ederlandse hockeydames iehouden optimisme Fons de Wolf sterk 42- Positief slot f C Groning en Riante uitgangspositie Tottenham Hotspur Bayern München nipt in Duitse bekerfinale Sportwereld Nederlaag van herenteam PORT CcidacSoutq/nt DONDERDAG 10 MEI 1984 PAGINA 9 Belgische bond laat eschorste voetballers vrij JIST De Koninklijke Belgische Voetbal Bond •eft er geen bezwaar tegen dat de geschorste spelers in Standard Luik en Waterschei voor Nederlandse jbs uitkomen. Dit blijkt uit een telex, die de alge- ieen secretaris van de Belgische voetbalbond, Albert ossens, deze week aan de KNVB heeft gestuurd, ilgens de telex zal de KBVB geen uitbreiding van de „affen vragen. Momenteel zijn de voetballers alleen Ji België gestraft. Het sectiebestuur betaald voetbal, it zich vorige week over deze kwestie boog, wenste schriftelijke verklaring van de Belgische bond jrdat de KNVB zelf een besluit neemt. In de be- lursvergadering werd ook besloten dat eerst de be- sing van het dagelijks bestuur van de FIFA, op 19 :i, zal worden afgewacht. Jan Huijbregts, secretaris n het sectiebestuur: „We willen in principe tijdens algemene vergadering van onze sectie, maandag 21 de clubs ons standpunt kenbaar maken". Tennis Marcella Mesker heeft de derde ronde bereikt van het internationale tennistoernooi van Lugano. De Haagse versloeg de Italiaanse Cecchini in twee sets: 6-3, 7-6. Waterpolo Het Nederlands team behaalde tijdens het toer nooi van Genua een verdienste lijk gelijk spel tegen het A-team van Italië: 8-8. De Nederlandse treffers kwamen op naam van Buunk (3), Noordegraaf (2), Piel- stroom (2) en Heiden. Prijsvragen In de West- duitse lotto werden gisteravond de volgende winnende getallen getrokken: 8-12-19-20-21-24-26. Reservegetal: 10. Van der Leek scheidsrechter betaald voetbal ZEIST De KNVB heeft twee scheidsrechters toegevoegd aan het arbiterskorps van het betaalde voet bal. Het zijn Koos van der Leek uit Leiden en Roelof Luinge uit Eelde. Dit tweetal werd door de voetbal bond gekozen uit een groep van ne gen kandidaten. Van der Leek en Luinge liepen dit jaar reeds stage. VIOS klopt Haags elftal DEN HAAG Het Haags afdelingselftal ver loor gisteravond in een vriendschappelijke ont moeting met 2-1 van VIOS. Wim van Laar en Hugo Lochtenbergh scoorden voor de rust na mens de eersteklasser, het enige tegendoelpunt kwam in de tweede helft op naam van Ronald Teunissen (DORR). Het Haags zaalvoetbalteam verloor in sporthal Zuidhaghe met 6-2 (ruststand 3-1) van Amster dam. Voor de formatie van coach Wout Pronk was Arie van der Lee tweemaal succesvol. Van der Lee miste, evenals Jan Schoon, ook een strafschop. BMT speelt morgenavond aan de Hengelolaan om 19.30 uur voor de competitie van de 4e klas se D tegen SV Voorburg. Bij winst is de thuis club zeker van lijfsbehoud. KMD plaatste zich voor de halve finales van het Voetbal-Westtoernooi door Blauw Zwart met 2-1 (na verlenging) te verslaan. ilLLE De Nederlandse j jockeydames zijn gewaar schuwd. Al tijdens de eer- "tije vier poulewedstrijden jan het Europees kampi- pnschap in Lille toonde Ie Sovjet Unie met 34 ge- 'ioduceerde doelpunten waarbij voor Natalja krasnikova en Natalja loezoena respectievelijk ujventien en elf treffers) yer de nodige scorings- ïfc-acht te beschikken. Gis- ™jren werd Oranje in een Mirekte confrontatie met jee Russinnen nog eens jeiet de neus op de niet lisselijke feiten gedrukt: —fas de nederlaag, die overi- fns nog gemakkelijk hoger pd kunnen uitvallen, al niet leuk, vervelender is de con ventie van dat resultaat. nummer twee in poule A itmoet Oranje morgen in de Ive eindstrijd het sterke 'est Duitsland. De Sovjet (nie verschafte zich in de nn- ire kruisfinale met Engeland tegenstander een iets een- iudiger weg naar de eind- ijd van aanstaande zondag, lerigens wekte de Neder- Ise ploeg direkt na afloop vat de, vooral door het sterke van de Russinnen, in de 'eede helft eenzijdige wed- 'ijd niet de indruk erg in te ten over de goede afloop in morgenavond. Al bij voor- lat werd aangenomen dat de Ussinnen zondag wederom op tt ongezellige complex van Üleneuve d Ascq de tegen stander zullen zijn. aa|)e Duitsers", demonstreerde lurien Willemse met een intal zwierige stickbewegin- fn, „tikken we zo van de mat m Alsof West Duitsland, dat ch poule B soepel winnaar rt.ferd, helemaal niet bestond, frd al over de nog niet zeke- i tweede confrontatie met de 1 vDstblokdames gerept. s 'it optimisme behield ook lach Gijs van Heumen, die holfel eens minder vrolijke ge- ttsuitdrukkingen op zijn ge- lartht toverde. „Wij hebben de rste helft goed gespeeld", lalyseerde hij de partij in de ^fJriode dat nog van een gelij- £j stand (2-2) sprake was. „Na rust ging het duidelijk min- T. We zijn gewend de bal ad te laten gaan, dat kwam toen niet van. Constant a'tyrd een lange klap gegeven, tod de spitsen kwamen er niet meer aan te pas. Maar nog maals, in de eerste 35 minuten is er goed hockey gespeeld". Aanvaardbaar Nederland put alle moed voor de komende dagen, waarin al leen tweemaal winst goed is voor goud, dus uit het aan vaardbare spel van het eerste bedrijf. Waarin overigens ach terin wel een aantal dure per soonlijke fouten werd ge maakt. Eerst stelde Fieke Boekhorst met een foute pass Tsjisjik in staat de score te openen, voordat Laurien Wil lemse na een fraaie scoop van Sandra Le Pole doelvrouwe Intjuvatova passeerde. Toen Marieke van Doorn na een perfecte combinatie met Mar jolein Eijsvogel fraai voor 2-1 zorgde, leek Oranje op de goe de weg. Vlak voor de rust ech ter profiteerde de voor Lisette Sevens te handige Krasnikova van de herhaalde onoplettend heid in de Nederlandse defen sie: 2-2. Na de pauze draaide Oranje, dat vorig jaar tegen Australië de laatste nederlaag leed, zeer stroef. Gehaast werd gezocht naar opnieuw een voorsprong. Maar de stugge Russinnen hielden de defensie gesloten. Daarnaast ontstond ook nog ruimte voor aanvallende ac ties, waarbij Boezoenova, die Margriet Zegers de baas was, een leidende rol speelde. Door lange passes vanuit de achter hoede én voorzetten van de supersnelle vleugelspitsen (..Het leken wel atleten", aldus Eysvogel), werd zij in stelling gebracht. Maar pas vlak voor tijd viel de beslissende treffer toen Boezoenova uit een straf- corner zeer beheerst voor 3-2 zorgde. Minder te spreken was Van Heumen over het felle spel van de Russinnen, die in Bue nos Aires een laatste kracht meting tegen Nederland nog met 7-3 verloren. „Keihard werd de stick gehanteerd", constateerde de zoon van he- rencoach Wim, die de zesde nederlaag na 47 interlands leed. „Ik ben blij dat de meis jes zich zo goed konden be heersen, want ik had me wel wat irritatie kunnen voorstel len. De arbitrage had best wat meer mogen fluiten". Nederland weet zich dus fy siek en gisteren in de slotfase ook nog eens conditioneel de mindere. Op het technische vlak is er voorlopig nog een voorsprong. Misschien daarom B(. KONINGEN FC Gro- ngen heeft gisteravond ti laatste competitiewed- ■ijd van dit seizoen posi- f afgesloten. Voor .500 toeschouwers werd het Oosterpark-stadion I Utrecht met 3-1 ver gen. Pe wedstrijd was ar voren gehaald, om- t de Groningse ploeg mende zondag op toer- e gaat naar Azië. aaide FC Groningen een verdiende zege op een be id niet sterk spelend FC echt. De Groningers be nen aarzelend, maar toen spelritme eenmaal was ge- den, dreigde voortdurend aar voor de Utrechtse ves- De kleine Roossien, die r de wedstrijd was gehul- d als de beste speler van FC iningen, opende de score: 1- rC Groningen bleef domi- en en op slag van de rust >rde Fandi op erg listige fe. de hervatting bleef het ini- pef heel nadrukkelijk aan tninger zijde. Terwijl ïllekens weinig te doen leg, moest zijn collega Van 1 steeds in actie komen Toch kwam FC Utrecht op 2-1 door Van Tamelen. Lang duurde de hoop van de gasten op een eventuele gelijkmaker niet, want in eerste instantie kon Van Ede een schot van Broeken nog keren, maar de terugketsende bal werd door Fandi resoluut ingekopt (3-1). FC Groningen-FC Utrecht 3-1 (2-0): 17. Roossien 1-0, 45. Fandi 2-0, 72. Van Tamelen 2-1, 75. Fandi 3-1. Scheidsrechter: Dolstra. Toeschou wers: 11.500. Gele kaarten: Van Dijk (FC Groningen). De Kruyk, Du Cha- tinier (FC Utrecht). FC Groningen: Schellekens; Van Tiggelen, Hiddink, Waalderbos, Mul der; Van Dijk (Steenge). Koeman. Roossien; Broeken, McDonald (Jans), Fandi. FC Utrecht: Van Ede; Van de Ak ker, Plomp, Du Chatinier. Verkuyl; Stand eredivisie Haarlem Ï'C Groningen FC Utrecht AZ '67 Roda JC FC Den Bosch Go Ahead Eagles Fortune S PEC Zwolle Volendam Helmond Sport 33 24 7 t 55 94-50 33 22 6 5 50 86-32 33 21 7 5 49 93-44 33 13 13 7 39 37-30 33 12 13 8 37 74-58 34 14 9 11 37 64-51 34 14 8 12 36 64-74 33 13 9 11 35 62-49 33 13 9 11 33 55-33 33 13 5 15 31 55-60 33 10 11 12 31 43-55 33 11 8 14 30 47-60 33 10 9 14 29 45-53 33 6 3 24 15 33-81 Hidde Kruize (rechts) in duel met de Pakistaanse doelman Moin-Uddin. AMSTELVEEN Het Nederlands herenhoc keyteam heeft woensdag in Amstelveen de in terlandwedstrijd tegen Pakistan met 5-4 verlo ren. Bij de fust had de wereldkampioen al een voorsprong van 3-2. Minimaal verlies, in de op- bouwperiode tegen Pakistan is geen ramp, ze ker niet zonder Peter van Asbeck, Tim Steens, Ties en Hans Kruize, die door blessures moes ten afzeggen. Pijnlijker is dat het hardere hoc key van de jaren tachtig geregeld de inzet van wisselspelers vergt en dat Nederland zoiets niet ongestraft kan doen. Coach Wim van Heumen na afloop: „Pakistan heeft niet goed gespeeld, dat betekent dat wij nog zwakker waren". Geen prettig vooruitzicht voor het Nederlandse hockey, zeker niet als voor het elftal onmisbare mannen als Ties Kruize en Tim Steens een plaatsje hebben op de lijst van geblesseerden. was de Russische hoofdcoach, Vladimir Mensjikov, niet hele maal tevreden. De 64-jarige inwoner van de Oekraïne, die als ex-speler van de nationale Bandy-ploeg (de Russische voorloper van het hockey) vo rig jaar tijdens het WK te Ma leisië nog met een tiende plaats genoegen moest nemen: „Wij hebben de laatste maan den keihard getraind. Er zal een goede combinatie moeten wordeh gevormd tussen de fy sieke gesteldheid en de tech niek. Het gaat mij te ver ons als een topland te beschouwen. Al zijn we natuurlijk wel ver heugd over de score". Nederland zal zich dezer da gen nader gaan beraden. Te gen West-Duitsland wil Van Heumen zijn ploeg niet wijzi gen, zoals ook hij gisteren in het tweede bedrijf geen wissel wenste te gebruiken, toen het spel niet goed liep. De bonds coach geeft zijn vertrouwen aan de huidige elf speelsters, waarbij hij er voorlopig van uit lijkt te gaan. dat de heer sende wereldkampioen in de beslissende fase toch wel weer toeslaat. DENNIS MULKENS Nederland-Sovjet Unie 2-3 (2-1): 13. Tsjiesjik 0-1. 20. Willemse 1-1, 27. Van Doorn 2-1, 34. Krasnikova 2-2, 68. Boezoenova 2-3. Opstelling Ne derland: De Beus; Benninga, Boek horst, Zegers. Hendriks; Sevens, Le Poole, Van Doorn; Willemse, Eijsvo gel, Von Weiier. VEVEY UEBER Fons de Wolf heeft gisteren de eerste etappe van de wie lerronde van Romandië, over 209,5 kilometer van Meyrin naar Vevey Ue- ber, gewonnen. De Belg had aan de finish een voorsprong van twee mi nuten en 39 seconden op de Zwitser Serge Demier- re en de Fransman Ber nard Bourreau. De Wolf nam door de over winning de eerste plaats in het algemeen klassement over van de Fransman Laurent Fignon, de winnaar van de proloog die nu tweede staat. De etappezege van De Wolf was het eerste wapenfeit van de ooit als op volger van Eddy Merkex ge noemde wielrenner, sinds zijn zege in het voorjaar van 1983 in de semi-klassieker Omloop Het Volk. De Wolf, die lid is van dezelfde ploeg als Gerrie Knetemann, maakte gisteren in Zwitserland een sterke in druk. Hij ontsnapte na 73 kilo meter en reed een solo van 136 kilometer waarvan 90 tegen de harde wind in. Vanderaerden De eerste etappe in de Vier daagse van Duinkerken, over 207 kilometer van Duinkerken via Boulogne terug naar Duin kerken, werd een eenvoudige prooi voor Eric Vanderaerden. In de sprint had de Belg uit de ploeg Post geen enkele moeite de rest van het peloton te ver slaan. Vanderaerden bevestig de daarmee zijn kandidatuur voor de eindzege. Hij nam hiermee namelijk de leiding in het algemeen klassement over van de Engelsman Sean Yates. Vredeskoers De Oostduitse wereldkam pioen Uwe Raab won gisteren de eerste etappe van de Vre deskoers. van Oost-Berlijn naar Magdeburg over 170 kilo meter. Raab had aan de finish een voorsprong van twee se conden op het volledige pelo ton. De tweede plaats was voor de Tsjechoslowaak Anton No- vosad. de derde voor Raab's landgenoot Olaf Ludwig. Jean-Paul van Poppel was met een zesde plaats de beste Ne derlander. Nico Verhoeven werd zevende, Jos Alberts tiende. De Colombiaan Manuel Gu tierrez heeft de leiding in de Ronde van Colombia. Hij won de eerste etappe en hoefde in de tweede alleen zijn landge noot Argemiro Bohorquez voor te laten gaan. In het alge meen klassement leidt Gutier rez met veertien seconden voorsprong op zijn landgenoot Ramon Tolosa. BRUSSEL Onder het lugubere decor van vele per brancards afgevoerde supporters heeft Totten- ham Hotspur gisteravond in Brussel in de eerste wedstrijd van de finale van de strijd om de UEFA Cup een riante uitgangs positie geschapen voor de verovering van dit kostba re kleinood. In het met 40.600 toeschouwers uit verkochte Vandenstock- -stadion hield de Londen- se club bekerhouder An- derlecht op 1-1. Op 23 mei kan Tottenham op eigen veld het karwei afmaken. Met het gelijke spel mocht An- derlecht in feite de handen dichtknijpen. Hoewel de Bel gen langdurig een veldover- wicht bezaten, bleken ze niet in staat de kansen te benutten. Vooral Czerniatinsky had er een handje van de simpelste scoringsposities te misbruiken voor afzwaaiers. Nadat de in ternationaal kort na de rust twee keer in ideale stelling jammerlijk had gemist, nam Tottenham Hotspur in de 59e minuut een voorsprong. Cen trale verdediger Miller sprong bij een hoekschop van Hazard hoger dan iedereen en kopte keihard raak: 0-1. Pol van Himst wisselde de fa lende Czerniatinsky onmiddel lijk voor de niet geheel fitte Vercauteren in, maar ook de geslepen middenvelder kon de aanval nauwelijks tot grootse daden inspireren. Pas vijf mi nuten voor het einde bracht li bero Morten Olsen met een toevalstreffer Anderlecht op gelijke hoogte. De Deen stond op de juiste plek. toen de En gelse doelman Parks een schot van invaller Arnesen uit zijn handen liet vallen: 1-1. Voorzichtig Met die stand was Tottenham meer dan tevreden. Zonder de middenvelders Ardiles en Hoddle, die over veertien da gen waarschijnlijk wel van de partij zijn. trad de Engelse club de tegenstander voorzichtig te gemoet en gokte daarbij op countermogelijkheden. De Londenaren lieten het initia tief aan de thuisclub en ontre gelden door vroeg te storen de nauwkeurigheid in de Brussel se aanvalsopzet. Bij vlagen maakten de Engelsen daarbij gebruik van intimidatie-prak tijken, hetgeen Galvin en aan voerder Perryman op een gele kaart kwam te staan. Voor Perryman was dat zijn tweede, zodat hij in de thuiswedstrijd buiten de lijnen zal blijven. Voor Keith Burkinshaw was de gele kaart van zijn aan voerder het enige dramatische tintje. ..Die jongen verdient het de beker in ontvangst te nemen. Door die gele kaart is dat uitgesloten". Verder was de vertrekkende coach, die maandag het bestuur van de voetbalbond tegen zich in het harnas joeg door in de compe titiewedstrijd tegen Southamp ton met de tweede keus aan te treden, tevreden. „We zijn er goed doorheen gerold. Hadden wellicht zelfs kunnen winnen, maar met dit resultaat hebben we alle kans voor de tweede keer de beker te winnen". Collega Van Himst was min der te spreken over de uitslag. „Ons middenveld draaide niet Er gingen te weinig impulsen van uit. Het spelpeil, dat wij in de halve finales tegen Notting ham haalden, bereikten we nimmer in deze wedstrijd. Er moet een klein mirakel gebeu ren. willen we over veertien dagen de beker prolongeren". Anderlecht-Tottenham Hotspur 1-1 (0-0); 59. Miller 0-1. 85. Olsen 1-1 Scheidsrechter Galler (Zwii Toe schouwers: 40 600 Gele kaarten: Per ryman. Galvin (Tottenham Hotspur) Anderlecht: Munaron Grun. Olsen. De Greef, De Groote: Hofkens. Sctio, Vandereycken, Czerniatinsky (Ver cauteren). Vandenbergh (Arnesen), Brvlle. Tottenham Hotspur Parks: Tho mas, Miller, Roberts. Hughton; Per ryman, Stevens (Mabbutt). Hazard. Galvin; Archibald, Falco. Doelman Parks kan het harde schot van Arnesen niet ondercontrole krijgen, waarna Olsen (rechts) de gelijkmaker van Anderlecht kan laten aantekenen. Opstand tegen draverijcomité WASSENAAR Een deel van het publiek kwam gister middag op de Wassenaarse baan Duindigt in opstand. En kele bezoekers waren het niet eens met een beslissing van het draverij-comité. De Rome- prijs werd gewonnen door Syl via de Leur met op de sulky de Hilversumse leerling Hey- nen. Maar zijn collega Piet Strooper diende een protest in. Hij was met Selene gehinderd waardoor de achtjarige merrie in de fout sprong en geen rol meer kon spelen. Na een onderzoek besloot het comité Sylvia de Leur de zege te ontnemen en in de uitslag terug te zetten achter Selene. Hierdoor won Violette Weber voor Tabasco du Bois en Un Deux Trois. Een aantal toe schouwers maakte hun mis noegen duidelijk en een groep je ging verhaal halen bij het draverijcomité. Er vielen klap pen, de politie kwam op de baan en na veel heen en weer gepraat kon het koerspro- gramma weer worden voort gezet. Het gedrag van het publiek is natuurlijk niet goed te keuren. Maar aan de andere kant zou het een goede zaak zijn als het draverijcomité met dezelfde maten zou meten. Er zijn op Duindigt ergere dingen ge beurd. En dan deed men een oogje toe. De leden van het co mité zijn goedwillende, ama teurs die tegen een kleine on kostenvergoeding hun werk doen. Op de Nederlandse draf- banen hebben ze echter geen enkele bescherming tegen ac ties van het publiek, zoals gis- telijk te gek. MUNCHEN Door een zwaarbevochten zege (3-2) op Schalke '04 heeft Bay ern München zich gister avond geplaatst voor de finale van het Westduitse bekertoernooi. Evenals in de eerste wedstrijd, die in Gelsenkirchen in 6-6 ein digde, verspeelde Bayern een voorsprong van 2-0, tot stand gekomen door treffers van Karl-Heinz Rummenigge en Hoeness in respectievelijk de 33e en 45e minuut. Dank zij Jakobs (50e) en Opitz (72e) kwam de tweede Bun- desliga-club alsnog langszij. De naar Italië vertrekkende Rum menigge zorgde er in de 79e minuut met zijn tweede treffer voor dat hij met zijn ploeg op 31 mei in Frankfurt in de eindstrijd uitkomt tegen Bo- russia Mönchengladbach. De thuisclub had het in de slotfase aan de Belgische doelman Jean Marie Pfaff te danken dat Schalke niet meer tot sco ren kwam. In navolging van het EK in Frankrijk, zullen de wedstrij den tijdens het WK 1986 in Mexico worden geleid door een op elkaar ingespeeld arbi traal trio uit één land. Tot nu toe bestaat de leiding bij inter- natioale wedstrijden uit drie Argentinië Boca Juniors heeft gisteren be kend gemaakt dat het Diego Maradona terug wil. Volgens de Argentijnse club heeft Ma radona het niet naar zijn zin bij Barcelona. De vechtpartijen na de Spaanse bekerfinale, waarvan Maradona door som migen als aanstichter wordt gezien, zouden een niet onbe langrijke rol spelen. Boca Ju niors zou het symbolische be drag van 400.000 gulden voor Maradonna over hebben Ook trainer Cesar-Luis Menot- ti zal Barcelona binnenkort verlaten. De Argentijn zegt uitgeput te zijn van de voort durende spanning. „Ik heb be hoefte aan rust. Als gewoon toeschouwer wil ik voor mijn plezier het eindtoernooi om de Europese titel en de Olympi sche Spelen bijwonen". Menot- ti roept op tot een terugkeer naar „waardig" spel. „Anders worden de stadions arena's voor stierenvechters. Bloed zal dan onderdeel van het toneel zijn". Lausanne plaatste zich voor de finale van het toernooi om de Zwitserse beker door een overwinning van 1-0 op Sankt Gallen. Aarau-Servette eindig de onbeslist: 0-0. De eerste-divisiewedstrijd FC VVV-SC Heracles is verscho ven van zondagmiddag 13 mei naar zaterdagavond 12 mei. HOCKEY EK dames in Lilla Groep A: Nederland-Sovjet Unie 2-3; Schotland-ltalië 1-0; België-Oosten- rljk 2-0. Eindstand: 1. Sovjet-Unie 5- 10 (37-2); 2. Nederland 5-8 (19-4); 3. Schotland 5-6 (6-7); 4. België 5-3 (3- 14); 5. Oostenrijk 5-2 (3-20); 6. Italië 5-1 (3-24). Groep B: Engeland-Tsjechoslowakije 5-0: West Duitsland-Spanje 4-0. Eind stand: 1. West Duitsland 5-10 (18-0); 2. Engeland 5-7 (8-3); 3. Ierland 5-5 (3-5); 4. Spanje 5-4 (3-8); 5. Tsjecho- slowakije 5-2 (2-9); 6. Frankrijk 5-2 (3-12). HONKBAL 2e klasse A: Vlaardlngen Holy-Schie- dam 10-0. PAARDESPORT Koersen Duindigt EERSTE KOERS (2040 meter): 1. Y- delheid Fortuna (W C M. Duivenvoor den) 1.22.6; 2. Yan van de Lente 3. Wiske Toogwijk. TOTO: winn; 3.60; pl: 1.90, 2.80. 2.00; kopp: 14.40; trio: 108.90. Niet gestart: Ylissa Hage, Yviana Hazelaar. TWEEDE KOERS (2100 meter): 1. Yna Wielinga (L. Dooper) 1.24.2; 2. Val de Pomme; 3. Ysima H. TOTO: winn: 1.30; pl: 1.10, 1.10, 1.80; kopp: 4.00; trio: 22.70. Niet ge start: Victory Laren. DERDE KOERS (2040 meter): 1. Ymond Boekelte (H A. van Ooyen) 1.21.8; 2. Vedan; 3. Vanzaa S. TOTO: winn: 3.70; pl: 1.60, 5.30, 2.70; kopp: 50.30; trio: 909.50. Niet ge start: Worry Marco, Wodan B. Wis consin. Wellino Terralse. VIERDE KOERS (1900 meter): 1. Bro- di Palace (K. Davies) 2.03.7; 2. Marki- no; 3. Scarlet Party. TOTO: winn: 1.70; pl: 1.10, 1.10: kopp: 7.20; trio: 17.00. VIJFDE KOERS (2600 meter): 1. Wlo van de Lente (J. van Dooyeweerd) 1.22.1; 2. Whispering Usnls; 3. Wer- verwind. TOTO: winn: 9.90; pl: 1.50. 1.50, 1.20; kopp: 31.50; trio: f 332.20. ZESDE KOERS (1609 meter): 1 Waystar Mendel (J. de Leeuw jr.) 1.18.9; 2. Wllma Avon; 3. Unimars. TOTO: winn: 2.90; pl: 1.00, 1.00, 1.20; kopp: 3.00; trio: 80.70. Niet gestart: Ufrled Norg, Victory van Epse. ZEVENDE KOERS (2000 meter): 1. Here I Come (T. Cain) 2.12.2; 2. Moonbat: 3. Madammeke. TOTO: winn: 2.00; pl: 1.10, 4.20; kopp. 6.60; trio: 42.20. Niet gestart: Lacy River. ACHTSTE KOERS (2040 METER): 1. Vloletta Weber (D.T.M. Blom) 1.21.2; 2. Tabasco du Bols; 3, Un Deux Trois. TOTO: winn: 4.30; pl: 1.90, 1 30, 1 3.60; kopp: 19.50; trio: 299.30. Niet gestort: Ulaan Voorne. NEGENDE KOERS (2040 meter): 1. Uresco Double (W.A.M. van Buytens) 1.21.2; 2. Tantieme: 3. Vino Buiten- lust. TOTO: winn: 8.70; pl: 1.30, 1.20, 1.00; kopp: 9.80; trio: 59.20. TIENDE KOERS (2120 meter): 1. Ulaan (L. Dooper) 1.19.3; 2 Ros Per former; 3. Orly Norton. TOTO: winn: 1.40; pl: 1.10, 1.50, 1.70; kopp: 2.50: trio: 32.80. ELFDE KOERS (2040 meter): 1. Victo ry Dream (H.W. Langeweg) 1.20.7; 2. Whisful Oostwyck; 3. Utopia D TOTO. winn: 14.60; pl: 2.10, 1.20. 1.70; kopp: 32.20; trio: 177.80. Niet gestart: Roel Braun. OMZET TOTALISATOR: 324.463.00. SCHAKEN Toernooi Londen 10e ronde: Karoov-Mestel 1-0: Torre- Selrawan afg.; Timman-Miles afg. 11e ronde: Mestel (Gbr)-Nunn (Gbr) 0,5- 0.5; Speelman (Gbr)-Ribli (Hon) 0,5- 0,5; Miles (Gbr)-Poloegajevski (Sov) 0,5-0,5; Vaganian (Sov)-Timman (Ned) 0-1; Kortsjnoj (Zwi)-Chandler (Gbr) 1-0; Selrawan (Vst)-Andersson (Zwe) afgebroken: Torre (Phi)-Karpov (Sov) afg. 12e ronde: Ribli-Karpov 0,5-0,5; Nunn-Torre 1-0; Chandler- -Seirawan 0,5-0,5; Timman-Kortsjnoj 0,5-0,5; Poloegejevskl-Vaganian 0,5-0,5; Speelman-Miles 0,5-0,5; An- dersson-Mestel afgebroken. Stand: 1. Karpov 8,5+1 afg.: 2. Chandler 7,5; 3. Poloegajevskl 7,5; 4. Timman 6,5+1; 5. Seirawan 6+2. VOETBAL Jeugdtoernool Toulon Groep B: Sovjet Unie-Bulgarije 5-0. Stand: 1. Sovjet-Unie 2-4 (8-0); 2 Ne derland 2-4 (34-0); 3. Algerije 2-0 (0- 4); 4 Bulgarije 2-0 (0-7). Schotland: Aberdeen-Glasgow Ran gers 0-0. Hearts-Dundee 1-1. WIELRENNEN Ronde van Romandië 1e etappe: 1 De Wolf (Bel) In 6 uur. 7 minuten en 53 seconden (met 10 sec. bonificatie); 2. Demierre (Zwi) op 2 44; 3. Bourreau (Fra) op 2 47; 4. Hoste (Bel) op 2.56; 5. Worre (Den); 6. Van de Velde (Ned); 7. Zola (Ita); 8. Biondi (Fra); 9 Algeri (Ita); 10. Rooks (Ned); 11. Lubberding (Ned); 13. Theunisse (Ned); 38. Knetemann (Ned); 44, Win nen (Ned); 59. Veldscholten (Ned); 63. De Rooy (Ned). Algemeen klassement: 1. De Wolf 6 uur, 16 minuten, 6 seconden; 2. Fig non (Fra) op 2.35; 3 Demierre op 2.39; 4. Roche (Ier) op 2.39; 5, Knete mann op 2.42; 6 Torelli (Ita); 7 Salo mon (Fra) op 2.43; 8. Gavillet (Fra) op 2 44; 9. Moerlen (Zwi) op 2 46; 10. Brun (Fré); 23. Rooks op 2.51; 26. Lubberding op 2.53; 27. Veldscholten op 2.53; 29. Van de Velde op 2 54; 34. Winnen op 2.56: 52. Oe Rooy op 3.11; 58. Theunisse op 3.17. Vierdaagse van Duinkerken 1e etappe; 1. Vanderaerden (Bel) 5 uur, 46 minuten. 33 seconden (met 8 sec. bonificatie); 2. Lecrocq (Fra) zt. (met 4 sec 3. Castiang (Fra) z.t. (met 2 sec.); 4. Van Vliet (Ned); 5. Gaigne (Fra); 6 Dhaenens (Bel), 7 Barteau Algemeen klassement: 1 Vanderaer den 5 uur. 55 minuten, 31 seconden; 2. Yates (Eng) op 0 04; 3 Hinault (Fra) op 0 08; 4 Bondue (Fra) op 0 14; 5. Vandenbroucke (Bel) op 0 16. 6 Pei- per (Aus) op 0 17; 7 Lecrocq (Fra) op 0.24; 8. Cornillet (Fra) op 0.27; 9. Matthijs (Bel) op 0.29; 10. Braun (Wdl); 15 Zoetemelk (Ned) op 0.34; 18. Lammertink (Ned) op 0.35. Vredeskoers 1e etappe: 1. Raab (Odl) 4 uur. 37 se conden (met 10 sec. bonificatie); 2 Novosad (Tsj) op 2 seconden (met 6 sec.); 3. Ludwig (Odl) (met 3 sec.); 4 Dominguez (Spa); 5 Muller (Wdl); 6. Van Poppel (Ned); 7. Verhoeven (Ned); 10 Albers (Ned); 17 Hermans (Ned); 65. Daams (Ned); 84 Ducrot (Ned). Algemeen klassement; 1. Raab 4 09.23. 2. Oegroemov (Sov) op 11 sec; 3 Staikov (Bul) op 0 14. 4 Bart- kowiak (Pol) op 0 15. 5 Ludwig op 0 19,6 Jentzsch (Odl); 11 Oaams op 0.25; 14 Ducrot op 0 26; 30 Albens op 0.40; 37 Van Poppel op 0 44 49. Verhoeven op 0 47. 82 Hermans op 1 16

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9