Routineklus hockeydames r ^sportuitslagen Protesten tegen olympische vlam Hockeyers Jong Oranje verrassen Pakistani rSPORT CetdoeSoiwaut DINSDAG 8 MEI 1984 PAGINA 15 Sean Kelly na val acht dagen rust PARIJS De Ierse wiel renner Sean Kelly is voor minstens acht dagen uitge schakeld. Bij een val van de trap in zijn huis in het nabij Brussel gelegen Vilvoorde liep de Ier een verstuiking aan zijn enkel op. Door deze blessure start Kelly niet in de Vierdaagse van Duinker ken die vandaag van start is gegaan. De blessure van Kelly houdt in dat hij ook niet van start gaat in Bor deaux - Parijs en in de Tour de l'Oise. OEGSTGEEST De hockey- ploeg van Jong Oranje heeft gisteren op het veld van LMHC in Oegstgeest voor een verrassing gezorgd door het door Europa toerende Pakis tan met 1-0 te verslaan. Een zeer verdiende overwinning overigens, want eigenlijk had de formatie van coach Pierre Visschers het alleen in de eer ste tien minuten van het soms te harde düel het moeilijk. „Dat kwam omdat de jongens aanvankelijk toch wel opke ken tegen Pakistan. Na zo'n tien minuten was dat afgelo pen en vanaf die tijd hebben ze de wedstrijd gedicteerd", al dus Visschers. Inderdaad kreeg Jong Oranje na die openingsfase steeds meer grip op het vaak te indi viduele spel van de Pakistani. Veel kansen leverde dat ech ter niet op. De gevaarlijkste si tuaties voor het doel van Sha- hid Ali Khan kwamen voort uit Nederlandse strafcorners. Het trio Reinking-Van Ede- -Van der Meulen strandde echter driemaal op de attend reagerende Ali Khan. Kort na rust Jong Oranje was inmiddels op de counter gaan spelen moest de Paki staanse goalie echter toch bui gen. Uit de tweede strafcorner sloeg Kossen de bal hard op doelman Ali Khan en was .Reinking ter plaatste om de rebound in te tikken. De toch al fanatiek spelende Paki staanse ploeg zette na deze treffer alles op alles om de schande van een nederlaag te gen Jong Oranje te voorko men, maar zocht het opnieuw te vaak in individuele acties. Daarom en omdat de uitste kende spelende doelman Zijp driemaal goed op strafscorners reageerde, werd de verrassing een feit. MVV wil Krol en Jeliazkov DEN HAAG Het naar de eredivisie gepromoveerde MVV heeft gisteren contact opgenomen met Ruud Krol (AC Napoli) en Jeliazkov (reserve Feyenoord). Beide spelers staan niet on welwillend tegenover een transfer naar de Maastrichter club, die er financieel weer goed voor staat en ook de Belg Eric Ge- rets al heeft gestrikt. Krols vertrouwen is mede gebaseerd op de aanwezigheid van Rinus Michels als technisch directeur in Maastricht. Bij monde van voorlichter Wim Jesse ontkende de KNVB vanochtend dat Michels al met de voetbalbond een prin cipe-akkoord zou hebben bereikt om daar als technisch manager te beginnen. Van Gaal Louis van Gaal heeft besloten nog twee jaar bij Sparta te blijven. De profvoetballer, van wie werd verwacht dat hij naar Volen- dam zou gaan. heeft vooral voor zijn vertrouwde werkgever ge kozen. omdat hij straks in de trainers-staf zal worden opgeno men. Hij wordt bovendien in de gelegenheid gesteld de cursus oefenmeester profvoetbal te volgen. FBO wil salarispost eerste divisie lager UTRECHT De betaald-voetbalclubs zullen bij de onder handelingen met de spelersvakbond opnieuw proberen de salarisuitgaven in de eerste divisie omlaag te brengen. De werkgeversclub FBO stuurt zijn onderhandelingsdelegatie voor het CAO-gesprek met de VVCS (werknemers) deze maand op pad met de opdracht te praten over een salaris van rond één derde van het minimumloon in plaats van de tot nu toe ruim vijftig procent. In de bestaande overeenkomst staat voor spelers een mini male honorering van 55,5 procent van het minimumloon. De FBO wil de vrijheid hebben voor de voorgeschreven vijftien contractspelers terug te gaan tot 35 procent van dat bedrag. Een dergelijke gedachte is al eerder geopperd door eerste-divisieclub Eindhoven en verworpen. Sindsdien echter is de financiële situatie in de eerste divisie verslech terd. LILLE In het Neder landse kamp heerste giste ren de gedachte, dat het Europees kampioenschap dameshockey met de wedstrijd tegen Schotland serieus zou beginnen. Ge tuige de simpele winst van 3-1 in het onder de ;emeente Lille vallende filleneuve d'Ascq èn het feit dat de formatie van :oach Gijs van Heumen door de zege reeds is ver zekerd van een plaats in de halve finale is zelfs de joulewedstrijd tegen de ïovjet-Unie morgen van ninder belang geworden. Eigenlijk staat dus vrijdag net de kruisfinales pas iet grote werk te wach- en. Toch lijkt Van Heumen zelf weinig behoefte meer te heb ben aan allerlei experimenten. Stond er onlangs in West-Ber- lijn constant een andere for matie tussen de lijnen, voor de wedstrijd tegen de Schotse da mes gaf de Brabantse coach dezelfde speelsters het ver trouwen als in de krachtme ting met België. Alleen doel- vrouwe Alette Pos moest plaats maken voor Det de Beus, die nu eenmaal de eerste keus is. Deze zal waarschijnlijk tijdens het verdere verloop van het door een dunne top gekenmerkte toernooi tussen de palen blijven. Van Heumen was overigens niet bijster tevreden na afloop van de bepaald niet vette winst. „In de eerste helft", sprak de coach met de handen diep in de zakken van de re genjas gestoken, „speelden wij bij vlagen goed. Na de rust was het zeer matig, ontbrak de agressie, was er blijkbaar min der interesse om verder te sco ren". Entourage Het moet gezegd, dat de entou rage rond de Europese titel strijd ook niet uitnodigt tot grote daden. De wind staat dwars over het veld - alleen een flauw zonnetje geeft aan dat de winter voltooid verle den tijd is - en louter de tegen standers zijn bereid op de klei ne tribune plaats te nemen. Van enige plaatselijke belang stelling is geen sprake. Verder zorgt de organisatie wel heel erg goed voor zichzelf. Een half open glazen kooi be schermt de jury en tijdwaarne- mers van de FIH tegen de gure weersomstandigheden, de bank van de wisselspelers staat er maar vergeten bij. Een en ander heeft ook zijn voor delen, want doordat Van Heu men zijn ploeg graag op een vochtige grasmat laat spelen, mocht hij van de materiaal man voor aanvang van de wedstrijd naar hartelust met een forse tuinslang de kunst- stofmat van water voorzien. „Wij hebben de eerste dagen geprotesteerd tegen de droge grasmat, ik heb nu zelf maar het initiatief genomen. En ik fungeer toch niet slecht als tuinman", grapte de bonds coach. Erg nat Slechts op een erg vochtige grasmat bleek Oranje tot aar dige akties in staat. Op het middenveld draaide Sandra le Po'ole zeer redelijk en lijkt El- semieke Hillen voorgoed op de reservebank te hebben gespij kerd. Sophie von Weiier op links en Laurien Willemse aan de andere zijde toonden zich bovendien felle vleugelspeel- Marjoleln Eysvogel haalt uit In het duel tegen Schotland. Lisette Sevens kijkt toe. sters. Beide flankspitsen kre gen ook een beloning voor hun goede spel, want Willemse van het Wassenaarse HGC mocht de score openen en Von Weiier bracht de ruststand knap op 3-0. Tussendoor had Le Poole ook nog van zich doen spreken door na goed werk van Marieke van Doorn doelvrouwe Jinty Stewart, die samen met Moira McLeod en Joan Doby ook in het team van Groot-Brittannië speelt, te passeren. In het tweede bedrijf wensten de Oranje-dames zch niet meer overdadig in te spannen. Veel balverlies leid de er toe dat sommigen op de solotoer verder gingen. Von Weiier werd om die reden in gewisseld voor Martine Ohr. Omdat de winst niet meer in gevaar kon komen - ook niet na de tegentreffer van Marsali Young - was het laatste kwar tier nauwelijks nog van be lang. De Russische dames ze gevierden gisteren met 11-0 over Oostenrijk. DENNIS MULKENS Opstelling Nederlands team: Det De Beus; Fieke Boekhorst, Carina Ben- ninga. Margriet Zegers en Irene Hen driks; Marike van Doorn. Sandra le Poole, Lisette Sevens; Laurien Wil lemse, Marjolien Eysvogel, Sophie von Weiier (Marlies Ohr). Hans Heijdeman naar Leiden LEIDEN Hans Heijdeman speelt komend seizoen bij El- mex Leiden. De van Haaks bergen afkomstige schutter is aangetrokken als opvolger van Ron Richel, die het in Leiden voor gezien houdt. Met het vastleggen van Heijdeman (en ook de jeugdige Henk Jan Pi ket van BV Leiderdorp) heeft Harrewijn zijn basketbalselec- tie goeddeels rond. Eerder al werd Tom Lockhart ter ver vanging van Don Cox overge nomen van Den Helder. HOCKEY EK hockey dames in Lille Groep A: Nederland-Schotland 3-1 (3-0), Sovjet-Unie-Oostenrijk 11-0 (7- 0). Groep B: Belgie-ltalie 1-1 (1-1) Stand poule A: 1. Sovjet-Unie 4 4 0 0 8 34- 0. 2. Ne derland 44008 17- 1, 3. Schotland 4 2 0 2 4 5- 7. 4. Oostenri|k 4 10 3 2 3- 18. 5. Belgie 4 0 1 3 1 1- 14. 6. Italië 4 0 1 3 1 3-23. ZEILEN Eindklassement wedstrijden 470 klas- 1. Borovski/Svensson (Odl) 3 pnt. 2. Stavenuiter/Alkemade (Ned) 6 pnt, 3. Sundak/Zalai (Hon) 13 pnt. 7. Van Gent/Van Bladel (Ned) 18.7 pnt. 13. Duetz/Bos (Ned) 31.7 pnt. Wereldkampioenschap FD-klasse in La Rochelle Eerste race: 1. Bouet/Gandolphe (Fra), 2. Mclaughlin/Millen (Can), 3. Batzill/Wende (Wdl), 4. Turner/RI- chardson (Eng), 5. Sela/Amer (Isr), 6. Celon/Celon (Isr), 7. Koning/Schelling (Ned). VOETBAL Engelse league Arsenal-West Ham United 3-3, Aston Villa-Everton 0-2, Liverpool-Coventry City 5-0, Luton Town-Stoke City 0-1, Manchester United-Ipswich Town 1-2, Norwich City-Birmingham City 1-1, Nottingham Forest-Watford 5-1, Queen's Park Rangers-West Brom- wich A. 1-1, Southampton-Tottenham Hotspur 5-0, Sunderland-Notts Coun ty 0-0. Wolverhampton Wanderers- Leicester City 1-0. Stand Liverpool 40-78. Leicester City 41-51, Manch. United 40-73. Luton Town 41- 51. Queens Park R 41-73. Norwich City 40-50. Southampton 39-70, Ips wich Town 40-50, Nottingham For. 40-68, Sunderland 41-49, Arsenal 41- 63, West Bromwich A 40-48, West Ham United 40-60, Coventry City 41- 47, Tottenham 41-60, Birmingham 41-47, Aston Villa 41-60, Stoke City 41 47, Everton, 40-55, Notts County 40-40, Watford 41-54, Wolverhamp ton W 41-29. Wolverhampton Wanderers gedegra- Bulgarije Lokomotlv-ZSKA Sofia 2-0, Belasltsa- Botev 2-0. Chernomorets-Levski Spartak 1-1, Sliven-CSKA 1-1, Shou- men-Eter 3-1, Cherno More-Lokomo- tiv Plovdiv 3-1, Haskovo-Trakia 4-3, Slavia-Beroe 2-2. Stand; 1. Levski Spartak 23-36, 2. CSKA 23-35, 3. Botev 23-25. Hongarije Vasas-MTK 1-0, Szeged-Volan 3-0, Csepel-Nyiregyhaza 0-3, Szombathe- ly-Zalaegerszeg 2-1, Baia Mare-Jiul Petrosanl 4-1, Beodapest-Vasas 1-0, Ferencvaros-Pecs 1-0, Rabo Eto-Uj- pest Dosza 2-1, Rabo Eto-Ujpest Dosza 2-1. Videoton-Honved 3-2. Ta ta banya-Diosgyoer 2-1. Stand; 1. Honved 25-37, 2. UJpest 25- 32. 3. Raba Eto 25-31. Denemarken Broenshoej-Koege 2-2, Broendby- Ikast 2-0, Hernlng-Hvldovre 2-2, Her- foelge-Lyngby 2-1, Naestved-AGF Aarhus 0-0, KB Kopenhagen-Esbjerg 1-0, B 1909-OB Odense 1-1, Vejle- Frem 9-2. Stand: 1. Broendby 6-11, 2. AGF 6- 11. 3. Fred 6-11. Het begin van de reis van de olympische vlam naar Los Angeles is gepaard gegaan met protesten van bewoners van Olympia. Gisteren werd in het dorp waar in de oudheid sportlieden hun Spelen hielden de vlam ontstoken. Vijfhonderd dorpelingen keerden zich in woord en geschrift tegen het commerciële plan, dat de organisatie van de Spelen met het vuurtje voor heeft. Ie dereen die drieduizend dollar (negenduizend gulden) over heeft, kan een kilometer met de vlam gaan lopen. De eerste lopers, kleinkinderen van de olympische kampioenen Jim Thorpe (1912) en Jesse Owens (1936), behoeven geen geld op tafel te leg gen. Kataharina Didaskalou, een Griekse studente aan de Universi teit van New York. deed de vlam ontbranden. De toorts werd vervolgens aangeboden aan een lid van de Amerikaanse delega tie. Op enige honderden meters in het dorpscentrum verspreid de burgemeester Spvros (foto) pamfletten, waarin de ceremonie een „miserabel hoofdstuk in de geschiedenis van de Olympische Spelen" werd genoemd. Op het moment dat de Amerikanen in een hefschroefvliegtuig met de toorts richting Athene vertrok ken, riep Spyros tegen „gemarchandeer" met de Spelen te zijn. De socialistische regering van Griekenland heeft de campagne van Spyros de laatste weken moreel ondersteund. Tot op het laatst was onzeker of een regeringsvertegenwoordiger bij de ce remonie present zou zijn. Uiteindelijk werd de minister van Al gemene Zaken, Apostolos Lazaris, afgevaardigd. Kansen Ju/Singel stijgen LEIDEN De kans dat de kampioen van de Leidse zaal voetbal hoofdklasse Ju/Singel volgend jaar op interregionaal niveau uitkomt, stijgt. In de promotiecompetitie won De Maas met 8-2 van Boumij en verloeg Cosy Corner De Bom bers met 13-7. Daardoor gaan De Maas en de Leidse ploeg nu aan de leiding met vier punten uit twee wedstrijden. Cosy Corner kent evenveel winst punten, maar heeft een wed strijd meer gespeeld. Het Leidse VWL, dat dit jaar de titel in de interregionale klasse op een haar na miste, gaat komend seizoen onder de naam De Zwarte Wolf de com petitie in. Coach Frans Stouten tekende gistermiddag een ze venjarig contract met de nieu we geldschieter. •s voor Tipi Duindigt WASSENAAR Twee rennen en negen draverijen staan er morgen middag op het programma van de Wassenaarse baan Duindigt. De eer ste start is om 14.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden DUBLINPRIJS: Wilco Ponderosa, Yan van de Lente en Ydelheid For- LONDENPRIJS. Yna Wielinga, Wal nut Liesbos en Val de Pomme. EDINBURGHPRIJS Wellino Terrai- se, Ymond Boekelte en Yarell Fortu- LÉICESTERPRIJS: Brodi Palace, Tango en Bold Selection. BRUSSELPRIJS. Wervelwind. Yves Hazelaar en Wio van de Lente. MADRIDPRIJS Waystar Mendel. Wilma Avon en Volanda. LIVORNOPRIJS: Moonbat, Here I Come en Madammeke. ROMEPRIJS: Tabasco du Bois. Syl via de Leur en Un Deux Trots. BERNPRIJS: Tantieme. Vino Bui- tenlust en Uresco Double. BONNPRIJS: Ulaan, Ros Performer en Unri Zuidvelde. PARIJSPRIJS Woraz Fez. Utopia D en Whisful Oostwijck. „Voetballen doe ik niet meer, ik stop helemaal. Het ama teurvoetbal, sorry, dat kan ik niet opbrengen. Ik zou het liefst wat leuke wedstrijdjes met oud-voetballers spelen, zoals Ruud Geels nu weke lijks doet. Ik zal natuurlijk nog vaak naar Haarlem gaan kijken, mijn club toch. Of er moet nog een betaalde club zijn die me dolgraag wil heb ben... Ach nee, waar praat ik over. Het is voorbij en het is een leuke tijd geweest. Al leen dat schijnwereldje, dat de voetballerij is, daar heb ik altijd moeite mee gehad. De vreemde arbeidsverhoudin gen, het gebrek aan in spraak... Als ik daar iets aan vrienden buiten de voetballe rij over vertelde, dan zaten ze je heel vreemd aan te kij ken. Dat schijnwereldje zal ik niet missen". (Voetballer Piet Huyg van Haarlem in Voetbal Inter national) „Na Los Angeles, waar nu al iedereen kreunt en steunt vanwege de enorme afstan den. waar geen openbare transportmiddelen zijn, waar men helicopters moet inzet ten om het allemaal goed te laten verlopen, waar door dat alles een veiligheidsprobleem ontstaat dat onoverzienbaar is, zal compactheid het tref woord zijn. Wij hebben een contrastaanbieding". (Burgemeester Ed van Thijn van Amsterdam in het Parool) „Soberheid, maar dan niet in de zin van goedkoop. Meer ontdaan van overbodige luxe. Sober is misschien ook niet een juiste term. Wij streven naar puür Hollandse Spelen, waarin het karakter van ons land wordt weerspiegeld. Ik vind dat juist het culturele element terug moet komen. Ballet, toneel, muziek, etcete ra moeten vanaf het begin een geïntegreerd onderdeel van de Spelen zijn. Een ten toonstelling van Nederlandse kunst past daar heel goed in, maar die mag dan niet bij Rembrandt ophouden". (Anneke le Coultre-Foest, vice-voorzitster NOC, in De Telegraaf) „Het is eigenlijk begonnen toen we met Feyenoord in Londen waren voor de UEFA-Cupwedstrijd tegen Tottenham. In het hotel raakte ik in gesprek met een zwarte vrouw die daar werk te als schoonmaakster. Ze kwam uit Zuid-Afrika en vond het heerlijk om weer iemand te treffen die Neder lands sprak. Ik heb een hele tijd met haar zitten praten over de situatie in haar land. Ze vertelde mij dingen waar van ik zei: dat zou ik niet pikken. Sindsdien ben ik me voor de problematiek gaan interesseren. Ik was bij de opening van een tentoonstel ling van de Anne Frank Stichting en een bijeenkomst Ruud Gulllt ...mening ongewijzigd... van het Zuid-Afrika Kommi- tee. Ik vond gewoon dat ik dat moest doen. Nu heb ik onder die activiteiten een streep gezet. Maar mijn me ning blijft ongewijzigd. Ik ben tegen contacten met Zuidafrikaanse sportlieden. Zelfs als het zwarten zijn. Zo veel zwarte atleten zullen ze trouwens niet uitzenden. (Voetballer Ruud Gullit van Feyenoord in NRC/Handelsblad) „Ik steek er mijn hand voor in het vuur, dat het gros van de amateur-topsporters een minimum-bestaan heeft, er is nauwelijks iemand die echt winst maakt of slapend rijk wordt. Een paar lopers kun nen zichzelf bedruipen, maar die komen hier dan ook niet leuren om geld. Ik vind hulpverlening gerechtvaar digd, omdat topsporters een beetje publiek bezit worden, topsporters worden opgejut om een bepaald niveau te ha len. Iedereen vindt successen leuk, of dat nu als entertain ment is of economisch. Gee- sink zit voor Nederlandse be drijven in Japan, Stephan van de Berg wordt voortdu rend voor promotiewerk ge vraagd. Maar vergis je niet, het zijn vaak flutbedragen, die ze ervoor krijgen". (Directeur Johan van der Haar van de NSF in de Volkskrant) „Cruijff heeft het elftal ge motiveerd en iedereen geniet van hem. Maar voor mij is Rinus Israel altijd de grootste geweest. Hij kon als het ware in zijn eentje de „nul" vast houden en hij kon in een moeilijke periode scoren. Hij kon alles. Het is belangrijk voor Feyenoord, dat Johan Cruijff vandaag komt vertel len wat hij volgend seizoen doet. Stopt-ie, dan zou ik in de rij gaan staan voor Louis van Gaal. Hij is de enige ver vanger voor Cruijff. Die zou Feyenoord moeten nemen met die jonge renpaarden als Henk Duut". (Ex-directeur Guus Brox van Feyenoord in de Haag- sche Courant) „Vier dagen voor de finale van het EK werd ik door een journalist van de NCRV Sportshow gebeld met de me dedeling dat er een bericht Bert van der Helm ...valstrik.... was dat ik tot bondscoach was benoemd. Een valstrik bleek achteraf, want zo'n be richt was er doodeenvoudig niet. Voor zulke praktijken heb ik geen goed woord over. Ik had natuurlijk best kun nen ontkennen, maar dan had men mij achteraf voor leugenaar uitgemaakt en daar had ik geen zin in. Nau welijks een kwartier na de uitzending sijpelde vanuit Moskou het bericht door dat de benoeming bij de spelers verkeerd was gevallen. Zo kunnen de spelers nooit met een gereageerd hebben, want op dat moment lagen ze al in bed". (Nieuwe bondscoach tafel tennis Bert van der Helm in Het Parool). Nijpels wil strenge aanpak voetbalvandalen ROTTERDAM De VVD vindt het hoog tijd dat streng wordt opgetreden tegen voet- balvandalisten. Leider Ed Nij pels stelde gisteren tijdens een partijbijeenkomst in Rotter dam een aantal maatregelen voor om gewelddadigheden van voetbalsupporters voor en na wedstrijden te beteugelen. Nijpels haakte daarbij in op de uitbundige vernielingen door Feyenoord-supporters afgelo pen zondag aan een treinstel na afloop van de wedstrijd Willem II-Feyenoord. Ge raamde schade ongeveer 150.000 gulden. De VVD-fractieleider noemde het optreden van de Rotter damse supporters „meer dan een schande, dat op hol gesla gen supporters met een orgie aan geweld voor kapitalen aan spoorwegmaterieel vernielen". Hij stelt voor dat in het ver volg bij dergelijke gelegenhe den snelrecht wordt toegepast om de zaak de kop in te kun nen drukken. Nijpels wil ver der dat de-Nederlandse spoor wegen niet langer zoveel sup porters in één trein vervoeren en dat er strengere straffen worden opgelegd, eventueel in de vorm van alternatieve straffen. De NS vindt dat voetbalsup porters net als andere reizigers recht hebben op behoorlijk vervoer. Als er vernielingen worden aangericht, zoals zon dag, is dit geen reden voortaan oud materieel, dat nog popu lairder is bij vandalen dan nieuw materiaal, te gebruiken. Bovendien zijn er zakelijke ar gumenten om nieuwe sprin ters te gebruiken voor het ver voer van supporters. Deze trei nen zijn bij uitstek geschikt voor het vervoer van grote aantallen mensen in korte tijd, zodat ook de begeleiding die altijd in voetbaltreinen aanwe zig is tot minder treinen kan worden beperkt. Een onder zoek moet uitmaken hoe de schade kan worden verhaald op de gevluchte supporters. Bedroevend basketbal van Nederlands team ALPHEN AAN DEN RIJN Afgaande op de partij die het nationaal basketbalteam gister avond tegen de University of Michigan speelde, kan de ploeg het vizier maar vast beter op de Olympische Spelen in '88 richten. In de Al- phense Rijnstreekhal speelde Oranje misschien wel de slechtste wedstrijd uit zijn hele geschie denis. De ploeg mocht nog blij zijn dat de goed- spelende Amerikanen het publiek (1800) nog enig waar voor het geld wenste te geven en dat de afstraffing daarom beperkt bleef tot 83-107. „Wat de jongens vandaag hebben laten zien. is ronduit schandalig", sprak een boze bondscoach Vladimir Heger na afloop. „Na die slechte partij van afgelopen zondag in Rotterdam dacht ik nog; „zoiets kan een keer gebeuren", maar nu ben ik echt van streek". Met reden, want Oran je presteerde werkelijk bedroevend (22 maal balverlies) en was eigenlijk reeds na een kwar tier basketbal een geslagen ploeg. Vijf minuten voor het einde van de eerste helft was er een 19-37 achterstand en op dat moment besloot Heger tot het inwisselen van de verrassende starters Hagens en Wiel. Plaat en Cremer moesten puin ruimen, maar zorgden in plaats daarvan voor nog meer brokken. De rust kwam bij 31-51 en toen was de wedstrijd al lang geen wedstrijd meer. Het verschil liep zelfs op tot dertig punten en meer (43-73, 71-102). Het ein de kwam bij 83-107. De enige Nederlands die een voldoende haalden, waren Ronald Schilp en Cock van de Lagemaat. Leidenaar Emill Ha gens kreeg gisteravond opnieuw last van een blessure aan een vinger en lijkt de trip naar het pré-Olympisch toernooi in Frankrijk, waar Ne derland zich moet zien te plaatsen voor Los Angeles, wel te kunnen vergeten Topscorers Nederland: Van de Lagemaat 21, Schilp 16. Topscorers Michigan: Rockymore en Rellford 22. Tarpley 21.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15