Utrecht en Zuid-Holland herzien provinciegrens WOERDENSE VERLAAT NAAR NIEUWKOOP Alle goede dingen bestaan in drieën. JÜ" CetcLe Somont Overvolle Scheepjeskerk voor feestvierend Bernarduskoor Geslaagde Nacht van Ter Aar LEIDEN/REGIO ÊeicUcSommit APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 18 mei waargenomen door de Apotheek Centraal in Leiden en Apotheek Boehmer in Leiderdorp. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.00 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u. en T8.30-18 45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkliniek zijn dage lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19.00 u. De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou ders van kinderen kan er een af wijkende tijd afgesproken wor den met de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- 15.00 u. en van 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek va ders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik- BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau, Ketelboe- terssteeg 10, tel. 130775; Afde ling wonen en werken: ma. 18.30-20.30, wo. 10.00-12.00, do. 18.30-20.30. Afdeling belas tingen: di. 18.30-20.30, wo. 18.30-20.30. Klachtenbureau: di. 18.30-20.30, do. 18.30-20.30. DIERENHULPDIENST Hulp verlening aan verongelukte hon den, katten, vogels, e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Warmond en Zoe- terwoude. Tel. 071-220021. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2, tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u., do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stich ting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezins verzorging, Rembrandtstraat 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00- 10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELE FOON Op woensdag- en za terdagmiddag van 14-18 u. tele foon 071 - 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c. spreekuur dage lijks 14.00-15.00 u.; do. ook 19.00-20.00 u.. tel. 142144. Spreekuur gemeentelijke sociale dienst: di 14.00-15.00 u. Apollo- laan 1a, Zuid-West; do. 14.00- 15.00 u. Herensingel 3. Leiden Noord. Ook tel. van 09.00-10.30 via 766600, afdeling maatschap pelijk werk. RAAD VAN ARBEID Hoge Rijndijk 306, Leiden, tel 071- 899375. Kantoor geopend ma. t/m vr. 9-12 u. 14-16 u. Telefoni sche informatie over kinderbij slag: 8-12 u. VRIJWILLIGERS CENTRALE Langegracht 246a, Leiden. Tel. 149064. Dagelijks bereikbaar van 9.00-17.00 u. voor informa tie over vrijwilligerswerk en cur sussen of een persoonlijk ge- CASPER-afwikkeling bittere pil voor Nieuw veen NIEUWVEEN Een bittere pil krijgt de raad van Nieuwveen morgenavond te slikken tijdens de raads vergadering, waarin B en W het voorstel doen om de overname van Casper financieel af te wikkelen. De lasten van door Casper afgesloten geldleningen zullen naar rato van het aantal inwoners toegerekend worden aan de deelnemende gemeenten. Voor Nieuwveen be tekent dat een schuld van 6,7 ton. Het gaat dan om twee geldleningen bij de Bank voor Nederlandse Ge meenten. De eerste is een lening van 641.600 gulden met een rente van ruim 11,5 procent die in 23 jaar moet worden afbetaald, hetgeen jaarlijks neerkomt op 81.045 gulden en 76 centen. De tweede lening bedraagt 30.500 gulden met een rente van bijna 7,8 procent, af te lossen in 14 jaar. Daarnaast dient ook nog een aandeel in de exploitatietekorten van 1980/1983 te worden be taald, groot 166.933 gulden en 29 cent en van 1984 13.512 gulden en 95 cent, in totaal 180.506 en 24 cent. Kerkeveiling: 63.000 gulden NOORDWIJKERHOUT De kerke- veiling van de Jozefparochie in Noord- wijkerhout bracht vrijdagavond 64.000 gulden op. Grote geldmaker was de lo terij. Van de geveilde artikelen bracht een aantal meer dan 400 gulden op. De traditionele honderd stoelen voor een maaltijd voor honderd gulden met de pastoor in Leeuwenhorst, werden ook allemaal weer verkocht. Het was dit jaar drukker dn ooit in hotel Van der Geest. Pastoor Van der Plas was duide lijk tevreden over de opkomst en op brengst. „Een prachtige opbrengst in een crisistijd", aldus de pastoor. Tot drie uur 's nachts werd er door geveild. En zelfs op dat late uur was de zaal nog half vol. Gouden kloosterfeest AARLANDERVEEN De in Aarlanderveen geboren Zita Bocxe (78) trad 50 jaar geleden op 30 april toe tot de congrega tie van de zusters Francisca nen van de H. Elisabeth te Breda. Zuster Zita Bocxe heeft van 1931 tot 1970 gewerkt in het St. Elisabeth Ziekenhuis aan de Hooigracht in Leiden, waarvan de laatste jaren als Eerwaarde Moeder. Nadat het St. Elisabeth Ziekenhuis naar Leiderdorp verhuisde, is zus ter Zita Bocxe vertrokken naar het Moederhuis van de congregatie. Daar wordt mor gen in familieverband, het gouden professiefeest gevierd. Nieuwe predikant in Sassenheim SASSENHEIM Kandidaat J.M. Aarnoudse uit Apelsoorn doet woensdag 23 mei zijn in trede als predikant van de Christelijk Gereformeerde kerk van Sassenheim. Hij wordt 's avonds om half acht bevestigd door prof.dr. J.P. Versteeg uit Apeldoorn. Kan didaat Aarnoudse, die zijn theologische opleiding genoot aan de Rijksuniversiteit van Utrecht en de Theologische Hogeschool in Apeldoorn, is 28 jaar oud, gehuwd en vader van een kind. Hij en zijn gezin zoe ken geschikte woonruimte in Sassenheim. LEIDEN De provincies Utrecht en Zuid-Holland zijn het eens geworden over aanpassingen van de grens tussen beide provin cies. Zuid-Holland verzet zich niet langer tegen de overgang van de gemeen te Woerden (ruim 25.000 inwoners) naar Utrecht. De gemeente Woerden zelf is voorstander van deze overgang. De nieuwe provinciegrens komt te liggen op de spoorlijn Utrecht-Den Haag. Dit heeft een woordvoerder van de provincie Utrecht meegedeeld. Het akkoord tussen Utrecht en Zuid-Holland maakt aanpas sing noodzakelijk van het Utrechtse plan voor de ge meentelijke herindeling van het westelijke deel van de pro vincie. Zo voorzag dit plan in de overgang van de gemeente Driebruggen naar Utrecht, maar volgens het akkoord moet deze gemeente worden gesplitst in een Zuidhollands en in een kleiner Utrechts deel. Driebruggen zelf wil Zuidhollands blijven. De pro vincie Utrecht wil de kernen Driebruggen en Waarder van wege de oriëntatie op Gouda en Woerden Zuidhollands la ten en later bij Reeuwijk voe gen. De kernen Papekop en Nieuwkoop. Hoewel Gedepu- Hekendorp (1.500 inwoners), teerde Staten van Utrecht be- voornamelijk gericht op Oude- seffen dat met name de inwo- water, moeten bij Utrecht ko- ners van Wilnis en het Kame- men en later bij Oudewater rikse deel van de kleine kern worden gevoegd. Woerdense Verlaat liever bij Utrecht en Zuid-Holland zijn Utrecht blijven, is toch voor ook nog enkele kleinere grens- deze oplossing gekozen omdat correcties overeengekomen: de bevolking in haar geheel Zo gaat de polder Achttienho- meer gericht is op Nieuwkoop, ven over naar Utrecht en Het aangepaste Utrechtse her wordt ingedeeld bij de ge- indelingsplan wordt naar ver- meente Zegveld. De provincie- wachting medio juni voorge- Utrecht wil Zegveld later aan legd aan de betrokken ge- Woerden toevoegen. Een deel meenteraden voor aanvullend van de polder Blokland gaat commentaar. De statencom- van de Utrechtse gemeente missie Bestuurlijke Organisatie Mijdrecht naar het Zuidhol- vergadert volgende week vrij- landse Nieuwveen. dag over het principe-akkoord Het Woerdense Verlaat, dat in met Zuid-Holland. Gedepu- drie gemeenten in twee pro- teerde Staten zullen daarna vincies ligt, wordt ingedeeld hun definitieve standpunt be- bij de Zuidhollandse gemeente palen. Schedelletsel jongen Ter Aar TER AAR Een 8-jarig jon getje uit Ter Aar liep een scheurtje in zijn schedel op toen hij zaterdag van zijn fiets viel. Het slachtoffertje speelde omstreeks twee uur in de 's Gravendijkstraat toen hij plot seling ongelukkig ten val kwam. Hij is overgebracht naar het Leiderdorpse Elisa beth-ziekenhuis. Op Dreef wint korfbal SASSENHEIM De school Op Dreef heeft zaterdag de wisselbeker van het school- korfbaltoernooi van Sassen heim in de wacht gesleept. Tweede werd de Kompas- school, gevolgd door Spring plank en de Parkschool. In to taal namen 31 ploegen in ze ven poules aan de wedstrijden deel. Alkemade huldigt wereldrecord houders ALKEMADE De houders van het Wereldduurrecord zaalvoetballen zijn vrijdaga vond officieel gehuldigd tij dens een feestelijke bijeen komst in de kantine van sport hal „De Tweesprong". Wet houder N. Verhaar overhan digde bij die gelegenheid de netto-opbrengst van de record verbetering aan de voorzitters van de EHBO verenigingen van Roelofarendsveen en Oude Wetering, in de vorm van een cheque ter waarde van zesduizend gulden. De feestelijke huldigingsavond vormde het sluitstuk van een succesvolle poging om het ab solute wereldduurrecord zaal voetballen op achtentwintig uur te vestigen. Gerard Straver, voorzitter van de Stichting „wereldrecord zaalvoetbal Alkemade", ver telde in Zijn inleiding over de gedegen voorbereiding van het evenement. De voorzitters van de EHBO-verenigingen van Oude Wetering en Roelofa- rensveen, de heren Van Vel- zen en Buitenhuis, uitten in hun dankwoord vooral veel bewondering voor het record team. Wethouder Verhaar was het met hun woorden eens en voegde daaraan toe: „Het idee was snel geboren, het feit in 28 uur beslist, maar vooral de trainingsopbouw in de tussen liggende periode heeft mijn grootste bewondering afge dwongen. Namens het gemeentebestuur, de overige sponsors en de or ganisatoren van het recorde venement overhandigde hij prachtige herinneringscadeaus aan de spelers, de trainers, coaches en organisatoren. Ver meldenswaard is een prachtig speciaal vervaardigd Delfts Blauw tegeltableau met onder meer de portretten van de spe lers. Het bord krijgt een plaatsje in de kantine van de sporthal in Roelofarendsveen. De avond werd besloten met stukken uit een in totaal 23 uur durende video-film over de voorbereiding en de record- verbetering zelf. Rommelmarkt Mede dankzij het aangena me weer genoten diverse rommelmarkten in de regio dit weekeinde volop be langstelling. Zo ook bij De Saksen in Sassenheim, die zaterdag op de Gouver neurlaan tal van welvaarts- resten hadden uitgestald. De opbrengst hier was vijf duizend gulden. Drie prima tennisballen verpakt in een handige koker, krijgt u cadeau voor het aanbrengen van een nieuwe abonnee voor deze krant I van de Leidse Courant Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Bank/gironummer: Stuur een koker met tennisballen naar: Naam__I Adres Plaats/Postcode. I Telefoon Stuur deze bon in open envelop geen postzegel plakken naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 998, M| Jj500 VD Den Haag. WARMOND/VOOR HOUT De gemeenten Warmond en Voorhout kopen samen een vuilnis auto. De commissie econo mische aangelegenheden in Warmond vergadert daar woensdag over, in Voorhout neemt de ge meenteraad donderdag avond al een beslissing. In januari werd door War mond besloten de samenwer king met Voorhout inzake het ophalen van huisvuil voort te WARMOND EN VOORHOUT DELEN VUILNISAUTO zetten. Privatisering van het week in Warmond ingezet. Als ophalen, van huisvuil werd na realisering van de woon- toen afgewezen. Met de ge- wijk Oosthout in Voorhout meente Voorhout is overeen- meer capaciteit nodig is, mag stemming bereikt over de aan- dat geen extra kosten voor koop van de vuilniswagen en Warmond met zich meebren- het gebruik daarvan voor de gen. Voor Warmond gaat de komende jaren. De vuilniswa- nieuwe vuilniswagen nu gen wordt twee dagen per 85.710 gulden kosten. Eveneens in de commissie eco nomische aangelegenheden van Warmond zal het voorstel ter tafel komen om geen me dewerking te verlenen aan de aanschaffing van een alarmin stallatie voor de School met de Bijbel en de Triangel. Het col lege onderschrijft het stand punt van de politie dat een dergelijke installatie slechts zin heeft als die is aangesloten op een centrale meldingspóst. Een braakwerende kast acht men wel zinvol en voorgesteld wordt daar dan ook wel mede werking aan te verlenen. Expositie Galerie De Barg aan de IVoudsedijk in Rijnsaterwot v de herbergt een expositie met aquarellen en zeefdrui r ken van de in Alphen aan den Rijn woonachtige Ja j) van Zonneveld. De aquarellen zijn vakantie-impressie y uit Frankrijk, voornamelijk landschappen, die zij t vereenvoudigd tot de meest essentiële vormen. Jan va j Zonneveld is werkzaam als tekenleraar. Naast zij werk is er nog keramiek te zien van Noor Camstra eb handbeschilderde zijden sjaals van Elisabetta Sondir De Barg is geopend op vrijdag, zaterdag en zondag vaL 14-17 uur en na telefonische afspraak: 01721-7162. D,^ Barg is gevestigd IVoudse Dijk 12 (richting \Voubrugz ge). Babykleertjes I De inzamelingsactie in Noordwijk van wol en babykleei tjes voor de bevolking van de Boven Voltaanse dorpel, Kera, Kosso en Soukuy is zeer succesvol verlopen, vele do zen babykleertjes zijn al naar de dorpen gestuurd en va s de vrouwen daar is al bericht gekomen dat ze de wol heb ben ontvangen en blij zijn hun baby's goed te kunnen kif den en warme kleding te breien. Omdat de stroom dooi gaat blijft het inzamelingspunt in het Kruisverenigingsge bouw aan de Van Panhuysstraat voor de wolresten en ba by kleertjes nog even geopend. Kwartet Er wordt druk gewerkt aan de uitgave van een „Kait wijk-kwartet". Dit betreft een officiële uitgave van heij kwartetspel met op de achterkant van iedere kaart ha' gemeentewapen. De Jeugd- en Sportraad Katwijk geeiI het kwartet uit. Het is de bedoeling dat in oktober hé\ kwartet officieel aan het gemeentebestuur wordt aan geboden. De opbrengst van het kwartet is besteml voor de verenigingen die de spelen aan de man gaai brengen en voor een service-verleningsproject van dj2 Jeugd- en Sportraad dat bedoeld is om het werken vooi\ de verenigingsbesturen makkelijker te maken. h CDA Het CDA-Sassenheim houdt dinsdagavond een openban bijeenkomst in De Oude Tol aan de Hoofdstraat. Spreker ij het Tweede Kamerlid Fred Borgman uit Aalsmeer, die aiP onderwerp heeft „Gezondheidszorg ook in de toekomst bel5 taalbaar?". Aanvang acht uur. Rommelmarkt Binnenkort organiseert de hervormde jeugdraad vai Zoeterwoude de jaarlijkse rommelmarkt. Daar on wordt deze week een grote inzamelingsactie gehouden Dinsdag worden in het gebied Hoge Rijndijk de spul len opgehaald en woensdag is de dorpskern aan di beurt. Degenen die al eerder hun spullen kwijt willei kunnen contact opnemen met de beheerder van On Huis, tel. 01716-1172. De rommelmarkt zelf wordt gt houden op zaterdag 19 mei in Ons Huis. Traditiegt trouw zullen dan ook allerlei ambachtelijke neven-at tiviteiten plaatsvinden. Badminton Het eerste Zoeterwoudse kampioenschap badminton is 1 het enkelspel gewonnen door Marjan Zwerver (Meerburg bij de dames en Rob Burgerjon (Meerburg) bij de herenJ Het dames-dubbel werd een zege voor Ineke Groen eift MarjaMooijman (Shuttlewoude), terwijl in het herendul bel Jaco Lemmerzaal en Jaap Prooijen (Shuttlewoude) a. eerste .eindigden. Het gemengd-dubbel werd gewonnei door Meerburg-koppel Aad de Vrind en Hanny Dames. D wedstrijden werden gespeeld in de Klaverhal. St. Jorismarsen trekken 3000 deelnem OEGSTGEEST Het was zaterdagmiddag op het terrein „Oud Poelgeest" weer een en al scouting wat de klok sloeg burgemeester M. Th. van de Wouw van Voorhout, de 38e n nale St. Jorismarsen voor geopend verklaarde. Er waren duizend welpen, kabouters, padvinders en padvindsters Oegstgeest gekomen om sportief de omgeving te verkei over afstanden van 7 1/2, 10 en 15 kilometer. Een kleinere name dan men gewend was maar dit zal waarschijnlijk gek hebben aan het feit dat er sprake was van een groot aantal delijke evenementen waaronder die van de Nationale fiets Langs de routes, waarvan er een voor het eerst door een van de Merenwijk liep, hielden EHBO en Rode Kruis een a in het zeil. Er waren nogal wat blaren en volgens een I Kruismedewerkster lag dit voornamelijk in het te lichte scl sel. Of de padvindsters die deelnamen op rolschaatsen er last van hadden werd niet gemeld. Een ambulancewagen het Rode Kruis ging in de omgeving van de Groene Kerk ui bocht en werd beschadigd weggebracht. Er deden zich geen soonlijke ongevallen voor. Een deelnemertje liep tijdens de i sen een knieblessure op. HAZERSWOUDE Hoogte punt van de viering van het honderdvijftigjarig bestaan van het Sint-Bernarduskoor was gisteren de plechtige Eu charistieviering in de Scheep- jeskerk in het Hazerswoudse buurtschap Groenendijk. Het zanggezelschap vertolkte tij dens deze plechtigheid een mis die het op 15 februari 1853 ge storven koorlid Dirk- Koot componeerde; een ver familie lid van deze Koot, koorlid Nico Wesselingh, herschreef overigens de (verloren gegane) orgelpartij en voegde een alt partij aan de oorspronkelijk driestemmige compositie toe. Hoofdcelebrant tijdens de mis viering was pater Dominicus Wolf, pastor van de parochie; deken Frans Bull, van het de kenaat Zoeterwoude en pater Nico Wesselingh, benedictijn, fungeerden als concelebran ten. De voorzitter van het kerkbe stuur, A. J. Vos, gaf bij zijn in leiding op de kerkelijke vie ring een historisch overzicht. Hierbij maakte hij melding van de ups en downs in het anderhalve eeuw durende be staan van het Bernarduskoor. Zoals bekend, dreigde het ge zelschap in 1977 op te houden te bestaan en zwierf het an derhalf jaar door de regio, zon der dat in „eigen" Scheepjes- kerk werd gezongen. Vos wenste het Bernarduskoor, een der oudste (kerk)koren van ons land, namens de paro chie van de HH Bernardus en Michael nog een heel lang le ven toe. Deken Buil wees op de die nende en vormende taak van het gezelschap, dat volgend jaar Frans Wesselingh twaalf- eneenhalf jaar als dirigent voor zich weet. Hij prees de kwaliteit die de jubilaris in de loop der jaren heeft laten ho ren. Een goede samenwerking tussen zangers en zangeressen en de andere van de parochie gemeenschap vindt deken Buil van levensbelang voor een goed functioneren in de Kerk. Pater Dominicus Wolf vond het jubileum van het Bernar duskoor een feest voor de ge hele Groenendijk. In het begin van de jaren zeventig stonden in dit buurtschap duizend in woners als rooms-katholieke geregistreerd. Nu leven er nog zo'n vierhonderd. De pastor vond het vreugdevol, dat zove- len, Groenendijkers en oud- Groenendijkers, het feest wa ren komen opluisteren. In die overvolle Bernarduskerk ver tolkte het feestkoor overigens niet alleen de mis van Dirk Koot, een compositie dus uit de vorige eeuw, maar ook „eenvoudig" Gregoriaans, beurtzangen en Nederlandsta lige liederen. Dit alles onder directie van Frans Wesselingh en met orgelbegeleiding van Jan Wesselingh. De fluitiste Thecla Hekker en de organiste Hanny Hekker-Wesselingh verleenden eveneens hun me dewerking. In het Groenendijks parochie huis (Pleyn '68) togen zeer ve len ter receptie. Ze ontmoetten daar vele oude bekenden, on der wie Jan Wesselingh sr., die thans in Oosterhout in een bejaardenhuis woont, maar in het verleden meer dan vijftig jaar het koor uit de Groenen dijk leidde. Het feest kon voor voorzitter De Jong al niet meer stuk, nu zovelen de kerkdienst hadden bijgewoond. Jan Wesselingh sr., ruim negentig jaar, kreeg het eerste exemplaar overhan digd van het boek over 150 jaar Bernarduskoor, dat zijn kleinzoon Nico Wesselingh met andere koorleden samen stelde. Overigens, Wesselingh senior schreef twee jaar terug nog een mis voor „zijn" koor. In de loop van dit jaar zullen in de Scheepjeskerk enkele musici optreden; onder hen bevinden zich de organisten Simon Stelling en Albert de Klerk. Het feestjaar wordt op 8 februari 1955 in genoemd kerkgebouw afgesloten met een concert vanwege het feit dat gedurende honderd jaar een telg van het geslacht Wes selingh met de koorleiding is belast. Het gemeentebestuur van Hazerswoude heeft ter ge legenheid hiervan Herman Strategier opdracht gegeven een compositie te vervaardi gen die op die achtste februari kan worden uitgevoerd. Twee deelnemers aan het paalzitten hielden het 35 uur vol. TER AAR „Iets minder be langstelling, maar toch zeer geslaagd", zo typeerde mede organisator Sjaak v.d. Zwaan van de jongerenvereniging De Schakel de van zaterdag op zondag georganiseerde „Nacht van Ter Aar". Voor de vijfde maal in successie waren door de jongerenvereniging weer allerlei activiteiten op touw gezet. Van zaterdagochtend 9.00 uur tot zondagavond kon men genieten van poppenthea ter, goochelacts, een bandparo- dist, volleybalwedstrijden en vele bizarre recordpogingen. De winst bij het volleyballen ging naar Otto-stars, een gele genheidsvolleybalteam be staande uit teamleden met de naam Otto. Voor wat betreft de recordwedstrijden kwam het paalzitten op naam van Rob Akerboom met 35 uur te- samen met Nico Groen in 't Wout die tot dezelfde prestatie kwam. Het record plankliggen ging naar John v.d. Ploeg 32 uur, met Menzo Leb uur) op de tweede plaats. I Straver bracht het bij „bierviltjeshappen" tot stuks van deze droge Grote volhouder bij het per-knijpen was Simon Geest met 4 minuten, 5! conden. Bij het „paraplu gen" tenslotte wist Peter je het 2 minuten en 20 si den uit te houden en daarmede de winnaar.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4