Rijnsburgse Boys stelt titel op „gepaste" wijze veilig Noordwijk worstelt zich langs RCL FC LISSE TEN ONDER TEGEN DE ZWERVERS Nederlaag Quick Boys Ter Leede verschalkt ARC Zevenhoven overtuigend naar kampioenschap VOLENDAM MET 0-4 VERSLAGEN JIJDEN DRAAD VAN OEGSTGEEST NOG NIET GEBROKEN MAANDAG 14 MEI 1984 LEIDEN Hoe belangrijk het was dat FC Lisse zich vorige week al uit de degradatiezor- gen speelde, werd zaterdag aangetoond. Weliswaar was de last van de Lissenaren afge vallen en kon dus zonder druk worden gevoetbald, toch won hekkesluiter De Zwervers met 1-3 van de formatie van de scheidende trainer Harrie Talsma. Al bij de rust was het 0-2. Jan van Slooten was als eerste in de buurt van het Zwervers doel, maar verzuimde de bal er in te schieten. De onacht zaamheid van de Lissenaren, wellicht als gevolg van het vrijuit spelen, liet De Zwer vers op 0-1 komen. Vanuit een onoverzichtelijke situatie ver schalkte Lesley Esayas doel man Bart de Bruin. Enkele minuten later ontstond er een misverstand tussen Peter van Dijk en Lex de Ree. Wederom Esayas liet zich deze kans niet ontglippen: 0-2. Na de onder breking kwam Lisse goed op zetten. Arie Schalk en Peter Slobbe stuitten op de 37-jarige goalie Ben van Dijk. De Zwer vers, dat nog altijd tegen de gradatie aanhikt, trok zich De Zwervers speelt nu een be- halverwege het laatste part slissingswedstrijd om degrada- massaal terug. In een uitval tie tegen Zwaluwen Vlaardin- was het zelfs Jong 't Jong, die gen. EIDEN Zevenhoven b kampioen. Trainer An- 1 ré Eggerdink, die na vijf ™ar bij de club vertrekt, ig zijn ploeg Zwammer- Ham met 3-1 verslaan en titel van de vierde lasse binnenslepen, 'egstgeest greep de laat- te strohalm door de 3-1 inst op VVOR. Omdat wammerdam verloor en Ddan Boys bij Valken'68 iet verder kwam dan een zv 1 remise zullen Oegst- Peest, Zwammerdam en nfodan Boys in een halve £acompetitie gaan uitma- welke twee ploegen aar de afdeling verhui- t in. Hazerswoudse Boys e erloor met 3-2 van Ber- a el, terwijl Koudekerk r\<et seizoen ten koste van tslnicum winnend afsloot: ijP-2. «venhoven - Zwammerdam 1(1-0) ,n p uiterst beheerste wijze stel- j in de pupillen van And ré [a Jgerdink de titel veilig. Het j maf het begin verkregen j'erwicht werd na een half ir door René Bon omgezet in tn voorsprong. Hij schoot de n al vanuit een vrije trap direct in. Na de pauze werd er nog beter gejaagd door de thuisspe- lers, waardoor topscorer Huub Koppel na een uur spel de bal goed met de borst kon meene men en voor 2-0 zorgde. Weer een kwartier later onderschep te Harrie de Boer op veertig meter van het doel de bal en startte een lange rush. Hij om speelde de Zwammerdamse keeper en stelde met zijn tref fer het kampioenschap defini tief veilig. Omdat het steeds rommeliger werd binnen de al van het kampioenschap genie tende Zevenhovenformatie, mocht Zwammerdam enkele minuten voor tijd nog tegen scoren. Zevenhoven speelt vol gend jaar derde klasse. Oegstgeest - VVOR 3-1 ((KI) In een typisch degradatieduel, dat dus geen hoogstaand voet bal opleverde, maar wel veel werklustige spelers te zien gaf, bracht Ron Nonhebei Oegst geest op voorsprong. De assist was van Walter Landesbergen. Overigens was dit na 50 minu ten voetbal, waarin Nonhebei al eerder tegen de paal had ge knald. Omdat Oegstgeestkee- per Cock Bouwman de bal tien minuten later losliet werd het weer gelijk. Door een benutte strafschop van Dick van der Meij kwam Oegstgeest weer op De kampioensploeg van vierdeklasser Zevenhoven, met uiterst links (zittend) de vertrekkende oe- fenmeester Andrè Eggerdink. voordeel, dat werd uitgebouwd door Nonhebel. Hij onder schepte een foutieve terug speelbal: 3-1. Valken'68 - Jodan Boys 1-1 (1-0) Valken beheerste de eerste 45 minuten. Wim Hazenoot en Theo van Rijn kregen moge lijkheden, maar verzuimden te i doelpunten. Hazenoot bedien de Ab van der Meij, die in de 35e minuut met het hoofd scoorde: 1-0. Direct na de pau ze hadden Piet Varkevisser en doelman Henk Jansen een pijnlijk misverstand. Varke visser speelde hoog terug, ter wijl Jansen al uit zijn doel was: 1-1. Jodan Boys kwam in het tweede deel sterk opzetten en was vaak dicht bij de win dende treffer. Tot tweemaal toe werd op de lat geschoten. Berkel - Hazerswoudse Boys 3-2 (0-1) Hazerswoudse Boys bood uit stekend tegenstand bij het evenals de bezoekers vrijuit spelende Berkel. Na 25 minu ten scoorde Jan Platteel 0-1. Uit een corner werd er 3 mi nuten na de rust gelijkge maakt. Een blunder van doel man Kees van Tol bracht de thuisclub op 2-1. Platteel en Alfred Hortensius kregen de bal er niet in. Rienk Poot wel. Hij bracht Hazerswoude weer op gelijke hoogte in de 73e mi nuut: 2-2. In de laatste minuut trok Berkel het pleit naar zich toe met een lange bal, die over goalie Van Tol zou gaan. Unicum - Koudekerk 0-2 (0- 2) Unicum en Koudekerk speel den een slechte wedstrijd. De Rijnéquipe leverde nog het minst zwakke spel af en kwam derhalve terecht op voor sprong. Jeroen de Bruin was de maker van het doelpunt. Nog voor de rust bepaalde John Kagenaar de eindstand al op 2-0. Na de pauze probeer de Unicum nog wel iets aan de achterstand te doen, maar de spirit ontbrak om nog te doel punten. NOORDWIJK Noordwijk is beslist van plan de tweede plaats achter het feestende Rijnsburgse Boys vast te houden. In de streekconfrontatie met RCL maakten de kustbewoners dat in het eerste part met hun inzet wel duidelijk. Na de pauze was eerder de grimmigheid daar het voorbeeld van. Ook RCL was, hoewel er geen belangen meer te verdedigen waren, serieus be zig. Derhalve ontstond voor de pauze een levendige partij. Het tweede deel zou de enige treffer opleveren. Klaas Vink dender de in het centrum langs Ab Braat, passeerde doelman Peter van der Heijden en schoof in: 1-0. Dat hij de bal met de hand zou hebben meegenomen werd door arbiter Rozemeyer niet erkend, waarmee de winst voor Noordwijk binnen was. Het begon allemaal erg hoopvol. Beide ploegen bleken aanval lend ingesteld, hetgeen een aantrekkelijk schouwspel tot gevolg had. Met name Noordwijks rechterspits Ivan Hermans kwam binnen korte tijd verschillende malen in kansrijke positie. Zijn inzetten waren niet zuiver genoeg. Ook clubgenoot Geert-Jan Bakker was met zijn kopstoot dichtbij een doelpunt. Aan de an dere zijde knalde Sieto Schalkers juist voorlangs, waarna Pierre van Gemerden net over de lat kopte. De mogelijkheden werden steeds fraaier. Jacques Sluis schoot keihard op de vuisten van Van der Heijden. RCL antwoordde met het in de vrije ruimte sturen van Pierre van Gemerden. De puntspeler van de Racing zond de bal echter naast de palen. De mooiste kans was voor Noordwijker Bakker. Met een knap dropshot plaatste de blonde aanvaller de bal op de lat. Hier en daar was op dat moment al enige irritatie merkbaar. David Brandt had het al aan de stok gehad met sommige Noordwijkers en werd er door de scheiden de coach Jan Dahrs uitgehaald. Aan de andere kant was Frans van der Veen de boosdoener. Van Gemerden ging zelfs bijna een vuistgevecht met hem aan. Alles liep evenwel met een sisser af. In de 78ste minuut brak Klaas Vink door. Op pure snelheid werd Ab Braat eruit gelopen, terwijl de aanvallende Vink (naast Klaas en Mark Vink werd nu ook Wim Vink ingebracht) de op springende bal meenam. Hij passeerde ook Van der Heijden en tekende 1-0 aan. De reactie van de grensrechter duidde op „hands", terwijl ook de RCL-spelers ageerden tegen de door Ro- zemeijer goedgekeurde treffer. Zelfs na overleg wees de arbiter echter naar de stip. Enkele minuten tumult was het gevolg. Ro- zemeijer ging steeds strakker fluiten, wat de oplossing bleek om nog meer chaos te voorkomen. Van enig aardig voetbal was ver der overigens geen sprake meer. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 78 Klaas Vink 1-0. Noordwijk: Dortmundt, Mark Vink, Marijt (Van Hensbergen), Sluys, Smits, Gerlof, Bakker (Wim Vink), Klaas Vink, Van der Veen. Wendt, Hermans. RCL: Van der Heijden, Siera, Ruis, Braat, Boendermaker, Brandt (Van Breu- gel), Heemskerk, Van der Bijl, Kammenga, Van Gemerden, Schalkers. LEIDEN In een voor het publiek uiterst aantrekkelijke partij kwamen Quick Boys en VVOG zaterdag tot een productie van maar liefst zeven doelpunten. Opvallend was daarbij het gelijk- opgaande scoreverloop. Nadat vlak voor tijd bij een 3-3 stand een ogenschijnlijk gave treffer van invaller Marco van der Plas wegens buitenspel werd afgekeurd, waren het de Harderwijkers, die de winst naar zich toe trokken: 3-4. Al in de eerste minuut was het raak. Henry van Dijk onder schepte een verkeerde pass van voorstopper Johan Jonker en liet 0-1 aantekenen. Quick Boys knokte terug en verscheen vele keren voor VVOG-doel. Martin van der Plas en Kees van Rooy- en hadden in deze fase de beste mogelijkheden. Halverwege het eerste deel werd de Harderwijkse voorsprong uitgebouwd. Van Dijk zette voor, waar Evert-Jan Jansen goed stond opgesteld: 0- 2. Nog in het beginpart zorgde Martin van der Plas vanaf de stip voor de aansluitende treffer. Na een vrije trap had Van Rooyen zijn inzet op de lijn met de hand van een veldspeler gekeerd zien worden. Zowel vlak voor als na de pauze was het een en al Quick Boys, dat de klok sloeg. Kees Varkevisser, Arnold Boers, Martin van der Plas en Johan Jonker hadden de gelijkmaker kunnen laten notefen. Het zou met nog een kwartier te gaan Van Rooyen worden, die een fout van doelman Wim Eype af strafte: 2-2. Een minuut later profiteerde Eymen Jansen van een uitbraak en greep weer de voorsprong voor VVOG. In de slot minuten knalde Johan Jonker de stand weer egaal. Even hierna was het invallende junior Marco van der Plas, die vanaf een me ter afstand met een subtiele kopstoot voor 3-4 leek te zorgen, een doelpunt dat echter wegens buitenspel werd afgekeurd. VVOG antwoordde door weer zestig seconden later Eymen Jan sen te laten scoren: 3-4. Scoreverloop: 1 Van Dijk 0-1, 21 Jansen 0-2, 35 Martin van der Plas 1-2, 75 Van Rooyen 2-2, 76 Jansen 2-3, 85 Jonker 3-3, 87 Jansen 3-4. Quick Boys: Guyt, Pan, Rienks, Jonker. Eijsberg, Boers (Marco van der Plas), Van Rooyen, Van Duyn, Leen van der Plas, Martin van der Plas, Varkevisser (Hogewoning). LEIDEN Ter Leede en ARC maakten er zaterdag een rede lijk aantrekkelijke partij van. ARC bleek daarin duidelijk nog na te genieten van het een week eerder behaalde kampioen schap, Ter Leede won met 2-1. Ook Katwijk sloot het seizoen winnend af. Die Haghe werd met dezelfde verliescijfers (2-1) naar huis gestuurd. Ter Leede - ARC 2-1 (1-0) Omdat beide ploegen goede bedoelingen met betrekking tot aan vallend voetbalspel hadden konden de toeschouwers genieten van een „open wedstrijd". De eerstespeler die doeltreffend bezig was heette Hans Oudshoorn. De Sassenheimer knalde vanaf de linkervleugel keihard onder de lat. Ook na de pauze werden de Alphense gebroeders Oosterlee goed in bedwang gehouden. Be halve dan in de 55e minuut. Nico Oosterlee omzeilde de buiten- spelval en kon alleen doorstoten: 1-1. Eric Grossman haalde toch de winst naar Ter Leede, toen hij zeven minuten later goed rea geerde: 2-1. Hans Bisschops lobde voor de thuisclub nog een keer juist over de keeper en lat. Arbiter Vervloet verstuikte ziin en kel en werd vervangen door de heer Blijleven, die ook al goed leidde. Katwijk Die Haghe 2-1 (1-1) Katwijk kende een fors overwicht, maar had opnieuw veel kan sen nodig om te kunnen doelpunten. Toch pakte het tegen Die Haghe allemaal goed uit. Jan van Dijk bracht de bal vanuit een vrije trap op het hoofd van Jan Verloop, die hem doorspeelde naar Amerik van Duijvenvoorde: 1-0. Een enorm schot, even eens een vrije schop, liet de ruststand 1-1 worden. Toen er nog een kwartier te spelen was werd Wim Guyt 1 diepgestuurd. Na een fraaie draai poeierde hij het leer langs de Haagse doelman. Dezelfde Guyt, Van Duijvenvoorde en Jan van Dijk hadden de voorsprong nog kunnen uitbouwen. Het bleef echter 2-1 VOLENDAM Rijns- I burgse Boys heeft zich za- i terdag op „gepaste wijze" «verzekerd van het kampi oenschap van de eerste j klasse B. De Rijnsburgers j hadden in Volendam geen medelijden met de degra datiekandidaat van die ,naam en wonnen met 0-4. Een klinkende en ver- diende overwinning, s waarmee de formatie van ''trainer Arie Lagendijk (voorlopig de kroon zette r op een uiterst succesvol seizoen. Voorlopig, inder- iaad, want Rijnsburgse Boys mag zich nu gaan opmaken voor de strijd im het nationaal kampi- nschap bij de zaterdaga- lateurs en de in diezelfde lalve competitie te „ver- lienen" titel amateur- ;ampioen van Nederland. )en nacompetitie waaraan Ie Rijnsburgers met goede loop kunnen beginnen. geelzwarten hebben ich dit seizoen immers zo :rk gepresenteerd, dat le Rijnsburgse kansen, ze- ;er in de zaterdagse „toe ft" tegen (waarschijn- jijk) NSVV (31 mei) en Tsselmeervogels (2 juni), >og mogen worden inge- ihat. len inschatting die zaterdag in iet feestende Volendam van de 2000 bezoekers waren ;r zeker 1900 afkomstig uit itijnsburg... door oefen- neester Arie Lagendijk slechts /oor kennisgeving werd aan- [enomen. „Een mens is van f ïature egoïstisch ingesteld, dus ]»aan we proberen te winnen vat er te winnen is. Maar je j al me op dit moment beslist liet horen zeggen dat Rijns- lurgse Boys even kampioen ran Nederland gaat worden. [(So ver is het nog lang niet". )at zijn ploeg een sterk sei- oen achter de rug heeft, be- t amde diezelfde Lagendijk chter grif. „De groep heeft ooral constant gepresteerd, 'orig jaar wonnen we vrijwel 11e topwedstrijden, maar ver speelden we onnodig punten ^?gen de zwakkere teams. Dit ïizoen hebben we in toppers ^en paar punten laten liggen, Tiaar klopten we wel de teams ie we, gezien de stand op de inglijst, ook moesten ver- aan. En dat maakt nu net het verschil tussen de vijfde plaats van vorig jaar en de eerste van dit seizoen". Een ander verschil met die vo rige voetbaljaargang was de zo nadrukkelijke aanwezigheid van de uit het Katwijkse over gekomen spelmaker Huug Aandewiel die, zoals hij zelf stelt, „Nog nooit zo lekker heeft gespeeld als dit jaar. Maar wel met dank aan Toon Houtekamer. Een gouden kracht. Zonder hem had ik nooit zo kunnen voetballen. Iets dat trouwens voor meer spelers in het elftal opgaat. Dat is denk ik ook de kracht van Lagendijk. Die heeft er duidelijk een handje van de juiste spelers op de juiste plaat sen neer te zetten". Diezelfde Lagendijk dus die Toon Hou tekamer naast Aandewiel op het middenveld posteerde. De Zeeuw die na een aantal jaren varen „aanmeerde" bij het Marine Vliegkamp Valken burg: „Je kan best stellen dat ik op dat middenveld het vuile werk opknap. Maar het is nu eenmaal zo dat ik in die rol op m'n best ben. Een spelverdeler zal ik nooit worden en voor individuele, doelgerichte acties lopen er in het team ook veel betere spelers rond Voor het evenwicht is het dus ideaal als ik me bezig hou met het hero veren van de bal, met het overnemen van posities. Zo op het oog weinig spectaculair, sober ook. Maar ik voel me er toch heel happy bij". Minder gelukkig was de, een week eerder tegen Spaken burg door een spierblessure gevelde Paul van der Blom. Waar „half-Rijnsburg" zater dag jubelend bezit nam van Volendam, was het geblesseer de deel van de tweeling behal ve „ontzettend blij" eigenlijk ook „knap ziek". „Want het is natuurlijk heel erg naar als je door een blessure juist zo'n wedstrijd moet missen". Een kampioenswedstrijd die de ko mende zaterdag waarschijnlijk weer fitte Van der Blom vanaf het begin van dit voetbaljaar al had voorspeld. „Met deze groep spelers moest een kam pioenschap mogelijk zijn. Ik heb zelf tenminste steeds in een titel geloofd". Rob Gillis sen niet. De puntspeler die in Volendam niet aan scoren toe kwam en werd gewisseld voor zaterdag weer succesvolle „pinchhitter" Ton Arroyo: „Voor mij ging het kampioen schap pas leven toen we ze ven, acht wedstrijden achter elkaar hadden gewonnen. Daarvoor leefde ik van de ene naar de andere wedstrijd toe. Gewoon zoveel mogelijk pun ten pakken en dan maar kij ken hoe ver je komt". Johan de Kroon laat Volendam-doelman John Koks kansloos. De derde Rijnsburgse treffer is een feit. „Glans" Heel ver, werd zaterdag offi cieel duidelijk. Hoewel Rijns burgse Boys, met de wedstrij den tegen Nunspeet en GVVV nog voor de boeg, aan een ge lijkspel voldoende zou hebben voor de lang verwachte titel, wensten de geelzwarten het karwei niet op die wijze af te maken. Het „dik verdiende" (Aandewiel) kampioenschap verdiende „glans" en in Vo lendam werd de poetsdoek door Rijnsburgse Boys dan ook gretig gehanteerd. Met name in de eerste helft. Een periode die „slechts" één doelpunt zou opleveren een fraaie lob van Marcel van der Blom op aangeven van Gillissen maar waarin wel de basis werd gelegd voor de overtui gende 0-4 eindstand. Het in hoog tempo pressende Rijns burgse Boys gunde Volendam in die eerste vijfenveertig mi nuten geen moment rust en de conditioneel niet sterke thuis ploeg kon mede daardoor na de hervatting worden afgeser veerd. Desondanks werd de in de 69ste minuut door invaller De kampl- van Rijns burgse Boys die eind deze maand „op gaat" voor de strijd om de algehele zaterdagtitel. Ton Arroyo gerealiseerde 0-2 (opnieuw een lobje over de vaak foutief uitlopende John Koks) allerwegen als „zeer prettig" ervaren. Lagendijk: „Zo lang het 1-0 staat, kan er nog van alles fout gaan. Een tweede goal werkt dan toch als een bevrijding". Het inmiddels van die last bevrijde Rijns burgse Boys benutte de reste rende speeltijd om nog twee treffers te laten aantekenen. Verdedigers Johan de Kroon en Wim Driebergen waren er voor verantwoordelijk dat Rijnsburgse Boys de titel zater dag op een „passende" wijze zeker stelde. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 15 Van der Blom 0-1, 69 Arroyo 0-2, 74 De Kroon 0-3, 84 Driebergen 0-4. Rijnsburgse Boys: Star, Manuputty, Toet, Driebergen, De Kroon, Hoge woning, Houtekamer, Aandewiel, Van Dijk, Gillissen (Arroyo), Van der Blom.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17