Kostbaar puntverlies Zuiderkwartier Bowlingteam Lions gedegradeerd HAN KULKER VERRASSEND SNEL Franse suprematie in Vuelta Dames HVS en MMO doen stap terug Weer Prost SPORTTRIBUIME Erik de Bruin nadert wereldtop succes LEIDSE COURANT MAANDAG 7 MEI 1984 PAGINA Tweede plaats Grasshoppers DEN HELDER Het meisjesteam van Grass hoppers is tweede geworden bij het Nederlands kampioenschap basketbal. De Katwijkse ploeg kon in de slotwedstrijd van het in Den Helder en Emmen afgewerkte toernooi geen partij bie den aan Noordkop. dat met overmacht ongesla gen landskampioen werd: 88-52. Grasshoppers kwam vooral ervaring en kracht tekort tegen het team uit Den Helder, dat met enkele eredi visiespeelsters aantrad. Eerder won Grasshop pers van Celeritas'65 (67-46) en van Nashua (71- 65). Van Jolly Jumpers werd in de verlenging verloren: 80-81. De eindstand van het kampi oenschap is derhalve Noordkop 4-8, Grasshop pers 4-4, Celeritas 4-4, Jolly Jumpers 4-4, Nas hua 4-0. Bij de jongens legde Aalsmeer ondanks een 76-80 nederlaag in de finale tegen Kador- /Rowic op grond van een beter doelsaldo beslag op de landstitel. AMSTELVEEN/GRONIN GEN De bowlers van Oost- dam Travelers hebben het eerste seizoen in de eerste klasse van de Nationale Lea gue waardig afgesloten. Tij dens de laatste speeldag klom het Noordwijkerhoutse vijftal onder aanvoering van Fred Peeters dankzij een dagtotaal van 9 punten (het maximaal haalbare) van de zevende naar de vierde plaats. Het Leidse Lions is tweedeklasser af. In Amstelveen was het uitgerekend de andere Leidse vertegenwoordiger, het Hans Menken Team, die via een 3- 0 zege de degradatie van Lions definitief maakte. In Groningen sloot het in de eerste klasse debuterende Oostdam Tra velers het bowlingjaar fraai af. Startend vanuit een zevende posi tie werden achtereenvolgens De Kegel (Amstelveen), Intergrafipak (Amstelveen) en Capri (Amster dam) met 3-0 ingepakt. Het resul taat was, dat de ploeg eindigde op een respectabele vierde eindstek. Flight uit Rijswijk werd hier kam pioen. Lions (tweede klasse) start te in Amstelveen met een achter stand van vijf punten op Spots uit Heemskerk. In de eerste partij te gen Groenhoven uit Gouda werd één punt gepakt, terwijl Spots niets won. De tweede ontmoeting was die tegen Hans Menken, dat uitstekend op dreef was. De 3-0 uitslag van deze ontmoeting maak te aan alle illusies van de formatie van Sieg de Leeuw een eind. Ook het laatste duel met Belle Amie (Scheveningen) ging met 2-1 ver loren. Het Hans Menken Team wenste zich nog te manifesteren tijdens de laatste speeldag. Eerst werd kandidaat-kampioen BIOS uit Scheveningen duidelijk terug gewezen. Met games van 955 en 952 lieten de Leidenaars lijstaan voerder BIOS geen enkele kans. BIOS zou in een direct gevecht Leo van Hal uit Schiedam ver slaan en alsnog de titel grijpen. In de tweede partij trok Menken de goede lijn door, hetgeen fataal werd voor Lions (3-0). Ook Groen hoven (Gouda) werd met 2-1 ver slagen. De vierde eindpositie was het resultaat, terwijl de Menken- spelers de hoogste pinfall (alle om gegooide pins) in hun klasse be haalden. LISSE Erik de Bruin (Sparta) nadert met rasse schreden de wereldtop bij het discuswerpen en ko gelstoten. Zaterdag deed de 21-jarige atleet uit Har- dinxveld-Giessendam bij nationale wedstrijden op de kunststofbaan in Lisse weer een forse stap in de goede richting met twee Nederlandse records. LEIDEN Fides Pacta heeft op de twaalfde speeldag als enige promo- tieklasser een overwin ning behaald. Het won van OVVO (8-4), zodat de kansen op de titel weer wat stegen. Zuiderkwar tier kwam niet verder dan een remise tegen Roden burg (8-8), terwijl De Da naïden en Pernix de pun ten met elkaar deelden (9- 9). In klasse 2B werd Ons Eiland na vijftien jaar weer eens kampioen, maar zij moet waarschijn lijk nog een extra wed strijd spelen tegen De Bermen, om uit te maken wie er gaat promoveren. Nog twee overwinningen scheiden Fides Pacta van het kampioenschap, nadat zij met 8-4 de meerdere bleef van OVVO. De Bos-brigade kwam in gewijzigde opstelling moei zaam op gang, maar was door Robin Sommeling (2), Ronald van der Velden (2) en Dick Onderwater bij rust wel op 5-1 gekomen. Hierna liep het aan vallend minder voorspoedig, zodat het verschil niet meer vergroot kon worden. In de tweede helft waren nog Jeanet Smit, Nico Pikaar en Dick On derwater eenmaal trefzeker. Bij Zuiderkwartier heeft Wim Niessing een éénjarig contract als trainer-coach gete kend. Of hij volgend seizoen bij een promotieklasser werk zaam is, valt nog te bezien, nu de blauw-gelen gelijk speelden tegen Rodenburg (8-8). De Lei- denaren stonden na 2-3 voort durend op voorsprong, maar werden vijf minuten voor tijd net nog door de Friezen ach terhaald. Dit kostbare punt verlies konden goals van Kitty van der Mark (2), Carla Akse, Ineke de Hertog, Edith Hille- brands, Dick Derksen, Rens Henzen en Charles Stijger niet voorkomen. Louter de eer stond er op het spel in de derby tussen De Da naïden en Pernix. maar dat inspireerde beide clubs tot een spannend duel. Het twaalftal van Van Huis kreeg vrijuit spelend, minder kansen maar werkte die wél uitstekend af. Hierdoor bleef zij lange tijd het scoreverloop bepalen, al werd haar voorsprong nooit groter dan twee doelpunten. De oranjekragen legden zich niet bij deze ontwikkeling neer, maar leken door een ge brekkige afwerking op 9-8 te stranden. Amper dertig secon den voor tijd herstelde Kees Hortensius echter toch het evenwicht: 9-9. Voor De Da naïden leverden Erik Krom hout (4), Cees Christiaanse (2). Nelleke de Bruin, Frans Brand en Hennie Devilee de negen goals. Naast Hortensius, die tweemaal scoorde, waren Car la Kuipers (2), Janneke Mul der (2), Geerten Breedveld, Eelco Koolhaas en Peter Kui pers de bejubelde schutters voor de tegenpartij. Steunend op sterk aanvallend en dito voorverdedigen kon TOP concurrent De Overkan- ters steeds in de tang houden. De Sassenheimers beslisten de strijd in het vierde kwartier, daar zij van 8-6 (rust) tot 11-7 uitliepen. Sjoerd van der Klauw (3), Gerco Langelaan (3), Stella van der Zaag (2), Gert Jan Natzeil (2), José van der Berg, Peter Tiggelman en Anne van der Zaag tekenden voor de 13-10 eindstand. Rond het uur besliste Ons Eiland het treffen tegen Kwiek, dat tot 3-3 goed tegen stand bood. Toen sloeg Rob Hasselbach twee bressen in de Sandra Slingerland aan de bal namens De Danaïden. Pernixspeelster Jenny van der Laken schermt af. Rotterdammer mand (5-3), waarna de volgelingen van Gé van der Water ontspannend naar het kampioensfeest kon den toeleven: 8-3. De overige treffers werden verdeeld on der Barry van Duin, Madeion Martens Olga Soudan. Yvonne van der Steen, Huib Hassel- zaam aan, maar dichtte na 4-2 ploeg van Frans de Haas (vol- bach en Wim Nijenhuis. Ook Fiks werkte aan deze huldiging mee door Oranje Wit een punt afhandig te ma ken. Het eerste aanvalsvak van de Oegstgeestenaren viel vijfenzeventig minuten moei- nog wel het gat. Het werd via gend seizoen uitsluitend bezig Theo Vreeken (2), Gerrie met technische zaken bij Fides Klijn en Diederick van Veen Pacta) bekroonde aldus een in- derhalve 4-4. haalrace, die direct na rust (6- Net in de laatste minuut be- 2) werd ingezet. Rien van machtigde Velocitas één punt Poelgeest (3), Marjolein Zaag- van staartclub NIO: 10-10 De man (2), Jeroen van Driel (2), Aad van Poelgeest (2) en Mar- tioe de Water zorgden ervoor, dat hun ploeg definitief twee deklasser blijft. Bij rust stond Tempo nog met 1-5 achter tegen KOAG, maar een donderspeech van coach Roedoe miste z'n uitwerking niet. Er werd nu beter verde digd, maar belangrijker was dat de ene treffer van Joke Boot opvolgers kreeg van Jac queline Woortman, Bob Berg- shoeff, Aad Haagsman, Ernst van Hooidonk Tom de Vries en Rob Zwaan. Het gevolg van deze verbetering was een knappe 7-6 overwinning. Opnieuw wist De Algemene haar wedstrijd na rust te win nen, ditmaal bij Oranje Nas sau. De Leidenaren werkten de 5-4 tussenstand vlot weg (5- 7), maar forceerden eerst in de vijfentachtigste minuut de be slissing, toen Enrico Mud zijn tweede goal maakte: 8-9. Ook Ruud en Wim van Vliet scoor den tweemaal, terwijl Martin Filippo tot een hattrick reikte. Met 4-3 leed Crescendo een onnodige nederlaag tegen Quick, want zij bezat aldoor een veldoverwicht. Het door slaggevend gemis was echter de schotvaardigheid, die enkel vóór rust door Gabriëlle Kok, Henk Alberts en John Huigs- loot uitdrukking kreeg. Na rust wist de thuisclub nog tweemaal de mand te vinden, een prestatie die goed was voor gelukkige winst. Ook Fluks kwam niet verder dan drie doelpunten in één speelhelft. De Noordwijkers konden door Franciska Im- thorn, Jacqueline Schoneveld en Aad van Drongelen nog ge lijke tred houden met VIOS (rust 3-3), maar zij werden na dien geheel weggeschoten, waarmee de vierde nederlaag op rij een feit werd met 8-3. MICHEL VAN GENT Geslaagde atletiekstrijd om Ter Specke bokaal LEIDEN De wedstrij den om de Ter Specke bo kaal, als omlijsting van de Nederlandse titelstrijd lange baannummers, re sulteerden zaterdag in een compleet „atletiekfeest". Met twee goede kampi oenschappen, een drietal Nederlandse records en een mandvol uitstekende prestaties van regionale atleten verveelden de aanwezige toeschouwers zich geen moment en kan de Spartaan trots gaan werken aan een jaarlijks vervolg van dit evene ment. Tijdens de kampioenschappen over 10.000 meter voor heren en 5.000 meter voor dames kregen de Leidse atleten klap pen. Theo van der Veer voelde al snel de benen tegenwerken en stopte, Patrick Aris uit Zoe- terwoude overkwam hetzelfde terwijl student Huub Pragt de race wel uitliep maar niet te vreden was met zijn 31.25.14 minuten. Bij de dames alleen Karin van den Berg, omdat Joke van Gerven op het laat ste moment een uitnodiging uit Oslo accepterde. De jonge Bataven loopster had veel meer verwacht dan haar tijd van 18.17.63 minuten. Voor haar telt echter alleen de ma rathon van Amsterdam zater dag. In een van de eerste nummers liet Erik de Bruin mede door twee enorme brullen een nieuw record discuswerpen noteren: 63.14 meter. Terecht verdiende hij daarvoor (en voor zijn kogelrecord van 19.72 meter) de Ter Specke bo kaal bij de heren. Bij de dames ging die naar de Deborah Du- nant die ook een record stootte (15.50 meter), zij het bij de ju nioren. Goede prestaties die bijna alle regionale atleten inspireerden. Marian van der Niet (B) scoor de bijna'een clubrecord op de 100 meter horden met 14.64 se conden en lijkt op weg naar een weergaloos seizoen. Wal- ther Botman (H) bereikte een tweede plaats op de 110 meter horden met een goede 15.84 se conden. Yvonne van Dorp scoorde in de sprint tweekamp veelbelovende tijden. Na een knappe 12.25 seconden op de 100 meter volgde een mogelijk nog mooiere 24.40 seconden op de 200 meter. De Hollandher en op de sprint waren wat minder tevreden. Frans Blom ging daarin voorop, ondanks 11.62 seconden op de 100 me ter. Hans Baljet revancheerde zich op de 200 meter (22.85 se conden) voor zijn 11.64 op de 100 meter. Erik Ulrich deed met 22.91 seconden nauwelijks onder. Peter van Noort is dui delijk nog niet in vorm, maar won wel het kogelslingeren met 57.82 meter. Een nieuw record zat er niet in omdat „mijn top pas in augustus komt en het kan natuurlijk niet ie dere dag bal zijn." Bal was het wel na afloop van de 800 meter dames, de 1500 meter heren en de 400 meter horden. Cathy van Loon (H) en Edith Radder (B) verbeter den beiden hun records tot 2.14.87 en 2.17.42 minuten. Na twee ronden in de 1500 meter race uitstekend trekwerk van Martien Heemskerk (S) nam Ed van Gemeren (A) de race over met Han Kulker op een vijftal meters. Pas in de aller laatste meters kon de Bataaf Van Gemeren voorbij waar door voor beide verrassende tijden werden genoteerd: 3.47.32 minuten voor Kulker en 3.47.98 minuten voor Van Gemeren. Achter hen verbe terden Kees van Klink (3.57.30) en Paul Straathof (4.04.60) zich, terwijl Paul Grimbergen daar maar 0,1 se conde tekort voor kwam. (3.56.79 minuten). Op de 400 meter horden zorgde Menno Swier voor een sensatie door in een uitzonderlijke 53.58 se conden de winst te pakken. Daar waren ook John van der Zwet (S) en Gert Velthuizen (B) niet tegen bestand, zij vochten hun eigen duel uit en weer won de Leidenaar. Voor beiden werden beste prestaties ooit genoteerd van 56.95 en 57.33 seconden. AAV'36 organiseerde de Goudse individuele kampioen schappen en uiteraard wonnen vele eigen leden een titel. Door de slechte staat van de baan werd op de loop- en springnummers weinig opzien barends genoteerd. De beste prestaties kwamen op naam van de werpers, waarvan Jos Bosman drie titels pakte en een nieuw clubrecord discus. Zijn serie: discus 40.62 meter, speer 58.10 meter en kogel 12.86 meter. Paul Boere had na zijn goede 58.96 meter speer in Lisse meer verwacht dan de 56.70 meter van zondag. Ook Rene Zorge was hem nu met 57.82 nog voor. GERT VELTHUIZEN MADRID Eric Cari- toux, tweedejaars prof in de ploeg van Sean Kelly, heeft de Franse overheer sing in de Ronde van Spanje voortgezet. Na Ber nard Hinault vorig jaar werd Caritoux gisteren op de Castellana, in het har tje van Madrid, als win naar van de 39e editie ge huldigd. Na 3344 kilometer, verdeeld over twintig dagen, was zijn voorsprong kleiner dan ooit. Alberto Fernandez, de harts tochtelijk toegeschreeuwde Spaanse favoriet, kwam op de eindstreep exact zes seconden tekort. Derde werd de West duitser Raimund Dietzen op 1.33. De Belg Noel de Jonckheere won in een massaspurt zijn derde dagzege. De Spanjaard Suarez Cueva won zaterdag het eerste deel van de acht tiende en voorlaatste etappe. Het tweede deel, een indivi duele tijdrit over 33 kilometer, werd gewonnen door de Span jaard Julian Gorospe. De Australiër Phil Anderson heeft zijn tweede klassieke overwinning in een week be haald. Net als dinsdag in de Grote Prijs van Frankfort kwam Anderson gisteren in het kampioenschap van Zu rich alleen over de streep. Ne gen seconden na de Australiër werd Hubert Seiz (Zwi) twee de. Pierino Gavazzi (Ita) won de sprint van het peloton, dat veertien seconden achterstand had, voor Bernard Hinault. Bij zijn debuut als profrenner is Teun van Vliet (Maasland) zesde geworden in Betekom (Belgie). De Belg Dirk Heir- weg won de 100 kilometer. Mare Madiot heeft zaterdag een criterium in Chantelou- p-les-Vignes gewonnen. De Nederlandse amateur Peter Hofland hield zich redelijk staande. Hij werd zevende op 45 seconden. Jan Spijker uit Kampen heeft zaterdag voor de tweede op eenvolgende keer de Ronde van Overijsel, een A-klassie- ker voor amateurs, op zijn naam gebracht. LEIDEN - Droeve berich ten van het „Leidse" re gionale handbalfront. De dames van HVS en MMO verloren hun beider wed strijden tegen Athene (10- 5) en WIK (2-10) en dat betekende twee degrada ties. De heren van Merca- sol Saturnus moesten in Schiedam met lede ogen toezien hoe UVG het kampioenschap behaalde. In een faire partij dolven zij met 13-6 het onderspit. MMO was in de thuiswedstrijd op veel punten gewaagd aan WIK maar struikelde uitein delijk op het benutten van de kansen. De uitstekende Vlaar- dingse goalie stopte twee straf- worpen en een paar onmoge lijke ballen waardoor de qua spelbeeld gelijk opgaande wedstrijd toch een 1-4 rust stand Direct na rust besliste WIK met enkele snel uitge speelde aanvallen de wedstrijd (1-7). Na deze tussensprint was het bepalen van de 2-10 eind stand slechts een formaliteit. Hoogmade degradeert en kan gaan werken aan een nieuwe formatie waarmee de strijd in de tweede divisie aangegaan moet worden. Uit die divisie degradeerden de reserves van HVS. Ook de wedstrijd tegen Athene kon niet in winst wor den omgezet. De Stompwijkse ploeg, die door een tournooi van de selektie maar met acht kon aantreden, had veel moei te met de lange opbouwspeel- sters van de Haagse formatie. Tegen de zes doeltreffende af standschoten stelde HVS slechts vijf tegentreffers. Nog vier maal maakte de verdedi ging een fatale fout waardoor de ploeg met 10-5 verloor. Vier basisspelers en vier inval lers waren in naam van Satur nus kansloos bij en tegen UVG. Op hoek en cirkel wa ren de ploegen gelijkwaardig, maar in de opbouw schoten de roodwitten duidelijk tekort. Voor de Schiedammers stond er een kampioenschap op het spel en zij pakten de zaken op resolute wijze aan. Binnen korte tijd stonden de groenwit- ten via snel combinatiespel op een voorsprong en bij rust wa ren de Leidenaren al kansloos, 8-2. Na rust ontspon zich nog een gelijkopgaande faire wed strijd. De jonge Andre van Leeuwen nam totaal vijf doel punten voor zijn rekening maar UVG haalde met 13-6 een verdiend kampioenschap binnen. In de eerste afdelingsklasse speelden Olympia tegen Plantenhoek Foreholte en Mercasol Saturnus tegen EHC. De strijd tussen Wasse naar en Voorhout werd in het voordeel van de laatste beslist. Foreholte kan na het beëindi gen van de zaalcompetitie weer basisspeelsters opstellen en dat resulteerde in subliem cirkelspel waar Olympia geen antwoord op had. De hoekwis- sels die dat team op het veld legde waren niet succesvol ge noeg. Na een 3-7 ruststand ze gevierde Foreholte terecht met 5-9. Leidschendam ging in Leiden roemloos ten onder. EHC miste' drie strafworpen en zag ook op andere wijze geen kans om het doel achter Paula van Hulst te doorboren. Daartegenover stelde Saturnus goed cirkelwerk en vloeiende combinaties: 6-0. De heren van HVV behouden in de eerste afdelingsklasse alle kansen op promotie. Te gen Kwiek Sport zijn de Voor schotenaren ondanks gemiste opgelegde kansen en een 3-1 ruststand niet echt in gevaar geweest. In het harde duel (veel twee minutenstraffen) bleef het gat van twee punten tussen beide ploegen in stand. Via een 5-1 verdediging werd de gevaarlijke opbouw van Kwiek sport afgestopt en bleef de winst met 10-6 in Voor schoten. Alleen Wings kan het kampioensfeest nog verstoren. Ook de dames van HVV kun nen zondag via winst op DIOS het kampioenschap naar zich toetrekken. Zij wonnen met 1- 7 van DIOS 2. Overige uitslagen. Dames: Rijnsoever - DIOS 2 3-5, West- landia - Fairplay 1-11; Heren: MSV - Quintus 2 12-18, West- landia 2 - MMO 9-18, Rijnsoe ver - CWP 10-15, OASE - Sa turnus 2 8-10, HVV 2 - Fore holte 8-11, Hermes 2 - Olym pia 10-18, DIOS 3 - Fairplay 16-13. AD VAN FESSEM De Bruin was vooral blij n zijn prestaties bij het disc werpen: 63,14 meter. „D; gaat het de goede kant o was zijn commentaar. „Met 19,72 meter met de kogel b ik niet tevreden". De Bri wierp vier keer verder dan 59,44 meter, waarmee hij vei tien dagen geleden in Utrei Cees Koch van de recordl schrapte: 63,14; 59,82; 60,66 60,28 meter. Het kogelrect scherpte De Bruin voor de de keer aan, sedert hij op juni 1982 in Athene nation recordhouder werd met 17 meter. In zijn laatste pogi kwam hij tot 19,72 meter, centimeter meer dan zijn vo ge record. Elly van Hulst behaalde op 5000 meter haar vierde nat nale titel van dit jaar. N 15.50,11 bleef zij minder d twee seconden verwijderd v het record van Carla Beu kens. Klaas Lok, die 29 mir ten en 20,31 seconden over 10 kilometer deed, had zi halverwege de wedstrijd ontdaan van zijn grootste cc currenten Tonnie Dirks en telhouder Joost Borm, die ruime afstand tweede en der werden. Europees marathonkampio Gerard Nijboer won zaterc in Dwingelo een nation loop over 20 kilometer in uur, 1 minuut en 23 secondi De Belg Karei Lismont rea seerde gisteren in een ma thon in Miinchen een tijd v 2 uur, 12 minuten en 51 sec< den. Cor Lambregts eindig bij een wegwedstrijd over kilometer in Oslo in 28 mir ten en 51,4 seconden als den Sabine Paetz heeft gisteren Potsdam het wereldrecord venkamp verbeterd. Bij eerste Oostduitse kwalificat wedstrijd voor de Olympisc Spelen overtrof de atlete Leipzig de recordverrichti van haar landgenote Ramo Neubert van vorig jaar met punten. Paetz kwam tot e totaal van 6867 punten. Disk walifika tie Lammers SAN MARIO Na de eer vier Grand Prix-races 1984 heeft de Franse autocc reur Alain Prost een score vijftig procent. Prost won Formule 1-race om de Gr< Prijzen van Brazilië en gis ren was hij in San Marino beste. Die successen, plus z tweede plaats in Zuid-Afri' hebben Prost een straatlen) voorsprong gegeven in strijd om de wereldtitel. Z naaste concurrent, de Brit I rek Warwick, heeft na e kwart van de races al derti punten achterstand. Net als Alboreto, één we eerder in Zolder, leidde kleine Fransman van start finish. Zijn pitstop, voor ni< we banden, duurde 11,34 conden, maar gaf de acht volgers niet de gelegenhi Prost te passeren. O ver verb ting van zijn motor en „spin" drukte het tempo Prost even, maar in de sl ronde was slechts zijn vroe{ re Renault-teamgenoot, Re Arnoux, nog niet op één meer ronden achterstand zet. Regerend wereldkampio Nelson Piquet viel voor vierde keer dit seizoen uit. de achterhoede was Arno onweerstaanbaar opgeru passeerde Warwick en keerde even later op de tw de plaats, toen Piquet elf r< den voor het eind met een 1 potte turbo uitviel. Warwi de opvolger van Prost bij nault, probeerde zijn dei plaats te consolideren, m< moest in de slotfase de Italia De Angelis nog voorlaten, genvallers, vooral in tech sche zin, waren er in lm voor de eerder dit seizoen succesvolle Lauda en Alborc Michael Bleekemolen h< gisteren in de derde race de strijd om de Europa Renault 5-turbo profijt getr ken van de diskwalificatie t zijn teamgenoot Jan Lammi Bij de wagen van race-w naar Lammers, de Europ kampioen, ontdekte de teen sche commissie van het circ van Imola een onreglemenl tandwiel in de versnellin bak. De Zandvoortse autoc reur werd uit de uitslag schrapt en krijgt een schors voor één wedstrijd (Dijon, mei). Bleekemolen, tweede de wedstrijd, schoof door n de eerste plaats: zijn grool succes van de laatste twee js

Leidse Courant | 1984 | | pagina 20