op zoek naar het grote Oorlog als amusement in The Great Escape IDIO/TELEVISIE CcidócSotvumt DONDERDAG 10 MEI 1984 PAGINA 19 'RO-tv: veel aandacht or Holland Festival VERSUM De VPRO-tëlevisie belicht als enige omroep in mate het Holland Festival. Werden vorig jaar een viertal oversiële „Aanvallen van Uitersten" gebracht, dit jaar zal icht worden besteed aan met name een aantal muzikale •menten, „die de kijker/luisteraar zal meevoeren naar turen, waaraan de media normaal gesproken niet of nauwe- toekomen", aldus de VPRO. Op zes juni wordt een recht- kse uitzending verzorgd vanuit het Amsterdamse Concert- jw waar het Gala van de Nederlandse muziek plaatsvindt. 3 juni is er een reportage van het Claxon Geluidfestival. Op li zendt de VPRO de televisiebewerking uit van de Sound- i van toneelgroep Baal. Op 27 juni kan de televisie-kijker ..kis maken met het nieuwe theaterspektakel van jan Fabre fouziek van Wim Mertens en op 4 juli wordt een registratie '"kcht van het muziektheater Moby Dick door het Brabants ■-jst en toneelgroep Globe. Zomerstop voor Für Elise HILVERSUM Het intensief beluisterde Hilversum 4-pro- gramma „Für Elise, dat weke lijks op zondagmorgen om elf uur wordt uitgezonden, zal deze zomer niet op de radio te horen zijn. De laatste uitzen ding is op 27 mei. In de plaats van dit door Hans Zoet gepresenteerde NOS-pro- gramma komt „Zomeracade- mie". Dit is een radio-show waarin informatie wordt gege ven over gebeurtenissen die kenmerkend zijn voor het muziekleven in de zomer zoals festivals, workshops en studie dagen. AVRO tv-serie over vrouwen HILVERSUM De AVRO-televisie begint volgende week met de opnamen van een vierdelige serie waarin vrou wen centraal staan. Het gaat om een reeks van negen tv-spelen. die vanaf januari 1985 onder de titel „Vrouwen" op het scherm wordt gebracht. De verhalen werden geschreven door de West-Duitser Herbert Reinecke. Deze schrijver was ook verantwoorde lijk voor de serie „Mensen zoals jij en ik", waarin Kees Brusse de hoofdrol vertolkte. De door Rob Herzet geregis seerde reeks is anders van opzet. Elk verhaal heeft een andere hoofdrol speelster. Zo zullen onder anderen Wil- leke van Ammelrooy, Elizabeth Ver- sluys. Ellen Vogel, Ina van Faassen en Anne-Wil Blankers te zien zijn. NOS-top wil Omroeporkest en Promenade Orkest samenvoegen HILVERSUM Vanwege de bezuinigingen op de om- roepuitgaven moeten het Omroeporkest en het Prome nade Orkest met ingang van het seizoen 1984/1985 wor den samengevoegd tot één orkest met een totale bezet ting van 94 musici. Beide orkesten tellen nu nog 130 musici. De bedoeling is dat de orkesten onder hun oude naam en met wisselende bezettingen blijven optreden. Dit stelt de Raad van Beheer (dagelijks bestuur) van de NOS voor aan het NOS-bestuur. De raad overlegt vol gende week met de Kunstenbond FNV over het reorga nisatievoorstel. Het terugbrengen van het aantal musici bij de Divisie Uitvoerende Kunstenaars van 313 naar 279 zou oorspronkelijk pas in het seizoen 1985/1986 zijn gebeurd. Omdat de NOS onder druk van de begroting van dit jaar en door de vervroegde uittreding van een aantal musici anders niet meer aan haar contractuele verplichtingen zou kunnen voldoen, stelt de Raad van Beheer voor om de reductie een jaar te vervroegen. .,ONDEN De naam Jarmel zal slechts bij en- Velen een belletje doen "inkelen. Waarschijnlijk •lleen bij diegenen die e single More, More, [ore of de elpee The (rum Is Everything "ennen. Maar de 26-jari- •*e Engelse zangeres wint L-ingzaam terrein. Als je i.- iet een stem als die van ^armel geboren bent en weet je ondersteund "oor twee muzikanten, '•"ie de muziek een extra i.-imensie geven, kun je i iet lang de grote onbe.- Jende blijven. Het Rock- 'jalast-optreden morgen avond (Duitsland 3 om n,j}.05 uur) zal haar leven an ook drastisch veran- eren. Js het trio tenminste net zo I vorm is als tijdens het op- tden in Engeland, een paar ieken geleden Gerugge- pund door de fraaie elpee he Drum Is Everything is tn aangeplakte poster in |n van die typische Engelse jattelandsstadjes genoeg om t avond als bezet te be lhouwen. Op naar Carmel. kerkkoor blonde zangeres, die als itholiek op twaalfjarige iftijd haar carrière begon het kerkkoor, heeft een •me stem met een rauwe lertoon. Haar zang wordt, de overkant van de rdzee, wel vergeleken '9let die van zangeressen zo- Billie Holiday en Edith maar helemaal eerlijk is niet. Begeleid door bassist Paris en percussionist- Carmel met Jim Paris (I) en Gerry Darby (r) hopen door Rockpalast een gro ter publiek aan zich te kunnen binden, zodat optreden in de toekomst nog leuker wordt. /drummer Gerry Darby brengt Carmel tijdens het concert nummers zoals Wil low Weep For Me en Tracks Of My Tears. De songs klin ken beter dan op de plaat. Ze hebben meer sfeer, maar misschien komt dat wel door de entourage waarin de com posities worden gebracht. Als bezoeker waan je je in de ja ren vijftig. Jerry ondersteunt Carmels zang met een men geling van Afrikaanse en reggae-ritmes, terwijl Jim lustig aan zijn staande bas staat te plukken. Er ontstaat een mengeling van blues en iazz die naar meer doet ver langen. Als het trio wordt uitgebreid met een organist, twee achtergrondzangeres sen, die zo blijkt later fantas tisch kunnen zingen, en drie blazers wordt nog eens een gospel-element in de muziek gebracht. Zangeres Carmel, die voor ze met Jim en Gerry verder ging, deel uitmaakte van Bee Vamp, brengt de nummers vanuit haar hart. De show is daardoor allesbe halve routineus. Als het con cert vrij abrupt is geëindigd (er is geen toegift) blijft er één wens over: eens met die dame praten. Vervulling Wensen zijn er om in vervul ling te gaan, dus een paar da gen later zit de kleine Car mel in het kantoor van haar platenmaatschappij te praten over haar carrière. „Dankzij Bee Vamp heb ik Jim (Paris) leren kennen Die groep no digde regelmatig gastmuzi kanten uit. Ik was een van die gasten en ze vonden mij zo goed zingen dat ik op een gegeven moment regelmatig met die groep op het podium stond. Omdat ik goed met Jim kan opschieten, begon nen we buiten Bee Vamp een andere groep en dat werd tenslotte Carmel toen Gerry (Darby) erbij kwam. Bee Vamp was toen al uit el- Na een jaar hard werken en optreden werd dit ploeteren in juni 1982 beloond met een contract bij het kleine platen- maatschappijtje Red Flame. Er werd een single uitge bracht Storm, niet lang daar na werd gevolgd door een mini-elpee Omdat Carmel ook in die tijd een opvallend goede versie zingt van Tracks Of My Tears ging de groep steeds vaker over de lippen. Dit leverde een optre den op in het BBC-tv-pro- gramma The Old Grey Whistle Test met als gevolg een contract bij London Re cords (Phonogram) en een tournee met ABC. Hoewel Carmel al heel wat concerten achter de rug heeft, is de rest van Europa nog onontgonnen gebied. Carmel: „Het enige optreden dat we tot nu toe op het vas teland van Europa hebben gedaan, was vorig jaar in de Folies Bergère. Dat concert was onderdeel van een festi val. Het was een van de vreemdste optreden die we ooit hebben gedaan. Omdat de drank gratis was, was bij na iedereen in het publiek dronken. Het was werkelijk een chaos en een avond om nooit te vergeten". Groter publiek Met het optreden in Rockpa last hoopt Carmel een groter publiek aan zich te kunnen binden. „Het maakt het ge ven van concerten zoveel in teressanter als je voor een groot publiek staat. Nu ik op het podium steeds meer zelf vertrouwen krijg, verlang ik ook naar grotere zalen. Ik denk dat als je in het cult-cir- cuit blijft hangen, je op een gegeven moment creatief weinig vooruitgang boekt. Die wereld hangt namelijk een beetje van clichés aan el kaar. Met de single More, More, More proberen we een groter publiek te bereiken". Carmel, afkomstig uit een ge zin met vijf meisjes, zegt geen zin te hebben het inmiddels heel normale patroon in de platenindustrie te volgen door singles te begeleiden met video's, waar de poppro gramma's dan weer gebruik van kunnen maken. „We willen onze tijd alleen maar besteden aan het maken en componeren van muziek. Vi deo's, maar ook het nemen van foto's voor bijvoorbeeld de elpee-hoes vinden we tijd verspilling en daar werken we dus niet aan mee". HANS PIËT HILVERSUM Ondanks de klinkende rolbezetting blijft „The Great Escape", die vanavond op de buis komt (Ned. 2 om 20.00 uur), de film van Steve McQueen. In zijn rol van piloot Hilts is hij in de twee en een half uur durende film één van de 76 Britse en Amerikaanse luchtmachtofficieren die de Duitsers te slim af is. Regisseur John Sturges brengt op bijzonder spannende wijze het waar gebeurde relaas in beeld van de meest massale ont snapping uit het beruchte krijgsgevangenenkamp Stalag Luft III in de lente van 1944. Ontsnappen uit dit kamp was onmogelijk. Althans, volgens de Duitsers. Geallieerden die krijgsgevangen gemaakt werden moesten zich zoveel mogelijk houden aan de bepaling in het militaire regle ment dat inhield dat zij alles in het werk moesten stellen om te ontvluchten. „Als onvluchting onmogelijk is, wordt het zijn plicht alles te doen dat de vijand dwingt een zo groot mogelijk aantal mannen in te zetten om hem te bewaken, om alles te; doen wat de vijand in verwarring kan brengen en om zijn over weldigers ervan te overtuigen dat zij een vis gevangen hebben die te glibberig is om vast te houden". De Duitsers die hiervan op de hoogte waren deden alles om de kampen hermetisch ge sloten te houden. Toch kennelijk onvoldoende, want er zijn in de loop van de Tweede Wereldoorlog tal van ontsnappingen al dpn niet geslaagd uit die krijgsgevangenkampen geweest. Wie meermalen in de handen van de vijand viel en toch weer wist te ontkomen, werd geboekstaafd in de categorie „lastige ge vallen". Voor deze groep werden speciale kampen in het leven geroepen, zoals Stalag Luft III. De film „The Great Escape", naar het boek van Paul Brickhill; die zelf in Stalag Luft III heeft gezeten, legt misschien teveel het accent op de spanning en het avontuur en te weinig op de weinig verheffende toestanden in die kampen. Wie vroeger op de televisie „Colditz" heeft gezien, weet wat hem (of haar) te wachten staat. Hoe onderhoudend en spannend de verhalen ook zijn, het blijft amusement, een spelletje tussen de Duitsers en ge-' allieerden wie de slimste is. Dat dit „spelletje" een dodelijk af-, loop kon hebben, wordt in deze avonturenfilms te weinig (of he lemaal niet) benadrukt. Zo gebeurde het dat bijna alle 76 ont snapte krijgsgevangenen uiteindelijk weer werden opgepakt. Vijftig van hen werden tegen alle geldende regels van het oor logsrecht zonder pardon geëxecuteerd. Zoals gezegd is The Great Escape vooral de film van Steve: McQueen. In zijn toen nauwelijks vijf jaar oude filmcarrière (The Great Escape is uit 1963) had hij al zijn imago bepaald: dat van ruwe bolster, blanke pit, de ras-individualist die het tegen alles en iedereen opneemt, maar vooral van waaghals en snel heidsduivel. In de film van vanavond komt een spannende ach tervolgingsscène voor, waarin Steve McQueen door een SS'er op een motor in de Beierse bergen wordt nagezeten. Zowel de ach tervolgde als de achtervolger is... Steve McQueen. Toen de film op lokatie in West-Duitsland werd geschoten, was er geen stunt man te vinden die het tempo van de stuntende acteur (of acte rende stuntman) kon bijbenen. Vandaar dat McQueen een Nazi- uniform aankreeg en zichzelf achterna mocht zitten. Er ging geen film voorbij of deze acteur haalde wel weer een ander ge waagd staaltje uit. Voor „zijn moed en bekwaamheid om zijn ei gen stunts uit te voeren" kreeg Steve McQueen in 1976 zelfs het ere-lidmaatschap van de Stuntmen's Association of Motion Pic tures. Steve McQueen moet de aandacht van de echte ontsnapping afleiden. jlas 3et Oliebaronnenbal lopen mnoties weer hoog op als milies Ewing en Barnes _J elkaar geconfronteerd en. J.R. is in zijn sas, dat bbby en Pam ieder met andere partner ziet ver- ~1en, maar zijn vreugde is tan lange duur. Cliff wordt Ilijk tot Olieman van het uitgeroepen. Sue Ellen het zo geregeld, dat Lucy Peter wordt begeleid. Als Vocht er van Jock Ewing de studiebeurzen ter na- phtenis van haar grootva- itrelken. uur Nederland 1. 'vizier Magazine I's Televizier Magazine is önd geheel gewijd aan ruisraketten. Naast een Èvan de actieweek en de derbreking waartoe de eft opgeroepen, zal een volgens de 'Vragènvuur- Iule ingaan op wat kijkers Ie kwestie te berde bren- n het panel zitten Henk w van het instituut voor ivraagstukkenHerman van de FNV, Sienie Strik- van comité tegen de \ketten en Piet de Jong, Ia lig premier en uitge- ?n voorstander van ing. Kijkers kunnen vanaf hun vragen bij de A VRO j op telefoonnummer ?5 825. Nederland 1. betaalt de man? be, die zich erg aange- \n voelt tot Annika Zefe- vaart met een schok, dat It jongere zuster is van \oegere geliefde, de in- 1s overleden Melina Ma- Haar moeder, de oude pa, heeft indertijd de p van Haldane onder- omdat ze geen buiten- voor haar dochter wen- 'e haat Haldane zozeer, niet wil dat Annika hem iet. Matheos Nou kak is, idrijfsleider van Annika, f re een geschikte man laar dochter. Om in de Van zijn dochter Elena en jezin te zijn heeft Halda- r> huis in Elounda ge- I Babis Spiridakis kijkt - groeiende ongerustheid \ntwikkelingen aan, maar te belooft niemand te Vn, dat hij Elena's vader tur Nederland 1. Nederland NEDERLAND 1 VARA 16.00 Love Boat, tv-serie. Wil fred Davis looft tienduizend dollar uit voor degene die tijdens de vaart een huwe lijkskandidate voor hem vindt. 16.50 De ontvoering (2), tv-se rie. David maakt kennis met zijn oom Ebenezer, die niet zo'n vriendelijk heerschap blijkt te zijn. AVRO 18.55 Minibios, kinderpro gramma. 19.05 Toppop. Flitsen van de nationale hitparade. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.28 Blokletters, spelpro- gramma. 21.00 Dallas, tv-serie. (Zie toe lichting). 21.50 Televizier-magazine. 22.30 Kort commentaar. 22.35 Wie betaalt de veer man? (2), tv-serie. Alan be trekt een huis in Elounda in de buurt van Elena en haar gezin. (Zie toelichting). 23.25 Ontdek je plekje. Van daag: Zierikzee. ppop" ,,l want to break NOS 23.40 Journaal. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 17.45 Feduco: Kleine bedrij ven in Nederland (herh.). 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. TROS 19.12 Op volle toeren, gepre senteerd door Chiel Mon- tagne. 20.00 The great escape, speelfilm uit 1963 van John Sturges over de massale ontsnappingspoging van geallieerde krijgsgevange nen uit het Duitse kamp Stalag Luft III. Met o.a. Ste ve McQueen, James Garner en Richard Attenborough. (Zie toelichting). NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Drei Damen vom Grill, tv-serie. 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart). 20.00 Tagesschau. 20.15 Frust am Bau - behördlich verordnet, documentaire. 21.00 Bei Bio, interviews en live-mu- 22 30 Tagesthemen. 23.00 Einmal im Leben (1). Duitse tv-film van Dieter Wedel en Gunter Handke. Na twaalt jaar herhaalt het eerste Duitse net de belevenissen van de familie Semmeling, die verontrust door de berichten over huurverhogin gen en toenemende geldontwaarding besluit een eigen huis te laten bou wen. De Semmelings raken hierdoor diep in de schulden. ..Einmal im Le ben'" had indertijd de bedoeling de kijker in staat te stellen op ontspan nende wijze zakelijke informatie op te doen en tot kritisch denken aan te sporen. 00.15 Tagesschau. DUITSLAND 2 18 00 Hallo - Hotel Sacher... Portier) 18 57 Programma-overzicht. 19 00 Heute. 19.30 Gunter Pfitzmann: Lach mal wieder. Scènes, sketches en grap- 20.30 Mil musikalische Grüssen, Ihr Reinhard Mey, muziekspecial. Dat de Berlijnse zanger Reinhard Mey sinds vele jaren liedjes componeert en dicht is bekend. En dat hij in zijn vrije tijd ook een enthousiaste piloot is. weten ook heel wat mensen, maar dat hij over dit onderwerp muziekspe- cials maakt, waarin hij als zanger en luchtvaartamateur optreedt, is minder bekend. In deze special heeft hij zijn drie hartstochten: Berlijn, de vliegerij en de muziek verenigd tot een half uur durende vliegtrip, waarbij de kij ker het gevoel krijgt zelf in het toestel te zitten. 21.00 Telemotor, automagazine. 21.45 Heute-journal. 22.05 Heilpraktiker - Medizinmanner der Nation?, discussieprogramma. DUITSLAND 3 WDF 19.00 Aktuelle Stunde. 20 00 Tagesschau. 20.15 Der Mann vom Alamo, Ameri kaanse speelfilm uit 1953. Regie: Budd Boetticher. Dit is het verhaal van de man. die als enige het in 1836 door de Mexicaanse troepen beleger de Fort Alamo levend verliet. De jaren erna werd hij voor een deserteur en een lafaard aangezien, totdat de waarheid aan het licht kwam. John Stroud (Glenn Ford) behoort tot de mannen, die het Fort Alamo tegen de troepen van Santa Ana moeten ver dedigen. Hij wordt door zijn kamera den afgelost met de opdracht hun fa milie bij Ox Brow voor de Mexicanen te waarschuwen Stroud komt te laat. Hij hoort, dat Amerikanen in het uni form van Mexicanen voor de massa moord verantwoordelijk zijn. 21.30 Filmtip. 21.45 Ein Japaner in Diisseldorf. 22.15 Nachtstudio: ...veranderen kann mann eigentlich wenig. Docu mentaire over de situatie van vrije beeldende kunstenaars. 23.00 Nachtstudio Spatausgabe. 23.45 Journaal. BRT 1 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Rondomons: Een olifantenjon gen uit Sri Lanka (Elephant Boy). Ca nadese jeugddocumentaire. 18.30 Vip-Show. 19.05 Tijdrover: Kwizien. 19.25 Programma van de Televisie en Onderneming. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Hoger - Lager, spelprogramma. 20.55 Panorama, actualiteiten 21.45 Dallas, tv-serie 22 35 Journaal en Coda. 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Technisch en wetenschappe lijk Engels (5). 19.30 De jonge uitvinder. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Figaro's bruiloft, opera van Mozart naar een libretto van Lorenzc da Ponte Rechtstreeks uit de Ko ninklijke Muntschouwburg in Brussel komt deze komische opera in vier be drijven. De uitzending is gelijktijdig in stereo via BRT 3- radio te beluiste ren. De voornaamste rollen worden vertolkt door Jean-Philippe Lafont als graaf Almaviva. Felicity Lott als de gravin, Britt-Marie Aruhn als Susan na, Marcel Vanaud als Figaro en Alexander Oliver als Basilio. 23.00-00.00 Schooltelevisie. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Minute papillon. 20.25 L'Empire du Grec (The Greek Tycoon). Am. speelfilm (1978). 22.25 Carrousel aux images, film- 23.15 Journaal. 19.00 Discopucé. Kinderprogramma. 19.05 Sido et Rémi. Kinderprogram ma. Sido en Remi ontdekken het werk van een componist. 19.15 Thé dansant. Amusementspro gramma. Nostalgische muziek en chansons gepresenteerd door Jac ques Martin. 19.51 Les predateurs. Tv-film over een verlaten provinciehotel Daar arri veert op een dag een man en een vrouw, die tien jaar geleden in het ho tel bij een drama betrokken waren. 21.20 Recettes de cuisine. BBC 1 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Blue Peter, kinderprogramma. 18.40 Journaal. 18.55 Regionaal magazine. 19.40 Pot the question. 20 10 Tomorrow's world, magazine. 20.35 Top of the pops. 21.05 Porridge (2), herh. serie met Ronnie Barker. 21.35 We got it made, Amerikaanse 22 00 Journaal. 22.25 Missing from home, tv-serie van Roger Marshall. Met: Judy Loe. Nigel Stewart en Edward Rawle- -Hicks 23.15 Question time, discussie 00.15 The electronic office, informa- BBC 2 18.10 Tv-cursus. 18 35 Nieuwsoverzicht met onderti teling. 18.40 The trap, een Charlie Chan- -mystery. 20.05 Monkey (1). 20.50 Three painters. Afl. 3: Cezan- 2130 Nature (2). 22.00 Atlantic City, Canadese speel film van Louis Malle. 23.40 Newsnight. 00.25 Foxwatch. 00.50 Tv-cursussen. ITV 16.30 Sons and daughters. 17.00 Benny. Serie. 17.15 Aubrey. Serie. 17 20 Madabout. 17.45 What's happening? 18.15 Animals in action. 18 45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19 20 Arena. 19.35 Crossroads. 20.00 Benson. 20.40 Quincy. 21.30 Airline. Serie over een piloot, die zijn droom werkelijkheid ziet wor den wanneer hij zijn eigen luchtvaart maatschappij kan oprichten, (herh.). Met Roy Marsden. 22.30 Tv-eye. Actualiteiten. 23.00 News at ten. 23.30 Bob Newhart. 00.00 The gangster chronicles 01 00 A world worth keeping. 01.30 Epilogue. SKY CHANNEL 17.00 Sky Channel Music Box. Pop muziek. 19 00 Cartoon Time. Met de Ameri kaanse astronaut Roger Ramjet. 19.05 Wayne A Shuster. Komische serie. 19.30 The new Dick van Dyke Show. Komische serie. 19.55 Skyways. Drama-serie. Afl: The mourning. Louise gaat op zoek naar haar ouders als ze ontdekt dat ze op jonge leeftijd werd geadopteerd. Sa- mantha krijgt te horen dat haar vader is overleden 20.45 Family. Serie rond- de familie Lawrence. 21.35 American Foorball. 23.00 Sky Channel Music Box. Pop muziek. NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven. 10.30 NOT: Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven. AVRO: 16.00 Mi nibios, jeugdprogramma. 16.15 Wordt vervolgd, magazine over strips en tekenfilms. 16.50 Alleen als ik lach, Engelse serie. DUITSLAND 1 08.10 Double Trouble. 08.30 Zwi- schen Nordsee und Alpen. 08 50 Sprechen und Handeln. 09 05 Politik aktuell. 10 00 Heute. 10 03 Bei Bio. 11.05 Telemotor. 11.50 Mit musikali- schen Grüssen, Ihr Reinhard Mey (herh 12.25 Titel. Thesen, Tempe- ramente. 12 55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Sanddü- nen-Rennen, film over races in de duinen. 16.25 Stormboy - Kinder des Sturms, Australische jeugdfilm (1976). 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00-13 15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 13 35 Program maoverzicht. 13.40 Die Kinder von Bullerbu, jeugdfilm 15.00 Sport Ak tuell: Int. Tenniskampioenschappen. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierten. 17.50 Pat und Patachon. RTBF 1 12.00 Teletekst. 14.00 Schooltelevi sie. 16.35 Vacatures ONEM. 16.50 Schooltelevisie. 17.20 Plein Jeu. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, magazine. 10.00 McLeod in Japan. 11 30 Play school. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Nieuws voor doven. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 Heads and Tails, kleuterprogramma. 15.00 Paar- deraces Lingfield. 16.45 Tekenfilm. 16.55 Play school, it's Friday. 17.15 Classic fairy tales. 17.25 Record breakers. 17.50 So you want to be 07.05 Tv-cursussen. 11.45 Teletekst. Aansl. Open University. 15.01-16.00 Schooltelevisie. 07.25 Tv-am. 10.30. Schooltelevisie. 13 00 Alfie Atkins. 13 10 Rainbow. 13.30 On the market. 14 00 News at One. 14.20 Anglia news. 14.30 About Britain 15.00 John Julie. Britse film (1955). Twee kinderen spijbelen van school omdat ze in Londen de kroning van koningin Elizabeth II wil len bijwonen 16 30 Sons and daugh ters. 17.00 Rainbow. 17.20 Aubrey. 17.25 The wind in the willows. 17.50 Freetime. SKY CHANNEL 17.00 Sky Channel music box. HILVERSUM 1 NCRV: 17 02 Roze- geur en prikkeldraad. 17.55 Meded. (NOS). NCRV: 18.06 Hier en nu-ma- gazine. 19.02 Muziek in vrije tijd. 20.03 Mengpaneel. 21.02 Op de vrije toer. 22.02 NCR V-donderdag-sport. 22.55 In 't voorbijgaan. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik 1.02 Niemandsland. 6.02-8.00 De ontbijtshow. HILVERSUM 2 KRO 16.00 De wereld op donderdag. KRO: 18.00 Nws. 18.10 Grenzeloos. P.P.: 18.20 Uitzen ding van het CDA. IKON: 18.30 Kleur.*..' KRO: 19.00 Tussen de regels 19.10 -• Sporen in het achterland. 19.30 Sen-^ - sus. 20.00 Nws. 20 03 Radio Vitrine. 20.30 Da Capo 21.20 Ter overwe- ging. Teleac: 21.30 Turken, Marokka- nen. Nederlanders (8). 22.00 Por Fa- vor (1). KRO: 22.30 Nws. 22 40 Mid- den in de dood. 23.00 Spektakel 23.55 Nws HILVERSUM 3 NOS 18.04 De avond- spits TROS. 19.02 Poster 20.02 Fer-„ ry Maat's Soulshow. 22.02 Sesjun. 23 02 De LP-show HILVERSUM 4 NOS 20.00 Europees - Kamermuziek Podium: Beaux Art» Trio. 20.45 Onder de groene linde 21.00 Nederlandse muziek. 21 45 Mu ziek uit de Middeleeuwen en Renais sance. 22.15 Nieuw Macedonië HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19 02 Bulletin in het Ma rokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND leder uur Rijn mond-nieuws in aansluiting op het ANP- nieuws. 16.30 Middagmagazine met Henk van Hoorn. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws, KRO: 6.02 Ontbijtshow. verv 8.0S Echo. 8.16 Scheer je weg. 8.53 Pater Adri Maat 9.03 Adres onbekend. 10.03 Muziek op bestelling. 11.03 Ra tel. 11.53 Pater Adri Maat. 12.03 Spe- 'f len maar! 13.06 Echo. 13.16 Muz. om op te schieten, een kwestie van ak- sent. 14.03 The Complet. 15.03 Bij- platen. 15.50 Kiekeboe. 16.02 Aan de veilige kant. 17.02 Het betere werk. NOS: 17.53 Marktber. i.s.m. KNBTB. 17.55 Meded. HILVERSUM 2 VPRO: 7.00 Nws 7 10 Radionieuwsdienst VPRO NOS: 9.05 NOS-sportiel 9 24 Waterst 9 30 Nws VPRO- 9.33 Het herinterview (10.30 Nws AVRO 11 00 AVRO's denksportpanorama. 11.10 Schoolra dio. NOS 1130 Nws 11.33 Homo- nos 12.00 NOS-werkbank. 12 26 Me ded voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.36 Tussen het nieuws. 13 00 Nws 13.10 Meer over minder (13.30 Nws14.20 Voor blinden en slecht zienden. 14 30 Nws. Teleac: 14.33 Werken met audio-apparatuur (1). VARA: 15.03 Radioweekblad. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. EO 7 02 Ronduit op 3 8 03 Ti|dsein 9.03 De muzikale fruitmand NCRV: 10.30 Popstation VOO: 12.03 Mono. 13.03 Tipparade. 15.03 Top 40. HILVERSUM 4 VOO 7.00 Nws. 7.02 Ochtendstemming (8.00 Nws.) 9 00 Veronica's meesterwerken (op com- pact-disc). 10.30 Muz voor miljoe nen 12.00 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.05 Veronica klass Nederlands Ka- merork met solist VPRO 14 30 Mu ziek op vier: Je toegenegen Frederic (1). 16.00 De tweede beweging mu- RADIO RIJNMOND leder uur Rijn mond-nieuws in aansluiting op het ANP- nieuws. 7.30 Morgenmagazine met nieuws, reportages, verkeersin formatie en het weer 16 30 Middag magazine met Henk van Hoorn.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19