Roland de Groot bouwt duur Eurovisiedecor Door The Rolling Stones heb ik zeven mensen moeten ontslaan99 'RADIO/TELEVISIE CeidócQotncmt VRIJDAG 4 MEI 1984 PAGINA 17 Consumentenbond waarschuwt tegen colportage •EN HAAG De Consumentenbond start orgenavond met een filmpje over „leurkoop" .f colportage een serie uitzendingen met als Joel de consument voor te lichten en te waar- ichuwen voor ongewenste praktijken. De film- >jes van zes minuten, die in eigen beheer zijn jemaakt, worden uitgezonden tijdens het pro- ramma „Kieskeurig" van de TROS. Daarnaast orden in de zomermaanden ook nog twee mi- lUten durende spotjes op het scherm gebracht, let geheel wordt gesubsidieerd door het minis terie van economische zaken. in het eerste filmpje, waarvan er dit jaar in to- itaal zes op het scherm verschijnen, is André iHazes ingehuurd om als „slachtoffer" te funge ren. Hij laat zien hoe een poging tot overrompe lende huis-aan-huis-verkoop kan worden afge wimpeld. Ook een demonstratie-met-verkoop (cosmetica en plastic producten), waarbij men zich al gauw verplicht voelt iets te kopen, maakt bij André(a) geen kans. Tenslotte wordt gewezen op het feit dat een „impulsaankoop" in sommige gevallen nog ongedaan kan worden gemaakt. In twee volgende filmpjes die dit seizoen nog verschijnen wordt voorlichting gegeven over verzekeringen en de aankoop van een auto. In de spotjes wordt ingegaan op actuele zaken. In spelend op de voor de deur staande vakanties wordt bijvoorbeeld aandacht besteed aan reis verzekeringen en foto-ontwikkelcentrales. Over onderwerpen uitgezonden in de korte filmpjes is bij de Consumentenbond ook een brochure verkrijgbaar. Verder kan men na elke tv-uitzending met vragen en problemen telefo nisch bij de Consumentenbond terecht onder nummer 070-889377. IKON in nieuw seizoen niet meer op zondag HILVERSUM De IKON-televisie zal in het seizoen 1984/1985 niet meer op zondag uitzenden. De omroep heeft de voorkeur gegeven aan drie kwartier op vrijdagavond. Het bestuur had bij de nieuwe zendtijd-indeling de keus uit drie mogelijkheden: kleine blokjes zendtijd versnipperd tussen de grote omroepen op slecht bekeken tijdstippen, een blok op zon dagmiddag of een blok op vrijdagavond. Volgens de omroep bieden de uitzendingen op vrijdagavond veel voordelen. Het is een redelijk goed bekeken tijdstip en de con currentie met de sportuitzendingen van de NOS vervalt. Boven dien zendt de IKON in het vervolg het hele jaar (geen zomer stop), elke week en niet meer afgewisseld met het Humanistisch Verbond uit. De bedoeling is dat de IKON-programmering op de late vrijdag avond ook voor een groot deel een godsdienstige inhoud zal krij gen. Er zullen nog wel twee dovendiensten en een aantal kerk diensten in de Zendtijd voor Kerken worden uitgezonden op zondagmiddag om vijf uur. Vanaf oktober zijn het IKON-jeugd- programma en Kenmerk niet meer op de woensdag te vinden, maar op de donderdagavond. NEDERLANDSE INBRENG IN LUXEMBURG LUXEMBURG Al voor de vierde keer in zijn rijke carrière is de Nederlandse decorbou wer Roland de Groot verantwoordelijk voor het decor van een Euro visie songfestival. De topman van de decoraf deling van de NOS le verde zijn eerste bijdrage op dit gebied al in 1970 toen het liedjesfeest werd gehouden in Am sterdam. Ook in 1976 en in 1980 tekende De Groot voor de achter grondjes achter de inter nationale hoop van het lichte lied. In die jaren werd het festival in Den Haag gehouden. Toen vorig jaar Luxemburg de eerste prijs behaalde, bleek dat De Groot's verrich tingen nog niet waren verge ten. Regisseur René Steichen verzocht de NOS dit jaar te mogen beschikken over het creatieve talent, van de Ne derlander. Dat mocht en Ro land de Groot kon zich uitle ven in een opzet die geheel past in de traditie die hij in 1970 zelf had ingezet. Hij be dacht een flexibel decor, dat door het variëren van pane len en andere hulpstukken en het spelen met verlichting voor elke deelnemer een an dere achtergrond opleverd. Ingenieus De drie NOS-medewerkers die hun diensten verlenen aan de Luxemburgse 1 visie: decor-ontwerper Roland de Groot (I), belichter Theo Nouthuyzen en teke naar Dirk de Bou (r) hier samen met presentatrice Désiré Nosbusch. Dit jaar is het ingenieus sa- menstelsel van geometrische vormen: cirkels, rechthoe ken, balken en diagonale strepen, die door NOS-colle- ga Cees Snoey alle kanten op worden bewogen, voor en achter langs elkaar schuiven, stijgen en dalen. Een derde NOS-man is Theo Houthuy- zen, die het Luxemburgse lichtorgel bedient en zodoen de kleur en sfeer bepaalt van het decor. Het resultaat mag er zijn: het maaksel van Roland de Groot en de zijnen levert een aantrekkelijke afwisseling van esthetische achtergron den op, te vergelijken met een serie variaties op een thema van een abstracte schilder. De Luxemburgse televisie maatschappij RTL moest voor deze plaatjes overigens een lief centje neerleggen. In de wandelgangen van het festival doet het gerucht de ronde dat het hier gaat om een bedrag van om en nabij een half miljoen, Nederland se guldens, wel te verstaan. Presentatie De na 28 Eurovisie Songfesti vals al overbekende interna tionale presentatie van ar tiesten en jurypunten („Uni ted Kingdom, may I have your votes please") is deze 29e keer in handen van een 19-jarig meisje, Désiré Nos busch. Hoewel erg jong, heeft ze al een respectabele staat van dienst. Op haar twaalfde jaar deed ze mee aan een kinder programma van de Duitstali ge zender van Radio Luxem burg. en al op haar veertiende had ze een eigen hitprogram ma op de radio. De laatste ja ren werkt zij geregeld voor de Westduitse televisie, on der meer als presentatrice van live-shows vanaf de be faamde Funkausstellung in Berlijn. Inmiddels studeert Désiré in New York en heeft ze al verscheidene filmrollen op haar naam. Haar veeltaligheid heeft ze van huis uit meegekregen: haar moeder is een Italiaan se, haar vader een Luxem burger, en zoals bekend is elke Luxemburger vanzelf al thuis met zowel Frans als Duits. Cultuur Zoals de geroutineerde Euro visiekijker inmiddels ook weet, kent het songfestival een aantal punten waar het programma moet worden on derbroken. Dat gebeurt dit jaar behoorlijk cultureel. De RTL heeft zich verzekerd van de diensten van het be faamde Zwarte Theater uit Praag, dat met behulp van licht en donker fraaie anima ties weet op te roepen. De Tsjechische groep treedt op in de pauze die nodig is na het laatste liedje en voordat de jurering begint. Voer elk liedje wordt een korte karakteristiek gegeven van het land van herkomst. Dat gebeurt door een soort sketchjes, die worden uitge voerd door de Parijse thea tergroep Les Touristes, onder aanvoering van Fay Lecoq; Fran?aise van Schotse af komst. RENE DE COCQ JAN SMEETS (PINKPOP): GELEEN Dit jaar be leeft het Pinkpop Festival op 11 juni zijn 15e editie. Op het programma staan namen als The Preten ders, Big Country, John Hiatt en Jimmy Cliff. Met de bekendmaking deze week, is het festival dat zich jaarlijks in het Bur germeester Damensport- park afspeelt, weer in het middelpunt van de be langstelling gekomen. Zo laat het Belgische jonge renprogramma „Elektron live" vanavond de hoogte punten van het vorig jaar gehouden festijn nog eens passeren (BRT 2 om 19.00). Jan Smeets, de man achter het festival blikt terug, maar kijkt ook (hoopvol) vooruit. „In 1982 was ik zo wanhopig dat ik op het punt heb gestaan om zo iets idioots te doen als een brief schrijven aan Beatrix of de minister-president; of zij er niets .aan konden doen. Ik had Mick Jagger op m'n blote knieën willen vragen of ze de Nederlandse concerten aan het einde van hun Europese tour nee wilden doen. Ik heb te lexen verstuurd, getelefoneerd met de manager van de Sto nes, maai het hielp allemaal niets. Op zo'n moment merk je pas goed hoe erg het is dat je muzikanten niet persoonlijk aan kan spreken, maar dat er altijd die muur van de mana ger en het management tussen zit waar je niet door heen komt. Ik blijf er nog altijd bij dat Mick Jagger er de oorzaak van is geweest dat wij bij het Pinkpopbureau zeven mensen hebben moeten ontslaan". Opgewonden Jan Smeets, sinds het begin de grote man achter het Pinkpop Festival kan er twee jaar na dato nóg opgewonden van ra ken. Vrijwel gelijktijdig met de dertiende editie van zijn festival wisten The Rollling Stones in het Feyenoordsta- dion gedurende drie avonden 150.000 mensen aan zich te binden. Het resultaat was dat het Pinkpopfestival door slechts 30.000 popliefhebbers werd bezocht, terwijl de drie jaar daarvoor telkens rond de 50.000 mensen naar'Geleen af reisden. Gevolg was dat het Arno Hintjens treedt met TC Matic op in „Elektron live" waarin hoogtepunten worden getoond van „Pinkpop 1983". festival een verlies leed van een half miljoen gulden en alle werknemers, Smeets uitgezon derd, moesten worden ontsla gen. „Sinds die tijd volgen we een andere koers en gaan we heel voorzichtig met de centen om. Ik ben nog steeds de enige betaalde kracht bij het bureau, behalve een secretaresse die in verband met het komende fes tijn voor een periode van drie maanden is aangetrokken. Hoewel we ons door de jaren heen wel hebben bewezen, heeft de provincie Limburg ons vorig jaar een garantiesub sidie van een ton geweigerd. We hebben toen bij een bank, die wel in ons geloofde, een le ning kunnen afsluiten zodat we toch konden doorgaan. We hebben het geld gelukkig niet hoeven gebruiken". Triest „Eigenlijk is het een trieste si tuatie", stelt hij vast. „Voor andere cultuurvormen wordt veel geld uitgetrokken, en te recht overigens, maar voor popmuziek niet. Daar kan ik wel eens boos over worden". Dat het Pinkpop Festival in een behoefte voorziet, blijkt uit de bezoekersaantallen. In 1970 bezochten 10.000 liefheb bers het festijn, sinds 1979 wa ren dat er, met uitzondering van 1982, steeds rond de 50.000. Hoewel hij nog steeds voor zichtig met het geld om moet springen, heeft Smeets ge tracht de vijftiende aflevering van Pinkpop een wat feestelijk cachet te geven. ..Veel groepen die bij ons hebben gespeeld, zijn daarna groot geworden. The Police, die in 1979 op Pinkpop stond, is een goed voorbeeld. Een tijd geleden las ik in een Amerikaans muziek tijdschrift een interview met Stewart Copeland (drummer van The Police). Toen hem werd gevraagd wat de belang rijkste gebeurtenis uit zijn le ven was, antwoordde hij: „Het optreden op het Pinkpop Fes tival". Toen dacht ik, daar moet ik op inspelen, temeer daar The Police deze zomer een afscheidstournee door Eu ropa doet. Kort daarna was ik in Amerika en heb ik contact gelegd met de manager. Die vertelde mij dat er over het idee om de groep voor de tweede keer naar Pinkpop te halen best te praten viel. Na veel overleg, bleek dat ze wel wilden komen, maar dan moest er wel drie ton op tafel komen. En als je weet dat drie ton precies ons budget is voor het totale programma van dit jaar, dan kan je wel nagaan dat we snel waren uitgepraat". „Dit voorbeeld illusteert bo vendien weer eens die rol van het management, dat als een muur voor de muzikanten staat. Ieder persoonlijk contact wordt op die manier onmoge lijk gemaakt. Ik weet zeker dat het wel gelukt zou zijn wanneer ik Copeland persoon lijk had kunnen benaderen". FRITS BRUINS ÏRaar aanleiding van ^en dagboek in itj dn 1977 verscheen een dag boek over de oorlog, ge- Schreven door de in 1944 Omgekomen jonge man Da- yid Koker, getiteld Dagboek w Vught. Ter gelegenheid j/fin dit verschijnen maakten \jonne Severijn en Kees Hin 'destijds een film, die de NOS vanavond herhaalt. Davld Ko ker schreef zijn dagboek tus sen februari 1943 en februari 1944 op kleine velletjes pa- Vier, die uit het kamp werden gesmokkeld. De zo klein mo gelijk geschreven tekst met taak kryptische afkortingen verden door Karei van het Jeve, een vroegere klasge- joot van David, ontcijferd. 19.05 uur Nederland 2. ïen vlucht Regenwulpen e 'e eerste bestseller van 11 laarten 't Hart met veel au- ebiografische gegevens Is r et levensverhaal van de 4-jarige Maarten van Leer- 11 am, een uitsluitend voor zijn erk levende celbioloog. Hij a roomt dat hij nog zeven da- en te leven heeft, als hij niet a innen een week een vrouw }indt. En daar hij een streng- l gereformeerde en ongeluk- ige jeugdliefde heeft gehad, J hij nauwelijks in vrouwen eïnteresseerd. 1H57 uur Nederland 2. fOming out of the tv-film behandelt het 'Waargebeurde verhaal van de inge Amerikaan Victor Her- an, die een ballingschap in 18 jaar in Slberie over- •fde en er een boek over 'hreef. In 1931 vertrok Vic- ir Herman, een Amerikaan 't Russische voorouders, en met zijn familie naar island om er in de auto-in- istrie te gaan werken. Na paar jaar wist hij militair <er en parachutist te wor maar toen de Russen vroegen zijn nationaliteit veranderen, weigerde hij. pmiddellijk werd hij als Hon gearresteerd en naar iberie verbannen. 110 uur Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 Marijke Merckens als moeder met de jonge Maarten in een scè ne uit „Een vlucht regenwulpen". Ned. II om 20.57 uur. verschenen Dagboek uit Vught, van de in 1944 om gekomen David Koker. (Zie toelichting). 19.37 Onbekend monument. „Vliegersgraf in de Beem- ster". Van „Gewest tot ge west" ging na, wat er op 19 augustus 1940 gebeurde, toen een Britse Bristol Blen- heim-bommenwerper boven Noord-Holland werd neer geschoten. AVRO 16.00 Minibios, kinderpro gramma. 16.15 Wordt vervolgd, magazi ne over strips en tekenfilms. 16.50 Konijnen, natuurfilm. FEDUCO 18.25 Taal, tekens en regels. 18.40 Het kantongerecht (6). KRO 18.55-19.42 Requiem van Fau- re, vanuit de kathedraal van Winchester. Uitgevoerd door het Winchester Cathe dral Choir en het English Chamber Orchestra m.m.v. Thomas Allen, bariton en Dominic Harvey, sopraan o.l.v. Martin Neary. Inlei ding: Sir John Gielgud. NOS 19.50 Dodenherdenking Waalsdorpervlakte. 20.10 Journaal. KRO 20.30 Hoe dood zijn onze do den?, documentaire van Hans Koekoek over de ge vallenen van 1940 in de Grebbestelling. 21.30 Brandpunt, actualiteiten. 22.15 De wrekers, tv-serie. Geheimagent Lucas is spoorloos uit de sneltrein naar Norborough verdwe nen. NOS 23.05 Journaal. 23.10 Den Haag vandaag. Ver slag van de vandaag gehou den hoorzitting in het kader van de parlementaire en- quete over R.S.V. 23.25 Nieuws voor doven. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.05 Naar aanleiding van een dagboek. Filmdocumentaire van Jonne Severijn en Kees Hin uit 1977 n.a.v. het toen '19.50 Dodenherdenking Waalsdorpervlakte. TROS 20.10 De Golf (The Wave). Herhaling Amerikaanse tv-film uit 1981 gebaseerd op een verhaal van Ron Jo nes. Regie: Alex Grashoff (Emmy Award 81-82, cate gorie Outstanding Children Programs). Om zijn leerlin gen duidelijk te maken hoe er in Duitsland een klimaat kon ontstaan, waardoor het nazisme de massamoorden kon verkopen, richt leraar Burt Ross (Bruce Davison) een beweging op, die hij De Golf noemt. De leerlingen worden geïndoctrineerd met nieuwe ideeën over macht, discipline en supe rioriteit. 20.57 Een vlucht regenwul pen, Nederlandse speelfilm uit 1981 naar de roman van Maarten 't Hart. Regie: Ate de Jong. (Zie toelichting). NOS 22.30 Journaal. 22.40 HV: Oma brengt iets moois uit Holland, tv-film over twee vrouwen die el kaar in het vliegtuig naar Australië ontmoeten. Ze zijn allebei op weg naar hun kinderen. Met: Henny Orri en Fien Berghegge. Regie: Frank Alsema. TROS 23.10-00.45 Coming out of the ice, tv-film naar het boek van Victor Herman, een jon ge Amerikaan, die in 1931 naar Rusland emigreerde. Met: John Savage, Willie Nelson, Francesca Annis en Ben Cross. (Zie toelichting). DUITSLAND 1 19 00 WWF-Club. 20.00 Tagesschau. 20.15 Die Flut bricht los (Flood), Amerikaanse speelfilm uit 1976. Met: Robert Culp, Carol Lynley. Martin Mil- ner e.a. Regie: Earl Bellamy. Voor het stadje Brownsville aan de rand van een stuwmeer veroorzaakt de weken lange regenval een gevaarlijke situa tie. De waterstand is angstwekkend hoog gestegen en een dambreuk kan honderden slachtoffers maken. Des ondanks wil de burgemeester geen toestemming geven het waterpeil te verlagen, omdat daardoor de ge meente inkomsten moet derven. Als daarop de dam breekt en de stad overstroomd wordt, komt het tot een catastrofe. 22.00 Gott und die Welt: Opus Del - Irrenhaus Gottes, reportage over Opus Dei. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Heut'abend... De ARD-Talk- show met als gast Herman van Veen. 23.45 Hollywood in Bologna (4), Ita liaanse filmkomedie in vijf delen. Met Lino Capolicchio. Gianni Cavina. Car lo delle Piane e.a. Regie: Pupl Avati. 00.35 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- 17.15 Tele-lllustrierten. 17.50 Pat und Patachon. Afl.: Traum- schiff in die Sudsee (1). Aansl.: Heu- te-Schlagzeilen. 18.20 Pat und Patachon. Traumschiff in die Sudsee (2). 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, reportages. 20.15 Der Alte, misdaadserie. Afl.: Rij 7 graf 11. Tijdens werkzaamheden in een bos aan de Chiemsee slaagt een gevangene erin zijn bewaker te over meesteren en te ontwapenen. Met het pistool op zak vlucht hij naar de auto snelweg. Op een parkeerplaats ver rast hij een liefdespaartje en eist de kluren van de man op. Vervolgens steelt hij een auto, waarvoor hij de chauffeur moet doodschieten. Voor commissaris Koster blijkt de dader geen onbekende. 21.15 Der Sport-Spiegel. Reportage over de Fransman Christian Marty die de Atlantische Oceaan oversurfde. 21.45 Heute-journal. 22.05 Aspekte, cultureel magazine. 22.45 Sport op vrijdag. 23.25 Badlands - Zerschossene Traume, Amerikaanse speelfilm uit 1973 van Terrence Malick. Met: Sissy Spacek, Martin Sheen en Warren Oa- 00.55 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Tv-cursua biologie. 18.30 Hallo Spencer, jeugdserie. 19.00 Aktuelle Stunde, met Bliek- punkt Düsseldorf. 20.00 Tageeechau. 20.15 Tier-Report: Arche 2000. 21.00 Wissenechaftaahow, weten schappelijk showprogramma. 21.45 Landesspiegel: Bekennen und Wider8tand, het fascisme van van- 22.15 Der Doktor und das liebe Vieh (herh.). 23.05 Rockpalast. Live vanuit de Markthal te Hamburg. 00.15 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Er wa9 een keer...: De grond- speculant. 18.30 Boone (5), Jeugdserie. 19.15 Juke Box. 19.20 Programma van de VNO. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Het verzet (10), tv-serie van Paul Louyet. Een portret van twee verzetsvrouwen. 21.15 Bethania at the Colysee. Op treden van de Braziliaanse zangeres Maria Bethania in Portugal. 21.45 Gezondheid, magazine (herh.). 22.25 Sport Extra met EK Judo. Aansl.: Journaal en Coda „De scha duwen bevangen mij" van Anton Wil- derode BRT 2 18.50 Teletekst voor ledereen. 19.00 Elektron-Live. Hoogtepunten uit het Pinkpop Festival 1983. (Zie el ders op deze pagina). 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 De keerzijde van middernacht, Amerikaanse speelfilm uit 1977. Met: John Beck, Marie-France Pisler, Raf Vallone e.a. Regie: Charles Jarrot In 1947 wordt de beroemde Franse film ster Noëlle Page (Marie-France Pie- ser), echtgenote van de rijke Griekse reder Constantin Demeris (Raf Vallo ne) gearresteerd wegens moord op de Amerikaanse Catherine Douglas (Susan Sarandon). In flashbacks roept zij haar verleden op. Nadat in 1939 de mooie Noëlle in Marseille door haar baas verkracht is, vertrekt ze naar Parijs, waar ze verliefd wordt op de Amerikaanse piloot Larry Dou glas (John Beck). Onverwacht moet Larry naar Canada terugkeren, maar hij belooft terug te keren en met haar te trouwen Larry komt echter niet te rug en Noëlle belooft zichzelf wraak te nemen op de Amerikaan. 23.00 Premiere-Extra. Filmnleuws. RTBF 1 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententipa. 19.30 Journaal. 20.00 Au nom de la loi. 21.05 Enquete sur une passion (Bad Timing), Amerikaanse speelfilm uit 1980. Met: Art Garfunkel, Theresa Russel. Harvey Keitel e.a. Regie: Ni colas Roeg. 23.05 Journaal. TV 5 19.00 Programmes pour la jeunesse. Le chansonnier de papier, raconte quand tu ètais petite en La cuisine voyageuse. 19.26 Charles Dumont et quatre voix a la clè. 20.20 La nonne sanglante ou Rober ta la Flétri. Mel9drama 21.15 Les Japonais absents. 21.40 Le mariage de mademoiselle Agathe. Tv-film. Engeland BBC 1 16.55 Play school, it's Friday. 17.20 Classic fairy tales, kinderserie 17.30 Record breakers, kinderserie. 17.55 So you want to be top, kinder- 18.10 Codename Icarus. 18.40 Journaal. 18.55 Regionale magazines. 19.40 Odd one out. 20.10 Match of the day live: Man chester City-Chelsea. 22.00 Journaal. 22.25 Starsky and Hutch, Ameri kaanse politieserie. 23 15 Potter, tv-serie 23.46 Nieuwsoverzicht. 23.50 A.B.A. Finale boksen vanuit Wembley. BBC 2 18.05 Tv-cursussen. 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti tels. 18.40 The Charlie Chan Mysterie: The Trap, speelfilm 19 45 8 Days a Week (2). 20 15 WK Snooker. 20 45 Alistair Cooke's America (2). 21.35 Gardeners' World. 22.00 WK Snooker. 22 25 All our working lives (4). 23.25 WK Snooker. 23.50 Newsnight. 00.35 WK Snooker. ITV 16.30 Sons and daughters. 17.00 Rainbow. 17.20 Aubrey. 17 25 The wind in the willows. 17.50 Freetime. 18.15 University challenge. 18.45 Nieuws. 19 00 About Anglia. 20.00 The Pyramid game. Quiz onder leiding van Steve Jones 20 30 Hardcastle McCormick. Poli tieserie met Brian Keith 21.30 That's my boy. Komische serie met Molly Sugden. 22.00 Marlowe, private eyes. Met Powers Booth 23.00 News at ten. 23.30 Cross question. 00.05 The gangster chronicles. Powers Booth speelt de rol van privé detective in de serie „Marlowe, private eye". ITV om 22.00 uur. TV-morgen De Engelse zangeres Bonnie Tyler treedt op in de herhaling van het muziekprogramma „Musikladen". Duitsland 1 om 11.25 uur. NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.30 Teleac: Tur ken, Marokkanen, Nederlanders (7). 11.00 Feduco-ROF: Fan Stoommas- jine nel Chip (6). 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 10 00 Tagesschau en Tagesthemen. 10 23 Sport am Freitag. 10.55 Opus Dei - Irrenhaus Gottes (herh 11.25 Musikladen (herh.) met Bonnie Tyler, 84 Ahead. Bel Ami. The Gogo's en The Twins. DUITSLAND 2 11.45 Programma-weekoverzicht. DUITSLAND 3 10.05 Memo-Sud. 10.35 Interwallo- nie: voor Spanjaarden. 11.05 Informatix (7). 11.35 Fitness Dance, samenvatting 12.00 Les meilleures recettes de Wallonië. BBC 1 07 20 Tv-cursussen. 09 45 Saturday Picture Show. 11.55 Barnaby and me, Australische speelfilm uit 1977 van Norman Panama Met Sid Cae sar, Juliet Mills en Sally Boyden. ITV 07.25 Tv-am. 10 30 Sesamstraat. 1130 No 73. 13.15 The world of sport. HILVERSUM 1 KRO 16 30 Het betere werk NOS 17.53 Marktber. i.s.m. KNBTB. 17.55 Meded. KRO: 18.05 Echo-magazine. (18.35 Kruispunt-in terview). 19 02 Levenslief en levens leed. NOS 19.30 1. Danse sacree et danse profane van Debussy. 2. Sona te voor altviool, fluit en harp van De bussy. 19.57 Inleiding tot de herden king op de Dam 20.00 Stilte op de Dam 20.02 Wilhelmus. 20.04 Tegen de verdrukking in, klankbeeld. KRO: 22.02 Goal. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VOO: 0.02 Erik de Zwart. 2.02 In the mix. 3.02 Peter Teekamp. 4.02 Jeroen van Inkel. 5.02 't Komt voor de bakker. HILVERSUM 2 (16 30. en 17.30 Nws. 17.36 Dingen van de dag. 18.00 Nws.). P P 18.20 Uitz. van de GPV. Overh voorl.: 18.30 VROM-Taal. VARA: 18.40 Het circuit 19.00 Een soldaat sliep op zijn overjas en droomde dat het vrede was NOS: 19.57 Inleiding tot de herdenking op de Dam 20.00 Stilte op de Dam. 20.02 Wilhelmus. 20.04 Nws. VARA: 20.07 Het circuit. RVU: 21 40 Met Eu ropa als inzet Feduco 22.00 Open Schooltijd Thema 24 Het aangeno men kind (herh 22.30 Nws. 22.40 Oost-West VARA: 23.00 Het zout in de pap. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 15.03 Top Veertig. NOS: 18.04 De avondspits. VOO: 19 02 Bart en de Zwart (NOS 19.57 Inleiding tot de herdenking op de Dam. 20 00 Stilte op de Dam. 20.02 Wilhelmus. 20.04 Nws 22.02 Count down Cafe HILVERSUM 4 VPRO: 16.00 Willem de Ridder s Radiola Improvisatie Sa lon. NOS: 19.57 Inleiding tot de her denking op de Dam. 20.00 Stilte op de Dam. 20.02 Wilhelmus. 20.04 Eu ropees Concertpodium A. Radio Fil- har. Ork. en het Koor Cantasona, met solist: Hedendaagse muz. CA. 20.45 B Kamerork. Frans Liszt, met solist: Werken van Mozart- 21 55 Horizon, volksmuz. en niet-westerse klass. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS 19 02-19 40 Nws. voor buitenlanders 19 02 Bulletin in het Marokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers 19 20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin In het Spaans. RADIO RIJNMOND 16 30 Informatief magazine gepresenteerd door Henk van Hoorn. Van 7 00-18 00 ieder uur Rijnmond-nieuws in aansluiting op het ANP- nieuws. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VARA: 7.03 Hallo hier Hilversum! (8.06 Dingen van de dag. 8.50 Gebo ren en getogen. 9.03 Het socialistisch strijdlied). 10.03 De stand van zaken. 11.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. HILVERSUM 2 TROS 7.00 Nws. 7.10 TROS-nws show (7.35, 8.35 en 9.35 Aktua, 7.30, 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterst. 9.30 Nws. TROS: 9 33 TROS-nws show (10.00. 10.35. 11 00 en 11.35 Aktua. 10 30 en 11.30 Nws). Feduco: 11.56 Het kantongerecht (5). HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NCRV: 7 02 Vroegop. 7.30 Rabarba- ra. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospel- -rock. 10.03 Popsjop. HILVERSUM 4 AVRO 7 00 Nws. 7 02 Septiem. 8.00 Nws 8.05 Mooi zo. kin derkunstprogramma 9.00 In de kaart gespeeld. 10.15 Concerto Mattinale. 11.30 Kurhausconcert. Het Zelenka Ensemble RADIO RIJNMOND 10.00 De weeka genda door Rianne van der Giessen. 10.30 Weekonderwerp: deelgemeen ten door Nico Haasbroek; reportage, studiodiscussie en telefonische reak-

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17