RCL en Quick Boys in evenwicht Lot Oegstgeest bijna bezegeld Riny Oosterlee schiet ARC naar kampioenschap Alecto handhaaft zich Ter Leede klopt JAC SPORTTRIBUNE Lebbink en Stevens slagen voor examen LMHC komt tekort tegen Bloemendaal FC Lisse uit problemen LLIOSECöükAI.'I MAANDAG 7 ME11984 PAGINA 19 REIDEN Ter Leede, dat theoretisch nog altijd kans maakte te degrade ren, weet zich na zaterdag in veilige haven. JAC werd op eigen veld met 0- J verslagen. Het inmid dels kampioen zijnde SIZO versloeg Reiger Boys met 3-2. Overigens [verden Hennie Kamp- horst en Jan Keizers za- JDIDERDORP Het reffen tussen RCL en Juick Boys kreeg zater- lag op het zonnige sport- >ark De Bloemerd een Voor beide partijen onge- venste, maar verdiende i pitslag: 2-2. RCL kon er geen vrede mee hebben jmdat de Leiderdorpers t ot vlak voor het einde ran de gezapige pot de lei- ling in handen hadden jehouden. Quick Boys, lat de gelijkmaker zeker erecht kreeg toegescho- IJ5IDEN Bij de heren I landhaafde het hockeyteam gvan Alecto zich in de tweede 1 ilasse. Noordwijk miste het tampioenschap van de derde I classe. Bij de dames miste 1 jMHC het kampioenschap I ^an de eerste klasse, maar pro- 1 noveerde Noordwijk wel naar ®öie eerste klasse. Roomburg ag zijn degradatie uit de weede klasse definitief wor- len. ïoomburg al zeker van de gradatie speelde zijn laatste '"partij in de eerste klasse bij eIAlliance. Na een gelijkopgaan- ®"de strijd verloor de Leidse n ploeg door een doelpunt vlak e ivoor tijd met 1-0. Alecto jtnoest op bezoek bij Rijswijk terdag gehuldigd voor hun resp. 575e en 550e wedstrijd in het 'keur korps' van de Hillegom- mers. JAC - ter Leede 0-1 (0-0) Ter Leede beheerste de wed strijd volledig. Pieter van der Plas schoot in het eerste deel tegen de paal, terwijl Jan van Harskamp eveneens dichtbij de eerste goal was. Hagenaar ven, had aan het gelijk spel niet genoeg om echt in de race te blijven voor de laatste periodetitel. De uitslag was evenwel een juiste afspiegeling van de verhoudingen. Een for tuinlijk RCL, dat aan een enkele kans genoeg had om te scoren en een hard werkend en via Arnold Boers zeer gevaarlijk Quick Boys, dat doelman Peter van der Heyden maar niet kon passeren. Dat was zeker waar voor de strijden voor lijfsbehoud, bij verlies zou Rijswijk zich hand haven, bij een gelijkspel of winst zouden de Leiderdorpers tweedeklasser blijven. In een zeer harde wedstrijd nam Rijs wijk indirect uit een strafcor- ner een 1-0 voorsprong. De kracht van Alecto was dat het rustig bleef hockeyen en lang- Siem Godijn loste een schot naar het andere doel, maar het meeste werk was toch voor JAC-keeper Sjoerd van der Vaart. Het overwicht werd na de thee doorgezet. Het duurde tot de 79e minuut, voordat de roodgelen loon naar werken kregen. Jan van Harskamp zette voor, zodat Rob Entho ven kon intikken: 0-1. JAC zette nog een slotoffensief in. Slechts Marien den Haan loste openingsminuten toen Boers al na vijf minuten spelen uit de spelersmêlee loskwam en het leder schijnbaar achter de Lei- derdorpse doelman werkte. Arbiter Van der Veen oordeel de anders en keurde de Kat- wijkse treffer af omdat de bal de doellijn niet gepasseerd zou hebben. Quick Boys liet zich echter niet ontmoedigen. Boers zag een kopbal door Sie- ra op de lijn gestopt worden. RCL deed weinig terug, alleen Kammenga (net naast) was ge vaarlijk. Quick Boys kreeg een kwartier voor tijd toch loon ALPHEN AAN DE RIJN Eindelijk was het dan zover. In de negentigste minuut van het treffen met Katwijk scoorde in valler Riny Oosterlee de winnende treffer en bracht ARC daarmee het felbegeerde en vooral langverwachte kampioen schap van de derde klasse A. Katwijk, dat geen be- zaam het initiatief nam. Hal verwege de tweede helft werd dat beloond en Maarten Cop- pes schoot de gelijkmaker bin nen. De rest van de speeltijd hield de Leiderdorpse verdedi ging met Hans Hartgers aan het hoofd de boel makkelijk gesloten, waarmee Alecto vol gend jaar weer tweede klasse kan spelen. Noordwijk had echter een noemenswaardig schot. SIZO - Reiger Boys 3-2 (2-0) Na de huldigingen van Kamp horst en Keizers was het in de vierde minuut Stephen Schot man, die voor het eerste doel punt zorgde. Vier minuten la ter maakte Peter Bol er zelfs 2-0 van. Een uitval van Reiger Boys stelde Klaassen in de ge legenheid er 2-1 van te maken. Na precies een uur spelen was het weer Peter Bol, die de marge vergrootte naar 3-1. Een lob van wederom Klaas sen over doelman Henk Nieu- wenhuis bepaalde de eind stand op 3-2. SIZO behield dus de ongeslagen status op eigen terrein. naar werken. Leen van der Plas passte op rechts naar Martin van der Plas, die met een korte voorzet de goed in gelopen Cees van Rooyen op maat bediende. Van der Hey den had het nakijken: 0-1. Wakker geschud door de ach terstand kwam er wat meer lijn in de aanvallen van RCL, dat op slag van rust gelijk kwam dankzij een treffer van Pierre van Gemerden, die in .blessuretijd de bal naast Theo Guyt werkte In de tweede helft ging de warmte een woordje meespreken. Beide teams verplaatsten zich in een langen meer verdedigde, speelde vrijuit een uitste kende wedstrijd en had de vroege 1-0 voorsprong (Nico Oosterlee) al snel met een tegentreffer (Wim Guyt 2) beant woord. Moeizaam kwam ARC af en toe voor het doel van Jaap van Duy- venbode, maar wist geen doel te treffen. Pas na de nog kleine kansen op het kam pioenschap, maar dan moest er minimaal van Uitgeest gewon nen worden. Het tegen degra datie strijdende Uitgeest hield de Noordwijkers echter op 1-1 Pas vijf minuten voor tijd scoorde Ralf Wisbrun de ge lijkmaker. Hisalis kreeg het laatste weekeinde nog een MECHELEN Gert-Jan Lebbink en Ron Stevens zijn geslaagd voor het eer ste gedeelte van hun olympische examen. De Nederlandse K-2 behaalde zaterdag op hun favoriete nummer, de 1000 meter, van de sterk bezette kano regatta van Mechelen een finaleplaats. Het Nederlands Olympisch Comité heeft bepaald dat een kanovaarder, die wil worden lager tempo over het speelveld en de treffer die Ben Heems kerk na zeven minuten liet aantekenen typeerde het spel- beeld Een goed gegeven voor zet van Dick van der Bijl werd door Heemskerk met een zacht tikje akelig traag het doel ingekeken, terwijl Guyt met ongelovige ogen zonder een hand uit te steken de bal voorbij liet rollen: 2-1. Het fortuin lachte de Leider dorpers toe, maar de kans om Quick Boys definitief op ach terstand te zetten werd door Ruis. die een hoge bal van Heemkerk voor het doel van wissels (Wilco van Leeu wen voor Joop Lankhaar en Riny Oosterlee voor Frits van Dijk) was er echt sprake van stoot kracht. In de slotfase knalde Riny Oosterlee op aangeven van zijn broer Nico raak, zodat nu wel het koude buffet kon worden aangesneden. De immer nuchtere, maar toch zichtbaar opgeluchte trainer dubbel te spelen. Zaterdag werd er nipt met 1-0 in de laatste minuut van de kam pioen Alkmaar verloren. Gis teren werd Terriers met 4-2 verslagen. Al in de eerste helft zorgde Hendrik Jan Kaptein voor een 3-0 voorsprong, die hij zelf tot 4-0 uitbreidde. Na wat wisselingen kwam Ter riers nog terug tot 4-2. uitgezonden naar de olympi sche regatta op het Meer van Casitas, in Mechelen en begin juni in het Hongaarse Szeged een finaleplaats in de olympi sche selectiewedstrijden moet behalen. De opvallendste Ne derlandse verrichting kwam overigens niet op naam van Annemarie Derckx. De Lim burgse verraste met een vijfde plaats in de finale dames Kl 500 meter en voldeed daarmee ruimschoots aan de eerste eis van het NOC. De technische leiding van de kanobond heeft een stille hoop Guyt ternauwernood miste, om zeep geholpen. Een verras te Kammenga liet even later de door Van Gemerden voor het lege doel neergelegde bal liggen, waardoor Quick Boys middels Jonker in de slotmi nuten ruimte kreeg om wat te rug te doen. De laatste stro halm werd gegrepen in de veertigste minuut, toen Jonker de matig georganiseerde ver dediging van de Leiderdorpers op het verkeerde been zette: 2- 2. De Katwijkers kregen daar na nog een unieke kans om de strijd alsnog in hun voordeel te beslissen, maar het schot van andermaal Jonker gleed Jan Kroese typeerde zijn ge voelens duidelijk:„Dit is pas echt bevrijdingsdag. Na die nederlaag van vorige week bij Maasdijk wist je, dat het moei lijk zou worden. En dat is wel gebleken. Daarom ben ik des te blijer voor die jongens." Be scheidenheid is de man op het lijf geschreven: „Ik heb er zelf zo weinig mee te maken; ik blijf erbij, dat de jongens in het veld het moeten doen." Over de kansen in de tweede klasse stelt Kroese zich minder bescheiden op.,.We gaan spe len voor de titel. Ik kijk altijd alleen maar boven." ARC startte zaterdag voorzich tig. Zelfs de toeschouwers le ken in de ban van de vertwij feling, want aanmoedigingen waren er zeker niet massaal en af en toe zelfs helemaal niet. Toch kon Nico Oosterlee al vroeg enige malen vooruit gestuurd worden. Hij dwong doelman Jaap van Duyvenbo- de direct tot een redding. Even later werkte hij de bal juist naast het doel van de Katwij ken In de 16e minuut had de oudste Oosterlee meer succes. Ardi Oosterlee dook onder de bal door na een corner van Jan-Willem Bogers, waardoor Nico Oosterlee de bal in volle dig vrije positie ontving en in alle rust het leer over de lijn kon schieten: 1-0. Tien minu ten daarna echter werd de vreugde weer danig geredu ceerd. Uit een vrije trap van Peter van der Boon belandde de bal bij aanvoerder Wim Guyt 1, die doorkopte naar zijn naamgenoot. De vrijstaan de Guyt 2 kopte in de kleine hoek de stand op 1-1. Vlak voor de pauze keerde ARC- goalie Cor Prook een schot LMHC dames moest van Spi rit winnen en het doelsaldo- voorsprong van twee op Victo ria behouden. Uiterst teleur stellend verloor Leiden echter met 2-1. Hoewel de Leidse ploeg veel sterker was dan de tegenstandster kwam het voor de pauze niet tot scoren, zelfs vanaf de strafbalstip kregen de dames de bal niet langs de voortreffelijke Spirit goalie. Vlak na de rust viel de beken de uitval, 0-1. Leiden drukte nu nog zwaarder en kwam langszij. Gemma van Schaik scoorde nu wel vanaf zeven meter. Nog 20 minuten druk ken leverde nog een stroom van kansen op, maar het doel punt viel aan de andere kant en LMHC ging ten onder met dat het Olympisch Comité niet alleen star naar finaleplaatsen zal kijken. Als dat het geval mocht zijn, behoort ook de jeugdige Rick Daman tot de mogelijke olympiërs. Hij miste de eindstrijd van de Kl 1000 meter net, maar werd winnaar van de B-finale. Voor de ove rige leden van de Nederlandse ploeg wordt olympische uit zending zeer problematisch. Jan-Dirk Nijkamp werd in de B-finale Kl 1000 meter vierde; Jan Baaijens in de B-eindstrijd op de 500 meter vijfde. net naast het doel. Het bleef daardoor bij de terechte pun- tendeling. HANS JACOBS Scoreverloop: 33 Van Rooyen 0-1. 46 Van Gemerden 1-1, 52 Heemskerk 2- 1. 65 Jonker 2-2. RCL. Van der Heijden. Siera. Ruis, Braat. Boendemaker. Brandt. Heems kerk. Van der Bijl. Kammenga (Bras- ker). Van Gemerden. Schalkers. Quick Boys: Guyt. Eysberg. Rienks, Jonker. Haasnoot (Thu Pan), Boers, Van Rooyen. Van Duyn. Leen van der Plas. Mart van der Plas (Hogewo- ning). Varkevisser. van Guyt 1 en deed Van Duy- venbode hetzelfde aan de an dere zijde, toen Frits van Dijk inkopte. Na de pauze ging het steeds moeizamer. Bogers en Nico Oosterlee hadden nog wel mogelijkheden, maar vooral in aanvallend opzicht dreigde de overtuiging weer weg te ebben. Joop Lankhaar werd vervangen door Wilco van Leeuwen. De jeugdinter- national, die volgend seizoen voor FC Den Haag uitkomt, was zo teleurgesteld over de wissel, dat hij een kwartier voor tijd al huiswaarts trok. Frits van Dijk ruimde het veld voor Riny Oosterlee. Deze wis sels brachten meer aanvals- kracht in de ploeg en de Al- phenaren leken er weer in te gaan geloven. In de 90e mi nuut onderschepte Bogers de bal op het middenveld en lan ceerde Nico Oosterlee op rechts. De ex-Floreantspeler drong uitstekend door tot de achterlijn en trok scherp voor. In het centrum verkeerde broer Riny precies op de goede plaats en knalde het leer met de linkervoet hard onder de lat. De stoom was van de ketel. Het werd nog bijna 3-1 uit een goeddeels identieke situatie, alleen was nu de achterhoede op de lijn alert. De titel was op dat moment echter al binnen. TJEERD SCHEFFER Score verloop: 16 Nico Oosterlee 1-0, 26 Wim Guyt 2 1-1, 90 Riny Ooster lee 2-1. ARC- Prook. Van Es. Van Dijk (Riny Oosterlee). Lankhaar (Van Leeu wen). De Vries. Rob Koolstra, Lam- mers. Jelle Koolstra. Bogers. Ardy Oosterlee. Nico Oosterlee Katwijk: Van Duyvenbode. Nijgh. Van der Bent. Van der Plas, Vlie land. Van Dijk, Van der Boon. Wim Guyt 2, Schaap, Van Duyvenvoorde (Van Beelen), Wim Guyt 1 2-1. Victoria liet dit buiten kansje niet liggen en versloeg Forescate met 3-1 en streek het kampioenschap van de eerste klasse op. Een klasse waarin Noordwijk volgend jaar ook verschijnt, zij haalden hun laatse punt door bij Groen Geel met 1-1 gelijk te spelen. In een rommelige westrijd scoorde Josette beuk het zo be langrijke doelpunt voor Noordwijk. Roomburg degra deerde na een 3-1 nederlaag tegen Myra naar de derde klasse. Topscorer Arienne Rietveld redde vlak voor tijd de eer. Alecto remiseerde te gen Rijswijk, 1-1. Iris Zwollo zorgde vanaf de rand cirkel voor de Leiderdorpse treffer. BLOEMENDAAL De hockeyers van Leiden zijn er gisteren niet in ge slaagd de zesde positie op de ranglijst vast te hou den. De toekomstige werkgever van Leidens huidige coach Roelant Oltmans, Bloemendaal, wist na een harde en soms aggressieve wedstrijd met een 2-0 eindstand, de Leidse debutant voorbij te streven. Het was zeker geen hoogstaan de wedstrijd aan het Bloemen- daalse Kopje. De hard wer kende Oltmans-brigade kon niet op tegen het professionele geweld van de thuisploeg. Mede doordat de beide arbiters Lonnee en Nefkens bestraffin gen achterwege hielden, werd de wedstrijd harder en harder. De eerste vijftien minuten wist- de Leidse ploeg op het mooie natuurgrasveld (het enige niet- kunstgrasveld in de hoofdklas se) een overwicht op te bou wen. Een korte hoekslag werd door Martijn de Kempenaer tot strafbal verwerkt. Boele van Hensbroek zag de moge lijkheid op een snelle voor sprong op de doelpaal belan den. Het herstel van de Bloe mendalers leverde een reeks van strafcorners op. Uit een daarvan ontstond een doel punt. Hendrik-Jan Kooyman schoof de goed gestopte bal naar links, waar de bal via de stick van De Kempenaer bij Ronald-Jan Heyn terecht kwam. Zijn push liet doelman Henstra kansloos: 1-0. Na rust een grimmiger beeld. Eiken hout zag zijn wraakactie op Theodoor Doyer enigzins kin derachtig bestraft met een vijf minuten wachttijd. Goede mo gelijkheden waren er voor de Leidse spitsen. De Kempenaer wist een niet te missen kans toch te missem terwijl een, mooi schot van Martin Bennis door ex-Leiden doelman Jaap Bonjer goed werd verwerkt. Bloemendaal bleef met zijn te genstoten gevaarlijk. Aan alle Leidse illusie werd een einde gemaakt, toen een aanval door Henstra niet voldoende werd. verwerkt en Kooyman vrij kon inschieten. De voor Bloe mendaal bevrijdende 2-0 was hiermee een feit. Onder ogen van de waarschijnlijk aan staande trainer/coach Mol Baarssen kon Leiden zijn werklust niet bekronen. Op merkelijk was de 'nieuwe' slag die aan Leiden zijde werd ge ïntroduceerd. De z.g.n. Wok kei (soort tennisslag hoog door de lucht) vond in de ogen van scheidsrechter Nefkens echter geen genade. LEIDEN Het is FC Lis- se gelukt zich te handha ven in de tweede klasse B. Dankzij een klinkende 0-4 zege bij en tegen Lyra en de gelijke spelen van De Zwervers (1-1 tegen 's- Gravenzandse SV) en Zwaluwen Vlaardingen (1-1 deling met Xerxes) is de club uit Lisse veilig. Jan van Slooten en Frans van der Laan waren de uitblinkers in het duel met Lyra, dat zeker niet slecht speelde. Lisse schoot echter precies op de voor de thuisclub ver keerde momenten raak. De openingsfase was voor Lyra. Enkele verdedigings foutjes en hoekschoppen zorg den voor werk voor de inval ler-doelman Bart de Bruyn. Nadat de storm voor de bol- lenstrekers was geluwd werd het tijd voor initiatieven aan de andere zijde. En niet zonder resultaat. Peter Slobbe loste het schot, dat door de Lierse doelman verkeerd werd ver werkt. Arie Schalk was ter plekke om in te tikken: 0-1. Nico Vermeer had de gelijk maker kunnen laten noteren, maar schoot luttele minuten later naast het lege doel. Di rect na de pauze kopte Slobbe na een assist van Jan van Slooten in: 0-2. Nauwelijks tien minuten daarna bediende Van Slooten Peter Schalk, die met een uitstekende omhaal zelfs voor de derde Lisser tref fer zorgde. Lyra zette alles op alles om in ieder £eval de eer te redden. Rene Griffioen rondde echter de een-twee combinatie met Van Slooten af, zodat het scorebord een fraaie 0-4 eindstand te zien gaf. jEIDEN De titelkansen voor Zevenhoven zijn na de 1-0 remise bij Jodan Boys toch vergroot. De nummer wee, HBSS, werd door Berkel op eigen veld met 1-3 erslagen. Met één punt voorsprong dient Zevenhoven tomende zaterdag alleen nog het in degradatiegevaar verkerende Zwammerdam van zich af te schudden. Valken'68 speelde met 1-1 gelijk tegen Koudekerk en itelde daarmee haar plaats in de vierde klasse voor het 'olgende seizoen weer zeker. Oegstgeest kan dat niet leggen. De roodgelen zijn na de 3-1 nederlaag bij Ha- :erswoudse Boys behoorlijk in het slop geraakt. Con- 'urrent Zwammerdam won met 2-1 van Rohda'79 en staat nu twee punten voor, terwijl Jodan Boys door de remise tegen Zevenhoven één punt verschilt met het inderaan staande Oegstgeest. (odan Boys - Zevenhoven 0-0 ilechts het eerste kwartier was voor de thuisclub. Met name de ils spits fungerende laatste man van de thuisclub, Kees Vermeu- en, zorgde enkele malen voor gevaar. Sluitstuk Alex Stolwijk edde hier voor Zevenhoven de wedstrijd. Cock Helder schoot roor de pauze een keer gevaarlijk voorlangs. Na de hervatting tnalde Helder op de lat, terwijl Hans Balvert het zijnet raakte, lert de Boer trok vanaf de achterlijn voor, waarna vier keer onder succes op het thuisdoel werd geschoten. Ook René Bon wam twee keer goed door. Het zou echter 0-0 blijven. Toch wa- en er nog tegenslagen voor oefenmeester André Eggerdink. Topscorer Huub Koppel werd na een handgemeen met een Jo- lanverdediger van het veld gestuurd, terwijl andere aanvaller larrie de Boer zijn derde boeking kreeg. Coudekerk - Valken'68 1-1 (0-1) let uiterst actieve Valken'68 wenste te knokken voor het be- loud van het vierdeklasserschap. Na 25 minuten kwamen de Valkenburgers op een verdiende voorsprong. Een verdedigings- out stelde Wim Hazenoot in staat de 0-1 in te koppen. Na de ust herstelde Koudekerk zich enigszins en kwam in de 57e mi- luut ook langszij. Op aangeven van John Kagenaar bepaalde )ick Weijman de stand op 1-1. Peter Spierenburg, Jeroen de Iruijn en Arie Westmaas hadden de punten voor Koudekerk nog veilig kunnen stellen, maar verzuimden raak te schieten. lazerswoudse Boys - Oegstgeest 3-1 (2-0) )egstgeest startte uitstekend en dwong een kwartier lang een iverwicht af. Het leverde de hekkesluiter niets op. In de 19e riinuut was het na een misverstand tussen doelman Cock Bouw- nan en Jan de Wekker Rienk Poot, die Hazerswoude op 1-0 iracht. Vijf minuten later zag Sjaak van Dorp zijn schot van ichting veranderd in het Oegstgeestdoel eindigen: 2-0. Direct na ie thee was het wederom Van Dorp, die het lot van Oegstgeest lijna bezegelde en de derde thuistreffer liet aantekenen. Jan Zandbergen schoot even daarna de stand op 3-1. Oegstgeest nam ërvolgens alle risico's van de wereld en zag Leon Meijs, Walter ^andesbergen en Zandbergen missen, terwijl aan de andere zij- Ie Jan Platteel, Poot en Van Dorp zeer kansrijk waren. Het zou -1 blijven. De alles beslisende treffer in beeld. Riny Oosterlee (links) heeft uitgehaald. ARC is kam- Het kampioensteam van ARC dat volgend seizoen in de tweede klasse zal uitkomen.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19