UnoHazelaarlaat het afweten
Kwintsheul loopt niet warm
1
sportuitslagen
SPORTTRIBUNE
1i6Van
MAANDAG 14 MB 1!
WASSENAAR Uno Ha
zelaar, met Wim Velis de
grote favoriet, faalde gis
termiddag op Duindigt.
Zorgde de zesjarige hengst
vorige week nog voor een
geweldige prestatie door
Udo Quick en de nieuwe
Amerikaanse import Ro
per Dean te verslaan, nu
sprong het paard in de
laatste rechte lijn weg en
werd uitgeschakeld. Een
grote teleurstelling voor
het publiek, want win
nend zou Uno Hazelaar
voor elke gulden maar
een dubbeltje winst heb
ben gebracht. Torpedo
Fortuna greep, in handen
van Bert van Dooye-
weerd, nu de overwinning
voor Órly Norton en Star
Laguna.
In de strijd om de Baron van
Heemstra-beker kwamen zes
volbloeds aan de start. Twee
daarvan, Golfstar en Lake
Placid, hadden niets in deze
klasse te zoeken. Carmona
vertrok als licht favoriet orider
Martin Watlow en werd op de
streep geklopt door Ishamo
met kampioensjockey Terry
Cain. Achter Carmona werd
Madrias derde voor King. Is-
hamo's eigenaar, de Limbur
ger Jo op den Kamp, kwam nu
defenitief in het bezit van de
Baron van Heemstra-beker
oud-derbywinnaar Is-
v.eze ren ook vorig jaar
op zijn naam had gebracht.
Voor Terry Cain was het toch
een goede dag op Duindigt.
Evenals afgelopen woensdag
won hij ook nu weer met Here
I Come. De derde en laatste
ren van de middag werd ge
wonnen door Fabero met
Tony Manuel.
aandacht ging uit naar de Vol
lenhof-prijs, waarin Cees de
Leeuw voor de negende keer
dit jaar de uitstekende Way
Jewel Laren als eerste over de
finish bracht. Lang verbleef
de combinatie in het midden
van het veld van tien paarden
om in de finale keihard toe te
slaan en te zegevieren voor
Vesper J en Verawood du
Zaterdag vonden op Duindigt
ook koersen plaats. De meeste Sylvia de Leur is aan haar
laatste koersjaar bezig. Vol
gend jaar volgt in verband met
de pensioengerechtigde leeftijd
van negen jaar een startver
bod. Maar momenteel komt de
dochter van Gallant Prince uit
Juliana Axkit voor de dag als
ooit tevoren. Ook nu was Syl
via de Leur in de Nijnenhuis-
prijs matig weg, maar eenmaal
op volle toeren zag de merrie
niemand meer staan en won
met groot machtsvertoon voor
Vincent Fortuna en Vyvonne
Promise.
In supertrio 21 van zondag 20
mei op de Wassenaarse baan
Duindigt komen twaalf paar
den over een afstand van 2040
meter achter de startauto in
actie. Worthy Boy Laren, die
acht maal achtereen heeft ge
wonnen, is met Andries van
der Blonk de belangrijkste
kanshebber. Onze favorieten:
Worthy Boy Laren, Wanda
Pluto, Terry Buitenzorg. Onze
outsiders: Titus Westerhorn,
Uplicate Ashton, Urioca S.
ARTHUR VAN RIJSWIJK
Verstappen snel in Rome
ROME Met drie overwinningen en twee tweede plaatsen
heeft de zevenkoppige Nederlandse zwemploeg een redelijke
oogst behaald op het driedaagse Zeven Heuvelen-gala in Rome.
Annemarie Verstappen tikte twee keer als eerste aan: op de 100
meter vrije slag in 56,90 en op de dubbele afstand in 2.03,22. Jo-
landa de Rover voegde daar een zege aan toe op de 200 meter
rugslag (2.16,58). De Rover werd achter de Russin Klosjko twee
de op de halve afstand en de tweede zilveren plak kwam op
naam van Christien Pieterse op de 200 meter vlinderslag in
2.18,26. Relatief de beste prestatie kwam op naam van Verstap
pen op de 400 meter vrije slag. Weliswaar eindigde ze daarin als
derde, maar Verstappen, die vorig jaar augustus bij de EK in
hetzelfde zwembad ernstig teleurstelde, stelde wel haar persoon
lijke record scherper: 4.18,01. Bij de heren werd Guy de Kort
vijfde op de 200 meter vlinderslag: 2.04,98.
Zeilduo verspeelt Europese titel
SALOU De Finnen Peter en Johan Koskull hebben gisteren
de Europese zeiltitel in de 470-klasse veroverd. In de zesde en
laatste race voor de kust van het Spaanse stadje Salou passeerde
het duo de Nederlanders John Stavenuiter en Guido Alkemade.
De beste Nederlandse representanten in deze olympische klasse
waren goed voor zilver. Het tweede Nederlandse koppel, Hans
Duetz/Jan Bos werd derde in het eindklassement.
Jan en Marja van der Steeg uit Delft hebben afgelopen weekein
de op het IJsselmeer bij Hoorn de selectieraces voor de wereldti
telstrijd zeilen in de Vaurienklasse gewonnen. Het was het twee
de selectieweekeinde in een reeks van vier. Als gevolg van de
harde wind moest de race van gistermiddag worden geschrapt.
Over twee weken worden de wedstrijden voortgezet op de West
einder Plas. Tijdens het pinksterweekeinde wordt op de het
Alkmaardermeer de definitieve ploeg bekend.
BETAALD VOETBAL
KWINTSHEUL Bij
thuiswedstrijden van de
handbalteams van Van
der Voort Quintus kan in
Kwintsheul meestal ge
rust een kanon worden
afgeschoten. De bevolking
van het Westlandse dorp
begeeft zich dan namelijk
massaal naar de plaatselij
ke sporthal om de eigen
favorieten vokaal te bege
leiden. Een niet te onder
schatten steun, die in het
verleden al tot menig suc
ces heeft geleid. Op zo'n
sfeervolle ambiance had
het NHV ongetwijfeld ook
gerekend bij de toewijzing
van de laatste van drie in
terlands, die het nationaal
damesteam afgelopen
weekeinde tegen Polen
afwerkte.
Maar zelfs de aanwezigheid in
Oranje-tricot van twee leden
van thuisclub Quintus kon gis
termiddag niet meer dan circa
300 toeschouwers lokken. Een
bij de ingang bevestigde affi
che was geheel vol gekalkt
met de voornamen van Diana
Niemantsverdriet en Inge
Tulp, maar de anders zo trou
we aanhang liet het ditmaal
behoorkijk afweten. Misschien
dat de (te) hoge entreeprijs
van tien gulden hierbij een na
deel vormde. Ook de aanwe
zigheid van een heus hoempa
pa-orkest, goed voor de volks
liederen, kon geen enkele
sfeer teweeg brengen. Met als
gevolg een bijzonder matte
vertoning, waarvan beide lan
denteams ook speltechnisch
weinig wijzer zullen zijn ge
worden.
Nadat de eerste twee ontmoe
tingen, vrijdag in Enkhuizen
(24-15) en zaterdag in Amster
dam (23-18), reeds in duidelij
ke Oosteuropese overwinnin
gen waren geëindigd, toonde
Polen zich ook in Kwintsheul
superieur. Zonder eigenlijk
een uiterste krachtsinspanning
te hoeven leveren, won de
nummer twee van het laatste
B-wereldkampioenschap met
ruime cijfers: 26-18. Vooral
aanvallend scoorden de Poolse
dames, die officieel als reserve
te boek staan voor de Olympi
sche Spelen maar verwacht
wordt dat Warschau zich bin
nenkort bij de Russische boy
cot zal aansluiten, vrijwel hon
derd procent. Frustrerend
voor beide doel verdedigsters
Carla ten Velde en na de rust
(ingegaan met een achterstand
van 13-8) vervangster Laura
Robben, die ditmaal slechts
goed waren om de ballen uit
het net te halen aangezien de
gasten elke aanval feilloos af
rondden.
Eerste divisie
In offensief opzicht kwamen
bij Nederland de meeste im
pulsen van speelsters, die nor
maliter in de eerste divisie
handballen. Topscoorster Céci
le Leenen, clubgenote Carla
Kleintjens (beiden V L) en
Marianne Bult (ESCA) toon
den aan het einde van een
lang seizoen - de meeste top
clubs zijn inmiddels met de
voorbereiding op de nieuwe
competitie begonnen - nog
over de meeste agressiviteit te
beschikken.
Enige mogelijkheid tot collec
tiviteit werd gisteren voorts
ernstig verstoord door het
veelvuldig wisselen van
bondscoach Jan Kecskemethy,
die met zijn Poolse collega
Bodgan Cybulski had afge
sproken in de derde wedstrijd
alle speelsters te zullen gebrui
ken. Het geheel leidde tot een
geenszins aansprekende verto
ning, die de weinige toeschou
wers zeker niet zullen hebben
geïnspireerd bij een volgende
gelegenheid opnieuw naar de
Van der Voort-sporthal te rei
zen.
DICK KIERS
De Nederlandse doelpunten kwamen
in Kwintsheul op naam van: Cecile
Leenen (5). Saskia Vriends (3). Carla
Kleintjens (2), Hanneke van Eijl (2),
Diana Niemantsverdriet (2), Mar-
greet van Dijk, Georgina van Iersel.
Marianne Bult, Ursula Dekeling. In
Amsterdam scoorden: Niemantsver
driet (4). Van Iersel (4), Dekeling (3).
Kleintjens (2), Bult (2), Vriends (2) en
Van Eijl.
Bokser Leonard^
stopt na winst
WORCESTER Minder
een uur na zijn succesvoU
rugkeer in de ring, heeft >-
gar Ray Leonard aange
digd met boksen te stoi VT
De Amerikaanse welt< p
wicht versloeg in Worcesft je
de staat Massachusetts
landgenoot Kevin Hou ,n
Arbiter Dick Flaherty sta
het gevecht in de neg 1S1
ronde toen Howard tien ISj'
tereenvolgende stoten van
onard onbeantwoord liet. jn,
Ruim twee jaar had de
27-jarige Leonard, die zow< r"
het licht-weiter als in het tf
tergewicht wereldkampioe
geweest, niet in de ring
staan. Tijdens zijn afwezig)
onderging de bokser twee 1
een oogoperatie. In de IE
veertienduizend belangstelkl/4
den bekeken partij ging I
nard in de vierde ronde
het op tien ronden vastges^e
de gevecht voor het eerst
zijn loopbaan neer. Na zes sl<
len krabbelde de voormal n
wereldkampioen op. Leon ,rf
bokste 34 gevechten als prof i_
sional.
iru
Njord wint
ALPHEN AAN DEN RIJN i
Njord heeft het afgeloj st
weekeinde de hoofdnumm
opgeëist van de tradition
Hollandia-roeiwedstrijden, 1 1
dit jaar in het teken stonc ec
van het 22e lustrum van tie
Leidse studentenroeivere fs
ging Njord. De heren senior
acht van Njord lag na e
kwart van de race op de Ou
Rijn gelijk met Nereus tw )C
Beide ploegen hadden op f
banen een en twee enig boep
envoordeel. Na een kilomei id
voerden de Leidenaars 132
veld aan. Nereus twee kwj
echter terug en boord a
boord passeerden beide bot1S
de 1500-meterlijn. Een ein
sprint maakte dat Njord in 1
slotfase nog driekwart leng
winst boekte.
Res. 1e divisie A: GA Eagles-SC
Cambuur 1-0.
Res. 1e divisie B: SW-Fortuna S
2-1, MW-FC VW 0-1.
KNVB ZONDAG
Hoofdklasse A: DWV-AFC'34 1-0,
VUC-Unitas 2-1. AFC-DHC 2-2,
Zeeburgia-Xerxes 2-1 (X. degr.),
Elinkw. 24-35 DHC 24-23
AFC 24-33 Unltas 24-23
Wilhelm. 24-30 VUC 24-21
AFC'34 24-27 CW 24-19
Qulck'20 2-2, Sneek-Emi
Drachten-Rheden 1-0. Leones-De
Treffers 2-1. ROHDA-SC Ensche
de 3-4. Zwolsche Boys-Appinge-
dam 5-1. WKE-Oe Bataven 3-3.
Hoofdklasse C: Voerendaal-Gel-
drop 3-1. DESK-Venray 1-1. Lim-
burgia-Rood Wit (W) 0-0. Caesar-
Longa 4-0. TOP-RKC 5-2. Hapert-
EHC 1-0.
WEST I
Eerste klasse A: Aalsmeer-DRC
0-3. Lugdunum-SDW 2-2. DCG-
Stormvogels 0-3. JOS-Hilversum
3-7. SEW-RKAVIC 2-1. Rood Wit
(A)-Roodenburg 0-1. OWS-Oe
Spartaan 0-0.
SOW 24-33 RoodWit 24-25
Stormv 24-33 Aalsmeer 24-23
Spartaan 24-30 Hilvers. 24-23
SEW 23-29 Lugd. 24-20
R'burg 23-28 DCG 24-16
OWS 24-26 RKAVIC 24-15
ORC 24-25 JOS 24- 6
WEST II
Eerste klasse' B: Nieuwenhoom-
DCV 1-0. HION-VIOS 2-0 (V.
degr). Papendrecht-ADO 1-2.
Spartaan'20-RVC 1-1, Hermes
OVS-Sliedrecht 0-0. HOV-West-
landia 3-1.
O. Bei). 21-27 DCV 22-21
Sliedr. 21-26 Hermes 21-16
HOV 22-26 Westl. 21-15
ADO 21-25 VIOS 22-10
N'hoom 21-21
Tweede klasse A: SJC-Verburch
0-0. Blauw Zwarl-GSV 3-0. LENS-
VEIO-
voetsl.
UVS 22-23 BI. Zw. 21-20
Gouda 21-27 Olympia 21-20
Alph. B. 21-24 SJC 21-17
LENS 21-22 VELO 21-17
Verb. 21-22 GSV 21-16
Hellev. 22-22 Lisse 21-15
RKAW 22-21
Tweede klasse B: Zwijndrecht-
DBGC 2-2 (D. degr.). Overmaas-
ODS 2-0. De Musschen-DFC 1-1,
SVW-Sparta 2-2. DHS-EBOH 3-2,
Slikkerveer-Fortuna VI. 3-0.
DFC 21-29 Zwijndr. 21-21
Sparta 21-26 ODS 22-19
SVW 21-26 EBOH 21-16
Nept. 21-24 Mussch. 21-18
DH"
DB
21-22
Derde klasse A: Qulck-GDS 0-2.
BTC-UDO^O-5. Tonegido-Schlplul-
2-2. DOC
VVSB 3-4
Quick 22-31 Celerit. 22-20
LFC 22-28 VVSB 22-20
Tonegido 22-26 DOCOS 22-20
RKDEO 22-25 GOS 22-19
UDO 22-22 Schip!. 22-18
HVV 22-21 BTC 22-14
Derde klasse B: Oliveo-HMSH 1-
5. Leonidas-Laakkwartier 2-2, Del-
lia-Den Hoorn 0-0. DHL-VOC 0-1
RAVA-Rijswijk 1-4
HMSH 22-34 DHL 22-19
VOC 22-31 Rijswijk 22-19
Dellla 22-26 Leonijfas 22-18
Hoorn 22-26 Laakkw. 22-16
Schev. 22-25 Texas 22-14
Ollveo 22-23 RAVA 22-11
Derde klasse C: RFC-Bodegraven
üvalia-DHZ 3-4. ONA-Zwer-
vers 1-2.
EXC.-20 22-33 ONA 22-21
DHZ 22-29 Zwerv. 22-20
RFC 22-26 VDL 22-18
NSV '46 22-25 Transv. 22-16
Bodegr. 22-24 Nieuwk. 22-16
Martin. 22-22 I^C 22-14
Viert*e klasse A:
Van Nispen - DOSR 0-2, Foreholte
- Alphen 1-3. LOWS - ROAC '79 2-
1. ASC - Teylingen 3-1. Altlor -
VTL 1-3. Alkmania - Hillegom 1-2.
DOSR 22-31 Foreholte 22-20
Alphen 22-30 Alkmania 22-20
Hillegom 22-29 Van Nispen 22-18
Alitor 22-27 Teylingen 22-17
ROAC '79 22-21 LDWS 22-17
VTL 22-21 ASC 22-15
Vierde klaaae B: Bernardus-VVP
2-1, SJZ-ODB 2-1. SVLV-RKSVM
1-2. DSO-Randstad Sport 3-3.
Cromvllet-Meerburg 1-1, PDK-
HBS 1-1.
ODB 22-33 SJZ 22-22
OSO 22-28 Meerb. 22-21
VVP 22-24 RKSVM 22-21
SVLV 22-23 Randst. 22-17
Cromvl. 22-23 POK 22-17
HBS 22-22 Bern. 22-13
Vierde klasse C: Vredenburch-H.
van Holland 1-3. De Postduiven-
Wippolder 2-5. WCR-DWO 2-3.
Hlllegersberg-Alexandria'66 3-3.
Alblasserdam-GDA 1-3, Oranje-
plein-SMV 0-3 (S. Kamp.).
SMV 22-34 Postd. 22-22
DWO 22-32 Albl. 22-17
GDA 22-32 H'berg 22-14
22-30 Vredenb. 22-13
I. 22-25 WCR 22-13
Alex'66 22-24 Oranjepl. 22- B
Vierde klasse D: TOGB-DONK 0-
0. SVDP-DelH 1-0, BEC-Sl. Vol
harden 6-3. CKC-VCS 2-2. Quick
Steps-Spoorwijk 2-2.
VCS 22-34 DONK 22-20
SVDP 22-29 Quick SI. 22-20
TOGB 22-26 Spoorw. 22-19
CKC 22-24 BMT 22-17
Voorb. 22-22 BEC 22-16
SI. Volh. 22-21 Delft 22-16
Vierde klasse E: Floreant-VEP 2-
0. Groeneweg-Soccer Boys 2-5.
Haastrecht-Moordrecht 3-2 (M.
degr.), WSE-Nleuwerkerk 1-1,
UNIO-Lekkerkerk 1-1, Woerden-
Schoonhoven 1-0.
Socc 22-29 WSE 22-21
Woerden 22-29 Floreanl 22-20
N.kerk 22-25 Haastr 22-20
Gr weg 22-21 Lekkerk 22-20
Schoonh. 22-21 UN,0 22-19
VEP _?2-21 Moordf. 22-18
Ree. 3e klasse B: Alphense B. 2-
Scheveningen 2 2-1.
Res. 4e klasse E: Germinal 2-DCL
2 4-2.
Beslissingswedstrijden:
Res. 1# klasse: CW 2-Excel-
sior'20 2 1-3 (C. degr
REGIONALE JEUGD
Klasse A-1: ADO-Sparta 3-1.
Roodenburg-SC Feyenoord 2-4.
ADO 22-40 Xerxes 21-17
Feijen. 22-40 VUC 22-17
Sparta 22-32 Rijswijk 21-14
UVS 22-29 Quick 22-12
Quick B. 22-25 Lisse 22- 6
Rood. 22-25 Katwijk 22- 5
KNVB ZATERDAG
Eerste klasse A - Altena-NSW 0-
1. ASWH-De Zwerver 3-1. Nw
Lekkerland-Barendrecht 4-0, SSS-
Kozakken Boys 1-2. Zwart Wit'28-
(M) 2-3 Spijkenisse-Excelsior
NSW 22-30 Zwerver 22-22
Heerj. 22-26 Spijken. 22-21
Barendr. 23-26 PPSC 22-20
Lekk. 22-25 Exc. M. 22-17
-24 SSS 22-16
ASWH 23-24 Altenc
22-V
Zw. Wil 22-23
Eerste klasse B - Nunspeet-Hui-
zen 0-0. Volendam-Rijnsburgse
Boys 0-4 (R. kamp.). Noordwijk-
RCL 1-0, Quick Boys-WOG 3-4,
DTS'35-Vallei vogels 0-1. GVW-
Bennekom 0-2.
Rijnsb. 22-37 Quick B. 22-21
Noordw. 22-31 RCL 23-18
Spak. 22-30 DTS'35 22-14
WOG 22-27 Nunsp. 22-14
Valleiv. 22-26 Huizen 22-13
Bennek. 22-23 Volend. 23-12
GVW 22-22
Eerste klasse C - AVW'66-DETO
0-0. Usselmeerv-OWIOS 3-1.
Oranje Nassau-DOVO 0-0. Go
0-0.
DOVO 21-29 Go
DETO 22-29 Genem. 21-16
ACV 21-28 Revo B. 21-15
Or. N. 21-27 UW 21-13
Angelslo 21-21 DOSK 21-11
AVW'66 20-17
Tweede klasse B 's-Gravenz.
SV-RWH 1-1 (R. kamp Be Fair-
Zwaluwen VI. 1-3. Xerxes-SC
Everslein 3-1. DUNO-Spirlt 2-2.
Vltesse(D)-LYRA 1-2. FC Lisse-De
Zwervers 1-3.
RWH 22-34 Spirit 22-21
Vitesse 22-31 DUNO 22-20
Grav. SV 22-24 FC Lisse 22-17
Lyra 22-24 Be Fair 22-16
Xerxes 22-24 Zwaluw. 22-15
Everstein 22-23 Zwervers 22-15
Derde klasse A
DVO'32-JAC 2-1. Ter Leede-ARC
2-1. Katwijk-Die Haghe 2-1, Maas-
dijk-MW'27 1-6 (MW degr).
Sportlust'46-Hoekse Boys 3-1.
SVPTT-'s-Gravenzande 4-2
ARC 22-33 D. Haghe 22-21
22-22 JAC 22-18
H.Boys 22-22 MW77 22-17
SVPTT 22-22 Maasdijk 22-14
Derde klasse B - Excelsior (P>-
Bolnes 0-0. Piershil-TSB 1-1, Ca-
pelle-WGZ 4-6. TOGR-Meerkerk
0-1. De Alblas-DSVP 2-2. Rijs-
oord-DOTO 2-0.
DSVP 22-37 Piershil 22-20
Exc. P 22-34 Alblas 22t19
Bolnes 22-24 TOGR 22-19
Rijsoord 22-22 Meerk. 22-18
WGZ 22-23 TSB 22-18
Capelle 22-20 OOTO 22-10
Vierde klasse A
HS-Texas/DHB-DEVJO 5-7. Mon
ster-Naaldwijk 2-0 (M. kamp.),
KMD-Te Werve 1-3. SEV-Honse-
lersdljk 3-2. DSO-Loosdulnen 2-0,
SV'35-Semper Altlus 0-1.
Monster 22-32 Semper 22-21
Loosd. 22-29 SEV 22-21
KMD 22-26 Naaldw. 22-19
SV'35 22-24 Hons.dljk 22-17
DEVJO 22-23 DSO 22-15
Te W. 22-23 H. Texaa 22-14
Vierde klasse B - ROHDA'76-H
BSS 1-2. Berkel-Hazersw. Boys 3-
2. Oegslgeest-VVOR 3-1, Unicum-
Koudekerk 0-2
Boys 1-1. Zeve
dam 3-1 (Ze. kt
Zevenh. 22-31 Rohda 22-19
HBSS 22-30 Unicum 22-19
Berkel 22-27 VVOR 22-19
Koudek. 22-27 Jodan 8. 22-17
Haz. B. 22-21 Oegstg. 22-17
Valken 22-20 Z.dam 22-17
Halve besliasingscomp. (degra
datie naar Afdeling) Res. 4e klas
se D - Zuldland 3-TSB 2 1-2.
Zwart Wlt'28/4-Spijkenisse 4 2-2.
Beslissingswedstrijd res. 3A -
Maasdijk 2-Vitesse 3 0-2 (M.
HVB ZONDAG
Tweede klasse A: SVH-NIVO 2-1.
HVB ZATERDAG
Hoofdklasse - Scheveningen-Ver-
burch 4-0 (S prom), DORR-Wes-
terkwartier 4-3, HPSV-VCS 1-1.
Ornas-Nootdorp 2-2 (N. kamp. en
O. Degr RAS-OVC 0-0.
Nootd. 22-34 RAS 22-21
Scheven. 22-33 SVGE8 22-21
HPSV 22-30 W'kwart. 22-18
VCS 22-27 DVC 22-13
DORR 22-22 Verburch 22-12
Duinoord 22-22 Ornas 22-11
Eerale klasse: Escher B.-Blauw
Zwart 1-1. GDA-NSEM 4-2.
BSC'68-Marine 2-2.
Tweede klasse B
FC Zoetermeer-Quick Steps 6-1.
BUITENLANDS
VOETBAL
Coventry City-Norwich City 2-1.
Everton-Queens Park Rangers 3-
1. Ipswich Town-Aslon Villa 2-1.
Leicester-Sunderland 0-2, Notss
County-Liverpool 0-0, Stoke City-
Wallord-Arsenal 2-1. West Brom-
wich-Luton Town 3-0. West Ham
United-Nottingham Forest 1-2.
Liverp 41-79 Ipswich 42-53
Manch. 41-74 Sunderl. 42-52
Q.P.R 42-73 Leic. C. 42-51
Notl. F. 41-71 w. Br. A. 41-51
South. 40-71 Luton T. 42-51
Arsenal 42-63 Norwich 41-50
Tott. H. 42-61 stoke C. 42-50
West H. 41-60 Coventry 42-50
Aslon V. 42-60 Birm. C. 42-48
Everton 41-59 No1ss C. 41-41
Watford 42-57 Wolverh. 42-29
Liverpool kampioen. Birmingham
City. Nolss County en Wolyer-
hamplon gedegradeerd.
SCHOTLAND
Cellic-Oundee United 1-1. Dun-
dee-Sl. Johnstone 2-0, Hibernian-
Mlrren-Aberdeen
Hearts 36-36 Motherw. 36-15
WEST-DUITSLAND
Borussia M. Gl.-Bayer Urdlngen 7-
1. Bayern München-Kaiserslautern
5-2. Nurnberg-Hamburger SV 1-6.
Stuttgart-Eintracht Fr. 2-2, Wald-
hof Mannhelm-Arminla 0-2. Bo-
chum-Bayer'04 Leverkusen 2-1,
Kóln-Borussia D. 5-2, Eintracht
Br-Fortuna D. 4-1. Kickers Off.-
Werder Bremen 3-7
Stuttg. 32-46 Eintr. Br. 32-30
Hamb. 32-46 Fori. D. 32-29
Bayern 32-44 Kalsersl. 32-28
Bor.MGI. 32-44 Bor. D. 32-27
Werder 32-43 Waldhol 32-27
FC Köln 32-34 Bochum 32-26
Bayer L. 32-34 Eintr. Fr. 32-23
Arminia 32-31 Kickers 32-19
Urdlngen 32-31 Nurnb. 32-14
BELGIË
Mechelen-Waregem 0-0. Antwerp-
RWDM 0-0. Beringen-Lokeren 1-2,
Beveren-Cerkel Brugge 2-0. Club
Brugge-Waterschei 4-1. Seramg-
Standard Luik-Gent 1-0
Brugge 33-44 Brugge 33-29
Standard 33-40 Gent 33-28
Seraing 33-37 Llerse 33-27
Mechel. 33-36 Luik 33-27
Wareg 33-35 Beersch. 33-24
Waters. 33-33 Beringen 33-23
Antwerp 33-33 RWDM 33-23
Florentine 0-0. Genua-Juventus 2-
1. Inter-Catanla 6-0. Pisa-Lazio 2-
2, Roma-Verona 3-2. Torino-Na-
poli 2-1, Udinese-Mllan 1-2.
Juvenl. 30-43 Sampd.
FiOf.
Inter 30-35 Avell. 30-26
Torino 30-33 Lazio 30-25
Milan 30-32 Genua 30-25
Verona 30-31 Plsa 30-22
Udln. 30-31 CaUn. 30-12
PORTUGAL
Salguelros-Boavista Porto 1-0, Es-
pinho-Varzim 2-3. Vltorla Gulmae-
raes-Ponafiel 1^-0. Sporting Llssa-
Benflca 0-2. Vitor'la Setubal-Spor-
ling Braga 3-0, Rlo Ave-Agueda 5-
1. Porto-Estoril 6-0.
Benf. 30-52 Braga 30-37
JOEGOSLAVIË
Olimpija Ljubljana-Osljek 0-0, Rlj-
eka-Rode Ster Belgrado 0-0. Dy
namo Vinkovci-Sarajevo 1-1. Voj-
vodina Novi Sad-Celik Zenica 4-0.
Dynamo Zagreb-Vardar Skopje 4-
2. Partizan Belgrado-Velez Mostar
3-0. Pristina-Radnickf Nis 1-0. Bu-
ducnost-Hajduk Split 0-1. Zelezni-
Hajduk, Rljeka 30-36.
LUXEMBURG
Beggen-Stade Dudelange 0-0,
Grevenmacher-Ettelbrück 5-1. Ru-
melange-Red Boys Diflerdange 3-
3, Progress Nlederkorn-Jeunesse
d'Esch 1-0. Wiltz-Spora Luxem
burg 3-2. Stand
Beggen J
29: 3. Re.
IFK Göteborg-Malmö 1-1, Brage-
Oergryte 0-1. Ellsborg-Gefle 2-2.
Halmstad-Hammarby 0-4, Oester
Vaxjö-Kalmar 3-0. Stand aan de
kop: 1. AIK 5-9; 2. Malmö. Ham-
marby, Oergryle 5-7.
ZWITSERLAND
Grasshoppers-Luzern 3-0. Sion-
Sankt Gallen 2-0. Servette-Vevey
1-0. 8asel-Xamax Neuchatel 4-2.
La Chaux de Fonds-Young Boys
1-0. Lausanne-Zürich 1-1, Wettln-
gen-Bellinzona 5-1. Aarau-Chiasso
2-0. Stand aan de kop 1 Grass
hoppers 26-39; 2 Servette. Sion.
Sankt Gallen 26-37.
ATLETIEK
MARATHON AMSTERDAM
1. Gerard Nijboer (Ned/Daventria)
2.14.28; 2. Cor Vriend (Ned/PSV
Eindhoven) 2 16.54; 3 Stanimir
Nenov (Bul) 2.17.02; 4. Mare De-
blander (Bel) 2.17.11; 5. Hiroaki
Ohijagi (Jap) 2.18.23; 6. Cor Sael-
mans (Bel) 2 18.54; 7 Jürgen Hü-
semann (Wdl) 2.18.57; 8. Ferenc
Dula (Hon) 2 19.04; 9. Rob Mauws
(Bel) 2.19.39; 10. Leodigard Martin
(Tan) 2.19.57; 11 Andras Moses
(Hon) 2.21.02: 12. Wassil Lets|ev
(Bul) 2.21.03; 13. John Oflord
(Gbr) 2.21.08; 14. Jos Koniuszek
(Ned/Sprint Breda) 2.21.43: 15.
Alexandru Chiran (Roe) 2.21.48;
16. Per Hoffman (Den) 2.22.41; 17.
Gerard Smit (Ned/AAC Amster
dam) 2.24.06: 18. Richard Vollen-
broek (Ned/MPM Hengelo)
2.24.10; 19. Freddie Vandervennet
(Bel) 2.24.32: 20. Martin van der
Ven (Ned/Attila Tilburg) 2.24.39.
NK Marathon
Heren: 1.(1) Gerard Nijboer (Ned-
/Daventria Deventer) 2 u 14 min
en 28 sec; 2 (2) Cor Vriend
(Ned/PSV Eindhoven) 2.16.54; 3.
(14) Jos Koniuszek (Ned/Sprlnl
Breda) 2.21.43; 4. (17) Gerard
Smil (Ned/AAC Amsterdam)
2.24.06; 5. (18) Richard Vollen
broek (Ned/MPM Hengelo)
2.24.10; 6. (20) Martin van der Ven
(Ned/AItlla Tilburg) 2.24.39; 7. (21)
Kees de Haan (Lycurgus) 2.25.04;
8. (23) Gerard Huljnen (Noordkop)
2.25.38; 9. (24) Henk van Hoek
(HAC) 2.25.45; 10. (26) Ton Teepe
(VLTC) 2.26.07; 11. (27) Wil Rindt
(PSV) 2.26,48; 12. (28) Willem de
Weerdl (PEC) 2.27,00; 13. (29)
Wim van Miltenburg (Hellas)
2.27.14; 14. (30) Marlnus de Snay-
er (Fortuna VI.) 2.28,09; 15. (31)
Huib Dalebout (AV'56) 2.28.36.
Dames: 1 (137) Eefje van Wissen
(Hollandia) 2.43.51. 2. (194) Trijnie
Smeenge (Dyanmo) 2.47.58. 3.
(209) Ann Rindt (PSV) 2.48.51.
MARATHON PARIJS
1. Ahmed Saleh (Dji) 2.11.58. 2.
Jacky Boxberger (Fra) 2.11,59, 3.
Djama Robleh (Djl) 2.12.11. 4. Pa
trick Joannes (Fra) 2.14.01. 5.
Jean-Michel Charbonnel (Fra)
2.15.07.
MARATHON FRANKFORT
1. Dereje Nedi (Eth) 2.11.18, 2. Ke-
bede Balcha (Eth) 2.11.40. 3. Cida-
lio Caelano (Por) 2.11.42. 4. Bruno
Lalanchi (Zwi) 2.12.57. 5. Ahmet
Altun (Tur) 2.13.07. 6 Peter Lo-
renhann (Zwi) 2.13.34.
Dames: 1 Charlotte Teske (WDI)
2.31.46. 2. Gaby Woll (WDI)
2.35.41. 3. Doris Schlosser (WDI)
2.35.43.
CRICKET
DUIVENSPORT
De bij de C C. De Kuststrook aan
gesloten postduivenhoudersvere-
nigingen vlogen zaterdag vanuil
SI Quenlin. Gelost om 8 30 uur.
Dit was levens de laatste Vltesse-
sche Courant- postduivenkampi-
oenschap Punlen voor dil kampi
oenschap
kampioenschap: Corbeil 26/5.
P.V. De Luchtbode. Aantal duiven:
Geldof Zn. 12.53. 2.
Aantal duiven: 425. 1. Izei
doorn Zn. 13.05, 2. J. v.d. Vlek-
kert Zn. 12.59, 3. H. de Jong
Bosrand 12 51.
P.V. De Reisduil. Aantal duiven:
306. 1. C Bouwman 12.48, 2.
Gebr. de Graaf 12.48. 3. J. de
P.V. de Combinatie. Aantal dui
ven: 231. 1. A. Snoeren 12.45. 2
E. Groen 12.56. 3. H. v. Hilst
12 50
P.V. De Ooievaar. Aantal duiven.
260. 1. 2 en 3. R. Elfrink allen
1257
P.V. Rijswijk. Aantal duiven: 268.
1. A. Colie 12.54. 2. T Mijnders
12.55, 3. B. Ten Tye 12.58.
H.P.C. Gevleugdelde Vrienden.
Aantal duiven: 259. 1. en 2. J.
Heymans Zn. 12.51. 12.53, 3. A.
De bi| de C C. Westland aangeslo
ten vereniging P.V. de Zaterdag
vliegers vloog eveneens vanuil Sl.
Quenlin. Hier werd om 8.10 uur
gelost. Aantal duiven: 186.
I. L. Spaans 12.31. 2. en 3. J. Der
gent. 12.30. 12.31.
GEWICHTHEFFEN
Tol S2 kg: 1. Huphel (Nijmegen)
145 kg.
Tol 56 kg: Theeuwen (Veldhoven)
Tol 67,5 kg: 1. Themen (Den Haag)
237,5 kg. Van de Berg (Simpel-
veld) trekken 98 kg (Nederlands
jeugdrecord).
Tol 75 kg: 1. Goosens (Breda)
237.5 kg.
Tol 82,5 kg: 1 Durink (Nijmegen)
257.5 kg. Frijn (Simpelveld) trek
ken 117.5. stoten 135 kg. totaal
252.2 (Nederlandse jeugdrecords).
Tol 90 kg: 1 Dengenaars (Leiden)
325 kg (137.5 167.5). Neder
landse records.
Tot 100 kg: 1. Rosmalen (Nljme-
C) 300 kg.
sn 100 kg: 1. Keijser (Nijme
gen) 282.5 kg.
HANDBAL
DAMES
DR1: Wesllandia-Actief 10-9. WIK-
DWS 11-4. MMO-Oase 5-10.
DR2A: Vires-AHC 14-3. Hollandi-
aan-HVS 17-2. Snelwiek-Athene
14-6
DR2B: UVG-Ancora 11-10.
HEREN
HR1: Salurnus-Actlef 15-10. Merc-
./Saturnus-DWS 14-17. Hollandi-
aan-UVG 12-19.
HR2A: EDH-vdH/T refters 13-12.
EHC-Hermes 15-11, Rijnstreek-
Animo 16-10.
HR2B: Westlandia-lndus 26-14.
WIK-DES 25-24.
RAYON
OS1: Satumus-Unitas 4-11. Spar
taan-Actief 25-10. Meeuwen-ADO
DS2: Indus-Sprongschot 10-16.
Oliveo-MOK 3-6. Wilton-EROS 7-
7, Atomium-Roda 9-2.
DS3: Tediro-Splrit 8-12. Helius-
TOGB 20-7.
DS2A: WIK 2-Vires 2 9-3.
vdH/Treflers 2-Ancora 2 15-12,
DWS 2-UVG 2 6-7.
DS3A: Unltas 2-Hollandlaan 2 2-9.
Wilton 2-HVK 2 5-12. DWS 3-UVG
3 6-7.
DS3B: Hollandiaan 3-Oliveo 2 9-5.
Meeuwen 2-DWS 4 5-2. Atomium
2-ADO 2 7-5.
DJI: ADO-Ancora 16-19, DWS-
HVK 6-6, UVG-WIK 12-10.
HS1: Ancora 2-Unltas 17-16, Spar-
taan-SnelwIek 17-15, Meeuwen-
UVG 2 14-15.
HS2: Tediro-Sprongschot 20-15.
Roda-Achilles 20-14. Wilton-Spirit
HS3: Hellus-De Geuzen 29-12. Oli
veo-MOK 12-15, TOGB-HVK 9-12.
HS2A: WIK 2-DES 2 8-17. Satur-
nus 2-Vires 2 7-12. Meeuwen 2-
Acliel 2 18-25. DWS 2-Roda 2 25-
HS3A: Spirit 2-Ancora 3 19-29.
Atomium 2-DWS 3 22-15.
HS3B: Hollandlaan 2-Unitas 2 17-
10. Roda 3-vdH/Trefers 2 9-10.
WIK 3-UVG 3 9-23.
HJ1i UVG-DES 7-22. vdH/Treflers-
WIK 8-18. Roda-Actief 8-34. WIK-
UVG 19-23.
HOCKEY
Hoofdklasse: Laren-Kampong 2-2.
Bloemendaal-Oranje Zw. 3-2. Am-
sterdam-Hattem 8-0, Geel Zwart-
Kl. Zwlts 1-4. HDM-Tilburg 4-1.
HGC-Lelden 9-11.
Overgangsklasse: A: Sch'weijde-
Were Dl 2-2. MEP-SCHC 3-2, Gro-
ningen-Hurley 1-2. Ede-DKS 3-0.
Pinoke-Breda 0-1. Kleviten-Leoni-
B: Den Bosch-Goolsche 4-2. HIC-
Rapldlty 2-1, Hudito-NIjmegen 1-0.
Victoria-Rotterdam 1-0. Wagenin-
gen-Gron. Studs 7-3. Venlo-MOP
ty (za.) 1-0. Groningen-Venlo (za.)
5-0, Groningen-HOD 8-0. Kam-
pong-PInoke 2-0. Wegeningen-
Ede 0-0, Rotterdam-Zwolle 4-0,
HBS-BI'daat 0-2.
B: Laren-Nijmegen (za.) 1-0. Hudi-
ROLHOCKEY
Tweede klas: Rotterdam-Residen
tie 2 6-4. Lichtstad 2-Zoetermeer
•3, Dennenberg 2-Agor 4-7,
TURNEN
Benelux-Turntitet
1 Nederland 178.80 (sprong
45.40, brug 45 05, balk 43.15. vrije
oefening 45.30); 2. België 156.20
(42.95. 35.70, 37 85. 39.70); 3. Lu
xemburg 143.95 (41.85. 34.95.
33.20. 36.35).
Individuele klassement: 1. Theese
Wilmink (Ned) 37.65 (9.50, 9.55.
9.15. 9.45); 2. Carla Eenkhoorn
(Ned) 36.55 (9.10. 9.30. 8 85.
9.30); 3. Namee Bovenschen (Ned)
35,60 (8.75. 9.00. 8.90. 8.95); 4.
Jeanette Wilte (Ned) 34.85; 5 Ma-
Tzavos (Ned) 34.15.
KORFBAL
•Fortuna 9-8. SCO-I
8, PKC-Blauw Wit 14-6.
Overgangsklasse A: Asko-Drach-
ten 6-8. Pams-KVS 7-7. HKV-LDO
10-12. LUTO-Wordt Kwiek 8-3.
B: PSV-DKOD 8-6. Rapiditas-HKC
11-5, Samos-Ons Eibernest 8-6,
Oost Arnhem-Si. Hooger 9-4.
Promotieklasse A: VES-OWO 9-
7. Swift (A)-Fldes Pacta 10-8.
BEP-ZKC'16 6-7. AKC-DTV 7-8
B: Driehoek-Rodenburg 11-7. Rea-
dy-Zuiderkwartier 7-7, Nlc'-Rltola
9-6. Achilles-Stanfries 7-7.
C: Roda-Groen Geel 10-4. Pernix-
Die Haghe 5-8. DEVD-VEO 1-6. De
Vlnken-Danaïden 5-5.
D: Hel Zuiden-SMS 9-8. Rust
Roest-Geldrop 7-4, DETO-Vrien-
denschaar 4-9. Trekvogels-Sper-
Weerb. 2-SDO 2 14-4. Tjoba 2-
HKC 2 9-11. HKV 2-Deetos 3 8-5.
Eerste klasse A: OSCR-Merwlc 7-
3. Kwiek (H)-TOP (S) 6-6. Over-
kanters-Regenboog 8-13, BI.
Wit'51-Rozenburg 10-10.
B: Kinderdijk-Snel 6-5. Tjoba-GKV
(G) 13-5. Excelsior-Albatros 3-11.
O DO (M>-Swift (M) 3-5.
Tweede klasse A: KVR-TOP (A) 9-
9. ALO-Terheyden 8-8. ELKV-
Zwervers 4-9. De Bermen-Vlaar-
B:n9On<
Wil 2-6
8. O. Eiland-SEV 11-3.
C: Velocitas-Merwede 5-4. ADO-
Animo 5-6, KOAG-NIO 7-6. Tem-
po-DES 5-5.
D: Meervogels-DKV 4-4, DKC-
Olympiaan 8-6. WION-Qulck 4-6,
Crescendo-Or. Nassau 5-6.
Derde klasse A: Zuldwesters-Ven-
tura S 8-5, Dijkvogels-Ondo 1-3,
Fluks-Sagitla 5-8. VIOS-RWR 4-6.
B: Valto-Vitesse 5-5. Avanti-Vol-
treflers 5-3. Nieuwerkerk-Storm-
C: Vr'schaar (B)-HSV 9-7. THOR-
Hoogvllet 5-4, Succes-O. Huis 14-
5. Dubbel Zes-ODO (D) 4-4
D: Keep Flt-Actief 4-0, Jullana-
TOV 5-6. Zwijndrecht-Olympia 5-
4. Harga-H. Stand 6-5.
Res. eerste klasse A: TOP 2-KVS
3 '8-5. Excels. 2-VEO 2 3-7.
Vr'schaar 2-PKC 4 3-6.
B: Ready 2-Fides P 2 3-7, Eibern.
3-Regenb. 2 10-10, T. Donck 2-
Deelos 4 7-1. Het Zuiden 2-Pams
3 10-2.
Res. tweede klasse A: Kinderd. 2-
Snel 2 6-4. Eibern. 4-Or. W. 2 6-7,
2 9-4. Achilles 2-Dan£
den 2 6-5.
C: Kwiek 2-Fortuna 3 3-3. OSCR
2-Elbern. 5 6-6. Zuiderkw. 3-H.
Zuiden 3 9-8.
Res. derde klasse A: Danaiden 3-
VEO 3 7-7. Pams 4-DES 2 4-5.
B: Sperwers 3-De Overkant. 2 5-3.
Zwervers 2-Merwic 2 9-3.
C: Bermen 2-HSV 2 8-8. Pernix 2-
Deetos 5 6-5. WION 2-Qulck 2 4-
7. Olymp. 2-Zulden 4 2-6.
Junioren A: Deetos-HKV 7-4,
KVS-Fortuna 6-3. GKV-H. Zuiden
PKC-Albatros 8-2.
HONKBAL
Hoofdklasse: Pioniers-Sparta 10-
16. Neptunus-Giants 6-7. Pirates-
HCAW 6-5. UW-A. Tijgers 4-8.
ADO-H. Nicols 3-6.
B: Caps-Frogs 5-4. Twins-OWO
4-5, Quick-Spartaan 5-4. TT Ti-
gers-PSV 2-14, Giants-Neplunus
13-4. H. Nicols-ADO 3-2. HCAW-
Pirates 9-8. Amstel T.-UW 6-3,
Sparta-Pioniers 20-6.
Amstel T. 6-12 UW 6- 6
ADO 6- 8 Sparta 5- 4
Pirates 6- 8 HCAW 6- 4
Haarl. N. 6- 8 Nept
7-6. Herons-Sparks 8-7,
RCH-Storks 3-7. Kinheim-Terrasv.
7-1. Feyenoord-V'wijckers 7-9,
Sparks-Herons 0-8. Storks-RCH
1-15, Terrasvogels-Kinhelm 0-8.
Kinhelm 6-10 Terrasv. 6-4
RCH 6- 8 Feyen. 6- 4
Volew. 6- 8 Sparks 6- 4
Herons 6- 6 Storks 6- 4
B: Caps-Frogs 5-4, Twins-OWO
4-5, Quick-Spartaan 5-4. TT Ti-
gers-PSV 2-14. Glants-Neptunus
13-4. H. Nicols-ADO 3-2. HCAW-
Plrates 9-8. Amstel T.-UW 6-3.
Sparta-Pioniers 20-8. Frogs-Caps
14-13, OWO-TwIns 2-5. Spar-
taan-Qulck 13-6, PSV-TT Tigers 1-
11.
Tweede klasse A: DOS'32-Jeka 6-
13. Schiedam-Euro Stars 9-14 (11
Inn.). NADO V.-Wassenaar 0-14 (7
Inn.). The Braves-Celeritas 19-7 (7
Inn), Zwijndrecht-Vlaardingen
Holy 2-1.
Wassen. 2-4 Euro Sp. 2-2
Jeka 2-4 Braves 3-2
Holy 3-4 Schied. 3-2
DOS'32 3-4 Celerit 2-0
CA Zwijndr. 2-2 Nado V 2-0
Slsndaardklas: The Hawks-Blue
Birds 2-5. Laakkwartier-VUC 18-5
(7 inn), Botlek-BIrds 12-11.
Squeeze-Gophers 17-1 (7 inn.).
SOFTBAL
giëa 1 7-26.
2e klas: Wassenaar 3-Celeritas 2
12-5, Red Llons 1-Power'66 1 12-
7, DSSV-Celeritas 2 17-25. ADO
3-Blue Birds 1 15-14. Slorks 3-Ko-
kolishi 2 13-7. Birds 2-Alphians 2
12-25.
3e klas: Celeritas 3-VUC 4 6-19.
DWO 1-Blue Birds 2 8-12. Storks
4-Alphlans 3 22-8. VUC 3-Wasse-
naar 4 10-0
4e klas A: Wassenaar 5-ADO 4
16-6. Blue Birds 2-Westerkw. 2
10-21. Alphiai
«Junioren aid. A; Wassenaar A-
VUC A 14-4.
Junioren aid. B: Westerkw.-ADO
C 33-8. ADO 8-Storks B 8-12.
2 14-5.
hi 1-Storks 1 10-0.
2e klas: Wassenaar 1-ADO 2 10-9.
Storks 2-Celeritas 9-8. Hygiëa 2-
Red Lions 15-17. Kokolishi 3-Was-
senaar 1 10-11. Laakkwartier-ADO
3 16-16.
3e klas: Blue Birds 3-8lue Birds 2
4-16. Volle 8ak-Wassenaar 2 10-6,
Power'66 2-Alphians 5-15. Wasse
naar 2-Storks 3 5-5. Blue Birds 2-
Birds 2 24-28
MOTORCROSS
GP ZIJSPANNEN
Eerste manche: 1 Wil van der
Laan/Keès Hogervorst (Ned) EML-
-Jumbo 35.45.91 (gem 47.025
km/u); 2 Mari Bens/Piet van Deu-
tekom (Ned) Heos-Yamaha
35.47.56; 3. Bennie Janssen/Frans
Geurts van Kessel (Ned) Wasp/Ya
maha 36.01.49: 4. Ton van Heug-
ten/Frits Kiggen (Ned) Folan
36.02 51; 5 Tony Bens/Jan de
Wild (Ned) EML-Yamaha 36.31.76;
6. Daniel van Bellingen/Karel Torts
(Bel) Wasp-Yamaha; 7. Walter
Nettenscheid/Ralf Hoormann (Brd)
Honda; 8. Kees Beekers/John Mi-
chielsen (Ned) Wasp-Yamaha; 9.
Kees Engelhard/Gunther Forster
(Brd) Heos-Yamaha; 10. Dietmar
Weber/Joseph Beusberger (Oos)
EML-Jumbo.
Tweede manche: 1. Van Heugten,
2. T. Bens, 3. Rljn van Gastel/Eric
ms (Ned) EML Jumbo, 4.
Bellingen. 7. Janssf
Goch, 9. M. Bens, 10.
Maessen (Ned) EML Yamaha.
Eindklassement: 1. Van Heugten,
2. Van der Laan, 3. T. Bens.
Stand wereldkampioenschap: 1.
Van Heugten 90 punten, 2. Bach-
6. Good 4
250 cc
Eerste manche: 1 Hans Kinigad-
ner (Oos) KTM. 2. Jacques Vi-
mond (Fra) Yamaha. 3. Slmo Taimi
(Fin) Husqvarna, 4. Gert-Jan van
Doorn (Ned) Suzuki. 5. Jörgen Nill-
son (Zwe) Honda, 6. Jean-Claude
Laquaye (Bel) Honda.
Tweede manche: 1. Klnigadner, 2.
Alberto Barozzi (Ita) Yamaha. 3.
Ari Viiri (Fin) KTM. 4. Leif Nlklas-
son (Zwe) Yamaha. 5. Jacky Mar
ten (Lux) KTM. 6. Kurt Mahr (Oos)
Honda.
Stand wereldtitel: 1 Klnigadner
110 punlen. 2. Van Doorn 94. 3.
Vimond 74, 4. Jeremy Whatley
(GB) Suzuki 73. 5. Marc Velke-
neers (Bel) Gilera.
MOTORSPORT
19.16.6 (125.810 km/uur). 2.
Heist (Vlijmen) Special. 19.26.1.
125 cc: 1. Slraver (Waardhuizen)
MBA. 17.22.7 (139.566 km/uur). 2.
Vink (Woudrichem) MBA. 17.27.2.
250 cc: 1. Stamsnijder (Borne-
broek) Yamaha. 19.23.2 (150.115
km/uur). 2 Verweij (Haastrecht)
Yamaha. 19.25.0.
500 cc: 1 Van Duimen (Ammerzo-
den) Suzuki. 22.20.0 (162.886
km/uur), 2. Punt (Helloo) Suzuki
22.21.4.
TENNIS
Leeuwenburgh-DDV
i-Keetelaar 0—6. 3
I-Zwaan 1—6. 4—6.
Koek-Dicklnsen 46. 36. Gor
ter-Van Ekeren 4—6. 1—6. Hef-
tels/De Groot-Keetelaar/Zwaan
57. 16. Koek/Gorter-Dickin-
sen/Van Ekeren 75. 57, 16.
Heflels/Gorter-Keelelaar/DIckin-
sen 5—7, 2—6. De Groot/Koek-
Zwaan/Van Ekeren opgegeven
door Leeuwenberg.
Son-Melselaars 44. Warrlnga-
Moos 46. 46, Vlassak-Van der
Torre 6—2, 2—6. 1—6. Oosting-
Groeneveld 6—2, 6—3, Stlenen-
Bierens 8—2. 63. Warringa-
/Vlassak-Moos/Van der Torre 6—
2. 6—4. Oosting/Stlenen-Groene-
veld/Blerens 2—6, 8-3. 6—4,
Warrlnga/Stlenen-Van der Torre-
/Groeneveld 2—6. 5—7, Vlassa-
k/0<sstlng-Moos/Bierens 57. 3—
3. Son 28. 4. Metselaars 27. 5.
DDV 21. 6. Poppeye GS2 15. 7.
Leeuwenbergh 8
Poppeye GS1-Metselaars
i-Groeneveld 26. 26.
Nijssen-Bierens 76, 4—6. 6—4.
Schilder/Appel-Moos/Van der
Torre 3—6, 1—6. Johnstone/Nijs-
sen-Groenveld/Bierens 6—2. 6—
4. Appel/Johnstone-Van der Tor
hout 1 6-2. Aid. 8 BTCI 2—DDH 1
6-2. Unicum 1—Volley 2 8-0
Overgangsklasse A: Aid. 2 Rea
l—Cash 17-1. Aid. 11 Zaandam
1—Pijnacker 1 8-0. Dash 1CC 1
3-5 Aid 14 Victoria 3—DDV 2 3-
5. Bilthoven 1—Bas-D 1 4-4. Aid.
16 Vego 1—Victoria 2 3-5. Oranje
TC 2—Flehite 17-1.
Overgangsklasse B: Aid. 2
Juliana 1—Toeg/R. 3 7-1. Leimo-
nias 3—Joy Mozaik 5 6-2. Aid 4
Toeg/R 2—Capelle-Y 1 2-6,
Schelde 1—TSI 1 4-2 algebr Aid.
5 Spieghel 1—Marquette 3 7-*
0-8. Thor RW 3—Dash 2 5-3
Aid 22 Wateringen 1—Aeolus
Oledo 1 4-4. Hillegom 1Hoofd
dorp 1 3-5. Atd. 24 Alta 4—Holy 1
2-6. Dekker Tennis 1—De Kuil 1 7-
1 Aid 25 Waddinxveen 1—The
seus 1 3-5. Be Quick/MI—CC 2 2-
blek 1 0-6. Aid 2 8as-D 1—Over
waard 1 2-4. Unicum 1—Loenen 1
3-3. Aid. 3 Manege 1—Strokei 1
3-3, Toeg/R. 1—Warande 1 4-2.
Overgangsklasse: Aid. 2 Zee en
Duin 1Lucky Stroke 1 3-3.
Toeg/R—Voorhout 1 1-5.
ROEIEN
Hollandia-wedstrijden
Lichte akilf: 1. Wessels (Njord)
4.52,59, 2. Fokkens (Die Leythe)
4.58.92.
Vier met stuurman: 1. Nereus
7.22.68. 2. Njord 7.26.95. 3. Laga
Twee mei sti
the 8.30.89. 2. Argo 8.32.63. 3.
Njord 1 8.39.84.
Lichte acht: 1. Njord 6 49.74. 2.
Nereus 6.56,87, 3. Argo 7.07,52.
Acht, hoofdnummers: 1. Njord
6.31,76. 2. Nereus 2 6.36.23, 3.
Nereus 1 6.39.64.
Dubbel twee: 1. Die Leylhe
4.31.71. 2. Nautilus 4.35.09.
Dubbel vier (hoofdnummer): 1.
Njord/Dle Leythe 3.51,54. 2. Argo
4.00.90. 3. Asopos de Vliet/Argo-
/Nereus 4.09.57.
1.08.76. 3. Nereus 4.10,20.
KANO
Internationale Bosbaanregatta
KI 1000 mater 1 Dulau (Roe.)
4.24.5. 2. Szibbe (Wdl.) 4.25.7. 3.
Prlngle (Ier) 4.28.9. 5. Daman
(Ned.) 4.35.9.
Nijkamp (Ned.) 2.07.7. 5. Baaij-
ens (Ned.) 2.09.0.
K1 10.000 meter 1. Daman (Ned.)
46.12.3. 2. Bukovski (Pol.) 46.27.3.
Jones (Gbr.) 46.39.9.
K2 500 meter 1. Lebbink/Stevens
(Ned.) 1.45.0. 2. Chvialkovski/Bac-
zijnski (Pol.) 1.48.7. 3. Ignaat/NIp-
pa (Roe.) 1.50.5. 4. Amman/Leh-
mann (Zwi.) 1.51.8. 5. Toirkens-
/Nagelkerke (Ned.) 1.52.0.
er/Manhenke (Wdl.) 4.07.0.
K4 500 meter 1 Zwitserland
1.34.7. 2. Polen 1.35,7, 3. Bremen
1.39.2.
K4 1000 meter 1 Zwitserland
3.16.4. 2. Polen 3.20.6. 3. Neder
land 3.25.2.
DAMES
K1 500 meter 1. Derckx (Ned.)
2.20.0. 2. Kuhlmann (Essen)
2.20.5, 3. A. Cox (Ned.) 2.24.3. 4.
Crawley (Gbr.) 2.24.6.
K1 1000 meter 1. Plant (Gbr.)
4.52.1. 2. A. Cox (Ned.) 4.52.7. 3.
Crawley (Gbr.) 4.54.5. 4. Derckx
(Ned.) 4.55.8. 5. Glough (Gbr.)
4.57.7
K1 6000 meter 1 Plant (Gbr.). 2.
Glough (Gbr.), 3. Kuhlmann (Es
sen), 4. Stormlnk (Ned.).
2.07.0, 3. Plant/Glough (Gbr.)
2.08.9. 4. Kuhlmann/Skolnlk (Es-
,sen) 2.10.1. 5. Crawley/Watson
(Gbr.) 2.11.8.
K2 1000 meter: 1. Cox/Derckx
4.26.0. 2. Crawley/Watson 4.38.4,
3. Plant/Glough 4.47.2. 4. Kleler-
/Kruger (Bremen) 4.53.7.
KARATE
EK KARATE
Tot 70 kilogram, finale: Rodriguez
(Spa) winl van Masay (Fra) 6-5
Derde plaats: Lindstrom (Fin) wint
van Greney (Sch) 3-2. Burns
(Scho) winl van A. Serfati (Fra) 6-
5.
Tot 75 kilogram, finale: Leeuwin
Derde plaats: Royers winl van S.
Serfati (Fra) 3-2, Moreau (Fra) winl
van Mitchell (Sch) 4-0.
Tot 80 kg, finale: Roethof verliest
van Pettinella (Fra) 1-3.
Derde plaats: Cornwall (Eng) wfnl
van Belli (Bel) 6-1, Egea (Spa) wint
van Mackay (Sch) 5-2.
Boven 80 kg. finale: Charles (Eng)
winl van Ruggiero (Fra) 1-0.
Derde plaats: Nijman wint van Di-
luigi (Ita) 3-0. Akinlami (Scho)-Py-
ree (Fra). Pyree Irekl zich terug.
Tot 60 kg, finale: d'Agostino (lóta)
winl van Share (Eng) 6-2
Darde plaata: Crlado (Spa) wint
van Lloyd (Wal) 4-3. Stephens
(Eng) winl van Dominguez (Spa) 6-
Tot 65 kilogram, finale: Timonen
(Fin) winl van Coulter (SCO) 6-4.
Darde plaats: Abad (SPa) wint van
de Luca (Ita) 4-3. Dorville (Fra)
wint van Van Reybrook (Bel) 6-5.
Alle categorieën, finale: Ruggiero
(Fra) winl van Pinda (Fra) 6-3
Derde plaata: Guerrazoni (Ita) wint
van Schenker 4-3. Diell (WOI) wint
Van Degen (Oosi 6-0.
SCHAKEN
KNSB-promotiecom petitie
Poule A: Pal Mat-Almelo 7-3. Phi-
lidor Leeuwarden 2-Groningen 2 3
1/2-6 1/2. Pat Mat en Groningen 2
SMB 2 en VS Maastricht promo-
Poule C: Den Haag 2-Waalwijk 8-
Pullens 1-0. Mostert-Waerler-
schoodt 1-0. Willemsen-Van den
Berg 1-0. Roos-Van de Gouw 1/2-
1/2. Vellekoop-Rutten 1/2-1/2.
Ruben-Van Belle 1/2-1/2. Harle-
veld-Lielerink 1/2-1/2. Reuve-
kamp-Reiber 1-0. Landolt-Slosse
1-0, Maartense-Duquesnoy 1-0.
Totaal: 8-2.
Promotie-Laren: Ahlers-Beljer-
strass 0-1. Blankespoor-De Beer
0-1. Kalkwijk-Nahat 0-1. Bannink-
Abrahamse 0-1, Meljer-Van de
Bergh 0-1, Llnd-Drent 1-0. Kun-
nen-Leinband 0-1, Glasbergen-
Masmeijer 0-1. Wisse-Wichers 0-
PAARDESPORT
-1.24,3, 2. Ypco Ooslland. 3.
Winnend 22.50. plaats 4.60.
3.30. 3.90. koppel 24,60, trio
355.30.
TWEEDE KOERS. 2040 meier: 1.
Ymola Hanover (R.L Pools) 2.50.0
- 1.23,3, 2. Vagebond. 3. Willem
Ruis. Niet gestart. Vicky Moore
Winnend 6,90. plaats 2.30.
1.80. 1,80. koppel 14.40. trio
279.10.
DERDE KOERS, ren over 1900
meier: 1. Space Shuttle (M. van
Gisteren) 2.04.0. 2. Kallibara. 3.
Winnend 4.20. plaats 1.70.
2,30. koppel 1 4.90. trio 75.50.
VIERDE KOERS. 2040 meter: 1.
Wyoming (C.J. de Leeuw) 2.49.9 -
1.23.3. 2. Wanda G. 3. Wendy
Winnend 4,20. plaats 1.40,
1,60, 1.00. koppel 25.40. trio
100.10.
VIJFDE KOERS. 2040 meier: 1.
Sylvia de Leur (N.J. Calis) 2.41.8 -
1.19.3. 2. Vincent Fortuna. 3. Vy-
Winnend 3.80. plaats 2.90.
1.40. 8.60. koppel 5,60. trio
198.20.
ZESDE KOERS, ren over 2000
meier: 1. Sassy Belle (K. Davies)
2.10.1. 2. Liana Raaphorst. 3. De-
Winnend 3.50. plaats 1.20.
1.60. 4.30, koppel ƒ9.60. trio
166.60.
ZEVENDE KOERS. 2600 meter: 1.
Way Jewell Laren (C J. de Leeuw)
3.31.4 - 121.3. 2. Vesper J. 3.
Verawood du Bois
Winnend 1.30. plaats 1.20.
2.50. 3.00. koppel 18.70. trio
183.50.
ACHTSTE KOERS. 2120 meter: 1.
Victory Dream (H.W. Langeweg)
2.52.6 - 1.21.4. 2. Uniek Fortuna.
3. Wishbone Fortuna
Winnend ƒ2.10. plaats ƒ1.70.
4.10. 4.10. koppel 10,30. trio
46.90.
NEGENDE KOERS. 1609 meter: 1.
Podo du Bols (A. de Wrede) 2.06.5
- 1.18.6. 2. Teetje Ossewaard. 3.
Winnend ƒ41.60. plaats 2,90.
1.30. ƒ2.60. koppel ƒ82.10. trio
1140,90.
TIENDE KOERS. 2040 meier: 1
Whispering Usnls (J. de Leeuw jr)
2.46.7 - 1.21,7. 2. Waaipalm du
Bois. 3. Waterden du Bol?)
ELFDE KOERS. 2040 meter.
d Staweide (H.C. i
Winnend ƒ7.10. plaats 1.50
3.90, 2.60. koppel 61.40. tno
885,60.
Total isatoromzet 267JM9,-.
Zondag:
EERSTE KOERS. 2100 meter
Yoly Yoly (C.D. Imming) 2.55,1
Hazelaar. 1
J
.23,4; 2.
ïrdly.
2,00. plaats 1.90,
ƒ1,90, ƒ1.50, koppel ƒ4,10. f
TWEEDE KOERS. 2040 meter 1? 'c
Yvento de Legume (H.W. Lang» t
/eg) 2.49.8 - 1.23.2; 2 Walbef
Dakota. 3 Walter Signal. Niet r
1,30, plaats
1,70, 1.30. koppei 6.60,
33.90.
DERDE KOERS. 2500 mere
Here I Come <T Cain) 2.03,6;
VIERDE KOERS. 2520 meter I
Assum: 3. Uhlan D.
Winnend ƒ4.10. plaals 4.2Q 5
2.50. koppel 16.30. M
ƒ111.30. II
VIJFDE KOERS. 2040 meier 1
2 42,9 - °M9.9: 2* Whisfu» Oost
wijck; 3. Valeri Borzov.
Winnend 2.50. plaats 1.6(
1.10. 1,20. koppel 10,30. trt
38,80.
ZESDE KOERS. 2000 meier 1 k
hamo <T Cain) 2.06.7. 2. Carmo
Winnend ƒ2,40, plaals ƒ3.11
1.30; koppel 2.20: trio 9.10
ZEVENDE KOERS. 1609 meter
Wil van de Lente (J. W Hoejen u
bos) 2.04.9 - 1.17.6. 2 Wyjan Prii>!
ses; 3. Usta Fortuna jj
Winnend 2.00; plaals 1.20 'J
ƒ1.70. ƒ2.00; koppel 7.80; tri
46.70
ACHTSTE KOERS. 2040 meter t
Vedch du Bois (W A. J. Ve*
2.42.2 - 1 19.5: 2- Schiewago:
Sir Van Hanegem. Niet gestart Ti
tana Gold
i;'3>
74.00
TIENDE KOERS
Torpedo Fortunó
eweerd) 2.51.1 - 1.21.0; 2. Orl|
Norion; 3. Star Laguna. n
Winnend 10.00; plaals 3,00 I
ƒ7.10; koppel ƒ25.00: Oil f
223.40
ELFDE KOERS. 2040
Usta Z (J. de Leeuw |r.) 2.44.0
1.20.4; 2 Voodoo B; 3. Volant Ex
press. Niet gestart Victory Laren.
Winnend 19.80; plaats 12.50
3.60, 2,20; koppel 157.80
trio 1925,00.
Totalisatoromzet 371J46J»
WIELRENNEN
VIERDAAGSE VAN DUtNKERKH
Eindklassement: 1 Bernard Hi
nault (Fra) 25.44.20. 2. Jean-Lu
van den Broucke (Bel) op 13 se"
3. Bruno Comillet (Fra) op 23 se
4. Jean-Louis Gaulhier (Fra) op
sec.. 5. Alain Bondue (Fra) op
sec., 6 Pierre Bazzo (Fra) op
sec.. 7. Eddy Planckaert (Bel) i
55 sec.. 8. Leo van Vliet (Ned) l
57 sec., 9. Eric Vanderaerden (B«
op 59 sec.. 10. Serge Beucheti
(Fra) op 1.07. 14. Johan Lammert
dNed)(Ned)2 m5 19' n®*
RONDE VAN ROMANDIË
Eindklassement: 1 Stephen ft
che (Ier) 24.35 15; 2. Jean-Mar
Grezel (Zwi) z.t3 Niki Ruttiman
(Zwi) op 45 sec. 4. Pascal Slme
(Fra) op 52 sec.; S Robert Milt
(Sch) op 1.24; 6. Steven R
(Ned) op 2.31; 7 Laurent Fx_
(Fra) op 2.49; 8 Beat Breu (Ze
op 4.25; 9. Charles Mottet (Fra) a
4.40; 10 Mike Gutmann (Zwi)
7.11; 12 Johan van der Velde
8.24; 23. Henk Lubberdlng
21.10; 27. Gerard Veldscholten
22 12; 28 Theo de Rooy op 223
OMLOOP ZEEUWS VLAAN0C
REN
Eindstand: 1. Pteters 7.198,20;
Kleine op vier sec; 3. Van der P<
op 32: 4. Van der Hulst op 1.
minuut; 5. Breukink op 2.46;
Bouwman op 4.28; 7 Wolters i
4.49; 8. Jacobs op 5.11: 9. R®
Mackay (De Meern) op 5.3
10.Jannes Zwendebroek (Getdrq
op 5.46.
Vredetkoers
Staikov (Bul) 13.49.36.
Pjotr Oegroemov (Sov) op 9 saCj
3. Olaf Ludwig (DDR) op 48 see,
4. Uwe Raab (DDR) op 1 min..
Sergei Soekhoroetsjenkov (Sa
op 1.25. 12. Maarten Ducrot (Na
op 2.47.13. Hans Daams (Ned)t
SLIEORECHT
Amateurs: 1. Barend
(Berkel) 100 km
P. Hogervorst (Pl|nacker)
Versluis (Leerdam) 4. L.
tigh (Oud-Beljeriand) 5.
doorn (Tiel)
arend Huveneed
in 2.17.11 uur. 3
w) 3. C
TZ
m