erbouwing Interkruis Ladashow bij Autobedrijf van Haasteren «fT£ei<Le(3omö/nt FEESTELIJKE ONTVANGST PRINSES MARGRIET IDEN/REGIO CekUeSoivumt DONDERDAG 10 MEI 1984 PAGINA 11 Grondprijzen Ridderveld aangepast Donderdag vrijdag zaterdag Touwbaan 18, Leiderdorp. Tel. 071-895000. Bouw Backershagen kan vermoedelijk al in september beginnen ALPHEN AAN DEN RIJN Het bezoek dat prinses Margriet morgen aan Alphen brengt om het model van het oude Romeinse schip aan de Italiaanse ambassadeur te overhandigen, is reden voor tal van organisaties om een Alphen-Italië-feest op touw te zetten. Behalve het ge meentebestuur en de mensen van de stichting Forum Ro- manum Albanianum en de stichting „Alphen Promo tion" zijn ook de drie Oranje verenigingen in Alphen, Aarlanderveen en Zwam- merdam actief om de prinses Alphens aanhankelijkheid te betuigen. Zij hebben de scho len opgeroepen de feest vreugde te komen verhogen met als gevolg dat er duizend schoolkinderen, getooid met oranje versierselen, de prin ses zullen toejuichen. De prinses wordt om half vier ingehaald in een rijtuig met palfrenier, een landauer en gevolgd door twee omni bus-rijtuigen. De stoet naar de Adventskerk wordt voor af gegaan door vier paarden met ruiters en tetwijl twee paarden met ruiters achter aan rijden, alles verzorgd door de vereniging Paard en Rijtuig uit Zwammerdam en de Alphense Kuiters. Op het plein voor het raad huis wordt morgen een klei ne markt gehouden, met stal letjes waar produkten uit Ne derland en Italië kunnen worden gekocht, zoals Ita liaans ijs, haring, poffertjes en stroopwafels. De VVV heeft een stand met informa tie van het Italiaanse ver keersbureau. Een jazzband, het orgel, een drumband en het ensemble van Simon Stelling verzorgen de muziek tijdens het feest dat tot negen uur duurt. Iedereen kan daar terecht en tevens de tentoon stelling in het gemeentehuis bekijken. bouwde en uitgebreide wijkge- bouw wat activiteiten op touw zetten. De uitbreiding en verbouwing kost, inclusief inrichtingskos ten, bijna vier ton en duurt tot december van dit jaar. Tijdens de bouwperiode zullen de ge bruikers van het wijkgebouw elders worden ondergebracht. Waar precies is nog steeds niet bekend. Gedacht wordt aan dorpshuis „De Alkeburcht" of de Ignatiusschool. Beide moge lijkheden zijn echter bij lange na niet ideaal. Verleden jaar speelde men nog met de ge dachte om de voormalige ambtswoning als tijdelijk wijk gebouw te gebruiken. Interkruis Alkemade werkt voor de plaatsen Roelofarends- veen, Oude- en Nieuwe Wete ring. Inwoners van deze plaat sen kunnen in het wijkgebouw terecht voor onder andere consultatieburo's, zwanger- schapsgymnastiek, cursussen, yogalessen, gespreksgroepen, spreekuur wijkverpleging, dië-' tiste, kraamcentrum en het le veren van verpleegartikelen. Door groei van de bevolking, uitbreiding van de diensten van het kruiswerk en door groei van het aantal wijkver pleegkundigen is het oude „Wit-Gele Kruis"-gebouw te klein geworden. Als de verbouwing gereed is, komt het uitleenmagazijn aan de noordkant van de Spoor straat in het oude gedeelte. Men hoeft dan geen trap meer te beklimmen; grote stukken, zoals bedden, kunnen gemak kelijker in een auto geladen worden. Het nieuwe gedeelte komt aan de westkant, haaks op de oudbouw. Dit stuk laag bouw krijgt een puntdak en wordt ongeveer even groot als het oude gebouw. In de nieuw bouw komen twee spreekka mers, een kamer voor de wijk verpleging, een bestuurs/ver- gaderkamer, een keukentje, ruimte voor het consultatiebu reau, een flinke boxen-kamer en een onderzoekkamer. De voorzitter van Interkruis Alkemade, de heer S.L.A.M. Lim heeft zich de afgelopen jaren bijzonder ingespannen om de bouwtechnische en de juridische kanten van de zaak grondig in orde te krijgen. Het gebouw aan de Spoorstraat Eénacter- festival Sint Pancratius ROELOFARENDSVEEN Toneelvereniging Sint Pancratius organiseert ter gelegenheid van het 75-ja- rig bestaan een éénacter- festival van 15 tot en met 19 mei in De Alkebucht in Roelofarendsveen (Noord- hoek bij watertoren). Ge durende vijf avonden brengen 14 verenigingen uit de regio een toneel stuk dat ongeveer 45 mi nuten duurt. Het gaat om éénacters van uiteenlo pende aard: kluchten, thrillers, blijspelen en se rieuze stukken. De stukken worden niet be oordeeld door een jury. De achtergrond van het festival is het verstevigen van de onder linge contacten tussen de vere nigingen. Het festival sluit het jubileumjaar van Pancratius af. Elke avond behalve de laatste treden drie toneelvere nigingen op, van acht tot elf uur. De toegangsprijs is vijf gulden per avond, 65-plussers betalen drie gulden vijftig. Kaarten zijn aan de zaal ver krijgbaar vanaf kwart over ze ven. Elke avond kan nog wat worden nagepraat over de op tredens. Dinsdag 15 mei wordt festival om acht uur officieel geopend. Dan treden Sint Pancratius, Sint Matthias uit Warmond en OONA uit Hillegom op. ALPHEN AAN DEN RIJN Om de verkoop van 29 kavels grond in Alphen te stimuleren, heeft de gemeente beslo ten de grondprijzen aan te passen. In totaal zal er verlaagd worden voor een totaalbedrag van 250.000 gulden. De 29 kavels, be stemd voor vrije sector bouw en gelegen in de lobben B, D en H van Ridderveld zijn aangebo den op de Nibo-beurs. Er was veel belangstelling voor de kavels maar dat leidde niet tot verkoop. De algemene klacht was dat de gemeente toch wel hoog met haar grondprij zen lag. De gemeenteraad krijgt nu een voorstel om de prijs per gebied te verlagen. Dat komt neer op 12 kavels aan de Lokhorst in gebied D die van 85.000 naar 75.000 zullen gaan per kavel, 14 kavels aan de Heuvelweg in H, die per stuk van 160.000 naar 145.000 gulden gaan. 1 kavel in Loevestein in B die van 100.000 naar 95.000 gulden verlaagd wordt en 4 kavels in Zwammerdam die niet 120.000 maar 105.000 gulden moeten opbrengen. De gemeente moet nog beslissen over een even tuele prijsverlaging van de drie reeds verkochte kavels in deze gebieden. De grondkosten zullen drukken op de op brengst van het grondbedrijf dat daardoor minder winst heeft of meer verlies krijgt. De gemeente heelt ook een terrein aan de Heimanswete ring, groot 1770 m2 verkocht aan de firma Hermes B.V. Het bedrijf betaalt voor het be drijfsterrein een prijs van 200.000 gulden. Een gunstige prijs omdat in het betreffende terrein stukken talud voorko men. De toch al zeer laag geprijsde Lada's Lada 1200-s 10.325,-* nu 9.895,-* zijn tijdelijk nog voordeliger. Kijk en Lada2ios-N 11.985,-* nu J J.... a - Lada 2105 1 2.550,-* nu 11.995,-* vergelijk nevenstaande prijzen. Lada2ios-GL 13.095,-* nu 12.595'-* i En dan snel naar de Lada dealer. Ladai600-GL 13.995,-* nu 13.495,-* TcXg8™ GREMI Auto-import bv Postbus 303, 9700 AH Groningen. Telefoon 050-183121 (8 lijnen) 200 dealers in Nederland. Service in geheel Europa. LEIDERDORP Autobedrijf Van Haasteren b.v. Touwbaan 18, tel. 071-895000 -j KATWIJK Automobielbedrijf-Hogenelst Blokmakerstraat 13 ('t Heen), tel. 01718-20842 NOORDWIJKERHOUT Autobedrijf A. Kleverlaan de Vlashoven 8, tel. 02523-3724 Woensdag 16 mei treden VIOS uit Oud Ade, De Bijenkorf uit Lisse en NKJB uit Hoogmade op. Donderdag 17 mei zijn Maskerade uit Rijpwetering, Elkerlyc uit Sassenheim en De Haagse Spelers uit Dén Haag aan de beurt. Vrijdag 18 mei betreden het Geestgrondthea ter uit Lisse, Zie Wat uit Zwaanshoek en Lythemuthen uit Leimuiden het podium en zaterdag 19 mei sluiten Theo- dulfus uit Oude Wetering en Cultuur Verheft uit Voorhout het festival af. Zegge en schrijve vragen wij slechts één nieuwe abonnee voor een luxe Parker balpen Noteer m.i.v van de Leidse Courant Naam Adres 1 _als nieuwe abonnee I Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Bank/gironummer: Stuur een luxe Parker balpen naar: Naam Plaats/Postcode. Telefoon Stuur deze bon in open envelop geen postzegel plakken naar; I. Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 1^2500 VD Den Haag. *wo" Zj )ELOFARENDSVEEN Ten behoeve van de al •uime tijd in de pen '^ide vergroting van het kgebouw van kruisver- iging „Interkruis Alke- o de" wordt een dezer ;en begonnen met het iwrijp maken van de >nd en de sloop van het dige portaal. Het „Wit- ~|le Kruis"-gebouw aan h Spoorstraat nummer j?i in Roelofarendsveen, rdt van binnen ingrij- ëjid verbouwd en er nt een flink stuk uwbouw bij. Het werk - door „inschrijving via open begroting" ge- _id aan aannemingsbe- f Heembouw. eerste paal voor de aan- v wordt binnenkort gesla- door een van de werkne- s zonder enige officiële - pas. Wel wil het bestuur de kruisvereniging bij de t_lbruikneming van het ver- e^m in sloot Conradstraat 'HEN AAN DEN RIJN - sloot langs de Conrad- it ligt een bom. Dit werd igs gemeld op het ge- tehuis. Het projectiel zou •kt zijn tijdens werkzaam- i aan de sloot en de riole- •n in de Conradstraat. Het •ntebestuur heeft onmid- k contact opgenomen met .explosieven opruimings- |st om na te gaan of er een -4 is en zo ja, om die te ver leren. Dat er een bom ligt Idt zeer aannemelijk geacht r dat soort gegevens vanuit bevolking meestal wel jpen. In een brief aan de 1) dringt de gemeente nog extra op spoed aan. czaamheden aan de Con- traat kunnen niet veel uit hebben omdat de weg voor ari 1985 moet zijn doorge- ken wil de gemeente de Dp verkregen subsidie niet pelen. was namelijk nog eigendom van het Wit-Gele Kruis. Met toestemming van het bisdom zijn de bezittingen onderge bracht in een „Stichting Huis vesting Gezondheidszorg Al kemade". Deze stichting heeft tot doel de huisvesting te ver zorgen van gezondheidszorgin stellingen en andere van der gelijke instanties en hulpverle nende beroepen (een soort me disch gezondheidscentrum dus). „De samenwerking in de eerste lijnsgezondheidszorg bijvoorbeeld het kruiswerk, maatschappelijk werk en de huisartsen) wordt hiermee be vorderd", aldus voorzitter Lim. Hij vertelt dat gekozen is voor de stichtingsvorm opdat het nooit een commerciële in stelling wordt. De rijksgoed keuring op de stichtingsvorm heeft geruime tijd op zich la ten wachten, omdat de AWBZ, waaronder het kruiswerk sinds kort valt, in beginsel be zwaar maakt tegen deze vorm. Na het doorlopen van tal van procedures is de zaak thans ju ridisch zo goed als in kannen en kruiken. Het Wit Gele kruisgebouw aan de Spoorstraat. Hooiberg en schuur uitgebrand ZEVENHOVEN Een hooiberg en de schuur van een boer derij aan de Molenweg, die sinds kort eigendom zijn van een inwoner van Nieuwveen, zijn gisteravond in as gelegd. De brandweer kon voorkomen dat ook het woonhuis in brand vloog en kon na drie kwartier het sein „brand meester" ge ven. De brand is door nog onbekende oorzaak ontstaan in een stapel strobalen en is vanuit die berg overgeslagen naar een schuur. WASSENAAR Twee Arob-bezwaarschriften tegen het voorbereidingsbesluit Backershagen, dat gericht is op de renovatie van het gelijknamige landgoed, zullen door de Wassenaarse gemeenteraad waarschijnlijk niet ontvankelijk worden verklaard. Dat betekent dat al in september met de bouw kan worden begonnen. De ap partementen worden al volgende week op een make- laarsbeurs te koop aangeboden. Tijdens het openbare gedeelte van een vergadering van de rechtskundige commissie leken de leden zich achter de conclusie van burgemeester en wethouders te willen stellen, dat de be zwaarmakers niet rechtstreeks in hun belangen worden getrof fen. De bezwaarschriften zouden daarom niet ontvankelijk zijn. De bezwaren richten zich tegen de toename van de verkeers druk. door uitvoering van het plan. Volgens ir. J. Poort, die de renovatie wil uitvoeren, stijgt de ver keersdrukte slechts met 2 procent. Eerder zijn tien bezwaren te gen het bouwplan door de commissie ruimtelijke ordening en openbare werken niet aanvaard, omdat de commissie meende dat het met de toename van de verkeersdruk wel mee zou val len. De rechtskundige commissie zal naar verwachting vóór de ver gadering van 31 mei haar beslissing over de twee arob-bezwaar schriften bekend maken. Dan beslist de gemeenteraad over deze zaak. Ir. Poort denkt dat, als de gemeenteraad akkoord gaat, de renovatie en het bouwen van twee bijgebouwen in de loop van 1986 kan zijn voltooid. Hij hoopt in september te kunnen begin nen met de uitvoering van het plan, dat in totaal 35 apparte menten telt. De appartementen worden op 15 mei al te koop aangeboden op een makelaarsbeurs. Volgens Poort is een gehouden markton derzoek „hoopgevend". Het landgoed Backershagen heeft een oppervlakte van 4,5 ha en zal een totale bebouwing van 1460 vierkante meter krijgen, alsmede een parkeergarage. Backersha gen is in de vorige eeuw onder meer eigendom geweest van Prins Frederik. Van 1955 tot 1962 was het de residentie van de ambassadeur van Indonesië waarna het werd gekocht door de Landbank NV. Enige jaren later brandde het af tot een ruïne, die ingenieur Poort in 1976 kocht. Voordeur flat opengebroken ALPHEN AAN DEN RIJN Dieven hebben gisteren op klaar lichte dag de voordeur van een flatwoning op de zevende ver dieping aan de Castorstraat in Alphen opengebroken. Uit de wo ning namen zij een videorecorder, gouden sieraden en twee Ne derlandse paspoorten mee. Totale waarde omstreeks 2500 gul den.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 11