Groen licht voor aanleg nieuwe velden W Katwijk legge &schrï|w. [la Parels deden juwelenrovers de das om <£I] Woubrugse dijken binnenkort aangepakt Fietspad Lisse- Sassenheim kan afgemaakt Gekoelde verdiepingsvloer in gebruik genomen Vrijspraak geëist voor Wassenaarder die f ietster doodreei <^£eïdóe(Scxwö/nt •LEIDEN £cidóc@ommit VRIJDAG 20 APRIL 1984 PAGINA- dienstverlening ARTSEN Lelden: Groep 1: Mastenbroek, Tan. Van Tol. Zwijnenburg, Meyer, R. 149060, 142427 Groep 2: Pieterse, Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en lahr: za. dr. Kruis, tel. 126371, zo. dr. Van Pleiter. J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruljne, J. de Bruijne, Stolk, Engel en Fogelberg: za. dr. De Bruyne, tel. 126866, z Van Wingerden, Van Rijn, Bènit, der Waard. tel. 311414, j De Jong, tel. 123752 Crul, tel. 142888 Oegstgeest: vanaf za. 10 uur: dr. za. en zo. dr. Roelants, tel. 153747, ma. dr. Hugenholtz, tel. 155666 Lei derdorp: za. en zo. dr. Ouwer- kerk, tel. 891037, ma. dr. Van der Leden, tel. 894539. Spreek- zo. dr. Tromp, tel. 762159, dr. Schotanus, tel. 2356. War mond - Voorhout: za. en zo. dr. de Gijzel, tel. 10834, ma. dr. Lempers, tel. 02522-10140. Noordwijk: Groepspraktijk tel. huisarts Katwijk aan Zee: Van Duyn, tel. 15805. Katwijk - Rijnsburg - Valkenburg: dr. Van Delft, tel. 15366. Sassenheim: dr. Moerman tel. 11119. Hille- gom: dr. Osinga, 3r, Van Engelen, Smid. en Zikel: Der Steen. Hetzberger, za. dr. Hertzberger, tel. 73264, zo. dr. Wljnmaalen, tel. 72079, ma. dr. Boss, tel. 72472. Ha- zerswoude - Koudekerk: dr. Bo- sch/Uhlenbeck, tel. 01728-9281. Benthuizen Boskoop: dr. Leeuwenburgh, tel. 01727-5700, ma. dr. De Goeje, tel. 079- 313737 Langeraar - Nieuw- tel. 01724-8482. Brinkman/Sluis tel. 01725-9301. TANDARTSEN Leiden - Lei derdorp - Oegstgeest: za. dr. Leidechendam: Voor spoedge vallen tel. 238356. Bollen streek: dr. Winterink, tel. 02523- 5973. APOTHEKEN Leiden - Lei derdorp - Oegstgeest - Voor schoten: Apotheek Reyst, leiden en Apotheek Voorschoten, ma. Apotheek Leiden Zuid-West hof Alkemade: Apotheek Alke- 122222. Bollenstreek: Sassen- 17546. Noord wijkerhout - Voorhout - De Zilk: za. mw. Schoneveld-van Duijn tel. 01718- tel. 02520-16217. Leidechen dam: Leidschendamse Kruisver- ing. tel. 070-455300. 144323 Oegstgeest: dr. Van Duyn tel. 173266. Voor- echoten - Leidschendam: dr. Frencken, tel. 271110. 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 Kraamafdeling: dag. 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. i beth-zlekenhi X en vr. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de jehele dag. Academisch Zie- r alle patiënten (be- gehele da kenhuis: verstrekken. De bezoektijden van de kinderkliniek zijn dage lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- trouwelijk. Dag en nacht bereik- BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreekuren ma. en di 10.00- 12.30 u., wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. WOUBRUGGE Burgemeester Brouwer de Koning deelde in de raad mee, dat de dijken ten zuiden van de Wijde-Aa, die volgens des kundigen in slechte staat zijn eind augustus onder handen zullen worden genomen. De eerste spade gaat 30 augustus in de grond van de Oudendijkse en de Piaspolder in. Gedeputeerde Noorland komt persoonlijk naar Woubrugge om het werk feestelijk in gang te zetten. Het karwei gaat on geveer vijf miljoen kosten. De Woubrugse raad was van mening, dat tegelijkertijd het probleem van het voet-/fietspad ter hand genomen moet worden. Op het pad langs de Wijde-Aa ondervinden wandelaars regelmatig last van voortrazende sportfietsers. Men is nu voor een scheiding van het voetgangers- en het fietsersgedeelte. B en W van Woubrugge zullen de zaak opnemen met het waterschap de Oude Veenen. Het pad zal in de toekomst ongeveer 1.80 m. breed worden. Het ligt in de bedoeling om tegelijkertijd de geplande surfplaats bij de haven van Brunt te realiseren. Tevens zal de z.g. zwemplaats worden opgeknapt. Onlangs heeft over de brug over de Woudwetering een snelheidscontrole plaats gevonden. Zesenzestig automobilisten reden harder dan de aangegeven snel heid van 50 kilometer. Dat is 13 procent van het to taalaantal. Zij kregen een prent thuis. De Woubrugse raad toonde zich zeer verontrust over de cijfers. De onveiligheid van het kruispunt aan de westzijde van de brug neemt door de hoge snelheden toe. De wens blijft nog steeds, dat ook op dit kruispunt van de pro vinciale weg verkeerslichten komen. Installatie gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Een bewoner van een flatwoning aan de Al- phense Vliestroom ontdek te gisteren dat er geduren de zijn vakantie was inge broken. Dieven hadden een ruitje naast de voor deur ingedrukt en zich op die manier toegang ver schaft. Zij namen de com plete geluidinstallatie, waarde 1700 gulden en twee briefjes van 100 gul den mee. Tuinbouwconsulentschappen in LHNO-school Langeraar TER AAR De Rijkstuinbouwconsu- lentschappen van Boskoop en Lisse zul len worden samengevoegd en overge bracht naar Langeraar. Dit deelde bur gemeester P.J. Verhoef gisteravond mee tijdens een vergadering van de ge meenteraad. De consulentschappen zul len worden gehuisvest in de voormalige L.H.N.O. school, die al geruime tijd leeg staat. De burgemeester deelde voorts mee, dat deze plannen zo snel mogelijk daadwerkelijk tot uitvoering zullen worden gebracht. Door de diverse frac ties werd waardering uitgesproken over het feit, dat de voorzitter er in geslaagd was om de consulentschappen naar het tuinbouwdorp over te brengen. Paasfestijn in Flora RIJNSBURG Op Eerste Paasdag z er in de nieuwe veiling Flora voor vijfde achtereen volgende maal ee paasmanifestatie worden gehoude waar weer zo'n 2000 belangstellende aan deel kunnen nemen. De commiss bijzondere diensten van de hervormt en gereformeerde Kerk organisere dergelijke bijeenkomsten met Pasen e met Kerstmis. De trekken gemiddel zo'n 2000 mensen van allerlei gezind ten. Dit maal is het thema „De grol morgen". Medewerking wordt verleen door de heer Brouwer uit Katwijk, hi Petra Jeugdkoor uit Leiden en muziel vereniging Wilhelmina uit Rijnsbur Er is kinderoppas aanwezig. De gang is vrij. KATWIJK/NOORDWIJK De nieuwe velden voor voetbalvereniging Kat wijk kunnen wat betreft Gedeputeerde Staten (GS) worden aangelegd. GS hebben toestemming ver leend om via een versnel de procedure met de aan leg te beginnen, vooruitlo pend op een wijziging van het daar geldende bestem mingsplan. Overigens is met deze „verklaring van geen bezwaar", zoals die heet, de weg voor de aan leg nog niet vrij. De ge meente Noordwijk heeft namelijk laten doorsche- i dat zij geen aanleg- vergunning verleent voor dat Katwijk heeft beloofd het saneringsonderzoek naar de vuilnisbelt te be talen. Die eis werd tenminste 3 april gesteld door de Noordwijkse raadscommissie ruimtelijke or dening. B en W van die ge meente beloofden dat zij zich nog nader zouden beraden over die eis, maar dat is nog niet gebeurd. Volgens een ge meentelijk woordvoerder zou dat pas gebeuren nadat GS de al eerder genoemde verklaring van geen bezwaar hebben ge geven. Het punt staat dan ook niet op de agenda voor de ver gadering van de Noordwijkse gemeenteraad komende dins dag. De raadscommissie ruimtelijke ordening stelde dat de ge meente Katwijk zich (finan cieel) aansprakelijk moet stel len voor d« gifbelt bij De Krom, die net als de toekom stige voetbalvelden, op Noord- wijks grondgebied ligt. De ge meente Katwijk heeft jaren lang huisvuil op de belt, die al lang gesloten is, gestort. De belt is in het kader van de on derzoeken naar bodemvervui ling aangewezen voor een sa neringsonderzoek. De kosten van dit onderzoek \yorden ge raamd op 240.000 gulden en Noordwijk vindt dat Katwijk dat moet betalen onder het motto „de vervuiler betaalt". In verband met de aanleg van de sportvelden heeft het mi nisterie van volksgezondheid een onderzoek laten doen en geconcludeerd dat er geen ge vaar bestaat voor de gezond heid van de mensen die straks de velden gaan bespelen. Overigens wilden B en W van Katwijk vorige maand al twee ton beschikbaar stellen voor het saneringsonderzoek. On der druk van verschillende partijen in de gemeenteraad werd dat voorstel echter te ruggetrokken. Rond diezelfde tijd stemde het college van Noordwijk in met de aanleg van de zes velden voor de VV Katwijk bij De Krom en vroeg, als eigenaar van de grond, aan de provincie mee te werken aan een snelle realise ring.-Het enige dat nu nog no dig is, is een aanlegvergunning van Noordwijk. De leden van de Noordwijkse raadscommis sie ruimtelijke ordening vin den echter dat met het verle nen daarvan gewacht moet worden totdat Katwijk met het geld voor het saneringson derzoek van de belt over de brug komt. De gemeente Katwijk heeft hierop furieus gereageerd en het bestuur van de VV Kat wijk heeft gedreigd voltallig af te treden als de aanleg van de nieuwe accommodatie niet nog dit jaar van de grond komt. Als de vereniging in het sei zoen 1986/1987 op de nieuwe velden, wil gaan spelen, de oude zijn zeer slecht, moet ko mende maand met de aanleg worden begonnen. SASSENHEIM/LISSE Het fietspad tussen Lisse en Sas senheim kan wat betreft de provinciale commissie verkeer worden afgemaakt. De com missie adviseert Gedeputeerde Staten de nog benodigde 270.000 gulden op tafel te leg gen. Het gaat om de aanpas sing van het landbouwpad tus sen de Roversbroekdijk en de 3e Poellaan in Lisse en om de aansluiting op de rijksweg 44 Provinciale Waterstaat is bezig met de voorbereiding van het plan. De voltooiing van het fietspad op zich was al in no vember door de commissie verkeer en in oktober door de commissie recreatie goedge keurd. Het ging deze keer al leen om het benodigde geld. Voor de aanleg van het pro vinciale fietspad, dat op de kaarten het nummer 2 heeft gekregen, was 320.000 gulden beschikbaar gesteld, maar de totale kosten worden geraamd op 590.000 gulden. Er was dus een financieel „gat" van 270.000 gulden. De commissie financien moet zich begin mei nog uitspreken over het extra krediet en het is de bedoeling dat Provinciale Staten het besluit nog in mei goedkeuren. De heer Buis knipt het lint door dat over de hellingbaan van de verdiepings vloer was ge spannen, zodat de veilingkar on gehinderd door kan rijden. RIJNSBURG De voorzitter van het World Flower Trade Center, de heer C.J.M. Buis heeft gisteravond de officiële opening verricht van de verdiepingsvloer in de gekoelde neerzetruimte in de nieuwe veiling Flora. Deze veiling werd eind 1980 in gebruik genomen, maar ruimtegebrek maakte een forse uitbreiding van een neerzetvloer noodzakelijk. In zijn welkomstwoord benadrukte de voorzitter van de veiling, de heer W. van Nobelen, dat 90% van de produkten in de avond uren wordt aangevoerd. Het plaatsen van een verdieping in de gekoelde neerzethal bespaart energie, bekort de loopafstand, maakt de te bouwen oppervlakte beperkter en maakt het moge lijk de verdiepingsvloer nog uit te breiden. Er hoefde niet extra geïnvesteerd te worden. Er kunnen door deze uitbreiding met een eerste verdiepingsvloer 600 veilingkarren meer neergezet worden. De heer C. J. M. Buis noemde Flora niet alleen een verlengstuk van de kweker, maar ook een verbindingsstuk tussen kopers en producenten. Niet alleen de kwekers kunnen blij zijn met deze uitbreiding, maar ook de handel profiteert hiervan omdat de bloemen langer vers blijven. Hij noemde Flora de gekoeldste veiling van Nederland en merkte op dat de veilingen Westland en VBA eveneens plannen in die richting hebben. Weerbericht bij VVV Veel personen bellen met de meest vreemde vragen regel matig het Noordwijks VVV-bureau in deze drukke paastijd. Ook vaak met vragen over het weer, waarvoor men bij het KNMI in De Bilt moet zijn. Dezer dagen echter kan men er bij de Noordwijkse VVV antwoord op geven. Een enorme antenneschotel op het dak van het kantoor aan De Grent verraadt al dat daar binnen iets bijzonders aan de hand is. Het kantoor beschikt namelijk tot en met 6 mei over een directe verbinding met de op 36000 kilometer hoogte han gende Meteosat die weerfoto's van over de hele wereld naar beneden zendt. Om de paar minuten worden nieuwe weerbeelden getoond. De unieke verbinding met het VVV- kantoor is tot stand gebracht in het kader van het 20-jarig bestaan van het Europees ruimtevaart-onderzoekcentrum Estec in Noordwijk. Gisteren kon men de beelden voor het eerst bekijken en velen deden dat dan ook. Bovendien komt er maandag, Tweede Paasdag, een werknemer van Estec die in verschillende talen een toelichting op de beel den geeft. Harr Will zijn kerli kom pen WÜl Iken, Ivolg T de F WASSENAAR/DEN HAAG Vrijspraak van dood door schuld eiste de officier van justitie van de Haagse rechtbank gister middag tegen een 24-jari- ge Wassenaarder die okto ber '82 een fietster had doodgereden met zijn auto. De man was op de Van Zuijlen van Nijvelt- straat de kruising met de Wiegmanweg opgereden. Omdat het regende en er plotseling een auto van links kwam, concentreer de de bestuurder zich op één gedeelte van de weg. Van de andere kant kwam echter ook een rechtdoor rijdende fiets ter. De auto reed frontaal op haar in. Een week later overleed de 46-jarij vrouw aan hersenletsel een ziekenhuis. Volgens getuigen was Wassenaarder met een v antwoorde snelheid de boe ingegaan. Van de politie h< de 24-jarige in '83 te hon gekregen dat tegen hem gei vervolging in zou worden g steld. Veertien dagen gel den werd hij echter plots ling gedagvaard. De raad man van de Wassenaard maakte bezwaar tegen lange tijd tussen rechtzittii en ongeval. De officier eis vrijspraak omdat volgei hem onvoorzichtigheid r te bewijzen was. Wel eiste een boete van 150 gulden gen de Wassenaarder omd hij geen voorrang had v< leend aan de fietster. U spraak over veertien dagei Zegge en schrijve vragen wij slechts één nieuwe abonnee voor een luxe Parker balpen Naam _als nieuwe abonnee I van de Leidse Courant Postcode/PlaatSu_ Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) C per kwartaal Stuur een luxe Parker balpen n l Stuur deze bon in open envelop -geen postzegel I plakken- naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 232, ^2500 VG Den Haag Postcode/Plaats_ Telefoon. DEN HAAG/NIEUW KOOP Het waren de parels die de berovers van een Nieuwkoopse verte genwoordiger de das om deden. De meeste siera den, goud en diamanten, waren ze vlak na de over val al kwijt. Voor de pa rels konden ze echter niet zo gemakkelijk kopers vinden. Voor enkele tien duizenden guldens, de waarde van de parels, na men ze risico's voor een roof die hen in december vorig jaar juwelen met een winkelwaarde van meer dan een miljoen gul den opleverde. En dat brak hen uiteindelijk op. Tijdens een acht uur du rende marathonzitting van de Haagse rechtbank stonden gisteren zeven Amsterdammers terecht die allemaal met de over val te maken hadden. Tegen hoofverdachte Barend, volgens de politie de „Spin" achter de operatie, eiste offi-" cier van justitie mr. A.J. Dek een gevangenisstraf van drieönhalf jaar. De man die in formatie doorgaf over het slachtoffer, een 45-jarige Nieuwkoopse vertegenwoordi ger, hoorde vier jaar gevange nisstraf eisen. Deze man uit Diemen moest zich behalve voor de inlichtingen ook nog verantwoorden voor een roof van 600 horloges in Noord- Holland en een kleine oplich tingsaffaire met een verzeke ringsmaatschappij. Behalve deze twee verdachten, stonden ook nog eens vijf per sonen terecht die de sieraden in handen hebben gehad vlak na de roof. Deze helers hoor den straffen tegen zich eisen variërend van zes maanden tot anderhalf jaar. Zij zorgden er voor dat het grootste deel van de buit in rook opging. Idee van Guus Oorspronkelijk was het een idee van Guus. Eind vorig jaar schaduwde hij de Nieuwkoop se vertegenwoordiger met eent vriend. Alles werd tot in de puntjes uitgezocht, de Nieuw- Afgetapt koper zou worden overvallen. De twee kregen echter ruzie. Guus zag van het plan af. Een kennis van hem, Barend, hoorde van het idee. Samen met hem ging Guus nog een keer naar Nieuwkoop. Ook deze keer zette Guus niet door. Kort daarna hoorde Guus dat Barend samen met een ander, Henkie, de overval had ge pleegd. Razend was hij ge weest op Barend. Als de over val uitkwam, zou hij als infor mant worden opgepakt. Op 12 december waren Barend en Henk met nylonkousen over hun hoofd óp de verte genwoordiger in Nieuwkoop afgestapt. Het was al donker, de plaats van de misdaad afge legen. Net toen de Nieuwko- per de deur van zijn auto opendeed, kreeg hij een koude revolver in zijn nek. „Houd je rustig, anders gaat dat ding af", beet een van de overval lers hem toe. De alarminstalla tie werd uitgeschakeld. De overvallers namen drie kof fers met juwelen mee. De Nieuwkoopse vertegenwoordi ger werd in de kofferbak op gesloten. Zijn ongerust gewor den vrouw redde hem daar tien minuten later uit. Nog diezelfde avond was de buit bij Guus in huis. De siera den werden zo snel mogelijk verdeeld onder diverse hande laren. Eén van die helers was Adje die samenwoonde met Jeanette. Zijn telefoonlijn werd echter door de politie af geluisterd. Zo kreeg justitie steeds meer informatie over de roof. Zelfs de vader van Jea nette werd ingeschakeld om kopers te vinden. Zijn bemoei enis „om mijn dochter te be schermen" zei hij, leverde hem een eis van een half jaar gevangenis op. Zijn dochter bleef ook niet gespaard. De lieve onschuld die ze tijdens de zitting naar buiten bracht, bleek niet overeen te stemmen met de koele zakelijke manier waarop ze de afgeluisterde te lefoongesprekken had ge voerd. Jeanette kreeg dezelfde eis als haar vader te horen. En dan was er nog Rita, de vriendin van Guus. Van de sieraden en de roof wist ze niets af. Toen hij er met ande ren over sprak, lag ze met zware migraine op bed, ver klaarde ze. Getuigen hadden haar echter in diverse gele genheden gezien terwijl ze probeerde de gestolen waar aan de man te brengen. „Zij en haar partner zijn ware crimi nelen zei officier Dek. Hij eiste anderhalf jaar gevange nisstraf tegen haar. De enige medeplichtige aan deze zaak die gisteren niet moest voorkomen, was de ver moedelijke mededader Hen kie. Hij was nog niet geda vaard omdat hij later was gepakt. Omdat hij ontbi bleef nog heel wat onduideli Zijn verklaringen zijn nan lijk tegengesteld aan die v andere hoofverdachte Barer Henkie staat 17 mei terec De 37-jarige Barend bleef gisteren nog volhouden pi te maken te hebben met roof. „U houdt een beetje dol mig verhaal", wees rechtban president Koningsveld hem recht. „U heeft zo'n beetje les gedaan wat God en de v verbiedt", voegde ze daar. toe. Duidelijk werd dat r mand de ontkennende Ban geloofde. Ook de officier zich niets van de steeds lende verklaringen var kie en Barend aan te trekkfFI „De heren spelen een spelli schaak om de vraag Volgens officier Dek heeft Hoge Raad eens bepaald i degene die in het bezit is v gestolen goed vlak na het IT drijf, als dader wordt veroi deeld. Ook in dit geval zou opgaan. „Barend moet in ied 31 jé geval een van de daders zij aldus Dek die zei de roof de zware misdrijven te re Uitspraak gen. veertien ROEL DEN OU1 ra yi 'efn p isab t Pr bat lelnne; tl oude de Tc Burg n Pril n er ten

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4