loete taal van fluit en tarp in Duivenvoorde Toonkunst Orkest concerteert in Leiden en Duitsland Iritse mijnstaking gaat zijn derde maand in brieuen lezers overlei pakt zware us dapper aan dagpuzzel NNENLAND/BUITENLAND CcidAcgowcwi VRIJDAG 11 MEI 1984 PAGINA U EGERING THATCHER NOG NIET ECHT IN PROBLEMEN Ln onze correspondent Ro ger Simons) DEN De op 12 maart mnen staking in de Britse •nkoolindustrie gaat mor- dus haar derde maand in voorlopig is er nog geen ,)it op een oplossing in het jflict. Vakbondsleider Ar- jr Scargill, een man die in i| opruiende toespraken fk op Adolf Hitler lijkt, ft de staking ontketend om Nationale Steenkolenraad it is de algemene directie de genationaliseerd Britse lën te dwingen niet te gaan tot de sluiting een twintigtal mijnen, ■gill zegt, dat de mijnwer- moeten vechten voor hun Iwinning. Als de Nationa- jteenkolenraad in dit jaar volgend jaar om redenen economische aard de pro- ;tie met vier procent ver- »t, zullen pakweg twintig- tpend arbeidsplaatsen verlo- gaan. Vorig jaar is precies selfde gebeurd. ,ur Scargill, een salon- ist met politie ambities, ;ert hardnekkig de econo- :he noodzaak van bepaalde tingen te erkennen. Zelf :t hij niets te vrezen, want betaalt hem royaal, voor hem in het ga- drijft. moet vrede nemen een luttel bedrag dat sta lgeld genoemd wordt. •gill heeft zich het begin de jaren zeventig als voor- Id gesteld. Toen was Ed- [d Heath conservatief pre- jr, de Britse mijnwerkers ipngen hem nieuwe verkie- iien uit te schrijven; de eon- 'ratieven werden verslagen en Labour kwam aan het be wind. Arthur Scargill doet nu vruchteloze pogingen om er opnieuw een nationale staking van te maken en de macht van premier Margaret Thatcher te kraken. Als Scargill daarin slaagt, kan hij nog minister worden in een toekomstig La- bourkabinet. Maar de staking is verre van algemeen. Deze week werd in 43 Britse kolenmijnen normaal gewerkt. Elf mijnen draaiden op halve kracht; 120 mijnen lagen volledig plat. Vooral in het Engelse graaf schap Nottinghamshire weige ren de mijnwerkers te gehoor zamen aan Arthus Scargill, die zelf niet wenst in te gaan op hun verlangens om de 183.000 arbeiders van de Britse kolen mijnen op democratische wij ze, dat wil zeggen door middel van een geheime stemming, te laten kiezen tussen werken voor hun brood of vechten voor hun baan. Er doen zich geregeld confron taties voor waarin stakers en werkwilligen elkaar duchtig uitjouwen. Hoewel Scargill het bij zulke gelegenheden doorlo pend te horen krijgt, dat hij een halve Hitler is (afgelopen week stak een van de demon strerende werkwillige mijnar beiders lustig een protestbord omhoog, waarop in grote let ters te lezen stond; Adolf Scargill"), verandert deze mili tante vakbondsbaas niet van taktiek. Scargill probeert de stakers een hart onder de riem te ste ken door steeds opnieuw te verkondigen, dat de regering- Thatcher en de Nationale Steenkolenraad, die volgens hem onder één hoedje spelen, op het punt staan de strijd te verliezen. .„De nationale voor raad steenkolen slinkt onrust barend", beweert hij. Begin deze week meende Scargill te weten, dat er voor niet langer dan acht weken kolen meer voorradig waren. Van ver schillende zijden werd dit prompt tegengesproken. Premier Thatcher zei in het Lagerhuis, dat de voorraad steenkolen nog verscheidene maanden strekt. Peter Walker, haar minister van Energie, sprak de volgende dag van een voorraad van meer dan 20 miljoen ton. „Afgelopen week hebben we maar een kwart miljoen ton kolen verbruikt", verklaarde hij in het Lager huis. „Onze electrische centra les beschikken nog voor een periode van zes maanden over voldoende steenkolen". In dit slepende conflict gaat het er vooral om of deze cen trales én de staalbedrijven werkelijk op gang kunnen blij ven. Met de steun van loyale spoorwegmannen proberen de stakende mijnwerkers enkele van de grootste Britse staalfa brieken plat te leggen, door de toevoer per trein van buiten landse brandstof compleet af te snijden. Maar deze bedrij ven kunnen ook per vracht wagen bevoorraad worden en de politie houdt de toegangs wegen vrij, ook al komt het daarbij vaak tot felle knokpar tijen tussen agenten en sta- kersposten. De mijnwerkers staking kost de Britse staat trouwens een fortuin aan overuren, gemaakt door poli tiemensen. Wat de elektrische centrales betreft is de situatie veel min der moeilijk, omdat deze al bij het begin van de actie over grote voorraden steenkolen beschikten. Daar komt bij dat ongeveer 27 procent van de Britse stroom wordt opgewekt door middel van van oliever branding en 10 tot 11 procent door kernreactors. Deze per centages gelden gemiddeld voor het hele jaar, maar in de zomer kan zelfs tot 77 procent van de stroomvoorziening door alternatieve brandstof tot stand gebracht worden. Militante spoorwegarbeiders proberen de stakende mijn werkers nog wat meer te steu nen door het transport van ij zererts naar de staalfabrieken plat te leggen, maar ook die manoeuvre schijnt grotendeels te mislukken. De Actiedag, die woensdag uit solidariteit met de stakende mijnwerkers door de vakbeweging in Schotland op touw was gezet, bracht evenmin iets op. Hij veroor zaakte alleen plaatselijke chaos en stelde diverse vakbondslei ders opnieuw in de gelegen heid om aan rhetoriek te doen. Het ziet er dus nog niet naar uit, dat Arthur Scargill en zijn aanhangers de Nationale Steenkolenraad gauw conces sies zullen afdwingen. Volgens deze raad is de sluiting van be paalde niet-rendabele mijnen een onontkoombare noodzaak geworden. De raad gelooft trouwens, dat hoe langer de staking duurt, hoe meer mij nen gesloten zullen moeten worden. Evenmin valt te verwachten, dat Arthur Scargill zijn aarts vijandin Margaret Thatcher uit het zadel zal kunnen wip pen Hoewel de regering offi cieel buiten het conflict blijft, spreekt het vanzelf dat zij ach ter de schermen aan de touw tjes trekt. Enkele dagen gele den sprak premier Thatcher nog nadrukkelijk het door Scargill verspreide, gerucht te gen, dat zij van plan de gena tionaliseerde Britse mijnen te privatiseren. In de komende maanden zijn voor de regering-Thatcher en de mijnwerkersbond vooral de weersomstandigheden, de op brengst van de ongeveer veer tig niet platgelegde mijnen, en de omvang van de steenkool import van belang. Arthur Scargill rekent op een koele zomer en een vroege winter; de conservatieve regering bidt om veel warme zomerzon, ge volgd door een lange, zachte herfst, met vervolgens een winter waarin geen overjassen gedragen hoeven te worden. Gaan Margaret Thatchers wensen in vervulling, dan mag Arthur Scargill bij de mijnwerkersbond zijn ver vroegd pensioen aanvragen. Het is trouwens onwaarschijn lijk, dat de stakende mijnwer kers hem tot het bittere einde trouw zullen blijven. Scargill geeft zelfs toe, dat sommige mijnwerkersgezinnen al in bit tere nood verkeren. Zij wor den van eten voorzien door zo geheten „soepkeukens", opge richt met de financiële steun van andere bonden. Als Scar gill er niet in slaagt een natio nale mijnstaking op touw te zetten, zullen de werkwilligen hem voortdurend meer onder druk zetten om een democrati sche stemming uit te lokken, die waarschijnlijk tot gevolg zal hebben dat, vroeg of laat, in alle Britse kolenmijnen op nieuw normaal gewerkt wordt. 'n i Brieven graag kort en duidelijk geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten Minister Brinkman Welk een geluk, dat de heren Lubbers en Den Uyl het niet voor het zeggen hebben in het Rijk Gods! Immers, onze He melse Vader vergeeft ons gul. als we berouw tonen en onze excuses hebben aangeboden. Hij zanikt niet verder. Hij zou hoogstens gezegd hebben; „Eelco, jongen, je had beter je mond kunnen houden. Het hele Nederlandse volk is het immers gloeiend met je eens!" Mr. J.D. Hermans-Lebert, DEN HAAG. Vrijgezellen Met verbazing heb ik in de ru briek „Kerk en Wereld" ken nis genomen van het „Ont moedigend Schrijven" van de Bisschoppen aan de Vrijgezel- lenbond. De Bisschoppen zien het autonome individu als een bedreiging van de samenle ving. Nu geeft onze samenle ving tal van ontwikkelingen te zien (COC, NVSH, Lat-rela- ties, samenwonen), waarvan ik inzie dat zij tot stellingname nopen, welke stellingname op Evangelische gronden een af wijzing zou kunnen zijn. Vrij gezellen zijn echter helemaal geen nieuwe ontwikkeling. Zij hebben in de Westerse samen leving altijd bestaan. Zij heb ben zich in 1953 verenigd, om dat zij in een aantal opzichten (belastingen. woningtoewij zing) maatschappelijk achter gesteld waren. In het bevech ten van gelijkberechtiging hebben zij, met medewerking van gehuwden die het on rechtvaardige hiervan inza gen. enige successen geboekt. Onder de leden van de Vrijge- zellenbond treft men opval lend veel praktizerende katho lieken aan, waaronder ook be keerlingen. Natuurlijk zijn on der de mannen en vrouwen van voornoemde Bond ook be lijdende protestanten en ande ren. Toen ik eens op een zon dag in Amsterdam op zoek naar een vergadering was, maar eerst naar de kerk wilde, had ik geen enkele moeite die vergadering te vinden; de meeste leden waren in de kerk! In de Vrijgezellenbond treft men koorzangers, lecto ren en lectrices aan, en leden van parochieraden. Men vindt er mensen, die theologie gestu deerd hebben aan de voeten van - thans bisschop - Dr. Les- crauwaet, of bijbelkunde on der het gehoor van - thans bis schop - Dr. Simonis. Euthana sie, abortus, kunstmatige inse minatie worden door gelovige vrijgezellen evenzeer afgewe zen als door gelovige gehuw den. De meeste vrijgezellen behoren tot de sociaal zwakke ren, en alleen al daarom had de Kerk wel eens meer oog voor ons mogen hebben. Het enige wat toegegeven kan worden, is, dat wij geen celiba tairen zijn omwille van het Rijk der Hemelen. Dit kunnen wij alsnog worden, als wij de roepstem van de Heer verne men, zo goed als wij ook de vrijgezellenstaat kunnen be ëindigen door een huwelijk. A.J.A. de Boer, DELFT. Bemoedigende cijfers In uw commentaar op de nieu we ramingen van het Centraal Plan Bureau las ik onder meer; „Behalve lastenverlich ting voor de bedrijven, kan daarbij vooral worden gedacht aan lastenverlichting voor de consument. Dit is een aan twee kanten snijdend mes: de koopkracht wordt vergroot en de bestedingen worden aange wakkerd, waar het bedrijfsle ven weer van mee profiteert". Ik ben het er helemaal mee eens dat lastenverlichting een mes is dat aan twee kanten snijdt, daar het daarvoor beno digde kapitaal dat Lubbers c.s. hiervoor nodig hebben, worde gepakt van hen die het toch al heel moeilijk hebben en wordt gegeven aan diegenen, die middels lagere premies en loonbelasting iedere maand een fors bedrag méér in de portemonnaie ontvangen. En juist dit geld wordt hoofdzake lijk in het buitenland uitgege ven, maar ach een intelligent man als Ruud kan dat niet be-[ vatten. J.S.J. Zwagerman.' RIJSWIJK Waterige soep Het vegetarisch dagmenu, dat Jeanne ons vrijdag 4 mei voor< schotelde, heeft ons een ohbe^ vredigend gevoel gegeven, hoewel we de „250 kikkererw ten (reform)" voor de kikke rerwtensoep, voor twee perso nen nog wel, toch zorgvuldig hebben afgeteld G. Dekker, VOORSCHOTEN. NaschriftHet spijt ons daf onze krant u het gevoel moet hebben gegeven, dat u te kort1 wordt gedaan. Zoals bij alle berichten waakt de redactie, erover dat ook in het dagmenu onze lezers aan hun trekken' komen: niet te veel, maar ook zeker niet te weinig, en met smaak opgediend. Met de ve getarische kikkererwtensoep is er echter een slordigheidje gepasseerd, met als gevolg dat u een portie erwten in aantal len in plaats van in grammen kreeg voorgeschoteld. We heb ben de erwten niet nageteld en dit aantal derhalve ook niet te licht bevonden, maar we gaan ervan uit dat het verschil zichtbaar en merkbaar moet zijn geweest. Dat betreuren we, want we gunnen elke le zer van onze krant een vol daan gevoel. Redactie.) «ëntenstop dreigt Horst en Vliet SSENAAR „Als de Stichting Horst en Vliet niet meer [krijgt, dan zal een cliëntenstop niet ondenkbaar zijn", aldus pteur D. A. Massar. De Stichting heeft beroep aangetekend gemeente Wassenaar tegen de vermindering van de subsi- 1984 krijgt Horst en Vliet 275.000 gulden, wat op de begro- leen tekort van 13.000 gulden oplevert. Vorig jaar kreeg men 10 gulden subsidie van Wassenaar. Het bedrag gaat vrijwel laai op aan personeelskosten. De Stichting Horst en Vliet vier maatschappelijk werkers in dienst, alsmede anderhal- jdministratieve kracht. Daar zou volgens Massar overigens ;n maatschappelijk werker bij moeten, omdat sinds 1982 de igen voor hulp met een kwart zijn gestegen. Dit heeft ge- fot een grote overbelasting van de medewerkers. Die extra Mï zit er volgens Massar helemaal niet in. Binnenkort beslist (emeenteraad van Wassenaar over het bezwaarschrift van Vliet. Ten Drie gefrustreerde jrs van middelbare leeftijd jen hun nichtje de om niet met Theodoor, de van de overkant. Zowel e overkant van de straat in het leven: ze zien hem legene die (althans één de dames uit hun muis- bestaan kan verlossen. J egoïstische moeder heeft verziekt voor hun toe- maar zij zitten zichzelf ehoorlijk in de weg. tt(Saskia van Iterson) ziet als het sloofje, dat de fa tband in stand moet hou- lerthe (Els Kikkert) wil xampachtig doen gelden •ouw van de wereld, en in verantwoordelijkheidsge- fatsoen en strengheid zet J(Ati Laman) het bewind lun moeder voort. Alleen ie rebelleert openlijk te- Judy terug naar Amerika, dè zusters alleen latend met hun tragiek. Met „Theodoor, 'n total loss", een stuk uit de zestiger jaren van Erik Schneider, heeft theater Toverlei het zich niet makkelijk gemaakt. Het stuk is statisch, de karakters vergen een enorm inlevingsvermogen en de beheersing van Veel ver schillende emoties. Daarnaast is de tekst gelardeerd met breed uitgesponnen vergelij kingen. Het is toch geen gerin ge opdracht om de vogel Phoe nix zijn vleugels uit te laten slaan in de kleine huiskamer van de zusters Aronius. Die momenten kwamen in het spel dan ook minder uit de verf. De dappere dames van Tover lei lieten goed spel zien in de minder hemelbestormende passages, maar hadden met name aan het dramatische ein- jhun bestaan. Zij heeft al de van het stuk weer moeite ïislukt huwelijk met een de hoog oplaaiende emoties achter de rug en wordt overtuigend over te brengen. ;fd op haar nichtje Judy Saskia van Iterson was het Jieke van Piere), dat ook meest consistent in de weerga- inkerpunt in de Nieuwe ve van haar karakter. Gezien vormt. Ook Berthe's de moeilijkheidsgraad van het ïreuze pogingen misluk- stuk leverde Toverlei een goe- aan het einde van het de prestatie. sterft Theodoor en gaat DICK VAN TEYLINGEN Meisje drinkt wasbenzine LEIDEN Een 2-jarig meisje uit Noordwijk heeft gister avond omstreeks tien voor ne gen in een winkel aan de Haarlemmerstraat wasbenzine gedronken. Het kind was met haar moeder in de winkel en in een kort onbewaakt mo ment had de kleine reeds een fles te pakken en aan de mond gezet. Ze is naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden overgebracht. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19 00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071 - 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. in harp recital door Abbie de en Edward Witsenburg in ll Duivenvoorde op donderdag Duivenvoorde-seizoen jdat wil zeggen de cyclus trmuziekconcerten in de ël Marot Zaal van Kasteel envoorde begon gister- 1 kil en vochtig, met een kritisch recital voor fluit ialarp. Fluitiste Abbie de ^tt en harpist Edward Wit- ^(irg hebben al vele malen pze kring opgetreden en garant voor een uitver- e zaal. De zaal is trou- bij alle concerten vol tot :S 'ol, gedeeltelijk omdat er "'eel abonnementshouders •'l gedeeltelijk omdat de ge- erde programmering 'laast ook nog een aantal entele bezoekers trekt. Een onvoorbereide bezoeker die het programma van deze avond bekijkt en ziet dat het met een sonate van J.S.Bach en een variatiewerk van Cho pin begint verwacht eerder een clavecimbel of piano reci tal. Witsenburg bewerkte zelf de clavecimbelpartij van Bachs sonate in E voor harp en volg de Chópins pianobewerking over een aria van Rossini op harp en fluit na. Bach in de vermomming van een lichte fluit tegen een rijke harppartij in, mag de purist wellicht schokken, het klinkt mooi en het maakt altijd een goede in-' druk om een recital met Bach te openen. De variaties van Chopin gaven Abbie de Quant en in mindere mate ook Ed ward Wisenburg de Rans om wat virtuositeit op hun instru ment te ontwikkelen. Veel in dringender dan deze beide klassieke stukken was de fluit- solo „Reversed night" die Ton de Leeuw in 1971 schreef. Vanaf deze onnavolgbaar knap geinterpreteerde en ge speelde solo bleef het pro gramma zich verder bewegen op het gebied van de voor fluit en harp in de 19e en 20e eeuw geschreven muziek. Voor de pauze waren dat de Franssen Fauré, Ibert en Gaubert, erna Vader en zoon Andriessen en twee duitsers Louis Spohr en Theobald Böhm. Met Böhms Fantasie over een thema van Schubert maakte Abbie de Quant die een Böhmfluit be speelt een vrolijk compliment aan deze eminente fluitenma ker. Het volgende concert op 24 mei wordt door het Swee- linck kwartet gegeven. BESIER LEIDEN De activiteiten, die het Toonkunst Orkest Lei den, sinds 1965 als zelfstandig ensemble opererend, onder neemt, dragen een gevarieerd karakter. Per jaar geeft 'Toon kunst' o.l.v, René Verhoeff vijf concerten in Leiden en omge ving. Voorts neemt het orkest, vooral op instigatie van Ver hoeff, initiatieven, die het or kest tot ver over de landsgren zen heenvoert. In 1979 onder nam het een toernee naar En geland, waarbij het opnamen voor de BBC radio werden ge maakt en een Franse toernee vorig jaar voerde naar Parijs en Chateaudun. Binnen de Ne derlandse grenzen, maar niet minder opzienbarend waren de optredens, die het Toon kunst Orkest als begeleidings groep van pianist Laurens van Rooyen maakte in een aantal schouwburgen. Opnieuw een opzienbarend initiatief en te vens een uniek stukje Leiden - promotion onderneemt het or kest met een toernee tussen 31 mei en 3 juni naar de Duitse stad Nürberg. Als aanloop daartoe kan het concert worden beschouwd, dat het Toonkunst Orkest aan staande zondag, 13 mei, in de Taffeh-zaal van het Museum van Oudheden geeft (aanvang: 15.00). In het programma valt de nadruk op de Nederlandse muziek, waarmee getuige vroegere programma's een stokpaardje van orkest en diri gent wordt bereden. Aan bod komt jverk van de componis ten GLaser (18e eeuw), Marius Monnikendam (20e eeuw), Diepenbrock en Hugo de Groot, een in 1897 te 's Herto genbosch geboren componist, die variaties voor blaaskwintet schreef over het lied 'In Hol land staat een huis'. Composi ties van niet - Nederlandse herkomst zijn de aria uit één van de cantaten van Bach en een sinfonia van diens zoon J. Chr. Bach. Dit programma zal voor het merendeel ook in Nürnberg klinken. Deze stad organiseert dit jaar namelijk een manifes tatie, die onder de titel 'Begeg- nung mit den Niederlanden' de Nederlandse kunst en kunstenaar centraal stelt. Pro minente namen als het Seapi- no Ballet, de Chris Hinze Combination en het Willem Breuker Collectief zijn hier voor uitgenodigd. 'Toonkunst' volgt in hun kielzog, daartoe in staat gesteld door de subsi die van het ministerie van WVC, met zijn Nederlands programma van de vier Ne derlanders, dat voor de gele genheid nog met en vijfde wordt uitgebreid, een concerto grosso van de 18e eeuwer Pie- ter Hellendaal. Verder is een vroeg werk van Haydn te be luisteren, andermaal de sinfo nia van J.Chr. Bach en van J.S. Bach één van diens dubb- belconcerten, waarin twee or kestleden, Frans Vossen en Hans Rosklam als solisten op treden. Voor beide concerten zijn het sfeervolle décor van de twee grote. Gothische kerken in Nürnberg gekozen, de St. Se- baldus en de Onze Lieve Vrouwe Kerk. De reis per bus brengt het orkest ook nog naar even buiten de stad, .waar het een 3e uitvoering geeft in het plaatsje Heidenfeld, dit als dank voor de gastvrijheid, die één van de koren van René Verhoeff vorig jaar op zijn toernee naar Praag daar on dervonden heeft. DIRK VOOREN Steun voor „Dwaze Moeders" LEIDSCHENDAM De Werkgroep SAAM (Steun Aan Argentijnse Moeders) organi seert morgen in de Dobbeha- geschool aan de Dobbelaan in Leidschendam een SAAM- markt om geld bijeen te krij gen voor steun voor het onder wijs aan kinderen van ver dwenen ouders. Zoals bekend houden moeders van verdwe nen mannen, vrouwen en kin deren in Argentinië geregeld stille tochten waarbij in Ne derland (in Den Haag) elke keer een petitie wordt aange boden aan de Argentijnse am bassade. De naam „Dwaze Moeders" is in de wereld lang zamerhand een eretitel gewor den en vrouwenorganisaties, onder meer de Christen Vrou wen Bond in Nederland, doen eveneens mee aan de stille tochten. Het in 1979 opgerichte comité SAAM, getroffen door het verdriet van de Argentijn se moeders, wil meehelpen om kinderen van verdwenen ou ders onderwijs te laten volgen. In het jaarproject van de NCVB wordt hieraan ook aan dacht besteed en wordt voor dit doel plaatselijk geld ingeza meld. Op de SAAM-markt kan men een kopje koffie bestel len, boeken kopen evenals handwerken, sieraden en puz zels. Wie op een andere wijze financieel wil meehelpen kan kontakt opnemen met mevr. J. Molenkamp, tel. 20.10.86 of mevr. A. Torn, tel. 27.80.27. Oprichtster Reader's Digest overleden NEW YORK Lila Wallace- -Acheson, met wijlen haar echtgenoot DeWitt Wallace oprichtster van de Reader's Digest, is op 94-jarige leeftijd in New York overleden. Lila Wallace richtte met haar man het tijdschrift in 1921 op en zij zag het uitgroeien van een blad met een oplaag van 5.000 exemplaren tot een publikatie met 41 edities in 17 talen en een totale oplaag van 30 mil joen exemplaren. Renovatie woningen Vlietwijk gereed VOORSCHOTEN Met een slegger (grote houten hamer) sloeg wethouder ir. J. van Leeuwen gistermidag de laat ste oude voordeur in puin aan de Badhuisstraat. Deze vorm van vandalisme was nodig om symbolisch het einde van de renovatie van de woningen in Vlietwijk bekend te maken. In totaal 162 woningen wer den passend gemaakt voor deze tijd. „We hebben uit de vijftiger jaren kunnen leren dat bezuinigen niet altijd goed is en bij woningen zelfs funest. Vijf en twintig jaar nadat deze woningen gebouwd zijn, was het nodig om ze grondig op te knappen. Dat betekende al leen de muren van de grond- plaat in stand houden. De kos ten waren een slordige J 13 - miljoen", aldus wethouder Van Leeuwen. De voorbereidende werkzaam heden begonnen al in 1978, eerst op 15 december kon het eigenlijke werk aanvangen, dat op 10 mei officieel bveëin- digd is. Er zijn in die perioden tal van inspanningen verricht zoals het beschikbaar houden van wisselwoningen voor die bewoners waarvan de woning gerenoveerd werd. Het bete kende veelal verhuizingen in het weekeinde, want het werk moest ongestoord door kunnen gaan. Thans zijn de woningen gereed, maar er zal ook nog het nodige verricht worden om de woonomgeving meer vriendelijker en passender te maken. Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. ALPHEN AAN DEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800): Scandalous (al), (beh. dl.) 18.30. 21.00. EUROCINEMA II: Ciske de Rat (al); 18.30, 21.00. za. zo. wo. ook 13.30. EUROCINEMA III: De wraak van de ninja (16); 18.45, 21.15. za. zo. wo. ook 13.45. EUROCINEMA IV; Christine (12); 18.45. 21.15. za. zo. wo. ook 13.45. NACHTVOORSTELLING EUROCINEMA I: Scandalous (16); za. 24.00. EUROCINEMA II: Opwindende dromen (18); za. 24.00. EUROCINEMA III: De wraak van de ninja (16); za. 24.00. EUROCINEMA IV: Lek kere stukken (18); za. 24.00. KINDERVOORSTELLING EUROCINEMA I: Tom 8 Jerry festival (al); za. zo. wo. 14.00. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Barry Lyn don (12); 14.30, 20.00. LIDO I (Steenstraat 39. tel. 124130): Ciske de Rat (al); 14.30, 19.00. 21.15. zo. ook 16.45. LIDO II: Terms of endearment (al); 14.30, 1900, 21.15. zo. ook 16.45. LIDO III: Gorky Park (16); 14.30. 19.00, 21.15 zo. ook 16 45. LIDO IV: Hotel New Hampshire (al); 14.30, 19.00. 21.15. zo. ook 16 45 STUDIO (071-133210): Silkwood (a.I.); 19.00, 21.15. do. vr. ma. dl. ook 14.30. TRIANON (Breestraat 31. tel. 123875): Drie Tirolers in Saint Tropez (16); 14.30, 19 00, 21.15. zo. 14.15. 16.30. 19 00. 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52. tel. 071-125414): Dirty Looks (16); 14.30. 19.00, 21.15. KINDERVOORSTELLING STUDIO: Robin Hood (al); za. zo. wo. 14.30. zo. ook 16.45. NACHTVOORSTELLING REX: Daar komt de bruid (16): vr. za. 23.30. VOORSCHOTEN GREENWAY THEATER (Schoolstraat 69. tel. 01717-4354): Never say never again (12); do. t/m za 20.00. zo. 20.30 ma. t/m wo 20 00 za. zo. ook 15.45 KINDERVOORSTELLING Als je begrijpt wat ik bedoel; za. 14.00, 15.45. wo. 14.30. WASSENAAR* ASTRA (Lang straat 32. tel. 01751-13269): Dr. Strangelove (al); do t/m zo. 20.00. De illusionist (12); di. wo 20.00. KINDERVOORSTELLING Het gehim van Nimh (al); za. zo. 14.00. MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden: 1 schouwburgrang; 2 afkeer, tegenzin; 3 opstandig; 4 deeiteken; 5 rivier In Spanje; 6 groot aantal; 7 muzieknoot OPLOSSING

Leidse Courant | 1984 | | pagina 11