gehoordgezien ^rinses Juliana krijgt Ie verhalen over 'jaar kiek jes te horen 984 -ADIQ/TELEVISIE ficidoeSotnarii DONDERDAG 26 APRIL 1984 PAGINA 19 ioploper" over slachtoffers van de oorlog iVERSUM Het NCRV-jeugdprogramma Koploper be dt zaterdagavond aandacht aan de problemen rond de twee- jeneratie oorlogsslachtoffers. Het gaat hier om een groep c nog jonge mensen, die zelf de oorlog niet heeft meege- kt, maar wier leven beïnvloed is door de traumatische oor- •rvaringen van hun ouders. Voor hen zijn de herdenking op ierde en de viering op de vijfde mei vaak net zo moeilijk als mensen die de Tweede Wereldoorlog zelf beleefd hebben, tweede, na-oorlogse generatie is in een aantal groepen te leien: de kinderen van Joodse ouders, kinderen van verzets- lers, nakomelingen van mensen die in kampen hebben ge il en kinderen van NSB-ouders. Vaak heerst er binnen ge en uit deze groepen een taboe op alles wat met de oorlog te en heeft, en wordt er niet of nauwelijks gepraat over de er- ngen van de ouders. Over de opvang van kinderen uit zulke men bestaat nog niet zoveel bekendheid. Ook lopen de me ien over de manier van opvang soms uiteen. In Koploper zal aantal interviews te horen zijn met vertegenwoordigers vat? iveede generatie oorlogsslachtoffers. Symboliek van liturgie op KRO-radio HILVERSUM Mensen hebben er behoefte aan op symbolische wijze belangrijke momenten in hun leven te benadrukken. Gelovige mensen doen dat in een li turgische vorm, bijvoorbeeld rond geboorte, volwassen worden, huwelijk, dood. Het belang van rituelen wordt erg onderschat in deze tijd. Ook de liurgie dreigt daar soms sonder te lijden. Over de rol van de liturgie rond het sterven van een mens gaat „Midden in de dood", een radioserie over de uitvaart-liturgie die de KRO uitzendt. Het is een 6-delige serie die vandaag begint (22.40-23.00 uur, Hilv. 2). De andere delen zijn te horen op de vijf daarop volgende donderdagavonden op de zelfde tijd. In de eerste uitzending komt pastor Mari- nus van den Berg aan het woord. Hij is o.a. pastor in een verpleegtehuis en heeft in die funktie veel te ma ken met begeleiding van zieken en stervenden Onder meer gaat hij in op de veranderde opvattingen over het sacrament van de ziekenzalving en vormen van li turgie aan een sterfbed. Ook latere uitzendingen be handelen dit thema. LOKALE TELEVISIE VOOR CULTURELE MINDERHEDEN IN ROTTERDAM ROTTERDAM Op het Rotter damse kabelnet worden vanaf me dio mei lokale televisieprogram ma's voor culturele minderheden uitgezonden. Het gaat om een ex periment dat duurt tot en met 1986. Het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur (WVC) heeft voor de uitzendingen per jaar 395.000 gulden beschik baar gesteld. De gemeente Rotter dam en belangenorganisaties voor buitenlandse werknemers, Surina- mers en Antillianen in Rotterdam, leveren ook een financiële bijdra ge. Het totale budget op jaarbasis bedraagt 450.000 gulden. Het mi nisterie van WVC heeft ten behoe ve van experimenten met lokale TV voor minderheden voor een periode van drie jaar een bedrag van drie miljoen gulden uitgetrok ken. Naast Rotterdam zijn ook Amsterdam, Gouda, Deventer en Zaltbommel als experiment-ge- meenten aangewezen. In Rotter dam wonen ruim 85.000 mensen die uit het buitenland afkomstig zijn. Elf nationaliteiten kunnen in principe iedere drie weken een nieuw programma van een half uur zien. De Turken, Marokkanen, Surinamers en Kaapverdianen ko men in die drie weken altijd aan bod. De eerste tv-uitzendingen vallen samen met de deelgemeen teverkiezingen in Rotterdam. 5SUM De bijna jari- prinses Juliana, de rmalige vorstin der lerlanden, ontving gis- ivond uit handen van s Bouwman, de onge- onde koningin van het ;volk, een voorlopige que van 275.000,-. 1 spontaan en gespeeld ilijk dit er aan toeging iet Bussumse theater 't nt kan men zaterdag- nd gewaar worden op I. Dan krijgen enige itallen amateurfotogra- die een kiekje inzon- voor het feestelijke kwerk „Prinses iana 75 jaar" de kans eens persoonlijk aan jarige te vertellen hoe zich als Oranjeklanten alle bochten hebben /rongen om de prinses later de vorstin in het je te vangen. jarige beluisterde gister- ïd al die verhalen met een itelijke vrijmoedigheid on- aanvoering van Mies wman die al die fotografen ïen het beeld haalt. Mies de prinses nog wel even lellen, dat zij eigenlijk al- een vreselijke hekel aan ografen heeft gehad, in het zonder als die plaatjes ma ken, wanneer je in een mo ment van emotie even je zelf denkt te kunnen zijn. Zij gaf daarvan ook een voor beeld. Op de dag van het hu welijk van haar dochter Bea trix, een zeer feestelijke dag waaraan zij nog de gelukkigste herinneringen bewaart, geviel het dat zij neusverkouden was. Zij liet dit aan niemand mer ken met al die camera's in de buurt. Op zeker moment vroeg de voorganger in de dienst een ogenblik stilte voor gebed. Onthult prinses Juliana nu. „Ik dacht, nu kan ik wel even mijn neus snuiten, want die fotografen zullen die stilte voor het gebed toch wel niet durven verstoren. Maar nee, toch kwamen zij direct met hun toestellen in de aanslag op mij af om mij mijn neus te zien snuiten en dit in hun bijschrif ten te omschrijven als moment van ontroering". Die cheque van Mies wordt gevormd door de voorlopige opbrengst van het boek en krijgt als bestemming de stich ting van een nationaal recrea tie- en vakantiecentrum voor kinderen, die dat missen, en wordt bovendien besteed aan de samenstelling van een gids, waarin iedereen de weg kan vinden naar adressen die hulp bieden in ongeacht welke nood, een sociaal vademecum, een wegwijzer voor wie met de problemen van het leven te maken krijgt. Misbruik Gezien die prachtige doelen had de jarige prinses dus alle reden om achter het initiatief voor dit originele cadeau te staan. En verleende zij vol gaarne oor aan de veertig amateurfotografen, die hun verhalen kwamen doen voor een zaal vol genodigden. Een man kwam vertellen hoe hij misbruik had gemaakt van het goede vertrouwen van de staf die de vorstin destijds verge zelde naar een bezoek. Hij had voorgewend, dat-ie persfoto graaf was en had zo toegang tot de omgeving van de vor stin kunnen verkrijgen. Een dame deed de pechdag in haar leven uit de doeken, zoveel jaar geleden. Bij een bezoek had zij zich extra vroeg op een gunstig plekje genesteld. Er was vooraf echter zoveel te zien, dat zij het fotograferen niet kon laten. Het ene kiekje na het andere, van de politie te paard tot het plaatselijke muziekcorps. Toen echter het grote moment van de komst van de vorstin daar was, wei gerde haar toestel bij gebrek aan film. Een dame, die vroeger bij de gidsen was geweest, toonde zich niet tevreden over het fo tootje, waarop zij samen met de toenmalige koningin staat afgebeeld. Iedereen juicht daar de koningin toe met een la chend gezicht. Dat neemt zij Een vrolijk moment tijdens „Prinses Juliana 75 jaar", met v.l.n.r. prinses Margriet, TROS-directeur Minderop, prinses Juliana en mevrouw Minderop. zichzelf nu nog kwalijk, dat zij er desondanks zo ernstig bij keek. Zij kon het ook niet hel pen. Zij vormde die dag de erewacht bij de gidsen en diende met een uitgestreken gezicht in de houding te gaan staan. Op die manier wordt er wat afgeleden onder de aan hangers van het vorstenhuis. Een zeer opgewekte kiekjes maker kwam echter vertellen, dat hij destijds bij het défilé op Soestdijk tot de ontdekking was gekomen, dat de koningin werkelijk bestond. Hij kende haar van de tv en van foto's. Toen zag hij haar ineens in het echt. „En hoe voelde dat aan?" wilde Mies weten. De man in kwestie: "Het is hetzelfde ge voel als wanneer je een mooi doelpunt maakt". De jarige was gisteravond ver gezeld door prins Bernhard, alsmede door prinses Margriet met echtgenoot. Ook de prins kreeg een boek aangeboden, terwijl opnieuw een grote dag in haar leven werd beleefd door Magda Eikelenboom uit Haarlem. Als klein meisje heeft zij destijds de vorstin bij een bezoek een ruiker mogen aanreiken. Daar is nog een fo tootje van. Nu mocht zij dat weer doen, opnieuw met tal van persfotografen om haar Tussen de vertellers door voert Mies ook een gesprek met de jarige over deels per soonlijke aangelegenheden. Het treft, dat prinses Juliana vrij openhartig praat over za ken die haar persoonlijk ra ken. De werkbezoeken vond zij altijd erg interessant, maar hoeveel deskundigen haar de werking van machines ook uitlegden, zij kreeg nooit hoog te van welke techniek ook. Maar zij is wel blij en dank baar al die mensen ontmoet te hebben, vooral burgemeesters bij bosjes. Nu zij vrij is van vorstelijke taken hecht zij er aan vrijwilligerswerk met een sociale inslag te doen en spoor de daartoe ook diegenen aan die buiten hun schuld zonder werk zitten. De verdrietighe den uit haar leven is zij ook niet vergeten. Bijvoorbeeld die keer dat zij als jong prinsesje met haar moeder naar een na tionaal feest mocht, waar alle kinderen een vlaggetje kregen aangereikt, behalve zij. Zegt de prinses: „Het litteken daar van draag ik nog in mij". TON OLIEMULLER LOUS We kennen Lous Haasdijk als de glimlachende, krypti- sche, in geheimtaal praten de babbelaarster van het tv- programma Babbelonië. Naast haar bezigheden als spelbepaalster is zij ook ei genaresse van een kleding zaak in Alkmaar. Niet zo maar kijkgrijp, maar kle ding voor dames na de der tig die er modern doch niet te hip willen uitzien. Uit die bizniz, nee geen showbusi ness, komt haar uitspraak: „Sommige vrouwen zijn echt zeurkalenders". We la zen dit in het omroepers blad „Spreekbuis". Is dit weer een kryptische om schrijving van ons aller Lous, of hebben we hier te maken met de keiharde za kenvrouw? Die 'zeurkalen ders' zijn volgens haar vrouwen die een jurk ko pen van katoen, maar ver volgens na het horen van de prijs vragen of de jurk kreukt. „Als je weet dat ie dere jurk van katoen kreukt, dan zit je met zo'n persoon op de verkeerde golflengte". Weinig zake lijk, maar wel erg kryp- tisch. Zo is Lous. HENNY Henny Huisman, de presen tator van KRO's Playback Show, wordt het nieuwe pa radepaardje van de gloei lampenfabriek in het zui den van ons land. Om be kendheid te geven aan een nieuw produkt klopte de multinational aan bij'de ex- muzikant van Lucifer. On der het mom van zijn be trokkenheid en kennis van beeld en geluid moet Henny de straat op. Zo zal Neder land binnenkort niet alleen zijn altijd lachende gezicht op de beeldbuis tegenko men, maar ook in tienerbla den en magazines. In een interview in deze krant verklaarde Henny veel aan zijn grootvader te danken te hebben. „Zijn rozenkrans hangt bij mij in de huiska mer". Misschien dat Henny over enkele jaren in deze krant zegt: „De gloeilam penfabriek heeft het ver koopsucces aan mij te dan ken. Mijn foto hangt in de directeurskamer". ANNABEL De Britse ex-verpleegster Annabel Lamb, die haar menslievende beroep intus sen heeft opgegeven, heeft opnieuw de plaat gepoetst, d.w.z. zij heeft een nieuwe vlam, met name een nieuwe elpee onder de titel „The Flame". Eerder kwam zij op de markt met de elpee „Once Bitten". Dat werd een succes, geen wonder, want zij kreeg hiervoor de ruggesteun van figuren als Dylan, Doors, Bowie en Sto nes. Zij luisterde de platen van deze heren stuk en vroeg en kreeg muzikale adviezen. Op haar vijftien de in een rockband, leek haar stem iets van Marian ne Faithfull te hebben, maar echt uit haar eigen hart spreken nummers als „Sacraments of Love", „Dream Boy" en „Inside of my Heart". Zij maakt van haar hart geen moordkuil. roelichting lias en Bobby besluiten nu dwerkelijk hun zakelijke ri- eit te beëindigen. Ze willen een keer hun boeken laten troleren, waaruit dan zal en, wie het beste resultaat ft verkregen en wie de baas dt van het familiebedrijf. wordt intussen gearres- d. Donna ziet zich genood- kt bij Paul Morgan aan te )pen voor juridische bij- ïd. Op het liefdesfront zijn partners weer in voor een tje afwisseling. JR waagt kansje bij Kat her ine en y bij Bobby. Sue Ellen rentegen heeft zin in een tje. Ze nodigt Peter, de ipleider van John Ross en aantal van zijn collega 's uit Southfork te komen, 'erland 1, 20.28 uur. Doornvogels avond wordt de serie ,,De rnvogels" afgesloten met tiende deel waarin voor alle 'okkenen het leven een natische wending zal ne- Priester Dane verblijft zijn zuster tijdens de te- eis naar Australië voor een e vakantie in Griekenland, ine vraagt Ralner, die haar e tijd geleden een huwe- aanzoek heeft gedaan naar toe komen. Wanneer Jus- merkt, dat Rainers gevoe- voor haar niet veranderd neemt ze zijn aanzoek En terwijl de twee in hun r opgaan, voltrekt zich aan strand een tragedie, als e twee vrouwen uit zee bt te redden, er!and 1, 21.20 uur. ker welen >opulair-wetenschappelijke bek van de KRO is van- ïd aan zijn laatste afleve- toe. In deze uitzending jen de kijkers een bijzon opdracht, waaraan de zomer besteed kan wor- Een van de meest interes- Ie onderwerpen vanavond jeft een reportage over het fngen van embryo's bij jen. De dieren krijgen dan c kalfje, dat bij een andere is verwekt. Voorts bevat tubriek diverse nieuwtjes 5 te/ gebied van de techniek: c-apparatuur om riolerin- Je controleren, de eerste bette van het Amerikaanse ^testation en een vinding 'ménsen, die door het ge- j fr van medicijnen of bestra last hebben van een droge y. erland 2, 19.30 uur. Nederland NEDERLAND 1 AVRO 18.55 De Briljantinoos. 19.05 Toppop. De nationale hitparade. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.28 Dallas, tv-serie. J.R. waagt een poging bij Kathe- rine en Holly waagt een kansje bij Bobby. (Zie toe lichting.). 21.20 De Doornvogels (10 en slot), tv-serie. Ralph, Justi ne en Rainer komen naar Drogheda met Dane's stof felijk overschot. (Zie toelich ting.). 22.05 Televizier magazine. 22.45 Kort commentaar. 22.50 Het komt voor (7), serie rechtszittingen. 23.25 Ontdek je plekje: Hat- tum. NOS 23.40 Journaal. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. KRO 19.12 Tom en Jerry, tekenfilm. 19.30 Zeker weten. Presenta tie: Nelleke Rademaker. (Zie toelichting.). 20.15 Lou Grant, tv-serie. Charlie Hume verhuurt zijn huis aan een stel dat zich nogal raar gedraagt. Hij gaat op onderzoek uit als zijn oude buren vreemde dingen in en om het huis waarnemen. 21.05 Hallo Larry, Amerikaan se komische serie. De Al ders en Morgan gaan op bezoek bij de familie Drum mond in New York. NOS 21.30 Beeldspraak. Mathilde Visser - de kunst en het le ven, portret. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. Ver slag van de vandaag gehou den hoorzitting van de par lementaire enquête over R.S.V. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heule. 18.25 Drei Damen vom Grill, tv-serie. 19.00 Hart aber herzlich. 20.00 Tage88chau. 20.18 Alt sein, reportage uit de serie „Arme Welt-reiche Welt". De komen de maanden presenteert het eerste Duitse net een vijftal programma's over de Derde Wereld-problematiek, waarin vergelijkingen tussen arme landen en Duitsland worden getrof fen. Voor de eerste aflevering „Alt seip" werd een portret gemaakt van de 85-jarige Gerhard Heimann in Mülhiem-Ruhr en de 75-jarige Walla ce Kabage Mukora, die in de buurt van Nairobi, Kenia, woont. De eerste heeft een goed pensioen, maar is de hele dag bezig zijn eenzaamheid te ontvluchten. Mukora daarentegen staat aan het hoofd van een gezin met drie vrouwen en 24 kinderen. „De oude dag is de beste tijd van mijn leven", zegt hij 21.00 Wer driemal lügt. 21.30 Geschichten aus der Heimat, drie korte verhalen. 1. „Die fröhlichen Witwen" van Hans Scheibner. 2. „Be- scheidenheit ist eine Zier..." van Rolf Schulz. 3. „Der letzte Stammtisch" van Rainer Erler. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Taunusrauche, tv-film van Werner Thai en Peter Adam. 00.30 Tagesschau. DUITSLAND 2 18.00 Hallo - Hotel Sacher... Portier! 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Lustige Musikanten, volksmu- ziek-concert. 21.00 Die Welt des Trauma, serie over het fenomeen van de droom. Afl.: Aus Forschung und Technik - Der Griff ins Unbekannte. 21.45 Heute-journal. 22.05 5 nach 10. Vanavond: Mei is gekomen, de bomen sterven af. DUITSLAND 3 WDR 18.30 Die Sending mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Blutige Hande (The killer is loose), Amerikaanse speelfilm van Budd Boetticher uit 1955. Met de „low budget"-film „The killer is loo se" opent de WDR een serie van Budd Boetticher, specialist op het ge bied van actie-films. Bankbediende Leon Poole werkt samen met een bende bankrovers. Als de politie hem op het spoor komt, barricadeert Poole zijn woning. Tijdens een schiet partij knalt Inspecteur Wagner door de gesloten deur zijn vrouw neer. In de gevangenis zint Poole op wraak. Hij Is bezeten van de gedachte Wag ners vrouw te vermoorden. Bij een vluchtpoging doodt hij een bewaker, waarna een bloedige wraaktocht be gint, die het hele stadje in rep en roer brengt. 21.25 Demnachst... Werner Herzog isst seinen Schuh, Amerikaanse do cumentaire film uit 1979 over een weddenschap tussen programmama ker Errol Morris en Werner Herzog. 21.45 Landesspiegel. 22.15 Nachtstudio: Köpfa der Ge- schichte. Over sultan Sueleyman I. 23.15 Nachtstudio Spatausgabe. 00.15 Journaal. Een scène uit de Amerikaanse speelfilm „The Graduate", met Dustin Hoffman. RTBF I om 20.25 uur. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Rondomons, jeugdprogramma. 18.30 VIP-Info, jongerenprogramma. 19.05 Tijdrover: Kwizien. Vandaag: De Loirewijnen. 19.25 Programma van de Agr. TV- en Radio-Omroep. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Hoger - Lager, spelprogramma. 20.50 Panorama, actualiteiten. 21.50 Dallas, tv-serie. 22.30 Journaal en Coda: Robert Groslot, piano. Roemeense volks dans, Bartok. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Technisch en wetenschappe lijk Engels (3). 19.30 Juke Box. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Hedda Gabler, tv-bewerking van het toneelstuk van Henrik Ibsen. Met: Chris Lomme, Paul-Emile van Royen, An Petersen e.a. Regie: Adri an Brine. 22.00 Europa in vogelvlucht (2), RTBF 1 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19 30 Journaal. 20.00 Autant savoir. Informatica op school. 20.25 Le Laurèat (The Graduate), Amerikaanse speelfilm uit 1967. Met: Ann Bancroft. Dustin Hoffman, Kat harine Ross e.a. Regie: Mike Nichols. 22.15 Carrousel aux images, film- TV 5 19.00 Discopuce. Jongerenprogram- 19.46 Des larmes comma des cou- teaux, tv-film. 21.16 Recettes de cuisine. BBC 1 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Blue Peter, kinderprogramma. 18.40 Journaal. 19.40 BBC young musician of the year. Finale groepen - koperblazers. 20.15 Top of the Pops. 21.05 Kenny Everettshow. 21.35 We got it made, licht program- 22.00 Journaal. 22.25 Missing from home (5), tv-se rie van Roger Marshall. 23.15 Question Time. 00.15 The electronic office, informa- 00.40 Nieuwsoverzicht. BBC 2 18.10 Open University. 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti tels. 18.40 (ZW)The naked truth, Engelse speelfilm uit 1957. Met: Peter Sellers. Terry Thomas. Peggy Mount e.a. Re gie: Mario Zampi. 20.50 Three painters, documentaire 21.30 Nature (1). 22.00 Mike Harding, showprogram- 22.30 Forty Minutes, documentaire 23.10 WK Snooker. 23.40 Newsnight. 00.35 WK Snooker. 01.10 Open University. ITV 18.15 Animals in action. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia. 19.30 Arena. 19.45 Crossroads. 19.50 That's my boy. Komische serie. 20.10 Benson. 20.40 Agatha Cristie. 22 30 TV-eye. 23.00 News at ten. 23.30 Bob Newhart: I enjoy being a guy. 00.00 De Spaanse burgeroorlog (5). 01.00 House calls: Lust weekend. 01.30 A new hymn for Easter. Eén van Agatha Cristie's de tectiveverhalen is vanavond als film te zien op ITV om 20.40 uur. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. AVRO 16.00 Minibios. Films voor de jeugd. 16.15 Wordt vervolgd, magazine over strips en tekenfilms. Presentatie: Han Peekei. 16.50 Alleen als ik lach. En gelse tv-serie. Afl.: Het ingezonden DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.30 Wo geht's lang, Kutti, tv-film van Peter Stripp (herh.). 11.25 Lustige Musikanten (herh.). 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.40 Te- letekst-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Der Elefant auf Papas Auto, een ongelooflijk verhaal, jeugdpro gramma. 16.26 Das grosse Aben- teuer im Ballon, Amerikaanse jeugd film. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. DUITSLAND 2 10.00-13.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.25 Enorm in Form (herh. 16). 15.40 Teletekst-o verzicht. 15.57 Programma-over zicht. 16.00 Heute. 16.04 Pinnwand, maandelijks nieuwsoverzicht. 16.20 Pfiff, sportstudio voor jonge kijkers. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- dern. 17.15 Tele-lllustrierten. 17.50 Pat und Patachon. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Telekolleg I: Biologie, les 12.00 Teletekst. 14.00 Schooltelevi sie. 17.05 Vacatures ONEM. 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. BBC 1 07.30 Breakfast time, magazine. 10.00 Look back with Noakes (10). 10.30 Mighty Mouse, tekenfilm. 10.35 Why don't you?, kinderserie. 11.00 Noggin the Nog, kinderprogramma. 11.10 Think this way, kinderpro gramma. 11.25 Ivor, the Engine, te kenfilm. 11.30 Play school. 13.30 Journaal. 13.57 Financieel overzicht en nieuws voor doven en slechtho renden. 14.00 Pebble Mill at one, lunchprogramma. 14.45 Heads and Tails, See-Saw, kleuterprogramma. 15.00 Animal magic. 15.25 Rhino, Amerikaanse speelfilm uit 1964. 17.20 Classic fairy tales, jeugdserie. 17.30 Record breakers, jeugdserie. 17.55 So you want to be, jeugdserie. ITV 07.25 Ontbijt-tv. 10.25 Sesamstraat. 11.25 Tekenfilms. 11.40 Spread your wings. 12.05 Tarzan. 12.55 Wattoo wat too. 13.00 Alfie Atkins. 13.10 Rainbow. 13.30 On the market. 14 00 Nieuws. 14.20 Regionaal nie 14.30 About Britain. 15.00 Murder by Proxi, Engelse film uit 1955. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Rainbow. 17.20 Aubrey. 17.25 The wind in the willows. 17.50 Freetime. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: 18.06 Hier en nu-magazine 19 02 Muziek in vrije tijd. 20.03 Mengpaneel. 21.02 Op de vrije toer 22.02 NCRV-donderdag-sport. 22.55 In 't voorbijgaan. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik. 1.02 Niemands land. 6.02-8.00 De ontbijtshow (6.50 Het levende woord). HILVERSUM 2 18.00 Nws. Kro: 18 10 Grenzeloos. P.P.: 18.20 Uitzending van het CDA. IKON: 18.30 Kleur KRO: 19.00 Tussen de regels. 19.10 Sporen in het achterland. 19.30 Sen- sus. 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitrine. 20.30 Da Capo. 21.20 Ter overwe ging. Teleac: 21.30 Turken. Marokka nen, Nederlanders (6). 22.00 Werken met audio-apparatupr: Manifestatie. KRO: 22.30 Nws. 22.40 Midden in de dood. 23.00 Spektakel. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NOS: 18.04 De avondspits. TROS 19.02 Poster. 20.02 Ferry Maats soul show. 22.02 Sesjun. 23.02 De LP-show. HILVERSUM 4 NOS: 20 00 Donder dagavond muziekmagazine. (20 00 Europese Kamermuz. Podium: Ko- kicht Akasaka. gitaar 20.45 Onder de groene linde. 21.00 Nederlandse mu ziek. 21 45 Muziek uit de Middeleeu wen en Renaissance). 22.15 Nieuw Macedonië. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RUNMOND 16.30 Inform, ma gazine. Van 7.00 t-m 18.00 ieder uur Rijnmond-nws in aansluiting op het ANP-nws. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. KRO: 6.02 Ontbijtshow, verv. 8.06 Echo. 8.16 Scheer je weg. 8.53 Pas toor A C. Raadschelders. 9.03 Adres onbekend 10.03 Muziek op bestel ling. 11.03 Ratel 11.53 Pastoor AC Raadschelders. 12.03 Spelen maar! 13.06 Echo. 13.16 Muz. om op te schieten. 14.02 Thè complet. 15.03 Bijplaten. 15.50 Kiekeboe. 16.02 Aan de veilige kant. 17.02 Het betere werk. NOS: 17.53 Marktber. i.s.m KNBTB. 17.55 Meded HILVERSUM 2 VPRO 7 00 Nws 7.10 Radionieuwsdienst VPRO. NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterst. 9.30 Nws. VPRO: 9.33 Een hemel op aarde (10.30 Nws.). AVRO: 11.00 AVRO's Denksportpanorama. 11.10 Schoolra dio. NOS: 11.30 Nws. 11.33 Homo- nos. 12.00 NOS- Werkbank. 12.26 Meded voor land- en tuinbouw 12.30 Nws. 12.36 Tussen het nieuws. 13.00 Nws. 13.10 Meer over minder (13.30 Nws.) 14.20 Voor blinden en slechtzienden. 14.30 Nws. Teleac: 14.33 Por Favor (19). VARA: 15.03 Radioweekblad (15.30. 16.30, en 17.30 Nws. 17.36 Dingen van de dag HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. EO: 7.02 Ronduit op 3. 8.03 Tijdsein. 9.03 De muzikale fruitmand. 10.00 Muziek motie». NCRV: 10.30 Popsta tion. VOO: 12.03 Veronica avontuur. 13.03 Tipparade. 15.03 Top 40 (16.30 Popjournaal. 17.30 Concertagenda). HILVERSUM 4 VOO: 7.00 Nws. 7.02 Ochtendstemming. (8.00 Nws 9 00 Veronica's meesterwerken (op com pact-disc). 10.30 Muz. voor miljoe nen. 12.00 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.05 Veronica klassiek. Nederlands kamerork. met solist VPRO: 14 30 Muziek op vier: Heden Dagelijks. 16.00 De tweede beweging. RADIO RUNMOND 7.30 en 16.30 In formatief magazine. Van 7 00 t-m 18.00 leder uur Rl|nmond-nleuws In aansluiting op het ANP-nieuws

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19