AS Roma-Liverpool: 'een „droomfinale'' CT-toernooi iets erder gedevalueerd Record Budd sportuitslagen ioorstel tot sanering schuld MVY L .9 PORT £«idóc(2oiuant licardo Tormo waar gewond kRCELONA De Spaanse btoreoureur Ricardo Tormo jrkeert in levensgevaar. Tormo, ieevoudig wereldkampioen in l 50cc-klasse, raakte levensge- larlijk gewond, toen hij met zijn ptor met een vaart van 170 ki- meter per uur op een personen- bgen botste. De Spaanse cou- lur was op het voor het verkeer gesloten industriegebied van fertorellas (vlak bij Barcelona) In prototype van een racema- ine aan het testen. Tormo liep rschillende open fracturen, een pek en vele inwendige kneu- ngen en bloedingen op. Terry Cain van slag WASSENAAR De Engelse jockey Ter ry Cain, de kampioen van 1983, komt dit iaar nog matig voor de dag. Op het ogen blik heeft hij pas twee overwinningen achter zijn naam staan. Ook gisteren kwam hij op de Wassenaarse baan Duin- digt niet tot succes. Met Asia's Prince ging hij als favoriet van start, maar viel hij niet in de prijzen. Waarschijnlijk was de grond te hard voor Asia's Prince. Deze ren werd gewonnen door Kevin Davies met Master Royal. In de eerste ren zege vierde Celine Raaphorst met Tony Manu el van de Wassenaarse stal Geran. Hier nam Boxberger Romeo met Kevin Davies de leiding. Het paard bouwde een grote voorsprong op, maar had met de finish lijn in zicht toch te veel gegeven. Mark werd derde. Tweede zege korfbalteam DEURNE Het Neder landse team heeft gisteren ook de tweede wedstrijd in poule B van het wereld kampioenschap zaalkorf bal gewonnen. In Deurne werd de Verenigde Staten met 21-9 verslagen. Bij rust had het Nederlandse team al voorsprong van 10-3. Hoewel de ploeg van de Verenigde Staten sterk vooruit bleek te zijn ge gaan, kon het Nederlandse team in de tweede helft naar harte lust experimen teren. Roger de Vlaeminck snel in Spanje ZARAGOZA Ook de achtste etappe van de Ronde van Spanje is geëindigd in een Belgische zege. Roger de Vlaeminck nam gisteren in Zaragoza na 269 kilometer de ze vende Belgische ritzege voor zijn rekening met een gemiddelde van ruim veertig kilometer per uur. De Vlaeminck ontsnapte in de laatste kilometer uit het groepje Guido van Calster, Noel De Jonckheere, Miguel Angel en Benny van Bra bant, dat op het fel jagende peloton een voorsprong van zes seconden had opgebouwd. De Spanjaard Pe dro Delgado, die de dag tevoren de leiding had genomen, bleef in het bezit van de leiderstrui. Griekse boycot Olympische vlam ATHENE De Griekse atletiekfederatie heeft alle aangesloten verenigingen opge roepen hun leden te verbieden deel te ne men aan de traditionele Olympische fak kel-loop van Olympia naar Athene. Het Olympisch vuur wordt op 3 mei aanstaan de in het antieke Olympia door middel van een brandglas ontstoken, met lopers overgebracht naar Athene en daar door gestraald naar New York om vervolgens dwars door Amerika naar Los Angeles te worden gedragen. De commerciële opzet van de fakkel-loop in Amerika heeft ge leid tot felle protesten van Griekse zijde, die echter door het Internationaal Olym pisch Comité ter zijde zijn geschoven. DONDERDAG 26 APRIL 1984 PAGINA 9 SPANNING TERUG BU DAMSTRUD HUISSEN De spanning in het na tionale damkampioenschap voor he ren is na de achtste ronde weer te rug. Verantwoordelijk daarvoor was de Amsterdamse internationale grootmeester Johan Bastiaannet, die een voorlopig einde maakte aan de zegereeks van ex-wereldkampioen Jannes van der Wal. De Amster dammer dwong zijn achtste tegen stander remise af, waardoor Van der Wal zijn voorsprong op zijn naaste concurrent Rob Clerc zag terugge bracht tot twee punten. Clerc won overtuigend, waarmee hij op zijn beurt weer afstand nam van de an dere achtervolgers die allen één of er punten moesten afstaan. Opnieuw winst Van den Berg HYERES Stephan van den Berg heeft gisteren in Hyeres tijdens de voor-Olympische zeilweek de derde race in de windglider-klasse gewonnen De Fransman Guillerot werd tweede. Guillerot nam de lei ding in het algemeen klasse ment, Van den Berg is vierde. JEROEN PIKET JEUGDKAMPIOEN SCHAKEN HILVERSUM Jeroen Piket heeft de nationale jeugd- schaaktitel veroverd. Piket won gisteren in de laatste ron de van zijn broer Marcel. Hij kwam daarmee op 7 1/2 pnt en was definitief onbereikbaar voor naaste concurrent Friso Nijboer. Bij de meisjes eiste Jessica Harmsen de hoogste eer op. Annie-Mari Benschop uit Wassenaar werd vierde. Sportwereld Voetbal Door privé-om- standigheden zal trainer Henk Wullems van Go Ahead Eagles de laatste drie competitiewed strijden niet op de bank zitten Tot 1 juli zal Nico van Zoghei zijn taken waarnemen. Voetbal De Sovjet-Unie heeft zich geplaatst voor het Olympisch voetbaltoernooi. Hockey Het damesteam van Jong Oranje heeft gisteren in Amstelveen van de Vere nigde Staten verloren: 3-2. Motorsport Het motorrace- -circuit van Assen wordt nog vóór de Dutch TT, op zaterdag 30 juni, met 1550 meter inge kort. De oude baan van 7.6 ki lometer wordt niet meer bere den. Basketbal Het Nederlands herenteam heeft in Italië een oefenduel met Torino verlo ren: 94-88. Voetbal De eredivisie-wed strijd FC Groningen-Sparta, die voor zondagmiddag was voorzien, is verplaatst naar za terdagavond. Atletiek De 27-jarige Olga Krisjtop heeft een wereldre cord op het onderdeel vijf ki lometer snelwandelen geves tigd. De Russin liep de afstand in 22 minuten en 8,8 seconden. Algemeen De winnende getallen in de Westduitse lotto zijn: 1-3-5-6-9-12-25. Reserve: 17. LONDEN De 17-jarige Zola Budd heeft gister avond in Londen het En gelse juniorenrecord op de 1500 meter verbeterd. Blootvoets lopend op de kunststof baan van het Crystal Palace-stadion bracht ze het op 4.10,82. Dat was een verbetering van het oude record met bijna vier seconden. Tot het laatste moment beston den er twijfels over het meelopen van Budd. De gemeenteraad van Londen had dinsdag het bestuur van de Britse atletiekfede ratie gevraagd het lopen van Budd te verhinderen. Tijdens en na de race lie ten toeschouwers blijken niet helemaal gelukkig te zijn met de aanwezigheid van de jonge atlete. Offici als van de atletiekbond stonden na afloop van de wedstrijd Zola Budd in verband met dc beledigin gen die haar waren toege schreeuwd, niet toe een persconferentie bij te wo nen. Zola Budd is blootvoets op weg naar een record. PAARDESPORT Koersen, Duindigt: EERSTE KOERS (2040 meter): 1. Yoly Yoly (C D. Imming) 1.22,3 2. Wicky del Sol. 3 Youri Prince Winn. f. 5.70 PI. f 3.00 f. 2.00 f 7,40 Kopp. f. 13,50 Trio f 582,50. Niet ge start: Yonkers Cede en Wicky Bro- ®TWEEDE KOERS 12600 meter): 1 Wick Hollyrood (J.T. Tambach) 1.22,0 2. Wodan B. 3. Woodsong Winn. f. 2.50 PI 1.20 f. 2,00 f 1.30 Kopp f. 35.40 Trio f. 140,40 DERDE KOERS (1800 meter): 1 Golfstar (E. Bloem) 1.59.2, 2. Morven Park, 3 Mi Last Fling Winn. f. 2.90 PI. f 1.50 f. 2.30 Kopp. f. 13,70 Trio t 113,40 VIERDE KOERS (2040 meter) 1 Val de Pomme (B. Schwarz) 1.21.0 2 Valerie Fibber. 3. Wilca Staaweide Winn. f 11,80 PI f. 4.20 f 2,00 f. 7,40 Kopp f. 45.50 Trio f. 2.099,10 VIJFDE KOERS (2040 meter) 1 Va- leri Borzov (H.J.W. Grift) 2 43,8 1.20.3. 2 Vulgaris du bois. 3 Weslev Cup Winn. f 1,50 PI f 1,30 f. 3.20 f 2.30 Kopp f 13,90 Trio f 128.80 ZESDE KOERS (1900 meier): 1 Ma- drias (M. J. Riley). 2 Wouter Raap horst. 3. Ishamo Winn. f. 17,00 PI f. 2.90 f. 1.60 Kopp f. 11.10 Trio f 174,40 Niet gestart Track Case ZEVENDE KOERS (2040 meter): 1 Vincent V (L van Dooveweerd) 1 20.6, 2 Veric Brach, 3. Tabasco du Bois Winn.: f. 2.20, PL f. 1.10. f. 1.20, f. 1 40. Kopp f 2 40. Trio: f 15.00. ACHTSTE KOERS (2120 meter): 1. Wanda Pluto (M. van Leeuwen) 1.20.8, 2. Teetje Ossewaard, 3 Telma Prise. Winn. f. 130. PI f 140. f. 1.70, Kopp.: f. 2.40. Trio: f. 14.30. NEGENDE KOERS (ren 2100 meter) 1. Stylish Rascal (C. Guest). 2. Here I Come. 3. Duchess Ricky. Winn.: I. 14.80, PI.: f. 1.90, f. 1.20, f. 1.40, Kopp.: f. 17.80, Trio: f. 323.90. TIENDE KOERS (2040 meter) 1. Os- sian (J. Wagenaar) 1.21.1, 2 Ros Per former, 3. Greatest Action. Winn.: f. 2.60, PL f. 1.80. f. 1.80, f. 1.10, Kopp.: f. 11.30, Trio: f. 47.90 ELFDE KOERS (2040 meter) 1. Whirl Pride (C. Hetteling) 1.22.1, 2. Wick, 3. Vite Bloemenlust. Winn.: f 3.30, PL f. 1.50, f. 3.30, f 1.50, Kopp.: f. 5.50, Trio: f. 30.80. OMZET TOTALISATOR: f. 393.615,00. WIELRENNEN Ronde van Spanje: Achtste etappe: 1 Roger de Vlae minck (Bel) 6.42.00; 2. Guido van Calster (Bel) op 6 sec, 3. Nocl De Jonckheere (Bel) z.t., 4 Miguel Angel Iglesias (Spa) z.t., 5. Danny van Bra bant (Bel) z.t., 6 Francesco Moser (Ita) r.t., 7 Jozef Lieckens (Bel) z.t.. 8 Jesus Suarez Cueva (Spa) z.t., 9. Ar- pello Ruiz Cabestany (Spa) z.t., 10. Giuseppe Martinelli (Ita) z t Algemeen klassement 1 Pedro Del gado (Spa) 40 09 25, 2. Edgar Corre- dor (Col) op 3 sec. 3 Eric Caritoux (Fra) op 11 sec. 4. Patrocinio Jimener (Col) op 38 sec. 5 Alberto Fernandez (Spa) op 41 sec. 6 Eduardo Chozas (Spa) op 1 01. 7. Nico Edmonds (Bel) op 121. 8 Raymond Dietzen (Wdl) op 142, 9 Michel Pollentier (Bel) op 2.28, 10. Faustino Superez (Spa) op 2.47. DAMMEN NK Huissen Achtste ronde: Goudt - Vermin 0-2, Clerc - Van den Borst 2-0, Jansen - Bronstring 1-1, Heusdens - Scholma 2-0, Stokkel - Dollckamp 2-0, Basti aannet - Van der Wal 1-1. Stand: 1. Van der Wal 13 punten, 2. Clerc 11. 3. Vermin en Stokkel 9. 5 Jansen, Bastiaannet en Goudt 8. 8. Heusdens, Scholma cn Van den Borst 7, 11. Bronstring 6. 12. Dollekamp 3. KORFBAL WK, Deurne: Poule A Bclgiè-Wost-Duttsland 14-4; Australiè-Spanje 5-6 Poule B: Nederland-Verenigde Sta ten 21-9; Groot Brittanie-Franknik ia.fi J se bekertoernooi in winst heeft omgezet. Na Odense, Athletic de Bilbao en Benfica werd gisteren in Boekarest thuisclub Dinamo het slacht offer van de ambities van de Engelsen. Liverpool deerde niet om het regenachtige weer en het vij andige gedrag van de 80.000 toeschouwers in het stadion van de 23e augustus. Ook aan voerder Graeme Souness, die bij elk balbezit werd uitgeflo ten omdat hij volgens de Roe menen verantwoordelijk was voor de gebroken kaak van Lica Mavila in de eerste wed strijd, kwam geen moment onder de indruk. Hij was in de 11e minuut de aangever van het eerste doelpunt. Na een hoekschop van Sammy Lee legde hij de bal voor de voeten van topscorer Ian Rush, die doeltreffend voor zijn honderdste doelpunt voor Liverpool uithaalde: 0-1. Hoe wel Dinamo na de gelijkma ker een veldoverwicht creëer de, was het zelden gevaarlijk voor het doel van Grobbelaar. Rush zorgde tenslotte voor de tweede Engelse treffer. Koningsschutter Paolo Rossi heeft het Italiaan se voetbalpubliek weer eens aan zich verplicht. De ko ningsschutter van het wereld kampioenschap gaf de bal in de allerlaatste minuut van het treffen tussen Juventus en Manchester United het beslis sende tikje (2-1). Dank zij dat doelpunt kwalificeerde de koploper uit de Italiaanse competitie zich voor de finale op 16 mei in Bazel. Als tegen stander zal daar niet, zoals al gemeen verwacht, FC Aber deen fungeren, maar FC Por to. De Europacup Il-houder deed het thuis niet beter dan uit en verloor opnieuw met 1-0. Het Portugese doelpunt werd in de 76ste minuut ge maakt door Silva. Juventus bereikte <^e finale op nogal fortuinlijke wijze. De aanzet was overigens overtui gend. Al in de dertiende mi nuut gaf Michel Platini een afgemeten pass dwars door het midden, die Zbigniew Bo- niek alleen voor doelman Gary Bailey bracht. De Pool in Italiaanse dienst werkte de Paolo Rossi zorgde voor het beslissende doelpunt. Juventus kwam niet zonder geluk ten koste van Manchester United in de finale. llOME AS Roma ont- (noet op 30 mei op eigen ireld Liverpool in de EUROPA CUP 1 AS Roma (Ita)Dundee United (Sch) 3-0 (2-0) (Eerste duel 0-2): 23. Pruz- i zo 1-0, 40. Pruzzo 2-0, 58. Di Bartolomei 3-0 (straf schop). Scheidsrechter: Vautrot (Fra). Toeschou wers: 70.000 (uitverkocht). Dinamo Boekarest (Roe)Liverpool (Eng) 1-2 (1-1) (0-1): 11. Rush 0-1, 39. Orac 1-1, 84. Rush 1-2. Scheidsrechter: Pauly (Wdl). Toeschouwers: 80.000 (uitverkocht). Finale: AS Roma-Liver pool. EUROPA CUP 2 Juventus TurijnMan chester United 2-1 (1-0) (1-1): 13. Boniek 1-0, 70. Whiteside 1-1, 90. Rossi 2- 1. Scheidsrechter: Ponnet (Bel). Toeschouwers: 70.000. IJ FC AberdeenFC Porto 0-1 (0-0) (0-1): 76. Silva 0- I 1. Scheidsrechter: Krchnak (Tsj). Toeschou- L' wers: 25.000. Finale: Juventus-FC Por- m to. IUEFA CUP Tottenham Hotspur (Eng)Hajduk Split (Joe) 1-0 (1-0) (1-2): 7. Ha zard 1-0. Scheidsrechter: Casarin (Ita). Toeschouwers: 48.000. Anderlecht (Bel) - Not tingham Forest (Eng) 3-0 (1-0) (0-2): 18. Csifo 1-0, 59. Brylle 2-0 (straf schop), 88. Vandenbergh 3-0. Scheidsrechter: Guru- ceta Muro (Spa). Toe- schouwers: 35.000. Finale: Tottenham Hot- spur-Anderlecht. „droomfinale" van het toernooi om de Europese beker voor landskampi oenen. Beide kapitaal krachtige clubs lieten zich gisteren in de re turns van de halve finales niet verrassen. AS Roma maakte in het Olympisch stadion door een over winning met 3-0 op Dun dee United de twee we ken geleden in Schotland opgelopen achterstand van 2-0 goed, Liverpool voegde in Boekarest aan de thuiszege van 1-0 een tweede overwinning op Dinamo toe: 1-2. In Rome boekte de thuisclub op alle fronten winst. Op het sportieve vlak loodste het zich door twee doelpunten van Pruzzo in de eerste helft en een benutte strafschop van aanvoerder Di Bartolomei na de rust in de eindstrijd. Fi nancieel was alles voor de wedstrijd al dik in orde. De club had voor dit duel alle sei zoenkaarten ongeldig ver klaard. Desondanks was het Olympisch stadion binnen de kortste keren uitverkocht. De 70.000 toeschouwers depo neerden ruim 2,5 miljoen gul den in de kassa's van de po pulaire Romeinse club: een record-recette in Italië. In de eindstrijd stuit AS Roma op Liverpool, dat eind mei in het Olympisch stadion tegen de gewoonte in als un derdog van start zal gaan. Toch zal het de Italiaanse club niet ontgaan zijn, dat de En gelse landskampioen al zijn uitwedstrijden in het Europe- LLAS Het tennistoer- om dé internationaal nog ner begeerde WCT-titel in las is opnieuw wat aarze- d van start gegaan. Het nement, dat dit jaar voor eerst door olie-miljonair nar Hunt wordt georgani- ■d in samenwerking met hele batterij andere geld- ieters, telt dit jaar meer re ef onbekende spelers dan rgaande jaren. Weliswaar "eft het allemaal spelers, behoren tot op zijn minst toptwintig van de wereld, ar de tijd dat „Dallas" lou- topspelers in het veld cht is wel voorbij. Enerzijds goed teken, omdat dit aan- ft dat het mondiale tennis zienlijk in de breedte is ge groeid, maar aan de andere verliest WCT daarmee wel zijn exclusieve karakter. Dat in het verleden werd veroorzaakt door deelnemersvelden, die bijna alleen waren samenge steld uit de top-tien. De editie van WCT Dallas van dit jaar begon al met een ver velend voorval, doordat Ivan Lendl zich wegens een blessu re moest afmelden. Zijn plaats werd ingenomen door de Amerikaan Tim Mayotte, wel iswaar een gedegen speler die op Wimbledon bijvoorbeeld regelmatig zeer ver komt maar voor wie het grote publiek nauwelijks warm zal lopen. Ook Henrik Sundström is zo'n wat minder tot de verbeelding sprekende deelnemer, on- pers uitschakelde en het toer nooi won. Voor Mark Dickson geldt dit bezwaar in zelfs nog iets ruimere mate. Op de eerste dag van het WCT-toernooi, waar wel top pers als McEnroe en Connors dank zij een extra donatie van een ton aan dollars acte de presence geven, versloeg Eliot Teltscher Sundström en was Tomas Smid te zwak voor Tim Mayotte. Gisteren bereikten Kevin Curren en Vitas Geru- laitis de volgende ronde. Cur ren versloeg met 3-6, 4-6, 6-3, 6-4, 6-3 Dickson. Gerulaitis was te sterk voor Bill Scanion: 2-6, 5-7, 7-6, 6-3, 6-2. ASTRICHT Het college van B en W van astricht is bereid MVV kwijtschelding te lenen van rond 875.000 gulden. De ene helft dit bedrag bestaat uit schulden die MVV bij gemeente heeft, de andere uit kapitaalslas- in verband met aanleg van lichtinstallaties "tde overkapping van staantribunes in het ge- entelijk sportpark „Geusselt". De raad moet Jr dit voorstel van het college op 8 mei be- fvoorwaarde dat de gemeente bereid is tot Ijjtschelding zijn andere schuldeisers daar ook toe genegen. Zij moeten ter wille van MVV meer financiële offers brengen dan de gemeen te, daar de schulden van MVV buiten die aan de gemeente nog rond 4,9 miljoen gulden be dragen. Bij de fiscus staat de Maastrichtse club voor meer dan één miljoen in het krijt, maar de belastingdienst is tot kwijtschelding bereid. Ook het bedrijfsleven wil de overige miljoenen schenken. Indien de gemeenteraad kan instem men met het voorstel resteert uiteindelijk nog een schuld van 130.000 gulden van de totale last van 5,3 miljoen gulden. Ook in Sovjet-Unie rellen rond voetbal MOSKOU Ook in de Sovjet-Unie veroorzaken aanhangers van voetbal clubs problemen. Vooral de supporters van Spar- tak Moskou zijn verant woordelijk voor veel ver nielingen. Dat schreef gisteren de in Moskou verschijnende krant de Trud. Volgens het dag blad gooien de jongeren ruiten in, worden auto's omver geduwd en wor den hele steden geterro riseerd. De ongeregeld heden met de Spartak- supporters hebben een grote omvang aangeno men, zegt de krant. Het roept de autoriteiten op hard in te grijpen. Het verhaal in het dag blad heeft veel weg van een beschrijving van het gedrag van westerse sup porters. De met dassen, petjes en badges versier de aanhang van Spartak vecht na elke wedstrijd met de supporters van de tegenpartij. Tijdens rei zen naar Leningrad, Minsk en Vilnjoes wer den treinen vernield, oude mensen lastig ge vallen en gevochten met de politie en andere groepen jongeren. aanval naar behoren af. Maar in de 71ste minuut kwam het door blessures (Robson en Mühren) gehandicapte Man chester United op 1-1. De ma ker van het doelpunt was de jonge Noordier Norman Whi teside. Veertien seconden voor het verstrijken van de officiële speeltijd, toen het pu bliek zich al min of meer ver zoend had met een verlenging en eventueel strafschoppen, kwam de bal bij een niet goed afgeslagen Italiaanse aanval bij Rossi terecht, die onder de vallende Britse doelman door schoot. Anderlecht In de eindstrijd van het UEFA Cup-toernooi komt Anderlecht op 9 mei in eigen stadion in actie tegen Totten- ham Hotspur. De return volgt twee weken later in Londen, De Londense ploeg, die eer der in het toernooi Feyenoord uitschakelde, had aan één doelpunt voldoende om zich van Hajduk Split te ontdoen. Hazard stuurde in de zesde minuut vanaf achttien meter een vrije trap direct achter de Joegoslavische doelman. De Joegoslaven, die de thuiswed strijd in een nipte overwin ning (2-1) hadden omgezet, waren daarna verplicht de aanval te zoeken, maar Tot tenham hield het eigen doel schoon. Anderlecht slaagde er in de veertien dagen geleden in En geland tegen Nottingham Fo rest opgelopen achterstand van 2-0 ongedaan te maken en zelf één doelpunt meer te maken. Twee minuten voor het einde van de meer span nende dan hoogstaande con frontatie tikte Erwin Vanden bergh na een schitterende pass van Vandereycken zijn club in de finale: 3-0. Daarvoor hadden buitenlan ders Anderlecht langszij ge bracht. In de achttiende mi nuut soleerde de pas 18-jarige Italiaan Csifo, opvolger van de naar Real Madrid vertrok ken Spanjaard Lozano, langs enkele Britten en liet een on verwacht schot van zijn voet vertrekken. Hans van Breu- kelen, wiens uitzicht door Viv Anderson werd belemmerd, reageerde te laat en na de rommelige openingsfase kwam Anderlecht fortuinlijk op 1-0. Na de rust maakte de Deen Brylle in de 59e minuut 2-0. Hij werd in het straf schopgebied gevloerd en be nutte de toegekende straf schop. Het duel werd ontsierd door vechtpartijen op de tribunes, waarbij vooral de naar schat ting 2500 Engelse supporters betrokken waren. De Belgi sche politie moest bij herha ling charges uitvoeren om de rust te herstellen. Bij die ac ties liepen enkele supporters verwondingen op.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9