c 1 Voormalige armbesturen dragen bij in realisering recreatiepark Kaageiland REGIOtJOURlNAAL Yaarbeperkingen in Vlietland dienstverlening Alle goede dingen bestaan in drieën. 4-£ekLieGommii Stroopwafelactie voor Casa Ma terna ECONOMISCH WEL EN WEE Motorrijder uit de bocht LEIDEN/REGIO QeidóaQowumt WOENSDAG 25 APRIL 1984 PAGINA 4 j? J APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 27 april waargenomen door de apotheek Zuid-West in Leiden en apotheek Boehmer in 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Dlaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16 00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 14.30-14 45 u. en 18.30-18.45 u dige hiervoor specia verstrekken. De bezoektijden lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 3 hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- 15.00 u. en van 18.30-19.00. Dagelijks u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. alleen ouders 18,00-18.30 S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren trouwelijk. Dag 18.30-20.30. wo. 10.00-12.00, do. 18.30-20.30. Afdeling belas tingen: di. 18.30-20.30. wo. 18.30-20.30. Klachtenbureau: di. 18.30-20.30. do. 18.30-20.30. Tel. 071-220021. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2. tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma tei. 149441 (ma. t/m vr. 9.00- 10 00 u. en 13.00-14.00 u.) KINDER- EN JONGERENTELE FOON Op woensdag- en za- Oude Rijn 44c, spreekuur dage- dienst: di 14.00-15.00 u. Apollo- RAAD VAN ARBEID Hoge Rijndijk 306. Leiden, tel 071- 899375. Kantoor geopend Binnenstad: Gerecht 10. 17.00-18.00 u.; Noord: Van Ho- gendorpstraat 36. ma. 10 30- gracht 45. vr. 10.30-11.30 u. SOCIALE RAADSVROUW VOORSCHOTEN Spreekuren: ma 19.00-20.00 u. wo. en vr. 9 00-10.30 u. Leidseweg 33. Voorschoten. Tel. 3254. SP HULP- EN INFORMATIE DIENST Groenesteeg 33. Lei den. Tel. 071-134640 of 071- 144600. Hulp en Informatie op juridisch en milieuge- STICHTING VRIJWILLIGERS CENTRALE Pallasstraat 1. Al phen aan den Rijn. Tel. 01720- 33033. Begeleiding en opvang dan ook, tijdelijk hulp nodig heb- i hulpverlening en de VRIJWILLIGERS CENTRALE van 9.00-17.00 u. voor informa tie over vrijwilligerswerk en cur sussen of een persoonlijk ge- WERKENDE JONGEREN Klachten- en informatieuur Elke dinsdagavond van 17.00 tot 121139. WERKLOZEN ADVIES CEN TRUM Breestraat 19. tel. 122000. Spreekuur ma. en do. 123271. Spreekuur v i Leid Sta tionsweg 37. tel. 071 - 148333. Geopend: ma. t/m vr 10.00- 16 00 u. FIOM -- Hulpverlening bij zwan gerschap en alleenstaand ouder schap. Noordeinde 40 b. tel. 144715. renwijk Condorhorst 210430 (dag. 13.30-15.30 u Actie voor vrede in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Zoeterwoude gaat actie voeren voor de vrede. Daartoe wordt in de pe riode van 6 t/m 12 mei een actieweek gehou den. Thans is de "werkgroep voor de vrede" druk bezig met de voorbereidingen. Morgen avond worden de plannen voor de actieweek uitgewerkt. Mensen die in het werk voor de vrede zijn geïnteresseerd en willen meedenken en meewerken zijn uiteraard welkom. Het is dan wel zinvol vooraf even te bellen met Corrie Wouters, Stompwijkseweg 7, telefoon 2753. De bijeenkomst begint om kwart over acht. Ook is het mogelijk contact op te nemen met enkele andere leden van de werkgroep, te weten Pauline van Yperen. telefoon 2345, Ans van Noort, telefoon 1635 of Elles van Gent, te lefoon 2610. De werkgroep beschikt tevens over allerlei informatie- en actiemateriaal. Molens historisch belicht WOUBRUGGE Molenbouwer Ver- beij hield gisteravond onder grote be langstelling op uitnodiging van de his torische vereniging van Woubrugge een lezing over molen. Dit in het kader van de op 12 mei te houden Molendag. De heer Verbeij komt uit een molen makersgeslacht. Zijn familei heeft nog veel oude gereedschappen, die nu niet meer gebruikt worden, in bezit. Naast de schoonheid van de verschillende molentypes, kwam de historie rijkelijk uit de verf. Zo wist de heer Verbeij te verhalen, dat een molenmaker in 1911 precies twaalf cent per uur verdiende en dat zulks geen vetpot was. Voor mo lenaars was het al niet beter gesteld. Pas de jaren dertig bracht verbetering toen de molenaars zich organiseerden. De kwaliteit van de molens speelde een belangrijke rol. Elk jaar werd die bij de z.g. visitatie gecontroleerd. De molen diende maalvaardig te zijn om de pol der boven water te houden. En wee de molenaar, die zijn machine verwaar loosd had. Veel waardering had de heer Verbeij voor de Rijnlandse Molenstichting. Die stichting hield het erfgoed uit het ver leden in goede staat en zorgde er tevens voor, dat het handwerk van molenma ker niet verloren ging. Voorzitter Herman Bosman van de or ganiserende vereniging deelde mee, dat nog voor de Molendag een boekje zal verschijnen over de molens in Hoogma- de en Woubrugge. ALKEMADE NEEMT VOLGENDE WEEK BESLISSING OVER GRONDTRANSACTIE KAAG RIJP WETERIN G/OUD ADE Aan de gemeenteraad van Alke made wordt dinsdag 1 mei een niet-alledaagse trans actie ter goedkeuring voorgelegd. Het gaat erom dat het gemeentebestuur overeenstemming heeft bereikt met jacht- en scheepswerf C. van Lent Zonen B.V. over de ver koop van een gemeente lijk grondperceel ter grootte van bijna vierhon derd vierkante meter aan de Kaagse Julianalaan ter plaatse van de voormalige zogenaamde „groene loods". Van Lent wil daar een voorziening voor het afmeren van vaartuigen laten maken. De transactie gaat over een be drag van honderdvijftigdui zend gulden exclusief B.T.W. Dit geld komt ten goede aan de door de gemeente beheerde vermogens van de vroegere armbesturen van Rijpwetering en Oud Ade. Het tweede deel van de overeenkomst gaat over de aanleg door de jach- tenbouwer van voorzieningen berust bij de Kaagse dorpsraad. De dorps raad krijgt hiervoor van Van Lent een jaarlijkse gift ten be drage van vijfhonderd gulden. Het gemeentebestuur en de di rectie van de jachtwerf zijn overeengekomen dat Van Lent vervangende grond en accommodatie beschikbaar stelt indien de jachtenbouwer de ondergrond van het aan te leggen recreatiepark (exclusief het tenniscompiex) al binnen tien jaar voor bedrijfsdoelein den nodig heeft. Doet deze si tuatie zich na langer dan tien jaar'voor, dan stelt Van Lent slechts vervangende grond ter beschikking, maar hoeft niet te zorgen voor de accommoda- Onderhoud Tijdens de onlangs gehouden vergadering van de raadscom missie openbare werken, ruimtelijke ordening en Mili euhygiëne gaf wethouder Ver haar toe dat de Kaagse Dorps raad opziet tegen het onder houd van het recreatiepark. Hij zei te verwachten dat de problemen echter wel op te lossen zijn. In de raadscommissie finan ciën ging burgemeester Wage naar in op de financiële gang van zaken rond de gemeente lijke transactie met Van Lent. „Het aan Van Lent te verko pen perceeltje grond behoort tot de voormalige bezittingen van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur van De Gemeene Armen van Rijpwetering". De opbrengsten uit het vermogen van dit armbestuur, waaraan de opbrengst van de onderha vige verkoop zal worden toe gevoegd, kunnen volgens een oud raadsbesluit slechts wor den aangewend voor extra uit gaven ten behoeve van alge mene sociale, maatschappelij ke en culturele doeleinden iri Rijpwetering", aldus Wage naar. Het gemeentebestuur vindt echter dat De Kaag in aanmerking moet kunnen ko men voor de opbrengsten uit de op dit eiland gelegen voor malige bezittingen van het Ripse armbestuur. „Aangezien het werkterrein van de arm besturen van Rijpwetering („De Gemeene Armen van Rijpwetering") en Oud Ade („De Vrije en Lage Boek horst") tezamen geheel West- Alkemade bestreek, lijkt ons de beste oplossing om de ver mogens van beide armbestu ren bij elkaar te voegen. De netto opbrengsten kunnen dan worden aangewend voor extra uitgaven ten behoeve van al gemeen sociale, maatschappe lijke en culturele doeleinden in geheel West-Alkemade (Rijpwetering Oude Ade De Kaag), aldus burgemeester Wagenaar. Een bedrag van zestigduizend gulden uit de be- heersreserves zullen dan ook ten behoeve van de aanleg en het onderhoud van het recrea tiepark ter beschikking gesteld worden van Jacht- en Scheepswerf C. van Lent Zónen B.V. op de Kaag. Met het samenvoegen van de vermogens van de armbestu ren van Rijpwetering en de Kaag, om deze ten goede te la ten Komen aan geheel Alke made-west (dus ook aan de Kaag) gaan twee nog levende voormalige bestuurders, J. van der Hulst en N. Heemskerk, akkoord. complex en een ontsluitings- weg. Het recreatieterrein ter grootte van zevenduizend vierkante meter komt op een braakliggend perceel gelegen achter cfe werf en zal door Van Lent voor een symbolisch bedrag worden verhuurd aan respectievelijk de Kaagse ten nisvereniging en de dorpsraad. Overeengekomen is dat Van Lent van de gemeente Alke made als tegenprestatie (voor aanleg en onderhoud) een be drag van zestigduizend gulden krijgt. Dit bedrag zal worden voldaan in vijf jaarlijkse ter mijnen en komt uit de be- heersreserves van de voorma lige armbesturen van Rijpwe tering en Oud Ade. In de overeenkomst staat dat het on derhoud van het aan te leggen trapveld, het volleybal/basket- ballveld en het volkstuinen complex alsmede van het hekwerk rond de De inmiddels afgebroken zogenaamde „groene loods" aan de Julianalaan. Op deze plaats wil de scheepsbouwer een voorziening voor het afmeren van vaartuigen maken. Basisscholen in Hazerswoude Dorp en Rijndijk HAZERSWOUDE Er blijkt aan de Hazerswoudse Rijndijk meer belangstelling voor het openbaar onderwijs te bestaan dan in het drie ki lometer zuidelijker gelegen Hazerswoude-dorp. Aan de Rijndijk, waar op 1 januari jongstleden 5413 personen woonden, wordt het belang stellingspercentage geschat op 35. In het dorp, waar op de eerste dag van dit jaar 5929 mannen en vrouwen leefden, bedraagt dat percen tage 25. Aan de Rijndijk zullen de kleuterschool 't Kwetternest en de lagere school J. P. F. Steayaert worden samenge voegd tot een basisschool. De basisschool in het dorp zal ontstaan na een samengaan van kleuterschool Klein Duimpje en de lagere school De Springplank. De progno se luidt, dat het openbaar on derwijs op 1 augustus 1985, datum waarop de Wet op het Basisonderwijs in werking zal treden, in de gehele ge meente 436 kinderen zal tel len. Hiervan zijn er dan 188 wonend in het dorp, en 248 aan de Rijndijk. Verwacht wordt dat op 1 augustus 1988 in totaal 439 leerlingen op beide scholen zitten. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zater dags tussen 14,00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Drie prima tennisballen verpakt in een handige koker, krijgt u cadeau voor het aanbrengen van een nieuwe abonnee voor deze krant. I 91 HM noteer SJrvi# de Leic I Naam Adres I Postcode/Plaats Betaald wordt: 0 per maand met automatische aischnjvmg v bank/girorekening.nr: 0 per kwartaal I Stuur een set tennisballen naar: Naam I Adres Postcode/PlaatsTelefoon. I Stuur deze bon in open envelop-geen postze< Leidse CourantAntwoordnummer 998.250C nb. Indien daartoe aanleiding bestaat, kan eei abonnement worden geweigerd. Meer jeugd in bestuur VIOS ZOETERWOUDE De Zoe- terwoudse drumfanfare VIOS (Vooruitgang Is Ons Streven) gaat zich op bestuurlijk niveau nadrukkelijker op de jeugd richten. Om de daad bij het woord te voegen zijn gister avond tijdens de algemene vergadering in het „Muziek centrum" twee jeugdige leden, Ronald Dogterom en Angelo van Bemmelen, toegetreden tot het bestuur. Op deze wijze krijgt de jeugd, uiteindelijk be staat de drumfanfare hoofdza kelijk uit jeugdleden, volop ge legenheid de belangen in het bestuur aan de orde te stellen. VIOS-secretaris Nic. van den Akker is erg tevreden met de komst van de twee nieuwe be stuursleden waardoor de be- stuurssterkte is uitgebreid van vijf naar zeven. „De jeugd krijgt nu meer inspraak en uiteindelijk zullen zij toch het roer een keer moeten overne men van de wat oudere garde" aldus Van den Akker. Bezwaren Besloten is voorts dat VIOS dit jaar niet zal deelnemen aan het bondsconcours. Het be stuur van de drumfanfare heeft bezwaren over de wijze waarop een en ander plaats vindt en daarom is gekozen voor deelname aan een zoge naamd vrij concours. Een be wuste keuze is ook gemaakt bij het houden van een actie die geld in het laatje van de pen ningmeester moet brengen. Er wordt dit jaar géén fancy fair gehouden. Daarvoor in de plaats komt medio mei/juni een grote loterij die vol doende geld moet opleveren om een nieuwe sousafoon te kunnen aanschaffen. Bij de rondvraag werd uitvoe rig gediscussieerd over de wens van zo'n 12 leden een muziekgroep te vormen die, ter afwisseling van de traditio nele marsen, een ander genre muziek wil spelen, van Eger- lander tot „swingende" mu ziek. Ook wil men zich bekwa men in „zwaardere" muziek. De vrees bij andere leden dat een aparte groep zou ontstaan binnen de verenigingen werd evenwel volledig weggeno men. Men blijft actief onder de naam VIOS en aparte optre dens buiten VlOS-verband staan niet op het programma. Het gaat bij de jeugdige muzi kanten louter om „eens wat andere muziek te spelen en te vens de techniek van het mu siceren beter onder de knie te krijgen". Ariean de Bie De dichter/schrijver/chansonnier Ariean de Bie treedt morgenavond op in Het Anker aan de Chopinlaan 2 in Hazerswoude-Rijndijk. Vanaf half negen brengt bij daar het programma „Modern Verdriet". De toegang is gratis. Het programma bestaat uit twaalf chansons en gedichten van Arieans eigen hand. Alles staat daarbij in het teken van „de tijd", hoe we daardoor worden op geslorpt, waarvoor heel veel moet wijken en waarvan mensen het slachtoffer worden. Jassus De negenmans-formatie Jassus treedt morgenavond op in Blues Brothers aan het H. Dunantplein in Hillegom. Zon dagavond staat diezelfde ruimte in het teken van The Roa ring Seven Jazzband. Jassus heeft een veelzijdig repertoire, van rock and roll, blues tot ska. Bovendien speelt men veel eigen composities. The Roaring Seven begon met dixie land. maar speelt nu meer revival-jazz uit de jaren twintig. Zangeres Zenja Da mm versterkt de negen musici. Beide optredens beginnen om half acht. De toegang is beide ke ren gratis. Cultuur Verheft De Voorhoutse toneelvereniging Cultuur Verheft geeft morgen en vrijdag een uitvoering van het blijspel „Mijn man is weer naar zee" van Gerard van Dijk. Het gaat over Wanda, die een café aan de haven runt en die in de moeilijkheden komt als haar man met een nare boodschap thuiskomt. Verwikkelingen ontstaan er als de familie van Sjaak op de proppen komt en probeert XVanda beentje te lichten. Beide uitvoeringen zijn in het Parochiehuis en beginnen om acht uur. Trainingsweekend Vormingscentrum Oud-Poelgeest in Oegstgeest houdt in de zomer drie weekends over geweldloze actie en weerbaar- 'heid. Het Centrum voor Geweldloze Weerbaarheid uit Amsterdam verzorgt dan trainingen in geweldloos verzet. In het weekend van 22 tot 24 juni staan ..Strategieën voor geweldloze actie" op het programma, van 7 tot 9 september „Duidelijk voorlichten" en van 28 tot 30 september „Ge weldloze weerbaarheid voor vrouwen". De trainingen be ginnen vrijdagavond om half acht en duren tot zondagmid dag vier uur. Kosten naar draagkracht:75,/95 of/115 gul den, inclusief eten en overnachtingen. Informatie: Oud- Poelgeest, postbus 1145, 2340 BC Oegstgeest, tel 071-174224 of Centrum voor Geweldloze Weerbaarheid, Leliegracht 54, 1015 DJ Amsterdam, tel. 020-229716. J. J. van den Hoven overleden VOORSCHOTEN De heer J. J. van den Hoven (63) is zonda]™' plotseling overleden. Sinds 1968 was hij voorzitter van de woS" ningadviescommissie en in het dagelijks leven was hij deur5' waarder van rijksbelastingen met als standplaats Leiden en gee bied Voorschoten. De heer Van den Hoven telde ondanks zijd' beroep zeer vele vrienden, ook omdat hij kans zag iedereen oj^. een menselijke wijze te benaderen. Voor de gemeente Voorschof!1.^ ten was hij de man, die als voorzitter van de woningadviesconi missie kans zag om de schaarse voorraad woningwetwoningei en de woningen in de huursector te verdelen. Een zeer ondank bare taak, omdat sinds 1968 het aantal woningzoekenden steed groter geworden is. Morgenmiddag om half één zal de heer Var der Hoven begraven worden op de begraafplaats „Rosenburgh' in Voorschoten. lijk ZOETERWOUDE De werkgroep Casa Materna houdt zaterdag wederom een stroopwafelactie. De op brengst is bestemd om het werkkamp, dat op het pro gramma staat voor de zomer vakantie, financieel mogelijk te maken. Evenals in voor gaande jaren zullen 24 jonge ren uit Zoeterwoude en direc te omgeving twee weken van hun vakantie opofferen om allerlei werkzaamheden te verrichten in het Napolitaan- se weeshuis. Zo'n werkkamp kost veel geld. De deelnemers aan het werkkamp betalen een bijdrage. Maar om het fi nanciële plaatje „rond te krij gen", is het noodzakelijk dat er ook acties worden gevoerd. De stroopwafelactie is inmid dels niet meer weg te denken van het Casa Maternagebeu- ren. De inwoners van Zoeter woude weten zo langzamer hand wat er van hen wordt verwacht als de Casa Mater- nastroopwafels worden aan geboden. De naam van het weeshuis, gevestigd aan de Corso de Garibaldi en be stierd door de gebroeders Santi, heeft zo'n bekende en erkende klank dat nadere in troductie niet of nauwelijks nog nodig is. De meeste waar dering kregen 15 jeugdige fietsers in de zomer van 1982 toen zij in veertien etappes van Zoeterwoude naar Napeh fietsten. Een afstand van 2.250 kilometer. De dappere fietsers legden per dag 160 ki lometer af. Alle renners vol brachten de promotietour. Een prestatie die vooraf nau welijks voor mogelijk was ge houden. Vorig jaar werd een tour door alle provincies ge maakt. Dit jaar staat 2 juni een heuse wedstrijd - er wordt zelfs al gesproken van een „semi-klassieker" - ge houden tussen een team van de KPJ en Casa Materna. De start van die race is in Gro ningen. Het gaat er dan om wie het eerst de 260 kilometer naar Zoeterwoude aflegt. Die krachtmeting gaat in de vorm van een sponsorrace. Zover is het overigens nog niet; Zoe terwoude kan eerst genieten van heerlijke stroopwafels bij de koffie. Vanaf negen uur gaan de Casa Materna-stroop- wafelverkopers op pad. Tel LEIDSCHENDAM De Algemene Politie Veror dening zal in Leidschen- dam binnenkort zodanig worden gewijzigd dat bo ten die langer zijn dan ze ven meter in het recrea tiegebied Vlietland kun nen worden geweerd. Mo torboten zijn volgens pro vinciale verordeningen al verboden. Een uitzonde ring hierop vormen schip pers die een vaarvergun- ning hebben volgens het Vaarreglement Zuid-Hol land. Deze mogen, ko mende van de Vliet, een rechte oversteek maken naar de Meerburgerwate ring en terug via de Bak- kersloot. Verder zal in Leidschendam, dus ook op de Vliet, het waterskiën worden verboden. Gezien de maximum snelheid waarmee gevaren mag worden op het openbaar water lijkt zo'n verbod niet logisch maar in de praktijk blijken vaak overtredingen plaats te vin den. B. en W. zeggen in het voorstel dat gisteren voor ad vies op de agenda van de raadscommissie algemeen be stuurlijke aangelegenheden (ABA) stond dat het zelfs wel voorkomt dat een snelrijdend voertuig op de Oostvlietweg een skiër voorttrekt. Welis waar kan worden opgetreden tegen te snel varen en te snel rijden maar het moet volgens B. en W. ook mogelijk zijn de waterskiër te verbaliseren. Drukte De drukte op het overigens nog beperkt opengestelde re creatiegebied Vlietland wordt steeds groter, vooral door surf en zeilsporters. Om een betere greep op de surfactiviteiten te krijgen heeft de provincie on langs een tijdelijk parkeerter rein aangelegd. De plassen zijn nu ook voor auto's beter be reikbaar en deze zomer wordt daarom een nog grotere druk te verwacht. Burgemeester W.F. de Vreeze deelde giste ren mee dat ook in verband met een deze zomer te houden zeilkamp provincie en ge meente samen noodvoorzie ningen hebben i centrale post met kleedruim ten en toiletten. Verder zei d< burgemeester dat tegen heao! plaatsen van tenten niet worden opgetreden en e\ min tegen eventueel o' nachten. „In een later stadiunfui zullen we dit misschien banden moeten leggen r op het ogenblik hebben hierover nog geen zorgen", al i/er dus de heer De Vreeze. He itu toezicht is mede een taak vann de rijkspolitie te water maarw die is onderbezet en heeftin trouwens de handen al vol aanja; de noordelijker gelegen plassen sen. De speedboat van heliei Leidschendamse politiekorpi Ji heeft de vorige zomer in Vliet land gesurveilelerd en dat?< heeft volgens burgemeester De Vreeze „nogal wat overtredin gen opgeleverd". Uitgeverij „De Zonnewijzer" b.v. gevestigd aan de Oude - gevestigd aan de Öude bingel 54 is verplaatst naar de Schutterstraat 9. „Taft", het ontwerpen en fabr., alsmede de klh. in vrije- tijds- en lederen kleding enz., gevestigd aan de Haarlemmer straat 275 is opgeheven. Aan de Lange Mare 44a is „Bepecom Onroerend goed" (b.v.i.o.) gevestigd. Aan de Breestraat 52 is „Mars en de Klerk-leiden", grooth./detailhandel in wij nen, gevestigd. Aan de Pasteurstraat 1 is H. F. van Vliet, het uitvoeren van voeg- timmer- metsel- en vlechtwerk in onderaann., ge vestigd. „Down Stairs" gevestigd aan de Nieuwe Rijn 1 is opgehe- Begrafenisonderneming A. Luyk gevestigd aan de Ooster- dwarsgracht 17 is opgeheven. Aan de Beestenmarkt 8 is „Cupido T-shirts", textieldruk- kerij gevestigd. „Schoonheidsverzorgingsbe- drijf" M. C. E. Onstenk-Wolfs gevestigd aan het Suze Groe- newegplein 4 is verplaatst naar de Morgenstertuin 5. Aan de Justus Carelhuis 9 is „Firma G. van Brussen en Zo nen", expl. van onr. goed, ge vestigd. Aan de Thorbeckestraat 54 is J. C. de Graaf, wederverko per van tijdschriften en boe ken gevestigd. Aan de Haarlemmerstraat 275 is „Pull Over", winkel in overhemden en truien, geves tigd. „B.V. Onroerend Goed Be heer- en Exploitatie Maat schappij Warmondia" geves tigd aan de Adm. Banckertweg 22 is verplaatst naar Wasse- Aan het Noordeinde 27 is „Bernard", jonge damesmode, gevestigd. HAZERSWOUDE Een 63: jarige motorrijder uit Schet veningen is gistermorgen ge wond geraakt in Hazerswou- de. De man vloog door onbe kende oorzaak uit de bocht op de kruising van de Hoge- veenseweg met de Gemene- weg. De man is met onbe kende verwondingen over gebracht naar het zieken huis. M -\k- Blé ï'-

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4