Sky Channel: Paradijs voor popliefhebbers SATELLIET-TV MIKT VOORAL OP JONGEREN gekleurd gezien Engels leren door het kijken naar knokfilms RADIO/TELEVISIE Saidó&Qowiant DINSDAG 8 MEI 1984 PAGINA i? Duizendste Literama heeft hoofdprijs van 1000 gulden 3ILVERSUM De NCRV viert de juizendste aflevering van Literama vanavond (Hilversum 4 om 20.00 uur) n speelse manier. Volgens Wim lamakers, eindredacteur van dit lite- aire programma is de hoofdprijs van iet vraagspel, waaraan telefonisch kan irorden meegedaan, een boekenbon tan duizend gulden. De NCRV-kroniek ver boeken, schrijvers en toneel wordt inds 4 mei 1966 wekelijks uitgezonden, 'itel van de duizendste aflevering is Van papegaai tot prater" en gaat over e taaiwerving en taalontwikkeling bij inderen van nul tot en met vijf jaar. Iet programma wordt geopend door de apegaai Koko, die hiervoor speciaal is pgeleid. Tijdens de uitzending komen vragen aan de orde zoals: is het aanle ren van een taal in het beginstadium nabootsing?, wanneer kun je zeggen dat men een taal beheerst? en is elk kind in een bepaald stadium ontvankelijk voor meerdere talen? Een ander onderdeel van de duizendste uitzending is de vraag: waarom leest u? Een antwoord hierop wordt onder an deren gegeven door minister Brink man, de theoloog Okke Jager en de ac trice-zangeres Nelly Frijda. Voor dit speciale programma schreef de dichter Coert Poort een aantal liedjes. Deze zijn op muziek gezet door Louis van Dijk. Zij worden gezongen door Het Literama-team met Wim Nelly Frijda. Ramaker (boven, midden). Olympische Winterspelen beïnvloeden radio-beluistering HILVERSUM De extra uitzendin gen over de Olympische Winterspelen in februari van dit jaar op Hilversum 1 hebben de beluistering van deze zender ongunstig beïnvloed. De luisterdicht heid voor de via deze zender uitgezon den extra sportprogramma's en voor de uitzendingen die korter of langer voor reportages over de Winterspelen wer den onderbroken, bedroeg tussen half tien en elf uur gemiddeld negen pro cent. Bij een normale programmering, waarbij op deze tijden vooral lichte mu ziekprogramma's worden uitgezonden, was dat percentage, volgens de metin gen in februari 1984 twaalf-en-een-half procent. Alleen op zondag had de extra sportuit- zending een stijging van de luister dichtheid tot gevolg: 6,4 procent tegen normaal 2,8 procent. Dit blijkt uit het verslag van het luisteronderzoek, dat in twee weken van februari van dit jaar werd gehouden door de afdeling Kijk en Luisteronderzoek van de NOS in sa menwerking met bureau Intomart. De eerste twee weken viel samen met het slot van de Olympische Winterspelen. De Hilversum 1 reportages van deze Winterspelen hadden hoofdzakelijk be trekking op hardrijden op de schaats. De resultaten van de meting in de tweede onderzoeksweek weken wat de zendergemiddelden betreft nauwelijks af van de uitkomsten van het onder zoek dat in 1983 in februari/maart plaats had. .ONDEN Met de omst van Sky Channel is ederland een nieuw fe- omeen rijker geworden: isuele radio ofwel een idiostation. dat ook beel- en uitzendt. Het station romoot via de satelliet agelijks vier uur lang de ieuwste video-filmpjes, ie via de kabel de huis- amer bereiken. Het rengt bovendien ook nog ndere muzikale shows op et scherm. ky Channel, waarvan de stu- ïo is gevestigd in hartje Lon en, heeft bij wijze van spre- en de sterren om de hoek -onen. In met name het pro- ramma Music Box wordt aarvan gretig gebruik ge laakt. Zo waren het afgelo- en weekeinde interviews te en met bassist John Taylor an de Engelse popgroep Du- an Duran en de Britse zanger larilyn. p uiterst vriendelijke wijze rijgt de kijker door v-jee's rideo-jockeys) als Mike Smith a Simon Potter de laatste hits oorgeschoteld. Sky Channel dan ook het paradijs voor Dpliefhebbers. [et station probeert het goede iet het kwade te verenigen, lij gebrek aan geld kunnen series zoals bijvoorbeeld peperdure Amerikaanse oapopera Dynasty worden angekocht, hoewel het station lie serie graag zou willen uit enden. Er wordt daarom te- [egrepen op oude, daardoor Ikope, series uit de jaren ze*ig. Bijkomend voordeel voor Sky Channel is dat zijn kijkers, naar mag worden aan genomen voornamelijk jonge ren, die series toch niet eerder hebben gezien. Publiekstrekkers De publiekstrekkers van Sky Channel zijn echter toch voor al de eigentijdse video-clips. Uit onderzoek, bij onder meer RTL (Luxemburg) en Music Television (VS), is gebleken dat deze programma's vooral bij jongeren hoog scoren. Voor het nog steeds groeiend aantal strip-o-fielen („Wordt Ver volgd" van de AVRO is een heel goed bekeken program ma) is er een dagelijks portie tekenfilms. Het is de bedoe ling, dat sportfans uitgebreid aan hun trekken komen met (voornamelijk in de VS opge nomen) wedstrijden verslagen. De programmering van het jonge station geeft zo aan, dat het vooral jongeren aan zich wil binden. Reclame Dank zij de aansluiting op ne gen Nederlandse kabelnetten is Sky Channel aanmerkelijk aantrekkelijker geworden voor internationaal operende adverteerders. Het station moet het ook vooral van deze mulitnationals hebben, want speciaal op Nederland gerichte reclame wordt door de minis ter van WVC niet toegestaan. En als er eenmaal meer geld in het laatje komt, zal het niet lang meer duren voordat Sky Channel zich recentere series kan gaan veroorloven.. De aansluiting op negen kabelnetten in Nederland was voor de medewerkers van Sky Channel reden voor een feestje. En als Sky Channel eenmaal volwassen is. zal het ongetwij feld een geduchte concurrent zijn geworden voor de Hilvcr- sumse zenders. Uit kijk- en luisteronderzoek van de NOS zal straks waarschijnlijk al blijken dat de nieuwste „aan winst" op de kabel een regel rechte concurrent is voor met name programma's als Toppop (AVRO) en Countdown (Vero nica). Want beide Hilversumse programma's kunnen echt niet aan Music Box van Sky Chan nel tippen. Music Box zal om een aantal redenen beter sco ren, omdat het (a) in tegenstel ling tot Toppop en Countdown de videoclips helemaal uit zendt, (b) cr twee of drie ach terelkaar laat zien en (c) de vi deo-jockey's er niet dwars door heen praten. Een euvel waaraan met name Eric de Zwart van Countdown zich schuldig maakt. Bijkomende voordeel is boven dien, dat er tal van popsterren kunnen langswippen omdat ze toch in de buurt wonen. Dat was zondagavond het geval met bijvoorbeeld de zanger Captain Sensible. Uit de vra gen blijkt dat de Engelse v-jee zijn vak aanmerkelijk beter verstaat dan Erik de Zwart. De kijker/luisteraar wordt bo vendien niet vermoeid met hitlijstnoteringen, zoals bij Ad Donkere wolken Door de frequentie waarmee Music Box wordt uitgezonden, twee maal twee uur per avond, is het station overigens uitermate geschikt om nieuwe groepen te introduceren. De platenmaatschappijen lenen dan ook graag hun video-ban den aan Sky Channel uit. Er hangen echter donkere wol ken boven het commericeel ingestelde (pop)station. Onder leiding van CBS staan de pla tenmaatschappijen namelijk op het punt om geld te gaan vra gen voor het uitzenden van hun video-clips. Ze hopen hiermee.een deel van hun pro- duktiekosten (die steeds vaker in de tonnen lopen) terug te verdienen. Hoewel de video clip in het leven werd geroe pen om op een eenvoudige manier de artiest onder de aandacht van het publiek te brengen, gelooft CBS dat de clip inmiddels ook een heel andere functie heeft gekregen. Zo stelt CBS dat door het ge bruik van de clip zendgemach tigden in staat worden gesteld goedkoop dichtbekeken shows te brengen. Mocht er een regeling over de prijs komen dan zou dat wel eens een heel zware-, zoniet de doodsklap kunnen betekenen voor Sky Channel. Op het ogenblik wordt er bij de platenmaatschappijen druk over een prijsregeling nage dacht en gediscussieerd. In Amerika proberen de platen maatschappijen Music Televi sion (een station dat 24 uur per dag video-clips uitzendt) voor het karretje te spannen. Als dit station eenmaal gaat betalen voor de clips, betekent dit au tomatisch dat alle tv-stations over de brug moeten komen. Het is dan even de vraag of. dat het einde van de video-clip betekent of het einde van de vele programma's, die hun be staan danken aan de clip HANS PIËT Vanaf afgelopen weekend is het zover. De dreigementen (of be loften) van het internationale bedrijfsleven zijn waarheid ge worden: Sky Channel heeft zijn intrede gedaan in het Neder landse kijkgebeuren. Nu nog maar in Den Haag. Voorburg, Delft en Wassenaar maar het moet voor elke handige kabelexploitant een fluitje van een cent zijn, ook op zijn net een schoteltje te monteren, waarmee het Sky Channel-programma kan worden binnengehaald. Of dat programma zelf als een verrijking kan worden ingehaald, valt nog te bezien. Het gaat om een op de grote massa mikkende mix van amusement, spanning en sensatie, waarbij de exploitant hoopt dat er genoeg Nederlanders Engels verstaan, om de filrrïs en series te kunnen volgen zonder ondertitels. Dat laatste is natuurlijk niet nodig bij het bekijken van de video clips (filmpjes met popmuziek), want die spreken min of meer. voor zichzelf. Je mag dan ook verwachten dat het programma van Sky Channel daar in de nabije toekomst nog sterker de na druk op zal leggen, dan nu al het geval is (zo'n twee uur per dag). Het culturele element van de nieuwe aanwinst is te verwaarlo zen, zoals te voorzien was. Of je moet ervan uitgaan dat het reu ze cultureel is, dat je al kijkend misschien wat Engels opsteekt van al die knok-, vecht- en achtervolgingsfilms. Ik ben be nieuwd hoe snel de andere kabelnetten in ons land inhaken op deze nieuwigheid, die zonder veel kosten aan het bestaande pak-, ket kan worden toegevoegd. In het aanbod van Sky Channel zit geen nieuwsrubriek, dat zou het allemaal te ernstig maken voor de adverteerders die er met hun filmpje steeds tussendoor komen. Als ze van plan zijn ooit een soort journaal te gaan maken, allicht dat ze op het idee ko men Joop van Zijl weg te halen bij het NOS Journaal. Die schijnt toch al vatbaar te zijn voor het idee dat het ergens anders- misschien leuker is (getuige zijn uitstapje naar VARA's Achter het Nieuws), dus die moet over te halen zijn. Dan zijn wij van- hem af. Ik heb nooit zo goed begrepen waarom Van Zijl goed in de markt lag. Het zal wel zijn oogopslag zijn, die iets heeft van „ik vertel nu wel dat de wereld in brand staat, maar het valt reuze mee hoor, ik weet bijvoorbeeld een heel aardige anecdote, die; kan ik u alleen niet hier laten horen". Zeker is in elk geval, dat hij het niet moet hebben van zijn stijl* van voorlezen: ik heb nog nooit iemand zo slecht horen voorle zen. Vooral met korte zinnen heeft hij de onhebbelijkheid, aan het eind van de zin met zijn stem omhoog te gaan, inplaats van naar beneden, wat het effect heeft dat het een soort vraagzin wordt, een zin met een open einde, een zin waarachter je nog een zinsdeel verwacht, dat in de meeste gevallen niet komt. Van Zijl leest een punt als een komma, als het ware. En als je daar eenmaal op let. ben je als kijker verloren voor de boodschap die in het voorgelezene schuilt. Dan erger je je alleen maar aan die dekselse Van Zijl, die het alweer doet, en niet aan het nieuws, dat er in elk geval meer toe doet. Voor mij is het altijd weer een opluchting als ik na de gong van het Journaal Noortje van Oostveen, Harmen Siezen of desnoods Fred Emmer zie opduiken. Joop van Zijl via de schotelantenne, dat zou wat wezen. Of hebben ze misschien ook voor hem een of ander directeursbaantje over in het Gooi? Op die manier zijn we ook zo mooi van Wibo afgekomen. Een probleem zou wel zijn dat Van Zijl voor Sky Channel in het Engels zou moeten voorlezen en dat valt niet mee. We zijn niet allemaal zo internationaal begaafd, als dat Luxemburgse meisje Désiré Nosbusch dat het Eurovisie Songfestival presenteerde en I waar Ivo Niehe zo hinderlijk doorheen zat te kletsen. Dat meisje: was een schoolvoorbeeld van Europese integratie, waarbij je al luisterend je talenkennis kon bijspijkeren. Op een aardiger ma nier dan bij het kijken naar slechte knokfilms. RENÉ DE COCQ te parel in de kroon >e ontmoetingen met soldaat immy Clark brengen Sarah an haar stuk. Ze voeren sa- ten lange gesprekken over un verwachtingen van het 'ven en de toekomst. De on- ewone visie van Jimmy lark brengt haar aan het vijf eten omtrent haar eigen ereldbeeld. Hoewel ze zich 11 hem aangetrokken voelt, et ze ook dat ze niet bij el- aar passen. 1.28 uur Nederland 1. 'ijk haar mstreeks de eeuwwisseling terden veel arbeidersmeisjes aaister. In kleine, stoffige feliers maakten ze lange da an voor erg weinig loon. In a film van Jacqueline Bak- ar ,,Drie cent in het uur" is oofdrolspeelster Martha lin- an naai ster. Ze is ontevreden et haar werkomstandighe- an. Maar ze kan met haar •itiek nergens heen, totdat ■je een advertentie ziet staan, aarin de oprichtingsverga- ering van de naaistervak- - ond „Allen Een" wordt aan- _ekondigd. De film van Jac- ueline Bakker, die met sub- 'die van het Directoraat mancipatie werd vervaar- bd, s gebaseerd op be- aand archiefmateriaal. Hij jpeft onder meer een beeld m de oprichtingsvergade- ng van de naaistersbond in -897. De regisseuse vestigt ok nog eens de aandacht '0 de klasseverschillen, die olgens haar nog steeds be- a f aan. 1100 uur Nederland 1. 2 Verk aan de kerk?! 2 a eel jongeren gaan tegen- oordig zelden of nooit naar a kerk. Honderd jaar gele den was dat heel anders, )en ging bijna iedereen. Jan s an Bosch praat met jonge- k 'n in Leeuwarden over de e aag, waarom ze de kerk de ig toegekeerd hebben of ;f aarom ze juist gebleven jn. Besproken zal worden, at ze in de kerk vinden, of listen, wat ze als positief of Is negatief ervaren. Voor de I \uzikale versiering van het II ogramma zorgt fluitiste iJferdien Stenberg, die door 'f orkest van Harry van lof wordt begeleid. L45 uur Nederland 2. Fluitiste Berdien Stenberg is te gast in het EO-programma „Werk aan de kerk!?". Ned. II om 19.45 uur. NEDERLAND 1 NCRV 16.00 James Herriot, tv-serie. De huishoudster, Mrs. Hall is een paar dagen weg. Tristan neemt de honneurs waar. 16.50 Buurtkinderen, kinder serie. Afl. 3: Het speelter rein. De kinderen bedenken allerlei manieren om te voorkomen dat hun voet balveldje moet wijken voor woningbouw (herh.). TELEAC 18.25 Follow me, herh. les 28. 18.40 Follow me, les 29. VARA 18.55 Nils Holgersson, teken filmserie. Afl.: Asa Thor en de reuzen. 19.20 Vijf tegen vijf, spelpro- gramma. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 De parel in de kroon (7), Engelse serie. Sarah's ontmoeting met de Britse soldaat Jimmy Clark brengt haar in verwarring. (Zie toe lichting). 21.20 Achter het nieuws, ac tualiteiten. 22.00 Sonja op dinsdag. 23.00 Kijk haar. Met de film „Drie cent in het uur" van Jacqueline Bakker over de oprichting van de eerste on afhankelijke vrouwenbond in 1897. (Zie toelichting). 23.35 Simon Carmiggelt: Het verhaal „Een rondje" uit „Alle kroegverhalen". NOS 23.50 Journaal. 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Joego- slaven. 18.25 Paspoort voor Italianen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 EO kinderkrant. 19.45 Werk aan de kerk? On kerkelijke en kerkelijke jon geren met elkaar in gesprek te Leeuwarden. (Zie toelich ting). 20.45 Tijdsein, actualiteiten. 21.15 David, een man naar Gods hart, tv-serie. Afl. 10: Ik heb een droom. Henk Binnendijk praat met jonge ren over 2 Samuel 6, 7 en 24. NOS 21.40 Omnibus, kunstkroniek. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Socutera: Nederlands Astma Fonds. 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Die kleinen und die feinen Leute. 19.00 Falcon Crest, tv-serie. 20.00 Tagesschau. 20.15 Alles oder Nichts. In het spel- programma van Max Schautzer krij gen de kandidaten vragen te beant woorden over het leven en het werk van Kurt Tucholsky. Als gasten in de studio werden Gisela Mey en Walter Schmiedinger uitgenodigd, die tek sten van Tucholsky zullen voorlezen. 21.00 Report, actualiteiten. 21.45 Dallas, tv-serie. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Kulturwelt: Flametti. Toneel stuk naar documenten van de Dada- -beweging, gespeeld door de theater groep Schlicksupp. Met o.a.: Robert Brandt, Max Eipp en Petra Fehrmann. In het jaar 1916 zucht Europa onder de verschrikkingen van de Eerste We reldoorlog. De jonge generatie, die de oorlog eerst verwelkomde als een be vrijding uit de verveling, ziet spoedig in. hoe wreed en zinloos hij is. Ze hebben twee mogelijkheden: mee doen of vertrekken. Een groepje jon ge kunstenaars emigreert naar Zu rich. waar ze een cabaret oprichten, dat nieuwe kunstvormen en een nieuw leven moet brengen. 00.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Waldheimat, tv-serie. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Bali, tv-film van Istvan Szabo. Uit onvrede met zichzelf en zijn om geving probeert de 40-jarige regis seur Michael Stern (Winfried Glatze- der) te ontsnappen naar het eiland Bali. Men heeft hem gevraagd daar een film te gaan maken over de Duit se kunstenaar Walter Spies, die in de jaren twintig eveneens het culturele milieu van Europa achter zich liet en daar tot 1942 heeft geleefd. Stern grijpt het aanbod met beide handen aan. Het geheimzinnige en exotische werk van Spies fascineert hem uiter mate en hij probeert naar de motie ven van Spies' werk te zoeken. 21.05 Tierporlrat. Unternehmen Saddleback, documentaire. 21.15 WISO, econ. en soc. rubriek. 21.45 Heute-journal. 22.05 5 nach 10. Deutschland - was ist das? Discussie over de verbeterde contacten tussen Oost- en West- -Duitsland. AanslHeute. DUITSLAND 3 WDF 17.30 Die Videomacher. Afl.: Een vi deo-portret. 18.00 Tv-curau» gezondheidsleer. 18.30 Seeamstreeee. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tageeechau. 20.15 Auslandsreporter. Reportage over gezinsplanning in China. 20.45 Ruckblende. Achzl Stohnl Schnauf! Die alte Ente: 50 Jahre Do nald Duck. 21.00 Formal Eine. De ARD Hitpara de. 21.45 Landesspiegel. Ausgestrahlt und abgebrannt, reportage over kernenergie-centrales. 22.15 Thema dee Monata. Aansl.: Journaal. 18 00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Klein, klein kleutertje (herh.). 18.20 Er was een keer...: De stoom trein (herh.). 18.30 De Smurfen, tekenfilmserie (herh.). 18.55 Europa In vogelvlucht (5). 19.35 Kijk uitl Afl.: Problemen op schoolroutes. 19.40 Lotto-winnaars, mededelingen en programma- overzicht. 19 45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 I.Q., quiz. 20.45 Zal ik es wat vragen, dokter? Over angst bij kinderen. 21.35 Progr. van de SO. 22.25 Toto-winnaars, Journaal en Coda: „Danza Espanola V" van E. Granados. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Webster (19), komische serie. 19.25 Tijdrover: Doe het zelf. Afl.: Aarding slaan. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Vizier, voor video- en smalfil mamateurs. 21.05 In wankel evenwicht, Ameri kaanse speelfilm naar een toneelstuk van Edward Albee uit 1973. Regie: Tony Richardson. Ergens in Connecti cut leeft het echtpaar Agnes (Katheri- ne Hepburn) en Tobias (Paul Scofield) samen met Agnes' zuster Clair (Kate Reid), die alcohollste is en een scher pe tong heeft. Voor het oog is Agnes een krachtige vrouw, die haar onze kere man domineert en Clair wil Tobi as uit zijn ondergeschikte rol losma ken Op zekere avond komen de vrienden Harry (Joseph Cotton) en Edna (Betsy Blair) onverwacht bin nenvallen. Ze zijn ergens bang voor en ze willen blijven logeren. De vol gende dag arriveert ook nog hun ver wende dochter Julia (Lee Remick). die voor de vierde keer van haar man af is. Het wankele evenwicht, waarin het gezin heeft geleefd, wordt door deze gebeurtenissen duidelijk verstoord. RTBF 1 19.05 Ce soir, regionaal programma. 19.24 Lotto en consumententips. 19.30 Journaal en toto-uitslagen. 20.00 Contacts, verkeersinformatie. 20.05 Et la vie continue (13), tv-se rie. 19.00 Let aventures d'arturo. Kin derprogramma. 19.10 La grande chance. Amuse mentsprogramma met Roland Mag- dane, Alain Barrière. Een ontmoeting vanuit Bassecourt in de Jura. 20.40 Wedstrijd, kent u Zwitserland'' 20.45 Temps present. Magazine. Een serie uitzendingen gewijd aan het the ma werk. Deel 2; De wet van de stilte. Over de werkende vrouw in Zwitser- 21.40 Le valais chante et danse. Ontdekking van het folklore van deze prachtige bergstreek in Zwitserland. 16.55 Play school, it's Tuesday. 17.20 The Hunter, tekenfilm. 17.25 Professor Popper's problems, kinderserie. 17.40 Cheggers plays pop. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Think again, kinderserie. 18.40 Journaal. 18.55 Regionale magazines. 19.40 You can't see the woods..., with David Bellamy. 20.05 Blankety blank. Presentatie: Terry Wogan 20.40 Question of sport. 21.10 Dallas, tv-serle. 22.00 Journaal. 22.25 The golden land. 23.15 Come Dancing. 00 00 Night Music: Tina Cross. 00.45 Nieuwsoverzicht. 00.47 Weerbericht. BBC 2 18 10 Tv-cursus. 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti- 18 40 Speak out, kinderprogramma. 19.10 Paddles up. 19.40 Tucker's Luck, kinderserie. 20 05 Smith, popgrogramma. 20.30 Lost river of G. Gill, documen- 21.00 Norman's Timewatch. 22.00 Young ones (1). 22.35 One man and his dog. Sheep dog trial. 23.20 Private lives. 00.00 Newsnight. 00.45 Foxwatch, natuurdocumentai- 01.05-01.30 Tv-cursussen. ITV 17.15 Aubrey. 17.20 How dare you. Jeugdquiz. 17 45 CB-tv 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws 19.00 About Angha 19.35 Crossroads. 20.00 Name that tune. 20.30 Give ua a clue. Quiz onder lei ding van Michael Aspel. 21 00 Hollywood or bust. Quiz. 22.00 The adventures of Sherlock Holmes. 23.00 News at ten. 23 20 Anglia late news. 23.30 The British desk. Documentai- SKY CHANNEL 17.00 Sky Channel music box. Pop muziek. 19.00 Cartoon time. Tekenfilms. 19.05 Wayne and Shuster. Komische serie. 19 30 The new Dick van Dyke show. Komische serie. 19 55 Sky ways. Drama-serie. 20.45 Starkeys and Hutch. Ameri- kaasnse serie 21.35 Thrillmaker sports. Skleen. 22.00 IJshockey. 23.05 Sky Channel music box. Pop- NEDERLAND 1 NOS: 09 00 NOT: Insekten (Tele tekst), afl 1. 09.30 Nieuws voor do ven. 09.35 NOT: Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven. FEDUCO- -TELEAC: 15.00 Themaprogramma: Gehandicapt (herh TROS: 15.30 De dieren van het groene woud, teken filmserie 15.55 Zoo is de dierentuin. Artis - Amsterdam (herh.). 16.30 De blufkwis, spelprogramma. DUITSLAND 1 WDR: 08.50 Einmaleins der Wirt- schaft. 09 05 Blauer Dunst. 09.25 Sesamstrasse. 10.00 Heute. 10.03 WISO. 10.35 Zitronenjette, volksto neelstuk met muziek (herh 12 10 Report. 12.55 Presseschau. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Die Tem- peltanzer von Bhutan, documentaire (herh 16.55 Null ist Spitze, jeugd serie 17 20 Kein Tag wie jeder an dere. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10 00-13 15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.25 (S)Break- dance (herh.). 15.40 Teletekst-over zicht. 15.57 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Löwenzahn, jeugdserie (herh 16.35 Kompass. Lexikon met beeldert en berichten. 17 00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Bret Maverick, westernserie. BRT 1 RTBF 1 12.00 Teleleksl. 14 15-15 50 School- televisie. 15.50 Graffiti, jeugdpro gramma. 17.20 Plein Jeu. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, magazine. 10 00 In formatieve serie. 11.30 Play school. 11.55 Gharbar, voor Aziatische vrou wen. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbe richt landbouw. 13.57 Nieuwsover zicht voor doven. 14.00 Pepple Mill at one. 14.45 Gran. 14.50 Stop go. 15.00 Paarderaces Chester. 16.35 Wings and things. 16.55 Play school, it's Wednesday. 17 20 The Perils of Penelope Pitstop. 17.40 Take two. ITV 7 25 Ontbijt tv. 10.30 Schooltelevi sie. 13.00 Atarah's music: 13.30 Sounds like a story. 13.25 Look who's talking. 14 00 Nieuws. 14.30 Afternoon plus. 15 00 Take the high road. 15.30 Country practice. 16 30 Sons and daughters. 17.00 Atarah's music. 17.15 Aubrey. 17.20 Andy Robson. 17.50 Razzmatazz. SKY CHANNEL HILVERSUM 1 AVRO: 17.52 Per sal- do 17.55 Meded. (NOS). AVRO: 18.06 AVRO's radiojourn. 18.25 Top pers van toen 19.02 Pirn Jacobs' pla- tenscala. 19.45 Hollywood Boulevard. 20.03 Operette-musical. 21.02 Er was maar een getuige, hoorsp. 21.32 Lich te grammofoonmuziek. 22.02 AVRO's sportpanorama eretribune. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VARA: 0.02 Elpee-tuin. 2.02 Groot licht. 5.02 HILVERSUM 2 18.00 Nieuws. PP 18.20 Uitzending van de EVP. Hum. Verb.: 18.30 Het voordeel van de twij fel. TROS: 19.00 TROS Klantenservi ce. 20.00 Nws. 20.03 finale. 21.00 Om het boek. Teleac: 21.30 Innovatie, kreatief ondernemen (2). 22.00 Por Favor, herh. 20. TROS: 22.30 Nws 22.40 Op zoek naar de aarde (11). hoorsp. 23.00 Proeflokaal. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 16.03 De verrukkelijke 15. NOS: 18.04 De avondspits. VARA: 19.02 Hof van Heden. 20.02 Pop krant. 21.02 Moondogs HILVERSUM 4 NCRV: 20 00 Litera- ma-1000: Van papegaai tot prater Feestelijk programma n.a.v. de 1000ste uitzending. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans- Arabisch 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans RADIO RIJNMOND leder uur Rijn mond-nieuws in aansluiting op het ANP- nieuws. 16.30 Middagmagazine met Henk van Hoorn. reg. inform.. weer en verkeer, de culturele agenda en reakties van luisteraars Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws VOO: 7.02 Ook goeiemorgen. 9.03 Muz. terwijl u werkt. 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 De jukebox. 15.03 Nederland muziekland. EO 17.02 EO-onderweg HILVERSUM 2 VARA 7.00 Nws. 7 10 De wekkerradio NOS: 9.05 NOS- -sportiet. 9.24 Waterstanden 9 30 Nws. Teleac: 9 33 Follow Me I (29). VARA: 10.03 Schoolradio 10.23 Hoor haar! (10.30 Nws 11.30 Nws 11.33 Leef-tijd-genoeg. Overh voorl.: 12.16 Franco huis. NOS: 12.26 Meded. v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. VARA. 12.36 Dingen van de dag. 13.00 Nws 13.10 Leef-tijd- genoeg. (13.30 Nws.) 14.00 De Schuurpapier vanuit Dier gaarde Blijdorp. NOS-RVU: 14.33 't Gif en ik. NOS: 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.32 NOS-wereldwijzer. 16.00 Wat een taal. 16.30 Nws. NCRV: 16.32 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en nu. 18.00 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. KRO: 7.02 Het leven begint na zeven, met Peter Koelewijn. 9.04 Formule 3 11.04 Radio „De zwarte Roos". 12 04 Vraag en antwoord 13.04 Seeburg en Wurlitzer. 14.04 And the beat goes on... 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuis van de hits HILVERSUM 4 NCRV 7 00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.05 Platennws. 8.45 Musi- ca Sacra. 9.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuz. uit de Barok. 10.30 Orkestpalet: Academy of St. Martln- in-the-Fields- Werken v. Haydn. Mo zart en Stravinsky. 12.10 Symfonieën en concerten van J.Chr. Bach (12). 12.45 Promenade. 13.00 Nws. 13 05 Kerkconc. AVRO 13.30 Antal Dorati dirigeert 14.30 Liederen van Schu bert. Mahler en Strauss. 15 45 Con cert Waalse Kerk RADIO RIJNMOND leder uur Rijn mond-nieuws in aansluiting op het ANP- nieuws. 7.30 Morgenmagazine met nieuws, reportages, verkeersin formatie en het weer 16 30 Middag magazine mei Henk van Hoorn

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17