Amarcord van de filmische goochelaar Federico Fellini AVRO-dite gaat praten met grootouders Wereldomroep biedt nieuw talenpakket IS ADIO/TELEVISIE CgidoeSouacwl DONDERDAG 19 APRIL 1984 PAGINA 19 CRV STOPT ET TEDSHOW tVEHSUM De NCRV stopt F de Tedshovv. Op maandag 30 j)*hiogen drie jongedames voor plaatst een keus maken uit een Bal jongemannen, om samen f hun uitverkorenen de spelle- jfeti de show te doen. Het popu- koppelprogramma heeft zeven Een 56 afleveringen meegelopen Me NCRV-programmering. Vhebbers van Ted de Braak hoe- Eoveriger.s niets te vrezen: de KV is druk bezig met een nieuw iprogramma met De Braak, dat indere opzet zal krijgen dan de Overweldigende belangstelling voor Migranten TV van Radio Stad AMSTERDAM Er is een overweldigende belangstelling voor de basisopleiding voor videomakers van de Migranten TV van Stad Radio Amsterdam die op 1 mei begint. Tot dusver hebben zich honderd voornamelijk buitenlandse vrijwilligers voor die opleiding gemeld. In totaal zullen daaruit zestien mensen wor den geselecteerd. Er waren overigens onder de gegadigden al twintig mensen die zo'n basisopleiding niet nodig hebben, aldus Bart Schmidt, algemeen secretaris van Stad Radio Amsterdam en voorzitter van de projectgroep Migranten TV. Na de oplei ding zullen uit die zestien mensen aangevuld met de vrijwilli gers die al de nodige ervaring hebben op het punt van TV-ma- ken, de drie deelredacties (actualiteiten, informatieve program ma's en cultuur en amusement) en de centrale redactie van de Amsterdamse Migranten TV worden gevormd. De geslaagden worden ingezet voor het maken van programma's voor hun hier verblijvende landgenoten van zoveel mogelijk nationaliteiten. TROS ijvert voor een volwaardige servicezender HILVERSUM De Tros vindt dat Hilversum 5 zo snel mogelijk een volwaardige zender moet worden, waarop de hele dag een serviceprogram ma te horen is. In ruil voor deze uitbreiding van Hilversum 5 zou het programma van Hilversum 2 in de avonduren kunnen worden geschrapt, om dat daar toch bijna geen mens naar luistert, aldus de programmaleiding radio van de TROS. Het idee om Hilversum 5 een volwaardig programma van bij voorbeeld zeven uur 's ochtends tot zeven uur 's avonds te geven, wordt al besproken door de progammaleiders van de gezamenlijke omroe pen. Als alle omroepen de schouders eronder wil len zetten, moet het mogelijk zijn nog dit najaar een compleet Hilversum 5-programma te begin nen. Zeeland voelt niets regionale omroep MIDDELBURG Gedepu teerde Staten van Zeeland vinden dat er geen regionale omroep in Zeeland moet ko men. Dit heeft het college in meerderheid beslist. Als voor naamste argument brengen GS naar voren, dat voor die regionale omroep, waaraan tot op heden niet zo'n behoefte is gebleken, bij de bevolking een verplichte omroepbijdrage van tien gulden moet worden ge heven. Dat acht men, gezien de huidige kostenstijgingen, niet aanvaardbaar. taliaanse filmer Federico ini heeft in een interview 'gezegd, dat als hij geen geworden hij het goochelaar had willen Dan is hij zijn roeping in :Lje opzichten niet misgelo- 1. Hij legde in de loop der n bedrevenheid aan de dag jLin het een als in het an- In zijn films goochelt hij leelden, zelfs zo vinger- Ken met zulke abrupte jgangen tussen de verschil- taferelen dat hij soms ijk te volgen lijkt. Zijn 'laten dan ook nogal wat 'pretaties toe, maar hou- de kijker wel bezig, wordt men andermaal ge- ir in zijn film „Amarcord", VARA-tv vrijdag vertoont nachtfilm op Ned. II om !5 uur. peri de titel al roept vragen zoals destijds zijn film waarover hij zelf nooit delijkheid heeft verschaft, ir klaarblijkelijk een in- it wilde bieden in zijn kwijze als filmer, dirigent i loslopende acteurs die tus- j blijkbaar verdwaalde dé- -dolen. Hij tracht hierin t zekere orde te scheppen, far laat die tegelijk weer los Jdit hem schijnt te lukken. L,Amarcord" stuit men op frtgelijke vaagheden, met verstande, dat hij hierin fcchtig bezig is terug te kij- 1 op zijn jonge jaren, op de hier van Ingmar Bergman gin Fanny en Alexander" (zelf als kind te kijk zet en tussen de volwassenen Lftoen. De betekenis -van „Amarcord" heeft te maken met herinneringen, maar als een ware goochelaar met beel den heeft hij die steels door el kaar gedraaid, waardoor er banden met het verleden kun nen worden gelegd, die meer met Fellini's fantasie dan met zijn toenmalige werkelijkheid te maken (kunnen) hebben. Dat weet men bij Fellini nooit, ook al omdat hij zich in vraag gesprekken altijd in halfheden hult. Men ziet intussen wel de grote meester aan hem af. Het ver haal speelt in Rimini, waar hij werd geboren. Hij keert er in zijn film terug naar school, naar het volk in de straten en naar de plekjes die als de pleisterplaatsen van zijn jeugd hebben gegolden. Dit is nog maar décor. Veel helderder spreekt zijn visie als filmer uit de observatie van de mensen uit zijn jeugd, lachwekkend en in hun afgang luisterrijk tege lijk. M*eedogen loos Met respect voor zijn diepgra vende kijk op dat volk, maa al te gunstig komen die men sen er niet af. De schoolmees ters uit zijn dagen, de winke^ liersters, met wie hij van doen had, en andere, meer volkse typen die een rol speelden in zijn jeugd, hij geeft ze allemaal karikaturale trekken mee, toch merkwaardig genoeg alle maal mensen waar je naar blijft kijken, door opvallende gezichten, afwijkende gewoon ten, persoonlijke eigenaardig heden en voorkeuren, die nu eens te maken hebben met ba naliteiten dan weer met vor men van liefde. Toch geen doorlopend verhaal, eerder flitsen uit levens, die al of niet met elkaar te maken hebben Dat maakt het wel eens moei lijk de draad te blijven vast houden. Maar wel een mense lijk prentenboek dat de aan dacht vasthoudt, mede door vakkundig camerawerk. Naar de diepere betekenis van deze film laat Fellini de kij kers raden. Hij vindt, dat zijn films als zo veelzeggend moe ten worden ervaren, dat die geen enkele toelichting meer behoeven. Hij is dan ook niet van plan die aan wie dan ook te verstrekken. Pratend over zijn leven vertelt hij dat dat begon, toen hij in zijn jonge jaren het Romeinse filmmekka Cinnecitta betrad, het filmcomplex in Rome, een soort Hollywood, waar voor een deel de geschiedenis van de Italiaanse film werd ge schreven. Hem hebben in de loop der ja ren voldoende verwijten be reikt over zijn karikaturale kijk, over zijn „misbruik" in dit verband van mensen en si tuaties. Hij is het hier hogelijk mee oneens. Hij noemt de wer kelijkheid nog gekker dan hij die in zijn films laat zien. Wij hebben daar geen oog meer voor, omdat wij zelf deel van die vertekening zijn geworden. Hij verwijst hiervoor bijvoor beeld naaf een groot waren huis. waar duizenden klanten op hun eigen manier zinnig bezig zijn, eigenzinnig zelfs, en als je daar als nuchtere buiten staander of binnenloper oog op krijgt, komt elk mens als een vreemd wezen over. Journalist Fellini begon zijn carrière als journalist voor een Romeins dagblad. Daar kreeg hij zicht op het merkwaardige wezen mens. Daar ontdekte hij ook dat woorden tekort schieten om daarvan iets duidelijk te maken. Anders zou hij schrij ver zijn. Het beeld van de mens wordt helderder als je de mens'laat zien, vond hij. Zo groeide hij vanzelf naar het filmerschap toe. Eenmaal daar terecht gekomen, ontdekte hij ook dat je mensen, acteurs, naar je hand kunt zetten, dat je ze dingen kunt laten doen die tegen hun aard ingaan. Fellini ontkent dat ten eerste en ten tweede voegt hij eraan toe. dat hij zijn acteurs en figu ranten alleen die situaties laat spelen waarmee hij eerder mensen bezig zag. Hoogstens brengt hij bepaalde handelin gen met elkaar in verband als gevolg waarvan zijn films iets absurds krijgen. Bij alle kritiek op Fellini kan men niet om deze filmer heen. Hij lijkt uit zijn kijk op men sen een andere samenleving te scheppen dan die we uit eigen waarneming kennen. Maar is onze eigen waarneming wel de juiste9 Een filmische gooche laar als Fellini laat ons andere dingen zien dan waarnaar we gewend zijn te kijken of die we niet willen zien, dan wel doorheen willen kijken. Hij neemt geen kijkers bij de neus, hij opent hen de ogen. Als een filmische goochelaar jongleert hij met menselijke eigenaar digheden, vooral Italiaanse, in „Amarcord" niet minder dan in al zijn andere films. TON OLIEMULLER. HILVERSUM Radio Nederland Wereldomroep wil de voorgenomen uitbreiding van het talenpakket met Rus sisch, Chinees en Japans realiseren zonder daarvoor ande re activiteiten op te offeren. De heer N.C.R. Bogaart, sinds 1 april voorzitter van de di rectie, meent, dat de Wereldomroep zich de afgelopen ja ren, gedwongen door bezuinigingen, te vaak defensief heeft opgesteld. „De omroep - de internationale omroep inbegrepen - is evenwel dermate sterk in beweging, dat wij ons deze op stelling niet langer meer kunnen permitteren", zo zei hij op een persbijeenkomst in het gebouw van de Wereldom roep. Teleurgesteld toonde Bogaart zich over de beslissing van de minister voor Ontwikkelingssamenwerking die de subsidie voor het Trainingcentre met drie ton heeft ver laagd en daarmee het contact met de derde wereld schaadt. De bouw van het kortegolfstation in Flevoland, waar mo menteel aan gewerkt wordt, kan volgens hem niet als nieuw beleid worden beschouwd, omdat het een te lang uitgestelde vervanging van de zender in Lopik is. Bogjfart ziet duidelijk heil in uitbreiding van het aanbod van programma's door de Wereldomroep. „Juist omdat wij een omroep zijn van een land dat niet tot de grote mogend heden wordt gerekend en daardoor geen internationale macht nastreeft en belangen verdedigt, kunnen wij ons on bevooroordeeld en onafhankelijk opstellen, wat zeker geldt tgenover landen als Rusland en China, maar ook voor Ja pan met zijn wijd om zich heen grijpende economie en in dustriële bedrijvigheid. HILVERSUM Het team van „AVRO-dite" stelt zich voor in de maanden juli en au gustus programma's te maken, waarin wordt gesproken met grootouders, ouders en klein kinderen, maar waarbij de grootouders in dit programma, dat wekelijks op zaterdag tus sen 15.32 en 17.00 uur op Hil versum 2 wordt uitgezonden, centraal zullen staan. De gesprekken zullen gaan over de betekenis grootouder anno 1984 te zijn; wat betekent dat in relatie tot je kinderen, maar vooral tot je kleinkinde ren. Er zijn veel soorten grootou ders: grootouders die zoveel weg zijn dat ze nauwelijks tijd hebben voor hun kleinkinde ren of grootouders die zo vaak thuis zijn dat ze moeite hebben zich niet teveel met de klein kinderen te bemoeien. Dan zijn er grootouders die door een echtscheiding hun klein kinderen niet meer mogen zien of grootouders die door een echtscheiding en een nieuw huwelijk er ineens veel kleinkinderen bijkrijgen. Ook kunnen er vragen aan de orde komen over wat je moet doen als je je ex-schoondochter wilt onterven of wat je moet doen als je je nieuwe schoondochter ook wat wilt laten erven. En vragen als wat het voor je be tekent als je grootouder in een bejaardentehuis bent, waar geen logeerruimte is voor je kleinkinderen of, en dat komt de laatste tijd voor, je krijgt in eens een kleinkind uit een an der land of werelddeel. En dan zijn er nog talloze andere grootouders met ieder hun ei gen situatie. Grootouders, ouders en klein kinderen die willen praten met het team van Avrodite kunnen schrijven naar: AVRODITE. Postbus 2400, 1200 CK Hilversum. lias Barnes gaat vanavond onvermoeibaar zijn vete en J.R. opwarmen. Een on op J.R.'s kantoor kan n goede diensten bewij- meent hij. Pamela is in- sen bij haar moeder inge- kken en ziet wei een toe rist in de samenwerking 1 Cliff en Mark. Ook Bob- blijft niet bij de pakken irzitten. Hij maakt een af- aak met Katherine. J.R. it het in zijn hoofd gezet, Peter verliefd op Sue El- is en Lucy twijfelt aan \r liefde voor een kreupele :key. deriand 1, 20.28 uur Doornvogels e een na laatste afleve- is Meggie Cleary inmfd- 47 jaar geworden en ieder van de 20-jarige Jus- en de 19-jarige Dane. Ze oft nog steeds haar ge- m, dat Dane een zoon van tph is, niet prijsgegeven, inneer vader en zoon el- tr ontmoeten is er onmid- lijk sprake van wederzijd- gevoelens. Dane vertelt moeder daarna, dat hij ester wil worden. Meggie geert zeer verbitterd, lar ze geeft wel haar toe- mming voor zijn reis naar me. Ook Dane's zuster, itine, heeft Drogheda ver en. Ze probeert in Londen actrice werk te vinden, tr ontmoet ze Rainer Hart- in, een vriend van Ralph, verliefd op haar wordt. J deriand 1,21.20 uur. Hfha Christie ontevreden majoor" is geschiedenis van majoor to Wilbraham (William l ünt), die na een lang ver- kin,Kenia naar Engeland 5 ugkeert. Spoedig verveelt vrijgezel zich in het saaie •- rp. waar hij is gaan wonen. beschikt het dorp over f zekere mr. Parker Pyne Hirice Denham), die zich .3 üiallst op het gebied van gelijk geluk noemt. Hij li'at Wilbraham nodig opwinding, avontuur en J r vrouw. Daarom organi- -rt P.arker Pyne voor hem retgntje met de exotische tieleine de Sara. herland 2, 20.35 uur. NEDERLAND 1 TELEAC 18.25 Reuma (4). AVRO 18.55 De Briljantinoos. 19.05 Toppop. De nationale hitparade. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.28 Dallas, tv-serie. Cliff weet een spion in J.R.'s kantoor te krijgen. Pam gaat in haar moeders huis wonen en laat weten, dat ze met Cliff en Mark wil wer ken. (Zie toelichting.). 21.20 De Doornvogels (9), tv- serie. Dane voegt zich in Rome bij Ralph en wordt enige jaren later tot priester gewijd. (Zie toelichting.). 22.10 Televizier-magazine. 22.5Q Kort commentaar. 22.55 Babbelonië, een spraak- verwarrend spel. 23.25 Ontdek je plekje: De Vecht. NOS 23.40 Journaal. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 17.45 Feduco: Medelanders Nederlanders (herh.). 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. NCRV 19.12 't Is kinderspel, spelpro- gramma. 19.35 Pistache, jongerenpro gramma. 20.35 Agatha Christie: „De ontevreden majoor". Ma joor Wilbraham (William Gaunt) wil graag wat opwin ding in zijn leven. Hij doet een beroep op mr. Parker Pyne (Maurice Denham) die gespecialiseerd is in mense lijk geluk. (Zie toelichting.). NOS 21.30 Beeldspraak: De leven de stilte - Klaas Gubbels; tafels? Kees Hin praat met de kunstenaar. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. Ver slag RSV. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 18 00 Hier und Heute. 18 25 Drei Damen vom Grill. 19.00 Hart to hart. tv-serie 20.00 Tagesschau. Aansl.: Der 7 Sinn. 20.18 Fernsehdiskussion. Met: Josef, kardinaal Höffner. 21 15 Wer driemal lügt, spelpro- gramma. 21.45 Scheibenwischer, cabaretpro- gramma. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Kalte Heimat, tv-film van Peter Steinbach en W. Werner Schaefer. 00.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 19.00 Heute. 19.30 Der grosse Preis. 20 50 Die grosse Hilfe. Balans aktie Sorgenkind. 21.00 Die Welt des Traums: Das Traumbild aber 1st ein Spiegel... Re portage over de relatie geloof en droom. 21 45 Heute-journal. 22.05 Europa '84: Het onbekende Parlement. 22.50 Apropos Film. 23.35 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Tv-cursus bedrijfseconomie en comptabiliteit (3). 18.30 Die Sending mil der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde. 20 00 Tagesschau. 20.15 Duell in den Wolken (The tar nished angels), Amerikaanse speel film uit 1957 van Douglas Sirk, naar de roman van William Faulkner. Bur ke Devlin (Rock Hudson), verslagge ver van de New Orleans Times, heeft weinig op met het carnavalsfeest, waardoor zijn stad op het ogenblik in beslag genomen wordt. Hem interes seert meer de luchtshow, die de plaatselijke redacteur geringschat tend het „Carnaval van de dood" noemt. Tijdens een bezoek aan de luchthaven leert Devlin de stuntploeg van Roger Shumann (Robert Stack) kennen. Roger was tijdens de oorlog een beroemde oorlogspiloot. Thans trekt hij met zijn vrouw Laverne (Do rothy Malone) en zijn mecanicien Jiggs (Jack Carson) van luchtshow naar luchtshow. 21.45 Landesspiegel. Christelijke ini tiatieven tegen werkloosheid. 22.15 Nachtstudio: Fontane, Theo- dor - Potsdamer Strasse 134C. 23 00 Nachtstudio Spatausgabe. 23.45 Journaal. Rock Hudson speelt in de Amerikaanse speelfilm The Tarnished Angels Duitsland 3 om 20.15 uur. BRT 1 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Rondomons: Wij maken een Lappenhut. 18.30 Vip-Strip: Reizen. Kuifje, die dit jaar 55 jaar wordt, is deze week de centrale figuur in VIP-strip. Van zijn geestelijke vader. Herge (Remt Georges), die vorig jaar maart aan leukemie is overleden, wordt in deze aflevering een portret geschets. Kuifje was Herge's meest succesvolle crea tie. In totaal verschenen er 23 verha len in 25 talen van de eeuwig jonge reporter met zijn hond Bobbie. Meer dan vijf en vijftig miljoen exemplaren zijn er van de strip verkocht. 19.05 Tijdrover: Kwizien. Chocolade bereidingen. 19.15 Programma van ACV-Informa- tief. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Hoger - Lager, spelprogramma. 21.00 Panorama, actualiteiten. 21.50 Dallas, tv-serie. 22.40 Journaal en Coda: „Jezus neemt afscheid van Maria" en „Afne ming van't kruis" uit „De zeven weeën van J. Ryelandt. BRT 2 19.00 Technisch en wetenschappe lijk Engels (2). 19.30 Juke Box. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 De wereld van James Joyce, documentaire van Sean O'Mordha over de Ierse schrijver James Joyce. RTBF 1 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Autant savoir. l'Avenir du pas- se, reportage. 20.25 Jezus van Nazareth (2), filmcy clus van Franco Zeffirelli. 22.25 Carrousel aux images 23.15 Journaal. 23.30 Presence protestante. TV 5. 19.00 Discopuce. 19.05 Sido et Rèmi. 19.18 Thé dansant. Muziekprogram- ingeland BBC 1 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Blue Peter, kinderprogramma. 18.40 Journaal. 19 40 BBC young musician of the 20.15 Top of the Pops. 20.55 Compilatie van Kenny Everett 21.35 We got it made. 22.00 Journaal. 22.25 Missing from home. 23.15 Question time, discussiepro gramma. 00.15 The electronic office. 00 40 Seven days that changed the 00.45 Nieuwsoverzicht. BBC 2 18.15 Nieuwsoverzicht met onderti- 18.20 The greatest story ever told, Amerikaanse film. 21.30 Food and Drink. 22.00 Mike Harding. 22.30 Forty Minutes, documentaire- 23.10 Ray Reardon, documentaire. 23.50 Newsnight. 00.25 Photo Assignment. ITV 18.15 Animals in action. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.20 Arena. 19.35 Crossroads. 19.50 That's my boy. Komische serie. 20.30 Futureworld. Amerikaanse SF- film uit 1976. 22.30 TV-eye. 23.00 News at ten. 23.30 Bob Newhart: I enjoy being a guy- 00.00 De Spaanse burgeroorlog (5). 01.00 House calls: Lust weekend. 01.30 One plus two. Een scène uit de Amerikaanse science fictionfilm „Future world". ITV om 20.30 uur. TV«morgen NEDERLAND 1 KRO 15 00 Kruisweg. Pastor Andries van den Berg kijkt samen met kinde ren naar het door Theo Kuijpers ge schilderde lijdensverhaal AVRO 16.00 Minibios. 16.15 Wordt ver volgd. 16.50 Alleen als ik lach NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 10 30 Der endlose Horizont (The sundowners) 12.40 „Das Musikali- sche Opfer" van J.S Bach. 14.15 Die goldene Aale 15.45 Hundert Meis- terwerken. 15.55 Vioolconcert in D gr.t. 16 45 Wildnis am Oberrhein, 17.30 „Hinabgestiegen in das Reich des Todes". DUITSLAND 2 08.45 Programma-overzicht. 09.15 Matthaus-Passion, Bach. Uitgevoerd door het Munchener Bachkoor en Bachorkest en de Munchener Koork napen. 12.35 Heute. 12.40 ZDF-re- gional: 74 x CC B HH. 13.10 Schuie r-Express. 13.50 Wie Herr Nanguo entlarvt wurde. 14.10 Der vierte Wunsch. 15.50 Das verschwendete Leben. 16.35 Heute. 16.40 „Mein Gott, mein Gott, warum hast du mich verlassen", overweging. 17,25 Glaube und Wirklichkeit: Ich glaube DUITSLAND 3 WDR 17 30 Nach Santiago! BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.00 Agaton Sax (3). 10.25 Go with Noakes (5). 10.55 Popeye 11.00 Why don't you? 11.25 Ivor, the engine 11.30 Play school. 11.55 Seven days that chan ged the world 12.00 Kerkdienst. 13 00 Wonderful World of Disney. 13.50 Journaal. 14.00 Weerbericht. 14.02 Nieuwsoverzicht. 14 05 Heads and Tails 14.20 Beauty of the bog. 14.50 Fifty five days at Peking. 17.20 Johnny's Animal Magic. 18 00 Jour- BBC 2 ITV 07.25 Ontbijtshow. 10.25 Sesam straat. 11.20 Tekenfilm 11.30 The wild stallion 13.30 On the market. 14.00 Nieuws. 14.05 Laurel and Har dy. 14.30 Emu's world. 15.15 Inn of the sixth happiness HILVERSUM 1 NCRV: 18.06 Hier en nu-magazine. 19.02 Muziek in vrije tijd 20.03 Les sept paroles du Christ. 21.02 Op de vrije toer 22.02 NCRV-donderdag-sport 22.55 In 't voorbijgaan. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik 1 02 Country time. 6.02-8.00 De ontbijt- HILVERSUM 2 KRO: 18.00 Nws. 18.10 Grenzeloos. P P 18 20 Uitzen ding van het CDA. IKON: 18.30 Kleur KRO: 19.00 Eucharistieviering. 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitrine. 20.30 Da Capo. 21.20 Ter overweging. TELE AC: 21.30 Turken. Marokkanen. Ne derlanders (5). 22.00 Programmeren met Pascal (19). KRO: 22.30 Nws. 22.40 Je zult het je kinderen vertel len. 23.00 Spektakel. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. TROS 19.02 Poster. 20.02 Fer ry Maat's Soulshow. 22.02 Sesjun. 23.02 De LP-show. HILVERSUM 4 NOS 20 00 Donder dagavond muziekmagazine. (20.00 Europese kamermuz. Podium: Lucia Popp, sopr. en Irwin Gage. piano. 20.45 Onder de groene linde. 21.00 Nederlandse muziek. 21 45 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance). 22.15 Nieuw Macedonië. RADIO RIJNMOND Van 7.00 t-m 18.00 ieder uur Rijnmond-nws in aan sluiting op het ANP-Nws. 16.30 - 18.20 Informatief Magazine. Morgen HILVERSUM 1 KRO: 7.02 Ontbijt show, verv. 8.06 Echo. 8.16 Scheer je weg. 8.53 Pastoor A.C. Raadschel- ders. 9.02 Adres onbekend. 10.02 Muziek op bestelling. 11.03 Ratel. 11.53 Pastoor A.C Raadschelders. 12.02 Speleh maar! 13.06 Echo. 13.16 Muz. om op te schieten, een kwestie van aksent. 14.02 Thé Complet. 15.02 De dood van de Gerechte. 15.50 Kie keboe. 16.02 Aan de veilige kant. 17.02 Het betere werk. HILVERSUM 2 VPRO: 5 45 KNMI. weerbericht. 7 00 Nws. 7.10 Radio nieuwsdienst VPRO. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.) NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterst 9.30 Nws. VPRO: 9.33 Een hemel op aarde (10.30 Nws Overh.voorl. 10.45 Een uitzending van het Ministerie van Financien. AVRO. 11.00 AVRO's denksportpano rama. VARA: 11,10 Uit het leven van een stallingbaas. hoorsp. NOS: 11.30 Nws 11.32 Homonos. 12.00 NOS- -werkbank. 12.27 Meded. voor land en tuinbouw, 12.30 Nws. 12.35 Tus sen het nieuws. 13.00 Nws. 13.10 Meer over minder (13.30 Nws.) 14 20 Voor blinden en slechtzienden. 14.30 Nws. Teleac: 14.33 Por Favor (18a). VARA 15.02 Radioweekblad. (15.30, 16.30, en 17.30 Nws. HILVERSUM 3 EO: 7 02 Ronduit op 3 8.03 Tijdsein. 9.03 De muzikale fruit mand NCRV 10.30 Gospelrock. VOO: 12.03 Het Veronica avontuur 13.03 Tipparade. 15.03 Top 40 HILVERSUM 4 VOO 7.00 Nws. 7 02 Ochtendstemming (8.00 Nws 9.30 Matthaus Passion, Bach Uitgevoerd door Sudfunk Chorus, de Rottweiler Munstersangerknaben en het Stutt gart Radio Symfonie Orkest m.m v. solisten 13.05 Veronica Klass. Am-' sterdams Filharm. Ork met solist.•- VPRO: 14.30 Afrekenen met het ver--' leden. 16.00 Accordeons in „De IJs- RADIO RIJNMOND 7.30 Informatief magazine 16.30 Informatief magazi ne. Van 7 00 t-m 18.00 ieder uur Rijn mond-nieuws In aansluiting op het ANP-nieuws.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19