„Festival oude muziek, theater en dans bestemd voor iedereen" 18e j 1UZIKANTENBEURS jV ROTTERDAM dagpuzzel ,o°o°o0 °o§o° brieven Overtuigend debuutprogramma Pancras (oost) ;UNST £eidóe2ou/tcmt VRIJDAG 20 APRIL 1984 PAGINA 7 5 )TTERDAM De Rotterdamse Muzikantenwinkel houdt erdag 26 mei de eerste Muzikantenbeurs '84, bestemd or de niet-commerciële popmuzikant. Deze beurs wordt tc houden in de foyer en het theater van de nieuwe Rotter- het mse bibliotheek aan de Hoogstraat 10. De muzikanten- nigiurs wil informatie geven over onder meer de juridische ;n m iecten van het afsluiten van contracten. Voorts wil zij de 00 g izikant in contact brengen met instrumentenbouwers, re de i ateurs en PA-verhuurders. De beurs, die samenvalt met aan! opening van de Rotterdamse muziekmaand, is een op de 100.1 venstad gericht initiatief; maar ook muzikanten buiten ren tterdam kunnen daar hun kennis vergroten. De Rotter- in wfnse popgroepen Du Moment, Foreign Bodies, J. Calon 1 en Kiem zullen de dag muzikaal omlijsten. De opening de beurs begint om 13.00 uur 's middags en duurt tot Hans Keiler eindredacteur van NOS kunstrubriek HILVERSUM De NOS- -kunstrubriek Omnibus krijgt met ingang van het na jaar, wanneer het wintersei zoen op de televisie begint, een nieuwe eindredacteur. Hans Keiler neemt de plaats in van Theo Stokkink. Keiler heeft in het verleden onder meer programma's gemaakt voor de VPRO. Wat Stok kink gaat doen na zijn ver trek bij Omnibus is nog onbe kend, aldus de NOS. SATELLITE TV MAG OP KABEL UTRECHT Minister Brinkman van wel zijn, volksgezondheid en cultuur heeft Satel lite Television laten weten dat hij geen be zwaar heeft tegen het doorgeven van Sky Channel satelliet-televisieprogramma's door Nederlandse kabelexploitanten. Eerder deze maand heeft Satellite TV al overeenstemming bereikt met Buma/Stemra over de auteursrechten: het Engelse bedrijf gaat zelf alle auteursrechten voor de muziek betalen. De televisiekijkers krijgen de pro gramma's gratis op de buis. De verdiensten uit reclame zijn voor Satellite TV de belang rijkste bron van inkomsten. „Sky Channel" zendt iedere dag van vier uur 's middags tot middernacht muziek- en ande re ontspannende programma's uit. Omroepbijdragen volgend jaar niet omhoog 'DEN HAAG De omroep bijdragen zullen volgend jaar gehandhaafd blijven op het niveau van dit jaar. Dat betekent dat voor kijken naar televisie en radio 148 gulden betaald moet worden en dat radiobezitters 46 gul den moeten betalen. Het ka binet heeft dit besloten. Het voornemen om de omroepbij dragen niet te verhogen was overigens al aangekondigd in de Medianota van minister 'Brinkman van WVC. RECHTER VERBIEDT SALARISKORTING OMROEPMUSICI AMSTERDAM De NOS mag op de salarissen van de omroepmusici niet de zogenoemde trendvolgerskorting van drie procent toepassen. Rechtbank-president B. As- scher heeft dit gisteren bepaald in een kort geding dat de Kunstenbond FNV tegen de NOS had aangespannen. De NOS wilde die trendvolgerskorting voor zijn musici met terugwerkende kracht tot begin dit jaar invoeren. De NOS is van mening dat er een „historische" koppeling bestaat tussen de lonen van omroepmusici en de musici van orkesten waarop de overheid invloed heeft. Mr. As- scher bestrijdt die koppeling, zo blijkt uit zijn vonnis. gnatius hooi efinitief licht le<r" lijk lELOFARENDSVEEN Veense sint Ignatiusschool rdt op 1 augustus aanstaan- definitief gesloten. Dat is i jaar eerder dan gepland, diezelfde datum zal de fu- van de Sint Ignatiusschool de Mariaschool, beide ge- teml tigd aan het Noordeinde, snbu i feit zijn. Het gebouw van ;Ig" wordt door het school- tuur afgestoten en terugge- en aan de gemeente Alke de. »d lei( v rieden jaar reeds had het sbev joolbestuur de belangrijke emotj&lissing genomen om de bei onder zijn gezag staande la- scholen per 1 augustus ld, !4 te fuseren. In de praktijk de I ekende dit, dat de reeds in raalig gezette afbouw van de vit Ignatiusschool definitief aarbi worden omgezet in een imiss ïeffing. Destijds was het de loeling om het gebouw van Sint Ignatius nog wel te ge- lerdaiiken als dependance van sie 1 7-klassige Mariaschool. wasjree klassen zouden dan in lage vleugel van het ge- ïw les blijven krijgen. ;ele maanden geleden _im er binnen het school- m een plan tot ontwikke- g om toch alle zeven klas- n in één gebouw te huisves- B vji. Er zou gebruik kunnen tirden gemaakt van het lo- dat nu dienst doet als v1*s overleg geweest om oor j, bekijken of dit plan haal- rour éF was- Onderwijskundig )rg jj een goede zaak, zijn dat :-tak£ leerlingen en leerkrachten da één schoolgebouw worden Ingebracht. Er moest reke 6 worden gehouden met de ierkte ruimte in het komen- ou v schooljaar. Ook de finan- zo speelden een rol. Het ver hol rmen en het onderhoud van en w dependance zou wel eens ïvull evenredig groot kunnen zijn aadi opzichte van de totale be- nee, irsbegroting. loties speelden ook een rol het nemen van een beslis- g om een jaar eerder dan b iland de „Ig" te sluiten. INQ Ie ouders hebben er les ge- van en vele leerkrachten heb- er 11 er met plezier gewerkt. De d pecteur werd geraadpleegd, deze kon zich met de voor trelde oplossing verenigen. i No k de medezeggenschapsraad nde met het bestuursvoor- en h in, nadat ze van de team- Cor gadering en bestuur van de en Elervereniging een soortge- ien, e beslissing had ontvangen, toon at in de bestuursvergade- unaniem besloten werd bestuursvoorstel aan te ne- l' er hoeft door dit besluit nie- >ver-nd van het onderwijzend em®' soneel te worden ontslagen, in Sie leerkrachten van de Sint irdwi:atiusschool krijgen een be- 25 m'ng als leerkracht aan de j iaschool, waarbij verkre- in rechten blijven gelden. plai I O xo p°o°o0o O XO i°Oogo00 iofddeksel; rzamelboek; Bkere tijdsduur; ^spreking van het voor en te- ierkleed; jflrof weefsel; rierde letter van het Griekse alfa- flOSSING B-9 ïpaaMj g-g :jf|de» g-fr Ueqep rpueeuj g-g Iiunqie z~l ipaoqseuj l)|3)S8f8lU g-g ijuaisisse fr-l. ENTHOUSIASTE ORGANISATIE: DEN HAAG „Met na druk wil ik erop wijzen dat het festival voor oude muziek, theater en dans bestemd is voor zowel de leek als de ingewijde. We 1 hopen dat heel veel men sen het festival willen bij wonen en er een hoop plezier aan zullen bele- Marianne Hund-Davies praat enthousiast en met drukke ge baren. Zij is een van de twee organisatrices van het „Eerste Europese Festival voor Oude Muziek, Theater en Dans", dat van vrijdag 22 t/m woensdag 27 juni op verscheidene podia in Den Haag wordt gehouden, al zag het er begin van deze maand, zoals gemeld, om fi nanciële redenen somber uit. De problemen zijn inmiddels overwonnen. Marianne, die zangeres is, neemt de artistie ke leiding van het spectakel op zich, haar collega Inge Tee- kens doet de zakelijke kant van de organisatie. Marianne: „De Stichting Oude Muziek Theater" organi seert al twee jaar oude mu- ziek-voorstellingen in theater Pepijn. Op verzoek van dit theater hebben we dit initia tief genomen. We zijn toen met een aantal theaterdirec teuren om de tafel gaan zitten en hebben een plan opgesteld. De gemeenteraad keurde het plan van dit festival goed en besliste dat wij 95 duizend gul den aan gemeente-subsidie zouden krijgen. De overige gelden hebben we van diverse culturele instanties en het be- Jos van Immerseel, clavecimbel, en sprekend over rhetoriek. Studio Laren: „Witte zwanen, zwarte zwanen". drijfsleven gekregen. Het unieke van het festival schuilt hierin dat het niet al leen aandacht besteedt aan oude muziek muziek die tussen de Middeleeuwen en de achttiende eeuw gemaakt werd maar juist aan het muziektheater. De festivals van bijvoorbeeld Utrecht en Vlaanderen zijn alleen op de oude muziek gericht." Artiesten Het festival opent vrijdag 22 juni, na een officieel gedeelte 's middags om twee uur in de Grote Kerk, met een grootse gala-voorstelling in de Ko ninklijke Schouwburg 's avonds. De Parijse zangeres Francine Lancelot geeft dan een barok-dansvoorstelling. De uit Miinchen afkomstige mezzo-sopraan Andrea von Ramm is woensdag 27 juni in PePijn eveneens van de partij met solo-muziektheater. Het Venetiaanse Teatro a l'Avoga- ria speelt maandag 25 juni in Diligentia een commedia del- l'Arte. Maar ook Nederlandse arties ten zijn op het festival duide lijk aanwezig. Het Nederland se gezelschap dat reeds jaren middeleeuwse muziek ten to nele brengt, Studio Laren, zal zondag 24 juni in PePijn een sprookjesprogramma opvoeren met de titel: „Witte zwanen, zwarte zwanen". De Camarata Trajectina brengt zaterdag 23 juni in Diligentia een keur van liederen en teksten ten gehore waaronder werken van Va lerius die Willem de Zwij ger belichten. In het muziek theater van Anita Polman (za terdag 23 juni in PePijn) staat de veelzijdige staatsman Con- stantijn Huygens centraal. Deze geschiedenisfiguur was nota bene óók componist. Pol man zal door gebruik te ma ken van stem en luit, het le ven van Huygens uitbeelden. Iedere uitvoerende kunstenaar zal op het festival spelen op oude, authentieke instrumen ten en gekleed gaan in op oude patronen gebaseerde kos tuums. Barokdansen Tijdens het muzikale gebeuren wordt tevens, dinsdag 26 juni in PePijn, een symposium over rethoriek gehouden. On der anderen spreekt De Belgi sche clavecinist Jos van Im merseel hierover. Voorts orga niseert het STIMU (een stich ting die zich bezighoudt met de muziek-historische uitvoe ring) een symposium over de dans. Maar er kan ook echt ge danst worden op de cursus ba rokdansen die deze stichting organiseert voor beginners en gevorderden, van maandag 25 t/m donderdag 28 juni). Ten slotte haalt Frits Grimme- likhuizen de in de vorige eeu wen zo populaire „papieren theaters" tevoorschijn. Deze van karton gemaakte minia tuur-theaters waren destijds ontspanning voor de gehele fa milie. Met kleine mensfiguur tjes die op staafjes zaten en een boekje vol met spelinstructies, kon de familie thuis zelf „op kleinschalige wijze" theater maken. Marianne Hund-Davies: „Het festival is in elk geval niet eli tair van opzet, het is eigenlijk voor iedereen bedoeld en ie dereen wordt verwacht". HANS RUITENBERG Brieven graag kort en duidelijk geschreven. De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten. Het Stabat Mater van Antonin Dvorak Ik meen enkele kritische kanttekeningen te moeten plaatsen bij een door de heer Hager geschreven recensie van het concert van het Resi dentiekoor, 'in deze krant van 14 april. Met name bij de pas sages over het Stabat Mater van Antonin Dvorak. 1. Het zou bij het concert van het Residentiekoor gaan om niet alledaagse koorwerken. Dat moge dan wellicht gelden voor Vaughan Williams, maar beslist niet voor Dvorak. Het aantal malen, dat overal in den lande, zowel locale orato riumverenigingen als zelfs buitenlandse gezelschappen juist dit Stabat Mater ten geno- re brengen, bewijst het tegen deel. Ook en zelfs in het Hol land Festival is het meerdere keren te horen geweest. 2. Het uitgangspunt voor Dvo rak zou de Slavische erfenis zijn. Dit is weer eens een typi sche uiting van een wijdver breid misverstand over deze Tsjechische meester. Ten eer ste, wat is dan die Slavische erfenis en ten tweede, uit gangspunt waarvoor? Ik moge erop wijzen, dat het uitgangs punt voor dit werk een geheel andere is geweest. Zonder daar verder op in te gaan, hetgeen te ver zou voeren in dit kader, moge ik wijzen op de disserta tie van Hans Kuil en de studie over Dvoraks estetica van de hand van Sychra om daarmee aan te geven dat het om wel iets anders gaat dan die ver meende Slavische invloed. 3. Dvorak zou geen koorcom ponist bij uitstek zijn. Hierbij wil ik aantekenen, dat dit eveneens op een misverstand moet berusten. Het zijn uitge rekend zijn koorwerken die gezorgd hebben voor wereld wijde erkenning. Zijn eerste erkenning was die naar aan leiding van de cantate „De Erfgenamen van de Witte Berg" en vervolgens door het onderhavige Stabat Mater, waardoor hij in totaal negen keer naar Engeland werd uit genodigd, hetgeen weer aan leiding werd om naar de USA te gaan ter bekroning van zijn carrière. Voor zijn Engelse be zoeken werden diverse koor werken geschreven, waaron der het beroemde Requiem, vorig jaar nog met succes door de AVRO gebracht in de serie „Vier grote Requiems". Voor zijn Amerikaanse reis werden eveneens grote koorwerken geschreven, waaronder het niet minder beroemde Te Deum. 4. Schubert, Beethoven en Handel zouden zijn grote voor beelden zijn geweest. Dit is toch wel een ontzettend .open deur intrappen. Ik zou daar kortheidshalve het volgende (ADVERTENTIE) Nederlandse Kunst en Antiekbeurs Breda «S3 Onder auspiciën van het Nederlands Antiquairs Genootschap, 14 t/m 23 april van 14 tut 22 uur. Zondags, goede vrijdag, zaterdag voor Pasen en beide Paasdagen tan 11 tot 18.00 uur. het Turfschip over willen zeggen: voor Schu bert had Dvorak een grenzelo ze bewondering. De enige lite raire bijdrage die hij ooit heeft geschreven, gaat over Schu bert en met hem heeft hij in derdaad geestelijk veel ge meen. Voor Beethoven had hij een aan het angstige af vere ring, die zich bepaald niet uit te in navolging. De Handeltra- ditie in de vorige eeuw heeft bij vele tijdgenoten zijn sporen nagelaten, men denke slechts aan de koorwerken van Men delssohn en Bruch. De Engel sen met name hebben dit goed begrepen, vandaar dat na Mendelssohn juist Dvorak werd uitgenodigd daar een be zoek te brengen. 5. In het Stabat Mater zou zelfs een vrijwel letterlijk citaat uit een werk van Berlioz voorko men. Nu meen ik het Stabat Mater zeer goed te kennen en het werk van Berlioz redelijk, maar van een dergelijk citaat is mij nooit iets gebleken. Van-, daar dat ik zou willen vragen bedoelde passage aan mij te willen opgeven. 6. Bovenstaande moge het dui delijk hebben gemaakt, dat het dus niet gaat over een onder geschoven muzikaal kind, maar een meesterwerk uit de neo-klassieke Tsjechische school. Het Residentiekoor heeft niet alleen daarin, maar ook in andere werken van Dvorék veel geloof. Ook in 1979 stond een werk van hem op het programma, te weten het Requiem, dat in het Cir custheater met groot succes werd uitgevoerd. 7. De kwaliteit van uw recen sies acht ik in het algemeen te hoog om niet te reageren op het nu verschenen verslag. Ik hoop, dat het slechts een klei ne misser is, die niet verder van invloed zal zijn op de vol gende recensies. LEIDEN, P. J. M. de Coo (Naschrift: De Engelse schrij ver-criticus Arthur Jacobs, do cent aan de Royal Academy of Music in Londen, schrijft in zijn boek „Choral Music", dat het hoofdmotief in het „Quis est homo" bijna identiek is aan 'n figuur in het „Lacrymosa" van het Requiem van Berlioz. A dr. Hager) LEIDEN Eigenlijk is het niet eerlijk om een recensie te schrijven over wat een try-out genoemd moet worden. Op het toneel stond de jonge Leidse theatergroep Pancras (oost), in de zaal zat een aantal mensen die op theatergebied in Neder land iets in de melk te brokke len hebben. Van hun oordeel hangt het af of de spelers van Pancras hun ambitieuze pro gramma voor het komende theaterseizoen kunnen verwe zenlijken: hun voorstelling 'Pompeii: de spelen' in het land te laten zien. De echte première is dan pas volgend seizoen. Het was niet de eerste keer dat Pancras (oost) bekeken kon worden. Marjolein Bierens, Lex Bohlmeijer, Jan Midden dorp, Marc van der Velden en Jan Zoet brachten vorig jaar op het 'Toch theater'-festival in de Waaj* al 'Acht scènes voor ketters een ruwe opvoe ring, waarin al aangeduid werd in welke richting de groep zocht. In 'Pompeii: de spelen' is een zeer werkbare vorm gevonden. De principes, die aan de voor stelling ten grondslag liggen, zijn: associaties, herhaling en verschuiving van bewegings patronen, en overname en om draaiing van rollen. De basis gegevens daarvoor ziin de ramp en de spelletjes die ge speeld worden om daar niet permanent mee geconfron teerd te worden. Van anecdo- tiek is nauwelijks sprake, het gaat om de vorm, die ook sterk in het fysieke naar voren komt. Misschien kan de structure ring nog wat hechter gemaakt worden. De proloog, waarmee de voorstelling begint ('De ja ger en de vogel'), levert een juweel van een scène op, maar de functie ervan als inleiding werd me niet helemaal duide lijk. Als overgegaan moest worden op een andere scène, kwam Houston met informatie over het oprukkende ijs, dat de stad bedreigt. Op die ma nier fungeerde hij meer als een vrij willekeurige afbake ning dan als schakelend ele ment. Ook op het ritme van de voorstelling was nog wel wat aan te merken: verrassende ideeën misten soms gedeelte lijk hun uitwerking door een te uitvoerige inleiding of te veel herhaling. Verschillende scènes echter waren al uitste kend uitgebalanceerd en maakten door hun uitvoering met veel lichaamsbeheersing en een vaak sprankelende hu mor een grote indruk. Het ge speelde fragment uit het dag boek van zuidpoolreiziger Scott was daarvan een voor beeld. Voor mij heeft Pancras (oost) zijn recht op een plaatsje in de Nederlandse theaterwe reld overtuigend bewezen. DICK VAN TEYLINGEN Engelsman overleden na botsing met tram DEN HAAG De 69-jarige Engelsman G. Toplis is woensdag na een verkeers ongeval bij het Centraal Station om het leven geko men. De man liep bij de zijingang van het station onvoorzichtig de vrije tram baan over en werd gegre pen door een tram, bestuurd door een 40-jarige man van de Erasmusweg. De Engels man is met zwaar hersenlet sel naar het Westeinde Zie kenhuis gebracht waar hij niet veel later overleed. Paus wil internationale status voor Jeruzalem VATICAANSTAD Paus Jo hannes Paulus heeft gisteren onthuld dat hij in het Heilig Jaar, dat op Paaszondag ein digt, graag als pelgrim naar Jeruzalem had willen gaan. Hij zei dit in een Apostolisch schrijven aan de gehele katho lieke kerk. Daarin sprak hij zich uit voor een speciale, in ternationaal gewaarborgde sta tus voor Jeruzalem, een heili ge stad voor de christenen, jo den en islamieten- Hij riep alle katholieken op voor een rechtvaardige oplos sing van de problemen rond Jeruzalem en voor de vrede in het Heilige Land te bidden. Ook wees de paus erop dat het Palestijnse volk, dat zijn „his torische wortelen" in deze aar de heeft en dat tientallen jaren verstrooid leeft, heeft „het na- tuurljke recht" heeft weer een vaderland te vinden en een le ven in vrede en rust met de andere volken van het gebied te kunnen lijden. „The Kitchen' met Bauhaus dansen AMSTERDAM Leden van de theaterwerkplaats The Kit chen uit New York starten op 9 mei in de Amsterdamse „Meervaart" een tournee door Europa. Het vier leden tellen de gezelschap (drie dansers en een musicus) voert zogenaam de „Bauhaus Dansen" van Os kar Schlemmer uit. Uitge voerd worden zes van de tien dar.sen die Schlemmer in de iaren twintig maakte. Hij ge bruikte deze ter illustratie bij zijn lezingen over de relatie tussen het menselijk lichaam en de abstracte ruimte. De produktie wordt op 10 en 11 mei in de Meervaart herhaald. Daarna volgen uitvoeringen onder meer in Rotterdam, Den Haag en in het buitenland. Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. ALPHEN AAN DEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800): Cis- ke de Rat (al): dl. t/m za. 13.30, 18.30. 21.00. zo. ma. ook 16.00. EUROCINEMA II: Ciske de Rat (al); di. t/m za. 13.30, 18.30,. 21.00. zo. ma. ook 16.00. EU ROCINEMA III: Thunder (al): dl. t/m za. 13.45. 18.45. 21.15. zo ma. ook 16.15. EUROCINEMA ~-»ohie'e choice (16): 20.15. NACHTVOORSTELLING EUROCINEMA I: Nikomos, eiland der zonde (18); za. 24.00. EUROCINEMA II: Ciske de rat (16); za. 24.00. EUROCINEMA III: Thunder (16): za. 24.00. EUROCINEMA IV: Sound of love (18); za. 24.00. KINDERVOORSTELLING EUROCINEMA IV: Held! (al); 14.00. zo. ma. ook 16.30. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): Rusky bus iness (12); 14.30, 19.00, 21.15. zo. ma. 14.15, 16.30, 19.00. 21.15. LIDO I (Steenstraat 39. tel. 124130): Terms of endear ment (al): 14.30. 19.00. 21.15. zo. ook 16.45. LIDO II: Ciske de Rat (al): 14.30. 19.00. 21.15. zo. ook 16.45. LIDO III: Car men (16); 14.30. 19.00. 21.15. zo. ook 16.45. LIDO IV: Scha- tjesl (12); 19 00. 21.15. STU DIO (Steenstraat 39. tel. 133210): Ciske de Ra» (al): 14.30, 19.00. 21.15. zo. ook 16.45. TRIANON (Breestraat 31. tel. 123875): De wraak van de ninja (12); 14,30. 19.00, 21.15. zo. ma. 14.15, 16.30. 19.00, 21.15. REX (Haarlem merstraat 52. tel. 071-125414): Meisjes met beroepsgeheim (16); 14.30. 19.00, 21.15. zo. ma. 14.15, 19.00, 21.15. KINDERVOORSTELLING LIDO IV: Robin Hood (al); 14.30. zo. ook 16.45. VOORSCHOTEN GREENWAY THEATER (Schoolstraat 69, tel. 01717-4354): Trading Places (al); do. t/m wo. 15.45. ma. t/m wo. 20.00. The day after (12); do. t/m za. 20.00. zo. 20.30. KINDERVOORSTELLING: Dik Trom en het circus; do. t/m wo. 14.00. WASSENAAR# ASTRA (Lang straat 32. tel. 01751-13269): Ne ver say never again (12); do. t/m wo. 20.00. KINDERVOORSTELLING: Walt Disney's festival van be kroonde tekenfilms; za. zo. ma. 14.00. DEN HAAG# ASTA (Spul 27. tel. 463500); Scarface (16); 14.00, 20.00. BYOU (Spul 27, tel. 46.11.77): The dresser (al); 14.00, 19.00, 21.30., pasen 13.45, 16.15, 19.15. 21.45. CALYPSO (Spui 27. tel. 463502): Ciske de rat (al): 14.00. 19.00, 21.30. pa sen 13.30. 16.00. 19.00, 21.30. BABYLON 1 (naast Centraal Station, tel. 471656): Terms of endearment (al); 14.00, 18.45, 21.30. pasen 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. BABYLON 2: Silkwood (al); 14.00, 18.45, 21.30. pasen 13.15. 16.00, 18.45, 21.30. BABYLON 3: Le bal (al); 19.00, 21.30. CINEAC 1 (Bui tenhof 20. tel. 630637): Vacation (al); 14.00, 18.45, 21.30. pasen 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CI NEAC 2: Christine (12); 14.00. 18.45, 21.30. pasen 13.15. 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 3: Gor ky park (16); 18.45, 21.30. EU ROCINEMA (Leyweg 910. tel. 667066): The raiders of the lost ark (12); 14.00. 20.00, za. wo. 20.00. METROPOLE 1 (Carne- gielaan, tel. 456756): Sahara (12); 14.00, 18.45, 21.30. pasen 13.15, 16.00, 18.45. 21.30. METROPOLE 2: Yentl (al); 14.00, 18.45, 21.30. pasen 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METRO POLE 3: „E (a nave va" (16); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METRO POLE 4: Fanny Alexander (16); 20.15. METROPOLE 5: Sophie's choice (16); 14.00, 20.30. ODEON 1 (Herengracht 13. tel. 462400): Ciske de rat (al); 13.45, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 2: Schatjesl (12); 13.15, 16.00, 18.45. 21.30. ODEON 3: Terms of endear ment (al); 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 4: Hotel New Hampshire (al); 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. LE PARIS 1 (Ket tingstraat 12b, tel. 656402): Bad girls (18); 12.00, 13.30, 15.00, 16.30, 18.00, 19.30, 21.00. vr. za. 22.30. zo. v a. 13.30. LE PA RIS 2: Urban cowgirls (18); 12.15, 13.45. 15.15, 16.45, 18.15, 19.45, 21.15. vr. za. 22.45. pasen v.a. 13.45. LE PARIS 3: China love (18): 12.30, 14.00, 15.30, 17.00, 18.30, 20.00, 21.30. vr. za. 23.00. pasen v.a. 14.00. PAS SAGE (Passage 63.-tel. 460977): De wraak van de Ninja (16); 14.00. 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. HAAGS FILMHUIS (Denneweg 56. tel. 459900): Rocco en zijn broers (16); 20.00. Suddenly laat sum mer (16); do. 20.00. Sweet bird of youth (16); do. 22.00. vr. 19.30. Night of the Iguana (16); vr. 21.45, 24.00. za. 19.30. riod of adjustment (16); za. 21.45. 24.00. zo. 19.30. The fu gitive kind (16); zo. 21.45. ma. 19.30. This property is condem ned (16); ma. 22.00 wo. 20.00. The rose tattoo (16); di. 20.00. Summer and smoke (16); di. 22.00. The glass menagerie (16); wo. 22.00. Nostalghia (16); zo. 14.30. NACHTVOORSTELLINGEN CINEAC 1: Vacation (16); za. 00.15. CINEAC 2: A cloc kwork Orange (16); za. 00.15. CINEAC 3: The year of living dangerously (16); za. 00.15. EUROCINEMA: 3 Tirolers in St. Tropez (16); vr. za. 00.02. LE PARIS: Zie hoofdprogram ma. KINDERVOORSTELLINGEN BABYLON 3: Robin Hood; 14.00. pasen 13.30, 16.00. CI NEAC 2: Alice in wonderland. 14.00. pasen 13.15. 16.00. EU ROCINEMA: Heidi; za. wo. 14.00. ma. di. 11.00. METRO- POLE 2: De schele koning en de kraai; 14.00. zo. 13.15, 16.00. •HAAGSFILMHUIS: Het tover stokje (al); zo. 14.30.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7