Dertiende speeldag brengt Fides Pacta geen geluk Atletes AAV'36 op weg naar promotie OASE mist kampioenschap SPORTTRIBUNE Hollandia roeiwedstrijden steeds minder in trek ALPHEN AAN DEN RIJN - Hoewel Njord de viering van het 22ste lustrum met het or ganiseren van de Hollandia roeiwedstrijden geslaagd luis ter bijzette, kan men zich zo langzamerhand toch gaan af vragen of deze wedstrijden niet beter naar de Amsterdam se Bosbaan kunnen worden verplaatst. De slechte roeiom- standigheden, de bochtige baan op de Oude Rijn en het feit dat deze wedstrijden niet meer als klasserend worden beschouwd, maken het voor de meeste ploegen nauwelijks meer de moeite waard om te komen. Er was overigens nog een an dere reden dat de nationale top dit weekeinde volledig ontbrak in Alphen aan den Rijn. De toppers bereiden zich immers allen voor op de wed strijden van komend weekein de in het Franse Vichy. Een evenement dat als belangrijke selectie kan worden gezien voor de Olympische Spelen en de Wereldkampioenschappen. Met name de Njord ploegen profiteerden gisteren van het ontbreken van die echte top pers. Beide hoofdnummers werden een prooi voor Njord. De zware acht door een echte Njórd-ploeg, de damesvier door een combinatie van Njord en Die Leythe. In die vier ook de winnares van de skiff, Let- ty Wessel. Ook 'de senior A lichte acht en lichte vier met stuurman werden door Njord gewonnen. Van Asopos de Vliet kwamen er slechts drie ploegen winnend over de streep. De dames nieuwelin gen dubbelvier, de dubbel twee bij de heren en de senior twee met stuurman. Avondzesdaagse start in Leiden LEIDEN De internationale wieier avondzesdaagse (IWAZ), een reeks van zes cri teriums voor amateurs uit bin nen- en buitenland, start van avond om 19.00 uur in Leiden. Evenals vorig jaar is de orga nisatie in handen van Swift, in samenwerking met Joop Rie thoven en rijden de renners 80 kilometer over een parcours met start en finish op de Steenstraat. Onder de deelne mers bevinden zich ruim 10 Swiftrenners, waaronder po tentiële (rit)winnaars als Paul Kooijman en Jan van Straaten (Du Prie). Na één rit op de Scheveningse Zuid-Boulevard en drie ritten in Den Haag, zal de slotrit over 100 kilometer zaterdag' middag plaatsvinden in Noordwijk Binnen. De start is dan om 16.30 uur. Ook dan is de organisatie in handen van Joop Riethoven en Swift. MAANDAG 14 MEI 1984 LEIDEN In de eerste ronde van de atletiek competitie hebben de Spartaan heren, de Bata ven en de AAV dames zich kandidaat gesteld voor een finaleplaats. Promotie lijkt echter al leen voor de Alphense dames in het verschiet te liggen omdat de andere kandidaten zich niet met de topplaatsen bemoeien. De Spartaan dames staan ver onderaan op de rang lijst en lijken daar erg lastig vandaan te kunnen komen. De dames van Holland voldeden bij hun debuut in de eerste klasse goed met een achtste plaats, iets wat de heren in Vught in de Hoofd klasse ook voor elkaar boksten. De heren van Bataven traden met een bijna ideale ploeg aan en weerden zich knap. De heren van Holland kwa men in Vught niet helemaal op volle sterkte aan de start door blessures en familie om standigheden. Niettemin een score van 27.278 punten. Hier voor zorgden Gert Jan Palm die 15.7 seconden nodig had voor de 110 meter horden, op de voet gevolgd door Walter Botman met 16.1 seconden. Michel Moll en Jek Persoons liepen beiden in aparte series goede tijden van 1.54.1 en 1.54.3 minuten. Frans Blom kwam op de 400 meter tot 50.3 seconden en nieuweling Ruud Waayer wierp de kogel en de discus naar grote afstanden (11.02 en 38.14 meter) met de bij een nieuweling behorende techniek. De 3000 meter stee ple chase leverde Martien van der Hoorn een goede 9.16.5 en Rob Brouwer 9.28.3 minuten op. Op de 1500 meter kwamen zowel Niek Klinkenberg als Robin Pearson net niet onder de magische vier minuten. Voor beiden wel een record (Klinkenberg 4.02.4 en Pear son 4.04.6 minuten). Op de 400 meter horden scoorde Menno Swier een uitstekende 54.2 se conden, terwijl Roel Hendrik- sen weer 56.3 seconden liep. Theo van der Veer zette een knappe 5000 meter neer in 14.36.7 minuten en Jan Jan sen wist nu wel de streep te halen met 15.37.0 minuten. Marc van Vliet tenslotte kwam tot een aanvaardbare 4.30 meter polshoog. De beide estafettes (4x100 en 4x400 me ter) leverden veel punten op met 43.6 seconden en 3.22.9 minuten. In Lisse had men weer veel hooi op de vork genomen met een heren- en een dames eer ste klasse programma. Van de Rob Druppers (links) wint de 400 meter in Lisse voor Henk Brouwer (midden) en Marco Beukenkamp (met donker tenue) regionale verenigingen waren daar liefst vijf ploegen verte genwoordigd: AAV'36 heren en dames, Spartaan heren en dames en Holland dames. Bij AAV'36 is men van twee din gen zeker: De heren komen niet in de finale en de dames promoveren. De promotie van de damesploeg lijkt erg waar schijnlijk gezien het sterke optreden in Lisse. Marian Goedhart pakte uiteraard weer veel punten met 2.18.1 10.91 meter kogel. Ook Kim Nieuwland scoorde veel met haar speerwerpwinst (43.64 meter) en haar goede 35.08 meter discus. Op de loopnum mers was Trudy van Deuren de grote slokop met een uit stekende 12.5 seconden op de 100 en 59.3 seconden op de 400 meter. Karin Douma ver beterde haar beste tijd op de 800 meter tot 2.21.6 minuten en Jacqueline Egberts kwam op de 100 meter horden tot 16.0 seconden. Met de estafet te van 50.5 seconden kwamen zij tot 14.363 punten, slechts 230 achter het Utrechtse Hel las dat nu op de tweede pro motieplaats staat. De heren van AAV bakten er voor het eerst in jaren weinig van. Vele atleten bleven (ver) onder hun kunnen zodat er voor de Alphense heren niet meer dan twee kompetitie- wedstrijden te verwerken zijn dit jaar. Toch waren er wel goede uitzonderingen: Ed van Gemeren kwam op de 1500 meter tot 3.53.2 minuten, Charles den Uijl op de horden tot 16.7 en 58.7 seconden (110 en 400 meter) en Aart Stigter won de 5000 meter in 15.02.6 minuten. Het baatte allemaal weinig want Ruud van Mau- rik (vorig jaar nog nationaal kampioen met 2.05 meter) kwam niet verder dan 1.85 meter. Jos Bosman stootte woensdag nog een clubrecord kogel van 13.37 meter, maar bleef nu steken op een scha mele 12.04 meter. Bij het dis cuswerpen bleef hij toch weer Paul Boere voor (37.70 tegen 37.90 meter), die op zijn beurt bij het speerwerpen niet echt, imponeerde met 07.44 meter. Overigens nog vóór Rene Zorge die niet verder kwam dan 54.66 meter. Het opstellen van een jonge 800 meter loper op de steeple is vragen om on gelukken en die kwamen dan ook. Hij stapte uit na veel te snel geopend te hebben. Al met al een schamele 20.788 punten en een 15e plaats (vo rig jaar nog een finaleplaats). De Spartaan De Spartaan had voor aan vang goede hoop om weer snel terug te keren naar de hoofdklasse waar het dacht thuis te horen. Na afloop werd al snel duidelijk dat een finaleplaats wel tot de moge lijkheden behoort, maar meer ook niet. Met een achterstand van ruim 1000 punten op de nummer twee in de ranglijst moet er voor 3 juni (de datum van de tweede ronde) toch wel het een en ander veran deren om nog serieus aan pro moveren te denken. John van der Zwet zag zijn trainingsar- beid beloond met 58.0 secon den op de 400 meter horden, Gé Paardekooper kwam tot 1.95 meter hoog, John van Loon en Tom de Koning snel den beide naar 15.7 seconden op de 110 meter horden, Hein van Heek evenaarde Tom de Koning bij het polshoog met 3,80 meter en Peter Blokker sprong 6.70 meter ver. Totaal kwamen de heren uit op een puntental van 22.934 en een zesde plaats in de landelijke ranglijst. De dames van Spartaan zul len ongetwijfeld volgend jaar in de tweede klasse tegen stand aan de zusters van Bata ven gaan bieden. Door het wegvallen van een vijftal ze kere puntenvergaardsters en een blessure van Marinda van der Meer was al ingecalcu leerd dat er minder gepres teerd zou worden dan in voorgaande jaren. Maar dat de dames nu met 1600 punten achterstand op de eerste ploeg boven de gevarengrens zitten, had niemand verwacht. On- LEIDEN Fides Pacta heeft op de dertiende speeldag een kostbare ne derlaag geleden in de strijd om het kampioen schap. De fusieclub ver loor met 10-8 van Swift (A), waardoor zij nu de eerste plaats met ZKC'16 moet delen. Ook Zuider kwartier beging een (hal ve) misstap, want zij kwam bij Ready niet ver der dan 7-7. De overige promotieklassers hadden geen belangen meer te verdedigen in hun voor laatste veldwedstrijden. Pernix verloor dan ook van Die Haghe (5-8), ter wijl De Danaïden gelijk speelde tegen De Vinken (5-5). Meteen na rust (6-5) ondernam Fides Pacta verwoede pogin gen om staartclub Swift (A) van zich af te schudden. De Bosbrigade zag op het gravel- veld evenwel veel schoten verwaaien en moest zelfs twee tegentreffers incasseren. Des ondanks leek zij bij 8-7 de zaak alsnog te corrigeren, maar uit het rondspelen sloe gen de Amsterdammers weer tweemaal, en nu beslissend toe. Met zijn derde doelpunt bepaalde Ronald van der Vel den de eindstand op 10-8, waaraan ook Dick Onderwater (3), Hennie Piket en Robin Sommeling een bijdrage lever den. Opnieuw liet Zuiderkwartier in de strijd tegen degradatie een kostbaar punt liggen bij Ready, dat laatste stond. De blauw-gelen hadden een over wicht, maar konden hun voor sprong nooit tot twee treffers of meer vergroten. „Kom je verder voor dan win je die pot", wist interim-coach Boot, die in de zenuwslopende slot fase nog Simone van der Kaay en Aldo Spadon inbracht. Ook zij konden het bereikte 7-7 evenwicht niet meer verbre ken, dat door Charles Stijger (3), Erik van Lunteren (2), Christa Metselaar en Rens Henzen was bereikt. Gebrek aan schotvaardigheid was de belangrijkste factor voor de 5-8 nederlaag van Per nix tegen Die Haghe. De oran jekragen lieten zich in de eer ste helft het hoge tempo van de Hagenaars opdringen, het geen in veel balverlies èn in 2- 5 resulteerde. Na de pauze be zaten de Leidenaren een kwartier lang een overwicht, maar zij konden bij 4-6 en 5-7 niet verder doordrukken. Hierdoor werden goals van El len Jongkind, Kees Brokaar, Kees Hortensius, René Kooien en Peter Kuipers uiteindelijk van nul en gener waarde. Net in de laatste seconden in casseerde De Danaïden nog een treffer van De Vinken, dat zo op gelijkte hoogte kwam: 5-5. Het twaalftal van Van Huis miste de geblesseer de Joyce van Leeuwen, San dra Slingerland en Cees Chris- tiaanse en dat kwam het ver toonde spel niet ten goede. De hoogtepunten waren dan ook op de vinger van één hand te tellen, namelijk de goals van Nelleke de Bruin, Monique Slingerland, Frans Brand, Hennie Devilee en Eric Krom hout. Halverwege de eerste helft nam TOP tegen mede-koplo per Kwiek (Hg) i sprong, maar dat had geen kalmerende uitwerking op de bezoekers. Zij speelden erg ge spannen en misten tot de rust een strafworp en andere kan sen, waardoor de thuisclub kon terugkomen (4-4). Hetzelf de gebeurde later, nadat Karin Baak en Sjoerd van der Klauw voor 4-6 hadden gezorgd. Laatstgenoemde speler scoorde driemaal en had zo met Stella en Anne van der Zaag een be langrijk aandeel in de 6-6 eindscore. Goed op de wind schietend nam Ons Eiland vlot een 8-2 voorsprong tegen SEV via Jan Boon (2), Rob Hasselbach (2), Barry van Duyn, Madeion Martens, Olga Soudan en René Arnoldus. In het vervolg be hield het kampioensteam van Gé van der Water het initia tief, maar nu bleef de afron ding steken. Het werd nog wel 11-3, waarbij Jolanda de Boer (2) en Patrick Verra de elf vol maakten. Wissselvalligheid kenmerkte het spel van Fiks tegen ONDO (M), dat met 9-10 nipt werd geklopt. De oranje-blau wen, met de jeugdige inval sters Tineke Floor en Larissa Roelofs, gaven immers een 0-4 voorsprong geheel uit handen (8-5) om dan weer sterk te fi nishen. Een benutte strafworp van Robert van der Kraan, goed voor vier goals, gaf de doorslag, maar ook Jeroen Huizing (2), Theo Vreeken (2), Sandra van Gelderen en Nico Weizen eisten een aandeel i de s op. Dankzij een sterke start (4-0) stond Velocitas aldoor op voorsprong tegen Merwede, dat in de slotfase evenwel sterk opkwam. Coach De Haas ordonneerde bij 5-4 rondspe len, maar op hetzelfde mo ment forceerde Martine de Water de beslissing. Haar tweede trefer was goed voor 6- 4, want eerder hadden al Rien van Poelgeest (3) en Ron Goudsmit gescoord. Met 5-5 waren Tempo en DES uiterst tevreden, want zij stel den zich allebei zo definitief in veiligheid. Het gevolg was wèl dat de wedstrijd uitging als een nachtkaars, want geen van beide aanvallen ondernam in de slotfase nog een schotpo ging. Eerder hadden Marinde Dijk, Ernst van Hooidonk, Tom de Vries, Rob Wilschut en Rob Zwaan dat wel gedaan en met succes. Voor Crescendo zit de veld- competitie er al helemaal op, nu zij tegen Oranje Nassau al weer met één doelpunt ver schil verloor: 5-6. De groen- witten, die vanwege de reno vatie van hun eigen veld in de Leidse Hout bivakkeerden, misten de nodige schotkracht en bezieling om trainer l'Ami een beter afscheid aan te bie den. Alleen doeltreffende ac ties van Anita en Henk Al berts (beiden 2x) en Debbie Blogg gaven hem enige reden tot vreugde. Sedert het zaalseizoen speelt Fluks verzwakt, omdat er prioriteit gegeven werd aan een kampioenschap voor het tweede. Dit leidde ertoe dat ook Sagitta de uitgemergelde Noordwijker equipe kon ver slaan en wel met 5-8. De enige troost boden goals van Bram Koppenael (2), Anne Passchier (2) en Marleen Passchier en het bericht dat de reserves in derdaad kampioen werden. Michel Van Gent LEIDEN De streekder- by tussen MMO en OASE stond in het teken van het afscheid van spelbepaal- ster Helma van der Geest. Volgend jaar gaat zij de ploeg trainen en coachen. Spelen is daarbij in haar visie onmogelijk. Het tal rijke publiek zag een moeizaam gespeelde eer ste helft. Weliswaar nam OASE snel een 1-4 voor sprong maar de ploeg van Caron maakte gebruik van de gaten die de dames uit Oud Ade op de cirkel lieten vallen zodat er een 5-5 ruststand op het bord kwam. De tweede helft was echter volledig voor OASE. MMO maakte, toen het al maar stuitte op de formidabele doelvrouwe Monique van der Meer een steeds ontmoedigder indruk. Mede door het laatste competitiedoelpunt van Helma van der Geest, wonnen de oranjezwarten met 5-10. Meer dan een tweede plaats zat er voor hen door de 10-9 winst van Westlandia op Actief niet in. HVS hield in Vlaardingen tegen kampioenskandidaat Hollandiaan tien minuten de defensie gesloten. Dat was tevens het enige Stompwijk- se wapenfeit van betekenis. Toen Hollandiaan eenmaal de juiste opening gevonden had liep het via break-outs uit naar 10-0 bij rust en een 17-2 overwinning. Saturnus, dat volgend jaar getraind wordt door de van Kwiek Sport overgekomen Aad Vlag, kon het hoge tem po van DWS maar heel even bijbenen. Na 2-3 liepen de Schiedammers door een ver re van overtuigende Leidse centrumdefensie uit naar 3- 10. Door van een 5-1 defensie af en toe over te stappen naar een 5+1 konden de Lei denaren het gat dichten. Mede door een aantal snelle breaks begon de inhaalrace van Saturnus. Na 7-10 bij rust stokte de productie ech ter bij 10-11. De gelegen heidsformatie is te weinig in- danks moedige pogingen (Klarien Winkelmolen's 70.2 seconden op de 400 meter horden bijvoorbeeld) kwamen de Lissese dame niet verder dan 12.018 punten en een on verbiddelijke laatste plaats. Debutanten De dames van Holland wer den vorig jaar in Leiden kam pioen van de tweede klasse en mogen dan deelnemen aan de eerste klasse strijd. Dat deden ze behoorlijk met een achtste plaats. Na het uitstappen van Regina van Duyn op de 3000 meter knokte de ploeg toch voor wat het waard was. Cat hy van Loon nam de 400 me ter horden voor haar reke ning in een goede 64.8 secon den, zodat Willy Don naast Marion Komdeur op de 800 meter stond opgesteld. Kom deur reikte tot een goede 2.20.9 minuut terwijl Don in haar debuut tot 2.25.7 minu ten kwam. Yvonne van Dorp vergaarde weer erg veel pun ten op de kortere nummers door de 400 meter ruim te winnen in 56.4 seconden en op de 10Q meter 12,5 seconden te laten noteren. De estafette gaat bij Holland altijd goed en dus ook nu weer. Met 49.5 se conden kwamen de dames tot een totaal van 13.916 punten en toch nog uitzicht op de fi nale. Bataven In Utrecht werkten zowel de heren als de dames van Bata ven Leiden hun competitie programma af. Met ploegen die bijna op volle sterkte wa ren (iets wat de laatste jaren liet) wisten zij enkele fraaie individuele overwinningen te boeken. Bij de dames, die uit eindelijk vijfde werden en dus weer hard op weg zijn naar een finale, viel vooral op dat op de werpnummers nog heel wat winst geboekt kan worden. Erg veel punten le verden de springnummers, de 800 meter en de estafette op. De 800 meter werd een over winning voor Sandra Dorlas die na twee jaar geblesseerd geweest te zijn heel voorzich tig koos voor deze afstand en niet voor haar favoriete 400 meter. Goed aangetrokken door Marian van 'Klink won Dorlas in 2.23.3 minuten voor Van Klink met 2.25.5 minu ten. De springnummers brachten veel punten middels 1.60 meter hoog voor Marian van de Niet en 1.55 meter voor Hella van der Graaf. Van de Niet had eerder al de 100 meter horden gewonnen en later voegde zij met 400 meter winnares Thea Kou- wenhoven daar een estafette winst bij. Met Mieke van der Veek (goede vertesprong van 5.15 meter) en Van der Graaf kwamen zij tot een tijd van 50.5 seconden en een punten totaal van 12.669 wat hen toch nog geen promotie zal opleve ren. Die zal naar PEC en Hor ror gaan gezien de enorme voorsprong van deze ploegen op de rest. De heren kwamen eindelijk met een bijna ideale opstelling en dat resulteerde dan ook direkt in een klasse ring die lang niet gehaald is. Met overwinningen van Kees van Klink 5000 meter in 15.00.3 minuten (zelfs 5 secon den sneller dan Klaas Lok in een andere serie), Han Kulker 400 meter in 50.1 seconden en erg goede prestaties van Jan Verloop en Hans Minnee (1500 meter in 3.59.3 en 4.06.6 minuten), Ben Kerkvliet (5000 meter in 15.22.0 minu ten), Ed de Vos (37.38 meter discus) en turner Edwin Haas broek (6.07 meter versprin gen) kwamen de heren tot een totaal van 15.942 punten en een veertiende plaats. GERT VELTHUIZEN Wim van Leeuwen onderneemt een doelpoging namens Saturnus. problemen door de wedstrijd tegen DWS met 14-17 te verliezen. gespeeld om het een tegen stander van het kaliber van DWS echt moeilijk te ma ken. Voeg daarbij de vijf ge miste strafworpen e"n de 14- 17 verliespartij is verklaard. Zowel dames als heren van HVV speelden voor het be houd van kampioenskansen een wedstrijd tegen DIOS. Bij de heren konden de Ha genaars één helft bijblijven (7-8), maar daarna maakten de Voorschoteharen zon tem poversnelling dat de defensie van DIOS volledig instortte. Doelpunten' uit break-outs en afstandschoten werden gelijk over de spelers verdeeld. Bij 11-23 was het Voorschotense feestje afgelopen. De dames bereikten slechts een 9-9 ge lijkspel. Zondag valt de defi nitieve beslissing. De dames van Olympia, volgend jaar waarschijnlijk getraind door Henk Simonis, herstelden zich, zonder coach Wil Geurts op de bank, van de tegenvallende resultaten van de laatste weken. Tegen een verzwakt EDH werden voor al in de tweede helft een aantal fraaie combinaties doeltreffend afgerond, hoe wel de winst van 3-8 mager afstak tegen de monsterwinst die de heren van Olympia op Rijnstreek 2 boekten. Met 41- 8 werden zij kampioen van 3A. Foreholte en Saturnus bevochten elkaar in een streekderby. Door het op De Leidse formatie raakte in de cruciale momenten inzetten van speelsters uit het zaal team trokken de Voorhout- sen met 10-7 de partij een voudig naar zich toe. Rijn soever had weinig moeite met MMO: 14-26, terwijl MSV SOS 2 onderschatte en met 17-16 maar net aan de goede kant van de score bleef. Foreholte lijkt na de 15-11 tegen HEC 2 als over winnaar in 2B uit de verf te komen. De dames van Fair- play bereikten de grootste overwinning van de dag. Het arme EHC 4 ging met een 41-3 nederlaag naar huis. Overige uitslagen: Heren EDH 2 - OASE 17 - 14, VELO 2 - HVS 14 - 30, Fair- play - Westlandia 3 22 - 11. AD VAN FESSEM

Leidse Courant | 1984 | | pagina 18