irerondje niet nodig Gerard Nijboer op eenzame hoogte Roche enGrezet in dezelfde seconde Van Heugten op jacht naar titel MAANDAG 14 MEI 1984 l'an der Velden int bootrace ,YON Door het winnen twee van de drie man ies is Cees van der Velden "Afgelopen weekeinde win- aar geworden van de [rand Prix formule 1 voor itorboten in Lyon. In de iningswedstrijd van mo- itseizoen deed nog een idere Nederlander van :h spreken. Arthur Mos- stond na twee races op tweede plaats in het alge- n klassement. Hij zag kansen op die plaats gaan door motor- :h in de laatste manche. Overwinning basketballers PULLY Het Nederlandse heren basketbalteam heeft afgelopen weekeinde twee maal gewonnen van Zwit serland. In Pully werd het eerst 103-74 en vervolgens 106-73. Nederland sloot hier mee zijn voorbereiding op het voor-olympische kwali ficatietoernooi in Grenoble en Parijs af. Topscorers voor Nederland waren zaterdag Mitch Plaat (18) en Jos Kui pers) en gisteren Esveldt 20, Kuipers 16, Plaat 10, Pieters 10, Wiel 10, Faber 11. Pierik vrijwel zeker van Spelen BIDDINGHUIZEN John Pierik heeft gisteren in Bidding huizen zijn nationale titel kleiduivenschieten (skeet) gepro longeerd. In de Flevopolder schoot hij tijdens de door de har de wind nadelig beïnvloede wedstrijden 195 keer raak en miste hij vijf keer. Jan Molenaar werd tweede met 194 tref fers, Eric Swinkels derde met 193 en Kiek van Ieperen vierde met 191. Met zijn zege stelde Pierik nadrukkelijk zijn kandi datuur voor een plaats in de olympische ploeg. Naar Los An geles worden twee schutters afgevaardigd. Eric Swinkels, winnaar van het zilver in Montreal, dwong zijn uitzending al eerder al door een reeks voortreffelijke prestaties, waarbij hij het wereldrecord (200) evenaarde. Om de tweede plaats gaat de strijd tussen Pierik van Van Ieperen. Met het behalen van de nationale titel lijkt Pierik die tweekamp in zijn voordeel te gaan beslissen. Hij staat daardoor zes punten voor op zijn con current, die nu nog twee wedstrijden achter de hand heeft om zijn achterstand om te buigen. Bij de dames ging de titel naar Nel Heemskerk uit Rijnsburg met 166 treffers. Springruiters verspelen kans op Los Angeles PARIJS Op de loodzware bo dem van de weidse steeplebaan op het statige Hippodrome d'Auteuil in Parijs hebben de Nederlandse springruiters hun nog altijd sluimerende olympi sche dromen zien verkeren in een nachtmerrie. Het Neder lands Olympisch Comité zou be reid zijn geweest over uitzen ding naar Los Angeles te praten als de nationale equipe zowel in Parijs als over drie weken in Luzern bij de eerste vier in de landenwedstrijd zou eindigen. Daarbij zou dan tevens worden gelet op kwaliteit en kwantiteit van de andere teams. De beslis sing is zaterdag in feite al geval len, Luzern behoeft niet meer. Nederland eindigde voor een handjevol toeschouwers, die re gen en kou trotseerden op de immense tribunes, volkomen ontluisterd als tiende en laatste geëindigd. Na de eerste manche was Nederland nog zesde. Emiel Hendrix, Piet Raymakers, An ton Ebben en Eric van der Vleuten grossierden in straf- punten: 61,25. De kloof met de Britse winnaars Derek Ricketts, vader en zoon Harvey en Ro bert Smith en Nick Skelton was onoverzienbaar. Ploegleider Ben Arts, die al eens in Montreal een olympisch fiasco meemaakte, liep er na de landenwedstrijd mismoedig bij. „Wat moet ik er nog van zeg gen", mompelde hij. „Ieder heeft het kunnen zien. Het is gebeurd met de koopman. Zo lang wij in Nederland de goede paarden blijven verkopen, be hoeven wij niet over de Spelen te piekeren. Wij hebben heel veel goede paarden gehad, waar nu in het buitenland sier mee wordt gemaakt. Ik kan het de eigenaars echt niet kwalijk ne men dat zij voor het grote geld zijn gezwicht. De hele instelling in Nederland deugt niet. Als je het eens waagt tegen het heer sende klimaat in te gaan, als je een keer de ramen wilt open zetten, dan moet je donders goed uitkijken dat je je nek niet breekt". IOCKEYSTERS WIJZEN SOVJET-UNIE VOLGENS PLAN TERUG ILLE Met de gouden Piedailles in de sporttas- ;n reisden de Nederland- hockeysters gisteravond inb snel mogelijk terug aar huis. Het vieren van en feestje is voor deze zo ïccesvolle Oranje-verte- enwoordiging inmiddels >t een routineklus gewor- en, de kille accommoda- e in het saaie Lille no- bovendien niet uit >t méér dan de verplichte 11' ïlicitaties. Volgens plan v< as de Sovjet-Unie in de nale van het Europees et ampioenschap terugge- rezen: 2-0. De eerste klus >terop, een ererondje ras vervolgens niet nodig. ,In Nederland had het adion volgezeten, maar -- at moet je hier nog ver- J ir", verwoordde Lisette jegens met een blik op de fjna lege tribune, een alf uurtje na afloop, de ïgemeen heersende ge- pelens. Set is wel genoeg zo", vond )k Elsemieke Hillen, die door blessure van Maijolein Eys- ttgel in de ploeg was terugge- feerd. „We snakten echt naar èt einde". Overigens zal de Jeeste speelsters niet veel rust ,ii)rden gegund, want na de >^mpetitieverplichtingen volgt irfjor Amsterdam en HGC nog eft Europa Cuptoernooi in Wassenaar, waar de Russinnen Kolos Horispol op revan- a|ie zullen loeren. Direkt daar- Oji zal de voorbereiding op de jejlympische Spelen worden tifanje voorzag het EK van 1 |n waardig slot. Nadat in de jiulewedstrijd nog met 3-2 eljas verloren van de Russin nen, liet Nederland zich niet it»gmaals verrassen. Met een Jéermans middenveld werd de évjet-Unie gedisciplineerd treden en bovendien bracht Ierland in de felle ontmoe- nu wel voldoende fysieke :ht in de strijd. „Die Rus- en waren helemaal op", itateerde coach Gijs van Heumen. „Ze hebben met hun krachten gesmeten, wij heb ben de zaken beter verdeeld". In de eerste vijf wedstrijden weigerde Nederland tot op de bodem te gaan. Pas in de halve finale tegen West-Duitsland, dat gisteren door een magere winst (1-0) op Engeland als derde eindigde, werd Oranje wat enthousiaster. Slechts vier „In de eerste wedstrijd tegen de Russinnen", merkte Fieke Boekhorst, die in het hele toernooi slechts met vier straf- corners uit zestig pogingen succesvol was, op, „waren we er nog niet allemaal. Je kunt het zó vergelijken: geef een gewichtheffer twee kilo in handen en even later plotse ling 100 kg. Die tilt hij nooit in één keer op. Bij ons duurde het ook even voordat de juiste vorm aanwezig was". Nederland, dat als enige deel nemer de Russinnen in 70 mi nuten geen doelpunt gunde, had duidelijk van de eerste ne derlaag geleerd. Margriet Ze- gers bewaakte andermaal de gevaarlijke gpits Boezoenova, maar in de finale bespeelde ze haar tegenstander veel agres siever. Zegers, die de Russin als de beste aanvalster van de wereld betitelde: „In de twee de helft begon ze te huilen. Dat vond ik eigenlijk wel zie- lig" De andere steunpilaar, Natalja Krasnikova, die met 19 tref fers een flink aandeel had in de Russische score van 34, werd uitstekend aan banden gelegd door Marieke van Doorn. De speelster van HGC („Ik ben niet eens moe") blonk opnieuw uit en mocht zich als de beste speelster van Oranje in dit toernooi beschouwen. Lisette Sevens kreeg door de omzetting een vrije rol op de linkerkant, waar ze net als in de halve finale goed werk deed. Zelf genoot de met haar 34 jaar oudste speelster van de ploeg, zichtbaar van haar spel, getuige een overwinningsge- baar bij het rustsignaal, toen de stand 1-0 was. Niet op erepodium Taktisch fungeerde Nederland optimaal, vond ook Van Heu men. die niet op het erepodi um plaats wilde nemen („Ik heb toch niet zelf gespeeld"). De Russinnen wisten geen mo ment antwoord op het felle spel, konden vanaf het begin niet in de wedstrijd komen en kregen alleen via zeven straf- corners mogelijkheden tot sco ren. Vooraf hadden de Russin nen, die vreemd genoeg la chend het veld betraden, blijk baar al weinig vertrouwen in de goede afloop, want eerst nog had coach Vladimir Mens- jikov bij collega Wolfgang Strödter van West-Duitsland om adviezen gevraagd. Veel had de 64-jarige trainer niet aan de spaarzame mede delingen van Strödter, want Nederland controleerde de wedstrijd vanaf de eerste mi nuut. Pas na een half uur ech ter werd de score geopend op het moment, dat Laurien Wil- lemse („Was het eigenlijk een goede wedstrijd"?) een aktie van Sohpie von Weiier knap afrondde. Toen Von Weiier - met zes treffers het meesf pro- duktief voor Nederland - een kwartier na de pauze een lan ge solo doeltreffend besloot, was de strijd beslist. Het volgende EK dames zal overigens zeker niet in een olympisch jaar worden gehou den. De kans is aanwezig, dat het evenement in 1987 in Ne derland wordt georganiseerd. Het hockeystadion van Am stelveen biedt immers een gunstiger speelklimaat. „Dan ook bestaat het NOC 75 jaar", weet voorzitter Sjoerd Bouma van de Nederlandse Hockey- bond. „In principe zijn wij als KNHB in elk toernooi geïnte resseerd". Dat laatste zal ook zeker gelden voor de speel sters, want tenslotte is het ma ken van een ererondje na an derhalve week inspanning best leuk. DENNIS MULKENS Nederland -Sovjet-Unie 2-0 (1-0): 31. Laurien Willemse 1-0, 50. Sophie von Weiier 2-0. Scheidsrechters: Marion Theuss (Wdl) en Jean Robertson (Sch). Toeschouwers: 1000. Opstelling Nederland: Det de Beus; Fieke Boekhorst; Carina Bennmga, Margriet Zegers en Irene Hendriks; Marieke van Doorn, Elsemieke Hil len, Sandra le Poole en Lisette Se vens; Laurien Willemse en Sophie von Weiier. pphie von Weiier (links) gaat een duel aan met een Russin De toppers in de marathon van Amsterdam nog bij elkaar lo pend: van links naar rechts Cor Vriend, Jacques Valentin, de Belg Mare de Blander en de uiteindelijke winnaar Gerard Nijboer. Elizabeth Long liep de mara thon van Londen gisteren ver kleed als non. Deze creatie le verde haar niet de zege op. Die was voor de Noorse Ingrid Kristiansen, die met twee uur, 24 minuten en 26 seconden de tweede wereldtijd liep. AMSTERDAM De weersomstandigheden hebben de deelnemers aan de negende editie van de Amsterdamse mara thon zaterdag danig par ten gespeeld. Hoewel windkracht 6 en de kilte de temperatuur schom melde rond de 12 gra den goede tijden bij voorbaat onmogelijk maakten, waardoor de op de Olympische limiet ja gende Jacques Valentin zich bij voorbaat kansloos wist, werd wel duidelijk dat Gerard Nijboer in ons land op eenzame hoogte staat. Zonder zich ook maar een moment te for ceren spoedde de atleet uit het Drentse Uffeite zich naar de Dam, met een voorsprong van bijna 2,5 minuut op aartsrivaal Cor Vriend: 2.14,28 tegen 2.16,54. Om nog maar van de rest van het veld, be staande uit vier Belgische subtoppers en enkele ver dwaalde buitenlanders, te zwijgen. De hoofdstedelijke marathon kan namelijk allang niet meer in de schaduw staan van de Rotterdamse marathon, die jaarlijks kosten noch moeite spaart om de wereldtop aan het vertrek te krijgen. Am sterdam daarentegen koestert eerder de kwantiteit en spea ker Wim Visser kondigde dan ook trots de 1802 startgerech tigden aan. Wel had de KNAU de hoofdstad als strijdtoneel voor de nationale titel aange wezen en dat was de belang rijkste reden voor het mee doen van Nijboer en Vriend, die elkaar sinds het Europees kampioenschap in Athene van 1982 niet meer hadden ont moet. Bovendien steekt Nijboers sponsor ook veel geld in het Amsterdamse gebeuren, waar Neerlands beste lange- af standloper aller tijden in feite vrij spel had. Hij liet achter eenvolgens Leodgar Martin (Tanzania), Freddie Vande- vennet (België) en Per Hoff man (Denemarken) in de eer ste 20 kilometer uitrazen, alvo rens na eerst enige malen te hebben versneld, toe te slaan. Niemand van de tien koplo pers, onder wie de Belgen Saelmans, De Blander, Mauws en Vandervennet kon hem volgen. Ook Vriend niet, ter wijl Valetin zelfs moest lossen. Nijboer, die met het Olym pisch ticket op zak uitsluitend voor het kampioenschap liep, voelde aan dat er van de „con currenten" niets te duchten viel. Dat Cor Vriend moest af haken wekte verbazing, maar de Brabander kampte net als tijdens de Westland-marathon met maagklachten en trok zich even terug voor een sani taire stop, alvorens zich weer in het strijdgewoel te mengen. Stilgestaan Ondanks zijn afgetekende overwinning wilde Nijboer niet al te veel waarde hechten, aan zijn tweede (na Los Ange les) marathon van dit jaar. „Ik heb me geen moment om de tijd bekommerd, gezien de weersomstandigheden. Als ik echt zo hard mogelijk zou lo pen, heb ik zeker vier weken nodig om te herstellen. Ach, een serieuze krachtmeting was het eigenlijk nooit, omdat ie- Marathons voor Saleh en Nedi DEN HAAG Ahmed Saleh uit Djibouti heeft zaterdag de ma rathon van Parijs gewonnen. Saleh versloeg in de eindsprint de Fransman Jacky Boxberger met één seconde. De winnende tijd van Saleh was 2.11,58. De Ethiopiër Dereje Nedi won gisteren de marathon van Frankfort. Nedi kwam aan na 2 uur 11 minuten en 18 seconden, ruim twintig seconden voor zijn landgenoot Ke- bede Balcha. De snelste tijd van het weekeinde kwam op naam van de Brity Charlie Spedding, die in Londen won in 2,09,56. Forster (Eng) werd tweede in 2.11,42. De Noorse Ingrid Kristi ansen onttroonde officieuze wereldrecordhoudster Grete Waitz (2.25,29) door in Londen 2.24,26 te laten afdrukken. dereen zich op mij richtte. Ik heb op een gegeven moment zelfs stilgestaan, om iemand anders de kop te laten overne men". Hoewel Nijboer geen noe menswaardige aandacht aan zijn tempoversnellingen en be slissende demarrage wilde be steden, waren de daden toch al te veel van het goede voor Jacques Valentin, die na 25 ki lometer besloot te stoppen na een blik op de tussentijd van 2.18.48 geworpen te hebben. „Ik heb daarna nog drie kilo meter de wedstrijd vervolgd om goed te kunnen uitlopen, maar daarna hield ik het voor gezien. Wat heeft het voor zin om derde of vierde te worden in een tijd van twee uur en ne gentien minuten. Bij de dames greep Eefje van Wissen de nationale titel, al bleef ze met haar tijd van 2.43.51 ver verwijderd van de Olympische limiet van 2.35.00. Daardoor gaat Carla Beurs- kens via de 2.34.57 van Rotter dam als enige marathonloop ster naar Los Angeles. Welke heren haar zullen vergezellen, wordt vermoedelijk in de loop van woensdag bekend, wan neer bondscoach Wim Ver- hoorn in overleg met het be stuur van de KNAU zijn voor dracht heeft ingediend. De keus gaat tussen Cor Lam- bregts en Rudi Verriet, die beiden de limiet hebben ge haald. Nijboer en Vriend zijn al zeker zijn van deelneming en op het Olympisch parcours mogen nu eenmaal slechts drie atleten per land verschijnen. HES LAGRAND APELDOORN Ton van Heugten heeft zich in zijn her nieuwde samenwerking met Frits Kiggen tot doel gesteld opnieuw de wereldtitel zij- spancross te veroveren. De kracht van de Nederlandse combinatie, die in 1981 al de sterkste van de wereld was, werd gisteren in Apeldoorn nog eens onderstreept Van Heugten en Kiggen wonnen de motocross om de Grote Prijs van Nederland en heb ben na drie wedstrijden de koppositie in handen in de strijd om het wereldkampioen schap 1984. Vorig seizoen staakten de Ne derlanders hun succesvolle sa menwerking. Het vaak al te driftige optreden van de Lim burger Kiggen lag te zwaar op de maag van Van Heugten. De Amersfoorter ging verder met Jaap van Vliet, maar blessures en pech brachten hem nauwe lijks op de plaats waar hij thuis hoort: in de kop van het pelo ton. Van Heugten wist zich niet eens voor de Nederlandse Grand Prix te kwalificeren. Eind vorig jaar werd het ge schil met Kiggen bijgelegd. De 38-jarige telg uit de omvang rijkste motorsport-familie van Nederland had een Zweedse tweetakt-motor ontdekt, waar mee hij zichzelf, in combinatie met bakkenist Kiggen, weer kansen toedichtte op topklas- seringen. De krachtbron functioneerde bij de Grote Prijzen van Zwit serland en Engeland naar be horen. In Apeldoorn leek het mis te gaan. In de kwalificatie trainingen ging het blok twee keer stuk, waarna Van Heug ten zich met het zijspan van Bennie Janssen nog juist voor de wedstrijd plaatste. Gisteren viel er in het optreden van het koppel Van Heugten/Kiggen slechts één fout te noteren. De kopstart in de eerste manche werd na twee ronden teniet gedaan door een stuurfout Het stuur van de combinatie sloeg dubbel, de machine zweeg, waardoor Van Heugten vijf tien plaatsen terugviel. De daaropvolgende inhaalrace was imponerend en leverde alsnog een vierde plaats op. De manche-zege ging in het Holland-festival, dat de Grand Prix in Apeldoorn in werke lijkheid was. naar Wil van der Laan en Kees Hogervorst, Ne derlanders met een Belgisch startbewijs. Bens/Van Deute- kom en Janssen/Van Kessel, bleven Van Heugten nog juist voor. In de tweede manche, loodzwaar in het geploegde Apeldoornse zand, maakte Van Heugten geen misstappen meer. Rijn van Gastel, een Ne derlander met ditmaal Luxem burgse licentie, dwarsboomde het streven van Van der Laan de GP van Nederland op zijn naam te schrijven. Van Gastel dwong de 33-jarige caféhouder uit Ter Aar naar de vierde plaats, waardoor hij in punten gelijk kwam met de winnende Van Heugten. Diens totaaltijd was echter zo'n tien seconden beter, waardoor het Wilhel mus klonk, in plaats van de Brabanconne. Gert-Jan van Doorn moest gis teren, na de Grote Prijs van Tsjechoslowakije, de leiding in de strijd om de wereldtitel mo tocross in de 250 cc-klasse af staan aan de Oostenrijker Hans Kinigadner. De Belg An- dré Malherbe, leider in het klassement om het wereld kampioenschap, behaalde een dubbele manche-zege in de Grote Prijs van Frankrijk in de 500 cc-klasse. RONDE VAN ROMANDIË KRIJGT SPANNEND SLOT SAINT IMIER Zelden heeft een wielerwedstrijd zo'n spannend slot gekre gen als de 38e Ronde van Romandië. Na 807 kilome ter over de geaccidenteer de Zwitserse wegen fi nishten de Ier Stephen Roche en de Zwitser Je- an-Marie Grezet in exact dezelfde seconde. Na langdurig rekenwerk be slisten de wedstrijdcom missarissen dat Roche, net als vorig jaar, de Ronde van Romandië had ge wonnen. Dit op grond van zijn betere positie in het puntenklassement. Voor de laatste dag had het er trouwens alle schijn van dat Laurent Fignon, die zaterdag de vierde etappe op zijn naam schreef en door een tijdsver- goeding van tien seconden de Schot Robert Millar voorbij streefde, de wedstrijd zou gaan winnen. Gistermorgen echter werd er een grootscheeps of fensief op zijn leidende positie geopend. De korte bergrit werd gewonnen door Johan van de Velde, nadat ook Ste ven Rooks had uitgeblonken en Millar heroverde de leiding in het algemeen klassement. In de afsluitende tijdrit was van alles mogelijk. Niemand •hield er echter rekening mee, dat twee renners met dezelfde eindtijd zouden finishen. Ste ven Rooks was met een zesde plaats de beste Nederlander in het eindklassement. Hinault Het heeft precies een jaar ge duurd voordat Bernard Hi nault weer aan de top van de internationale wielrennerij verscheen. Begin mei vorig jaar zegevierde de Breton voor de tweede keer in de Ronde van Spanje. Daar liep Hinault een ernstige knieblessure op, waardoor hij de Ronde van Frankrijk moest laten schie ten. Maanden later bleek rus ten niet te hebben geholpen, zodat een operatie het laatste redmiddel werd. De medische ingreep verliep uitstekend. De knie was weer in orde, alleen de langdurige rust had Hinault geen goed ge daan. De eerste maanden van het huidige wielerseizoen zocht hij vruchteloos naar de topconditie. In Parijs-Nice kwam hij niet verder dan de derde plaats en ook de Waalse klassiekers leverden geen re sultaat op. In de Vierdaagse van Duinkerken behaalde Hi nault zijn eerste belangrijke winst van het seizoen. Hij was de regelmatigste in een wed strijd over een vlak parkoers, waarin ook verschillende kas seiwegen waren opgenomen. Hinault klaagde niet, voelde dat hij goed reed en werd eer ste in het eindklassement. De ploeg van Post domineerde met vier etappezeges. Hinault toonde zich gelukkig met de eindzege. „Dit resultaat geeft veel bevrediging. Mijn ploeg en ik hadden een resul taat nodig. Ik hoop nu in het hooggebergte van de Dauphi- né Libéré het zelfvertrouwen te vinden om voor de vijfde keer de Ronde van Frankrijk te winnen". Theunisse breekt enkel en pols PRUNTRUT Gert-Jan Theunisse heeft bij een val in de fina le van de vierde etappe van de Ronde van Romandië de linke renkel en rechterpols gebroken. De jonge Nederlander, eerste jaarsprof in de ploeg van Peter Post, werd opgenomen in het ziekenhuis van Pruntrut. Theunisse was in de zes-mansploeg van Post opgenomen, toen Phil Anderson afhaakte. In de Zwit serse bergen was het zaterdag bijzonder koud. De verse sneeuw lag aan de weerskanten van de weg. Vier Fransen en een Oos tenrijker gaven op wegens de koude. Bernard Hinault leidt hier een kopgroepje met Bondue (met haarband). Van Vliet, Vanden- broucke, Eddy Planckaert, Vanderaerden en Andersen de bocht in tijdens de Vierdaagse van Duinkerken. Vredeskoers De Bulgaar Nentscho Staikov nam gisteren door een zege in de vierde etappe de leiding in de Vredeskoers. Staikov ont snapte kort voor het einde van de 176 kilometer lange etappe van Zwickau naar Most uit een kopgroep van drie ren ners, die een minuut voor sprong op het peloton had ge nomen. Ducrot werd twaalfde, Daams dertiende. Peter Pieters (Zwanenburg) won de internationale Omloop van Zeeuws-Vlaanderen. Hij noteerde een totaaltijd van ze ven uur, 19 minuten en 20 se conden. Tweede, op vier se conden, werd Piet Kleine en derde, op 32 seconden, Jac van der Poel. Een jonge Nederlandse wieler ploeg, onder leiding van An- dré Boskamp, heeft gisteren bij wedstrijden in Tokio twee tweede plaatsen behaald. Bij de dames moest Connie Meijer uit Vlaardingen alleen de Francaise Jeannie Longo laten voorgaan. Johnny Bogers werd in de eindsprint bij de amateurs door de Belg Geert van Spuybroeck met banddik te verslagen. Hennie Top (Wekerom) won gisteren in het Westduitse Hannover een internationale wegwedstrijd voor dames over 85 kilometer. Deze gold als se lectie van het Nederlands Olympisch Comité voor de Spelen van Los Angeles. Daar worden hooguit drie dames naartoe afgevaardigd. In het voorprogromma won de Ne derlandse dames-selectie (met verder Thea van Rijnsoever, Mieke Havik, Heieen Hage. Hanneke Lie verse en Petra de Bruin) een ploegentijdrit over 4,5 kilometer. De Colombiaan Luis Herrera won gisteren de zesde etappe van de open ronde van Colom bia. Hij nam tevens de leiding in de algemene rangschikking over van zijn landgenoot Ma nuel Ignacio Gutierrez.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13