Ontruiming Joods weeshuis zwarte bladzij in Leidse geschiedenis )e ontluistering na een verloren oorlog gekleurd gezien LEIDENS BEST BEWAARDE GEHEIM OP TELEVISIE Zomerquiz van Harry Vermeegen op het strand De TROS toont twee visies op oorlogsgeweld A.DIO/TELEVISIE üzidóaQoiviant WOENSDAG 25 APRIL 1904 PAGINA 19 DEN „Niemand het begrijpen, die dat heeft meegemaakt", de grootvader (Max )iset) tegen zijn klein- :hter Hanna in de tele- iefilm „Waarom hebt u niet verteldIn »e gedramatiseerde do- nentaire, die vanavond rdt uitgezonden door NOS op Ned. II, wordt irobeerd iets te verkla- van een gebeurtenis ruim 40 jaar geleden Leiden plaats vond. poging echter, die t zal lukken. 17 maart 1943 werd het dse weeshuis „Machseh La- umin" op de hoek Crones- kade en Roodenburger- at in Leiden leeggehaald, zetsmensen die van het op den zijnde transport afwis- waarschuwden de direc- van het Weeshuis, Nathan ie, herhaalde malen, maai weigerde alle aanbiedin- om de kinderen onder te ngen. Het weeshuis was beschermd wereldje. De >g was iets van buiten, weeskinderen zou men niet komen, dacht men in weeshuis. De zeker 80 kin- en werden niet door de tsers opgehaald en naar de n gebracht, maar de Leidse tie voerde deze opdracht ir deze ware geschiedenis ikte Gerard Kerkvliet en- jaren geleden een verslag, leed dit in opdracht van leer F.J.M. Smits, die voor oorlog in de buurt van het ishuis woonde. Tijdens de werd de heer Smits .VERSUM Nadat epossen als „The dear iter" en „Apocalypse het meeste wel ge- d leek over de oorlog Vietnam, verschijnen er jaar na dato toch nog elmatig films waarin voor Amerika zo trau- tische ervaring een rol elt. Zo brengt de RO vanavond (Ned. I, 13 uur) „Saigon, year of cat", een slechts ten e geslaagde poging om ontreddering na een loren oorlog in beeld brengen. deze speciaal voor televisie ïaakte film van Stephen door de Duitsers gevangen ge nomen en na de oorlog kwam hij tot de ontdekking dat het hele weeshuis verdwenen was. Rond de toedracht van deze gebeurtenis hing een ijzige stilte. Verschillende pogingen meer te weten te komen over deze geschiedenis liepen op niets uit. Na jaren gaf de heer Smits, de journalist Gerard Kerkvliet de opdracht de zaak uit te zoeken. Deze kwam eni ge tijd geleden met een verslag dat veel opzien baarde. Maar ook hij wist slechts een tipje van de sluier op te lichten. „Te veel stemmen zijn ver stomd door dood, pijn of schuld om een volledig histo risch overzicht te krijgen. Ech ter, hoe fragmentarisch ook, levert dit verslag voldoende voor het herbeleven van een verbijsterende kindermoord", aldus Kerkvliet in het voor woord van zijn verslag. Een verslag dat is opgenomen in de archieven voor oorlogsgeschie denis Studia Rosenthaliana in Israël. Dit ware verhaal vormt de ba sis voor de fictieve televisie film „Waarom hebt u me niet verteld....", (Scenario Gerard Kerkvliet en regie Hans Hui- Beeld uit de film „Waarom hebt u me niet verteld.. scher). In de film probeert de hoofdrolspeelster Hanna (Mar lies Heuer) in de huid de krui pen van iemand van toen. Waarom handelde iemand in die tijd zoals hij handelde De film gaat over Hanna, een studente aan de filmacademie, die een film wil maken over een deportatie van Joden waarover haar grootvader wel eens had verteld. Haar groot vader was vroeger bij de poli tie en wist van de gebeurtenis sen rond het weeshuis af. Han na duikt in allerlei archieven. Ze wil uitvinden wie nu wel of niet verantwoordelijk waren voor het leeghalen van het Joodse weeshuis. Ze komt er achter dat het niet de Duitsers waren, die de weeskinderen wegvoerden, maar leden van de Leidse politie. Ze probeert te begrijpen waarom goede mensen, ineens slechte dingen kunnen doen. Maar duidelijk heid krijgt ze niet. Schuld In de film ziet men fragmen ten van toen. Ansichtkaarten van Joodse kinderen uit Wes- terbork worden voorgelezen. Hanna en haar vriend Rein (Berthus Stegeman) houden telkens discussie over schuld en onschuld. Hanna wil juist in haar film laten zien hoe ge woon het allemaal ging. De ge sprekken met haar grootvader brengen haar ook niet veel verder. „Gebrek aan moed", zegt de grootvader. Er is gefilmd in het Leidse po litiebureau en in de buurt van de Burcht en uiteraard bij het oude Joodse weeshuis aan de Roodenburgerstraat. De ge meente gebruikte in 1951 dit nieuw verworven pand om er de GG en GD in te huisvesten. Tot op de dag van vandaag. Er zijn alleen maar weinig bezoe kers die beseffen waarom in de ijzeren voordeur een raam in de vorm van een Davidsster zit. Dat heeft iets met Joden te maken. SYLVIA VAN LEEUWEN Frears lopen eigenlijk twee verhalen door elkaar. De En gelse Barbara Dean, assistente bij een Engelse bank, beleeft in Saigon een tot mislukken gedoemde relatie met Bob Chesneau, een CIA-agent. Te gelijkertijd maakt het groepje achtergebleven Amerikaanse ambassade- en CIA-personeel - het leger is al vertrokken - het allesbeslissende offensief van de Vietcong mee. De ver houding tussen de Engelse (Judi Dench) en de door haar „menselijker" gemaakte Ame rikaan (Frederik Forrest) komt niet goed uit de verf. De karakters blijven wat aan de oppervlakte, ondanks een dap pere poging van met name Judi Dench, die vooral be kendheid geniet op het toneel. Aanzienlijk beter de meedogenloze waarop de Amerikaanse diplo matie wordt doorgelicht. De houding van de ambassadeur verergert de situatie niet al leen, maar betekent tevens de dood van duizenden Vietna- mezen, die als informant voor de Amerikanen hebben ge functioneerd. E.G. Marshall maakt van zijn rol als ambas sadeur een juweeltje, met de manier waarop hij balanceert tussen pathos en heldendom. Het enige nadeel is echter, dat dit thema wel sterk doet den ken aan „Missing" van Gosta Gavras, over de Amerikaanse diplomatie in Zuid-Amerika. Niettemin wordt „Year of the cat" een behoorlijk sterke film vanaf het moment dat de strijd tussen niet willen toegeven en het onvermijdelijke van de ne derlaag zijn intrede doet. Prachtig is ook het fragment, waarin de ambassadeur (dan al teruggeroepen door „Washing ton") met zijn personeel door het ambassadegebouw rent op weg naar de helicopters. Hij stopt en wil net ongetwijfeld heroïsch bedoelde woorden spreken, maar dat wordt hem onmogelijk gemaakt omdat Vietnamezen die willen vluch ten hem op de hielen zitten. Het meest karakteristiek is de film als de ambassadeur de Vietnamese minister van Bui tenlandse Zaken op het toestel zet en de vliegtuigtrap hoogst persoonlijk wegsleept. Terwijl op dat moment al duidelijk is dat door zijn „droom van een persoonlijke overwinning" tal loze Vietnamezen een zekere dood tegemoet gaan. Er komt, kortom, niets van de wens die Barbara Dean eerder had uitgesproken: „We zijn hier niet geboren, we moeten waardig vertrekken". Het ko loniale denken (party's temid den van de ellende) is nu een maal gericht op het eigen ha- chie en beschouwt anderen niet als mensen. „We gaan naar huis!", gilt een Ameri kaanse kolonel dan ook als hij veilig in <?en helicopter zit, als betrof hét een schoolreisje. De ontluistering is compleet, al fluistert Bob Chesneau in de zelfde helicopter nog: „God. vergeef het ons; God, vergeef het mij", want hij weet, dat in de puinhoop die de ambassade inmiddels is geworden en waar alle materiaal is vernie tigd, alleen de archiefkast met daarin alle gegevens over de Amerikaanse informanten nog onaangetast staat. DICK HOFLAND HILVERSUM - VARA-man Harry Vermeegen verschijnt in juni en juli op vier plaatsen in ons land. o.a. op het Scheve- ningse strand en het circuit van Zandvoort, voor het spe len van een zomerquiz. Hij heeft hiervoor per quiz dui zend deelnemers nodig. Die kunnen zich schriftelijk mel den bij de VARA, postbus 175, 1200 AD, Hilversum. De opna- medagen zijn half juni en juli en de uitzendingen volgen in augustus. Het idee ervoor nam hij over van het Britse Ultra- quiz. De deelnemers moeten over een sportieve inslag be schikken, bereid zijn een gokje te wagen en gevoel hebben voor afstanden en snelheden. Van elke duizend kandidaten blijft er tenslotte één winnaar drukwekkend drieluik over de Hitlerjugend, Blut und Ehre, over drie achtereenvolgende avonden verdeeld. Een belangrijk werkstuk, dat de wederwaardigheden beschrijft van een aantal mensen, pro en contra het Hitlerbewind en daartussenin, met de daarbij behorende twijfels, gewetensconflicten, machteloosheid, machtswellust - noem maar op. Knap in scène gezet, een aan grijpend stukje geschiedschrijving. Hoewel er best artistieke en historische vraagtekens te plaatsen zijn bij het spel, het verhaal en het verloop van de gebeurtenis sen (om een voorbeeld te geven: het bestaat natuurlijk niet dat de in de serie voorkomende Joodse familie tot in 1938 min of meer ongestoord haar winkeltje kon drijven - hebben de makers nooit gehoord van de Kristallnacht van 1933?). Toch een goede aankoop van de TROS. een pluimpje waard. Des te navranter was het dan ook, dat na het lange tweede deel op zondagavond, diezelfde omroep een stukje promotie op de zen der zette waarin de meimaand op de schreeuwerige tong van een modale discjockey werd uitgeroepen tot de maand van de avonturenfilm. En wat voor films gaat de TROS ons dan aanbie den? U raadt het al: een vijftal spectaculaire oorlogsfilms met sterbezettingen. In haast dezelfde adem dus, waarmee ons in Blut und Ehre de verschrikkingen van nazisme en fascisme worden duidelijk ge maakt, worden de verschrikkingen van het oorlogsvoeren her leid tot de spannende belevenissen van Charles Bronson en de zijnen. Je houdt de botheid haast niet voor mogelijk. Öm die tweede filosofie nog eens flink duidelijk te maken („ge weld is leuk om naar te kijken") bedrijft diezelfde TROS ook nog eens een dubbel stuk verheerlijking van het A-team, de se rie waarin terreur wordt bestreden met terreur en waarin het politiepesten is verheven tot hoogst aanbevelenswaardig amuse ment. Een stelletje acteurs uit de serie was in Nederland, en dat zouden we weten ook. Ivo Niehe ontving ze in zijn TV-show (zich nauwelijks bekommerend om het feit dat het merendeel van de kijkers geen Engels verstaat) en er werd maandagavond nog eens een aparte show aan opgehangen. De opmerkelijkste conclusie uit dat alles: the A-team wordt door de TROS beschouwd als een kinderserie, waarin het tomeloze geknok en geschiet kennelijk alleen maar gezien worden als een verlengstukje van het oorlogsgeweld in miniatuur zoals dat in populaire videospelletjes aan de orde van de dag is. Ik vind het maar raar; ik stel me bij vermaak voor kinderen wat anders voor. Het zal mijn leeftijd wel zijn. Overigens over verstaanbaarheid gesproken. We kennen in ons land (gelukkig, roep ik daar gauw bij) het systeem van onderti telen. Sprekend in beeld gebrachte buitenlanders worden door de NOS voorzien van regeltjes tekst die een Nederlandse samen vatting zijn van wat ze zeggen. Meestal werkt dat redelijk. Maar soms vraag je je af waarom het ene wel, en het andere niet wordt vertaald. In Blut und Ehre bijvoorbeeld zag je de geüniformeerde Hitlerjongetjes door het veld marcheren, al zingend. Eerst zongen ze een heel sterk poli tiek getint lied (iets over de grootheid van het vaderland), dat niet werd vertaald; even later zongen ze een flauw wandelliedje om de moed erin te houden en dat werd weer wel van vertaling voorzien. Waarom nou zo'n rare keus? Datzelfde doet zich voor bij de VARA-serie Fame. De gesprek ken worden wel vertaald, de liedjes niet. Terwijl dat heel best kan; getuige de popprogramma's zoals Toppop en Countdown, die regelmatig songteksten in ondertitels vertalen. En tenslotte: waarom werd Urbanus niet ondertiteld? Ik vind hem reuzeleuk, dus ik ben de VARA dankbaar voor de overna me van zijn jubileumshow vrijdagavond. Maar er ontgaat je nog heel wat van dat Vlaams. Wat dat betreft zijn de mensen met Teletekst in het voordeel. Die kunnen net doen of ze slecht ho ren en de Teletekst ondertitels aanzetten. RENÉ DE COCQ ontkenning iIs we eerder schreven akte Dick Hauser op uit- liging van de VPRO een zikaal stuk totaaltheater 1er de titel „De ontken- Een jongen loopt weg huis en zwerft door een ndige wereld. Hij belandt veel averij bij een paleis, ar -een prinses woont. Hij It vast dat die nog blijken bestaan. Haar vader laat dat jongmens echter niet naar aanleunen. Hij begint an aan die jongen te stel- De jongen brengt het er maal zonder kleer- en zie- :heuren vanaf, waarna de Ier op zijn doodsbed hem hand van zijn dochter enkt, alsmede zijn konink- lerland 1, 22.20 uur. os Postema in sprek 1e vorige uitzending heeft 's Postema met gezinsso- oge Iteke Weeda de uit- nsten van haar onderzoek ir het huwelijk anno 1983 proken. Hierbij kwamen hts de algemene aspec- aan de orde zonder dat werd ingegaan op de blemen, die de huwelijks- Wie kan opleveren. Van- nd praat Postema met gasten over de crises in huwelijk en over de mo- jkheden om die op te los- derland 2, 20.10 uur. toffe ploeg erikaanse speelfilm uit 6 met oa. Walther Matt en Tatum O'Neal. ex-honkbalspeler die de drank is geraakt rdt verzocht een nieuwe eg te trainen. Hij aan- rdt de opdracht om het 1. Bij de eerste wedstrijd dt zijn nieuwe ploeg inge- akt. Dit brengt hem tot in- r en hij probeert er iets te doen. Hij vult de kke ploeg aan met twee 'spelers. Het team bereikt finale, maar in de groep steigen de spanningen top. '2, 20.15 uur. Nederland Tijl Hekma als „De ontkenning". Ned. I om 22.20 uur. NEDERLAND 1 TELEAC 18.25 Por Favor (19), IKON-KRO-RKK 18.55 Het Verhaal, bijbelver telling. Afl. 30: Jakob bij oom Laban. 19.00 Pubertijd (9), praatpro gramma van Ivo de Wijs. Afl.: Criminelen. 19.26 Kenmerk, actualiteiten. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera: Filmpje Stichting Nederlandse Vrijwilligers. VPRO 20.33 Saigon, het jaar van de kat, Engelse tv-film van Stephen Frears, spelend in Vietnam, winter 1974. Zie elders op deze pagina. 22.20 De ontkenning (1), vier delig tv-drama op basis van een nieuw sprookje, gere gisseerd door Dick Hauser. Eerste deel: Tijl droomt dat hij van huis wegloopt, op zoek naar zijn droomprin- ses. Met o.a.: Tijl Hekma, Peer Mascini en Marijn Wij- nands. 22.51 Fragments of decay, korte film van de schilder cineast Henri Plaat waarin de schoonheid van destruc tie en verval grafisch wordt gevisualiseerd. NOS 23.08 Journaal. 23.13 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 PP: Uitzending van de CP. 19.22 Van gewest tot gewest. 20.10 Koos Postema in ge sprek. 21.10 „Waarom hebt u me niet verteld...", tv-film van Gerard Kerkvliet n.a.v. een publikatie over een Joods weeshuis in Leiden dat in 1943 in opdracht van de Duitse bezetters werd leeg gehaald. Zie elders op deze pagina. 21.50 „Ze hebben mooi ge speeld", een anekdotische terugblik op het leven van dirigent Eduard van Bel- num. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Studio Sport. Met Euro pa Cup-voetbal. 23.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Haute. 18.25 Mr. Merlin, serie. 19.00 Albert Einstein. 20.00 Tagesschau. 20.15 Achtungl Sondersendungl (Special Bulletin), Amerikaanse tv- film van Edward Zwick. Met: Ed Flan ders, Kathryn Walker, David Clennon en David Rasche. 22.00 ARD-Sport extra. Europa Cup- -voetbal. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Brigitte Bardot - So wie sie ist (2), herinneringen aan een carrière. In het tweede deel haalt Brigitte Bardot herinneringen aan de periode, waarin haar meest succesvolle film ontstond: La Verite. Haar huwelijk met Roger Vadim was intussen op een scheiding uitgelopen. Ze trouwde daarna met Jacques Charrier, die zich als een vreselijk jaloerse echtgenoot ontpop te. Dit en haar populariteit maakte haar vertwijfeling alleen maar groter, zodat zij op haar 26ste een zelf moordpoging doet. 00.00 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.50 Bret Maverick, tv-serie. Aansl.: Heute Schlagzeilen. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Spielregeln, tv-serie rond jeugd en justitie. Afl.: De eerste wo ning. 20.15 Kennzeichen D, nieuws uit Oost en West. 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), 2V1.45rlHeute-Journal. 22.05 Midweeklotto. 22.10 Dominee Johannes Kuhn ant- 22.40 Die vierte Zeit, film-essay van Klaus Andrè naar motieven uit „Ve nus im Pelz"van L. von Sacher-Ma- soch. Met: Bernhard Minetti, Ulrich Gehbauer, Katharina Hill e.a. 00.00 Heute. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Tv-cursus Engels. 18.30 SesamstraBe. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Mittwochs in... informatie en amusement. 21.45 Eft-eff. Vrijetljd en fitness. 22.15 (ZW)Solange es Menschen gibt (Imitation of life), Amerikaanse speelfilm van Douglas Sirk (1958). Met: Lana Turner, John Gavin, San dra Dee. Douglas Sirks laatste en beste film behandelt de vervreemding van een ambitieuze actrice van haar dochtertje en de mensen In haar di recte omgeving. De werkloze actrice Lola Meredith (Lana Turner) woont al leen met haar dochtertje Susan, als zij op een dag de negerin Annie John son leert kennen. Annle wordt huls houdster bij Lora, die hierdoor de ge legenheid krijgt aan een carriere te gaan werken, waarvoor ze zelfs de liefde van de jonge fotograaf Steve Archer (John Gavin) afwijst. Wanneer ze tenslotte een gevierde Broadway- ster is geworden, heeft Susan zich tot een jonge vrouw ontwikkeld, die to taal van haar vervreemd is. 00.15 Journaal. BRT 1 18.00 Tik Tak. 18.05 Zeppelin, jeugdprogramma. 18.30 Het veenmysterie (7), Vlaamse jeugdserie. 18.55 Chapi, Chapo. 19.00 Gezondheid, magazine. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini, Micro, Macro. 20.20 Namen noemen, spelprogram- ma. 20.55 Allemaal beestjes. 21.25 Programma van de KTRO. 22.25 Journaal en Coda. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Made in Belgium, modemaga zine (3). 19.30 Tijdrover: Beestigheden. Afl.: Paarden. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerman. 20.15 De toffe ploeg, Amerikaanse speelfilm uit 1976. Met Walter Matt- hau, Tatum O'Neal, Vic Morrow, e.a. Regie: Michael Ritchie. RTBF 1 19.05 Ce soir. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 La chasse aux trèsors. Afl.: Malta. 21.05 Agence tous risques (The A-team). 22.00 Planète des hommes, serie et nografische films. 23.15 Journaal. 23.25 Actualitèes laiques. TV 5 19.20 Jack Spot. Videoclips om op te dansen. 19.45 La dame aux mille, tv-film. 21.15 Naissance d'un sigle. Een scène uit de Amerikaanse speelfilm „The bad new bears" met Walther Matthau. BRT 2 om 20.15 uur. Engeland De Amerikaanse zanger Lionel Richie wordt vanavond gepor tretteerd. ITV om 01.05 uur. BBC 1 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Breakpoint, kinderprogramma. 18 40 Journaal. 18.55 Regionale magazines. 19.40 The BBC Young Musician of the year: Grote finale blaasinstru menten. 20.15 Uptown Saturday Night, Ame rikaanse speelfilm uit 1974. Met: Sid ney Poitier, Bill Cosby, Harry Belafon- te e.a. Regie: Sidney Poitier 22.00 Uitzending van de Liberal Par ty- 22.05 Journaal. 22.30 Q.E.D. (4). 23.00 Sportsnight. 01.00 Nieuwsoverzicht. BBC 2 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti teling. 18.40 Treasure of Pancho Villa, Amerikaanse speelfilm uit 1955. Met: Rory Calhoun, Shelly Winters, Gilbert Roland. 20.05 Swallows en Amazones fore ver!, tv-serie van Arthur Ransome. 20.40 WK Snooker. 21.30 Top Gear. 22.00 Entertainment USA (1). 22.30 Playhouse: Hope the Glory. 23.30 Uitzending van de Liberal Par ty- 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 The country diary of an Ed wardian Lady. 20.30 Coronation Street. 21.00 Benny Hill. 22.00 Mr. Palfrey of Westminster. 23.00 Politieke Partijen. 23.05 News at ten. 23.35 Bokswedstrijden. 00.35 The sand of silence, documen taire. 01.05 Portrait of Lionel Richie. 01.35 A new hymn for Easter. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. FE- DUCO-ROF 10.30-10.50 Fan stoom- masjine nei chip (5). 13.00 Nieuws voor doven. VARA 16.00 Leer me ze kennen (6). Leoni Jansen praat met buitenlandse jongeren. DUITSLAND 1 09.25 Die Sendung mit der Maus. 10.00 Heute. 10.03 WISO (herh.). 10.35 Europa Cup-voetbal, halve fi nale. 11.15 Pfarrer Johannes Kuhn antwortet. 11.50 Die Grotten von Dunhuang (herh.), 12.10 Kennzei chen D. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletekst-over- zicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Show ohne Schuh'. Gasten: Jasmine Bonin, Folk og Rackare en Werner Laem- merhirt (herh.). 16.55 Kernbeisser. Over het eilandje Hallig Norderoog. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletek- st-overzicht. 15.57 Programma-o verzicht. 16.00 Heute. 16.04 (ZW)Un- sere Mütter, unsere Vater (3), drie delige serie over het lot van vrouwen tussen de twee wereldoorlogen (herh.). 16.35 Micky's Trickparade, jeugdprogramma. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 18.00 Hallo - Hotel Sacher... Portierl Afl.: Liefdesge schiedenissen en huwelijkszaken. RTBF 1 12.00 Teletekst. 14.00-15.30 School televisie. 17.05 Vacatures ONEM. 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, magazine. 10.00 Look back with Noakes (9). 10.30 Mighty Mouse, tekenfilm. 10 35 Why don't you?, kinderserie. 11.00 Noggin the Nog, kinderprogramma. 11.10 Think this way, kinderprogramma. 11.25 Ivor, the engine, tekenfilm 11.30 Play school. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Nieuwso verzicht voor doven. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 Fingerbobs, kin derserie. 15.00 Animal Magic (3). 16.55 Play school, it's Thursday. 17.20 The Hunter, tekenfilmserie. 17.25 Jigsaw, kinderserie. 17.40 Huc kleberry Finn and his Friends, jeugdserie naar Mark Twain. Met: Ian Tracey, Sammy Snyders, Brigitte Hor- ITV 07.25 Tv-am. Ontbijtshow. 10 25 Se samstraat. 11.25 European folk ta les. 11.40 The adventurer. 12 05 Achter de schermen bij „Raiders of the Lost Ark". 12.55 Wattoo, wattoo. 13.00 Benny. 13.10 Get up and go. 13.30 Th« Sullivans. 14.00 News at One. 14.30 A plus. 15 00 Take the high road. 15.30 Ladykiller. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Benny. 17.15 Aubrey. 17.20 Madabout. 17.45 The book tower. Boekentips voor de jeugd HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. EO: 18.06 Tijdsein. 18.30 Vader in het strafkamp. 18.50 De wolkenwagen. 19.02 Ronduit-radiokrant. 19.20 Van U wil ik zingen. 19.40 De Bijbel open. NOS: 20.03 Langs de lijn. sport en muziek 23.02 Met het oog op mor gen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Me tropolis. 2.02 Nachtexpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.09 Vandaag... donder- H?LVERSUM 2 (18.00 Nws.) P.P.: 18.20 Uitz. van de PPR. Hum. Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. NCRV: 19.00 Steen in de vijver. 20.00 Nws. 20.03 Leger des Heilskwartier. 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 Onder de kop. RVU: 21.40 Leesvoer. NOS: 22.00 Suara Maluku extra. NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Nederland en z'n buren. 23.00 Meneer Tsjang vertelt.. (5). 23.20 Muz. van eigen tijd. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NOS: 18.04 De avondspits KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 AVRO:20.00 Finale AVRO's Concours voor amateurmusi ci. 22 00 Franse fluitmuz. HILVERSUM 5 (Via de AM-zender van Hilversum 1) NOS: 19 02 Bulletin in het Marokkaans- Arabisch. 19.10 Bul letin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND 16.30-18 20 Infor matief magazine. T/m 18.00 ieder uur Rijnmond-nieuws in aansluiting op het ANP-nieuws. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vandaag... donderdag (verv.). 8.06 Hier en nu. 8.54 Hebt U dat ook weieens? 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muziek bij de koffie. 11.03 De tuinflulter (3). 11.26 Twaalf-uurtje. 12.40 Middag- pauzedienst. 13.06 Hier en nu. 13.20 NCRV-globaal. 16.02 Goudenregen Ensemble o.l.v. Ferry Wienneke. 16.30 Kletsmajoor. 16.40 Van stad en land. HILVERSUM 2 AVRO: 7 00 Nws. 7.10 De AVRO-nieuwsklok (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.) NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. 9.33 Eindstation Pakan Baroe. AVRO: 10.03 Buiten. (10.04 AVRO's radio journaal. 10.30 Nws.) 11.00 AVRO's radiojournaal. 11.03 Duimeland. 11.10 Schoolradio 1130 Nws. 11.33 Kijk op kunst 12.00 AVRO- nieuwsklok. (Overh voorl.: 12.16 Uitz. v d. land bouw. NOS: 12.26 Meded voor land en tuinbouw 12.30, 13.00 en 13.30 Nws.) 13.57 Per saldo RVU: 14.00 Nou n. 14 30 Nws. 14.33 Allemans ve ren. KRO: 1500 Nws. 1503 Van vreemdeling tot medeburger 15.20 Kruispunt. 15 30 Nws 15.32 Misdaad, fantasie en realiteit. 16.00 De wereld op donderdag HILVERSUM 3 leder heel uur nws. TROS: 7.02 De havermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderenshow 11.03 De Polderpopparade. 12.03 De Neder landstalige Top Tien. 13.03 50 pop of een envelop. 15.03 TROS Top 50. HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Nws 7 02 Morgenrood (8 00 Nws 9 00 Muz. voor mezzo-sopr en piano 9.35 Colin Davis dirigeert Haydn en Mozart. 10.55 Pianorecital. 12.25 Operette. 13.00 Nws. 13.05 Kamermuz. van Mil- haud 13.30 Jazz-op-vier- studio. EO: 14.30 Klass. klankjuwelen. 15.30 Zeg gen en schrijven. 16.00 Licht en uit zicht. 16.40 Theologische verkennin- RADIO RIJNMOND 7 30 en 16 30 In formatief magazine Van 7.00 t/m 18 00 leder uur Rijnmond-nieuws in aansluiting op het ANP-nieuws.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19