TAFEL „De loonexplosie was zelfmoord Protest bij bezoek van paus over Franse kernproeven Stille Oceaan Derde Wereldraadconferentie geloof en kerkorde in 1988 kerk wereld DPR Rotterdam verwant met ideeën Mariënburg £ddóe' Kamer en actie 'I lïïïïTl VV DE TIJD ACHTERGROND CcukcSowxwit DONDERDAG 10 MEI 1984 PAGINA JUSTITIA ET PAX VRAAGT AANDACHT VOOR OOST-TIMOR Mevrouw dr. Marga Klompé, voorzitter van de Nederlandse afdeling van de pauselijke commissie Justitia et Pax heeft in een gisteren uitgebracht rapport aandacht gevraagd voor de schrijnende wantoestanden op Oost-Ti- mor. Dit eiland dat deel uitmaakt van de Indonesische archipel, werd eind 1975 door de Indonesiërs bezet, nadat de Portugese machthebbers zich kort tevoren hadden teruggetrokken. De Oosttimorezen worden sindsdien ge welddadig onderdrukt. Er heeft een hongersnood geheerst die duizenden slachtoffers heeft geëist, vooral door de uiterst gebrekkige hulpverlening. Aanvankelijk werd de zaak van Oost-Timor aan de orde gesteld in de Ver enigde Naties, maar de aandacht voor dit gebied is stilaan doodgebloed. Volgens mevrouw Klompé zijn er duidelijke redenen juist in Nederland aandacht te vragen voor Oost-Timor, omdat Nederland immers duidelijke banden heeft Indonesië en wapens levert aan dit land die tegen de Oostti morezen worden gebruikt. Justititia et Pax wil in de eerste plaats bepleiten dat de humanitaire siuatie op het eiland verbetert. Het rapport wordt aan geboden aan minister van Ontwikkelingssamenwerking, mevrouw Schoo. Het rapport kan besteld worden bij Justitia et pax, Laan van Meerdervoort 148, Den Haag. Prijs fl 4,50. Petitie voor pausbezoek aan T sjeehoslo wakije Het Vaticaan heeft een peti tie ontvangen waarin 17.000 Tsjechoslo waken vragen om een bezoek van de paus aan T sjeehoslo wak i je De aartsbisschop van Praag, kardinaal Frantisek Toma- sek, heeft in vorige maand laten weten, dat hij de paus in een brief heeft uitgeno digd in 1985 de plechtigheden bij te wonen ter gelegenheid van de 1100e sterfdag van de Heilige Methodius, die het christendom in Bohemen heeft gebracht. Hoewel de autoriteiten in Tsjechoslowa- kije zich nog niet hebben uit gelaten over de uitnodiging, schijnen zij een bezoek van de paus niet bij voorbaat af te wijzen. Kardinaal Tomasek heeft reeds gezegd, dat hij de komende herfst naar Rome wil gaan om met de paus over de kansen op een be zoek aan Tsjecho-Slowakije te spreken. De Wereldraad van Kerken wil in 1988 de derde internationale confe rentie over geloof en kerkorde hou den. Na Lund in Zweden (1952) en Montreal in Canada (1963) zal deze bijeenkomst waarschijnlijk in een Derde-Wereldland worden gehou den. Ruim vierhonderd gedelegeer den, zowel van de driehonderd lid kerken als van de rooms-katholieke kerk, zullen dan „een theologische balans van de oecumenische bewe ging" opmaken. Dit heeft dr. Günther Gassmann, di recteur van de afdeling „Geloof en Kerkorde" van de wereldraad in Genève medegedeeld. Het Lima-rap port (de overeenstemming over doop, avondmaal en ambt) blijkt vol gens hem „bewonderenswaardig goed" te functioneren om binnen de lidkerken het gesprek over de eigen identiteit en vooral de positie van de doop op gang te brengen. De wereldraad wil eind 1986 een overzicht geven van de wijze waarop de lidkerken op het Lima-rapport hebben gereageerd. Hierbij zal ook de reactie van de rooms-katholieke kerk worden betrokken. Een belangrijk obstakel op weg naar de eenheid der kerken blijft de toe lating van de vrouw tot het ambt, al dus Gassmann. Volgend jaar zal de commissie van de wereldraad voor geloof en kerkorde trachten hier meer overeenstemming over te be reiken. Een scherp protest tegen de Franse kernproeven in de Stille Oceaan heeft de gouverneur van de Salomons Eilanden, Sir Baddeley Devesi, giste ren laten' horen in zijn welkomstwoord tot paus Johannes Paulus II. De vesi, die koningin Eliza beth vertegenwoordigt, noemde het schandelijk, dat sommige landen voortdurend het hand vest van de Verenigde Naties schenden. zend gelovigen hun opwach ting maakten. Ongeveer twintig procent van de ruim tweehonderdduizend inwo ners van de Salomons Eilan den zijn katholiek. De eilan den maken nog deel uit van het Britse Gemenebest. Met name hekelde de gou verneur de ondergrondse kernproeven, die Frankrijk sinds 1975 op het eiland Mu- roroa heeft gehouden. Alle landen in het gebied, inclu sief Australië en Nieuw-Zee- land, hebben hier herhaalde lijk tegen geprotesteerd. Later op de dag celebreerde de paus een heilige mis. Daarbij werd hij geassisteerd door de plaatselijke aartsbis schop Daniel Stuyvenberg, een Utrechtenaar, de eerste aartsbisschop die deze paus heeft benoemd. De regering van de Salomons Eilanden had bijna alle jour nalisten de toegang ontzegd. Geruchten deden de ronde, dat terroristen vermomd als journalisten een aanslag op de paus zouden plegen. Er gebeurde evenwel niets. De paus is vandaag begonnen aan zijn bezoek aan Thailand, de laatste etappe op zijn tien daagse reis door Azië. Hij werd op het vliegveld Don Muang verwelkomd door kroonprins Naka Vajiralong- korn. De Volksrepubliek China heeft de paus gisteren inmen ging in haar religieuze aan gelegenheden verweten en zijn oproep aan de Chinese katholieken om zich aan het gezag van Rome te onder werpen van de hand ge we-' zen. De paus vroeg vorige week in Seoel de Chinese ka tholieken hun geloof te bele ven „in volledige gemeen schap met de universele kerk". In een verklaring zegt het Chinese ministerie van buitenlandse zaken: „Omdat het Vaticaan nog steeds zoge naamde diplomatieke betrek kingen met Taiwan onder houdt, aan China's soeverei niteit voorbij gaat en zich blijft mengen in China's reli gieuze zaken, zal China geen relaties aangaan met het Va ticaan." De Diocesane Pastorale Raad van het bisdom Rotterdam deelt in veel opzichten de ge dachten van de Mariënburg- groep, die meer ruimte en openheid in de kerk van Ne derland voorstaat. Dit bleek tijdens de jongste bijeen komst van de raad, die voor het grootste gedeelte was ge wijd aan een inventarisatie van persoonlijke visies. In gespreksgroepen spraken alle leden zich uit over een aantal vragen die het dage lijks bestuur had geformu leerd na lezing van de bro chure van de Mariënburg- groep. Opvallend in alle ge spreksgroepen waren de woorden bezorgdheid en on gerustheid ten aanzien van het contact van de officiële kerk met de basis en over de werfkracht van de kerk in de richting van de jongeren vooral. Men vroeg een gezag in de kerk, dat inspireert en het élan van onderop oppakt. Over de eigen taak- en doel stelling werd onder meer naar voren gebracht, dat de polarisatie moet worden ver meden door een houding van waarachtig luisteren naar el kaar. De gelovigen dienen meer verantwoordelijkheid te nemen en oppervlakkig heid en geringe geloofsken nis dienen te worden a gen door studie en gel ken in een stuk, dat ter ken nis wordt gebracht van de Mariënburg-groep en het bis dombestuur. Men sloot niet uit, dat dit stuk mede rich ting zal kunnen geven aan het werk en de structurering van de DPR, waarover in de nabije toekomst in de raad en met het bisdombestuur wordt gesproken. H. Kouwenhoven directeur „Katholiek Mediacentrum" H. P. G. Kouwenhoven. sinds 1972 hoofd van de dienst pers en publiciteit van de r.-k. kerkprovincie, is benoemd tot directeur van het Katho liek Mediacentrum te Zeist. Kouwenhoven, geboren in 1934 te Helmond, studeerde wijsbegeerte en politieke we tenschappen aan de Sorbon- ne en de katholieke universi teit te Parijs. Vanaf 1964 werkte hij als correspondent voor de Zuid-Oost Pers in Rome, Moskou, Wenen en opnieuw Rome. Kouwenhoven is lid van de pauselijke commissie voor de massamedia, een adviesor gaan van de Romeinse curie en vice-voorzitter van de oe cumenische werkgroep voor informatie in Europa, een vereniging van kerknieuws- journalisten en kerkelijke voorlichters uit Oost- en West-Europa. Het Katholiek Mediacen trum, dat 18 mei officieel wordt geopend, beoogt door trainingen en cursussen het kerkelijk kader vertrouwd te maken met de media. Het is opgericht door de bisschop penconferentie, de KRO, de katholieke theologische hoge scholen, het Katholiek Insti tuut voor Massamedia en het Katholiek Instituut voor Au diovisuele Vorming. Actieweek, deze week, met als zwaartepunt de werko[j derbreking van een kwartier vanochtend. Op zichzelf zo actieweek bij niemand irritatie behoeven op te wekken, i bij alle deelnemers staat immers voorop de ernstige bezorgj heid voor de toeneming van de kernbewapening in de 1 reld. De oplossingen die de meeste actievoerders vervolgei). echter voor ogen staan komen neer op een vermindering v«| het aantal kernwapens uitsluitend in het Westen. Met zo eenzijdige vermindering van de kernwapens is de vrede ni zonder meer gediend, omdat het juist het evenwicht is g weest, dat althans dit deel van de wereld de afgelopen vee tig jaar voor grote oorlogen heeft behoed. Een verstoring vi dat evenwicht kan desastreuze gevolgen hebben. HET gaat dus om de vraag in hoeverre het evenwicht in d machtsverhoudingen tussen Oost en West verstoord zou kui nen worden, zonder dat dit ernstige gevolgen heeft. En vraag in hoeverre dat kan wordt door velen in Nederland t ook daar buiten verschillend ingeschat. Vele actievoerde zullen het zich niet realiseren, maar dat is eigenlijk de vra^ waar het op het ogenblik om gaat. ini ir kamerleden, met name aan de linkerzijde van de Kamer, van oordeel dat dit machtsevenwicht niet of niet ingrijpen wordt verstoord indien Nederland geen kruisraketter plaatst. In deze kolom hebben we al eerder gesteld, dat d c standpunt naar onze mening berust op een wat te optimist1 sche inschatting van de verhoudingen binnen de navo, tussen de NAVO en het Warschaupact. HeT zal een gevolg zijn van die onjuiste inschatting dat ocfl I een aantal PvdA-kamerleden vanochtend meedeed aan <j werkonderbreking. Kamerleden zijn echter hun eigen baat zij hinderen dus ook geen werkgever en brengen met htfef' werkonderbreking evenmin schade toe aan een bedrijf. Oc het feit dat werknemers wel staakten valt in dit opzicht wP degelijk kritiek te oefenen, zo hebben wij eerder betoog^v want het gaat bij deze actie immers niet om een arbeidscoifor flict of iets van dien aard met hun werkgever, maar loutfc t en alleen om het uitoefenen van politieke druk. pu' Het was vanochtend in elk geval een ware verademinj dat kamervoorzitter Dolman, ook van de Partij van de A beid, er niet over dacht een kwartier lang zijn voorzittersh mer neer te leggen. Voor hem behoort het parlement niet staken. Het parlement is het centrum van de democratie, als ergens beslissingen moeten worden genomen of wordt bestreden, dan hoort dat juist in het parlement te gebeurt door er over te debatteren. Niet door met dat debatteren stoppen. Dit stille eerbetoon van Dolman aan onze democi tie deed ons vanochtend goed. Vissticks met sla, aardappelen en yoghurtsaus ananasvla Voor twee personen hebt u nodig: circa 8 vissticks, 25 g boter, halve citroen; kropje sla, bieslook of sja lot, radijsjes; '/z tot 1 kg aardappelen; Vt liter melk, 25 g custard, 20 g suiker, 2 lepels ana nasstukjes. Bak de nog bevroren vis sticks in xvarme boter aan alle kanten bruin in onge veer acht minuten. Leg de gebakken vissticks op een warm bord en garneer ze met parten citroen. Meng de sla voor de veran dering eens alleen met fijn geknipte bieslook of fijnge sneden sjalot en stukjes radijs en geef er de saus apart bij. Op deze manier komt de groente lekker knapperig op tafel. Meng de yoghurt met sla saus, zout, peper, suiker, fijn geknipte peterselie en lavas (voor wie zelf zo'n plant in de tuin heeft). De liefhebber kan een teentje knoflook uit persen boven de saus. Per soonlijk vind ik de smaak van rauwe knoflook te na drukkelijk (en langdurig), ook al kauw ik daarnee een paar minuten op peterselie- stelen! De yoghurtsaus is be doeld als „jus" voor de aard appelen en om de sla smaak te geven. Zet de helft van de melk op. Meng custard, suiker en wei nig koude melk tot een pap je. Schenk er al roerende wat hete melk bij en doe het mengsel in de pan. Laat de vla al roerende even doorko ken. Voeg van het vuur de overige koude melk toe en laat de vla koud worden. Meng de vla met de meeste ananas, gebruik een paar stukjes als garnering. JEANNE GEREFORMEERDE KER KEN VRIJGEMAAKT Bedankt voor Zeist: A.de Snoo te Harderwijk. In de HAAGSE POST valt een interview met PvdA- hoofdbestuurslid Felix Rot tenberg op. „Den Uyl is een uitzondering. Daarnaast heb je het burgerlijke zooitje. De patsers in de fractie, goed volgegeten heren. De PvdA zal hetzelfde probleem krij gen als waarmee het CDA nu al kampt. Daar is een giganti sche vergrijzing aan de gang. Binnen tien jaar speelt dat ook volop binnen de PvdA". Ook wordt gepraat met de socialistische voorzitter Piet Dankert van het Europees Parlement. „Het standpunt van geen kruisraketten in Nederland is natuurlijk flau wekul. Nederland is een deel van Europa en als dat ding op Bocholt dondert, is En schede er ook niet meer. Het is louter een kunstmatige, binnenlandse politieke dis cussie". Voorts een gesprek met de voormalige top-bankier Van den Brink die een boek over de heilstaat heeft geschreven. Waarom het bij ons fout is gegaan „Eigenlijk hebben wij eerst vanaf 1955 de lonen veel te lang laag gehouden. Daardoor was het voor de ondernemers veel te makke lijk om geld te verdienen; er werd te weinig technisch geïnnoveerd, want de prik kel ontbrak. Toen volgde in het midden van de jaren zes tig de enorme loonexplosie. Dat was zelfmoord". Het blad verwacht dat Nederland Amerika in de technologie van de chip voorbij kan stre ven. „Als je de intelligentie van de gemiddelde Nederlan der en de gemiddelde Ameri kaan vergelijkt, dan denk ik dat de Nederlander het ver reweg wint wat betreft oplei ding en algemene ontwikke ling". ELSEVIER ziet een kabi netscrisis naderen. „Nijpels schat de overlevingskansen van het kabinet-Lubbers vanwege de kruisraketten op nog slechts dertig procent. Zo'n crisis zou het land onbe stuurbaar maken. En de eco nomische opleving zal een ernstige knauw krijgen, ze ker als er een tweede kabi net-Den Uyl komt. Voor het CDA zou een breuk in het komende coalitie rampzalig zijn. Maar er lijkt geen uit weg". Een vraaggesprek ook met burgemeester Chirac van Pa rijs die de Franse socialisti sche president Mitterrand wil wippen. „Het is een allereer ste vereiste de belastingen van allerlei aard. met inbe grip van de sociale premies, te verminderen. Tegenover deze maatregel dient een vermindering van de staat suitgaven te staan. Wij kun nen de tekorten niet verder laten oplopen. Wij worden reeds geconfronteerd met de verlammende gevolgen van onze gigantische schulden last". Het omslagartikel gaat over de onmacht van de onderne mingsraden. OR-voorzitter Etman van Wilton Fijenoord: „De wet op de onderne mingsraden Die wordt door de overheid het meest ver kracht, dat is zelfs bij het on beschofte af. Brieven aan Van Aardenne, waarin wij vragen om betrokken te wor den bij de onderhandelingen, worden niet eens beant woord". Elders wordt beschreven hoe de commerciële televisiezen ders Sky-channel het Gooi al in paniek brengt. En daar komt na 1 augustus Musicbox nog bij. „Mogelijke fusies tus sen NCRV en KRO en tussen TROS en AVRO zullen een steeds minder theoretisch ka rakter krijgen. Nog plausibe ler is de noodgedwongen om vorming tot commerciële tv- zender". Het blad vervolgt zijn span nende serie over het En- glandspiel waarin het ama teurisme van de Nederlandse inlichtingendiensten tijdens de oorlog de Britse dubbel hartigheid in de kaart speel de. Het pleidooi voor de vrede af dat de schrijver Harry Mu- lisch op 5 mei in Wageningen hield staat in VRIJ NEDER LAND. „Alleen het woord oorlog al houdt een gevaarlij ke bagatellisatie in van wat er straks kan gebeuren. Het einde ervan zal nooit her dacht worden, want de moord op de toekomst zal te- te winnen, had ik dat de na tionale bond van Kenia moe ten melden". De kleurbijlage gaat over de bloeiende ama teur-operette in Nederland. Ex-Amro-topman Van den Brink in De Tijd en de Haagse Post: „Er werd te weinig technisch geïnnoveerd". gelijk de moord op het verle den zijn". Een groot gesprek voorts met de beroemde Franse schrij ver van speurdersromans en psychologische thrillers Georges Simenon. „Ik weet pas hoe het afloopt als ik klaar ben. Tijdens het schrij ven concentreer ik me, op mijn figuren. Ik zeg met op zet niet: op het verhaal, want het verhaal interesseert met niet. Het verhaal in mijn ro mans is soms erg zwak. Al leen de figuren zijn van be lang". Het blad beschrijft de afgang van de Volendamse Maribel- le op het Songfestival van Luxemburg. „Een Belgische journalist zegt meesmuilend dat Nederland en West- Duitsland zijn de enige lan den die zijn weggelopen. Ne derland kan gewoon niet te gen zijn verlies. Typisch Ne derland. Maribelle hoort het niet. Ze kijkt verwezen voor zich uit. Ze had er vast op ge rekend om bij de eerte vijf te eindigen, en in een aanval van collectieve waanzin had iedereen in haar omgeving haar in deze hoop bevestigd". Elders een kijkje achter de schermen van de Rotterdam se en Amsterdamse mara thon. Atleet Nzau uit Kenia: „Ik had in Rotterdam kun nen winnen. Maar ik ken de afspraken in de marathons. Ik mocht als haas niet win nen. Wanneer je als haas de afspraken doorbreekt, con tracteert niet één organisatie je meer. Wanneer ik naar Rotterdam was gekomen om HERVORMD NEDERLAND blijft nasputteren over de anti-parlementaire opmer kingen van minister Brink man. „Hij heeft zijn veront schuldigingen aangeboden. Overtuigend was dat niet. Opmerkingen kan men be treuren, maar een mentaliteit laat zich minder gemakkelijk verloochenen". Een intervieuw ook met re gisseur Rudolf van den Berg, wiens filmdebuut „Bastille" draait om het probleem van zijn joodse identiteit. „De jo den hebben zich op een be paalde manier afgezonderd om hun eigen tradities in stand te houden. Vanuit die joodse samenleving werden er ook conflicten gegene reerd. Daarmee wil ik niet zeggen dat het anti-semitisme de schuld is van de joden zelf, maar we hebben er wel een rol in gespeeld. Daarom heb ik altijd het gevoel ge had, dat ik me heel duidelijk moest uitspreken over wat er in Israël gebeurt, omdat die identificatie van Israël met het jodendom over de hele wereld gevaarlijk is". Het omslagartikel gaat over de vergrijzing van Neder land. „Dankzij de kinderen van gastarbeiders kunnen veel scholen blijven draaien. Voor veel Nederlanders komt daar nog bij, dat dank zij die buitenlanders de school voor hün kinderen dicht bij huis kon worden ge houden. Die gunstige effec ten zouden we eens wat meer aan de Centrumpartij moeten voorhouden". Solidariteit-woordvoerder Minkiewicz tenslotte be schrijft in welke impasse Po len is geraakt. „Ik ben tot de slotsom gekomen dat ik niet kritisch sta tegenover het Poolse regime vanwege het communistische karakter, maar omdat ik zie hoe een totalitair beleid uitwerkt op de mensen". De GROENE AMSTER DAMMER heeft een inter view met de Delftse bedrijfs kundige en RSV-snuffelaar Arthur Wassenberg. „Na tuurlijk is de enquêtecommis sie oprecht. Maar men frag menteert de zaak. Men is scherp met betrekking tot anecdotische zaken, en pas sief en afstandelijk over structurele zaken. Ik sluit niet uit dat dat te maken heeft met het feit dat alle grote politieke partijen bij de moraal van het beleid be trokken zijn geweest. Ze heb ben het gedoogd en onder schreven". Aandacht ook voor de aan staande Deelraadverkiezin gen in Rotterdam waar de Centrumpartij zetels hoopt te winnen. De woordvoerder van een anti-racistische ac tiegroep: „Intimidatie? Of ik daar geen bezwaar tegen heb Principieel wel, maar in de praktijk niet altijd. Het was toch heel nuttig om die café-eigenaar even te laten weten dat hij misschien beter niet aan de Centrumpartij kon verhuren En om die kaderleden van de CP aan hun verstand te brengen dat ze niet ongestoord kunnen doen wat ze willen door ze wat geestelijke klappen toe te dienen Een kritisch artikel ook over „de losse flodders" ofwel het defensie-alternatief van de PvdA. „De partij is door ei gen toedoen in een impasse verzeild. De leuze voor een kernwapenvrij Europa als hoofddoelstelling van de vei ligheidspolitiek, en de reali teit van de onderschikking aan de Amerikaanse Navo- planning, zijn niet onder één noemer te brengen". De dubbelpagina licht het ontwikkelingsbeleid van mi nister Eefje Schoo door. „Haar nieuwe nota moet worden gezien als een cosme tische procedure: het oude gezicht wordt wat opgehel derd en van wat matte blau we kleuren voorzien. Niet meer en niet minder. Schoo laat immers nog meer vragen open dan ze beantwoordt". Piet Dankert in de Haagse Post: „Nederlands raketten- standpunt is natuurlijk flau- Ook DE TIJD praat uitvoerig met de voormalige top-ban kier Van den Brink over diens heilsboodschap. „Het democratisch socialisme heeft onvoldoende beseft dat de open samenleving waarvoor het kiest, en de democratie die het wil, onverbrekelijk zijn verbonden met de mark teconomie. En als het nieuwe realisme er vanwege de aan hang is en niet omdat ze er echt in geloven, kan zo'n toe stand als onder het kabinet Den Uyl dus gewoon weer opnieuw beginnen". Voorts een gesprek met staatssecretaris Korte-van Hemel van Justitie. Over het strenge toelatingsbeleid voor buitenlandse jongeren: „Nou zegt u: zo'n Turkse jongen hier moet toch kunnen trou wen met een meisje uit Tur kije op wie hij verliefd is Ik denk dat het in het algemeen zo niet gaat in de mediterra ne culturen. Huwelijken zijn daar vaak gebaseerd op fami- liebesluiten waarbij er wordt uitgehuwelijkt. En de familie beslist dan dat het jonge stel niet in Turkije gaat wonen, maar in Nederland". Elders zegt monseigneur Brent, leider van de Britse Vredesbeweging: „Een Ne derlandse beslissing tegen kruisraketten zou een echt keerpunt betekenen. Wij moeten op weg naar een Eu ropa (Oost-Europa èn West- Europa) dat zich bevrijd heeft van nucleaire wapens en dreiging. Er zijn voldoen de praktische programma's om dat mogelijk te maken". Een reportage tenslotte over het half miljoen allerarmsten in Nederland. „Ze kunnen morgen van de aardbodem verdwijnen. De samenleving zou het absoluut niet merken. Dat is het verschrikkelijke van de situatie: We hebben het zicht op de allerarmsten verloren". Weinig verandering j' DE BILT Voor morga wordt er een wisselende b|* wolking verwacht waarb vooral later op de dag, o<L zonnige perioden kunn#* voorkomen. De kans op eé plaatselijke bui blijft bestaai( al lijkt de buienkans wat klé ner dan vandaag. Boven Scajj] dinavië komt een nieuw hogi^ drukgebied tot ontwikkeliiia Als gevolg daarvan gaat L wind morgen uit noordoosten s ke richting waaien. Van dL, kant wordt nog steeds koutr lucht aangevoerd. VannacLj daalt de temperatuur tot on, streeks 4 graden. MorgenmiL dag zal het niet warmer wc| den dan een graad of twaaL dat is vijf graden te koud vot de tijd van het jaar. De noorjj oostenwind neemt in de lo&j van de dag toe tot matj^ kracht 4. g, tmorgen 07.00 Ms* Min Ns«e ismptsmp slat, 10 3 1 S Weerrapporten van v Wssr Amsterdam zw bew De Bilt regen Deelen h.bew. Eelde regenb Eindhoven onbew -2 0 3 1 03 2 05 5 0.5 2 0.3 21 16 04 19 10 1 24 14 0 Stockholm l.bew. .bew. 24 16 0 jnbew. 22 15 0 bew. 21 14 0 iw.bew. 28 16 0 INFORMATIE OVER FILMS MUZIEK THEATER, RECREATIE EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGFNDA

Leidse Courant | 1984 | | pagina 2