Sta op Spa. Dat maakt niemand na. mineraalwater bronwater Kom zelf kijken, is dat niet een idee voor u, een uitstapje naar het gezellige Spa? Bel ons ids u komt 09-3287877311. DONDERDAG 10 MEI Zei 2 druppels water zd weinig op elkaar geleken. Als u mineraalwater koopt, weet u dan zeker dat het ook mineraalwater is en niet iets anders? Mineraalwater wordt aan de bron in de fles gedaan, terwijl veel andere waters met tankwagens worden aangevoerd. Om de consument te beschemien stelde de raad van de Europese Gemeenschappen richtlijnen op voor de wetgeving in de lidstaten. In de bijlage n staat bijvoorbeeld: 1. De exploitatie van een bron van natuurlijk mineraalwater is onderworpen aan een vergunning van de verantwoordelijke autoriteit in het land waar het water wordt gewonnen, na constatering dat het betrokken water voldoet aan bijlagel, deell (over de natuurlijke samenstelling en zuiverheid, dank zij de onderaardse oorsprong gevrijwaard van verontreiniging). 2. De installaties voorde exploitatie moeten zo zijn gebouwd dat iedere mogelijkheid van besmetting wordt voorkomen en dat het waterde eigenschappen behoudt, die met zijn kwalificatie overeenkomen en die het op het ogenblik van het ontspringen bezat. Daartoe en inzonderheid: a. moet de bron of toet ontspringingspunt tegen gevaar voor verontreiniging worden beschermd-, b. is het transport van natuurlijk mineraalwater in andere recipiënten dan die welke voor de levering aan de eindverbruiker zijn goedgekeurd, verboden. Eén ding zal u duidelijk zijn: als u Spa drinkt hebt u alle zekerheid van de wereld. In Spa zat alles van de richtlijnen, al lang voordat ze werden geschreven SPA, meteen aan de bron voor u gebotteld. Zuiverder kan het niet

Leidse Courant | 1984 | | pagina 12