jlrote Sint Bavo ^aat begin 1985 van start Noordwijkse apotheker schrijft boek over meest bekende medicijnen Tevredenheid over reddingsacties na verkeersramp Botenpad onbegaanbaar Katwijk neemt aankoopbeleid onder de loep JA S"£eldó«Sou«Mvt pfader onderzoek energie- esparing zwembad de Lis Eencodf^ forma*» l" ac IDEN CiklaeSowuvrit DINSDAG 8 MEI 1984 PAGINA 7 jctievoorzitters Leidscbendamse id doen aangifte bij politie amflet Volksunie „vunzig1' IIDSCHENDAM De fractievoorzitters in gemeenteraad van Leidschendam hebben ige week naar aanleiding van het in deze neente verspreide pamflet van de Neder- dse Volksunie aangifte bij de politie gedaan, mens de hele raad zei VVD-fractievoorzitter M. v.d. Ruit gisteren het pamflet over woon- genbewoners zo beneden hetgeen als nog rmaal gangbaar of toelaatbaar te vinden, ..zo genachtig en discriminerend dat zelfs het idikaat vunzig nog overdreven is". In aan- iting hierop deelde burgemeester W. F. de eeze mee vorige week al een gesprek te heb- gehad met een vertegenwoordiger van het enbaar Ministerie. Urnen-muur op begraafplaats SASSENHEIM Het eerste columba rium, een muur met nissen voor urnen, in de Bollenstreek is dezer dagen door uitvaartverzorging Vliem overgedragen aan de kerkvoogdij van de hervormde kerk in Sassenheim. In de Duinstreek was het twaalf jaar geleden dat de eer ste nissen-muur verrees en wel op de Algemene Begraafplaats in Noordwijk. Het columbarium op de begraafplaats naast de Sassenheimse hervormde kerk is zes meter lang, gebogen in een hoek van 90 graden, en 1,75 meter hoog. De muur telt 15 nissen, elk voor vier ur nen. Ook tegenover de muur zijn zeven plaatsen gereserveerd voor het begra ven van urnen. Extraatje voor Kindervreugd LISSE Speeltuinvereniging Kindervreugd in De Engel viert binnenkort haar 25-jarig bestaan. Reden voor een groot feest. B en W stellen de gemeenteraad, die morgenavond vergadert, voor, 8.000 gulden subsidie te geven. Dat geld. komt de vereniging tekort om het eigen gebouw te kunnen opknappen. De 25-jarige speeltuinvereniging streeft ernaar om ter gele genheid van het jubileum het speeltuingebouw op te knap pen en uit te breiden, Daarvoor is naar schatting 57.000 gul den nodig. De vereniging heeft een groot deel daarvan al bij eengebracht. Ondertussen wordt ook nog steeds actie ge voerd om dat bedrag te vergroten. Uiteindelijk zal men waarschijnlijk ongeveer 8000 gulden te kort komen en dat is ook de grootte van het bedrag waar voor men aan de gemeente subsidie heeft gevraagd. KRANS HOMOSEXUELEN BU MONUMENT VERNIELD KATWIJK Een krans die op 4 mei bij het oorlogsmonument in Katwijk is neergelegd ter nage dachtenis aan de homosexuele slachtoffers van de nazi-terreur, is het afgelopen weekeinde door onbekenden vertrapt. De Homo sexuele Interactiegroep Katwijk, die de krans had gelegd, heeft bij de politie aangifte gedaan. Zij heeft zich in een brief aan het gemeentebestuur over de vernie lingen beklaagd. Het is de tweede keer dat de or ganisatie gedwarsboomd wordt bij deelname aan de dodenher denking. Vorig jaar namen enke le Katwijkers „aanstoot" aan de bloemen van de organisatie. waardoor de plechtigheid door scheldpartijen dreigde te worden verstoord. De politie verwijderde toen in eerste instantie het bloemstuk. Later werd het. na overleg met de HIK, weer terug geplaatst. De HIK voelt zich in de kou ge zet door het gemeentebestuur van Katwijk, dat een verzoek van de organisatie om zich dit jaar aan te mogen sluiten bij het officiële gedeelte van de krans- legging, heeft afgewezen. „We worden steeds afgescheept onder het motto dat we geen aanstoot moeten geven aan de rest van de bevolking", aldus Ron Mesland van de HIK. Of we toch maar vooral het woord .homo" op de krans wilden vermijden. Wij zou den prijs stellen op een ondubbel zinnige erkenning van de burge meester, dat wij ook het recht hebben ons bij de herdenking als homosexuelen te manifesteren." De organisatie is van plan vol gend jaar zelf de wacht te betrek ken bij het monument om herha ling van een en ander te voorko men. Burgemeester C A Bos van Katwijk zei het incident te be treuren. ..De politie heeft na af loop van de plechtigheid het mo nument nog enige uren bewaakt. Pas nu blijkt dat er toch nog ver nielingen zijn aangericht. Jam mer. We waren juist zo blij dat alles rustig was verlopen". lORDWIJKERHOUT In januari 1985 zullen eerste vijfentintig ar- dsplaatsen van Sint vo verdwijnen naar ;terdam waar een dag- ipitaal komt. Hiermee rdt een begin gemaakt t de grote verhuizing ardoor uiteindelijk in jfdzaak alleen het Ha- ;kerproject en Beschut jnen en een opvangcen- im in Noordwijkerhout zullen blijven. Aan de be treffende werknemers zal gevraagd worden of zij mee verhuizen of niet. Dit deelde de heer Broos gis teravond mee in de raads commissie welzijn. Enige tijd geleden had de ge meenteraad aan de directie van Sint Bavo gevraagd om een sociaal plan op te stellen voor degenen die niet mee wilden of konden verhuizen met hun baan naar Rotter dam. De directie verschool zich toen achter de provincie die per slot van rekening met de regionalisering van de inrichtingen gekomen was. Daardoor treedt name lijk het verlies van arbeids plaatsen op. De raadsleden vonden dat Sint Bavo ver antwoordelijk is voor de werknemers en Noordwij kerhout vanzelfsprekend mede-verantwoordelijk voor haar eigen inwoners die daar hun brood verdienen. Men stelde de Bavo-directie voor om een brief aan de provin cie te schrijven waarin werd aangedrongen op zon plan. Deze brief zou ondersteund worden door de gemeente. Inmiddels is die brief nog al tijd niet geschreven en de heer Van Duin (CDA) maak te zich zeer boos hierover. „Nu staat het ontslag van de eerste personen al voor de deur. Bij herhaling en met nadruk hebben we Sint Bavo gevraagd hoe het nou eigen lijk zat. Sint Bavo is in ge breke gebleven. De inrich ting heeft als werkgever on zorgvuldig gehandeld". Me vrouw Hof-Van Putten (PvdA) wees erop dat onder het personeel al langer be kend was dat een groot aan tal arbeidsplaatsen zou gaan verdwijnen. Maar Sint Bavo ontkende destijds dat zoiets in 1984 zou gebeuren. „Het wordt dus januari 1985", zei NOORDWIJK Er Van zijn hand verscheen een wordt in Nederland veel de,7-,er dagen een boekje, geti- pnoven, zonder dat de sing meer dan dertig van de ikter er van weet. Erger meest verkochte, vrij men weet vaak zelf krijgbare medicijnen onder de litter weinig van de pil- en smeerseltjes af. 'er het algemeen kun nen de gebruikers nog 'ei vertellen voor welke ijn of kwaal het medi- lijn wordt gebruikt, maar p vragen aangaande 'erking, het effect, de lijwerkingen bij kort c.q. angdurig gebruik, wie middel beter niet - cunnen gebruiken, het oedienen aan kinderen, iet gebruik bij zwanger- ichap, de bewaartijd, en dergelijke heeft de consu ltent geen antwoord. Men staat er niet bij stil. ^)eze gang van zaken was eeds lang een doorn in het log van dr. Ruud Dessing, jpotheker te Noordwijk, te- 3 rens voorzitter van de com- nissie collectieve voorlichting 'an de Koninklijke Neder- indse Maatschappij ter be- •rdering van de Pharmacie. loep. Om er enkele te noe men: Chefarine 4, Saridon, Rennies, Asperine, Davita- mon, Sinaspril, Finimal, Val- dispert, Antigrippine, Baume Midalgan, en nog enkele tien tallen medicamenten, die men in bijna elke medicijnkast dicijnen duidelijk en begrijpe- vindt, maar toch lang niet al- lijk op een rij gezet, plus nog tijd voor iedereen volkomen een aantal wetenswaardighe onschuldig zijn. Apotheker Dessing heeft de voor- en tegens van deze me- De heer Dessing (rechts) overhandigt het boek aan de heer Dees. den van de middelen. „Medi cijnen zonder dokter" is uitge geven door Mondria B.V. uit Hazerswoude. Gistermiddag werd in de Duinrand Apotheek te Noord- wijk het eerste exemplaar overhandigd aan drs. D. Dees, apotheker en lid van de Tweede Kamer voor de VVD. Drs. Dees is in deze fractie volksgezondheidsspecialist en geldt als een voorvechter voor een ruimere zelfmedicatie. Dr. Dessing's boek „Medicij nen zonder dokter" wil aan deze ontwikkeling een bijdra ge leveren. Bij de aanbieding van z'n boek gaf de heer Dessing een uiteenzetting van de door hem toegepaste methode. Ver der zette hij de voor- en nade len van zelf-medicatie uiteen. Het boekje verschijnt in een oplage van 10.000 exempla ren. Het is voor de prijs van slechts 4.95 in de boekhan del verkrijgbaar. „Dit boekje past in ieder medicijnkastje" schrijft dokter A. P. Timmers, huisarts te Noordwijk, in een voorwoord. Het geeft de ge- buiker een steuntje in de rug bij het zelfstandig oplossen van kleine problemen, pijn of ongerief. Boek "Teylingen" ten doop gehouden Het nieuwste boek over het slot Teylingen is gistermiddag In de Voorhoutse raadszaal ten doop gehouden. De schrijver van het boek. de heer A.M. Hulkenberg (links op de foto), overhandigde twee exemplaren aan respectievelijk burgemeester Kret van Sassenheim (rechts op de foto) en aan burgemeester Van de Wouw van Voorhout (midden). „Moreel hoort Teylingen bij Sassenheim", zo beweerde de voorzitter van de Stichting „Slot Teylingen". de heer A. H. J. v.d. Brink in zijn wel komstwoord. Volgens de heer Van der Brink had de geest van Jacoba van Beieren hem de raad gegeven de beide heren te laten duelleren. Burgemeester Van de Wouw daarentegen achtte de probleemstelling tussen Sassenheim en Voorhout op dit gebied toch niet zo groot. „Want Teylin gen ligt in Voorhout", luidde zijn conclusie. „Maar heeft u geld nodig voor Teylingen, dan gaat u naar Sassenheim en voor morele steun komt u dan bij ons", zo grapte Voorhoutse eerste burger. Het boek is een uitgave van Repro-Holland B.V. uit Alphen a.d. Rijn, uitgevoerd in roomkleurig kunstleer en bevat 155 pagina's plus talrijke foto's en tekeningen. Het boek is vanaf vandaag in de boekhandel verkrijgbaar. Het kost 35 gulden. Weer WK Paalzitten in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT De Stichting Evenementen Noordwijkerhout organiseert toch weer het Wereldkampi oenschap Paalzitten in die ge meente. De voorbereidingen voor het spektakel worden al getroffen aan.de rand van het Oosterduinsemeer. De kampi oenschappen worden gehou den van 25 tot en met 29 juli. Vorig jaar werd het wereldre cord gezet op 102 uur en 30 minuten. In 1982 stelden Frans Bier man, Bas Ouwehand, Gerrie van der Burg en Nico Meeu wenoord het record op 102 uur en 3 minuten en verbeterde Corina Koetsier haar eigen da mesrecord en zette het op 89 uur en 23 minuten. Vorig jaar stelden de Katwijker Bas Ou wehand en de Noordwijker Nico Meewuenoord het record op 102 uur en 30 minuten. Het damesrecord werd door Conny van der Klugt uit Noordwij kerhout gezet op 90 uur en 2 minuten. •PIDERDORP „Kort de verkeersramp van april j.l. op rijksweg A4 rbben wij ons de' vraag f. steld of we de reddings-' tie anders hadden moe- h doen. Praktisch elke Jlpverlener kwam in het iluatiegesprek tot de ïclusie dat we het op de ste manier hadden ge- an. Dat geeft reden tot tevredenheid. We kunnen stellen dat het rampen plan van Leiderdorp ons geestelijk eigendom is en bij de hulpverlening vol gens voorschriften is ge handeld. Slechts één ding hebben wij over het hoofd gezien. hebben niet geweten, dat bij groot alarm ook het mobiele medische team van het Academisch Ziekenhuis moet worden gewaar schuwd". Deze verklaring legde burge meester M. A. van der Have gisteravond af tijdens een vergadering van de raads commissie bestuurszaken. De heer Van der Have weet het niet oproepen van het mo biele medische team aan de omstandigheid, dat er vanuit mocht worden gegaan dat apart waarschuwen niet no dig was omdat de ziekenhui zen al gealarmeerd waren. Hij meende overigens dat dit op het effect van de hulpver lening geen invloed heeft ge had omdat er voldoende me dische hulp op de plaats van de ramp aanwezig was en de chirurgische hulpteams de plaats des onheils vanwege de geblokkeerde toegangswe gen niet hadden kunnen be reiken. De heer Van der Have ver klaarde verder voor het di lemma te hebben gestaan wel of geen rampenverkla ring af te geven. Onderzocht zal worden of het mogelijk is een gedeeltelijke rampenver klaring af te geven waardoor slechts de meest noodzakelij ke organisaties op hulpverle- ningsgebied worden inge schakeld. Ook zal namens de gemeentebesturen van de omliggende gemeenten een brief aan het ministerie van Verkeer en Waterstaat wor den gestuurd met het ver zoek rijstrooksignalering op het weggedeelte tussen de Hoge Rijndijk en de afslag Hoogmade aan te brengen. Voorts beloofde de heer Van der Have de commissieleden dat er haast gemaakt zal worden met de aa-nschaf van de nodige verbindingsmidde len. e >SE De kosten van het zwembad De Lis staan al vele jaren discussie. Niet alleen in Lisse overigens, want overal in den de kampt men met exploitatietekosten in. Naarstig wordt ge- 'ht naar mogelijkheden om de tekorten te verminderen en als even kan helemaal weg te werken. Een van die mogelijkhe- is energiebesparing en de gemeenteraad krijgt morgenavond verzoek 16.000 gulden beschikbaar te stellen voor een nader derzoek naar mogelijkheden om het energieverbruik verder ug te dringen. In het kader van de tekorten op de exploitatie n het zwembad is ook al voorgesteld om het bad op bepaalde gen te sluiten, hetgeen ook de Lissese zwembadbedrijfsleider orstaat. Het is echter zeer de vraag of een dergelijke regeling derdaad effect zal hebben, want alle vaste kosten blijven be an en die maken het grootste deel van de totale kosten uit. gemeente Lisse is in elk geval van plan om de besparingen een andere wijze te bereiken, zoals bijvoorbeeld door bespa- 'gen op de post energie. Een jaar of acht geleden zijn al eens atregelen getroffen en die hebben geleid tot een verminde- g van het gasverbruik. Toen bleek na onderzoek echter ook, er nog meer besparingen mogelijk zijn, maar daarvoor was nadere inventarisatie van het gebouw noodzakelijk. Nu jkt dat enige installaties aan vernieuwing toe zijn. is volgens len het geschikte moment aangebroken om de diverse moge- iheden voor energiebesparing te bekijken. Voor dat verder fde onderzoek is 16.000 gulden nodig. Als de gemeenteraad ■temt met het beschikbaar stellen van dat bedrag, kan het on- rzoek worden gestart. INFORMATIE OVER FILMS MUZIEK THEATER RECREATIE. EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGFNDA Voorhoutse gewond VOORHOUT Een 23-jari- ge autobestuurster uit Voor hout is gistermorgen om streeks elf uur gewond ge raakt op de Teylingenlaan in Voorhout. De vrouw raakte gewond doordat een Leidse autobestuurder zonder vaart te verminderen vanaf de Prinsenweg de Teylingen laan op reed en daarbij de Voorhoutse geen voorrang gaf. De vrouw is met een hoofdwond naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. VALKENBURG Tijdens de vergadering van de raadscom missie openbare werken bracht het PvdA-raadslid A. P. Bremer gisteravond de zeer slechte toestand ter sprake van het Botenpad, het pad dat ver binding vormt tussen de Hoofdstraat en de 42 bewoners waaronder het overgrote deel in woonboten gehuisvest. De bewoners hebben op 19 maart 1984 een brief aan de gemeen teraad gestuurd om te wijzen op de slechte toestand van het pad, dat door automobilisten en andere voertuigen niet meer te berijden is. De laatste tijd maken fietsers en automo bilisten gebruik van het trot toir vanwege de onbegaan baarheid van de weg. De bewoners zijn allen bereid om een bijdrage te leveren aan het verbeteren van de weg. Men acht asfaltering het beste. Omdat de gemeente Valken burg mede-eigenaar is van dit pad (plm. 150 m2 behoort aan de gemeente), verzoeken de Botenpad bewoners in het schrijven om een bijdrage in de kosten te leveren. De bewo ners vroegen om oude trottoir banden die vrij komen bij de renovatie van de Hoofdstraat, te mogen gebruiken. Verder werd verzocht of de gemeente het aanbrengen van kolken en het aanleggen van trottoir banden op zich zou willen ne men. Het Valkenburgse college heeft dit afgewezen. In een brief aan de woonbootbewo ners schrijft het dat het pad particulier eigendom is, waar voor de gemeente geen ver antwoordelijkheid kan dragen. Het college vreest een prece dentwerking. Bremer wees in zijn betoog op het feit dat de gemeente als mede-eigenaar, zichzelf geen goede dienst bewijst met het ontzeggen van medewerking en wees tevens op de belangen die op het spel staan in ver band met de toegangsmogelijk heden voor de brandweer en andere hulpverleningsvoertui- gen. Alle fractievertegenwoor digers spraken hun ongenoe gen uit dat de bewuste brief op 19 maart 1984, aan de Raad was gericht en de raadsleden onkundig waren gehouden. Door beantwoording van B. en W., gaat deze aldus A. Ooster- lee (VVD) voorbij aan de ver antwoording die de raad voor de gemeente heeft te dragen. Wethouder H. van der Nagel deelde de commissie daarop mede dat het college van B. en W. volgens de procedure die men heeft gevolgd, deze kwes tie zelf kan behandelen. Ver der wees hij op bovengenoemd schrijven van B. en W. aan de bewoners, waarin hij stelde dat het college niet verant woordelijk om bij te dragen aan de kosten van het Boten pad. Bremer daarover: „Ik snap deze formele opstelling niet van B en W. De bewo ners hebben niet eens de gele genheid gehad om gehoord te worden". De overige commis sieleden sloten zich bij deze mening aan en drongen er bij de wethouder aan om met de woonbootbewoners te gaan praten. KATWIJK De commssie voor beeldende kunsten zal binnen enkele maanden een plan op tafel moeten leggen waarin in gro te lijnen het toekomstig aankoopbeleid uiteen wordt gezet Na goedkeuring door de raad kan dit plan voor de commissie als een leidraad dienen bij de adviezen aan het college van B en W dat vervolgens, zonder de raad om toestemming te vragen, tot de aanschaf van een kunstwerk kan besluiten. Dit voorstel van CDA-fraktieleider A. C. Berkheij werd gisteravond door de meerderheid van de commissie voor Algemeen Bestuurlijke Za ken ondersteund. Het huidige aankoopbeleid van de commissie voor beeldende kunsten is enkele maanden geleden ter discussie gesteld door de RPF-fraktie. Niet tevreden met enige recent aangeschafte objec ten hekelde deze partij de aankoopprocedure zoals die in 1978 door de toenmalige raad is ingesteld. Besloten werd toen om bij de aankoop van kunstwerken niet de hele raad om advies te vragen (de ervaring had geleerd dat er maar al te vaak over smaak getwist werd) maar het college van B en W na een voor dracht van de commissie te machtigen tot aankoop over te gaan. De verschillende frakties in de raad voelden er nu helemaal niets voor om de klok weer zes jaar terug te draaien, zoals de RPF gewild had. Wel waren ze het met deze partij eens dat het een goede zaak zou zijn wanneer de betreffende commissie ging werken aan een eigen gemeentelijk kunstbeleid. Dat is nu zo uitgewerkt dat aan de raad in grote lijnen het toekomstig aan koopbeleid wordt geschetst waarna de verdere invulling aan de commissie en aan B en W kan worden gedelegeerd. Met uitzondering van de RPF gingen de verschillende raadsle den gisteravond akkoord met de invulling zoals die door het CDA aan het RPF-voorstel werd gegeven. De RPF had liever gezien dat er in de raad weer over de aankoop van de afzonder lijke kunstwerken gediscussieerd werd. Een luxe handdoek van] 50 x 100 cm wordt uw deel, als u de (kleine) moeite doet een nieuwe abonnee aan te brengen voor deze krant. i# van de Leidse Courant Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Bank/gironummer: Stuur een luxe handdoek naar: Naam Adres Plaats/Postcode_ Telefoon Stuur deze bon in open envelop geen postzegel plakken - naar Leidse Courant. Antwoordnummer 998. 2S00VD Den Haag.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7