Goede toekomst voor zonnecollector De echte opleving wil nog niet komen RENDEMENT KAN FLINK OMHOOG MARKTEN 7 Beurs van Amsterdam ECONOMIE £eidóc6ottta/nt VRIJDAG 4 MEI 1984 PAGINA Ij - Nederlandse chocolademunten voor Olympische Spelen GOUDA Chocoladefabriek Steenland gaat onder supervisie van het Olympisch Comité in Los Angeles aan de Ameri kaanse luchtvaartmaatschappij United Airlines een miljoen chocoladepenningen leveren. De penningen dragen het beeld merk van de Olympische Spelen. United Airlines, de officiële luchtvaartmaat schappij van de Spelen, gaat ze uitreiken aan alle passagiers die naar Amerika vlie gen. De beeltenis op de penningen is goedge keurd door het Internationale Olympische Comité. Steenland verwacht op de pen ningen nog enige vervolgorders. Weer slechte graanoogst Sovjet-Unie verwacht MOSKOU Westerse landbouwdeskundigen verwachten dat de graanoogst in de Sovjet- -Unie weer kleiner uitvallen dan in het centra le plan van het Kremlin is voorzien. Dat zou voor het zesde achtereenvolgende jaar het ge val zijn. Het grootste probleem dit jaar is de uit zonderlijke droogte in de voornaamste land bouwgebieden. Volgens de westerse landbou- w-experts is hierdoor al een deel van het win tergewas verloren gegaan en wordt nu het zo mergraan in de belangrijkste gebieden ten noorden van de Kaukasus en in het zuiden en westen van de Sovjet-Unie bedreigd. Het minis terie van landbouw van de Verenigde Staten schat de import van Amerikaans graan door de Sovjet-Unie voor de periode juli 1983-juni 1984 op 31 miljoen ton. Een grote toename in de na bije toekomst wordt niet verwacht. CDA verontrust over dumping Oosteuropese eieren DEN HAAG De CDA-fractie in de Tweede Kamer heeft er bij minister Braks (Landbouw) op aangedron gen bij de Eurpese Commissie stappen te ondernemen om het dumpen van eieren uit Oost-Europa in Neder land tegen te gaan. Ten gevolge van de dumppraktij ken is de prijs van eieren in korte tijd al gedaald van ƒ3,20 naar ongeveer 2,50 per kilo. De fractie vreest een verdergaande prijsval van eieren. Volgens secretaris G. Arissen van het Produktschap voor Pluimvee en Eieren ontduiken de Oosteuropese landen de sluisprijs voor eieren. Die zogenaamde slui- sprijs een kunstmatige minimum kostprijs is door de EG-landen in het leven geroepen juist om on eerlijke concurrentie en dumppraktijken van landen buiten de EG tegen te gaan en de EG-markt te be schermen. Om de marktverhoudingen te herstellen zou er op de sluis-prijs een extra importheffing gehe ven moeten worden, aldus Arissen. Nog meer optimisme OESO over economische vooruitzichten PARIJS De Organisatie voor Economi sche Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) heeft haar ramingen van de eco nomische groei in de 24 aangesloten Wes terse industrielanden verhoogd. Zij ziet steeds meer aanwijzingen dat het huidige conjuncturele herstel zal uitmonden iiv een economische groei op langere termijn, zo is duidelijk geworden aan het eind van een tweedaagse bijeenkomst van de OE- SO-commissie voor het economisch beleid. De organisatie heeft haar raming van de gemiddelde reële economische groei in het OESO-gebied voor 1984 verhoogd van 3,5 procent tot 5 procent. Voor 1985 wordt nu een groei van 4 procent verwacht. AMSTERDAM Het loont zeer de moeite de komende jaren veel aan dacht te besteden aan ver betering van de opslag- en regelsystemen voor zon- newarmte-installaties. Het rendement van de thans beschikbare zonne-ener- giesystemen kan een flink stuk omhoog. Door aller lei technische aanpassin gen kan de warmte-op- brengst van een gemid delde installatie verhoogd worden van 25 tot 42,5 procent. De zonnecollec tor is thans tot een vol wassen apparaat uitge groeid, maar de daar ach ter liggende systemen zijn nog lang niet volmaakt. Tot deze conclusie komen de deskundigen, die deze week hebben deelgenomen aan de eerste internationale conferen tie van de Europese Gemeen schap over zonne-energie in het RAI-congrescentrum in Amsterdam. Een hoop warmte wordt thans nog niet' nuttig gebruikt, zo concludeerde ir E. van Galen van de Technisch-fysische Dienst van TNO in Delft giste ren aan het eind van de door TNO georganiseerde conferen tie. „De ontwikkeling van de zonnecollector is volledig ge slaagd, maar men is vrij slor dig omgesprongen met het ontwerpen van de daar achter liggende systemen. Hierdoor is het rendement nog lang niet wat het kan zijn, aldus de TNO-medewerker. Opslagsystemen, regelappar- tuur en warmtewisselaars zijn in vele opzichten gebrekkig. Vooral als de systemen wat in gewikkeld worden, presteren ze niet wat er van verwacht wordt. Ook aan het totale ont werp van het gehele zonne- warmtesysteem ontbreekt dik- ECT Philips lichtte op de conferen tie toe dat haar systeem van zonne-energie, de Evacuated Tubular Collector (ETC), bin nen niet al te lange tijd in aan merking komt voor massapro- duktie. In bepaalde toepassin gen blijkt het produkt nu al in Japan, het zuiden van de Ver enigde Staten, Griekenland, Spanje en Italië te kunen con curreren met conventionele energiebronnen, aldus Philips- specialisten. Philips meent dat zonne-energie op langere ter mijn op grote schaal toepas baar is. Volgens Philips spreekt het vanzelf dat de. warmte-opbrengst daalt naar mate het aantal zonne-uren en de sterkte van de instraling minder worden. Maar toch zouden de gemiddelde ener gie-opbrengsten in bijvoor beeld Zweden en spanje niet zover uit elkaar liggen. Specialisatie en samenwerking kan scheepsbouw redden AMSTERDAM De kracht van de Nederlandse scheeps bouw moet worden gezocht in verregaande specialisatie en in samenwerking op nationaal of Europees niveau. Alleen dan is er een mogelijkheid dat de scheepsbouw in Nederland ooit weer ongesubsidieerd op de been kan blijven. In die be woordingen liet de directeur van de Export-Financiering- -Maatschappij (EFM), dr W. Ford, zich deze week uit tij dens een toelichting op het jaarverslag over 1983 van zijn bedrijf. Van het pakket van de EFM wordt ongeveer 70 pro cent in beslag genomen door financiering van orders aan de Nederlandse scheepsbouw of aanpalende bedrijven. Ford is het hartgrondig oneens met het voornemen van de re gering om de steun aan de scheepsbouw te verminderen. Juist in moeilijke tijden moet de overheid zorgen dat de faci liteiten niet achterraken bij die in het buitenland. Puur economisch geredeneerd zou je de scheepsbouw, die voor een groot deel niet kan concurre ren met Aziatische landen, kunnen laten afsterven, aldus Ford. Maar er werken 9000 mensen in de scheepsbouw en bovendien kan een handels- land als Nederland het niet permitteren geen scheepbouw meer binnen zijn grenzen te hebben. Dat zou een enorm verlies aan kennis betekenen, aldus Forf. Als de internationale handel aantrekt en daarmee de vraag naar vrachtruimte, zijn er vol gens Ford wel degelijk kansen voor de scheepsbouw in Ne derland Een werf als Van der Giessen-de Noord bij voor beeld zit nu al met haar prij zen op Japans niveau, zo zei hij. De EFM maakte 3,2 miljoen winst. COOP VELUWSE EIERVEILING BARNEVELD (3-5) Aanvoer 5.761.060 stuks, stemming kalm. Prij zen in gulden per 100 stuks: eieren van 50-51 gram 9,50-9,70. van 55-56 gram 11,00-11,00. van 60-61 gram 12,00-12,05 en van 65-66 gram 12,75-14,65.Eierveiling Barneveld - Aanvoer 1 067 066 stuks, stemming rustig. Prijzen in gulden per 100 stuks: eieren van 51-52 gram 9,55-10,20. van 56-57 gram 11,05-11,25. van 61-62 gram -12,10-12,25 en van 66-67 gram 13,05-14,95.Eiermarkt Barneveld - Aanvoer ca. 950.000 stuks, stemming grote vlug en kleine traag. Prijzen in gulden: eieren van 48-54 gram 9,60-11,70 per 100 stuks. 2,00-2,17 per kg van 57-61 gram 12,50-13,30 per 100 stuks. 2,19-2,18 per kg. van 64-67 gram 15,20-16,25 per 100 stuks. 2,28-2,43 per kg. Scharreleie ren 1,00-1,25 per 100 stuks hoger. VEEMARKT UTRECHT (3-5) - Aan voer: slachtvee 965. stieren 130. ge- bruiksvee 220. jongvee 220. nuka's 1567. slachtschapen en lammeren 1700. gebruiksschapen en lammeren 328. varkens 621. biggen 190. bok ken en geiten 12. paarden 265. totaal 6218. Prijzen: nuka's voor de mest roodbont 300-540, zwartbont 225-365. nuka's amerikanen 100-175. schaap met lammeren 275-410. big gen 105-117,50. bokken en geiten 20-90. schrammen en lopers 125-132,50. stieren (resp. 1e en 2e kw.) 7,90-8,90 7.00-7.90. vaarzen (resp. 1e en 2e kw.) 6,90-7,80 6,10-6,90. koeien (resp. 1e. 2e en 3e kw.) 7.25-8,20 6,20-7,15 5,55-6,20. worstkoeien 5,15-6,10. schapen 200-270, per kg 5,75-8,00. lammeren 250-380. per kg 11,50-13,00. varkens 2,95-3,00. zeugen (resp. 1e en 2e kw.) 2,90-3,00 2,80-2,90. melk- en kalf- koeien (resp. 1e en 2e soort) 2000-2600 1500-2000. kaltvaarzen (resp. 1e en 2e soort) 1850-2400 1350-1850. guste koeien 1450-2175. enterstieren 1400-1900. pinken 975-1300. graskalveren 450-900. Stemming (resp. handel en prijzen): slachtvee redelijk - iets hoger, stieren redelijk - gelijk, gebruiksvee redelijk prijshoudend, jongvee rustig - prijs houdend. nuka's traag - lager, scha pen en lammeren vlot - gelijk, var kens matig - iets lager, biggen rustig - iets lager, bokken en geiten kalm gelijk, paarden vfot - gelijk. goud en zilver De goud- en zilverprijzen van gistermiddag, tussen haakjes de vorige prijzen. Goud onbewerkt:. 37,180-680, (37,160-660). Be werkt: 39,570 laten. (39,550 la ten). Zilver onbewerkt: 855-925 (860-930). Bewerkt: 980 laten. (980 laten). Orderportefeuille Ballast-Nedam goed gevuld •AMSTELVEEN Dank zij een aantal belangrijke op drachten in het vierde kwar taal van 1983 beschikt Ballast- -Nedam over een goed gevulde orderportefeuille. Het concern verwacht daarom dat omzet en winst zich in 1984 zullen her stellen. aldus het jaarverslag van het aannemingsconcern. Zoals eerder bekend werd, is de winst over 1983 bijna gehal veerd tot 16,5 miljoen door vertraging in het verkrijgen van nieuwe opdrachten. Daar door daalde de omzet van 2,5 miljard in 1982 tot 2,1 miljard in 1983. Het gevolg was onder bezetting van het produktie- -apparaat, vooral in het twee de halfjaar van 1983. Het be drijf zal in 1984 ongeveer 45 miljoen investeren tegen 36,8 miljoen in 1983. Grote offshore-order voor HBG De Hollandsche Beton Groep (HBG) in Rijswijk gaat dit pro- duktiecomplex voor het gas- veld Ameland-Westgat bou wen. Met deze order is 75 miljoen gulden gemoeid. De opdracht is verstrekt door de Ameland Groep (Nederlandse Aardolie Maatschappij, DSM en de Amerikaanse oliemaat- schapppij Mobil). HBG moet het complex kant en klaar af leveren. Dat wil zeggen dat HBG wordt belast met ont werpen, vervoeren en instal leren van het platform. Het is voor het eerst dat de NAM een dergelijke opdracht verstrekt. Wat betreft de be scherming van het milieu is bepaald dat HBG bij de uit- zijn bij het plaatsen van het voering van het project geen produktieplatform, moeten gebruik mag maken van het weer worden afgevoerd. Ook vasteland van Ameland. Alle ten aanzien van geluidhinder materialen die tijdelijk nodig zijn strenge eisen gesteld. Werkloze kan mét uitkering onderneming starten DEN HAAG Langdurig werklozen zullen de gelegen heid krijgen met behoud van hun uitkering een eigen be drijf op te zetten. Daarbij kan hen bovendien van rijkswege een ondersteunendkrediet ter grootte van maximaal 25.000 tulden worden verstrekt, taatssecretaris De Graaf (So ciale Zaken) en zijn collega Van Zeil (Economische Zaken) zullen voornemens daartoe in de tweede helft van deze maand bekend maken in een brief aan de Tweede Kamer. De twee maatregelen maken deel uit van een pakket waar mee de overheid meer stimu lansen wil geven aan startende ondernemers. Omzet ingenieurs bureaus niet verder achteruit DEN HAAG De omzet uit binnenlandse opdrachten van de raadgevende ingenieursbu reaus, verenigd in de Orde van Nederlandse Raadgevende Ingenieurs (ONRI), is in tegen stelling tot voorgaande jaren in 1983 niet verder gedaald. De exportactiviteiten op het terrein van de ingenieursdien sten namen zelfs toe, hoewel het rendement daarvan rela tief achterbleef, aldus ONRI- voorzitter ir. N. Roorda van Eysinga in zijn jaarrede giste ren. Op een nogal bloedeloze beurs bleven de koersen gisteren nogal dicht bij huis. De markt had duidelijk te maken met gebrek aan affaire. Als een van de oorzaken ziet de beurs het zich afzijdig houden van het buitenland. De ondertoon in Amsterdam blijft echter goed. Alleen KLM en ABN ver lieten de markt duidelijk hoger. KLM metf2,20 winst op f173 en ABN met f7 op f361. Behalve KLM eindigden ook de andere internationals iets hoger. De andere actieve fondsen bleven dicht bij huis, met in gunstige zin iets gro tere afwijkingen voor Nat. Nederlanden, Gist-Brocades en Océ-van der Grinten. Ook de lokale markt deed het rustig aan. Een nog steeds niet goed op gang komend Damrak, een met ups en downs op lopende New Yorkse beurs, een stijgende dol lar, teleurstellend nieuws uit de bankhoek, veel goed bedrijfsnieuws, ge ringe buitenlandse be langstelling en een duide lijke stellingname van de president van de Neder- landsche Bank, dat waren de componenten die de stemming op onze beurs en daarmee ook het koersnivveau deze week hebben beïnvloed. Na een lichte inzinking dins dag kwam woensdag de wind uit de goede hoek waardoor het algemeen koerspeil, weer iets boven de 160 kwam te lig gen. Gisteren kon de koers nog iets verder aantrekken tot bijna 161,5. Maar desondanks zitten we hiermee nog steeds op het peil dat na de val begin februari werd bereikt. Het wil dus maar niet lukken om uit het dal te komen, al het mooie opbeurende bedrijfsnieuws ten spijt. Het hoogste indexcijfer van 178,9 dat op 1 februari werd bereikt, blijft nog ver verwijderd. Toch zijn er opti misten onder de deskundigen die een verbetering van dit re cord dit jaar voor mogelijk houden. Maar voorlopig zijn er rem mingen, vallen omzetten tegen (in april was de totale omzet 25 procent lager dan in maart), zichtig waarbij de vrees dat de kruisraketten het kabinet aan het wankelen zullen brengen, vermoedelijk een rol spelen. Dat het vele ondernemingen weer een stuk beter gaat en dat de economie inderdaad aantrekt, legt kennelijk geen of althans te weinig gewicht in de schaal. Of die vrees voor een kabi netscrisis terecht is, zullen we maar afwachten. In elk geval staat hier tegenover dat eind vorige week de meerderheid van de Sociaal-Economische Raad en begin deze week de president van de Nederland- sche Bank in zijn jaarverslag het kabinet een riem onder het hart hebben gestoken. Laatstgenoemde stelde zeer duidelijk dat de bezuinigingen ten volle moeten doorgaan en dat het overheidstekort ver kleind moet worden en voorts dat een verbetering van de economie een herstel van de rendementen van de onderne mingen vergt, een matiging van de arbeidskosten, verbete ring van de internationale concurrentiepositie van ons bedrijfsleven en versterking van het eigen vermogen ten opzichte van het vreemde ver mogen. Het is taal die de beursmensen graag willen ho ren maar die door de vakbe weging niet in dank wordt af genomen. Rente VS Op de New Yorkse beurs over heerste de kooplust waardoor het Dow Jones-gemiddelde voor industrie-aandelen woensdag per saldo 23 punten tot 1186 kon aantrekken. Die stijging mag echter niet ver doezelen dat het gemiddelde op 6 januari van dit jaar pre cies 100 punten hoger lag. Er is dus nog een enorme achter stand in te halen in New York. De opkruipende rente, het on gelooflijke hoge overheidste kort en de enorme tekorten op de handelsbalans, vormen nog de struikelblokken. In de VS hoopt men nu dat de economie niet te snel zal groeien opdat de kredietverlening niet uit de hand loopt en de rente niet verder opgedreven zou wor den. Hoe vreemd het ook klinkt in een tijd dat we snak ken naar een betere economie, een langzamere groei van de economie heeft in de VS thans de voorkeur. Niet alleen Wall Street steeg, ook de dollar was weer in op mars. Hij kwam dinsdag op goed 3,07, wat geweten werd aan een stijging van de kortlo pende rente in de Verenigde Staten en aan de vrees voor sociale onrust in verschillende Westeuropese landen. ABN Vergeleken met eind vorige week was de koersstijging voor de groepen internationale fondsen, industrie, verzeke ring en handel in drie dagen maar matig. Voor een uitschie ter zorgde de groep scheep- en luchtvaart (plus 2 procent). Nederlandse Lloyd deelde nog mee dat het verlies van ƒ94 miljoen vorig jaar voorname lijk veroorzaakt werd door grote afschrijvingen op een gastanker. Voor dit jaar wordt op een bescheiden positief re sultaat gerekend. De groep banken trok de aandacht met een daling van het indexcijfer met 9 procent. De mededeling van de top van de Algemene Bank Nederland dat de bruto resultaten in het eerste kwartaal bijna 18,5 pro cent lager waren dan in het eerste kwartaal van 1983 bracht de nodige schrik op de beurs teweeg, hoewel er bij be dacht moet worden dat het eerste kwartaal van 1983 wel heel goed was. De oorzaak was een vermindering van de ren te-inkomsten waartegenover geen daling van de rente-uit gaven stond. Met andere woor den, de rentemarge werd klei ner. Dat aandeelhouders hier door rekening moeten houden met een tijdelijke winstdaling was overigens al bekend, maar toch kwam de medeling hard aan. Gisteren kwam de beurs iets tot bezinning en de koers daling op woensdag kon enigs zins goedgemaakt worden. Van de internationale fondsen kon alleen Unilever opvallen met een koersstijging van bij na vijf gulden. De overige vier fondsen veranderden nage noeg niet van plaats. Toch kon Philips al meedelen dat de re sultaten in het eerste kwartaal zeer bevredigend waren. Bouwers Er was veel nieuws uit de bouwwereld. Hollandse Beton Groep kon de winst vorig jaar iets opvoeren tot 62 miljoen. Dit jaar zal de winst ongeveer gelijk blijven. Het bedrijf wil zijn activiteiten uitbreiden waarbij het ook heeft gedacht aan opsporing van olie en gas in de Noordzee. NBM die vorig jaar een winst van 4,4 mil joen maakte tegen een verlies van 5,5 miljoen in 1982, ver wacht dit jaar weer betere re sultaten. Ook IBB Kondor is optimistisch en de directie ver wacht dat de resultaten dit jaar op zijn minst gelijk aan die van vorig jaar (winst 2,76 miljoen) zullen zijn. Bredero denkt dit jaar de winst met 4 procent te kunnen opvoeren, maar aangezien het kapitaal ook 4 procent zal stijgen, zal de winst per aandeel gelijk blij ven. De winst steeg vorig jaar 21 procent tot goed 12 mil joen. Van de verzekeringsmaat schappijen weten we nu dat Nationale Nederlanden dat de maatschappij dit jaar na een winststijging vorig jaar van 13 procent tot 475 miljoen een verdere winstverbetering verwacht. Ondanks grote af boekingen op de overgenomen Amfas en de onroerend goed steeg het eigen vermogen met 32 procent. Aegon boekte een 20 procent hogere winst dan Ago en Ennia het jaar ervoor tezamen hebben gemaakt. Op merkelijk was dat de winst in feite helemaal afkomstig was van de sector levensverzeke ring, terwijl een derde van de totale omzet toch voor het schadebedrijf wordt ingeno men. Gist Uitgever Wegener maakte een winst van ƒ3,4 miljoen tegen een verlies in 1981 en 1982 (bij elkaar ƒ3,2 miljoen). Er wordt nu weer dividend betaald (J 2). Levensmiddelenbedrijf Schui- tema verwacht een verdere winstverbetering (vorig jaar 4,1 miljoen) ondanks en ver wachte daling van de con sumptieve bestedingen. Overi gens verwacht ook Ahold en wat hogere winst. Gist Broca des verwacht eveneens meer winst dan de 50 miljoen in 1983. Opmerkelijk was de in formatie dat circa 50 procent van het aandelenkapitaal in het bezit is van Amerikaanse en Schotse ondernemingen. Geen nieuws van de obligatie- markt. De verwachte nieuwe staatslening is een week uitge steld. De beurs weifelt tussen een rente van 8,25 procent (zo als de vorige lening die echter geen succes werd) en 8,5 pro cent. Het gemiddelde rende ment op staatsobligaties is iets aangetrokken tot 8,16 gisteren. hoofdfondsen beun 3.5 beurs 4-5 Ahold Hei nek en Heineken Hold. Holl.Beton.Gr. Hoogovens 93,70 361.00 152,00 145.10 89.50 53.00 136.50 133.80 132.90 123.50 112.50 49.40 93,60 362,50 152.00 Oce v. Grinten Pakhoed Holding Pakh. Hold, cert Philips Rolinco VerBetVNU Volk er Stevin WUH 173.00 174.00 157,10 157.30 221.50 221,80 121,80 144.50 144.50 244.20 30.30 63.90 63.90 63.90 63.80 45.60 45.80 65.30 66.00 135.60 64,00 64.00 262.00 153.70 31.20 92.50 overige aandelen Ant. Brouw. Ant. Verf Ass St. R'dam Beek. v Borsuml) W Braat Bouw ld 6 pet cerl CSM CSM ert Slot- Slot- 02-05 03-05 261.00 261.00 110.10 113.00 217.00 216.50 370,00 370.00 103.00 103.00 144,50 145.00 93.50 93,00 377,00 375,50 38,00 36.00b 315.00 320,50 Gel. Delft c Gerofabr Goudsmit Mach Holdoh Holec HALL Trust. Landré Gl Leids. Wol Moeara Fn ld 1-10 Idem 1-4 125.50 125.50 92,20 92.00 260,00 250.00 206.50 206.50 67.00 69.40 36,50 36.20 356,00 1930.00 125.20 126.00 57,20 86,50 69,00 68.00 68.50 107.00 105.00 78.00 77.00 342.00 342.00 42.00 44.00 64.50 247,00 243.00 26.10 26.50 41,50 38.00 205.00 205.00 328,00 330.00 34.80 36,10 118,00 118.00 33.00b 34.00b 14.50b 95.50 96.00 99.00 141.50 142.50 109.00 109.00 218.00e 217.20 368,00 371.00 57.50 57.00 13.00 675.00 660,00 6300.00 8450.00 1775.00 1680.00 Mulder Mijnb. W. Maarden Naeff Porcel. Fles Rademakers Reeslnk RIVA Rohte Jlsk Rommenholl. Ri|n-Scheide Schultema Schuppen Schuttersv. Smit Internat. Telegraaf Textiel Tw. Tw. Kab.H. Ver.Glasf. Vmf-Stork Slot- Slot- beurs beurs 02-05 03-05 770.00 40.20 149.00 25.70 175.10 3920.00 780.00 104.20 22.00 302.00 1165.00 237.00 260.00 44.00 35.00 235.00 127.50 158.50 383.00 108,80 48.006 74.50 68.00 247.00 90.00e 78.00 56,00 68.00 120.00b 169,00 298.00 22.50 300,00 1165.00 1158.00 132.00 108.50 239.00 262.00 278.00 34.50 155,00 383.00 110,00 48,30 74.50 67,00 131.80 255,20 173,20 43.50 106.00 BtltggingilsndMn America Fnd Binn. Belt VG BOGAMIJ Chemical F Col.Growth Concentra Goldmines Holland F Inter bonds New Yortf Ind Obam Old Court Dlr Technology F Tokyo PH Vance, Sand. Were?dhav. 226.80 153.00 133.50 229.00 143.50 152,00 27,00 1525,00 39,10 587.00 40.70 137,00 1185,00 127.00 141.00 19.30 16.50 225.50 153.00 133.60 227.50 143.50 27,30 26.50 20.00 1545,00 39,10 obligaties JMot- Slot- beurs Slot- beu" 12.75 Ned 81-91 12.50 Id 81-91 12.25 Id 81-88 12.00 id 81-91 129.00 117,00 110.20 113,90 129.10 117.20 110.50 114,20 7.75 Id 82-93 98.50 7.50 id 69-94 97.40 7.50 Id 71-96 97.10 7.50 Id 72-97 96.60 98.50 97.40 97.10 96.60 11.75 id 81-91 11.50 id 80-90 11.50 Id 81-91 11.50 id 81-92 109.90 113.60 110.20 110.40 112.40 113.60 113.80 7.50 id 78-88-1 1 7.50 id 78-88-2 7.50 Id 83-90-1 7.50 Id 83-90-2 7.20 id 72-97 100.00 99,60 97,80 98.00 95.40 11.25 id 82-92 11.25 Id 81-96 11.00 id 81-88 116.40 107,10 112,30 7.00 id 66-91 .7.00 id 66-92 7.00 Id 69-94 6.75 Id 78-98 0 0 97.20 95.80 93.80 10.75 Id 80-95 10.75 Id 81-91 10.50 Id 74-86 10.50 Id 80-00 r 109.10 103.20 115.50 109,80 6.50 id 68-93-1 6.50 Id 68-93-2 6.50 Id 68-94 6.25 Id 66-91 6.25 id 67-92 0 0 0 94.80 94.40 95,00 94.60 10.50 id 82-89 10.25 Id 80-90 10.25 id 80-87 10.25 id 82-92 10.00 id 80-90 10.00 Id 82-92 10.00 Id 82-89-1 112.30 104.60 113.00 105.60 107,80 104.90 112.40 104.60 113.00 105.60 108,00 105.00 6 00 Id 67-92 5.75 Id 65-90-1 5.75 Id 65-90-2 5.25 id 64-89-1 5.25 id 64-89-2 5.00 Id 64-94 4.50 id 59-89 0 0 0 !30 0 94,40 94,90 96.10 95.70 93.60 94,60 9.75 Id 74-99 9.50 id 76-91 9.50 Id 76-86 9 50 id 80-95 9.50 Id 83-90 104.00 103.80 102.20 104.00 103.80 102.20 105.60 106.00 4.50 Id 60-90 4.50 Id 63-93 4.25 Id 59-84 4.25 Id 60-90 4 25 id 61-91 !60 0 93.70 90.60 99.60 93.40 92.40 9.00 Id 75-00 9.00 Id 79-94 101.50 102.80 4 25 Id 63-93-2 4.00 Id 61-86 0 90.60 96,60 8 75 Id 75-90-1 8.75 id 75-90-2 8.75 Id 76-96 101,80 102,00 102,20 102.00 101.90 102,00 102,20 3.75 Id 53-93 3.50 Id St.47 3.50 Id 56-86 3.25 Id 48-98 0 0 89.90 92,00 96.80 95,00 8.75 Id 79-89 8.50 Id 75-90 8.50 Id 75-91 101,90 101,20 101.20 101.30 101,20 101,20 101.30 3.25 Id 50-90 3.25 Id 54-94 3.25 Id 55-95 3.25 id 55-85 0 0 0 0 92,60 88.80 88,20 97,20 8.50 Id 78-89 8.50 Id 79-89 101,30 101.30 101.30 I'SO Id 84-94 8 25 id 76-96 101.10 100,80 100.30 101.30 100,90. 100.30 buitenlands geld 8.25 id 77-93 100.20 100,90 100.20 100.90 Amerikaanse dollars 3.00 3.12 8.25 Id 83-93 8.25 Id 84-94 8.00 Id 69-94 8.00 id 70-95 100.80 99.40 99.20 99.30 99.50 99.20 99.50 Engelse pond Belgische fr. (100) Duitse mark (100) Ital. lire (10.000) 4.16 5.30 110.75 17,50 4.46 5.60 114.75 19,50 S.OOId 70-85-1 8.00 Id 70-85-2 8.00 Id 70-85-3 8.00 Id 71-96 101.00 101.00 101.20 99.20 99.60 101.00 101.20 99.20 99.60 Port, escudo (100) Canadese dollar Fr. frank (100) Zwits frank (100) 2.05 2.31 35.50 134,50 36.75 2.55 2.43 38.50 139,00 39.75 8 00 id 77-97 8.00 id 77-87 8.00 Id 78-88 8 00 id 83-93 99,40 100.30 100,20 99.80 100.30 100.20 99.80 Noorse kroon (100) Deense kroon (100) Oostenr. sch. (100) Spaanse peseta 100) 38,00 29.25 15.85 1.94 41.00 32.25 16,35 2.19 7.75 id 71-96 7.75 Id 73-98 7.75 Id 77-97 7.75 Id 77-92 98,00 97.80 99i00 97.80 98.00 99 AO Gr. drachme (100) Finse mark (100) J.Slav. Dinar (100) 2.70 51,50 1.90 3.31 3,50 54.50 2,90 3.61 beurs van New York Ford Motor General Electric Gen, Motors 52 3/8 52 3/4 53 3/4 53 1/4 56 1/2 56 1/4 44 1/2 44 1/4 5 1/8 4 7/8 16 1/2 16 1/2 29 1/2 29 1/2 25 25 38 1/4 38 7/8 34 3/8 34 25 3/4 24 3/4 34 1/2 34 1/2 25 24 1/2 51 1/2 50 1/2 64 1/2 64 5/8 42 7/8 42 5/8 37 5/8 36 1/2 56 3/8 55 1/2 67 1/4 65 5/8 27 27 1/8 35 3/4 35 1/8 43 1/4 43 5/8 12 7/8 12 3/4 Merck Co. Mobil oil Nabisco Brands RCA Corp. Rep. Steel Royal Dutch Sears Roebuck Sfe-south.pac. Shell Oil Co. St. Oil Ohio Texaco Inc. Unilever Unlroyal Un. Brands United Technolog 50 7/8 52 91 1/4 91 30 5/8 30 3/8 41 1/4 40 5/6 35 3/8 35 3/8 31 3/8 30 7/8 50 7/8 51 3/4 33 5/8 33 1/8 24 1/4 23 7/8 29 7/8 29 7/8 65 7/8 65 5/8 47 1/8 46 3/4 33 3/4 35 1/8

Leidse Courant | 1984 | | pagina 12