gehoordgezien ranse tv: wie glasvezelkabel heeft, leeft de toekomst de :1 'fÉDIO/TELEVISIE QeidMQowuvnt ÏLGIË WINT ALTERNATIEF SONGFESTIVAL Nederland Duitsland Engeland WOENSDAG 16 MEI 1984 PAGINA 19 ;EN „Avanti la Vie" van zanger- nponist Jacques Zegers was de beste ïding naar het Eurovisie Songfestival Dat vinden de deelnemers van de al- latieve Songfestival-jury, die de afge- >n week hun puntenlijstjes naar Euro- on Artists hebben opgestuurd. De Bel- he inzending kreeg in totaal 353 pun- Bij het songfestival zelf eindigde het een gedeelde vijfde plaats. De Neder- dse inzending, „Ik hou van jou" gezon- door Maribelle, eindigde op een twee- ilaats met 349 punten. Het Zweeds trio ry's, die op 5 mei in Luxemburg de nd Prix wonnen, werden verwezen een derde plaats met 337 punten, allend dit jaar aan de EA-jury was het aantal deelnemers uit het buiten- land. Behalve uit Nederland kwamen er ook inzendingen uit Noorwegen, Zweden, West-Duitsland, Frankrijk en België bin nen. De leden van de EA-jury beoordeel den de liedjes met een rapportcijfer (van 1 t/m 10) en zorgden voor een verrassende uitslag. Met name de liedjes van België en Nederland kregen veel hoge punten. „On voorstelbaar mooi" schreef iemand over Zegers" lied. En over „Ik hou van jou": „Een muzikaal meesterwerkje". Over de „plastic" broers uit Zweden liepen de me ningen uiteen. Dat kwam ook tot uitdruk king in de punten. Een deelnemer uit Zweden zélf had slechts één punt over voor „Diggi loo diggi ley". Vrijwel unaniem werd de bijdrage uit Lu xemburg, „100 pet. d'amour" van Sophie Carle, veroordeeld tot de laatste plaats. Slechts een enkeling had een goed woord over voor de mislukte imitatie van het zangeresje Lio. Mary Roos, die uitkwam voor West-Duitsland met „Aufrecht geh'n", werd in ere hersteld. Met 331 pun ten bezet zij de vierde plaats, op de voet gevolgd door Ierland's Linda Martin met het fantastische „Terminal 3" van auteur- /komponist Jonny Logan. Het Deense en Spaanse lied waren bij de EA-jury iets minder populair dan bij die van 5 mei. Noorwegen en Zwitserland daarentegen eindigden hoger dan bij de officiële uit slag. Engeland werd verwezen naar een 14de plaats. „Love games" kreeg slechts 256 punten. „Opsporing verzocht" ook volgend seizoen HILVERSUM Minister Korthals Altes (justitie) heeft de poli tie en justitie toestemming gegeven ook in het seizoen 84-85 weer mee te werken aan het tv-programma „Opsporing ver zocht" van AVRO-tv. De minister volgt hiermee de aanbeveling van de begeleidings- en evaluatiecommissie periodieke opspo ringsberichtgeving. Die aanbeveling is gebaseerd op een rapport van deze commissie over de eerste uitzendingen van het pro gramma in het seizoen 82-83. De commissie zegt dat het niet eenvoudig is het programma juist te waarderen. De periode van één jaar is ook te kort om een goed oordeel te geven. Van de uitgezonden ernstige misdrijven is er één rechtstreeks door het programma opgelost. In een aantal andere zaken heeft „Opspo ring verzocht" in meer of mindere mate bijgedragen aan een op lossing. Maar de waarde van het programma is volgens de com missie groot genoeg om ermee door te gaan. Zolang de politie behoefte heeft het publiek te hulp te roepen bij de opheldering van misdrijven, kan het programma van belang zijn, aldus de commissie. si <?- i'an onze correspondent) RIJS Gemeentelijke leltelevisie via de glas- eikabel, een vierde n)net, satelliet-tv op de vrije radio- f ders. Deze belangrijke lissingen heeft de nse regering de laatste :en genomen voor de ;omst van de eigen te- isie en radio. Techniek yyiiu het nieuwe tover- ^Jord in Frans omroep- 1. Binnen afzienbare zal de televisiekijker uit de huiskamer ïtstreeks aan program- kunnen deelnemen. is het communicatiesys- van het jaar 2000". Met woorden lanceerde PTT- ister Louis Mexandeau een itscheeps bekabelingsof- ief dat voor 1986 een mil- aansluitingen voor ge ntel ijke kabeltelevisie it opleveren. In tegenstel- tot de Nederlandse kope kabel hebben de Fransen ozen voor de, veel duurde- glasvezelkabel. De voorde van de glasvezelkabel op [klassieke coax-aansluiting ;n in Parijs oneindig ge il. Zo kan de glasvezelka- jeer opdrachten veriVer- (n is hij minder gevoelig storingen en signaalver- Het Franse systeem heet revo lutionair omdat nu de moge lijkheid bestaat in twee rich tingen verbindingen tot stand te brengen. Dat wil zeggen dat de gebruiker niet alleen beeld en geluid ontvangt; hij kan zelf ook uitzenden. Die uitzen dingen kunnen variëren van het opvragen van computerge gevens en videospelletjes tot het rechtstreeks deelnemen aan bijvoorbeeld een debat op de televisie. De glasvezelkabel draait al enige tijd proef tussen Parijs, Nantes, Rennes, Lan- nion en Lyon voor de zoge noemde „tele-vergaderingen" voor zakenlieden. Tv-programma's In eerste aanleg is de kabel echter bedoeld voor de ont vangst van televisieprogram ma's. Over ongeveer drie jaar zullen de Fransen kunnen af stellen op het bestaande pak ket (drie door de staat geëx ploiteerde netten), een extra filmzender, regionale pro gramma's en drie buitenlandse stations, te weten Télé Luxem bourg, Télé Monte Carlo en een Engelse zender. De exploi tatie van de kabel komt in handen van een combinatie van gemeenten, andere over heden en particulieren. Een derde van de opbrengst is be stemd voor de Franse produc tiemaatschappijen. Maar voor het zover is beleven we begin november de geboor te van „Canal Plus", een vier de zender die speelfilms en sportprogramma's gaat uitzen den. Het is een tegenhanger van de Amerikaanse „Pay TV". Wie naar Canal Plus wil kijken moet naast de kosten voor een aan te schaffen deco- deerapparaat ook rekenen op een maandelijks abonnements geld van ongeveer 55 gulden. Daarvoor kan men dan dage lijks van 's morgens vroeg tot 's avonds laat recente bio scoopfilms en herhalingen van sportwedstrijden zien. In het weekeinde zendt Canal Plus zelfs 24 uur non-stop uit. Deze vierde zender zal. net als de bestaande drie, reclamebood schappen uitzenden. De op brengst van de commerciële boodschappen en van de abon nementsgelden vloeit voor een deel naar de noodlijdende Franse filmindustrie. Twee kanalen In de herfst van 1985 komt daar de televisie-satelliet TDF1 bij; de bedoeling is voor lopig twee kanalen voor ieder een te activeren. Een Frans kanaal van TDF1 is „uitge leend" aan de Luxemburgse RTL. Daartoe is onlangs een Frans-Luxemburgs satellietak koord getekend, waarin de Franse staat een belangrijke stem heeft in de programme ring en de reclame. Dat laatste tot opluchting van Parijs, aan gezien de Luxemburgers eerst Heel Frankrijk belegd met glasvezelkabel. van plan waren met een zelf standige (Amerikaanse) satel liet te komen. Het tweede ka naal van TDF1 is bestemd voor Europese uitzendingen. Het toestaan van reclame op de, overigens legale, vrije Franse radio's, was een verras sing die een maand geleden door president Mitterrand zelf werd gepresenteerd. Dat be sluit is hem niet door iedereen in dank afgenomen, aangezien de commercialisering van de ether vrijwel zeker ten koste zal gaan van de bestaande in problemen verkerende staatszenders. Hoe de 850 vrije radio's hun reclameboodschappen moeten inbouwen, is nog niet bekend De verwachting is dat het zal uitdraaien op één minuut re clame te verdelen over het hele uur. Vooruitlopend op de officiële reglementering heeft een aantal Parijse vrije zen ders alvast de stoute schoenen aangetrokken met de uitzen ding van commerciële bood schappen. Die heten dan geen reclame, maar „service aan de luisteraars". BOB VAN HUET NOS-bestuur: beginnen met Europees programma HILVERSUM De NOS moet op korte termijn begin nen met het voorbereiden van experimentele uitzendingen van het zogeheten Europees programma. Minister Brink man (WVC) zal worden ge vraagd om de 14 miljoen gul den beschikbaar te stellen die hij op de begroting voor dit doel heeft gereserveerd. Het Europees televisiepro gramma is een initiatief van de European Broadcasting Union (EBU). waarbij ook de NOS is aangesloten. De EBU wil in 1987 het Europees pro gramma via de satelliet L-Sat naar de tien aangesloten lan den uitzenden. Het program ma zou met uitzendingen over sport, allerlei evenementen en politieke informatie de gehele dag kunnen vullen. De" NOS heeft aangeboden om vanuit Hilversum deze uitzen dingen naar de satelliet te stu ren. Voordat de definitieve uitzendingen de lucht in gaan wil de EBU een experiment met het programma houden. Dit experiment had al eind vo rig jaar moeten plaatsvinden, maar een aantal omroepor ganisaties kon toen niet op tijd met het benodigde geld op de proppen komen. Voor het pro gramma is in totaal zo'n 25 miljoen gulden nodig. Het besluit van het NOS-be- stuur is bedoeld om het expe riment alsnog dit jaar van start te laten gaan. Behalve de 14 miljoen gulden van het minis terie van WVC moeten de overige omroeporganisaties elk nog een bijdrage leveren. De verwachting is dat de Eu ropese omroeporganisaties bin nenkort wel over de brug zul len komen, zodat het experi ment kan beginnen. JUDITH Morgen, donderdag, tussen 9.05 en 9.24 uur op Hilver sum 2 kan men meebewe gen met Judith de Nijs, zes maal wereldkampioen lange afstand zwemmen in de pe riode '64-'71. Elke ochtend biedt NOS-sportjef op die zender een programma voor alle gezindten en leeftijden met de bedoeling het lijf soepel te houden. Dit pro gramma richt zich elke dag op een andere sport en tel kens wordt een bijbehoren de bekende sportfiguur er bij gehaald om het goede voorbeeld te geven. Zo hoorden we al Thea Duif, wereldkampioen in het ka novaren, Martin Venix, wk- stayer in '79 en '82, jeugd kampioen tennissen Mare Albert, en morgenochtend dus Judith. Vrijdag en za terdag volgen nog surfkam- pioene Liesbeth Kort en marathonloper Rudi Ver riet. Op zondag wordt het lenige lichaam geen bijzon dere aandacht gegeven, maar maandagochtend gaat men vrolijk verder met weer andere beroemdheden op sportgebied Men kan dit programma ook op de tv be luisteren, maar voor het beeld moet daarbij volstaan worden met het testbeeld. Mogelijk inspireert dit tot het maken van een vogel nestje. Het gaat in principe om basisoefeningen, be stemd voor het op peil hou den van de conditie, maar elke presentator voegt er iets eigens aan toe, zal laten doorschemeren welke spe ciale eisen er gesteld wor den in zijn of haar tak van sport. Alle oefenstof is vast gelegd in een boek, dat voor zes gulden met foto's en al in de handel verkrijgbaar is. Als vaste krachten funge ren in deze uitzendingen de hardloopster Olga Com mandeur en de cycliste Martine Lenoir. Algehele leiding Fred Racké. Hij zorgt ervoor, dat de aan dacht en het lijf van de luis teraar niet verslappen. RUDI Is Rudi Carrel bezig teveel hooi op zijn vork te nemen9 In Duitsland staat hij mo menteel de 1-2-3-show van de KRO te imiteren. Intus sen liet hij weten op me disch advies geen nieuwe KRO-show te zullen ma ken. Daar hield de NCRV Ted de Braak voor achter de hand. Maar nu bespaart volgens de Studio-KRO- gids Rudi zich geen enkele moeite om in zijn eigen film te komen. Carrell schreef zelf het scenario en haalde Roeland Kerbosch en Dimi- tri Frenkel Frank over om er filmisch iets moois van te maken. Met Rudi mogelijk zelf in de hoofdrol. Als titel koos hij „Scheiding" en het verhaal speelt rond de Ber- lijnse muur, waar Duitsers van Duitsers gescheiden worden gehouden. Rudi heeft geen tragedie gemaakt van dit politieke drama, maar een comedie. Zijn sterkste kant wordt ge vormd door zijn vermogen de lachers op zijn hand te krijgen. Als hem dat met zijn eigen film lukt, zou hij in de Duitssprekende lan den en in ons land de kij kers wel eens op zijn hand kunnen krijgen. Het staat nog te bezien of dit 1-2-3 lukt, maar Rudi vindt het het proberen waard. imaal tuig tuig uit de Bloemenwijk, er wie Monne, Bart en zijn door het toedoen andere Bloemenwijkers uit het buurthuis gezet, nu het de laatste tijd zo d met hen ging. Om toch activiteiten te kunnen rtzetten besluiten ze een staande wijkpost van de lie te kraken. Een groot van de Bloemenwij- die veel van het tuig te luren heeft gehad, komt •n deze illegale daad in et. 9 uur Nederland 1. gewest tot vest leze aflevering verzorgt 1 van Hoek een reportage de Walcherense instel- voor zwakzinnigenzorg 'ervreugd". die vijftien bestaat. Er is in binnen- )uitenland erg veel be stelling voor deze inrich- omdat hier een nieuwe rode op het gebied van 'zinnigenzorg wordt toe- ist. De bewoners van 'ervreugd" worden tot zo zelfstandig mogelijk san opgeleid, omdat te- verzorging de zelfont- iing belemmert. uur Nederland 2. Mies Amirkhanian leze uitzending schetst Chanowski een klein ret van de Amerikaanse ter met de Armeense Charles Amirkhanian rijn partner Carol Law. khanian componeert woorden; hij gebruikt 24 tdssporen om zijn ge- ten te laten horen. Ge weerd door het medium in al zijn vormen, werkt egel matig mee aan de 0-programma 's op Hil- um 4. Samen met Carol gaf hij vorig jaar in het Slijk Museum te Amster- een performance van heelden in combinatie klankgedichten. uur Nederland 2. Scène uit de jeugdserie „Allemaal tuig". Ned. I om 19.00 uur. NEDERLAND 1 IKON-KRO-RKK 18.55 Het verhaal, bijbelvertel ling. Vandaag: Weg van La- ban. 19.00 Allemaal tuig (2). Her haling tv-serie. Afl.: De kraakactie. (Zie toelichting). 19.26 Kenmerk. Actualiteiten. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera: Filmpje van de Nationale Kommissie tegen het Alkoholisme (en andere verslavingen). VPRO 20.33 Comedienne. Documen taire van Katherine Mathe- son over Cheryl Klein en Zora Rasmussen, twee jon ge vrouwen die naar New York trokken om het te gaan maken in de wereld van de showbizz. 22.00 De ontkenning (4 en slot). Televisiedrama van Dick Hauser. Na zijn vlucht komt Tijl terug in de nacht club. Bruno voelt zijn einde naderen en schenkt Tijl de hand van zijn dochter. Tijl ontwaakt op school. NOS 22.30 Het ongenoegen. Extra programma over de deelge meenteraadsverkiezingen in Rotterdam. Netty Rosenfeld spreekt met lijsttrekkers en bewoners van oude buur ten. 23.08 Journaal. 23.13 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.25 Staatsloterij. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 PP: Uitzending van de CPN. 19.22 Van gewest tot gewest. Vanavond: Vijvervreugd, 15 jaar zwakzinnigenzorg, Mar kerwaard laat monumenten zakken, reportage over in poldering, landbouw in Friesland aan lager wal? en het Autodron in Drunen dat wil uitbreiden (onder voor behoud). 20.10 Studio Sport. Voetbal wedstrijd Juventus Turijn - F.C. Porto in de Europa Cup ll-finale (In de pauze ca. 21.00-21.10 Informatie over Open Universiteit. Nieuwe onderwijsvorm voor volwassenen). 22.00 Olympische boycot. Ex tra programma over de ge volgen van de boycot door de Oostbloklanden van de Olympische Spelen. Wordt de voetbalfinale verlengd, dan wordt dit programma om 23.05 uitgezonden. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Art Garfunkel presenteert van avond de Amerikaanse amuse- ments-show „Saturday Night Live". Ned. I om 20.33 uur. DUITSLAND 1 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Mr Merlin, tv-serie. 19.00 Chamaleon. 20.00 Tagesschau. 20.15 Das Verschwinden dor Harmo nie. Tv-film van Roderich Feldes. Met: Peter Brombacher, Christians Lemm, Wolfgang Hoper e.a. Regie: Ulrich Heising. Om de kas te spekken heeft de zangvereniging Harmonie een grandioos dorpsfeest georganiseerd. Laat in de avond overhandigt de pen ningmeester Peter Huhning de op brengst 10.000 DM aan de voorzit ter. die het succes in een bar staat te vieren. De volgende dag is het geld verdwenen. 22.00 Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Nick Lewis, Chief inspector. Politieserie. Afl.: Het moordwapen. Hoofdinspecteur Nick Lewis kan zijn oren niet geloven, wanneer hij bericht krijgt, dat zijn ex-vrouw Pauline is ge arresteerd. Vlak voordat ze van plan was naar Duitsland te vliegen, heeft men bij een bagagecontrole een pi stool in haar koffer gevonden. Met dit wapen blijkt kort tevoren bij een bankoverval een meisje te zijn neer geschoten. 23.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Bret Maverick, westernserie. Afl.: Tot inzicht gekomen (3). Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 18.20 Bret Maverick, vervolg. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Direkt, met bijdragen van jon ge kijkers. 20.15 ZDF Magazin, informatie en meningen. 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), tv-serie. 21.45 Heute-journal. 22.05 Midweeklotto 7 uit 38. 22.10 Bestseller zonder lezers? Re portage over het Bijbelhuis in Stutt gart. 22.40 Sport aktuell. Voetbal Europa cup ll-finale. 23.40 Heute. DUITSLAND 3 WDF 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus Engels. 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Mittwochs In... informatie en amusement. 21.45 Eff-eff: Frelzelt und Fitness. 22.15 Bronco Buster. Amerikaanse speelfilm uit 1952 van Budd Boetti- cher. Met: John Lund, Scott Brady en Joyce Holden (herh.). De uitermate fy sieke wereld van de rodeo vormt het thema van deze film uit de Budd Boetticher-serie. Bronco's zijn halfwil de paarden en de man, die ze pro beert te temmen heet een bronco buster. Vier indertijd beroemde rode o-rijders treden dan ook in deze film op. 23.30 Wega zur Msnschen. Das Heil in der Gruppe. 00.15 Journaal. BRT 1 18.05 Zeppelin. Jeugdprogramma. 18.30 Het Veenmyaterie (10). 18.55 Juke Box. 19.10 Programma van de KTRO. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini micro en macro. 20.20 Namen noemen. 21.00 Pluk de dag (19). Amerikaanse komische serie. 21.25 Wie schrijft die blijft. 22.15 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Tegen de verwachtingen in. De Amerikaanse documentaire serie voor de jeugd ..Against the odds" stelt vandaag president Franklin D. Roosevelt en zijn vrouw Eleanor voor. Roosevelt (1882-1945) was de eerste president van de Verenigde Staten, die tot drie keer toe herkozen werd. Behalve dat hij tijdens zijn president schap met de Tweede Wereldoorlog te maken kreeg, ondervond hij in zijn privè-leven voortdurend hinder van de ziekte polio, die zijn leven er niet aangenamer op maakte. Zijn vrouw Eleanor heeft haar hele leven voor de rechten van de mens gestreden, met name die van vrouwen en minderhe- 19.25 Tijdrover: Bloemschikken. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Voetbal. Reportage van de wedstrijd in de Europacup ll-finale Juventus Turijn - F.C. Porto. RTBF 1 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumenteninformatie. 19.30 Journaal. 20.00 La cha88e aux tresors. 21.15 The A-Team. Tv-serie. 22.05 Planete des hommes. Docu mentaire serie. 23.05 Loterij. 23.15 Journaal. 23.25 Un autre regard. TV 5 19.00 Hip Hop. Dansen uit de Vere nigde Staten. 19.20 Jack spot. Videoclips. 19.45 La nouvelle malle des Indes (3). Avonturenserie over twee jonge pioniers uit de negentiende eeuw 20.35 Lettres d'un bout du monde: Griekenland. Documentaire. In „Tegen de verwachting in" een portret van president Franklin D. Roosevelt. BRT 2 om 19.00 uur. Dick van Dyke en Hope Lange spelen de hoofdrol in „The new Dick van Dyke show". Sky Channel om 19.30 uur. BBC 1 18.05 John Craven's newaround. 18.10 Silas, kinderprogramma. 18.40 Journaal. 18.55 Regionale magazines. 19.40 Tekenfilm. 19.50 Terry und June, serie. 20.20 Cincinnati Kid. Amerikaanse film (1965). 22.00 Journaal. 22.25 Q.E.D. 22.55 Sportsnight. 00.00 The Rockford Files. Serie. 00.50 Nieuwsoverzicht. 00.52 Weerbericht. BBC 2 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 Battle of the sexes. Britse film (1960). 20.00 The best we can do. 21.10 Chronicle: Mary Rose. 22.00 Entertainment USA. Serie over Amerikaans amusement. 22.30 The morning thief. 23.20 Ebony '84. 23.50 Newsnight. 00.35 Glyn Christian. 01.05 Tv-cursussen. ITV 18.15 Emmerdale farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 The country diary of an Ed wardian lady. 20.30 Coronation Street. 21.00 Somewhere in time. Ameri kaanse film (1980) 23.00 News at Ten. 23.30 Quatermass. Science-fictionse- 01.25 A good read. SKY CHANNEL 17.00 Sky Channel Music Box. 19.00 Cartoon Time. 19.05 Wayne Shuster. Komische 19.30 The New Dick van Dyke Show. Komische serie. 19.55 Licensed to kill. Film. Charles Vine (Tom Adams) krijgt van de En gelse geheime dienst de opdracht een professor te beschermen, die heeft ontdekt hoe je de zwaartekracht van de aarde kan veranderen. 2130 International motor sports. Serie over de motorsport. 22.35 The challengers. Documentai re-serie. Afl: Peter Habeler 23.00 Sky Channel Music Box. Morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. 10.00 NOT: Schooltv. 13.00 Nieuws voor doven. VARA 16.00 Love Boat, Ame rikaanse serie. Er wordt een prachti ge japon aan boord gebracht en op een kledingstang gehangen. Heel even maar, want voordat er Iemand erg in heeft is ie alweer verdwenen. 16.50 De ontvoering (3), tv-serie. DUITSLAND 1 09.25 Die Sendung mit der Maus. 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Voetbal: Europacupfina le. 11.25 Boulevard Paris (herh.). 12.10 ZDF Magazin. 12.55 Persover zicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst. 16.00 Tagesschau. 16.10 Wencke vorausl Show met Wencke Myhre. 16.55 Was ist was, jeugdprogramma met professor Haber. 17.25 Alpha 5. Computerspelshow voor de Jeugd. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletek- st-overzïcht. 15.57 Programma-o verzicht. 16.00 Heute. 16.04 Die Al ten und die Jungen (1). Serie over het genertieconflict (herh,). 16.35 Mickys Trickparade, jeugdprogram ma 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllu strierte. 18.00 Hallo - Hotel Sacher... Portierl Tv-serie. RTBF 1 BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, magazine. 10.00 The French Way. 11.30 Play school. 11.55 Cricket: Benson and Hedges Cup. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbe richt. 13.57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Pebble Mill at one. 14.40 Fingerbobs, kinderserie. 14.55 17.20 The Hunter, tekenfilm. 17.25 Jigsaw, kinderserie. 17,40 Huckle berry Finn and his Friends. BBC 2 07.05 Tv-cursussen. 10.15-12.50 Schooltv. 13.30 Cricket: Benson and Hedges Cup. 15.00-16.00 Schooltv. 16.50 Cricket: Benson and Hedges Cup. ITV 07.25 Tv-am. 10.30 School televisie. 13.00 Benny. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sullivans. 14.00 Nieuws. 14.20 Anglia news. 15.00 Take the high road. 15.30 Ladykillers. 16 30 Sons and daughters. 17.00 Benny. Serie. 17.15 Aubrey. Serie, 17.20 Ma- dabout. 17.45 What's happening? SKY CHANNEL 17.00 Sky Channel Music Box. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. EO. 17.02 EO-Onderweg. 17.55 Me- ded. (NOS) 18.06 Tijdsein. 18.30 Va der in het strafkamp. 18.50 De wol kenwagen. 19.02 Ronduit-radiokrant. 19.20 Van U wil ik zingen. 19.40 De bijbel open. NOS: 20.03 Langs de lijn. sport en muziek. 23.02 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Metropolis. 2.02 Nachtexpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.09 Van daag... donderdag. HILVERSUM 2 18.00 Nws. P.P.: 18.20 Uitz. van de WD. Hum, Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. NCRV: 19.00 Steen in de vijver. 20.00 Nws. 20.03 Leger des Heilskwartier. 20 18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 Onder de kop RVU: 21 40 Leesvoer. Feduco-RVU: 22.00 Zicht op werk. NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Nederland en zijn buren. 23.00 Mu ziek van eigen tijd. 23.55 Nieuws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. KRO: 17.04 Weeshuis van de hits. NOS: 18.04 De avondspits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel met Plee mobielz, Jam Jam, ExQ's, Duplex Johnson, Sing Sing Movement en Highway. HILVERSUM 4 AVRO: 20.00 AVRO's Platen Publieks Prijs Klass. 1983. Met het Concertgebouw Orkest en solis ten. Werken v. Mozart. HILVERSUM 5 (Via de AM-zender van Hilversum 1). NOS: 19.02 Bulletin in het Marokkaans-Arabisch. 19.10 Bul letin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND leder uur Rijn mond-nieuws in aansluiting op het ANP-nieuws. 16.30 Middagmagazine met Henk van Hoorn. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vandaag... donderdag, verv. 8.06 Hier en nu. 8.54 Hebt U dat ook weieens? 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muziek bij de koffie. 11.03 De tuinfluiter (6). 11.26 Twaalf-uurtje. 12.40 Middag- pauzedienst. 13.06 Hier en nu 13.20 NCRV-Globaal. 16.03 Goudenregen Ensemble o.l.v. Ferry Wienneke. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7.11 De AVRO-nieuwsklok. NOS: 9 05 NOS-sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Feduco-NOS: 9.33 Mede landers. Nederlanders. Programma voor Spanjaarden. AVRO: 10 03 Bui ten. 11.00 AVRO's radiojournaal. 11.03 Duimeland. 11.10 Schoolradio. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.00 AVRO-nieuwsklok. 13.00 Nws. 13.10 De Slag om Europa. 13.57 Per saldo RVU: 14.00 Nou en. 14.30 Nws. 14,33 Allemans veren KRO 15.00 Nws 15.03 Van vreemdeling tot medebur ger. 15.20 Kruispunt. 15.30 Nws. 15 33 Misdaad, fantasie en realiteit. HILVERSUM 3 leder heel uur nws TROS: 7.02 De havermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderenshow. 11.03 De polderpopparade. 12.03 De Neder landstalige top tien. 13.03 50 pop of een envelop. 15.03 TROS top 50. HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Nws 7.02 Morgenrood. (8.00 Nws.). 9.00 Qua- dro Hotteterre, met solist. Muz. voor fluit en strijkkwartet. 10.00 Piano ba gatellen 10.50 Sym. Ork. van de Oostenrijkse Omr. met solist. 12.25 Operette „Mam'zelle Nitouche" van Herve. 13.00 Nws. 13.05 Voor men sen met twee linkeroren EO: 14.30 Klass. klankjuwelen. 15 30 Zeggen en schrijven. 16.00 Licht en uitzicht.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19