Onderzoek naar kantorenmarkt bevestigt beleid van gemeente IIDIGROS inlBDEN hetmmo mSBlUK Er Oracula op de Burcht IWerkloosheid daalt a Leiden en Lisse KOMT DAT ZIBK Morgen klaar IDEN ""'utodieven ingehouden ""^EN De politie heeft van- it bij een routinecontrole 18-jarige iongens uit Leiden jehouden die in een gestolen An rondreden. De jongens wer- ereiron<^ drie uur aangehouden ,n e Haarlemmerweg. De wagen pJc eerder vannacht gestolen te op het Galgewater. De be- 'P^der van de auto was boven- i niet in het bezit van een rij- 'ijsjjs terwijl tevens een gestolen ïtterecorder en andere ge- tapparatuur werden aange- ficidócSowant WOENSDAG 18 APRIL 1984 PAGINA 3 CONCERT VALTER DESPALJ UITGESTELD LEIDEN De Joegoslavische cellist, Valter Despalj treedt niet morgen, maar woensdag 2 mei op bij K&O. Dit in verband met een dubbe le boeking. Voor morgen had het impresariaat van Despalj ook een concert geboekt in Nijme gen waarvoor inmiddels 1500 toegangskaarten zijn verkocht. K&O meent dat vanwege die be langstelling gemeend dat concert voorrang moet worden gegeven. De volksuniversiteit heeft nu voor morgen een ander programma opgesteld. De cellist Wouter Möller en de pianiste Fania Chapiro geven een concert met werken van Schumann, Reger, Van Beethoven, Brahms. De genen die voor het concert van Valter Despalj reeds kaarten hadden gekocht kunnen nu mét hetzelfde kaartje zowel het concert met Wouter Möller als dat met Valter Despalj bijwonen. Bei de concerten beginnen om kwart over acht. Jubilerende zeeverkenners op ledenjacht LEIDEN De viering van het vijftig jarig bestaan van de zeeverkenners van de Sint Lodewijksgroep staat in het te ken van een ledenwerfactie. Deze scou tinggroep zit dringend verlegen om nieuwe leden. Die aanwas is noodzake lijk om het begrotingstekort te kunnen wegwerken. Dit tekort is ontstaan door dat de gemeente Leiden uit bezuini gingsoverwegingen geen subsidie meer ter beschikking stelt. De Lodewijks groep meent dat ledenaanwas een ge zondere oplossing is om uit de financië le problemen te komen dan een verdub beling van de contributie. Voor inlich tingen over de groep kan men terecht bij H. Nelissen (071-124395). De jubilerende zeeverkenners. historisch Leiden vormde gisteravond en vannacht weer eens het decor van filmopnamen. Dit leer ging het niet om de nieuwste Nederlandse speelfilm, maar om een reclamespotje voor de .eidse Spaarbank en de Nutsspaarbank. Een door de makers van het spotje ingehuurde En- )7Aelse acteur, werd als Dracula aangekleed en vervolgens de trappen van de Burcht op- en mpffgejaagd. Het resultaat van de opnames is vanaf 17 mei in de bioscopen te zien. De bedoeling o s dat de opnames vanavond en vannacht worden afgerond. 4 IDEN De werkloosheid in de regio's Leiden en 3 ise is, in vergelijking met februari, in de afgelopen and gedaald. Bij de mannen nam het aantal werk- 3 ikenden met 443 af tot 9353, bij de vrouwen met 136 I 4212. Vooral jongeren tot 23'jaar oud hadden een l >ot aandeel in deze afname. In februari was er nog 3 <ake van een lichte stijging van de werkloosheid. De o jeidsbureaus van Leiden en Lisse zijn overigens van in nog marktgerichter te gaan werken, zodat sneller - n worden ingespeeld op de vraag naar personeel. t andere wooorden: er zijn meer banen bijgekomen, feve cijfers worden toegeschreven aan een wat gunstiger eco- 7 nisch klimaat. Meestal is er in het voorjaar een daling van de 7 rkloosheid, maar nu is er duidelijk sprake van een grotere ëving dan in andere jaren, zo meldt het arbeidsbureau. Deze istige cijfers worden overigens alleen in de Randstad geno- rd, in andere delen van Nederland is nog geen opleving te tot 23 jaar met 172 naar 1360, de vrouwen met 96 naar 1186. t arbeidsbureau Lisse noteerde dalingen van 35 naar 436 «innen tot 23) en van 30 naar 430 (vrouwen tot 23). De grootste ame van de werkloosheid bij de mannen had plaats in de [Wsector, in totaal vonden 210 timmerlieden, metselaars, huis- ilders en stratemakers werk. Bij het arbeidsbureau Leiden ,'"l de daling (met 48) in het aantal werkloze metaalbewerkers Een daling van het aantal werklozen in de bouw is overigens J rmaal in deze tijd van het jaar. f maart meldden 1369 personen zich als werkzoekend aan bij arbeidsbureaus van Leiden en Lisse. Leiden schreef 579 man- h en 339 vrouwen in, Lisse noteerde 241 mannen en 228 vrou- blP' ^an ^et e*nc*e van maand maart stonden bij het bureau jden nog 191 vacatures open, vorig jaar waren dat er 84. In de 3 gelopen maand werden 300 vacatures gemeld, vorig jaar maart j. Bureau Lisse had aan het einde van de vorige maand nog 85 ^0jatures, in maart 1983 waren dat er 65. aajsoonlijk arbeidsbureaus van Leiden en Lisse gaan binnenkort nog jrktgerichter werken. Het gebied van.Leiden en Lisse is daar- 'opgedeeld in acht sectoren. Iedere sector wordt beheerd door i functionaris van de arbeidsbureaus. Hij zal intensief contact liden met de bedrijven in zijn sector. Door deze persoonlijke nadering hoopt men sneller te kunnen inspelen op de vraag Jr personeel. Ook kunnen ontwikkelingen tijdig worden op merkt, zodat daarop adequaat kan worden gereageerd. kunnen werkloze bouwvakkers op tijd worden bijgeschoold jhet centrum vakopleiding voor volwassenen. Op dit centrum J nu enkele plaatsen vrij. Uit contacten met de werkgevers ji gebleken, dat het beeld van het arbeidsbureau wazig en on- foonlijk is en dat er behoefte aan contactpersonen bestaat. t^k hebben werkgevers wel het gevoel dat ze van het kastje 3r de muur worden gestuurd. feb. 84 maart 84 kemade llegom Swijk LEIDEN De uitkom sten van een in opdracht van de provincie gedaan onderzoek naar de kanto renmarkt in Leiden en de regio, ondersteunen gro tendeels het beleid van het Leidse gemeentebe- tuur. Het onderzoek, dat werd uitgevoerd door het Nederlands Economisch Instituut (NEI) en het Economisch Technolo gisch Instituut voor Zuid- Holland (ETI) concludeert dat de omgeving van het Schuttersveld bij uitstek ADVERTENTIE a.s. donderdag 19 april van 13.00-21.00 uur. LANGEGRACHT 3 Kat mishandeld geschikt is voor een con centratie van kantoren. Nadeel van de plannen voor het Schuttersveld is dat zij worden ontwikkeld in een periode waarin er weinig beweging in de kantorenmarkt zit. Ook in Alphen aan den Rijn biedt de omgeving van het station goede mogelijkheden. Bij de realisatie van grotere kantoorpanden, dringt het rapport op uiterste omzich tigheid aan: niet bouwen voordat de toekomstige ge bruiker bekend is. Het on derzoek schat de behoefte aan kantoorruimte in de Leidse regio op 60.000 vier kante meter. Hiervan zou 40.000 in Leiden gerealiseerd moeten worden, Alphen aan den Rijn en de Bollenstreek zouden het restant dienen op te vangen. Tot 1990 zouden 13.000 nieuwe arbeidsplaat sen gerealiseerd moeten wor den waarvan 7000 door her verdeling van arbeid en 6000 nieuwe plaatsen. Hiervan zijn 5000 toegewezen aan de gemeente Leiden. Het rapport prijst de uitste kende bereikbaarheid van Leiden met het openbaar vervoer. Aangedrongen wordt op de aanleg van bete re verbindingen in zowel oostelijke als westelijke rich ting middels de aanleg van rijksweg 11. De aanwezig heid van een universiteit geeft Leiden internationaal bekendheid zij het dat de studierichtingen in Leiden te weinig praktijkgericht zou den zijn. Van een relatie tus sen de universiteit van Lei den en de belangrijkste kan torensectoren is hierdoor geen sprake. De onderzoe- LEIDEN Na een melding van een bewoonster van de Da Cos- tastraat heeft de politie in de slootkant achter de huizen een half ingegraven, dode kat aangetroffen. De cyperse lapjeskat was met messteken om het leven gebracht. De eigenaar van het dier is niet bekend evenals de daders van de mishandeling. kers zijn tot de conclusie ge komen dat het image van Leiden niet slecht is: „Er wordt veel gedaan aan stads vernieuwing en de gemeente stelt zich in vele opzichten positief op". Ook het feit dat de erfpachtvoorwaarden be spreekbaar zijn, wordt als positief ervaren. Aan de an dere kant blijkt Leiden nog steeds berucht waar het gaat om de bereikbaarheid met de auto. Hierdoor zouden kan toorgebouwen in de binnen stad (Langegracht-St. Joris- steeg) niet aantrekkelijk zijn. De onderzoekers dringen aan op een goede samenwerking tussen Kamer van Koophan del en gemeente voor de werving van bedrijven. Voor wat de Bollenstreek be treft, achten de onderzoekers het mogelijk dat deze meer in de eigen werkgelegenheid gaat voorzien dan tot op he den mogelijk werd geacht. De gedachte dat de Bollen streek een overloopfunctie voor Leiden zou kunnen vervullen, wordt verlaten omdat de Bollenstreek meer binding met steden als Haar lem en Hoofddorp heeft dan met Leiden. Eén van de aan bevelingen is dan ook een betere spoorverbinding met de Bollenstreek te maken. Hierbij wordt de bouw van een station in Sassenheim als zeer belangrijk gezien. De ontwikkeling van arbeids plaatsen in de Bollenstreek en Alphen aan den Rijn ver eist betere voorzieningen voor het openbaar vervoer dan nu aanwezig zijn. Voor wat betreft de bouw van kantoren in de regio moet volgens het rapport de voor keur worden gegeven aan kleinschalige kantoorpan den. The Visitor De Nederlandse new wave groep „The Visitor" treedt vrijdagavond 20 april op in het Leids Vrijetijdscen trum aan de Breestraat 66. De formatie, die een single en een langspeelplaat heeft uitgebracht, bestaat uit Ernst Langhout (gitaar, zang), Brian van Montfoort (gitaar, percussie), Tjeerd Vomer (bas, zang) en Ber- tus de Blauw (drums, zang). De zaal gaat om negen uur open, toegangskaarten kosten vijf gulden per stuk, LVC-leden moeten drie gulden vijftig betalen. The Sound De volgende dag (zaterdag 21 april) staat de Engelse groep „The Sound" op het podium van het Leids Vrijetijdscen trum. Deze formatie maakte de ep Physical World", de 12 inch „Jeopardy", de lp All Fall Down" en de mini-lp „Shock of Daylight". The Sound" trad op tijdens het No 'Nukes festival in Utrecht. Adrian Borlan (gitaar, zang), Max Weyers (toetsen), Graham Green (bas) en Michael Dudley (drums) vormen samen „The Sound". In het voor programma treedt de Engelse groep Fiat Lux" op. De zaal gaat om negen uur open, de toegangsprijs bedraagt8,50 L VC-leden moeten 7 gulden betalen. Oplossing „De Oplossing" van Sander Francken is de film die woensdag 25 en donderdag 26 april op het programma staat van Filmhuis LVC aan de Breestraat 66. Leden van de groep Werk in uitvoering" spelen de hoofdrol len in deze film die is gebaseerd op een rocktheater- stuk van deze formatie. Een groep jongeren richt een vechtschool voor zuivere Nederlanders op en ir. Pol man van de Nationale Middenpartij kan de zaak over nemen. De film is gemaakt in samenwerking met de Anne Frankstichting. Op beide dagen beginnen de voorstellingen om acht uur en om kwart over tien. Eve Filmhuis LVC (Breestraat 66) vertoont dinsdagavond 24 april de uit 1950 daterende film „All about Eve" van Jo seph Mankiewicz. Het verhaal speelt zich af in de theater wereld van New York. Een actrice (Bette Davis) wordt door een ambitieus actricetje (Anne Baxtervan haar plaats verdrongen. Zij moet op haar beurt plaats maken voor een jongere collega (Marilyn Monroe). De voorstellin gen beginnen om acht uur en om kwart over tien. Speurtocht In het Rijksmuseum van Mineralogie en Geologie aan de Hooglandsekerkgracht kunnen kinderen van 24 april tot en met 6 mei een speurtocht langs „schatten van de aarde" maken. Deelname kost een kwartje. Thriller Dressed to kill" van Brian de Palma is de film die dins dagavond 24 april wordt vertoond in het K&O gebouw aan de Oude Vest 45. Het is een spannende thriller met Michael Caine als psychiater en Angie Dickinson als zijn patiënte, die erotische fantasieën heeft die zo levendig zijn dat ze haar dromen bijna niet van de werkelijkheid kan onderscheiden. Een andere patiënte is Bobi, een gevaarlij ke moordenares. De voorstelling begint om acht uur, kaar ten zijn verkrijgbaar bij K&O (141141). Katwijk De heer J.P. van Brakel, voorzitter van het historisch genootschap Oud-Katwijk, houdt woensdagavond 25 april in stedelijk museum De Lakenhal aan de Oude Singel een lezing die is getiteld „Katwijk, het oude vis sersdorp aan de Noordzee". De lezing begint om kwart over acht Kinderfilms Stripfiguren als Woody Woodpecker, Supereend en Super- muis zijn woensdagmiddag 25 april te zien op de kinder filmmiddag in het K&O gebouw aan de Oude Vest 45. Te vens wordt de slapstickfilm „Luidruchtige buren" ver toond. De voorstelling begint om half drie, kaarten zijn te In opdracht van de gemeente is het wegdek bij de Koornbeursbrug opengebroken en een gat van vier meter diep gegraven. Een en ander is noodzakelijk om een paar panden op de hoek van de Koornbrugsteeg en de Botermarkt op de riolering aan te sluiten. Al een paar jaar geleden werd bij de historische brug een hoofdriool aangelegd, maar nog niet alle panden konden toen worden aangesloten. De bedoeling is dat de werkzaamheden morgen worden afgerond.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 3