Protest tegen woonwagenkamp aan Waardlaan Zoeterwoude wil haast maken met aanleg van fietspad langs Nieuweweg iloch subsidie voor voetbalvereniging ASC ZefBge &ichrïjve. jla «5"CckLcSouumt Twee ton voor saneringsonderzoek aarzelend Volgend jaar bouw „Schoorwijck' WASBEEKLAAN HOUDT KLINKERBESTRATING BEIDEN CcidócSomant vrijdag 27 april 1984 pagina 7 [ATWIJK Met de groots mogelijke larzeling is een meerderheid van de aad gisteravond akkoord gegaan met iet verlenen van een bijdrage voor een aneringsonderzoek van de vuilnisbelt an de 's-Gravendijkseweg. Er zal een «drag van 2Ó0.000 gulden worden Aj yergemaakt naar de gemeente Noord- rijk, op wiens grondgebied deze belt igt. De raad betaalt mee in dit Noord- irijks onderzoek in ruil voor een aan egvergunning voor een sportcomplex aa* at Katwijk in de nabijheid van de belt iril aanleggen. let waren vooral de belangen van de oekomstige gebruiker van dat sport- omplex. de voetbalvereniging Kat wijk, die aan het einde van een Tang en RAAD AKKOORD gecompliceerd debat de doorslag gaven. Twintig van de vierentwintig raadsle den stemden uiteindelijk toe. Wil deze vereniging, die al jaren in een totaal verkrotte accommodatie is gehuisvest, nog met ingang van het nieuwe seizoen '85-'86 op de nieuwe velden kunnen spelen zal snel met inzaaien moeten worden begonnen. Onder deze tijds druk werd akkoord gegaan met het verlangen van Noordwijk, al lagen woorden als chantage en afkoopsom op het puntje van de tong. De zes nieuwe velden zijn gesitueerd op grond die wel eigendom is van de ge meente Katwijk, maar binnen de gren zen van Noordwijk vallen. Voor de aanleg ervan is dus toestemming nodig van de buurgemeente. Nu ligt er ir hetzelfde gebied, eveneens grond van Noordwijk, een vuilnisbelt, die in aan merking komt voor een onderzoek in het kader van interimwet bodemveron treiniging. Een onderzoek dat de eige naar van de grond 200.000 kost. De be wuste belt is voor het overgrote deel volgestort met vuil van Katwijk. De ge meente Noordwijk vindt dat Katwijk daarom ook voor de kosten moet op draaien. In eerder gehouden raadsvergaderin gen protesteerden veel raadsleden te gen de door Noordwijk gemaakte kop peling tussen aanlegvergunning van de sportvelden en de twee ton bijdrage voor het onderzoek. Ook gisteravond kwam deze door de Katwijkse raadsle-' den gewraakte ruilhandel weer ter- sprake. Burgemeester C.A. Bos stelde dat de aanlegvergunning zonder enige twijfel snel zou worden afgegeven wanneer de raad accoord zou gaan met de twee ton bijdrage. Mevrouw J.G. van Paridon-Van Tol (VVD) conclu deerde ronduit dat het bedrag van twee ton de prijs is die Katwijk voor de aan leg vergunning moet betalen. Bij het overmaken van de saneringsbij- drage zal door de gemeente Katwijk overigens wel duidelijk worden aange geven dat men zich hiermee geenzins aansprakelijk voelt voor de vertdere kosten die uit het saneringsonderzoek zullen voortvloeien. LEIDSCHENDAM Het gemeentebestuur van Leidschendam zal er alles aan doen om volgend jaar medewerking van de provincie te krijgen voor nieuwbouw van het bejaardencen trum Schoorwijck in deze gemeente. Dit heeft wethouder J. A. W. Pohlkamp van sociale za ken en volksgezondheid gisteren verklaard in de betreffende raadscommissie. De bouw van een nieuw centrum, waarvoor de plannen al geruimte tijd gereed liggen, is door bezuinigingsmaatregelen van het rijk al enkele jaren vertraagd. De gemeente heeft destijds ook al grond voor nieuwbouw naast het huidige centrum gekocht. De wethouder zei dat het be stuur van Schoorwijck hiervoor binnenkort een rente-nota kan verwachten. Het centrum neemt op de lijst van de provincie van 33 van dit soort gebouwen de 17e plaats in. B en W willen nu met het bestuur van Schoor wijck overleg plegen over een aantal bezuini gingen. Samen met het feit dat de brandbeveili ging in het huidige gebouw dringend moet wor den verbeterd en het door de overheid aange prezen „flonkerend beleid" voor ouderenvoor zieningen zou voor volgend jaar een tweede plaats op de prioriteitenlijst kunnen worden be reikt. Met de provincie is ook al over voorfinancie ring door de gemeente gesproken, aldus Pohl kamp. De eerste verdieping zou kunnen wor den bestemd voor „flankerend beleid", voorzie ningen voor op zich zelf wonende bejaarden. IMK buigt zich >ver vestiging .Macintosh in Oegstgeest IEGSTGEEST De ilannen van Macintosh 'ndim in de vrijkomende ga- ageruimte van de firma njtCamsteeg aan de Gevers- 'traat in Oegstgeest een kledingmagazijn te vesti- i en bestaan nog steeds. iurgemeester Scheenstra ho leelde gisteravond tijdens inle raadszitting mee dat nen wacht op een rapport ran het Centraal Instituut !ii lidden- en Kleinbedrijf. blHls dit rapport positief uit- ralt ten opzichte van een udirestiging van Macintosh in zle gemeente, men er van ivertuigd is dat sprake kan in van een goede verkeers- wikkeling en dat het pand nderdaad beschikbaar komt an zal de raad uiteindelijk e" e beslissing moeten nemen. )e bouwvergunning voor de lieuwe garage van Kamsteeg tan nog enige weken, wel- icht maanden op zich laten vachten. „Intussen hebben dj enkele bezoeken aan ves- pla ig'n6en van Macintosh ge tracht en wij zijn tot de con- lusie gekomen dat een der- icrs assortiment als dat van ,i lacintosh verrijkend voor e gemeente werkt," aldus e burgemeester. tuu ieen krant ontvangen Bel tussen 8,00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 4.00 en 15.00 uur, teleloonnr.071- 22248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. RIJNSBURG De hoor zitting over een eventuele inrichting van een woon wagenkampje voor 6 hui zen op wielen heeft de Rijnsburgse gemoederen danig in beweging ge bracht. Het door de ge meenteraad aangewezen perceel grond aan de Waardlaan werd door ve len afgewezen als lokatie voor de komende woon wagenbewoners. In eerste instantie lichtte loco- burgemeester C. Noort het plan toe bijgestaan door de ste- debouwkundige de heer Koe- lewijn. De Tokatie aan de Waardlaan moet 6 woonwa gens herbergen. Veel lokaties in het dorp vielen af door de verschillende eisen, doch de lokatie aan de Waardlaan vol deed aan alle eisen zoals een behoorlijke mate van woon comfort en mogelijkheid tot integratie met het dorp. Elke kavel krijgt een sanitaire unit, een verhard gedeelte, er komt een dichte aanplant en bosplantsoen omheen. Het Is de toekomstige bewoners ver boden een autosloperij te be ginnen bij het kampje. Loco- burgemeester Noort vertelde dat er naar een andere lokatie is gezocht, maar geen enkele voldeed aan de eisen. Het plan om een kampje aan de Waardlaan in te richten, wordt thans ter inzage gelegd. Iedere burger kan dan een be zwaarschrift tegen het plan in dienen. De raad doet hierover uitspraak, waarna men ook nog beroep kon aantekenen bij Gedeputeerde Staten. Noort maakte de aanwezigen er op attent, dat wanneer men niet bij de gemeente beroep aante kende, men ook niet bij G.S. terecht kon. Als eerste sprak de voorzitter van het kwekerscomité Waar dlaan, de heer Wim van Delft. Hij meldde dat de woonwa genbewoners graag in de grote kampen bleven. Hij vond het onjuist om met het stichten van kleine kampen door te gaan. Hij vond, dat de wagens moesten komen, daar waar ook woningen gebouwd kon den worden. Hij vond dat met die vele kassen er van integra tie geen sprake kon zijn. Hij vroeg of de gemeente wel toe stemming tot uitbreiding kreeg, en of de gemeente niet mee kon doen aan het geza menlijke kamp dat Katwijk en Noordwijk willen inrichten. Hij vroeg hoe het beheer geor ganiseerd moest worden en wat de gevolgen voor de ge meente waren, wanneer de woonwagenbewoners met klachten kwamen over de gif fen en gassen, die de kwekers verwerkten. Hij verwachtte dat er veel klachten zouden komen. Wethouder Noort betoogde dat er zal worden geprobeerd tot samenwerking met Katwijk en Noordwijk te Komen. Maar hij wees er wel op dat gedeputeer de Günther er niet zoveel voor lijkt te voelen. De staatssecre taris heeft geen oordeel hier over uitgesproken. Diverse malen werd Noort verweten, dat de gemeente al les buiten de omliggende kwe kers geregeld had. Doch Noort kon niet anders zeggen, dan dat er nog niets geregeld was. De wethouder wees erop dat iedereen nog op alle manieren tegen de plannen van de ge meente bezwaar kan maken. De heer Werkhoven vond dat de jeugd gediscrimineerd werd, omdat ze straks niet meer op het speelveldje zou den kunnen spelen. Noort wei gerde ervan uit te gaan, dat de jeugd niet met elkaar zou spe len. Kinderen passen zich gauw aan. Ook het gebouw van de Floraband, dat in zeke re zin van de grond gekomen was, nadat er over woonv genkamp gesproken Was, zou geen hinder veroorzaken van wege de geluidsoverlast. Nederlands Hervormde Kerk aan deOvergoo Voor het nieuwe landelijk bu reau van de Nederlands her vormde kerk aan de Overgoo achter de Vlietweg in Leid schendam is gistermiddag de eerste paal geslagen. Het 14 meter hoge en 43 meter lange kantoor krijgt vier bouwlagen en wordt, in opdracht van Bo- hemen Bouwbureau BV te Den Haag, gebouwd door Panagro Warmond. Het ontwerp is van het Architectenbureau De Bruijn te Wassenaar. De bouw kosten bedragen zes miljoen gulden. Het kantoorgebouw, dat plaats biedt aan 90 mede werkers wordt in februari 1985 door Bohemen Bouwbureau aan de Nederlandse Hervorm de Kerk overgedragen. Het landelijk bureau van de Neder landse Hervormde Kerk was tot nu toe verdeeld over vier panden in Den Haag: de Java- straat (de oudste vestiging), Carnegielaan, Laan Copes van Cattenburgh en Nassauplein. ZOETERWOUDE Het ietspad langs de Nieuwe- veg in Zoeterwoude moet Buifr nu echt snel komen. emeenteraadslid Kees ;bJBtraver van Progressief ■oeterwoude wil zelfs zo- er gaan dat op zo kort nogelijke termijn een ont- igeningsprocedure wordt estart. Pikant detail aarbij is dat die procedu- £3* dan aangespannen zal 5 ienen te worden tegen rondeigenaar en tevens emeenteraadslid G. Belt. 'oorafgaand aan de gemeen- fcraadsvergadering kwam de ;rke ladscommissie ruimtelijke or- 3ening bijeen om zich te bui- 6n over het bezwaarschrift at namens de heer Belt was igediend in het kader van de Dgenaamde artikel 19-proce- ure in verband met de aanleg an het fietspad. De raadscom- lissie verklaarde overigens de ezwaren ongegrond, en fietspad langs de Nieuwe eg is een wens die al tien ar op de prioriteitenlijst aat. In het meest recente be- idsplan van de gemeente, aaraan alle drie partijen zich :bben geconformeerd, staat alisatie van een fietspad ngs de Nieuweweg zeer hoog :noteerd. Er spelen evenwel eer zaken. Aansluiting van Weipoort op het aardgasnet nn^i het rioleringsstelsel houdt •uw verband met aanleg van fietspad, omdat dan diver- werkzaamheden tegelijker- d kunnen plaatsvinden. Wat dat betreft is het jaar 1984 van cruciaal belang en dienen dan ook op korte termijn spijkers met koppen geslagen te wor den. Als door bepaalde proce dures vertraging ontstaat (Straver: „Diverse data waar op begonnen zou worden zijn steeds al verschoven") bestaat wellicht zelfs het gevaar dat de gas- en rioleringsplannen in de knel komen. „Ik wil de kei harde toezegging dat u binnen één maand met de onteige ningsprocedure begint", aldus Kees Straver in de richting van burgemeester Houdijk. „We zullen het indringend be kijken. Ik kan evenwel niet toezeggen dat de door u gestel de termijn mogelijk is. We proberen op alle mogelijke manieren tot een oplossing te komen", aldus de heer Hou dijk. De problemen van de heer Belt, die omdat hij zelf partij was de vergadering van de raadscommissie ruimtelijke or dening verliet en zijn zaak liet behartigen door zijn raadsman, verenigen, wil niet zeggen dat het ook de beste oplossing is. In 1980 al hadden de bewoners bezwaar tegen deze op2et. Dat ze nu niet hebben gereageerd kan zijn met de gedachte dat het toch vechten is tegen de bierkaai", aldus Bellaar. Woning De Nieuweweg, waar het fietspad moet komen. de heer C. Bellaar, spitsen zich toe op de onduidelijke en ono verzichtelijke situatie die zal ontstaan nabij de kruising Nieuweweg/Weipoortse weg. Nu al vormt de2e kruising een groot knelpunt. In het op 4 april ingediende bezwaar schrift wordt gesteld dat in feite slechts één afdoende maatregel getroffen dient te worden, namelijk verplaatsing van de woning Weipoortseweg 41. Dan zal een duidelijke en overzichtelijke situatie ont staan en is tevens de geplande doortrekking van het feitspad - dat moet komen aan de noordzijde van de Nieuweweg - langs het zogenaamde voor eind van de Weipoortseweg en Ommedijkseweg zonder pro blemen die kunnen ontstaan met kruisend landbouwver- keer. De heer Belt heeft aan beide zijden van de Nieuwe weg grond in eigendom en zal zowel de Nieuweweg als het nieuwe fietspad moeten over steken. In het bezwaarschrift wordt gesteld dat als het langzaam verkeer aan de hoofdrijbaan onttrokken wordt, de gemid delde snelheid van het snel verkeer onmiskenbaar hoger zal worden. Het oversteken van tractoren, landbouwwa- gens en vee zal daardoor ge vaarlijk worden. Woordvoerder C. Bellaar had ongezouten kritiek op de reac tie van burgemeester en wet houders die uiteindelijk tot on- gegrondverklaring van het be zwaarschrift leidde. „Uw op merking dat provinciale wa terstaat zich met het plan kan Verplaatsing van de woning Weipoortseweg 31 (voorzover daarvan ooit sprake kan zijn, want de huidige bewoner van dat pand weet nog van niets, red.) gaat, aldus net college, minimaal 150.000 gulden ex clusief btw en grondkosten be lopen. Deze uitgaaf vindt het college onverantwoord. De heer Bellaar noemde dat be drag „een slag in de lucht". „Er mag niet louter uit een oogpunt van bezuinigingen, een situatie ontstaat die ge vaarlijk is. Als we op die tour gaan wordt de kwaliteit van het bestuur danig aangetast", zo stelde Bellaar. Wethouder Van der Heijden ging niet al te diep in op de di verse aspekten die naar voren werden gebracht. „Het ge meentebestuur heeft al vele ja ren geleden besloten dat er een fietspad moet komen. Er zijn in de loop der jaren veel ongelukken gebeurd, zelfs met fatale afloop. Vanavond gaat het louter om de planologische aspekten. Aanleg van het fietspad moet plaatsvinden in combinatie met andere zaken die spelen in de Weipoort. In deze vergadering gaat het er om dat de huidige bestemming van landbouwgrond wordt ge wijzigd in verkeersbestem- miong. De art. 19-procedure is daartoe de eerste stap", aldus Van der Heijden. Desgevraagd deelde de heer Bellaar na afloop van de ver gadering mee dat het perceel Weipoortseweg 41 het daad werkelijke probleem is. „Zoals het nu gaat steekt de gemeente z'n kop in het zand. want het echte knelpunt wordt niet aangepakt". oegstgeest de legstgeeste gemeenteraad oelde zich gisteravond nigszins voor het blok ezet. Toch ging hij in leerderheid akkoord met et verlenen van een sub die aan voetbalvereni- ing asc. de houdgreep van het vel- enprobleem liet ASC op het oorterrein van het voetbal- ild aan de Duyvenvoorde- aat een halfverhard oefen- ld aanleggen, maakte de parkeerruimte in orde en wil nog enkele voorzieningen treffen om het terrein beter toegankelijk te maken. Ver volgens stapte men naar de gemeente om een nog op de plank liggende subsidie van 40.000 gulden aan te vragen. Deze subsidie was in 1982 al verleend met betrekking tot het treffen van voorzienin gen die in totaal 82.000 gul den zouden vergen. De CDA'er Van Veen, voor zichzelf sprekende, vond dat ASC een renteloze lening van 40.000 gulden moest worden gegeven en dat ver der alles moest worden be sproken in het kader van de zogenaamde Veldennota, waarin oplossingen voor ASC's veldennood worden aangedragen. De overige CDA-fractieleden waren vóór subsidieverle ning. De socialist Haasnoot: „ASC heeft ons voor het blok gezet. Het is niet fair om alvast maar de werken uit te voeren voordat de raad over het subsidiebedrag een besluit genomen heeft." De radicaal Van Eisen schaarde zich achter de heer Van Veen. De liberaal Kuntze vond het socialistische geluid van „ASC heeft de fair-play-cup niet verdiend",,, niet juist. „Ik constateer dat hier pa niekvoetbal is gespeeld. ASC maakt schoon schip in eigen huis zodat het geld niet in een bodemloze put terecht komt. Ik doe met klem een oproep op de andere clubs die bij de veldennota betrok ken zijn enige solidariteit met ASC te betrachten. (Aan korfbalverenigingen is een veldenruil met ASC voorge steld. red.). Een renteloze lening lost voor ASC niets op, aldus wethouder Van Hazel. „Als de subsidie niet uitgekeerd zou worden, zou dit voor de vereniging een belangrijke straf zijn en wij zouden het ASC wel bijzonder moeilijk maken. Een lening zou al leen maar de financiële druk op ASC verhogen en dit is ongewenst", aldus Van Ha zel. De liberaal Kuntze: „De VVD is vóór het voorstel subsidie te verlenen. De kwestie van wel- of niet aan vangen van de werkzaamhe den door ASC staat daarbij niet o de voorgrond. We moeten niet natrappen. Een kat in het nauw maakt rare sprongen in het strafschop gebied. Wethouder Van Hazel stelde dat ook zonder een lening best alles uitgebreid met ASC doorgesproken kan worden. De raad ging uitein delijk akkoord met het voor stel 40.000 gulden subsidie te verlenen. WARMOND Eindelijk is er dan toch een beslissing genomen inzake de verharding van de Wasbeeklaan. Na meer behande lingen in de verschillende raadscommissies en raadsvergaderin gen konden gisteren de discussies over de financiële voordelen van asfaltering van de Wasbeeklaan worden afgerond. De meer derheid van de raad vond de financiële voordelen niet opwegen tegen de argumenten die werden aangevoerd voor de handha ving van de klinkerbestrating zoals de karakteristieke waarde, een beter milieu voor de beplanting, de voorkeur van de bewo ners en dergelijke. Alleen de CDA-fractie bleef vasthouden aan een jaarlijkse bezuiniging op de post onderhoud door asfaltering. De heer Bonnet (CDA) wees erop dat bij herbestrating een groot deel oud materiaal gebruikt wordt dat waarschijnlijk over enke le jaren vervangen zal moeten worden. Bij een bitume verhar ding zou de Wasbeeklaan voorzien zijn van een geheel nieuw wegdek dat waarschijnlijk in onderhoud veel voordeliger zou zijn. De andere raadsleden twijfelden aan dat grote voordeel om dat de Wasbeeklaan buiten het normale onderhoudspatroon valt. Doordat de weg minder druk wordt bereden kan de onderhoud stermijn wellicht nog wat worden opgerekt. Mevrouw Saris (VVD) drong daarop aan. De heer Van Kuijen (PW) vroeg nog eens naar de verkeersremmende maatregelen die voor de Was beeklaan genomen zouden kunnen worden. Wethouder Slinger land zegde toe daar aandacht aan te besteden en er later op te rug te komen Aan het eind van de raadsvergadering deelde wethouder Dalhuisen mee dat de procedure rond de realisering van dertien wooneenheden in de Burcht heel gunstig verloopt. Bij de rondvraag bleek dat meer personen zich ernstige zorgen maken over de wildstand op het eiland Koudenhoom. Maatre gelen om vooral het gedrag van hondenbezitters te wijzigen worden overwogen. Zegge en schrijve vragen wij slechts één nieuwe abonnee voor een luxe Parker balpen Naam van de Leidse Courant _als nieuwe abonnee I Adres Postcode/Plaats_ I Betaald wordt C per maand (met automatische afschrijving) L per kwartaal Stuur een luxe Parker balpen naar: Naam Ad res Postcode/Plaats Telefoon I i I Stuur deze bon in open envelop -geen postzegel I plakken- naar Leidse Courant, Antwoordnummer 232, ^2500 VG Den Haag

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7