Huizen „helpt" Rijnsburgse Boys ÏA Piket voert Leiderdorp naar toernooizege Dames Randstad Sport schakelen Ter Leede uit \V ■ken CD CO 071-122244 m pEUGEOT SOS lm ra SPORT fieid^eSoummt VRIJDAG 27 APRIL 1984 PAGINA 1! LEIDERDORP Rain bow Birmingham heeft ook in de finale van het internationale McDonalds jeugdtoernooi het basket balteam van Leiderdorp geen halt kunnen toeroe pen. Onder de bezielende leiding van de meest waardevolle spe ler van het driedaagse evene ment, spelmaker Henk Jan Pi ket, bracht Leiderdorp de der de editie van het toernooi op haar naam: 82-71. Opel Merk- sem, dat op weg naar de eind strijd in de laatste seconde struikelde over Birmingham (70-71), werd na een afgete kende overwinning op Beltis- tos derde: 108-76. Piket, die in tegenstelling tot eerdere berichten nog geen definitieve beslissing heeft ge nomen over het inruilen van Leiderdorp voor Elmex Lei den, brak de finale op het juis te moment open voor zijn zwoegende ploeggenoten. Bir mingham was na de eerdere nederlaag tegen de gastploeg op de openingsdag van het toernooi gebrand op de winst. David Brown en Paul Douglas volgden Piket dan ook als een schaduw. Het Britse duo had eerder al met succes het Belgi sche kanon Ronnie Bayer af gestopt (toernooi topscorer Bayer scoorde slechts 15 pun ten tegen de Britten) en Piket moest vechten voor iedere centimeter ruimte. De jonge Leidenaar kweet zich anders dan zijn Belgische col lega uitstekend van zijn taak. Geduldig wachtte Piket op zijn kansen en toen die na rust kwamen sloeg Leiderdorp meteen een beslissend gat: 48- 49. 56-49. De Britten waren andermaal murw gespeeld door de goed aansluitende Lei- derdorpse verdediging, waarin het drietal Marcel Huybens (8 rebounds), Daan van Egmond (10) en Robert Jan Rijsbergen (10) met kracht de borden schoonveegden. Rainbow Bir mingham, dat in de eerste helft de stand dankzij goed werk van Grimsey en Nelson open gehouden had (40-40 bij de rust) kwam er niet meer aan te pas: 82-71. De Britten hadden eerder op de dag al veel kracht moeten geven in de halve finale tegen het favoriete Merksem. Coach Fisher vond een wapen tegen Ronnie Bayer, die pas aan het einde van de wedstrijd gevaar lijk werd. Zijn laatste schot (bij 69-70) miste doel en in de res terende aanval scoorde Mike Landell het winnende punt voor Birmingham: 71-70. In de strijd om de derde plaats was Beltistos geen partij voor de op eerherstel beluste Bayer (42 punten) en zijn ploeg: 108-76. Beltistos was in de halve finale ook al kansloos gebleken tegen Leiderdorp (97-75, rust 46-32). Mannheim tenslotte moest met lede ogen toezien hoe Slovan Ljubljana in het duel om de vijfde plaats Rok Marolt het scorerecord van Luuk Mul- kens liet verbeteren. De Joe goslaaf scoorde zonder tegen stand 76 punten (eindstand 159-42). Bij de prijsuitreiking waren er naast de bekers voor Leider dorp en Birmingham ook belo ningen voor de topscorer (Bay er met 161 punten), topreboun- der (Knez met 12,33 gemid deld), toernooi rookie (Marcel Huybens), all stars (Bayer, Landell, Rijsbergen, Van Eg- mond en Willekens) en meest waardevolle speler (Piket). Scores Leiderdorp: Van Egmond 18, Rijsbergen 16, Piket 16, Br M.Huybens 12, Zwikker 4, I i 12, Landell Lange uley Slovan Ljubljana, 6. TSV Mannhei SPAKENBURG Huizen eerste klasse B, Spaken- heeft Rijnsburgse Boys burg, met maar liefst 1-5 gisteravond een uitsteken- te kloppen. Degradatie- de dienst bewezen door de kandidaat Huizen leidde enig overgebleven con- al na een kwartier spelen current voor de titel in de met 0-2 en die dubbele klap kwamen de Spaken burgers niet meer te bo ven. Door dit resultaat kent Rijns burgse Boys op de ranglijst nu een voorsprong van vijf pun ten op Spakenburg. Een marge die, met nog slechts vier wed strijden te gaan, welhaast ga rant staat voor een Rijnsburgs kampioenschap. Het komend weekeinde niet spelende Rijnsburgse Boys kan die titel volgende week zaterdag op ei gen terrein definitief veilig stellen. De tegenstander van de Rijnsburgers is dan Spaken burg, dat overigens dinsdag avond eerst nog op bezoek De stand i 1. Rijnsburgse Boys 2. Spakenburg 3. Noordwijk 4. VVOG LEIDEN De dames teams van Randstad Sport, Alkmania, Iduna en SJZ hebben zich gisteravond geplaatst voor de halve fi nales van het bekertoer nooi van de KNVB Afde ling Leiden. De meest op vallende prestatie kwam op naam van Randstad Sport. De Voorschotensen klopten de interregionale dames van Ter Leede met 1-0. De dames van Ter Leede ke ken wat al te makkelijk aan tegen de wedstrijd bij Rand- Voort kopte de bal na eeigzi vrije trap van Hennie Steens ma in het Sassenheimse doei De wedstrijd speelde zich volgens practisch geheel oièn 1 het middenveld af. Ter Leedién kreeg dan ook geen kans mee an op de gelijkmaker. Alkmania speelde vooral matige tweede helft tegei LSVV '70. Voor de pauze scho j-l ten de dames uit Oude Wete ring viermaal raak, daarn; bleven meer doelpunten tegei de Leidse studentes uit. Wille ke van Ruiten scoorde maal, Ria de Jong en Angel Hogenboom beiden éénmaal. Iduna had weinig moeite i Foreholte. De dames uit Voor ■r- J Peugeot bouwt auto's met een verschil. Dat geldt met name voor de 505-serie Het verschil zit 'm in de manier waarop u de vitaliteit en dynamiek ervaart, die een Peugeot 505 te bieden heeft We nemen onmiddellijk aan dat u van opschieten houdt Maar we gaan er bovendien van uit dat u gesteld bent op gerieflijk zitten, op wèlgeveerd voortzoeven, op een perfecte wegligging Welnu, de grote Peugeots onderscheiden zich vóór alles door luxe en comfort Daarbij zijn in de '84-modellen een aantal onopvallende maar ingrijpende vernieuwingen aangebracht die zorgen voor méér vitaliteit: lagere luchtweerstand, perfecte wegligging door verlaagde wielophanging en bescheiden onderhoudseisen: grote beurten om de 22.500 km, diesel om de 20.000 km. Dat alles met behoud van gerieflijke distinctie en verregaand bedieningsgemak. Waardoor u optimaal gebruik kunt maken van het vermogen dat elke Peugeot 505 onder de motorkap heeft En waardoor u geen enkele sportieve uitdaging uit de weg hoeft te gaan. In het bijzonder vermelden we de 505 GTI metzh 2.165 cm3 injectiemotor, die liefst 130 DIN pk levert en een top van 185 km/u. Even opmerkelijk zijn de prestaties van de 505 GTD Turbo: de 95 DIN pk turbo dieselmotor is goed voor een top van 170 km/u, verbruik bij 90 km/u constant 1 op 17,2.* Nieuw en imposant: Peugeot 505 Turbo Injection. Bolide in de gedaante van een sedan: Bul van 'n motor, die u in 8,6 seconden van 0 naar 100 km/u trekt Top van 205 echte kilometers. Autotechnologie op het aller hoogste niveau. Voorzien van audio-check-control: een sprekende computer die voortdurend alle vitale functies van de auto controleert en u mondeling waarschuwt als er iets hapert Peugeot 505. Luxe? f «>/- aQr Sterker nog: dynamische luxe. Er is al een Peugeot 505 vanaf I ZO. IJ/J," Prijzen zijn inclusief BTW. Afleveringskosten f 415,-. Wijzigingen voorbehouden. Elke Peugeot- en Talbot personenauto heeft 6 jaar garantie op de carrosserie tegen doorroesten van binnenuit Uw dealer informeert u graag over de voorwaarden. Vraagt u ook eens naar de mogelijkheden van financiering, int: 1 op 17,2; bij 120 km/u constant: Hazerswoude-Dorp: Autobedrijf Bos Hazerswoude B.V., Dorpsstraat 13, tel: 01728-9234. Leiden: Auto Leithon.Oegstgeesterweg 175, tel: 071-212911. Sassenheim: Automobielbedrijf J. Faas B.V., Oude Haven 7, tel: 02522-12922. PEUGEOT TALBOT DYNAMISCH OP WEG langt bel, wordt „Goo vorig voor conce Collis Long ten te duren eert, als T U's sl 3 My lit

Leidse Courant | 1984 | | pagina 18