N De PTT wordt kapot gemaakt, >pgeofferd aan regionale beloftes' ftienk Kamer vecht zelf egen uitlevering naar VS Bouw woningen in vrije sector maakt enorme opleving door gh Anaesthesist Smalhout toch berispt na kritiek Lubbers en De Koning oneens over bezuinigingen na '85 Felle kritiek op kwaliteit geschiedenisonderwijs INNENLAND CeidócSoivumt VRIJDAG 20 APRIL 1984 PAGINA 13 msterdamse politie gaat raatdealers hard aanpakken (STERDAM De narcoticabrigade van de Am- rdamse politie gaat nog deze zomer de kleinere aatdealers in heroïne hard aanpakken. Hiertoe rdt de mankracht van de narcoticabrigade verdub- d. Achterendertig mensen gaan zich speciaal bezig- iden met de lokale markt. Dat heeft de chef van brigade, Barry de Koningh, gisteren bekendge- akt. t dusverre concentreerde de brigade zich op de Ite syndicaten, maar volgens De Koningh moet de zet van de kleine straathandelaar op langere duur en c niet onderschat worden. „Bovendien klimt zo'n ine handelaar snel op in de organisatie". De Ko- hoopt dat handelaren uit omliggende gemeen- zoals Zaandam en Amstelveen terugkeren naar eigen klantenkring, omdat het ze in de hoofdstad ïeet onder de voeten wordt. „Elke stad heeft recht zijn eigen probleem", aldus de brigadechef. Radioactief afval voortaan bovengronds (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het kabinet wil voor 1 januari 1986 een plaats aanwijzen waar al het radioactieve afval dat ins ons land gepro duceerd wordt, voorlopig bovengronds kan worden opgeslagen. Voor de definitieve verwerking moet de mogelijkheid van op slag in zoutkoepels open worden gehouden. Dit staat in de nota „radio-actief afval" die minister Winsemius van milieubeheer gisteren aan de Tweede Kamer heeft aangebo den. Uit de nota vloeit voort dat het laag- en middelradioactief afval niet langer in de oceaan wordt gestort. Niettemin hebben de milieuorganisaties verontwaardigd gerea geerd op de nota. „De minister doet of er een oplossing voor het afval is, maar in feite is de enige oplossing sluiting van de kern centrales", zo zei drs. H. Damveld van de Groningse Milieufede ratie. De Stichting Natuur en Milieu noemde de nota „geen we zenlijke verbetering". Van Kemenade gevraagd voor Pax Christi DEN HAAG Oud PvdA-minis- ter J. van Kemenade wordt vice- voorzitter van Pax Christi als hij de Tweede Kamer mocht verlaten. De oud-bewindsman heeft een verzoek van de vredesorganisatie hiertoe gisteren aanvaard. Maar hij voegde daar aan toe zijn Kamerlidmaat schap „nu nog niet" te willen op zeggen. Bij de kandidaatstelling voor de laatste verkiezingen had Van Ke menade zich de vrijheid voorbe houden eventueel eerder de Kamer te verlaten. De ledenvergadering van Pax Christi beslist 20 oktober definitief over de opvolging van vice-voorzitter F. Trip. ADVIES AAN Koninginnedag zonder lintjes DEN HAAG De bronzen, zil- veren en gouden ere-medailles, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, moeten in de toe komst niet meer worden toege kend, zo vindt de Decoratie-com missie. Het rapport van de com missie verschijnt over enige maanden, na een vertraging van anderhalf jaar „door de ingewik keldheid van het onderwerp". De commissie voelt voor niets voor de suggestie de eremedailles ge heel af te schaffen, omdat de lin tjes bij staatsbezoeken in het bui tenland kunnen worden utige- reikt. ENTRALE DIRECTIE MORT OVER SPREIDING 2N HAAG De top n de Centrale Directie de PTT onthoudt :h, ook in de personlijke ;er, van ieder commen- ir op de door het kabi- voorgenomen verhui- naar Groningen. Pre- er Lubbers is de enige de voorlichting voor rekening neemt. Zelfs nister Smit-Kroes A)or mij houdt ten orden van Alkmaar de lomgrens op") en haar |atssecretaris Scherpen- tèen doen hun mond it meer open. wordt niet met zoveel rden gezegd, maar het kan ia niet anders worden uit- dan zwijgplicht. Het ka-' vil de druk van de ketel en is in gedachten de waarschijnlijk al weer ;UI het terugdraaien. Of het i^Serdaad zo ver komt, hangt van een onafhankelijk on- trzoek naar de kosten van de leratie. En die zouden wel •ns hoger kunnen uitvallen In de 250 miljoen gulden die lt kabinet bereid is neer te KoJlen om de beloftes aan het 27/4orden na te komen. De tota- vyJbsten (inclusief de gebou- ergejn) zullen overigens ergens rjparfsen de 1,3 en 1,6 miljard het (den moeten liggen. En dan es éft niemand het nog over de !31-ilijks terugkerende (reis- jsten van een „schizofrene" lertussen mort bijna iedere l"er, of hij nou tot de top loort of niet: „Het is een e regentenmentaliteit, het de AVRO wel. Gek toch, uitgerekend politici in een •lementaire democratie zich ïte aantrekken van demo- tische grondregels. Ook al ïen enorme meerderheid verhuizen, het wordt de nsen gewoon opgelegd. En arom? Alleen maar omdat een prestigezaak is gewor- i. Het is het enige waarmee nhoff en Wiegel nog kun- zwaaien. Er zijn al zoveel tftes aan het noorden niet vekomen, dat dit wel móet irgaan. Ergens logisch, want deze spreiding niet door- t dan verhuist er straks t geen enkele instelling of Irijf meer, dat begrijp je". ibereikbaar top mag dan onbereikbaar zijn, er zijn nog altijd andere PTT'ers die kunnen en willen praten. Vier van hen treffen we in het kantoorgebouw bo ven het Centraal Station in Den Haag: Cees Zwijnenburg, Henk Romijn, Dennis Mieras en J. Waalboer. De laatste werkt bij de interne dienst vervoer, de overige drie wer ken op de centrale afdeling transmissie, een onderdeel van de Centrale Directie. Zij zagen veertig collega's van de afde ling verdwijnen; niet alleen naar Groningen, maar ook naar Amersfoort en Kootwijk. „Het doet er eigenlijk niet eens toe naar welke plaats, voor een echte Hagenaar is Zoetermeer al te ver", zegt Henk Romijn. „En als je dan wel eens met die mensen en hun gezinnen praat, kom je tot geen andere conclusie dan dat ze beter in Den Haag hadden kunnen blijven", verzekert Cees Zwijnenburg. „En nu gaat het nog maar om een paar mensen. Straks zijn het enor me aantallen". Geen van de vier hangt een overplaatsing boven het hoofd, „totdat het de één of andere mafferik weer in de bol slaat". Maar ze weten precies waaro ver ze praten. Dennis Mieras en Henk Romijn kwamen voor verhuizing naar Groningen in aanmerking, maar bedankten en konden met enig geluk een andere functie krijgen bij de zelfde baas. Cees Zwijnenburg stond nog niet voor de keuze maar is voorziter van de kern groep spreiding en de man van het eerste uur waar het gaat om PTT-verzet tegen de sprei ding. Eng gevoel Herrinnert Waalboer zich nog van enkele jaren geleden: „Op een paar honderd mensen na die twijfelden, heeft iedereen gedemonstreerd tegen de spreidingsplannen. En zo is het nog steeds. Bijna niemand wil naar Groningen, of beter: niet uit Den Haag weg". Den nis Mieras: „Ik ben destijds in Groningen gaan kijken naar een huis waarin ik had kun nen gaan wonen. Ik kreeg een heel eng gevoel in m'n maag. Wat krijg je in dit soort geval len? Er worden speciale wij ken gebouwd waar allemaal PTT'ers komen te wonen. Dus: je buurman is PTT'er, je over buurman is PTT'er, je chef woont vier huizen verder, en ga zo maar door. Waar blijft je privacy?". Henk Romijn: „Ik „Elke gulden die je aan deze spreiding uitgeeft is er één te veel, omdat je er geen werk mee schept", vinden de PTT'ers. Van links naar rechts Cees Zwijnenburg, J. Waalboer; Dennis Mieras en Henk Romijn. ga graag met mijn collega's om, maar aan zoiets moet je toch niet denken!". Cees Zwijnenburg: „De men sen worden in meerderheid gedwongen te kiezen tussen werk en gezin. Kies je voor het één, dan schaadt je het an der. Ik weet uit gesprekken dat de meeste vrouwen zich doodongelukkig voelen na een overplaatsing. En wat te den ken van de gezinnen waarvan de vrouw hier een baan heeft, al dan niet tijdelijk? Die vrouw krijgt daar echt geen baan, dat kun je vergeten. De toegezegde voorkeursbehande ling is kul, daar komt in de praktijk niets van terecht. Dat betekent, dat zo'n gezin er in de maand zomaar honderden guldens op achteruit gaat". Dennis Mieras: „Ik ken ie mand die drie en een half jaar in Groningen heeft gezeten. Z'n vrouw kon er niet meer tegen. Ze slikte pillen en liep bij een psychiater. Ze zijn nu weer terug in Den Haag. Moet je zo iemand weer wegsturen? En wat hen is overkomen, zal meer mensen overkomen. Heus". Henk Romijn: „Ik heb collega's gekend waarvan het huwelijk is stukgelopen door een overplaatsing. Natuurlijk, er zijn ook mensen die het ple zierig vinden, die zelfs graag wegvluchten van alles en ie dereen. Maar het is niet de meerderheid". De menselijke problemen kun nen groot zijn en soms zelfs schrijnend, de financiële zul len uiteindelijk de doorslag ge ven. Vandaar dat Cees Zwij nenburg zich met zijn kritiek vooral op dat aspect richt. „Met deze spreiding", zegt hij, „wordt alleen de werkloosheid verhuisd. Er verhuizen 3000 functies van Den Haag naar Groningen. Er komen niet meer banen. „Daardoor komen hooguit mensen uit het noorden aan het werk, maar zitten mensen in Den Haag zonder werk. Af hankelijk van hun contract staan ze op wachtgeld of moe ten ze naar de bijstand. Als in het contract een clausule is op genomen dat ze verplicht zijn met een eventuele verhuizing mee te gaan en ze zeggen nee, dan staan ze op straat. Zonder WW. Juristen onderzoeken nog altijd of die contracten op dat punt geldig zijn, maar ze zijn er nog lang niet uit". „Elke gulden die je aan deze spreiding uitgeeft, is er daar om één te veel, omdat je er geen werk mee schept. Als je die spreiding laat voor wat die is en je het geld landelijk be steedt aan werkgelegenheid ben je veel beter bezig. Ver geet bovendien niet, dat je straks de situatie krijgt van twee kapiteins op één schip: één in Den Haag, één in Gro ningen. Dat zal altijd geld blij ven kosten. Oud-minister Tuijnman heeft in zijn „poli tiek testament" in dat verband gesproken van 40 miljoen gul den per jaar". Lef „Die 250 miljoen die alleen de verhuizing zou kosten, vormt uiteraard maar een deel van de werkelijke kosten. Alleen: Vonhoff, commissaris van de koninging in Groningen, ge looft dat niet. Die heeft het lef te zeggen dat die cijfers van de PTT zijn en dat de PTT de boel toch maar belazert. Dat stoort me enorm. Hij moet we ten dat die cijfers van een werkgroep zijn, waarin twee mensen van de PTT zaten en verder vertegenwoordigers van de ministeries van finan ciën, economische zaken en al gemene zaken. Dat is een bre de ambtelijke werkgroep en niet de PTT! Als ik in de top van de Centrale Directie had gezeten dan had Vonhoff het wel geweten. Want wat ge beurt er in werkelijkheid: het bedrijf, de PTT, wordt kapot gemaakt, opgeofferd aan re gionale beloftes". „Zeker oudere, ervaren men sen hebben helemaal geen trek om naar Groningen te gaan. Dus die gaan in de mees te gevallen op wachtgeld. Daarvoor in de plaats komen in Groningen jonge, onervaren mensen. Bedenk eens wat een enorm kwaliteitsverlies dat is. En de gebouwen die hier zijn neergezet en waaruit straks al lemaal mensen wegtrekken. Dat is toch een enorme kapi taalvernietiging. Maar ja, de regionale politiek is heilig. Neem de (nieuwe) commissie Steenbergen, die de regering moet adviseren over de ge wenste status van de PTT in de toekomst. Wat zegt de staatssecretaris: naar die sprei ding mogen ze niet kijken. Dus als blijkt dat de spreiding een obstakel is voor de toe komstige status, mogen ze dat niet noemen. Je krijgt het idee, dat al waren er nog maar 3000 PTT'ers, ze koste wat kost in Groningen moeten zit ten. Het spreidingsbeleid, waar Drees jr. ooit is mee komen aanzetten, wordt op alle ni veaus al lang als achterhaald beschouwd. Hooguit bij nieuw te formeren diensten zou het nog opgaan. Nou, dan is de Centrale Directie wel het laat ste waar je aan denkt". Misvatting Daarmee is het aantal bezwa ren nog lang niet uitgeput. Want wat te denken van de misvatting dat je bij de PTT alleen carrière zou kunnen maken waar de Centrale Di rectie zit? („Je kansen liggen overal hetzelfde") Of het idee dat de Centrale Directie uit 3000 directeuren-generaal zou bestaan („Ik heb nog nooit op Wassenaar gegolfd hoor, zelfs ex-driecteur Leenman niet"). Maar dat de meeste PTT'ers met kilometers ongeloof en onmacht zitten, moge onder hand wel duidelijk zijn. Waar om, vraag je je dan af, geen anti-lobbie of acties? Voor het eerste, vindt ieder een, is een ambtenaar minder geschikt. Henk Romijn: „Bij elk argument zeggen ze: dat is een PTT'er, die wil toch niet. Je wordt als onwillig be schouwd en niet geloofd. Daarnaast moet je oppassen niet meteen als de vierde macht te worden bestempeld". Acties daarentegen moeten nu weliswaar nog worden uitge sloten, maar te zijner tijd niet meer. Cees Zwijnenburg: „Als alles doorgaat en na 1986 de grooste stroom van zo'n 1800 PTT'ers daadwerkelijk moet verhuizen, geloof me, dan zal iedereen het weten hoe we er over denken". DICK HOFLAND DEN HAAG De bouw van nieuwe woningen in de niet of nauwelijks gesubsidieerde „vrije" sector onder gaat een enorme opleving. In 1983 zijn bijna 16.000 bouwvergunningen afgegeven voor deze categorie wo ningen. Dat is 150 procent meer dan in 1982. Het Alge meen Verbond Bouwbedrijf (AVBB) heeft deze gege vens gisteren bekendgemaakt. Een echte verklaring voor deze sterk stijgende belangstelling van de woonconsument is niet voorhanden. De rentestand en de positievere geluiden over de ontwikkeling van de economie heb ben er ongetwijfeld mee te maken. Het ministerie van volks huisvesting vermoedt dat ook de snellere bouw en oplevering aannemers en kopers/huurders in toenemende mate naar de vrije-sectormarkt lokt. Huizen in deze sector kunnen veel makkelijker en sneller wor den opgeleverd doordat de rijksoverheid de bouwplannen niet beoordeelt zoals in de sociale woningbouw. Die toetsing vergt veel tijd. In januari en februari van dit jaar zijn voor 8.100 vrije-sectorwo- ningen bouwplannen bij gemeenten ingediend. Meer dan de helft hiervan, 4.300 stuks, betreft koopwoningen. Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten is inmiddels weer be gonnen met koopwoningbouw in de vrije sector. In het oosten van het land werkt het fonds aan een project van twee-onde- r-een-kapwoningen van 160.000 a 170.000 gulden per stuk. Het Bouwfonds verwacht dergelijke huizen op langere termijn ook in de Randstad voor deze prijs te kunnen bouwen.In de zomer van 1981 stopte het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten alle ac tiviteit in de bouw van ongesubsidiëerde koopwoningen wegens de ingestorte bouwmarkt. DEN HAAG Het centraal medisch tuchtcollege heeft de Utrechtse anaesthesist prof. B. Smalhout gisteren berispt voor het noemen van de naam en het uiten van kritiek op de behan deling van een patiënt in een brief aan de minister van Onder wijs en Wetenschappen. Door een brief te schrijven, een kopie daarvan aan zijn advocaat te sturen en later te weigeren de publiek geworden brief in te trekken heeft professor Smalhout volgens het college „op ernsti ge wijze het vertrouwen in de stand der geneeskunde onder mijnd". Het centraal medisch tuchtcollege vernietigde een eer dere uitspraak van het medisch tuchtcollege te Amsterdam, vol gens welke prof. Smalhout vrijuit ging. De patiënt om wie het gaat, liep een verlamming onder het mid del op bij een vaatoperatie in het Academisch Ziekenhuis Utrecht. Volgens prof. Smalhout, die verbonden is aan het AZU, is de verlamming te wijten aan het niet tijdig inschakelen van een neuroloog. Deze slordigheid was weer het gevolg van een verkeerde organisatiestructuur, aldus de hoogleraar, en hierover had hij geklaagd in de brief aan de minister. Priester-religieuzen: kruisraketten immoreel TILBURG De algemene vergadering van de Samenwerking Nederlandse Priester-religieuzen (SNPR), waarbij zijn aangeslo ten alle hogere oversten van priesterorden en priestercongrega ties in Nederland, heeft zich in overgrote meerderheid princi pieel en ondubbelzinnig uitgesproken tegen het plaatsen van kruisraketten. Dat heeft de SNPR-voorzitter, pater R. Vaanhold, in een deze week verstuurde brief laten weten aan de leden van de Tweede Kamer. De priester-religieuzen zeggen, dat de af schrikking door middel van kernwapens niet alleen op zijn ef fect moet worden beoordeeld, „maar als intrinsiek immoreel moet worden veroordeeld". ADVERTENTIE Frans... met n vleugje romantiek. In de Wassenaarse duinen, richting strand. Doen sfeervol a la carte restaurant representatieve zalen voor recepties, parties, vergaderingen, etc. Ihaal ol bel even voor map/e Menu-Suggesties) Hotel-Restaurant „DUINOORD" (Van onze correspondent Aad Jongbloed) ptek tUSSEL Hoewel hij Te gestaan werd door drie 1011 vocaten, gaf Rienk Ka- de Nederlandse za- iman, die verdacht rdt van grootscheepse ude in de Verenigde iten, er gisteren voor onki t Hof van Beroep in apk« ïtwerpen de voorkeur n het leeuwendeel van het pleidooi tegen zijn uit wijzing aan de Verenigde Staten voor eigen reke ning te nemen. Hij ging zelfs aan het slot van de zitting een twistgesprek met de president van het Hof, mr. J. Gepts, niet uit de weg, hoewel de uitspraak van het Hof, op 27 april, het belang rijkste advies betekent aan de minister van justitie, Jean Gol, die over de uitwijzing zal be slissen. Als Gol tot uitwijzing besluit, kan Kamer alleen nog dat besluit aan de Raad van State ter vernietiging voordra gen. In zijn uitvoerig betoog ging Kamer in op het feit dat de of ficier van justitie in Los Ange les, die om uitlevering vraagt, drie acten van beschuldiging heeft opgemaakt, „waarvan ik er twee niet mag kennen, want die zijn verzegeld". Ka mer nodigde de president uit hem de twee documenten te tonen: „Voor u lig( het dossier. Als u mij nu die twee docu menten laat zien, stap ik mor RIEMELS ÏM2IKI. IK. 2IE BAtfT 2JTIEN.ÊN DiE l£pt£cr&jj gen op het vliegtuig naar Los Angeles". Overigens vocht hij de rechtsgeldigheid van de verscheidene stukken aan, omdat ze in strijd zouden zijn met het uitleveringsverdrag tussen België en de Verenigde Staten. Een van de verdedi gers, mr. G. Schuermans, ging later op dit punt ook uitvoerig Kamer belichtte omstandig de wijze, waarop hij op 11 oktober vorig jaar op een heel klein stukje België bij Baarle-Nassau door Belgische politie werd aangehouden, hoewel er op dat moment geen enkele procedu re in België tegen hem liep. Hij sprak van 'kidnappingsas pecten'. Tegen wat Kamer kidnap- -praktijken noemt, heeft hij inmiddels een klacht inge diend bij de Europese Com missie voor de Rechten van de Mens te Straatsburg. Het on derzoek van de Commissie kan in juli afgerond zijn. Re den waarom een van de advo caten vroeg het advies aan de minister op te houden tot na het onderzoek van de Com missie in Straatsburg. Oplossing Blauwpolderkade in zicht HOOGMADE De Woubrug- se raad heeft gisteravond de eerste stappen gezet om de wanorde, die er aan de Blauw polderkade heerst in goede ba nen te leiden. Een oplossing van het conflict van de ge meente met de heer Van der Heijden is daar een onderdeel van. Sinds jaar en dag staan er een aantal caravans aan de Blauw polderkade. Die staan er met provinciale toestemming, maar volgens het gemeentelijke be stemmingsplan „Buitengebied" mogen die er helemaal niet staan. De gemeente Woubrug- ge is echter in het verleden in gebreke gebleven om tegen de ontwikkelingen op recreatief gebied daadwerkelijk op te treden. De zaak kwam aan het rollen toen de heer Van der Heijden een woning ging bou wen als vervangen voor zijn er eveneens liggende en zinken de woonboot. Zijn acteraf in gediende bouwaanvraag werd ook in beroep geweigerd. De Woubrugse raad voelt zich in tussen toch wel wat mede schuldig, omdat in het verle den tegen onwettelijke vesti gingen in het gebied niet krachtig is opgetreden. In Hoogmade wordt nog dit jaar begonnen met de bouw van vier woningwetwoningen, zes Van Dam-eenheden en ze ven premie A koopwoningen. Daarmee is de grond in-eigen- dom-van-de-gemeente volge bouwd. DEN HAAG In de ja ren na 1985 moet er niet minder maar juist nog méér worden bezuinigd dan de tien miljard gul den die het kabinet voor volgend jaar heeft afge sproken. Minister De Ko ning (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) zegt dit in een interview met het CDA-partijblad „CD-Ac- tueel". De bewindsman denkt aan een jaarlijks bezuinigingsbedrag van 13 a 14 miljard gulden voor 1986 en volgende jaren. Dat geld is volgens hem nodig omdat de. staat als gevolg van alle leningen van de afgelopen jaren steeds meer rente moet gaan betalen. Premier Lubbers zei gisteren na afloop van het kabinetsberaad dat hij de door De Koning genoemde bezuini gingsbedragen voor de toe komst „te fors" vindt. De Koning geeft overigens zelf ook wel toe dat het geen sine cure is. „Het is een heel zware opgave, als je ziet hoe moeilijk ombuigingen nu al zijn. Ik zie dat vrij somber voor onze op volgers", aldus De Koning. Al leen als de economie heel erg zou meevallen, zouden extra bezuinigingen na 1985 niet no dig zijn, maar De Koning ver wacht dat niet. Hij voorziet slechts een matige groei van de economie in de komende jaren. Premier Lubbers toonde zich gisteren na afloop van het we kelijks kabinetsberaad juist zeer optimistisch over de groeikansen van de economie. Hij zei een zodanig krachtige opleving te verwachten, dat daardoor automatisch al meer werkgelegenheid zal ontstaan. „Ik blijf koppig volhouden dat dat zal gebeuren", aldus de premier. DEN HAAG Met de kwali teit van het geschiedenison derwijs is het zo beroerd ge steld, dat het de vraag is of leerlingen nog wel het nodige „historisch besef" wordt bijge bracht. „De geleidelijke in krimping van dit onderwijs mag ons doen geloven dat de genen die het bij de overheid voor het zeggen hebben, even min tot historisch besef zijn opgeleid", zo zei de Rotter damse hoogleraar prof. dr. W. Frijhoff gistermiddag op een symposium over geschiedenis onderwijs in Den Haag. Op het symposium werd felle kritiek op de kwaliteit van dit vak geuit, dat volgens dr. Frij hoff al sinds de Mammoetwet aan systematische afbraak on derhevig is. Andere gastspre kers voegden daaraan toe dat de lessen in het basisonderwijs ten onder dreigt te gaan in het „vage" mengvak wereldoriën tatie. Op de nieuwe pedagogi sche academies zou het vak nauwelijks serieus worden be handeld. „Maar geschiedenisonderwijs is een noodzakelijke voor waarde voor instandhouding van de democratie", betoogde mevrouw I. Veldhuis-Meester, bestuurslid van de Vereniging van Geschiedenisleraren. Zij sprak van een bedreigd schoolvak, terwijl er volgens haar toch geen ander vak met zo'n brede fundering in de sa menleving bestaat.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13