Basketballers geven [emonstratie van ekortkomingen Revanche voor finale WK 1974 Uitzonderingspositie bepleit voor circuit Zandvoort Qeidt&Qowuvnt Vilas uitgeschakeld in de eerste ronde 'erlies tegen Engeland vertroebelt Olympische illusies sportuitslagen WOENSDAG 16 MO 1984 PAGINA 15 Wil Jacobs terug handbalploeg GELEEN Wil Jacobs keert terug in het Nederlands zaalhandbalteam. De speler van landskampioen Vlug en Lenig zal tijdens een dez< rier-landentoernooi eind deze maand in Italië {ran jjn rentree maken. Als gevolg van een knie- eni| Jessure is de 23-jarige Jacobs ruim een jaar ek Biet voor de nationale ploeg uitgekomen. Half pen ebruari keerde Jacobs al terug in het compe- op« tiehandbal. Het damesteam van China sepeelt ter voorbereiding op het olympisch landbaltoernooi vrijdag in Eindhoven en za- ze) irdag in Arnhem tegen Nederland. Bonds- ïop; [iach Kecskemethy heeft in zijn selectie voor -ter e twee interlands doelvrouw Laura Robben an landskampioen Niloc vervangen door e Carina Bruins van Ookmeer. De rest van de electie bevat geen verrassende namen. Sportprijsvragen DEN HAAG De uitslag van lotto 19 is als volgt: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 4 x f 75.000; 3e prijs: 111 x f 2.474.20; 4e prijs: 6.024 x f 45,50; 5e prijs: 80.164 x f 5. Toto 19: le prijs: 51 x f 640,10; 2e prijs: 1.169 x f 18,60; 3e prijs: 9.973 x f 5,40. Toto-gelijk 19: le prijs: 1 x f 4.846,50; 2e prijs: 4 x f 150,50; 3e prijs: 77 x f 39,10; 4e prijs: 1.025 x f 4,60. Cijferspel: winnend num mer 241228: geen deelnemer met zes goede cijfers; vier met vijf cijfers goed (f 10.000). Meijer van Telstar naar Volendam VOLENDAM Volendam heeft de aanvaller Hennie Meijer van Telstar gekocht. Het aantrekken van de spits van Telstar voor 150.000 gulden was de eerste grote investering van de eredivi sieclub in de laatste jaren. Meijer (22) heeft voor één seizoen getekend. De Amsterdammer maakte het afgelopen seizoen, zijn eerste jaar in het betaalde voetbal, negentien doelpunten. De pogingen om vleugelaanvaller Ma rio Been voor één seizoen van Feye- noord te huren hebben, aldus voorzitter Jaap Bond, nog geen succes gehad. De dit seizoen gehuurde spelers Blanker (Zaragoza) en Teuben (Club Brugge) gaan naar hun clubs terug. SC Veendam beslist deze week over voortbestaan VEENDAM SC Veendam beslist deze week over zijn voortbestaan als profclub. De eerste-divisievereniging belegt de ko mende dagen vergaderingen met schuld eisers. In totaal staat de voetbalclub voor twee en een half miljoen gulden in het krijt. Dat bedrag omvat onder andere een schuld van een half miljoen aan de belastingdienst. Volgens een woordvoer der van SC Veendam hebben de credi teuren de schuld (van twee miljoen) voor 95 percent kwijtgescholden. Het bestuur van de noordelijke voetbalclub werkt nu aan een regeling om de schuld aan de fiscus te voldoen. ROME De Argentijn Guillermo Vilas is tijdens de strijd om de open Italiaanse kampioenschappen in Rome in de eerste ron de uitgeschakeld door de Tjechoslowaak Pavel Slozil, de num mer 124 van de wereldranglijst. Vilas verloor in twee sets, 2-6/ 2-6. De 29-jarige Slozil, dubbelspelpartner van Tomas Smid, dankte zijn overwinning vooral aan zijn sterke opslag. Boven dien had Vilas, als zevende geplaatst en als elfde genoteerd op de ATP-lijst, moeite met de wind en de slechte toestand van de gravelbaan, die door de regenval van de nacht voor de wedstrijd danig was aangetast. De Spaanse tennisser Juan Aguilera, zon dag nog winnaar van het internationale tennistoernooi van Hamburg, versloeg zijn landgenoot José Higueras, die als vierde was geplaatst. Aguilera, de nummer 17 van de wereld, won in twee sals (6-4, 6-1) van Higueras, achtste op de wereldranglijst. )gei enIRENOBLE Net als ier jaar geleden in Zwit- g herland zal het voor-O- fmpisch basketbaltoer- ooi voor Nederland niet i. t de laatste wedstrijd Ouren. In de slotseconden lej'an het openingsduel in (Birenoble tegen de Engel- iiesin werd gisteravond de Giirinst vergooid, 71-72, na "j èn duel dat een lange pe- Së iode niet verloren leek te in ;unnen gaan. Danny Cra- 9r<>iier gooide vier seconden oor tijd de bal in handen an Jon Johnson, die vrij (baan kreeg naar de bas- Zijn score minimali- irde de Nederlandse >en de eindronde in ijs te halen, om niet te lyeken van Los Angeles. ,i4 vertrek van Dan Cramer naar de kleedkamer, na het winnende schot van Johnson dat in het eindsignaal viel, leek op een vlucht. Weg van de plek waar hem over 39 mi nuten en 56 seconden van de wedstrijd niets te verwijten viel. Weg van wat nauwelijks anders kan zijn dan voortijdige Olympische uitschakeling. „Het was geen kleine fout", verzuchtte Cramer. „Het komt hard aan, omdat het beslissend was in een wedstrijd, die ik ei genlijk niet slecht heb ge speeld. Ik had redelijk gescho ten (71 procent) en goed ver dedigd". „Iets dergelijks heb ik nog nooit beleefd", meldde coach Heger. „Zoiets gebeurt je maar één keer. Veel eerder in de wedstrijd al hadden wij het initiatief weggegeven, wij be paalden hét tempo niet meer. Dat heeft ons de kop gekost. Het probleem is dat er bij te veel spelers een neiging is om alleen aan taktiek te denken Te hoog spel Coach Vladimir Heger heeft iets te hoog spel gespeeld. Na de beginfase, waarin de basis vijf Plaat, Cramer, Akerboom, Pieterse en Kuipers van de Britten was weggelopen, stuurde hij - met uitzondering van Plaat - zijn tweede garde binnen de lijnen. Ook dat was niet rampzalig al gooide Mike Spaid te gemakkelijk onder het bord de punten voor de Britten binnen. Zijn score van zestien, bijna de helft van de totale produktie uit de eerste twintig minuten, hield de Brit ten in de wedstrijd, die traag bleef, soms kinderlijk balver lies kende en nimmer gedurfd basketbal van Nederland ople verde. Wat er ook gewisseld werd, snel bewegen kon Nederland niet. Zelfs bij incidentele uit braken werd voor een tempo- verwoordende zekerheid ge kozen. Het gemak van de be ginfase was verdwenen, ook al was het team toen al te zeer afhankelijk geweest van Plaat, Cramer en Kuipers, want Pie terse en Akerboom droegen weinig wezenlijks bij. De be- ginvijf sloeg de weg omlaag kort na rust in. Opnieuw bleek dat Nederland binnen de buc ket ophoudt met basketballen. Lef en snelheid Het werd tijdens de Engelse achtervolging in de tweede twintig minuten echt duide lijk. De wagen van Oranje kon niet meer in beweging worden gezet. De Britten, verliezers in de enige vorige landenwed- strijd tegen Nederland, kon den feitelijk niets méér. Zij echter bezaten in ieder geval lef en snelheid. Nadat de ver moeide Spaid afzwaaiers was gaan produceren, nam John- De Brit Paul Stimpson dribbelt langs Mitchell Plaat (midden), terwijl zijn teamgenoot Seymour Hadwen zich aanbiedt. son zijn taak van puntenma- ker over. Tatham beet zich nog feller vast in Plaat en tien minuten voor tijd stond Ne derland voor het eerst een puntje achter. Het verschil bleef minimaal, maar wel in Nederlands na deel tot Plaat het nog eens van afstand ging proberen. Hij moest wel. Geen van de ande ren durfden van dichtbij het risico van een misser te ne men. Plaat zette de basketbal lers van het land, dat hij na dit toernooi \k>orgoed verlaat weer op winst, 71-68. Tot de laatste twintig seconden bleef die score staan. Ander verlies dan van reputatie leek onmo gelijk tot Cramer, de enige die in de verdediging Johnson had kunnen beteugelen, vier se conden voor tijd de alles-of- -niets-poging van zijn tegen stander verkeerd inschatte. Wat moeizaam was heroverd werd weggegeven. Aan verlenging van Olympi sche illusies mag feitelijk niet meer worden gedacht, want de daarvoor in Grenoble noodza kelijke winst op Bulgarije en Israël lijkt na de demonstratie van tekortkomingen van gis teravond een onmogelijkheid. Israël meldde zich zich na drukkelijk als kandidaat voor de eerste plaats in groep D. De Bulgaren, Nederlands volgen de tegenstander, werden ver slagen met 76-69. Het duel werd gekenmerkt door een opmerkelijke inzet van twee ploegen, die elk sneller en ge varieerder speelden dan Brit ten en Nederlanders samen. Nederland - Groot-Brittannie 71-72 (43-37) Scores Nederland: Wiel 2, Plaat 22. Esveldt 3. Faber 8. Kuipers 14, Cra mer 10, Akerboom 9, Pieterse 0, Van de Lagemaat 3. Groot-Brittannie: Tatham 3. Had wen 10, Johnson 19, Samson 2, Ar chibald 2, Ballogun 5, Way 11. Spaid 20. HAARLEM De Kamer van Koophandel van Haarlem blijft hameren op de economi sche betekenis van het circuit van Zandvoort en de Grand Prix formule 1 voor de bad plaats, de betrokken regio en Nederland. Gisteren heeft de Kamer een protestbrief ge stuurd naar het College van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. In die brief wordt gevraagd om bij de ver gunningverlening in het ka der van de wet geluidhinder voor het circuit alsnog een uitzonderingspositie toe te kennen aan de Grand Prix. Da adviserende commissies van Provinciale Staten gaven in april groen licht aan GS voor een besluit de Grand Prix, met de extra veel lawaai makende formule-l-wagens, na 1988 niet uit te zonderen van de wet op de geluidhin der. Het rapport van het onafhan kelijke adviesbureau Tideman over de toeristisch-recreatieve en economische betekenis van het circuit van Zandvoort be wees, dat de Grand Prix van uitzonderlijk grote betekenis is voor de exploitant, de CE- NAV. Van de 4,2 miljoen gul den grote recette uit het sei zoen 1983 kwam 3,1 miljoen binnen tijdens het formule- -1-weekeinde. De Kamer van Koophandel betoogt in de protestbrief aan GS nogmaals over de uitzonderlijke aspec ten (omzet, personeel, bezoek, belangstelling van de pers) van de Grote Prijs van Neder land en vindt, dat er in rede lijkheid besloten moet worden de Grand Prix als bijzondere bedrijfsomstandigheid aan te merken. Die beslissing is volgens de Kamer noodzakelijk om de exploitatie van het circuit ge zond te houden. Het aantrek ken van financiële middelen is moeilijk zolang het voorbe staan van het circuit op de tocht staat. Volgens de Kamer moet de provinciale overheid zich conformeren aan de op stelling van de landelijke overheid (WVC, Milieuhygië ne en EZ) en de gemeente Zandvoort. Die is positief ten opzichte van het circuit en in het bijzonder de Grand Prix. De Haarlemse Kamer van Koophandel wijst er tenslotte op, dat gezien de standpunten van de ministeries een be roepsprocedure bij de Kroon tot een gunstige beslissing voor de Grand Prix zal lei den. De vertraging, die die proce dure meebrengt in de be drijfsvoering van de CENAV, ziet de Kamer als fnuikend voor het herstel van de econo mie in Zandvoort, die uit de Grand Prix zo'n zestien mil joen gulden aan inkomsten peurt. IUNCHEN Tien jaar a dato krijgt het Neder- inds voetbalelftal de ans zich te revancheren oor de nederlaag in de inale van het wereld- ampioenschap van 1974, ie in München met 2-1 uiferd verloren van West- tiitsland. hetzelfde Olympia-sta- ion wordt op 3 juli door elftallen van toen aan- itreden. Zowel de KNVB ls de Westduitse voetbal- ond DFB heeft die toe- 'gging gedaan. Ook heidsrechter John Tay- |r uit Engeland is uitge- lodigd. ax gaat de onoverdekte lantribunes van stadion De eer overkappen. De werk- amheden aan het in decem- r vijftig jaar oude Amst^r- unse voetbalstadion zullen korte termijn beginnen. De erkapping van de staantri- Jies moet voor het begin van nieuwe competitie klaar inald Spelbos, de nieuwe Wwinst van Ajax, zal tijdens trip door Canada voor zijn tosterdamse werkgever de- uteren. Ook Spitz Kohn, de tt gecontracteerde hulptrai- !r> gaat mee. Jan Mölby, die Ogenomen is in de Deense tetbalselectie, en de zieke gé Molenaar gaan niet mee. Sparta en Excelsior zullen geen fusie aangaan. Het be stuur van Excelsior heeft wet houder Ries Jansen, onder wie in Rotterdam de sport ressor teert laten weten, nog niets te voelen voor een samengaan van Excelsior en Sparta. En kele maanden geleden stelde de wethouder de besturen van de twee clubs voor een fusie aan te gaan en dan een ver nieuwd Woudenstein, het ter rein van Excelsior in Rotter dam-Kralingen, te gaan bespe len. Sparta heeft wethouder Jansen medegedeeld geen overwegende bezwaren tegen een fusie te hebben. De renovatieplannen van het terrein van Excelsior zouden een bedrag van twaalf miljoen gulden vergen. Veertig pro cent daarvan zou in het kader van het terugploeg-experiment van het ministerie van WVC betaald worden door het rijk. Excelsior voelt wel voor een gezamenlijk bespelen van de nieuwe accommodatie op Woudenstein door de twee clubs. Die variant zou de ge meente Rotterdam op een ex tra-bedrag tussen de vier en zes miljoen gulden komen te staan omdat allerlei extra- -voorzieningen moeten wor den getroffen. Daarvoor voelt de gemeente Rotterdam niet. Feyenoord Feyenoord heeft gisteravond een vriendschappelijk duel bij de Belgische eerste-klasser FC Antwerp met 4-3 gewonnen. Bij rust stond de landskampi oen nog met 2-1 achter. Johan Cruijff speelde zeventig minu ten mee. De wedstrijd werd in de slotfase beslist. Voor Feye noord scoorden Hoekstra, Duut, Jeliazkov en Gullit. De schouwers bijgewoond. Feye noord vertrekt morgen voor een korte trip naar Indonesië. Rummenigge Karl-Heinz Rummenigge is er niet in geslaagd de fans van zijn nieuwe werkgever Inter- nazionale Milan al voor zich te winnen. De aanvaller van Bayern München kopte de Westduitsers in de slotfase van het vriendschappelijke duel in Milaan weliswaar naar een voorsprong, maar maakte geen grootse indruk. Een minuut voor tijd verzorgde linksbuiten Muraro de gelijkmaker in het matige duel (1-1), waarin Han- si Müller bij de Italianen naar de kant werd gehaald wegens een wanprestatie. Nieuwelingen Bobby Robson, de manager van het Engelse voetbalelftal, is voor de interlands tegen Schotland (26 mei, Hampden Park) en de Sovjet-Unie (2 juni, Wembley) met een ver rassende selectie voor de dag gekomen. Gedwongen door blessures van verscheidene in ternationals, heeft Robson als opvallendste nieuwelingen de middenvelders Mike Hazard (Tottenham Hotspur) en Steve Op het sportcentrum Papendal werd gisteren de laatste hand gelegd aan de voorbereidingen van de manifestatie „Sport 84", die vandaag werd geopend en tot zondag duurt. Ruim zestig bonden en 120 bedrijven hebben hier informatiestands Ingericht teneinde zich zo goed mogelijk aan het publiek te presenteren. Hunt (West Bromwich) opge roepen. Bovendien nam hij de internationaal weinig ervaren doelman Chris Woods (Nor wich City), Terry Fenwick (Queens Park Rangers) en Gary Lineker (Leicester City) in de selectie op. Robson moet noodgedwongen wel met een onervaren elftal aantreden. Hij kreeg te maken met blessures van Mariner, Rix, Hoddle, Cowans, Devons hire, Butcher, Mabbutt en An derson, terwijl Kennedy, Lee, Blissett en Francis afzegden wegens clubverplichtingen bij respectievelijk Liverpool, AC Milan en Sampdoria. Belgische sehectie De Belgische bondscoach Guy Thijs heeft een bijna'complete nieuwe achterhoede geselec teerd voor het EK in Frank rijk. Alleen Michel Renquin is nog over van de oude defensie. Renquin, in Zwitserland spe lend bij Servette, is één van de zes spelers in de huidige selec tie, die behoorde tot het elftal, dat in 1980 in de finale van de Europese titelstrijd met 1-2 verloor van West-Duitsland. De anderen zijn: Pfaff, Ceule- mans, Vandereycken, Mom mens en Vanderelst. De selec tie telt behalve Renquin nog een „buitenlander" in de per soon van Ludo Coeck van In- ter Milaan. De voorlopige selectie van Bel gië ziet er als volgt uit: doel: Jean-Marie Pfaff (Bayern München), Jacques Munaron (Anderlecht), Wim de Coninck (Waregem); verdediging: Mi chel Renquin (Servette), Paul Lambrichts (Beveren), Michel de Wolf (Molenbeek), Walter de Greef (Anderlecht), Michel de Groote (Anderlecht), Leo Clijsters (FC Waterschei); mid denveld: Frank Vercauteren (Anderlecht), Jan Ceulemans (FC Brugge), Ludo Coeck (In- ter Milaan), René Verheyen (Lokeren), René Vandereyc-< ken (Anderlecht), Raymond Mommens (Lokeren), Francois Vanderelst (Lokeren) Leo Vanderelst (FC Antwerp), T&eunis (Beveren); aanval: Er- win Vandenbergh (Ander lecht), Alexander Czerniatyns- ki (Anderlecht), Nico Claessen (Seraing), Eddy Voordeckers (Waterschei), Willy Wellens (FC Brugge) BADMINTON Thomas Beker in Koeala Loem- poer (halve finales, heren): China- Engeland 4-1, Indonesië - Zuid-Ko- rea 5-0. Ueber Cup (halve finales, dames): China - Zuid-Korea 5-0, Engeland- Denemarken 3-2. BASKETBAL Pre-olympisch toernooi in Frank rijk Groep A (Le Mans): Griekenland- -Zwitserland 95-77 (52-39); Spanje- -Turkiie 111-74; groep B (Saint Quentin): Zweden-Ierland 95-51 (42-23); Frankrijk-België 111-105; groep C (Orleans): West-Duitsland - Oostenrijk '88-65 (40-25); Sovjet- -Unie - Finland 111-88; groep D (Grenoble): Groot-Brittannie - Ne derland 72-71 (37-43); Israël-Bulgarije 76-69 (38-32). PAARDESPORT Koersen van Hilversum: EERSTE KOERS, 2000 meter: 1. York Petulance (L. Dooper) 1.20,8; 2. IJzeren Hein; 3. Wieneke K Toto: winnend f. 2,10, plaats f. 1,50, f. 1,50, f. 3,10, koppel f. 5,20, trio f. 197,40. TWEEDE KOERS, 2000 meter: 1. Wapoloh Topfok (P. Petersen) 1.22,8; 2. dead heat nr. 3 Wodjek en nr. 10 Yager Atlantic. Niet gestart Yllucy. Toto: winnend f. 1,80, plaats f. 1,40, nr. 3 f. 3,10, nr. 10 f. 1.80, koppel 3/8 f. 7,70, 8/10 f. 2,40, trio 8/3/10 f. 36,10, 8/10/3 f. 26,60. DERDE KOERS, 2000 meter: 1. Yo- boko du Bois (A. Zwaan Jr.) 1.21,3; 2. Yvere Westfrisia; 3. Weekend Love. Niet gestart Wendi Randalis. Toto: winnend f. 6,00, plaats f. 2,20, f. 1,90, f 5,40, koppel f. 8,80, trio f. 476,10. VIERDE KOERS. 2440 meter. 1. White du Bois (R. Kromkamp) 1.22,2; 2. Woodsong; 3. Vedan. Niet gestart Worry Marco, Wellino Terraise en Vanessa B. Toto: winnend f. 2,90, plaats f. 2,80, f. 1,20, f. 2,70, koppel f. 6,10, trio f. 101,90. VIJFDE KOERS, 2000 meter: 1. Woodstock Rodney (M.L. v.d. Togt) 1.21,0; 2. Velocitas Kwik; 3. Wodan Weber. Toto: winnend f. 23,20, plaats f. 4,00, f. 3,20, f. 2,60, koppel f. 86,80, trio f. 597,50. ZESDE KOERS, 2400 meter: 1. Wio van de Lente (J. van Dooyeweerd) 1.23,0; 2. Yamet Rotary; 3. Vivat Rod ney. Toto: winnend: f. 3,70, plaats f. 1.10. f. 1,10, f. 2,40, koppel: 3,70, trio f. 356,90. ZEVENDE KOERS. 2000 meter 1. Vasco D. (T. Smeding) 1.20,3; 2. Whirl Pride; 3. Vite Bloemenlust Niet gestart: Ted Olivier. Toto: win nend: f. 3,40, plaats: f. 1,90, f. 1,50, f. 2,30, koppel: f. 5,40, trio: f. 60,50. ACHTSTE KOERS. 1609 meter 1. Waystar Mendel (J. de Leeuw jr.) 1.19,4; 2. Virginia Zuilen; 3. Vorst Boszorg. Toto: winnend: f. 1,60, plaats f. 1,10, f. 2,70, f. 1,50, koppel f. 8,20, trio f. 64,50. NEGENDE KOERS. 2000 meter: 1. Sir van Hanegem (M.A.B. Brouwer) 1.19,3; 2. Sara du Bois; 3. Urica Marij ke; Toto: winnend: f 5,40, plaats: f. 2,70, f. 3,30, f. 2,60, koppel: f. 10,50, trio f. 136,60. TIENDE KOERS. 2000 meter. 1. Up mite (H.W. Schoonhoven) 1.20,4; 2. Wiek; 3. Wapper M. Toto: winnend: 3,40, plaats f. 1,60. f. 1,90, f. 2.90, kop pel f. 63,40, trio 435,70. TOT A LISATOROMZET: f. 323.544. SOFTBAL Hoofdklasse: Bloemendaal-Terras- vogels 3-5; DSS-Onze Gezellen 7-0; HHC-HCAW 1-2 (10 innings). TENNIS Open kampioenschappen van Ita lië in Rome (perste ronde heren enkelspel) Gomez (Ecu)-Colombo (Ita) 6-2, 6-2; Wilander (Zwe)-Casal (Spa) 7-5, 5-7, 6-2; Slozil (Tsj)-Vilas (Arg) 6-2, 6-2; Krickstein (VSt)-Telt- scher (VSt) 4-6, 6-3, 6-2; Glickstein (Isr)-Brown (VSt) 7-6, 7-6; Jarryd (Zwe)-Mecir (Tq) 6-3, 6-0; Edberg (Zwe)-Giammalva (VSt) 7-5. 6-2; Pa- natta (Ita)-Luna (Spa) 7-5, 6-1, Clerc (Arg)-Gonzales (Par) 6-3, 6-1, Dick son (VSt)-Tulasne (Fra) 2-6, 6-3, 6-4; Leconte (Fra)-Castellan (Arg) 6-2, 7-6; Arias (VSt)-Motta (Bra) 6-2, 6-2; Aguilera (Spa)-Higueras (Spa) 6-4, VOETBAL Vriendschappelijke interland (Kouvala): Finland - Sovjet-United 3-1. Bekerfinale Oostenrijk: Rapid Wien-Austria Wien 2-0 (eerste wed strijd 1-3); Rapid winnaar. Engelse league: Liverpool-Norwich. 1-1. Zaterdagamateurs, le klasse C: SC Genemuiden-AVW '66 2-0 WIELRENNEN Internationale Wieier Avond Zes- Wee rs (Den Haag) 1.59.17, 2. R. Smit (Haarlem), 3. op 40 sec. B. Jou- venaar (Den Haag), 4. G Looyenslein (Noordwijkerhout), 5. P. Hogervorst (Pijnacker), 6. J. Hogervorst (Pijnac- ker), 7. N. Toussaint (Naaldwijk), 8. B. Rasenberg' (Terheijden), 9. H de Boer (Hilversum), 10. A. Hermans (Voorburg), 11. G. Zwaan (Voorscho ten). 12. J. Erades (Leiden), 13. T. Vrolijk (De Lier), 14. L. Janszen (Al phen), 15. R. Bravenboer (Rotter dam), 16. B. van Soest (Delft). 17. W. van Rijswijk (Rijswijk). 18. A Kroon (Volendam), 19 R de Ruiter (Sche- veningen). 20. Cosstick (Engeland). Alg. klassement: 1. Van Weers 24 pt. 2. Looyenstein 16 pt, 3. P. Hoger vorst 14 pt, 4. Smit 13 pt, 5. Jouve- naar 8 pt. Ploegenklassement- 1 Markthof- /De Wit 108 pt, 2 Excelsior 66 pt. 3. Du Prie 62 pt. 4. Concorde 47 pt, 5. De Spartaan 30 pt. Vredeskoers (zesde etappe van Praag naar Mlada Boleslav over 141 km): 1. Achim Stadler (WD1) 3.10.53; 2. Ludek Styks (Tsj) op 4 sec 3. Liugino Giovenzana (Ita) op 38 sec., 4. Olaf Ludwig (OD1) op 46 sec 5. Uwe Raab (ODÏ) z.t.; 8. Mathieu Hermans (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Nentcho Staikov (Bul) 20.50.02; 2 Oegroemov (Sov) op 15 sec.; 3 Olaf Ludwig (ODD op 54 sec 4 Uwe Raab (OD1) op 1.00; 5. Sergej Soekho- roetsjenkov (Sov) op 1.30; 12 Hans Dames Texas/DHB bijna in finale DEN HAAG De dames van HS-Texas/DHB heben giste ren ook hun tweede zaalvoet balwedstrijd om het Neder lands kampioenschap gewon nen. Bij FC Tonyfreriks uit Eindhoven werd een zege ge boekt van 6-1 (2-1). Vrijdag om 20.30 spelen de Texaanse da mes een thuiswedstrijd in sporthal Overbosch en bij winst zijn ze zeker van plaat sing voor de finale.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15