14 t/m 18 mei mededelingen gemeentebestuur i kleintjes^ LEIDSE COURANT VRIJDAG 11 MEI 1 - T Gemeenteraad Maandag 15 mei a.s. om 19.30 uur Agenda: Benoeming weihouder (vacature de heer rfir. C.J.D. Waal) Aanwijzing van een tijdelijk waarnemer ter vervanging van een wethouder Benoeming en herbenoeming leden Raad van Bestuur van de Stichting tot Exploita tie van Bejaardencentra Overplaatsing hoofdleidsters bij het open baar kleuteronderwijs Benoeming voorzitter Raad van Advies voor verkeer- en vervoersaangelegenhe- den Benoeming rector Stedelijk Gymnasium Benoeming hoofd kleuterschool De Pom pelmoes Ontslag en benoeming van een lid en van een plaatsvervangend lid van het College van Beheer van het Overleg orgaan Fi nanciering Schoolbegeleidingsdienst Rijn- Benoeming lid van de commissie voor economische aangelegenheden (vacature mevrouw Van Dongen) Benoeming lid van de commissie voor on derwijs, samenlevingsopbouw en emanci patie Ontslag hoofd openbare g.l.o.-school de "Dukdalf' Ontslag hoofd Drie Oktoberschool Procedure behandeling begroting 1985 Migrantenbeleid Leiden de moeite Waard Herplaatsen van de De Gijselaarsbank op het Kort Rapenburg Verkoop weiland bij Meerburgerwetering (gem. Zoeterwoude) Voorbereidingsbesluit gedeelte Noordvest Samenvoeging openbare lager scholen "Drie Oktober" en "Lucas van Leijden" met opheffing eerstgenoemde school Verhuur en renovatie hoofdgebouw voor malige marinecomplex aan het Noordein de Sporttarieven gebruik Groenoordhallen Wijziging tarieven Stadsgehoorzaal Aanpassing Raadsbesluit van 20 februari 1984 inzake garantie geldlening woning bouw De Goede Woning Garantie geldlening College van kerk voogden van de Hervormde Gemeente Leiden inzake begraafplaats Rhijnhof Bouwkundige voorziening schoolgebouw Bloemfonteinstraat 1 Aankoop panden in de Camp (Leidse Houthandel) Renovatie 60 woningen in complex 5 ged. van de woningbouwvereniging "De Een dracht" (Ambonstraat e.o.) Instelling Fonds voorzieningen ten behoe ve van bejaardenwoningen Wijziging Legesverordening (ontheffing route gevaarlijke stoffen) Vaststelling 2e gedeelte herziening van het bestemmingsplan Leiden-De Kooi Voorbereidingsbesluit enkele terreinen Herengracht-Zijlsingelgebied Voorbereidingsbesluit Haver- en Gort- Vaststelling nieuwe verordening op de Welstandscommissie Restauratie kelders Hoogstraat en Vis- brug Aanbieding eind-ontwerpen medezeggen- schapsreglementen aan de voorlopige medezeggenschapsraden Wijziging Legesverordening (bouwvergun ningen) Aankoop grond in De Camp (fa. Gebr. de Nobel) Nadere vaststelling bedrag per leerling voor administratiekosten en vaststelling exploitatievergoeding t.b.v. bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs over 1982 Nadere vaststelling bedrag per leerling voor administratiekosten en vaststelling exploitatievergoeding t.b.v. bijzondere scholen voor buitengewoon onderwijs over 1982 Garantie klimgeldlening Stichting Leidse Studentenhuisvesting voor de bouw van wooneenheden aan Hogewoerd, Rapen burg en Nieuwe Rijn; intrekking Raadsbe sluit van 12 maart 1984 no. 39 Garantie klimgeldlening Stichting Leidse Studentenhuisvesting voor de bouw van wooneenheden aan de Kaiserstraat; in trekking Raadsbesluit van 12 maart 1984 oo. 38 wijziging gemeentebegroting en de begro ting van het saneringsbedrijf 1983 (over brenging restantkredieten) Voorbereidingsbesluit Oude Herengracht hoek Ververstraat Rekening-courantkrediet Stichting tot ex ploitatie van bejaardencentra. Commissie voor Algemene en Bestuurlij ke Aangelegenheden Maandag 14 mei a.s. om 20.00 uur In ka mer 12/13 van het Gulden Vlies Agenda: Drughandel Drank en horecaproblematiek Commissie voor Volkshuisvesting Woensdag 16 mei a.s. om 20.00 uur In kamer 23/24 van 't Gulden Vlies Agenda: 14 woningwetwoningen Citin-complex 37 woningwetwoningen De Camp 20 woningwetwoningen Maredorp 28 hvat-woningen 3e Binnenvestgracht 29 hvat-woningen Oosterkerkstraat 47 corporatie-koopwoningen in vlek 14 Stevenshof. Dit bouwplan wordt op 22 mei aanstaande gepresenteerd tijdens het congres van de V.N.G. te Leeuwarden 71 premie-C huurwoningen Nationale Ne derlanden' - Merenwijk Verslag van de openbare commissiever gaderingen VoHu van 21 maart 1984 Model reserveringsovereenkomst (Schut tersveld) Nota inzake instelling fonds voorzieningen t.b.v. bejaardenwoningen Nota inzake uitgifte in erfpacht onroerend goed naast Van Brouckhovenhof en cor rectie erfpachtuitgifte aangrenzend per- Nota inzake uitgifte in erfpacht Uiterste gracht 56 Nota inzake verkoop strook grond aan An- tonie Duycklaan Nota inzake verkoop perceel grond Haver- Nota inzake verkoop enige percelen grond achter de Uiterstegracht Aankoop achterhuis Hogewoerd 53 Aankoop Bachstraat 450 Aankoop panden Maredorp (Hekken- steeg, Oude Vest) Aankoop grond achter de Oude Vest Aankoop panden in de Camp (Leidse Houthandel) Aankoop grond in de Camp van fa. Gebr. de Nobel Deze agendapunten zullen gezamenlijk met de commissie ROV worden behan deld. Opheffing erfdienstbaarheid nabij Hoge Rijndijk 27 Bouw van 9 extra bergingen aan de Ha- verstraat in het kader van het rehabilitatie plan Haver- en Gortbuurt Rectificatie raadsbesluit no. 400 van 20 december 1982 Nota inzake grondruil tussen St. Elisa- bethgasthuishof (St. Ursulasteeg en Cae- ciliastraat) Nota inzake grondruil St. Ursulasteeg 24 tegen perceel grond Caeciliastraat Nota inzake ruiling Sionsteeg 9 en 11 te gen Jan Vossensteeg 43 Renovatie 33 woningen complex 1 Wbv Werkmanswoningen (Oranjeboomstraat e.o.) Renovatie 60 woningen complex 5 Wbv "De Eendracht" (Ambonstraat e.o.) Verhuur perceel grond achter Koddesteeg Verhuur perceel grond in de Waard Verhuur grond in de Roomburgerpolder (Besjeslaan) Verhuur voormalig trafogebouwtje aan de Bielsenstraat Verhuur gerenoveerde benedenwoningen van Wbv. "De Tuinstaawijk" in het Haag- wegkwartier (Albert Verweystraat e.o.). Commissie voor Maatschappelijke Aan gelegenheden, Volksgezondheid en Cul tuur Donderdag 17 mei a.s. om 20.00 uur In het Gulden Vlle3 Nota aankoop kunstwerken Derde interim-rapportage wzc. Stevenshof Informatieve bespreking jaarverslag weg loophuis Bovenstaande commissievergade ringen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agen dapunten kan daarvoor terecht aan de informatiebalie in de hal van het stadhuis. Of bel even: 254103. Werkgroep voor de Haver- en Gortbuurt Dinsdag 15 mei a.s. om 13.30 uur In ka mer 230 van het Stadsbouwhuls Agenda: Stand van zaken met betrekking tot: a. de bouw van woningen ter plaatse van het gesloopte postkantoor (Centraal wonen project c.a.); b. de restauratie van de woningen aan de even-zijde van de Geregracht; c. de restauratie van woningen in de Haver- straat 51 t/m 57; d. de bouw van drie woningen in de Gorte straat en de Rijnstraat Voor informatie kunt u bellen 254503. Projectgroep De Camp/Maredorp Dinsdag 15 mei a.s. In buurtwlnkel, Haar lemmerstraat 73, Maredorp. Van 14.00 uur tot 15.30 uur Is de Camp aan de orde. Van 15.30 uur tot 17.00 uur wordt over Maredorp vergaderd. Agenda De Camp: Verslag van de vergadering d.d. 9 april 1984 Mededelingen, ingekomen stukken en bouwplannen Afsprakenlijst Nieuwbouw Rondvraag en sluiting Agenda Maredorp: Verslag van de vergadering d.d. 9 april 1984 Mededelingen, ingekomen stukken en bouwplannen Afsprakenlijst Nieuwbouw Kattenpoort/Clarensteeg/Pre- Voor informatie kunt u bellen 254504 Commissie hulsvesting migranten Lel- Agenda: Vaststelling huurprijzen complexen Beu kenschans en Hooigracht Voor informatie kunt u bellen 254178 Raad van Advies voor verkeers- en ver- voersaangelegenheden Donderdag 17 mei a.s. om 15.00 uur In de kantine van het Stadsbouwhuls Agenda: Vekeersmaatregelen ingevolge de z.g. hoorprocedure. a. proefmaatregelen omgeving Stationsweg/ Steenstraat b. overige maatregelen Voor inlichtingen kunt u bellen 254502. Commissie voor Beroep- en Bezwaar schriften Donderdag 17 mei a.s. om 15.00 uur In de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Er worden twintig bezwaarschriften be handeld inzake de eenmalige uitkering. Voor informatie kunt u bellen 254168. Inspraakcommissie. Donderdag 17 mei a.s. om 20.00 uur In kamer 13 van het Gulden Vlies Agenda: Klacht over de inspraakprocedure bij de plaatsing van paaltjes op het Rapenburg Standaardprocedures Beleidsnota's Inspraakprocedures bij verkeersmaatre gelen en milieubesluiten Standaardprocedures Ruimtelijke Orde ning Ontwerp-richtlijnen bij renovatie Vaststelling van de brief aan het College betreffende standaardprocedures Voor informatie kunt u bellen 254165/ 254167. Voor Informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Rijnhofweg afgesloten voor autoverkeer Maandag 14 mei a.s. is het deel van de Rijn- hofweg. tussen viadukt en Haagse Schouw- weg afgesloten voor doorgaand autover keer. De afsluiting houdt verband met het opnieuw te bestraten gedeelte, tussen via dukt en Haagse Schouwweg. Fietsers kunnen normaal doorgang vinden. Ook wordt rekening gehouden met de be reikbaarheid van begraafplaats Rhijnhof. Het karwei duurt ongeveer 14 dagen. Nachtelijke werkzaamheden spoorwegovergang De Grote Vink In de nacht van zondag op maandag 13/14 mei en maandag op dinsdag 14/15 mei zal spoorwegovergang de Grote Vink afgeslo ten zijn voor doorgaand verkeer. De afslui ting houdt verband met onderhoudswerk zaamheden aan bielsen en stelplaten. Vanaf zondag 23.30 uur tot de volgende ochtend, maandag 6 uur moet het verkeer dus rekening houden met omleidingen. Zo ook op.maandag en dinsdag, zelfde tijd. Tij dig zulièn bij de in- en uitvalswegen omlei dingsborden komen te staan, waarop de tij delijke andere route aangegeven zal wor- Stremming scheepvaart Galgewater In de vroege ochtend van dinsdag 15 mei a.s. wordt het beweegbare deel van de in aanbouw zijnde Churchillbrug aangevoerd en in dezelfde week gemonteerd. In verband hiermee is het Galgewater op ge noemde datum vanaf 07.00 uur gestremd voor scheepvaartverkeer, hoger dan 2,50 meter. Vrijdag 18 mei a.s. om 18.00 uur is de vaanweg - als alles meezit - weer vrij ge maakt. Asfalteringswerkzaamheden kruispunten Willem de Zwijgerlaan Komende maandag 14 mei wordt een aantal kruispunten aan de Willem de Zwijgerlaan onderhanden genomen i.v.m. het aanbren gen van de definitieve asfalttoplaag. De werkzaamheden worden per rijbaan uitge voerd. De hieronder opgenomen kruispun ten zijn (als het niet gaat regenen) vrijdag 18 mei a.s. gereed. Kruispunt Koollaan/Willem de Zwij gerlaan Begonnen wordt met het kruispunt Kooilaan/ Willem de Zwijgerlaan. Doorgaand verkeer ondervindt nagenoeg geen hinder van de werkzaamheden. Het uit te voeren werk kon- centreert zich voornamelijk in de direkte na bijheid van de onlangs gereed gekomen Kooitunnel. Op de fietsstroken daar komt te vens een rode asfaltlaag. Kruispunt Sumatrastraat/IJssel- m eerlaan Woensdag de 16e mei a.s. is de aannemer zijn asfaltmachine aan het opstellen bij het kruispuht Sumatrastraat/I Jsselmeerlaan, waarna de oprit van de Zijlbrug aan de beurt komt. Ook daar wordt de toplaag per rijbaan- deel aangebracht. Verkeer komend van en gaand naar de Zijlbrug, dat de IJsselmeer- laan in wil, moet met name op 18 mei a.s. rekening houden met een omleiding via de Gooimeerlaan. Een en ander zal tijdig met borden en markeringen van rijbaangedeel ten staan aangeduid. Verwijderen gezonken vaar tuigen In de loop van de maand mei 1984 gaat de gemeenten 2 gezonken vaartuigen uit open baar water verwijderen. Beide vaartuigen lig gen in de waterpartij aan de Paramaribo- straat, ten oosten van de toegangsdam naar zwembad "De Zijl". Belanghebbenden kun nen nog tot en met 25 mei a.s. reageren op deze publikatie en hun eigendomsrecht doen gelden. Zij moeten dan schrijven naar burgemeester en wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als er in die periode geen reakties binnenkomen vervalt het eigendomsrecht aan de gemeente Lei- Huursubsidie-spreekuur Gemeentelijke Sociale Dienst Met ingang van donderdag 17 mei a.s. houdt de Gemeentelijke Sociale Dienst weer spreekuren voor cliënten met R.W.W.- en A.B.W. uitkeringen. De spreekuren zijn op elke dinsdag en don derdagochtend van 9 tot 12.00 uur In het gebouw Langebrug 60. Diegenen die een R.W.W. of A.B.W. uitke ring ontvangen en hun huursubsidie via de Sociale Dienst ingevuld willen hebben, moe ten wel hun jaaropgave 1983 meenemen. Belangrijk Om in aanmerking te komen voor huursubsi die is het gezamenlijke inkomen van u, uw (huwelijks)-partner en uw huisgenoten bepa lend. Van de huisgenoten (inwonende kinde ren, pleegkinderen, broers, zusters en (groot-)ouders) telt maximaal 7000,- per persoon niet mee. Ook een inkomen zoals kinderbijslag blijft buiten beschouwing. Meer weten?? Voor meer informatie over huursubsidie in het algemeen kunt u bellen met Anne Porsi- sa, telefoon 766600. Europese verkiezingen Donderdag 14 juni a.s. worden de verkiezin gen gehouden voor het Europese parle ment. De oproepingskaarten voor deze ver kiezingen worden komende week bezorgd bij de Leidse stemgerechtigden. Deze op roepingskaarten zullen niet vergezeld zijn van" kandidatenlijsten. Zodra deze definitief zijn vastgesteld zal via deze advertentie wor den aangekondig, hoe en waar men kennis kan nemen van deze lijsten. Voor nadere inlichtingen over deze verkiezingen kunt u terecht bij de Direktie Burgerzaken in het stadhuis, tel.: 254111 of 254112. MUSEUM "DE LAKENHAL" t>\ Lakenhal Vrijdag 18 mei Internationale Museumdag Museum De Lakenhal houdt op vrijdag 18 mei a.s. openhuis i.v.m. internationale mu seumdag. Op die dag staan de deuren open voor een GRATIS bezoekje in het museum, waar medewerkers u meevoeren langs de vaste verzameling en een twee-tal tentoon stellingen van o.a. beelden van Maja van Hall en Opstelling Schilderijen 1750-1850. Voorts kunnen de bezoekers onder leiding een kijkje nemen in andere ruimten van het museum, waar vele bezienswaardigheden 'j staan. Filmvoorstelling Rembrandt schilder van de mens Van de bekende cineast Bert Haanstra wordt tevens een film gedraaid met als titel "Rembrandt de schilder van de mens". De openingstijden zijn van 10.00 tot 17.00 uur. Er wordt bovendien gratis koffie ge schonken. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 17 en 19 maandag 14 mei Wijk 18 en 22 woensdag 16 mei Wijk 21 en 23 donderdag 17 mei Wijk 20 en 26 vrijdag 18 mei Bouwplannen Met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de woningwet: Rijnsburgerweg 10, verbouwen en uitbrei den van de gebouwen 10, 10a, 11 en 12 van het A.Z.L.; Jan Vossensteeg 54a, inwendig verbou- Verder is het voornemen bouwvergunningen volgens de normale procedure te verlenen: Hoge Morsweg 114, verbouwen woon- Roemer Visscherstraat 36-36a, bouwen dubbele berging; Zoeterwoudseweg 5-7, uitbreiden bedrijfs gebouw met een bedrijfshal bevattende twee opslagruimten Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 14 mei 1984 gedurende veertien da gen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Lan- gegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij burgemeester en wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als burgemeester en wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krijgen zij ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Milieu Hinderwet Verzoek Een verzoek om vergunning is ingediend voor de volgende inrichtingen: 1. Breestraat 51, Indisch restaurant (mw. S. Pennenburg) 2. Plantijnstraat 2, drukkerijbedrijf (E.J. Brill N.V.) De openbare zitting waar mondeling be zwaren kunnen worden ingebracht wordt ge houden op 29 mei 1984 in kamer 230 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, om: 14.00 uur (voor 1); 14.30 uur (voor 2). Gemotiveerde bezwaren kunnen schrifte lijk bij de burgemeester en wethouders wor den ingediend tot 11 juni 1984. De stukken liggen ter inzage: a. gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouw huis elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 11 juni in het Informatiecentrum van de Directie Voorlichting in de hal van het stadhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur Wie bezwaren heeft ingebracht op de bo vengenoemde wijze en iedereen die aan toont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kan later bezwaren tegen de ontwerp-vergunning indienen. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis, ka mer 012. tel. 254437. 3071-1222441 LEIDSE COURANT DeJ ifg ele Occ. PIANO'S, geheel ge seerd en nagezien In onze e werkplaats. Volledige c franco thuis. H. BourJag Noordeinde 105, Den Haag. 070-659689. Donderdag k<iei avond. T.k. 16 kan. Leech MENG FEL met toebehoren. Vr, 1.400,-. Bas-gitaar box celestions, vr. pr. 300,., boxen elk 100 W 15 inch H v p.s. 250,-. Sound City sterker 120 W vr.pr. 4( Floyd versterker 100 W (de vr.pr./ 150,-. Tel. 070- 'ta: BONTMANTELINRUIL. oude mantel tegen een nieuwe met een (kleine) bljbl ling. Tevens 20%-50% kor Snelle en vakk. reparatie 50,-. Weg. gr. belangst. afspr. 020-233488 wa vrijbl. uitgebr. documen wordt toegezonden. KUNST EN ANTIEK ANTIEK CENTRUM meest uitgebreide collectlel tieke meubelen uit de stad. Ons nieuwe adres Dorpsstraat 43, Oegstga" Tel.: 071-170134, ook we T.k.: antieke EETHOEK (Fra hangoor). Tel. 01742-7155,^ ii Richard Barendse, tel. 411756, Wilhelminastr. 13,p derdorp. Tegen inlevering] d deze adv. 10% korting. |e RIOOL REINIGINGSS SLOOPGOUD 15,25 c 14 kt. Legitimatie verpL^ Van Ruiten, antiquair, Kor| penburg 12, Leiden. (Ma. gesloten). TANDENGOUD 19,50 U tant per gram voor oudtanl kiezengoud. Van RuitenL tiquair, Kort Rapenburg 12L den. (Ma. di. gesloten). Borstprothese-adviseus dond. en vrijd. aanwezig® persoonlijk te adviseren o\g| nieuwste borstprothese 11 Amona Naturelle. Heeft IT nieuwste deelborstprothelg gezien? Natuurlijk bij v.d. t§| Lingerie, Haarlemmerstr. Leiden, tel. 071-141378. adres waar service nog vo<M is dond. en vrljd. aanwezig/é persoonlijk te adviseren o\5f nieuwste borstprothese ja Amona Naturelle. Heeft |e nieuwste deel borst prothejj; gezien? Natuurlijk bij v.d. IL Lingerie. Haarlemmerstr.' - Leiden, tel. 071-141378.' adres waar service nog vo^ Kom eens kijken naar ons j, gebruikt kantoor meubilair: u houten en stalen buro's.F kasten, dossierkiS brandkasten, direktie-kali tekentafels, kantoor- en netafels, schrijf- tel- reke^' kopieermachines. Tf/ schrijfmachine-reparatie, j; ject Meubilair. Industriewty Voorschoten. Tel. 01717-J

Leidse Courant | 1984 | | pagina 18