Horst Hrubesch reus in dwergenland Wil Wilhelm niet tevreden met brons Verplicht nummer voor hockeydames RKC VOLGEND SEIZOEN IN EERSTE DIVISIE CeidoeSowcwt „SCHORSING SPELERS STANDARD CATASTROOF, MONSIEUR" Sportwereld j SPORT VRIJDAG 4 MEI 1984 PAGINA 13 Berouw komt na de zonde SAO PA ULO Het is in Sao Paulo weer eens bewezen: be rouw komt na de zonde. Nadat hij wegens twee kopstoten was gediskwalificeerd, ging Pedro Ferraro, een Braziliaanse ama teurbokser in het halfzwaarge- wicht, scheidsrechter Jose Conrado te lijf. De arbiter ging na treffers op het hoofd knock out. De bokser barstte daarop in tranen uit en verontschul digde zich. Toen de scheids rechter weer bij zijn positieven was gekomen, omarmde hij de bokser, die vervolgens op de schouder van Conrado uithuil de. Ruiterequipe gereduceerd DEN HAAG De technische com missie van de Nederlandse Hippische Sportbond heeft, in samenspraak met de Britse trainer Ted Edgar, de voor lopige olympische ruiter-équipe van acht naar vijf teruggebracht. Jan van Tuyl, Gerd Meyer en Jan Tops zijn voorlopig afgevallen. Het overgeble ven vijftal (Anton Ebben, Rob Ehrens, Emiel Hendrix, Piet Raymakers en Eric van der Vleuten) neemt van 11 tot en met 14 mei in Parijs deel aan de eerste van de twee kwalificatiewed strijden voor Los Angeles. Als tweede wedstrijd is het CSIO in Luzern (31 mei tot en met 3 juni) aangewezen. DEN HAAG Amateurhoofdklas ser RKC uit Waalwijk zal volgend seizoen uitkomen in de eerste divi sie van het betaalde voetbal. Het sectiebestuur betaald voetbal heeft gisteravond in zijn vergadering in Zeist de aanvraag van de Braban ders gehonoreerd. De Waalwijkse club, landskampioen in het amateurvoetbal in 1981 en 1982, heeft aan de sportieve voor waarden voor toelating tot het be taald voetbal voldaan met het beha len van een periodetitel in de lopen de competitie. Het Budget Bewa- kings Instituut, dat de financiële huishouding van de clubs aan con trole onderwerpt, heeft zich ak koord verklaard met de begroting, die RKC voor de komende jaren heeft opgesteld. RKC zal toegelaten worden tot het betaalde voetbal onder dezelfde voorwaarden, waarvan een andere Brabantse club, RBC, dat trouwens eerder betaald voetbal heeft ge speeld, gebruik heeft gemaakt. Het betekent dat de nieuwe vereniging in de sectie betaald voetbal in de eerste jaren over ten minste vijf contractspelers zal moeten beschik ken en dat de club kan rekenen op financiële steun van de sectie in de Aangezien RKC de achttiende club in de eerste divisie zal zijn en het streven gericht is op een even aan tal clubs, zal de „promotie" van de Waalwijkers geen gevolgen hebben voor de laagst geplaatste vereniging uit de eerste divisie. Het sectiebestuur betaald voetbal heeft het bezwaarschrift, dat Wil lem II (Tilburg) en FC Den Bosch hadden ingediend tegen de mogelij ke toelating van een concurrent uit hetzelfde gebied, niet ontvankelijk verklaard. Het Nederlands UEFA-elftal blijft uitgesloten van deelneming aan de eindronde van de strijd om de Euro pese voetbaltitel in Moskou. De commissie van beroep achtte de klacht van de KNVB tegen de te rugzetting van Oranje ten gunste van Luxemburg wegens het gooien van vuurwerk bij de ontmoeting in Velsen ongegrond. De commissie van beroep achtte de geldboete wel aan de hoge kant en bracht die. omdat het een interland van 16- en 17-jarigen betrof, terug van 6000 naar 2000 Zwitserse fran ken (ongeveer 2800 gulden). Gastland West-Duitsland en de Sov jet-Unie hebben zich gisteren ge plaatst voor de finale van het toer nooi om het EK voor spelers onder 16 jaar. De Westduitsers versloegen Joegoslavië met 5-1, de Russen toonden zich sterker dan Engeland: 2-0. De eindstrijd wordt zaterdag in Ulm gespeeld. Eredivisieclub PSV is één van de tegenstanders in de serie oefenwed strijden, waarmee het Belgisch elftal zich voorbereidt op de Europese kampioenschappen in Frankrijk. Het duel wordt op 31 mei in Berin gen gespeeld. Wil Wilhelm (op archieffo to) kon in Luik niet de juiste concentratie opbrengen. OLYMPISCHE GEDACHTE DEVALUEERT EK JUDO LUIK De openingsdag van de Europese judokam pioenschappen voor heren heeft duidelijk aange toond, dat de aanwezig heid van de Olympische Spelen in hetzelfde jaar van sommige favorieten schaduwfiguren maakt, of hen zelfs totaal weghoudt. Zwaargewicht Wil Wil helm, tweede van de we reld, hoefde in Luik slechts een ongelooflijke afgang in het sportpaleis te voorkomen om mee te mogen naar de Zomerspe len. En dus had de militair uit Den Bosch er zijn hoofd niet goed bij en verloor al in de kwartfi nales van de Tsjechoslowaak Koeman. Dank zij de herkan singen kon Wilhelm zijn goede inzet tonen en zich allesbehal ve tevreden stellen, met een derde plaats. Landen als Oost- Duitsland en de Sovjet-Unie maakten het nog bonter en lie ten hun wereld- of Europees kampioen gewoon thuis om de trucendoos pas in Los Angeles te hoeven openen. Voor Oost-Duitsland gaan de nationale kampioenschappen over twee weken ook eerst nog voor veel spanning zor gen, aangezien dit land plotse ling in Pufahl een nieuwe kandidaat voor Los Angeles heeft. Deze judoka verloor gis teren pas in de finale van de zwaargewichten van de West duitser Von der Gröben. West- Duitsland had trouwens ook de andere winnaar van de eer ste dag, Neureuther. Deze half-zwaargewicht bleek in de finale zelfs opgewassen tegen de razend populaire Robert van de Walle, wiens verrich tingen via de BRT werden verslagen door zijn levenspart ner Ingrid Berghmans, de we reldkampioene bij de damesju doka's. Van de Walle, die dank zij veel Japanse stages zijn olym pische titel straks hoopt te pro longeren, had in zijn eerste partij de Nederlander Hans Buiting met een houdgreep ontnuchterd. De 23-jarige Nij- megenaar, sinds een week on vrijwillig werkloos, had ge-' hoopt dat die extra vrije tijd hem zou helpen. Hij bracht het echter niet verder dan twee vrije ronden en twee nederla gen, waarvan de laatste in de herkansing tegen de Spanjaard Rubio. Buiting zal dan ook geen olympische deelnemer worden. Niveau Bondscoach Peter Snijder: „Ik draag alleen mensen voor waar ik achter sta en als het hoofdbestuur die lijst nog wil aanvullen, is dat hun zaak. Ik vind dat elke judoka die bij de EK bij de laatste acht eindigt, moet worden voorgedragen, omdat het Europees niveau ten opzichte van de rest van de wereld erg hoog is. Ik maak zondag mijn kandidaten be kend en op 10 mei volgt over leg tussen de judobond en het Nederlands Olympisch Comité over het eindvoorstel van ons bestuur". Wil Wilhelm kan wel zijn olympisch pak gaan halen. De maat was al lang geleden op genomen, de kleermaker van het NOC wacht slechts op het officiële bevel om tot knippen en naaien over te gaan. Wil helm was in Luik in de onder ste groep geplaatst, die na lo ting de makkelijkste leek. Na een vrije eerste ronde kwam hij tegen de Brit Redburn, van wie hij vorig jaar in Engeland nog een finale had verloren. Dit keer kreeg de te lichte Brit geen enkele kans. Wil Wil helm behaalde eerst groot voordeel en maakte toen met een perfecte beenworp een einde aan het gevecht Koeman bleek daarna te sterk voor de Nederlander. Tot twee keer toe moest Wilhelm al zijn krachten aanwenden om uit een houdgreep te ontsnappen. Maar de Tsjechoslowaak kreeg een half punt mee en slechts een lichte straf tegen en ging daardoor naar de volgende ronde. De herkansing bracht Wilhelm eerst tegen de Ita liaan Beccacece (winst door houdgreep) en de Roemeen Cioc (zege op beslissing). De strijd om het brons, beslis send voor een derde of een vijfde plaats, ging tegen de Bulgaar Zaprianov. Wilhelm had aan een groot voordeel en zware straffen van de Bulgaar genoeg om zich die derde plaats toe te eigenen. Maar het werd dus geen Europese titel in een verzwakt veld en dat mag toch wel teleurstellend worden genoemd. Dat vond Wilhelm zelf ook. Hij formu leerde het aldus: „Ik heb me zelf belazerd door me tegen Koeman twee keer in een houdgreep te draaien en daar door al mijn energie te verspil len. Nee, ik ben niet tevreden, ik heb het zelf verknald". HERMAN JANSEN LUIK Een bezoek aan de voetbalclub Standard Luik voert de buitenland se reiziger eerst langs rui me autowegen, totdat een diepe kuil wordt bereikt waarin honderdduizenden Luikenaars zijn weggezakt in een stinkend moeras van luchtvervuiling. Een maal beneden leidt het spoor naar de brede Maas, waar afwisselend een an dere oever moet worden opgezocht over de vele beruchte bruggen. Dan, eindelijk in de wijk Scles- sin, doemt de vesting van het door supporters be wierookte en door fabrie ken uitgerookte stadion van Le Standard op. In het supporterscafé The Cap staat eigenaar Julien triest door de ramen te kijken, ver geefs wachtend op een dorsti ge supporter. „Die schorsing van het halve eerste elftal is een catastroof, monsieur", zegt hij. „Bij de training komt nie mand en na een wedstrijd blijft mijn zaak voor het eerst sinds vijftien iaar half leeg. Soms zijn het alleen de spelers zelf die wat komen drinken". Het blijken vooral de aanhan gers van buiten-Luik te zijn, die het nu laten afweten. Ju lien: „Twee volledige families in Standard-rood, die al jaren een vaste plaats op mijn par keerterrein huren en in het café, hebben nu ook afgebeld. Misschien tot volgend jaar, rie pen ze nog. Nee, een catastroof monsieur! En dat alleen maar omdat trainer Goethals per sé kampioen wilde worden en daarom spelers van Water schei omkocht. Goethals was hier niet geliefd, omdat hij eerst Anderlecht en het natio nale elftal had getraind. Met een titel wilde hij zich in Luik populair maken". Dat is Goet hals dus zó slecht gelukt, dat hij volgend seizoen maar trai ner wordt van het Portugese Guimaraes. Hrubesch Van café The Cap is het tien stappen naar het stadion. En daar verschijnt prompt Horst Hrubesch. Het Monster is aan voerder geworden, een late promotie in buitenlands dienstverband. De Westduitse vedette van het door de om- Ondanks alles amuseert Horst Hrubesch zich prima bij Standard Luik. koop-affaire met Waterschei gehalveerde Standard ver schijnt dus ook als laatste op de trainingen. Zaterdag is de grote bekerfinale tegen AA Gent, maar Hrubesch doet am per zijn best tijdens deze mid- weekse samenkomst. De doel- puntenspecialist, die aan leng te goedmaakt wat hij aan ui terlijke knapheid te kort schiet, staat wat, loopt een rondje en verlaat na een half uur zijn zwoegende ploeggeno ten zonder ook maar één bal te hebben aangeraakt. „Zeker weer een lichte blessu re", klinkt het sarcastisch uit de mond van één van de slechts vier aanwezige suppor ters, want zo rampzalig is het resultaat van de schorsingen, hoewel de meeste gestrafte spelers toch bij de training zijn te bewonderen. Hrubesch zelf ontkent enig lichamelijk onge mak en evenmin if voor hem de lol er af nu hij door het wegvallen van andere routi niers als een soort reus-in- dwergenland verkeert, ook al heeft het vertrek van Simon Tahamata de gemiddelde leng te van het team opgebeurd. „Ik amuseer me hier prima, en maak ook zeker mijn contract van twee jaar af", vertelt de Duitser na een forse douche, „alleen is mijn loopbaan nu een andere koers ingeslagen. Ik had me eigenlijk een af- bouwfase voorgesteld met nog wat Europees voetbal. Als aan voerder heb ik plotseling een verantwoordelijke taak er bij gekregen". Meer macht ook, of zoals de pijprokende manager Marko dat ter plekke formu-" leert: „Horst is een grote me neer geworden". Die echter minder vooraan te vinden zal zijn. De speler-in-kwestie: „Ach ja, ik speel nu meer op het middenveld, maar daar heb ik heel vroeger ook ge staan en dat gaat best", aldus de voormalige spits. Standard speelt bij winst op Gent jn het toernooi om de Europa Cup 2, bij verlies ligt de UEFA-strijd binnen hand bereik. Hetgeen toch een op merkelijk succes mag worden genoemd van de Belgische top- ploeg, die het seizoen slecht van start was gegaan en juist op de weg terug door de op sporingsbrigade hard werd aangepakt. Marko: „Met die nieuwe jonge spelers kunnen wij natuurlijk niet goed op Europees niveau meekomen straks, dus we gaan zeker vier of vijf sterke Belgen er bij kopen. Inder daad, dat doen wij dank zij de verkoop van bijvoorbeeld Ta hamata, Meeuws en de andere geschorsten. De UEFA moet de Belgische straffen niet overnemen voor het buiten land. Zij moet de grens niet sluiten voor onze spelers, hè. Dat moeten ze niet doen, hè? Je moet er toch kunnen wer ken, hè?". Michel Collard is één van de drie echte debutanten in het nieuwe Standard-elftal. Eer lijk duurt het langst, maar doordat anderen oneerlijk zijn geweest, is Collard er toch in zeer korte tijd in geslaagd zijn rol als voorstopper op het hoogste niveau te mogen ver vullen. Een bekerfinale, Euro pa-Cupvoetbal, of misschien toch straks weer naar de ach tergrond als er versterking komt? Dit echter maakt de be baarde Collard niet nerveus. „Het is niets bijzonders hè. Ik heb ook geen beter tussencon- tract gekregen. En ach, zo'n fi nale tegen Gent is ook maar een wedstrijd als alle andere hè". Maar die liefst wel gewonnen moet worden en de gemoti veerdheid van de jonge nood- ploeg zal in het Brusselse Hey- zel-stadion voldoende proble men geven voor de tegenpar tij. In Gent hangt Van Eyks beroemde schilderij „Aanbid ding van het Lam Gods", maar of de Luikse ploeg zich in een dergelijk respect mag verheugen van de Gentenaren is nu nog maar de vraag. Eens was Standard de sportieve kurk waarop de failliete indu striestad Luik dreef, maar de kurk (Liège) is nu zelf kopje onder gegaan. Dank zij de praktijken van de voor het le ven geschorste voorzitter Ro ger Petit en van trainer Goet hals. Semmeling heeft de trai ning met veel succes .overge nomen, maar de nieuwe presi dent van Standard blijkt slechts een voor de vorm be noemde grijsaard te zijn van wie geen grote daden of geld- giften vallen te verwachten. Deze Henrard is al 82 jaar, die heeft het zo langzamerhand wel allemaal gezien. Wasvrouw Nog wel erg actief en vol inzet is de wasvrouw van de Belgi sche voetbalclub. Tijdens de training komt ze zelfs even kijken of de heren niet al te vaak met hun zitvlak op het natte gras neerploffen, maar de opkomende zon brengt haar humeur op 100 procent terug. Of nee, 99 procent. Want de kleine Tahamata is er deze dag niet bij. Hij traint de rest van het seizoen nog wel even mee, maar verdwijnt dan voorgoed. Nooit zal zij zich meer over zijn kleine wasgoedje kunnen ontfermen. Wie van het stadion van Stan dard naar de uitgang loopt en goed kijkt op de grote gedenk steen, ziet daar de naam van Petit staan: gestorven in de oorlog '40-'45. Zijn nazaat Ro ger eindigt zijn leven heel wat minder heldhaftig. HERMAN JANSEN Simon Tahamata rond met Feyenoord ROTTERDAM De moge lijkheid is groot dat Simon Ta hamata het volgend seizoen voor Feyenoord gaat spelen. De Rotterdamse club en de aanvaller zijn het eens gewor den over een contract van drie jaar. Op korte termijn gaat Feye noord over de overkomst van de 27-jarige Simon Tahamata praten met zijn vereniging Standard Luik. Van Rotter damse kant is goede hoop om de transfer af te ronden. Eric Gerets, die na zijn schor sing in de Belgische omkoop- affaire door zijn club AC Mi laan werd ontslagen, heeft vergevorderde contacten met de nieuwbakken eredivisionist MVV. Een andere geschorste speler, Roland Janssen van Waterschei, is in onderhande ling met Fortuna S. Gerard Plessers (ex-Standard) gaat zeer waarschijnlijk naar Ham burger SV. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Paardesport De Franse ploeg heeft gisteravond tijdens het CSIO in Rome de landen- wedstrijd gewonnen. Zwitser land werd tweede, Groot-Brit- tannië derde. Onderwaterhockey Het Nederlands team heeft in Chigcago de play offs bereikt van het toernooi om de we reldtitel. De regerend kam pioen won achtereenvolgens van Frankrijk (21-1), Zimbab we (22-1) en Canada (6-4). Petanque Het WK petan- que (jeu de boules) zal dit jaar van 19 tot en met 23 septem ber in de Weena-hal te Rotter dam worden gehouden. De vloer zal hiervoor worden be dekt met rivierleem met een grindmengsel als toplaag. Boksen Na Romeo Kens- mill en Rex Kortram is giste ren ook middengewicht Monto Oosferchrist uitgeschakeld in het toernooi om de Inter Cup in Karlsruhe. Oosterchrist leed een nederlaag op punten (5-0) tegen de Italiaan Mauro Gal- vano. LILLE Tegen de ach tergrond van het voortra zende verkeer over de au toroute naar Parijs hebben de Nederlandse hockey dames gisteren het eerste verplichte nummer voor de strijd om het Europees kampioenschap in Lille met 7-0 van Italië gewon nen. Met op de enige tribune slechts nog speelsters van an dere ploegen, bouwde Oranje op de abominabele kunstgras- mat, die veel weg heeft van een soort cake-walk, al bij de rust een veilige voorsprong van 5-0 op. Carina Benninga en Sophie von Weiier maakten twee doelpunten. De veelge plaagde Italiaanse doelverde- digster Daniela Scontus moest verder nog treffers toestaan aan Marjolein Eijsvogel, Fieke Boekhorst (zij schoot slechts één van de tien strafcorners raak) en invalster Elsemieke Hillen. Nederland, dat pas voor de tweede keer in de historie met Italië te maken kreeg (in 1976 werd het in West-Berlijn 5-0) had gemakkelijk in de dubbele cijfers kunnen komen. Veel kansen gingen echter verlo ren, deels door onverwachte stuiterballen op dit veld en door het onbegrijpelijke flui ten van scheidsrechter Harris. De Britse was volstrekt niet op de hoogte met de ontwikkeling van de spelregels en merkte pas laat in de wedstrijd aan de reacties van het publiek (lees: andere speelsters) dat de chip, waar Marieke van Doorn zich herhaaldelijk van bediende, wel degelijk tegenwoordig een heel normale slag is. Coach Gijs van Heumen had de speelster van HGC, de laat ste tijd in uitstekende vorm, juist op de plaats van Margriet Zegers gezet om de chip als wapen te kunnen hanteren als de Italiaanse dames wat uit de verdediging zouden zijn geko men. Nu kwam dat maar zel den voor. „Ze doen het haast in de broek van angst", zei Joost Bellaart, de Nederlandse coach van Italië, vóór de wed strijd. Zoals Van Heumen al vreesde, bleven de meeste Ita liaanse speelsters in het 23-me- tergebied hangen. Nederland moest voortdurend oppassen voor een massale opeenhoping in de Italiaanse cirkel. „Terug, terug", klonk het dan ook her haaldelijk in het veld en van de kant. Alette Pos, die in het Neder landse doel stond in plaats van Det de Beus, had net zo goed op de bank kunnen blijven zit ten. Ze hoefde geen enkele maal in actie te komen. In de tweede helft moest de doel- vrouwe van Upward slechts twee keer „in de houding gaan staan" bij Italiaanse strafcor ners. Een tweede keer ging de bal uit een schot van Madeion Dagai-Belien, tot anderhalf jaar geleden in de Nederlandse selectie maar sinds haar huwe lijk Italiaanse, zelfs in het doel, maar tot grote teleurstel ling van het Italiaanse kamp keurde de Westduitse scheids rechter Lobacher de treffer wegens foutief stoppen af. Voor Laurien Willemse liep de wedstrijd minder goed af. De rechtsbuiten kreeg vlak voor de rust een opspringende bal hard tegen haar hand, die prompt vervaarlijk opzwol. Het is de vraag, of zij vandaag «V Gijs van Heumèn. tegen Oostenrijk, opnieuw een dwerg in dameshockeyland, kan worden ingezet. Van Heu men: „Ik ben al blij dat het bij één blessure bleef. We hadden natuurlijk meer doelpunten kunnen maken, maar zo is het ook best. Het voornaamste is, dat we rustig hebben kunnen spelen. Als je bij de pauze al met 5-0 voorstaat, is het begrij pelijk dat de motivatie weg valt". Nederland-Italië 7-0 (5-0): 3. Sophie von Weiier 1-0, 13. Carina Benninga 2-0, 23. Marjolein Eijsvogel 3-0, 26. Carina Benninga 4-0. 29. Sophie von Weiier 5-0, 39. Fieke Boekhorst (strafcorner) 6-0, 63. Elsemieke Hil len 7-0. Nederland: Pos; Nieuwenhuizen, Boekhorst, Van Doorn, Hendriks; Benninga. Le Poole, Sevens (Hillen); Willemse (Ohr), Eijsvogel, Von Wei- Ier HOCKEY EK dames Lille Groep A: Nederland-Italië 7-0; Schot land-Oostenrijk 2-0; Sovjet Unie-Bel- gië 7-0. Groep B: lerland-TsjechoslowakiJe 1-0; Spanje-Frankrijk 2-1; West Duitsland-Engeland 3-0. JUDO EK in Luik Tot 95 kg: 1e ronde: Van de Walle (Bel) wint van Buiting op Ippon; her kansing: Rubio (Ita) wint van Buiting op beslissing. Finale: Neureuther (Wdl) wint met yuko van Van de Walle (Bel). Om derde plaats: Kostenberger (Oos) wint met yuko van Nastica (Roe), Vachon (Fra) wint met yuko van Sosna (Tsj). Boven 95 kg: 1e ronde: Wilhelm (Ned) wint van Radburn (Gbr) op ippon; 2e ronde: Koeman (Tsj) wint van Wilhelm op waza-ari; herkansing: Wilhelm wint van Becacecce (Ita) op ippon; Wil helm wint van Cioc (Roe) op beslis sing. Finale: Von der Groben (Wdl) wint met koka van Pulahl (Odl). Om derde plaats: Wilhelm (Ned) wint met yuko van Zaprianov (Bul), Koeman (Tsj) wint op beslissing van Tsjoerin (Sov). SCHAKEN Toernooi Londen 7e ronde: Vaganlan (Sovj-Karpov (Sov) 0,5-0,5, Kortsjno) (ZwipTorre (Phi) afgebroken; Seirawan (VstpMes- tel (Gbr) 1-0; Miles (GbrJ-Nunn (Gbr) 1-0; Speelman (Gbr)-Andersson (Zwe) afgebroken;" Poloegajevski (Sov- pChandler (Gbr) 0,5-0,5, Timman (NedpRibli (Hong) 0,5-0,5. Stand: 1. Karpov, Poloegajevski 5.5 punt; 3. Chandler. Seirawan 5; 5. Tim man. Vaganian 4' VOETBAL Reserve eredivisie: Helmond Sport- Feyenoord 2-2. Zondagamateurs, hoofdklasse B: Ap- plngedam-Emmen 1-2; De Bataven- -De Treffers 2-0 District West II. 1e klasse B: Nieuwenhoorn-Hermes DVS 1-0. 2e klasse A: Hellevoetsluis-Gou- da 2-2 (restant van 0-1). 3e klasse C: Zwervers-Nieuwkoop 2-2. 4e klasse A: Altior-Foreholte 1-0; ROAC '79-Hil- legom 4-0. 4e klasse D: Steeds Vol- harden-DONK 1-3. 4e klasse F: TDC-GLZ 0-1; Poortugaal-Bloemhof 4-2. Res. 3e klasse B: GDS 2-VEP 2 1-0. Res. 4e klasse C: VCS 3-RKAW 3 3-0. Districtsbeker West II (5e ron de): Bodegraven-SVLV 4-1 (na verlen ging). Regionale jeugd, klasse B-2: DHC-HOV 5-2. Marokko WAC Casablanca-MCO Oujda 1-0; Chabab Mohammedia-DHJ El Jadida 3-1; FUS Rabat-KAC Kenitra 0-0; RS Kenitra-FAR Rabat 0-0; CODM Mek- nes-Raja Casablanca 3-2; RS Berka- ne-USK Sisi Kacem 0-0; DCK Khou- ribga-MAS Fes 0-0; FKIH Den Salah- RS Settat 1-1. Stand: 1. FAR Rabat 24-56; 2. OCK Khouribga 24-52; 3. CODM Meknes 24-50. Roemenië Dynamo Boekarest-Jlul Petrosani 6-2; FC Baia Mare-Steaua Boekarest 1-0; ASA Tirgu Mures-SC Bacau 3-1; Ra pid Boekarest-Universitatea Craiova 0-0; Petrolul Ploesti-Chimia Vilcea 2- 0; CSU Dunarea-Corvinul Hunedoara 3-1; Politechnlca lasi-Arges Pitest' 2- 1; Tirgoviste-Sportul Studentesc 1-5; FC Olt-FC Bihor 4-1. Stand: 1. Steaua 42 punten; 2. Dynamo 41; 3. Craiova 39. WIELRENNEN Ronde van Spanje 16e etappe: 1 Rossel (Bel) 132 kilo meter In 2 uur, 57 minuten en 5 se conden; 2. Villamajo (Spa) op 4.13; 3. Iglesias (Spa); 4 Dalgal (Ita) op 4.19. 5. Van Calster (Bel); 6. Foubert (Bet); 7. De Jonckheere (Bel); 8. De Decker (Bel); 9. Sambiriasi (Ita); 10. Bayon (Spa). Algemeen klasaement: 1. Caritoux (Fra) 74.36.04; 2. A Fernandez (Spa) op 37 seconden: 3. Delgado (Spa) op 1.34; 4. Dietzen (Wdl) op 2.07; 5 Chozas (Spa) op 2.20; 6. Jimenez (Col) op 2.53; 7. Corredor (Col) op 2.56; 8. Gorospe (Spa) op 4.26; 9 Emonds (Bel) op 4 36. 10. Pollentier (Bel) op 5.30 (ADVERTENTIE) Een stukje, wat dagen of een weekje op de fiets. Daarover gaat „Vrijwielen in eigen land". Een informatief fietsersboekje voor vrije tijd en va kantie. Gratis bij de fictsenvakman,de ANWB, de VW-i's, de reis- en inlichtingenbureaus van de NS en stichting: fiets(tel. 020 - 42 55 50).

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13