chril beeld an bejaarde Nederlanders er van huis Met Han van der Meer op vakantie in Singapore DIO/TELEVISIE ficidócSotrtmit VRIIDAG 11 MEI 1984 PAGINA 19 jkale omroepen moeten weigeren auteursrechten te betalen HAAG De Organisatie van Lokale pepen in Nederland (OLON) zal morgen op [gemene ledenvergadering aan haar leden stellen om „voorlopig" geen auteursrechten te betalen, totdat de onderhandelingen ver met het auteursrechtenbureau Buma ifgerond. Dit dreigement aan het adres van i uitte de voorzitter van de OLON, Th. [erkamp, gisteren op een persconferentie 1 ilegenheid van de presentatie van het jaar- ig over 1983. ens de OLON is het bedrag dat een lokale ep aan auteursrechten moet betalen te Momenteel betaalt een lokale omroep per taal ongeveer 250 gulden „administratie- ian de kabelexploitant. Deze betaalt, sief de „administratiekosten" van de loka- ïroep, een bedrag aan auteursrechten aan Buma. De OLON vindt dat deze „administratie kosten" in feite auteursrechten zijn en wil nu „direct" met Buma gaan onderhandelen over de hoogte van het bedrag. Probleem hierbij is dat Buma de OLON niet als onderhandelingspartner erkent, omdat lokale omroepen geen auteursrechten betalen. Buma wil alleen met kabelexploitanten onderhande len, aldus voorzitter Heisterkamp. De OLON erkent wel de 'claim' om auteursrechten te be talen, maar wil dat doen zonder tussenkomst van een kabelexploitant. Buma heeft zich inmiddels tot een gesprek be reid verklaard met OLON over de hoogte van het bedrag dat een lokale omroep moet betalen, maar auteursrechtelijk zal de OLON moeten blijven betalen via de kabelexploitant, ver klaarde Buma in een reactie. KRO komt in nieuw seizoen met nieuwsshow HILVERSUM De KRO-televisie komt in het nieuwe winter seizoen met een nieuwsshow, die een brug moet slaan tussen de middag- en avondprogrammering. De show, die wekelijks wordt uitgezonden wordt om beurten gepresenteerd door Han van der Meer en Aad van den Heuvel. Over hoe de show er precies uit moet komen te zien, wordt nog druk gediscussieerd en nagedacht. Vast staat dat het geen con current zal worden van de actualiteitenrubriek „Brandpunt" Een KRO-woordvoerder laat weten dat het programma vooral „consumeerbaar" moet zijn. „Er zullen geen zware interviews met bijvoorbeeld de minister-president in zitten, er zal wel inge speeld worden op de actualiteit van die dag. Hoewel de „Ver van mijn bed show" het volgend seizoen eens in de maand op dinsdagavond terugkomt, is er zoveel nieuws uit de Derde We reld dat de moeite waard is en niet in dat programma kan wor den behandeld, dat er in de nieuwsshow regelmatig een plaatsje voor gevonden zal worden". De KRO is overigens niet de enige omroep, die bezig is een journalistieke show op poten te zetten. Zo ontwikkelt Koos Postema momenteel ook plannen voor een dergelijk programma bij de VARA. 'VERSUM Het was al de koude oorlog en Jeehte economische si te die Nederlanders in Jiren vijftig naar lan- jq zoals Australië en |w-Zeeland deed emi- dn. Hoewel de Austra- 9 de Nederlanders zien je meest geassimileer- pnder de niet-Engels- jb immigranten laat de wnentaire „Oud wor- L|ver van huis" mor- Jvond (Ned.II om uur) zien dat dit lts een illusie blijkt te programma draait het om de ruim 100.000 Ne- P iders die daar nu bejaard .ij blijken als ze gepen- rd zijn en niet meer ge- ;en worden Engels te n weer helemaal Neder- te worden. Wanneer de a de interieurs van de van de bejaarde geëmi- le Nederlanders laat blijkt dat ze nooit echt ia! Australiërs zijn ge il Delftsblauwe borden, Pieck-plaatjes, molen- Zaanse klokken domi neren de huiskamers. In hun spraak zitten weliswaar wat Engelse woorden verweven, maar het is nog duidelijk hoor baar waar ze oorspronkelijk vandaan kwamen" of dat nu Amsterdam was of uit Lim burg. In de film is een ruim 80-jarige vrouw uit Brabant te zien. Ze heeft een beroerte ge had. De enige manier om nog contact met haar te krijgen is door Nederlands tegen haar te spreken. Emotioneel De stroom emigranten was in de jaren vijftig heel groot, vooral in de periode 1950-1957, toen jaarlijks tienduizenden landgenoten. gestimuleerd door de regering, het overvolle Nederland verlieten Meestal ging het om gezinnen met kin deren. De meeste ouders had den niet meer dan lagere school. Door hard te werken, eigenhandig een huis te bou wen en alles aan te pakken waren de meesten na twee of drie jaar wel gesettled. Nu ze oud en versleten zijn, komt de heimwee naar Nederland om de hoek kijken. Marga Kerk- laan, die vijf weken in Austra lië en. Nieuw-Zeeland filmde, heeft zeer emotionele verhalen Australië was voor veel Nederlanders het beloofde land. Nu ze bejaard zijn, komt de heimwee echter om de hoek kijken. weten vast te leggen voor de documentaire. Ze praat met de mensen over vroeger, de pro blemen met de taal en de an dere leefwijze. Ze bezoekt de club van Nederlanders waar Sinterklaas met zijn Zwarte Pieten rondloopt en hoort de verhalen van mensen, die heimwee hebben, maar niet teruggaan naar Nederland om dat ze hun kinderen niet wil len achterlaten. De meesten van die kinderen zijn in de loop der jaren echte Austra liërs geworden. Die andere le venswijze heeft, wanneer de bejaarde nog bij zoon of doch ter inwoont, soms hevige con flicten tot gevolg. Voorbeelden daarvan zijn in „Oud worden ver van huis" te horen. Geld Oud worden in Australië is anders dan oud worden in Ne derland. Australië is namelijk geen verzorgingsstaat. Bejaar dentehuizen zijn er alleen voor de mensen die zich daar kun nen inkopen. De staat legt er geen geld bij als je het niet kunt betalen. AOW bestaat niet, al zijn er wel oudedag- voorzieningen die de bejaar den verzekeren van een vast bedrag in de maand. Uit de film blijkt dat er in Australië momenteel 20.000 Nederlan ders wonen die ouder zijn dan zestig jaar. Uitgerekend is dat dit aantal in de toekomst zal toenemen tot 28.000, waarna dat aantal weer afneemt. Wie niet meer in staat is om op zichzelf te wonen kan naar een verpleegtehuis: particulie re instellingen op commerciële basis. Binnen de Nederlandse gemeenschappen in Australië en Nieuw-Zeeland wordt mo menteel hard gewerkt om Ne derlandse verpleegtehuizen op te zetten om de bejaarde Ne derlanders onder één dak te brengen. Nu zitten zij meestal verspreid over verschillende „nursing homes". Gebrek aan contact met personeel en mede-bewoners door onvol doende kennis van het Engels heeft al tot heel wat verdriet geleid. Er wordt dan ook op grote schaal geld ingezameld om die tehuizen te laten ver rijzen. De voorzitter van één van die stichtingen vertelt, dat de Australische regering best financiële steun wil verlenen, maar pas dan als het initiatief hiervoor door de Nederlanders zelf is genomen. Er moet dus eerst een redelijk bedrag op tafel komen en daar wordt momenteel hard aan gewerkt. HANS PIET HILVERSUM Het kijken naar de laatste aflevering van De Ver Van Mijn Bed Show is vijftig minuten op vakantie zijn. Daarbij functioneert pre sentator/interviewer Han van der Meer als gids. Voor de laatste aflevering van dit sei zoen (in het najaar gaat de show op dinsdagavond zijn ze vende jaargang in) is hij een kijkje gaan nemen in Singapo re. Dit kleine eilandje in Zuid- oost-Azië speelt door zijn lig ging een belangrijke rol in de wereldeconomie, maar is niet direct een vakantieland bij uit stek. Veel Europeanen zullen dan ook nooit voet zetten op Singaporiaanse bodem en dat is eigenlijk jammer, want, zo laat de camera zien (Ned. I om 22.30 uur) dat is best de moeite waard. Behalve dat Han van der Meer bijzonderheden vertelt over het eiland dat niet groter is dan de gemeente Rotterdam komt ook een aantal mensen aan het woord. De belangrijk ste daarvan is de premier, lid van de Peoples Action Party," Lee Kwan Yew. Deze 60-jarige regeringsleider slaagde op zijn vijfentwintigste cum laude aan de universiteit van het Engel se Cambridge en heeft in de jaren van zijn premierschap Singapore een welvarende staat zien worden. In de Ver Van Mijn Bed Show vertelt hij weloverwogen welke moeilijk heden overwonnen moesten worden, welke veranderingen dat maatschappelijk teweeg heeft gebracht en voor welke problemen ze in de toekomst waarschijnlijk kopten te staan. Een beeldhouwer uit Chinatown aan het werk in zijn atelier. Zijn dagen zijn geteld omdat alle oude krotten moeten wijken voor nieuwbouwflats. Machtsstrijd Vooral nadat Engeland het in Singapore voor gezien hield, ontbrandde een machtsstrijd waarbij de communisten het eiland tot een socialistisch pa radijsje wilden omvormen Ge volg was dat de multi-natio nals wegbleven en het econo misch er allesbehalve roos kleurig uitzag. Ook de aanslui ting bij Maleisië bleek geen oplossing te bieden. Singapore werd daarom in 1963 een onaf hankelijke democratische re publiek. Volgens de premier keerde het tij op het moment dat de be volking accepteerde hoe het eiland ervoor stond. Nadat ze hun eigen tekortkomingen hadden onderkend, wisten de bewoners, bestaande uit voor namelijk Chinezen (80 pro cent), Indiërs en Maleiers. in 25 jaar door hard werken van Singapore een welvarende staat te maken. Doordat de mensen de enige economische bron van het eiland zijn, werd en wordt van regeringszijde het studeren enorm gestimuleerd om zo het kwalitatieve peil van de bevol king tot een maximum op te voeren. Inmiddels heeft pre mier Lee Kwan Yew gemerkt dat dit ook zijn nadelen heeft. „Door ze te onderwijzen heb ben we het traditionele leefpa troon in de war gestuurd. Bij ons kunnen zowel mannen als vrouwen studeren. Dat heeft tot gevolg gehad dat er vrou wen kwamen, die intelligenter waren dan hun man. In een maatschappij waar de man het voor het zeggen heeft, leidt dit soms tot minder aangename taferelen. We kunnen de klok echter niet meer terugdraaien, want we hebben inmiddels an derhalve generatie geschoolde Kinderen Gebleken is dat de Singapori aanse mannen de voorkeur ge ven aan vrouwen die niet heb ben gestudeerd. En de vrou wen die wel hebben gestu deerd. voelen er niets voor om kinderen op de wereld te zet ten Inmiddels is een uitge breide campagne gestart om hen op andere gedachten te brengen om zo verregaande vergrijzing tegen te gaan. Hoewel Han van der Meer kri tische kanttekeningen plaatst bij wat hij ziet en hoort, is hij duidelijk enthousiast over het eiland. Het lijkt vooral een land te zijn waar je als bezoe ker de ene na de andere cul tuur-schok krijgt te verwer ken. Zo heeft het grootste deel van Chinatown weliswaar moeten wijken voor hoge flats, waardoor Singapore het Azia tische Manhattan kan worden genoemd, maar gaan oude tra dities niet verloren. Ook werd een begrafenis ge filmd. Op het eiland is dat een groot feest om, zo wil de tradi tie, de Goden om de tuin te leiden. Er zijn beelden van een modern winkelcentrum, maar ook van een kampong. Hoewel niet binnen in de kleine huis jes wordt gefilmd, laat Han van der Meer weten dat het niet erg is dat ze verdwijnen. De levensomstandigheden voor de bewoners blijken daar lang niet ideaal zijn. Sprinkhanen Han praat ook om zes uur 's morgens ergens op een pleintje bij een theehuis met Guus van Bladel, secretaris van een vereniging van zan glijsters (de grote passie van de Chinezen). De Nederlander vertelt onder meer hoe hij re gelmatig sprinkhanen, die door de zanglijsters worden gegeten, eerst even proeft om na te gaan of ze niet langs de weg zijn gevangen. Van der Meer laat ook een krant zien waarin pagina's advertenties staan waarin banen worden aangeboden. Werkloosheid is er in Singapore niet, maar er zijn somber gestemde mensen die zich afvragen wanneer de grote klap gaat komen en het voortvarende eiland zijn eco nomische crisis te verwerken krijgt. Het doel waar de Singa- porianen naar hebben ge streefd materieel succes - - is namelijk vervuld en een nieuw doel lijkt zich niet aan te dienen. Misschien spreekt- schrijfster Lin Lun Feng wel' voor velen als ze zegt: „Vroe ger droomde ik, maar tegen woordig neem ik een kalme ringsmiddel voor ik naar bed ga"- HANS PIET andaag Wrekers hielen gezeten door de ig|fenaar Robin. Hij ziet deen telefooncel binnen te sen en wanhopig probeert t "eed te bereiken, maar ie81 het contact tot stand wordt hij neergeschoten, zijn dode lichaam vindt 8 een zakje vogelzaad. '°bnt dat een aanwijzing? lig daarna komt een _p agent om het leven: e Elrick. Ook hij werd Robin en diens partner t] achtervolgd. In de jas Irick worden luchtfoto's ien geheime raketbasis den. Steed gaat op zoek s.plricks partner en treft ■ktstervend aan. Pearson katog net de informatie n igeven, dat de gegevens <eP basis door een zekere T'n Crusoe naar het oos- B-1rden gesmokkeld. ™'jur Nederland 1. Jige baren the wild wind" vertelt tatengeschiedenis uit de yoeeuw. Voor de Ameri- z) oostkust bij Key West 3-1 veel schepen bij storm H *ilijk heden en lopen op fsen. Wanneer op een per een schip op de rot- i pletter dreigt te slaan, I eemt Loxi Claiborne tte Goddard) met haar Ier een reddingspoging, de gebroeders King )nd Massey) en Dan (Robert Preston) zijn al voor geweest. De blijken vooraf op de te zijn wanneer een trandt. Zij hebben de Jack Stuart (John na verzet over mees ts Stuart van zijn ver- len genezen is, vertrekt lar Charleston om de 'aartmaatschappij op >gte te stellen. Deze Jeve Tolliver (Ray Mil-. de zaak uit te zoeken. \r Nederland 1. Y Brothers februari j.l. zond de en drie kwartier duren- essie uit van het Reu- pncert van de Everly s uit de Royal Albert Londen. De opnamen. ?n niet meer konden uitgezonden, komen ld aan bod. De broers Phil Everly zijn o.a. te „Claudette", ,,When »e loved", ,,Love is a en „Be-bop-alula". ur Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 AVRO 16.00 Minibios, jeugdprogram ma. 16.15 Wordt vervolgd, magazi ne over strips en tekenfilms. 16.50 Alleen als ik lach, En gelse serie. KRO 18.55 Candy, Candy, teken filmserie. Afl.Het haarlint. 19.15 Tom en Jerry, tekenfilm. 19.20 Vluchtelingeneiland (5), tv-serie. De vader van Ja- mie en Jemma is overleden. Hij kan dus niet getuigen tegen de slechte kapitein Corkle, deze wordt dan ook vrijgelaten wegens gebrek aan bewijs. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 De Wrekers, Engelse se rie. John en Emma krijgen te maken met twee dode geheimagenten, een zakje met vogelzaad en een lucht foto van een zeer geheime raketbasis. (Zie toelichting). 21.20 Brandpunt, actualiteiten. 22.05 Hallo Larry, Amerikaan se serie. Afl.: Alder sr. helpt Larry een handje bij het vin den van een nieuwe echtge note. 22.30 Singapore, een „Ver van mijn bed"-special. (Zie el ders op deze pagina). NOS 23.25 Journaal. KRO 23.30-01.30 Woelige baren, speelfilm van Cecil B. de Mille uit 1942. Met: Ray Mil Cecil B. DeMille regisseerde de avonturenfilm „Woelige ba ren". Ned. I om 23.30 uur. Henk Elsink is te gast in „Cou pe ter Weijden". Ned. II om 21.25 uur. land, John Wayne en Pau- lette Goddard. (Zie toelich- ting). NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. AVRO 19.12 Everly Brothers reunion concert (2). (Zie toelichting). 19.40 De Dukes uit Hazzard, Amerikaanse serie. Wan neer Bo en Luke in een ri vier een paar bankbiljetten vinden, zitten ze binnen de kortste tijd in grote moei lijkheden. 20.30 AVRO's sportpanorama. 21.25 Coupe ter Weijden. Praatprogramma van Ruud ter Weijden. Gasten o.a. Henk Elsink. 22.10 Gesprek met de minis ter-president. Jaap van Meekren spreekt met pre mier Lubbers over het van daag gehouden kabinetsbe raad en andere aktuele kwesties. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Aan onze kinderen (4), serie programma's over op voeding en ouder-kind-rela- tie, bekeken vanuit de op tiek van de ouders. NOS 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Rummelplatzgeschichten. 19.00 WWF-Club. 20.00 Tageaschau. 20.15 Fahrkarte ins Jenseits (Deci sion at sundown), Amerikaanse speel film van Budd Boetticher (1957). In deze western is Bart Allison (Ran dolph Scott) er na drie jaar in ge slaagd de vermoedelijke moordenaar van zijn vrouw op te sporen. Samen met zijn vriend komt hij in Sundown aan, waar de gezochte, de gangster Tate Kimbrough, de lakens uitdeelt. Hij verneemt ook dat Kimbrough op het punt staat te trouwen. 21.30 Plusminus, economisch maga- 22.00 Bericht vom CDU-Parteitag in Stuttgart. 22 30 Tagesthemen. 23.00 Die Sportschau met o.a. Bun- desliga-voetbal en de Int.Tenniskam- pioenschappen. 23.25 Heut'abend... De ARD-Talk- show met als gast: Karin von Faber. 00.10 Hollywood in Bologna (5 en slot). Italiaanse filmkomedie van Pupi Avati. 01.00 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.50 Pat und Patachon: Der Ritter von der traurigen Gestalt. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, reportages. 20.15 Aktenzeichen: XY... ungelöst. De politie roept de hulp in van de kij- 21.15 Berichten over de CDU-Partij- 21.45 Heute-jdumal. 22.05 Aspekte, cultureel magazine. 22.45 Aktenzeichen: XY... ungelöst, reacties van kijkers. 22.50 Der Westentaschen-Cowboy (Paperback Hero), Canadese speel film uit 1973 van Peter Pearson. Rick Dillon (Keir Dullea) Is een stoere jon gen in een klein Canadees provincie plaatsje. Hij werkt in een drugstore en in zijn vrije tijd speelt hij met een cowboyhoed, een colt en een sheriff ster voor westernheld. Als crack van de plaatselijke ijshockeyclub en in het licht van zijn rol als sheriff koestert hij zich demonstratief aan de zichzelf toegekende status Op een dag neemt Rick zonder een nieuw baantje in het vooruitzicht ontslag. Ed, de voorzitter van de ijshockeyclub biedt hem een baan in een grotere stad aan. maar Rick slaat zijn aanbod af. Hij is niet bereid zijn status op te ge- 00.20 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.30 Hallo Spencer, jeugdserie. 19.00 Aktuelle Stunde, met Blick- punkt Düsseldorf. 20.00 Tageaschau. 20.15 Lander-Menachen-Abenteuer: Cowboys der Luft. Reportage over de Australische boeren die hun vee per helicopter vervoeren 21.00 Sorgen um die Entsorgung in Engeland - Folgen für Deutschland? Reportage. 21.45 Landeaapiegel: Albert Stuwe - Gedanken und Bilder. 22.15 Der Doktor und das liebe Vieh. 23.05 Rockpalast. Met: Carmel. 00.15 Journaal. BRT 1 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18 05 Klein, klein kleutertje. 18 20 Er was een keer... 18.30 Boone (6), jeugdserie. 19.15 Juke Box. 19.20 Programma van de Liberalen. 19.40 Programma-overzicht. 19 45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20 20 Het verzet (11). 21.15 Carribean Festival. Zuidameri kaans muziekfestival te Varadero (Cuba) in 1981. Met: Jimmy Cliff, Djolma Correa, Banda Areira e a 22 10 Encyclopedie (2). 22.40 Journaal en Coda. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Elektron. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20 10 Weerbericht. 20.15 California Hotel, Amerikaanse speelfilm uit 1978. In California Hotel logeert een aantal (echt)paren ieder met hun eigen geschiedenis en hun eigen problemen. Uit New York is de jonge Hannah Warren gekomen om in Californiè met haar ex-echtgenoot Billy te praten over de opvoedings problemen van hun kinderen De En gelse actrice Dianne Barrle wacht op de Oscar-uitreiking samen met haar echtgenoot Sidney Cochran, een anti quair. Zij zitten in spanning of Dianne ook inderdaad een Oscar krijgt Voorts moet Marvin Michael zijn on- trbuw uitleggen aan zijn echtgenote en vieren twee doktoren vakantie met hun resp. echtgenotes, hetgeen op een mislukking uitloopt. 21.55 Première. Filmnieuws. RTBF 1 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 A sulvre. 21 05 Deux sous de violettes, speel film naar werk van Jean Anouilh. TV 5 19.00 Thalassa. Magazine. 19 30 Notre bien chere disparue. Tv- film. Na Emilie's dood vinden Albert en Charles (haar eerste en tweede man) het leuk om elkaar te ontmoe ten om over hun herinneringen te praten. Op eens komt Emilie, een ontzettend ontredderd meisje binnen. 21.00 L'lnvita da FR3. Raymond Da- vos. Amusementsprogramma. Jane Fonda speelt een van de hoofdrollen in de Amerikaanse speelfilm „California Hotel". BRT 2 om 20.15 uur. BBC 1 18.05 Codanama Icarua. 18.40 Journaal. 18.55 Ragionala magazinas. 19.40 De roze panter, tekenfilm. 20.00 Odd one out, spelprogramma met Paul Daniels. 20.10 Match of the day live: Man chester City-Chelsea. 20.30 Fame, Amerikaanse serie. 21.20 Time of your life. 22.00 Journaal. 22.25 Star8ky and Hutch, Ameri kaanse politieserie. 23.15 Pinkerton's Progress (onder voorbehoud). 23.46 Nieuwsoverzicht. 23.50 The Boss' Son, Amerikaanse speelfilm uit 1978. Met: Asher Brau- ner. Rudy Solari. Rita Moreno e.a. Regie: Bobby Roth. BBC 2 18.05 Tv- 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 Tekenfilm. 18.45 West of the Pecos, Amerikaan se western uit 1945 van Edward Killy. 19.50 8 Days a Week (3). 20.20 America. Afl.: Home from home. 21 10 My Music. 21 35 Gardeners' World, voor de tui- 22.00 Empire. 22.25 All our working lives (5). 23.25 Jazz at The Leadmill. 23.55 Newsnight. 00.40 Foxwatch. ITV 18.15 University challenge. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 20.00 The Pyramid game. Quiz onder leiding van Steve Jones. 20.30 Hardcastle McCormick. Poli tieserie met Brian Keith. 21.30 That's my boy. Komische serie met Molly Sugden. 22.00 Marlowe, private eyes. Met Powers Booth. Afl: Fingerman. 23.00 News at ten. 23.30 City centre cycling. 00.35 Stright on 'till morning. Speel film. 02.20 People like us. SKY CHANNEL 17.00 Sky Channel music box. Pop muziek. 19 00 Cartoon time. Met de Ameri kaanse astronaut Roger Ramjet 19.05 Wayne and Shuster. Komische serie. 19.30 The new Dick van Dyke show. Komische serie. 19.55 Charlie's Angels. De Angels gaan vermomt als journalisten naar een antieke auto-rally. Ze moeten on derzoeken wie het vermiste radio-ac tieve gas heeft gestolen 20.45 Vegas. Afl: All kinds of love. Dan Tanna is boos als hij erachter komt dan zijn vriend Bea wil trouwen met een meisje dat jaren geleden van moord werd verdacht. 21.35 The Davis Cup. Tennis 22.35 The jazz life. Richie Cole. 23.05 Sky Channel music box. Pop muziek TV'tnorgen Scène uit de speelfilm „Magni ficent Obsession" met Jane Wyman. Morgenochtend te zien op Duitsland 1 om 10.30 NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.30 Teleac: Tur ken, Marokkanen, Nederlanders (8), herh. 11.00 Feduco-ROF: Fan Stoommasjine nei chip (7), herh. DUITSLAND 1 10 00 Heute. 10.03 Die Sportschau. 10.30 Die wunderbare Macht (Magni ficent Obsession). Amerikaanse speelfilm uit 1953 van Douglas Sirk (herh.). DUITSLAND 2 11.45 Progrc ■•weekoverzicht. DUITSLAND 3 RTBF 1 11.05 Informatix (8). 1135 Fitness dance, samenvatting 12.00 Le plat du jour. de 'zomerse keuken. BBC 1 07.20 Tv-cursussen. 09 45 Saturday Picture Show. 11.55 Love Happy. Amerikaanse speelfilm uit 1949. Met: Harp. Chico en Chroucho Marx. Re gie: David Miller BBC 2 07.25 Tv-cursussen. HILVERSUM 1 NOS: 17.55 Meded KRO: 18.06 Echo-magazine (18.35 Kruispunt-interview). 19.02 Levenslief en levensleed. 19.30 Man en paard 20.03 Country-time 21.02 Nine o'clock jazz. 22.02 Goal. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VOO: 00.02 Erik de Zwart 02 02 In the mix. 03.02 Peter Teekamp. 04.02 Jeroen van In- kel. 05.02 't Komt voor de bakker. HILVERSUM 2 18.00 Nws P P 18 20 Uitz. van D'66 Overh.voorl 18.30 De Nederlandse Antillen. VARA: 18.40 Het circuit (20.00 Nws). RVU: 21.40 Met Europa als inzet. Feduco-VARA: Open schooltijd-thema 25 Gehandi capt. 22.30 Nws 22 40 Oost-West. VARA: 23 00 Het zout in de pap over Lucebert. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 VOO: 15.03 Top Veer tig. NOS 18.04 De avondspits. VOO: 19 02 Bart en de Zwart. 22 02 Count down Cafe HILVERSUM 4 NOS 20.00 Europees Concertpodium: Promenos-manifes tatie (20.00 Omroep Ork. en Groot Omroep Koor: Werken van Diepen- brock. Beethoven en Holst Circa 22.15 Sorbische volksmuziek. 22.00 Radio Kamer Ork Hedend. muz. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND 16 30 Middagma gazine met Henk van Hoorn. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VARA: 7.03 Hallo hier Hilversum! (Aansl op de nws.uitzendingen een extra-editie van Dingen van de Dag over de slotdag van de kruisraketten- -week. 8.06 Dingen van de dag. 8.50 Geboren en getogen. 9.03 Het socia listisch strijdlied) 10.03 De stand van zaken. 11.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. HILVERSUM 2 TROS: 7.00 Nws. 7.10 TROS Nieuws-show. NOS: 9.05 NOS- -sportiel. 9.24 Waterst. 9.30 Nws. TROS: 9.33 TROS Nws.show (10.00, 10.35, 11.00 en 11 35 Aktua 10.30 en 11.30 Nws). Feduco: 11.56 Het Kan tongerecht (6). HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vroegöp 7.30 Rabarba- ra, 8.03 Pop jipn. stop. 9 03 ®0*pel- -rock. 10.03 Ifopsjpp. (ca. 1V30 Weerman Hans cfe Jprto), HILVERSUM 4 AMD: f OÓ"Nwsl*7.62 Septiem 8.00 Nws. 8.05 Mooi zo. kin- derkunstprogramma. 9.00 In de kaart gespeeld 10.15 Concerto Mattinaie 11.30 Kurhausconceri: De Ameri- kaapse pianist Jeffrey Swann RADIO RIJNMOND 10 00 De weeka genda door Rianne van der Giessen. 10 30 Weekonderwerp: vrede en vei ligheid door Nico Haasbroek. Jan Pelleboer is vroeg op om in de „TROS Nieuwsshow" zijn weerpraatje te houden. Hilver sum 2 om 7.11 uur

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19