an Rietman en de ekelijkse flauwvallers ij „Los Vast Omroep vraagt ongekende hoeveelheid zendtijd aan gekleurd gezien -4DIO/TELEVISIE :inJ— ""Ttersum De Neder- omroep zal bij de minis- •brehn WVC de komende tijd de k ongekende hoeveelheid dple- en televisiezendtijd aan- tis «n. In totaal wil de om- 1 d6 de wekelijkse televisie- |ijd in 1984 en 1985 met 23 uur uitbreiden en de jlijkse radiozendtijd met Hherendeel van die extra ^Mjsiezendtiid - 20 uur - is ;gens al eén jaar geleden I jiend. Aangezien minister itzeiajtman echter nog steeds 0): qvan zich heeft laten ho- 1 13iesloot het NOS-bestuur /m rze aanvraa8 noê eens in URoenen. za. t bestuur gaf het groene aan de investeringen en Cho|)itatiekosten voor de 13 ËcidócCowuvnt dinsdag 17 april 1984 pagina 17 uur zendtijduitbreiding per oktober 1984, respectievelijk 28 miljoen gulden en 14,6 (op jaarbasis 46) miljoen gulden. Daarmee houdt de omroep voor de resterende zeven uur zendtijduitbreiding per okto ber 1985 nog 18 miljoen gulden „over". Voor de Federatie Educatieve Omroep (Feduco) is zendtij duitbreiding met 25 uur per jaar per oktober 1985 aange vraagd. Voor dit jaar is al eer- vorming over de toekomst van der tien uur extra televisie- de radio en met het oog op de zendtijd aangevraagd. Voor de statuswijziging van VPRO en Open Universiteit heeft WVC EO wil de omroep in totaal 77 al veertig uur per jaar toege- uur per week extra radiozend- wezen. De omroep wil het pro- tijd. Daarvan is 35 uur be- gramma voor etnisch-culturele stemd voor de uitbreiding op minderheden „Paspoort" per oktober 1985 met 40 minuten per week uitbreiden. Ook deze aanvraag gaat binnenkort de deur uit. Hilversum 5 per oktober, uur voor het opvullen van de „gaten" in het uitzendschema per oktober en 14 uur voor de verdere uitbouw van Hilver- Vooruitlopend op de besluit- Sum 5 in 1985. Achter het Nieuws over huisvesting bejaarden HILVERSUM VARA's actualitei tenrubriek Achter het Nieuws brengt vanavond (Ned. I 21.20 uur) een re portage over de huisvesting van be jaarden. Verder meldt de redactie onder voorbehoud aandacht voor de problemen binnen het gemeentebe stuur van Lochem. Stereotest op radio HILVERSUM - Bezitters van een stere o-geluidsinstallatie kunnen vanavond de kwaliteit en afstelling van hun ap paratuur controleren aan de hand van het NOS-radioprogramma „Stereotest" (Hilversum 4, 23.00-24.00 uur). Dit programma, samengesteld door de redactie van NOS-Hobbyscoop, zendt de NOS een keer per jaar uit. Door middel van geluidssignalen kunnen ra dioluisteraars controleren of de luid sprekers goed zijn aangesloten en in fase staan en of de tuner en versterker nog goed werken. Reflecties, storingen en vervormingen kunnen worden op gespoord. De juiste afregeling van tape recorders kan eveneens worden gecon troleerd. ïrstrjVERSUM - Jan Rietman 3 i®* wel even vreemd op toen - net teruggekeerd van werkweken Amerika - 1 zijn bazen bij de NCRV lal); lam, dat hij het Apel- >nse rock 'n roll-festival op EATrdag 21 april niet mag pre- 0i7pren. „Op stille zaterdag, ii); dag tussen Goede Vrijdag >y OEerste Paasdag, moet het jg blijven", was het argu- t. En aangezien Jan Riet- I (31) in vaste dienst is bij r-ï- JCRV - al heet zijn radio- [ramma dan „Los Vast" - ft hij zich er maar aan te (Lajicn. 20twist cle van oorsPron6 27, lerhoeker wel, dat hij het I4.öag rustig aan moest doen '7, zijn enorm populaire, 's (fdags door ruim drie mil- ske mensen beluisterde Hil- 2i.;um 3-programma: niet het entri ermee in, maar kalmpjes in de studio met een ^■ia-special. Maar dat-ie ook ^labbelenderwijs geen her- r (jnocht maken die dag, daar 14J Jan niet op gerekend. tr Jan Rietman begon het Jznaal 31 jaar geleden in ,a. ftinchem. Hij heeft er niet Éa'c „normale" accent van i8egenomen, maar meer de »ing tot een zachte G van ihem. Vader en moeder len een zaak in bonbons >67|fruitschalen en kleine Jan 2lite met al dat heerlijks de W tselijke zieken af. fwn zijn zin volgde hij als n'jnjarige knaap pianoles. 2ijder wilde het graag. Uit eindelijk ging Jan toch door. En hij gebruikte zijn muzikale capaciteiten al heel vroeg in allerlei bandjes, die namen droegen als The Blue Stars. Eind jaren zestig werkte hij mee aan een lied dat de eerste plaats van de hitparade be reikte: „Mijn Gebed" van de Arnhemmer DC Lewis. Diens manager, Rein Muntinga, had ook The Moans-Long Tall Er nie in zijn „stal" en zo is het gekomen. Los vast „Van de begintijd met Long Tall Ernie heb ik veel ge leerd", zegt Jan. „Daar stond je dan als simpele Achterhoe ker het popidool uit te hangen. We maakten uitgebreide toer- nees door Duitsland, Engeland en Scandinavië". „Zo'n ervaring is erg belang rijk. Je weet wat het is om 's nachts met een kapotte bus langs de kant van de weg te staan. Je weet wat het bete kende om artiest te zijn. Dat komt me zeer goed uit, nu ik in Los Vast zoveel met groe pen en artiesten te maken heb". „Wat mij opvalt is dat de jon geren onder hen zo weinig ambitie hebben, zo snel afha ken als er iets tegenzit, zomaar toernees en optredens afzeg gen. Er gauw de brui aan ge ven. Het zijn nog steeds de dertigers die de dienst uitma ken in de platenstudio en op de bühne. De Hollestelle's, de Vermeulens. En die jongens van Doe Maar waren toch ook in de dertig". „Ik denk dat het komt omdat wij de hele opbouw van de popscene hebben meegemaakt, meer door de wol geverfd zijn. Terwijl de jongere garde er op datzelfde niveau in wil sprin gen, zonder de ervaring en de capaciteiten er direkt voor te hebben. En daarom ook zo snel door de mand valt". Het klinkt allemaal wat ouwe- mannen-achtig. Maar zo is Jan Rietman helemaal niet. Hij heeft zijn Zilveren Oor-radiop rijs juist ook in de wacht ge sleept vanwege zijn inspannin gen voor het jonge Nederland se poptalent. Na de Shakers-tijd heeft Riet man een tijdlang deel uitge maakt van de Rainbow Train van Hans en Jan Vermeulen, Anita Meyer en Dianne Mar- chal. „Toen werd je ineens se rieus genomen in de business. Je stond met een collectief ge renommeerde lieden op hoog niveau muziek te maken". Hij heeft zich ook bewogen in de jazzscene. Behoorde tot de vaste begeleiders van Boude- wijn de Groot („introverte fi guur, maar prima mee te wer ken") en was en is al die jaren lang met grote regelmaat in de platenstudio's te vinden. Minachting „Of ik er nu Pierre Kartner moet begeleiden of een jazzses- even goed mijn best voor. Ik kijk op geen enkele muziek soort neer. Als iets in zijn gen re goed gemaakt is, verdient het alle aandacht, vind ik. Hoogstens zeg ik dan: het heeft mijn voorkeur niet. De rock 'n roll dat is mijn leven". „Wat ik schandalig vind, is dat sommige lieden alleen voor zichzelf op de radio plaatjes staan te draaien. Ik vind dat minachting voor je publiek". In Los Vast is Jan Rietman niet alleen de enthousiaste presentator van dat wekelijkse radiospektakel, hij speelt er ook mee in de Los Vast Band. „Ik kan dat gemakkelijk com bineren op zo'n moment. Ik ben ook niet nerveus of zo voor of tijdens de uitzending. En pianospelen vind ik heer lijk, zal ik mijn hele leven blij ven doen". Los Vast bestaat alweer een jaar of veertien, vijftien. Eddy Becker was vroeger de presen tator, vervolgens Gert van Brake en de laatste vijf jaar hanteert Jan Rietman de mi crofoon. Het grote succes is ge komen, toen men twee jaar ge leden de studio in Hilversum verliet en rechtstreeks vanuit het land ging uitzenden. Er werden grote zalen afgehuurd, licht- en geluidsapparatuur ge ïnstalleerd en de artiesten ver dringen zich voor een plaatsje in Los Vast. Want het is een ware happening iedere week. De laatste tijd doen nogal wat verhalen de ronde dat het ge vaarlijk zou zijn om als tiener de rechtstreekse uitzendingen van Los Vast bij te wonen. Het is daar gratis toegang en Jan Rietman roept niet voor niets behalve „Live is Live", voort durend „Vol is Vol". Dus is het dringen geblazen om de idolen - Toontje Lager, Frank Boeyen, Doe Maar, Lee Towers, Anita Meyer, een stuk of vijftien op zo'n middag, waar je anders al je zakgeld aan uitgeeft - helemaal voor noppes te zien spelen. En dat nog „live" ook. Jan Rietman daarover: „We doen er alles aan om het in de hand te houden. Daar is een complete staf van de EHBO voor; we hebben ook veilig heidsmensen rondlopen. Maar ja, soms vallen ze bij bosjes flauw. Ik denk dat dat een modeverschijnsel is hoor. Ge beurde vroeger veel minder. Meisjes die met een lege maag 's morgens om zeven al aan de poort van de Merwedehal, Maaspoort of Ahoy staan. Er kunnen aantallen, variërend van 1.500 tot 15.000, in. En in- deraad: „Vol is Vol". Jan Rietman met Ome Joop, die alles maar niks vindt. „Ik ben van plan nog eens een stadion af te huren en wat me helemaal leuk lijkt, is Los Vast op de tv te brengen. Er wordt intern al over gepraat". Over de NCRV-programmalei- ding zegt Rietman: „Ze zijn een tijdje terug bij één van de uitzendingen aanwezig ge weest. Hebben met eigen ogen kunnen zien hoe de organisa tie in elkaar steekt. En men was er zeer te spreken over. Kijk, tachtig flauwvallers op een publiek van 10.000 - tja, wat moet je daar nou van zeg gen"? Jan is er van overtuigd, dat de praatjes ook in de wereld ko men nu hij een „hoge boom" is geworden, die veel wind vangt. „Ja, ik moet heel erg oppassen met de roddelpers. Over Jan valt niet veel te ver tellen. Ik rook niet, drink niet, ben gelukkig getrouwd met Elsje (ex-secretaresse van Joost den Draayer), we hebben een dochtertje van 2,5 jaar. Wat valt daar over te rodde len? Maar ja, ze zoeken toch, hè". Het is niet louter toeval dat Jan Rietman bij de christelijke zuil zit. „Ik ben gelovig, al kom ik niet regelmatig in de kerk. En ik zat als kind op De School met de Bijbel. Kun je nagaan". ARNOLD ZWEERS Humoristische serie vraagt om komische uitstraling Er is een hoop ellende in de wereld en daarom mag er ook best eens iets te lachen zijn. Niet dat ik er voor pleit om het Journaal, Panoramiek, Brandpunt en Hier en Nu maar af te schaffen - dai is verre van mij. Maar, en laat ik daar eens heel eerlijk in zijn: Ik vind het op zijn tijd ook heel aardig eens naar een vrolijk programma te kijken en dat mag ook best een serie zijn. Er zijn van die produkties, waarbij ik spontaan al uit mijn tv-fauteuil rol, zonder dat de makers dat nou eigenlijk zo bedoeld hadden. Zoals De Fabriek en Herenstraat 10. Maar ik bedoel nu meer de zogenaamde comedy-series, als vrolijkmakend bedoeld dus. Daar hebben we in Nederland maar een heel magere traditie in, zoals u weet. In jeugdseries wordt nog wel eens geprobeerd leuk te zijn of te doen, maar voor het algemene kijkersvolk zochten de zuilen tot voor kort hun heil voornamelijk in Amerika of Enge land. Meestal met redelijk succes, want in die landen bestaat een al-in tientallen jaren opgebouwde vakkennis op dit gebied, die dateert vanaf de stomme film. Geen wonder dus, dat ook op zichzelf helemaal niet zo'n geweldige serie als „Alleen als ik lach" (AVRO, Engels, vrijdagmiddag) en Larry (KRO, Ameri kaans, weieens op vrijdagavond) er altijd in slagen om de paar minuten op zijn minst een redelijke en vaak ook een geslaagde grap te laten zien of horen. Daar zijn ze op gemaakt: er zit een heel team van schrijvers op te zwoegen om zo'n beetje om de anderhalf tot twee minuten een lach op te wekken. Er zit tempo in, er wordt met taal en met situaties gespeeld dat het een aard heeft, het heeft niets te ma ken hoe mensen in het echte leven met elkaar omgaan en tegen elkaar praten - maar: het is leuk. Terug naar ons eigen land. Met. Chiem van Houweninge en Alexander Pola zette de VARA een poosje terug iets op poten dat een paar elementen gemeen had met de Angelsaksische voorbeelden: een redelijk tempo, een aantal min of meer geslaagde grappen (hoewel de frequentie meestal onvoldoende bleef) en overzichtelijke infrastructuur waar de gedragingen van de verschillende hoofdpersonen voor de absurditeiten moesten zorgen. Ik heb het over „Zeg 'ns- AAA", dat na een zwak begin beloofde uit te groeien tot een niet onaardige Nederlandse comedy-serie. Maar net op het moment dat Pola en Van Houweninge zouden doorbreken met Zeg 'ns AAA, stopt de VARA ermee. Een ge miste kans. Hoewel? De NCRV sprong in het gat in de markt, engageerde dankbaar Pola en Van Houweninge en lanceerde vorige week Schoppen Troef, een nieuwe Nederlandse comedy serie. En wat gebeurt? Een drama, dames en heren. Waar het dappere duo in Zeg 'ns AAA stond met een bezetting van twee gezinne tjes, en het geluk had Carry Tefsen, een rascomedienne, te kun nen opvoeren, heeft het zich door het kennelijk nogal ruime budget van de NCRV er toe laten verleiden meteen al een enor me hoeveelheid mensen in het stuk te schrijven waardoor het meteen al veel te ingewikkeld wordt. Bovendien is bij die hele rolbezetting vooralsnog niet één figuur aan te wijzen die als ko mische hoofdpersoon de serie zal kunnen gaan „dragen". En wat het ergste is: Pola en Van Houweninge kunnen ineens geen grappen meer bedenken! In de afleveringen die ik tot nw toe voor u heb bijgewoond zat niet een keer een moment dat echt leuk was, niet een keer een als zodanig bedoelde grappige opmerking of situatie. Er wordt een oubollig verhaaltje verteld, met veel te veel mensen, die allemaal ook nog van die onbenul lige namen hebben (ik noem u er een: Pieps - het is of je in Tom Poes zit te lezen-). Actrices als Kitty Courbois en Geert de Jong hebben zich ken nelijk laten verleiden door het succes van de „serieuze" collega Sjoukje Hooymaayer in Zeg 'ns AAA. Maar ze hebben zich daar bij niet gerealiseerd dat Sjoukje daar alleen maar deelde in de komische uitstraling die Carry Tefsen nu eenmaal met zich meevoert. Bij Schoppen Troef doet niemand mee die dat effect ook zal oproepen. Een slechte rolbezetting, slecht (want niet leuk) geschreven - wat moet dat worden met Schoppen Troef? De zoveelste misluk king van een poging tot leuk doen. Als het zo moet blijf ik wel gewoon naar Journaal, Brandpunt, Hier en Nu en Panoramiek kijken; daar weet je dat er ellende komt. RENE DE COCQ oelichting PAjj parel in de kroon bf huis van de Nawab van 16.)' wordt alles in gereed- PAff gebracht voor de brui- 13van Susan Layton en eejp/'e Bingham. De Nawab iepelfs'zo vriendelijk Teddie ™tijn getuige zijn auto ter fjchikking te stellen voor 14.bc/7f naar de kerk. Op het filste ogenblik blijkt Ted- 1 „best man" ziek te zijn. '"Eergenoot Ronald Merrick e nia enige aarzeling bereid 22.tetuige op te treden. Tij- #us de tocht naar de kerk It er een steen door de van de auto en raakt die aan zijn gezicht ge- Ucy Was de steen voor de 14lab, voor Teddie of voor riek? Ierland 1 20.28 uur. M onderste steen 'olgende week worden op Filippijnen verkiezingen >uden, die vorig jaar au- fus reeds op een gerucht- ende manier in het. ws kwamen. De Filippijn- oppositieleider en balling igno Aquino keerde toen het oog op deze verkie- •n uit de Verenigde Sta- terug. Toen hij uit zijn r.tuig stapte werd hij neer- boten. ledereen was overtuigd, dat president 2Tpos achter deze moord maar de kroongetuige het niet meer navertel- Ook hij werd vermoord, de vooravond van de 'lezingen nu verzorgen Prins en Frank Dia- aaéd een reportage, waarin wfituatie van de mensen ten op de Filippijnen een stii onderzoek onderwerpen. fland 1 23.15 uur. "Salvador ^{bevolking van El Salva- die al jarenlang onder burgeroorlog lijdt, wordt jaar moeilijk bestaan ge- aajmd door een organisatie christen-studenten. Deze 'sen verlenen hulp aan in J verkerende burgers. Ze daarbij gevaar voor eigen leven, omdat ze de strijdende partijen als hulpverleners erkend len. Een documentaire :ej het EO-Metterdaadteam 'tst hun moeilijke positie. JJerland 2 21.15 uur. Nederland NEDERLAND 1 NCRV 16.00 James Herriot, tv-serie. Als er een onbekende be zoeker voor mrs. Hall komt, vermoedt Tristan dat Je huishoudster op het liefdes pad is. 16.50 Anna, Ciro en Co, Ita liaanse jeugdserie. Afl. 15: Ciro in de gevangenis. TELEAC 18.25 Follow me (herh. 26). 18.40 Follow me (27). VARA 18.55 Niels Holgersson, te kenfilmserie. Afl.: Finn-Ma- lin. 19.20 Vijf tegen vijf, spelpro- gramma. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 De parel in de kroon (4), tv-serie. De bruiloft van Susan Layton en Teddie Bingham zal in 't huis van de Nawab van Mirat worden gevierd, (zie toelichting). 21.20 Achter het Nieuws. Ac tualiteiten. 22.00 Pisa, met Henk Spaan en Harry Vermeegen. 22.15 Sonja op dinsdag. Met medewerking van de Ne derlandse band The Presi dent. 23.15 De onderste steen. „Recht? Dat bestaat hier niet!". Aan de vooravond van de verkiezingen op de Filippijnen een reportage over de mensenrechtensitu atie. (zie toelichting). NOS 23.50 Journaal. 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Joego- slaven. 18.25 Paspoort voor Italianen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 D'r kan nog meer bij, kleuterprogramma. 19.30 Het kleine huis. Afl.: Het licht in de ogen (1). Adam raakt aan zijn hoofd ge wond en kan plotseling weer zien. 20.20 Waarlijk, Jezus komt spoedig (2). Muzikaal epos van Arie Pronk gebaseerd op verzen van Mathheüs. 21.15 El Salvador, documen taire over hulpverlening door christen-studenten, (zie toelichting). 21.35 Tenslotte, meditatie. NOS 21.40 Omnibus, kunstkroniek. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. Ver slag van de vandaag gehou den hoorzitting in het kader van de parlementaire en quête over R.S.V. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 WDR 16.00 Tagesschau. 16.10 Gottseidank lat wieder Leben da, reportage over een ex-drugsver- slaafde. 16.55 Spaas am Dienstag, kinder programma. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Die kleinen und dia felnen Leute. 19.00 Falcon Crest, tv-serle. 20.00 Tagesschau. 20.15 Die Montagsmahter. 21.00 Report, actualiteiten. 21.45 Dallas, tv-serie. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Bücherjournal, literair magazi ne. 00.00 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.00 Heute. 16.04 Mosaik. Aansl.: Heute-Schlag- zeilen. 16.35 Ravioli (8), tv-serie. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- 17.15 Tele-lllustrferte. 17.50 Waldheimat, tv-serie. Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 18.20 Waldheimat, tv-serie. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Der Zauberberg (2), tv-film van Hans W. Geissendörfer. Na en kele weken In het sanatorium heeft Hans Castorp zich aan de sfeer van het oord aangepast. Settembrinl's vriendschapspogingen ondergaat hij gelatener dan vroeger. Alleen zijn lief de voor Clawdia Chauchat voelt hij nog als niet-alledaags. Ook de komst van professor Naphta. een Jezuïet met een scherp analytisch verstand en anarchistische ideeën betekent slechts een voorbijgaande onderbre king. De zware politieke, religieuze en wereldbeschouwlijke discussies wer ken op den duur vermoeiend, terwijl de beide neven hem intellectueel niet kunnen volgen. Met: Marie-France Pl- sler, Flavio Bucci, Christoph Elchhorn. 21.20 WISO, economisch en sociaal magazine. 21.45 Heute-journal. 22.05 Austeria Das Haus an der Grenze, Poolse speelfilm uit 1982. Met: Franciszek Pieczka, Liliana Gla- boezynska. Ewa Domanska e.a. Re gie: Jerry Kawalerowicz. 23.45 Was ist Religion? Beelden en gedachten. 00.15 Heute. DUITSLAND 3 WDR 17.30 Arbeit - Beispiele für Ihre Hu- maniserung (7). 18.00 Tv-cursus gezondheidsleer (3). 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Auslandsreporter. „Schwarze Juden", over de Falasja uit Ethiopië. 20.45 Riickblende. Documentaire over.Otto von Bismarck. 21.00 Formel Eins, Hitparade. 21.45 Landesspiegel: „Kaffeesatz und Konjunktur", economische prognoses. 22.15 Deutscher Alltag. 23.00 Ein philfppinisches Klagelied, reportage. 23.45 Journaal. BRT 1 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Klein, klein kleutertje (herh.). 18.20 Er was een keer.... 18.30 De Smurfen, tekenfilmserie. 18.55 Europa in vogelvlucht. Afl. 1: Begrotings- en landbouwbeleid. 19.35 Kijk uitl Nieuws voor fietsers. 19.40 Lotto-winnaars, mededelingen en programma- overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 I.Q., quiz. 20.45 Mondelinge geschiedenis: De Vlaamse vissers. Documentaire over de zeevisserij 1900-1945. 21.35 Programma van de Groene Omroep. 22.05 Ontmoeting met Julio Corta- zar (herh.). 23.00 Toto-winnaars, Journaal en Coda: „Romance" van Saint Saens. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Webster (16), komische serie. 19.25 Tijdrover: Doe het zelf. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Voetbal: Polen-Belgie. 22.00 De Steek-er-wat-van-op-show RTBF 1 16.00 La maf son de „Personne", En gelse jeugdserie. 16.25 Le temps des as (5), tv-serie. 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Lotto en consumententipa. 19.30 Journaal en toto-uitslagen. 20.00 Contacts, verkeersinformatie. 20.05 Les cerfs-volants (4 en slot), tv-serie naar de roman van Romain 21.10 Vidéogam, videomagazine. 22.00 Ecritures, boekenmagazine. 23.00 Journaal. TV 5 19.00 Les avontures d'Arthuro. Kin derprogramma. 19.10 Si on chantait. 20.00 Temps présent. Magazine. 21.05 La vie qui va Documentaire. 21.35 Préludes: Debussy, Chopin, Jo Röpcke presentator van „Europa in vogelvlucht" BRT 1 om 18.55 uur. Engeland Een scène uit de Amerikaanse film de Taking of Pelham One Two Three. BBC 1 om 23.15 uur. BBC 1 17.25 Professor Potter's problems 17.40 Cheggers plays pop. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Think again about...ships. 18.40 Journaal. 18.40 Regionale magazines. 19.40 The BBC Young Musician of the Year, halve finale. 20.15 Wildlife on one. 20.40 A question of sport. 21.10 Dallas, tv-serie. 22.00 Journaal. 22.25 Dimbleby Lecture '84. 23.15 The Taking of Pelham One Two Three, Amerikaanse speelfilm uit 1974. Met: Walter Matthau, Robert Shaw, Martin Balsam e.a. Regie: Jo seph Sargent. 01.00 Seven days that changed the world, overweging. 01.10 Nieuwsoverzicht. BBC 2 18.10 Open University. 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 The Charlie Chan Mystery: The Dark Alibi,Amerikaanse speel film uit 1946 van Phil Karlson. Met: o.a. Sidney Toler. 19.40 Tucker's Luck (6), kinderserie. 20.05 Sparks (6), informatieve serie. 20.30 Language of music. 21.00 Chronicle, documentaire. 22.00 Gerard Kenny. 22.45 Horizon. Afl.: Hillside Strangler (2). 23.50 Newsnight. 00.35 Photo Assignment. 01.05 Open University. 17.20 How dare youl 17.45 CB-tv Channel 14. 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads. 20.05 In loving memory. 20.30 Give us a clue. 21.00 Hollywood or bust. 22.00 The master of Ballantrea. 23.00 News at ten. 23.30 The master of Ballantrea 00.30 The mysteries of Edgar Walla- 01.20 Tuesday Topic. TV«morgen NEDERLAND 1 FEDUCO 15.00 Thema 23: Hoe vertel ik „het". AVRO 15.30 Kinderbios. 16.30 Stuif es in DUITSLAND 1 NDR-WDR 10.03 WISO, magazine. 10.50 Die Montagsmahter. 11.35 Prager Notizen (herh.). 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tages schau. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.40 Teletekst-overzicht. 16.00 Ta gesschau. 16.10 Die alten Damen von Berlin, documentaire. 16.55 Johnny Murano en Company, Jeugd programma. 17.50 Tagesschau. 18.00 Programma-overzicht. DUITSLAND 2 15.25 Enorm in Form (15), herh. 15.40 Teletekst-overzicht. 15.57 Programma-overzichL 16.00 Heute. 16.04 Loewenzahn, kinderprogram ma (herh.). Aansl.: Heute-Schlagzei len. 16.35 Berufswahl heute, serie over beroepskeuze. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Laendern. 17.15 Te- le-lllustrierte. 17.50 Bret Maverick. BRT 1 RTBF 1 15.00 Ecran des vacances. 15.50 Graffiti, jeugdprogramma en „Les petits genies". 17.30 Plein Jeu, jeugdprogramma. BBC 1 07.30 Breakfast time, magazine. 10.00 Agaton Sax (1), kinderpro gramma. 10.25 Go with Noakes (3). 10.55 Popeye, tekenfilm. 11.00 Why don't you?, kinderprogramma. 11.25 Ivor, the engine, tekenfilm. 11.30 Play school. 11.55 Gharbar, magazi ne. 13.25 Seven days that changed the world, overweging. 13.30 Jour naal. 13.55 Weerbericht met over zicht voor de landbouw. 13.57 Fi nancieel- en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 14.00 Pepple Mill at one. 14.45 Gran, kin derserie. 14.50 Stop go, kinderpro gramma. 15.00 The architect of civic pride. 15.25 Frankie en Johnny, Amerikaanse speelfilm uit 1966 van Frederick de Cordova. Met: Elvis Presley, Donna Douglas en Harry Morgan. 16.55 Play school, it's Wed nesday. 17.20 The perils of Penelo pe Pitstop. ITV 07.25 Tv-am, Ontbijtshow. 10.25 Se samstraat. 11.25 Speelfilm. 12.50 Wattoo, wat too. 13.00 Atarah's mu sic. 13.10 Sounds like a story. 13.30 Judi. 14.00 Nieuws. 14.30 Anglia news. 14.30 Afternoon plus. 15.00 Take the high road. 15.30 A country pratico. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Atarah's music. 17.15 Aubrey. 17.20 Letty. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. 18.06 AVRO's radiojourn. 18.25 Schaduwparlement. 19.02 Pirn Ja cobs' platenscala. 19.45 Hollywood Boulevard. 20.03 Arnold Loxam be speelt het AVRO-concertorgel. 20.27 Lichte grammofoonmuz. 21.02 De Cock en het sombere naakt. 21.35 Lichte grammofoonmuz. 22.02 AVRO's sportpanorama eretribune. NOS: 23.02 Met het oog op morgen VARA: 0.02 Elpee-tuin. 2.02 Groot licht. 5.02 Truck. HILVERSUM 2 18.20 Uitzending van de CPN. Hum. Verb.: 18.30 Het voor deel van de twijfel. TROS: 19.00 TROS Klantenservice. 20.00 Nws. 20.03 Finale. 20.29 Een meisje uit Galway. 21.00 Om het boek. Teleac: 21.30 Reuma-voorlichting (3). 22.00 Por Favor, herh. 18. TROS: 22.30 Nws. 22.40 Op zoek naar de aarde (7), hoorsp. 23.00 Hobbyscoop-stere- otest. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NOS: 18.04 De avondspits. VARA: 19.02 Popconcert vanuit Paradiso met o.a. De Dutch en Cris Rea. 21.02 Moondogs. HILVERSUM 4 NCRV: 20.00 Compo nistenportret van Michael Haydn. 21.30 Llterama. 22.25 Kerkorgelcon cert. RADIO RIJNMOND 16.30 - 18.20. In formatief Magazine. Tot 18.00 ieder uur Rijnmond-nieuws in aansluiting op het ANP-nieuws. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VOO: 7.02 Ook goeiemorgen. (7.30 en 8.30 Veronica nws.radio). 9.03 Muz. terwijl u werkt. 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. (12.30 Veronica nws.radio.) 14.03 De jukebox. 15.03 Nederland muziekland. (16.30 Veroni ca nws.radio). EO: 17.02 EO-Onder- weg. HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7.10 De wekkerradio (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Teleac: 9.33 Follow me I (27). VARA: 10.03 Uit het leven van een kasteleinse, hoorsp. 10.23 Hoor haar! (10.30 Nws.) 11.30 Nws. 11.33 Leef-tijd-genoeg. Over- h.voorl.: 12.16 De politie van nu. NOS: 12.26 Meded. v. land- en tuin bouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Din gen van de dag. 13.00 Nws. 13.10 Leef-tljd-genoeg. (13.30 Nws.) 14.00 De Schuurpapier vanuit Diergaarde Blijdorp. NOS-RVU: 14.33 't Gif en ik NOS: 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.32 NOS-Wereldwijzer. 16.00 Wat een taal. 16.30 Nws. NCRV 16.32 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en nu. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. KRO: Het progr. kan tussen 8.00- 16.58 na nieuws en reklame, onder broken worden voor aktual. van Echo. 7.02 Het leven begint na zeven, met Peter Koelewijn. 9.04 Formule 3 11.04 Radio „De zwarte Roos". 12.04 Vraag en antwoord. 13.04 Seeburg en Wurlitzer. 14.04 And the beat goes on... 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuis van de hits, HILVERSUM 4 NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.05 Platennws. 8.45 Musi- ca Sacra. 9.15 Onder de hoogtezon 10.00 Kamermuz. uit de Barok. 10.30 Orkestpalet: RIAS Jeugdork. 11.45 Symfonieën en concerten van J Chr. Bach 12.20 Promenade. 13.00 Nws. 13.05 Orgelrecital door Wolfgang Baumgratz. AVRO: 13.30 Herbert Blomstedt dirigeert. 14.35 Leden van het Nederlands Kamerkoor, met so listen: Muz. van Liszt. 15.40 Quintette a vents de France

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17