson (VSt) 6-4, 6-4; Krickstein (VSt)-Cancelottl (Ita) 6-4, 6-0. WIELRENNEN Ronde van Italië (ploegentijdrit over 55 km van Lucca naar Pietrasanta- Marina): 1. Ploeg Guimard, 1.04.13 (ti)dvergoedlng 2.30); 2. Ploeg Boifava 1.04.19 (2.20); 3. Ploeg Enzo Moser 1.04.40,6 (2.10); 4. Ploeg Pogglall 1.04.40,8 (2.00); 5. Ploeg Criblorl 1.04.43 (1.50); 6. Ploeg Franchlnl 1.04.57 (1.40). Algemeen klassement: 1. Fignon (Fra) 1.08.13; 2. Moser (Ita) op 4 sec.; 3. Galgne (Fra) op 5 sec.; 4. Vlsentlnl (Ita) op 6 sec.; 5. Mottet (Fra) op 7 sec.; 6. Wojtinek (Fra) op 9 sec.; 7. Chevalier z.t. 8. Bontempl (Ita) z.t. 9. Mentheour (Fra) op 18 sec.; 10. Leali (Ita) op 20 sec.; 21. Van der Velde (Ned) op 40 sec. Vredeskoers (achtste etappe van Trutnov naar Karpacz over 161 km): 1. Soekoroetsjenkov (Sov) 4.15.28 (met 10 sec. tijdsvergoedlng) 2. Styks (Tsj) op 10 sec. (met 6 sec. tljdsver- goeding); 3. Olaf Jentzsch (ODI) op 16 sec. (met 3 sec. tijdsvergoeding); 4. Novosad (Tsj) op 26 sec.; 4. Ludwig (ODI) op 28 sec.; 6. Oegroemov (Sov) op 29 sec. Algemeen klassement: 1. Soeko roetsjenkov 29.13.25; 2. Stalkov op 5 sec.; 3. Oegroemov op 16 sec.; 4. Jentzsch op 38 sec.; 5. Ludwig op 52 sec.; 6. Raab op 1.04. Landenklassement: 1. Sovjet-Unie 87.42.26; 2. Oost-Duitsland op 38 sec.; 3. Tsjechoslowakije op 5.44; 5. Nederland op 11.37. Uitslag vijfde etappe Internationale Wieier Avond Zesdaagse (85 km): 1. Gerrit Pronk 85 km in 2.02.00, 2. P. Kooyman, 3. J. van Straaten, 4. H. de Vries. 5. B. Jouvenaar, 6. T. Vrolijk, 7. H. v.d. Hoef. 8. H. de Boer. 9. J. Roo- zenburg, 10. R. Bravenboer, 11. J. v.d. Putten. 12. M. Vlaardingerbroek, 13. G. Horvath, 14. P. Grootegoed, 15. N. Helderman, 16. A. Hermans. 17. H. van Weers, 18. L. Janszen, 19. J. Cosstick, 20. J. Bogeman. Algemeen klassement: 1. Henk van Weers 40 pt, 2. P. Hogervorst 26 pt. 3. J. Hogervorst 23 pt, 4. H. v.d. Hoef 18 pt, 5. A. Hermans 18 pt. Fignon neemt leiding over van Moser PIETRASANTA-MARINA Laurent Fignon heeft gistermid dag in de Ronde van Italië de rose leiderstrui veroverd. De ploeg van de winnaar van de Ronde van Frankrijk van 1983 won de eerste etappe, een ploegentijdrit van Lucca naar Pietra- santa-Marina. De Parijse wielercoureur en zijn helpers hadden voor de 55 kilometer één uur, vier minuten en dertien seconden nodig. De ploeg van Roberto Visenti, de Italiaanse nummer twee uit de proloog, bleef daarbij zes seconden achter. Zijn landgenoot en drager van de rose leiderstrui Moser liet met zijn ploeg de klokken stilstaan bij 1.04.40. Dezelfde tijd maakte de formatie van de Belg Lucien van Impe en Johan van der Velde. DEN HAAG Gerrit Pronk heeft gisteravond in de vijfde en voorlaatste etappe van de Internationale Wieier Avond Zesdaag se in de Haagse Betje Wolffstraat duidelijk gemaakt, dat hij bij de criteriumrijders nog met de besten wil meedoen en na de tachtig kilometer zegevierend over de eindstreep ging. Gerrit Pronk maakte enkele jaren deel uit van de ploeg De WiL Vorig seizoen was hij niet best op dreef en viel vervolgens bui ten de boot, toen de fusie tussen Markthof en De Wit tot stand kwam. De postbode moet het nu doen zonder sponsor en komt aan de start in de kleuren van zijn vereniging De Spartaan. Voor De Spartaan dus de tweede zege na de overwinning van Axel Hermans op donderdag. Kopgroep Er vormde zich op het parkoers aan de Betje Wolffstraat een kopgroep van zes renners. Deze werd gevormd door De Vries, Jan Hogervorst, Gijs den Besten, die later door materaalpech te rug viel, Ron Bravenboer en Herman van der Hoef. Met nog tien ronden voor de boeg sprong Gerrit Pronk alleen weg en niet veel later vielen de vijf andere koplopers terug in het pelo ton. Pronk bouwde een behoorlijke voorsprong op, maar vier ronden voor het einde had het er alle schijn van, dat hij toch zou worden ingelopen. De Leidenaar Paul Kooijman achterhaalde Pronk. Eendrachtig begonnen Pronk en Kooijman vervolgens aan de laatste ronde. Op de streep versloeg Gerrit Pronk zijn moegestreden rivaal. De leider in het algemeen klassement, Henk van Weers, deed het gisteravond rustig aan. Hij zal zich zonder enige twijfel van middag na de laatste etappe in Noordwijk kunnen laten huldi gen als de winnaar van de Internationale Wieier Avond Zes- Lambregts derde marathonloper voor Los Angeles UTRECHT De KNAU heeft, besloten Cor Lambregts als derde marathonloper voor te dragen bij het Nederlands Olympisch Comité. Gerard Nijboer en Cor Vriend zijn al aangewezen voor „Los Ange les". Lambregts en Rudie Ver riet voldeden naast dit tweetal aan de NOC-limiet van 2 uur en 13 minuten. Hoewel Verriet begin april tijdens de Westland Marathon zeven seconden sneller liep dan Lambregts twee maanden daarvoor in To kio (2.12.41 tegen 2.12.48), slaat de KNAU de verrichting van Lambregts hoger aan. De om standigheden in Tokio waren aanzienlijk slechter. Dinsdag vergadert het bestuur van het NOC over de voordracht Dit setje mini schroevedraaiers, variërend in maat van 0,8 tot 3,8 mm, krijgt u toegestuurd als dank voor de moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee. van de Leidse Courant Adres. Postcode/Plaats. Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Bank/gironummer: Stuur een schroevedraaierset naar: I Naam Plaats/Postcode Telefoon Stuur deze boninopen envelop-geen postzegel plakken - naar Leidse Courant. Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag. /ndwn t*st*u tan m et om een abonnement Horden geweigerd

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9