Organisatie Gold Race zwicht voor chantage Geïmproviseerd Belgisch elftal sportuitslagen Sovjet-Unie denkt niet aan boycot Spelen Spannende dagen voor Van der Plas en VWL .onder lOGO Smith winnaar marathon Boston __PORT SeidteOowiMit DINSDAG 17 APRIL 1984 PAGINA IS lbert Cuyp rotesteert (STERDAM De Amsterdamse boks- ool Albert Cuyp heeft bij de boksbond (test aangetekend tegen de datum (28 van het gevecht tussen Alex Blart- ird en de Fransman Richard Caramano- om de Europese titel in het halfzwaarge- :ht in de Jaap Edenhal in de hoofdstad. dezelfde dag houdt de Amsterdamse (sschool namelijk zelf internationale istrijden voor amateurs. Volgens de |sterdamse club verbieden de regiemen van de Nederlandse Boksbond het hou- van meerdere wedstrijden in één stad pen een termijn van zeven dagen. Voor- ;r Jaap Villerius van de NBB verklaar- gisteravond echter dat in dit geval een [gevecht voorrang krijgt. Dagblad bedenkt profstatus Budd LONDEN Het is nog allerminst zeker dat de 17-jarige Zuidafrikaanse atlete Zola Budd voor Engeland deel gaat ne men aan de Olympische Spelen van Los Angeles. Budd, die binnen recordtijd het Engelse staatsburgerschap verwierf, ontloopt mis schien alle problemen, die over haar Olympische kadidatuur zijn ontstaan, door beroepsatlete te worden. De nieuwe plannen rond Budd komen vooral uit de koker van het dagblad de Daily Mail. Dat heeft exclusief de rechten gekocht van de publiciteit van de atlete. MOSKOU Het Olympisch Comité van de Sovjet-Unie heeft gisteren verklaard niet aan een boycot van de Olym pische Zomerspelen in Los Angeles te denken. Voorzitter Gramov zei, dat verklaringen van vorige week uit de Sov jet-Unie in de wereld verkeerd waren geïnterpreteerd. „Wij hadden kritiek op de manier, waarop Amerika met de Olympische Spelen omspringt. Sommigen meenden die woorden als een inleiding tot een boycot te moeten zien". De definitieve beslissing over het afvaardigen van een sportteam naar Californië valt in mei. Het Nationale Olympische Comité van Afghanistan heeft gisteren in Kaboel wel gedreigd geen ploeg af te vaardigen naar de Spelen. Als reden gaf men op dat gastheer Vere nigde Staten geen garanties kan geven voor de veiligheid van de deelnemers. Opnieuw winst volleybalteams RHEINE/PALMA Een zeer geconcen treerd Nederlands dames volleybalteam heeft ook de tweede wedstrijd in de voor ronde van het toernooi om de Lentebeker in het Westduitse Rheine gewonnen. Gis teravond volgde een maximale zege van 3-0 tegen het Westduitse jeugdteam: 15-4, 15-7, 15-6. Door deze overtuigende winst en de wat onverwachte zege van Spanje op Oostenrijk (3-2) is Nederland zo goed als zeker van een plaats bij de eerste twee in poule B en daarmee van plaatsing voor de winnaarsronde. Ook het Nederlands hérenteam won de tweede wedstrijd van het toernooi om de Lentebeker glansrijk. In Palma de Mallorca werd Israël in nau welijks vijftig minuten met 3-0 verslagen: 15-6, 15-9, 15-7. tafeltennis ploeg mist finale ^ISKOU Het Neder- •y Idse damestafeltennis- f tn is er gisteren in Mos- j tijdens de Europese flstrijd niet in geslaagd te plaatsen voor de fi- van het landentoer- ii. De ploeg leed in de -e eindstrijd een kans nederlaag tegen de iodverfde favoriet, de iet-Unie, dat binnen lerhalf uur orde op za- i stelde: 3-0. Door deze ierlaag is brons het |gst bereikbare voor de ipe van coach Jan ?g. Daarvoor zal van- |g moeten worden ge- nnen van Hongarije (1- jegen Joegoslavië), dat de poule al met 3-1 was slagen. Ierland is tegen de Sovjet- lie niet echt in de wedstrijd ;t. Mirjam Kloppenburg i tegen Popova met een |te nederlaag in twee ga- waar na Bettine Vriese- een vrijwel foutloos spe- ie Bulatova tegenover zich Hoewel de speelster uit rswoude hard werkte if de winst beperkt tot één ie tegenover twee voor de iin. Het indrukwekkende van Bulatova bestempelde Ir meteen ook tot een van kandidaten voor de eindze- 1w|in het individuele toernooi. Ka) het dubbelspel kreeg het o Vriesekoop/Kloppenburg en het al jaren samen spe- J,de koppel Popova/Anton- y[geen schijn van kans. f tnederlaag werd in het Ne- landse kamp niet als een rme teleurstelling ontvan- Vriesekoop: „Ik ben beter roo&orm dan twee jaar geleden Boedapest". Nederlands heren-tafel- >1 nisteam hield gisteren de op promotie naar de eer- livisie (tegen Roemenië) in n hand door probleemloze rwinningen op Zwitserland en Portugal (5-0). i Potton, die de dag ervoor (ergeeflijke blunders had laakt, kwam als enige twee r in actie om de vorm wat ;e vijzelen. Het bleef bij een d bedoelde, maar mislukte king, want Potton leed de \e nederlaag tegen de Zwit- recreant Thierry Miller. jerkhoven uit |NVB bestuur DRDWIJKERHOUT tel Werkhoven heeft gister- »nd tijdens de voorjaarsver- lering van de KNVB Afde- Leiden afscheid genomen bestuurslid van de Leidse pling. Werkhoven kondig tijdens de najaarsvergade- fal aan te zullen stoppen, ens de (traditioneel) weer r vlot verlopende vergade- g, werd voorts de heer B. (iters gekozen tot voorzitter de Commissie van Beroep. Steven Rooks wil zaterdag weer vlammen in de enige Nederland se wielerklassieker, die door veel toprenners echter wordt gene-. AMSTERDAM De or ganisatoren van de Amstel Gold Race willen niet meedoen aan de opdrij ving van het start- en prij zengeld voor de wielren ners. De straf is dat er za terdag bij de 19e editie van Nederlands enige klassieker slechts weinig echte toprenners aan de start verschijnen. De kwa lificatie „ere-categorie", die de Gold Race toebe deeld kreeg en wat een garantie zou moeten in houden voor de komst van 's werelds beste cou reurs, is daarmee volko men achterhaald. En dus een farce geworden. Op het moment dat er forse startgelden in andere koersen worden geboden, vervallen kennelijk alle regels, terwijl ook de sponsors de eigen belan gen hoger inschatten dan die van de wielersport. Als zaterdag de complete ploe gen van Peter Post en Lomme Driessens, alsmede coryfeeën als Sean Kelly en Kim An dersen vanuit Heerlen ver trekken voor een prijzengeld van 18.500 gulden, rijden we reldkampioen Greg Lemond en Tourwinnaar Laurent Fig- Theo Koomen- Trofee HILVERSUM De NOS-ra- dio heeft ter nagedachtenis aan de onlangs overleden sportverslaggever Theo Koom- en een prijs ingesteld voor de jaarlijkse winnaar van de Gold Race. De renner die als eerste over de meet gaat, krijgt de „Theo Koomen-Trofee" uitge reikt. non in Colombia. De directie van de Gold Race heeft beslo ten niets tegen deze handelwij ze te ondernemen, bang dat men is de renners en ploeglei ders tegen zich in het harnas te jagen. Herman Krott, sinds jaar en dag verantwoordelijk voor het deelnemersveld vertelde: „Ei genlijk zijn we machteloos. Zo'n Cyrille Guimard, de ploegleider van Fignon, dreig de de eerste jaren niet meer te zullen komen als we hen nu zouden dwingen aan het ver trek te staan. Hij zou er ook voor zorgen dat de andere Franse ploegen dat voorbeeld volgen. Daarom hebben we concessies gedaan. We kunnen en willen ook niet meedoen aan de race om duizelingwek kende startgelden. Fignon kon in Colombia een bedrag krij gen dat gelijk ligt aan de helft van de totale Gold Race-kos ten. Dat mogen we zo'n jongen ook niet ontnemen. Dat neemt echter niet weg, dat we ge zwicht zijn voor eigenlijk maf- fia-achtige praktijken. Deze keer hebben we dat genomen, maar we zullen het zeker aan de kaak stellen bij de UCI, om ons in de toekomst te wape nen". Een woordvoerder van de sponsor verklaarde: „Het is voor ons een recreatief gebeu ren voor het publiek. Er staan driehonderdduizend mensen te kijken in het Limburgse land. Maar we kunnen en wil len niet meedoen aan de kei harde prijzenslag. Dan zouden voor ons de kosten hoger zijn dan het rendement. Dat is niet de bedoeling en als dat wel zo zou worden, stoppen we er mee. Voor ons blijft het een commercieel gebeuren". Peter Post, de ploegleider van Nederlands meest succesvolle formatie, toonde begrip voor Cyrille Guimard. En zijn ren ner Steven Rooks wil zaterdag vlammen in het bronsgroen ei kehout. „Ik heb weinig gere den in het voorseizoen, om me optimaal op het grote werk voor te bereiken. Zondag in Luik-Bastenaken-Luik heb ik me getest en dat ging goed. Za terdag zal ik dan ook zeker weer alles proberen. Het is voor mij zaak te laten zien dat het vorig jaar geen verrassing is geweest", aldus Rooks. GERARD NIJBOER LEIDEN Het interregionale zaalvoetbalteam van Van der Plas beleeft twee spannende dagen. De tegen degradatie vechtende Katwijkers speel den gisteravond met 3-3 gelijk tegen het reeds gedegradeerde Rotterdamse Studenten en zijn daardoor afhankelijk gewor den van het resultaat van de woensdag te verspelen wed strijd tussen Snoeki en Van Es. Bij winst van de laatstgenoem de ploeg degraderen de Kat wijkers. Ook voor VWL is de komende woensdag een zeer belangrij ke. Mede-titelkandidaat Ce- verbo won gisteravond met 5-2 van Lugdunum en blijft daar om in de race. VWL, dat de beste papieren heeft, kan de titel woensdag binnenhalen door van Silva Boys te winnen (20.20 uur Groenoordhal). In de interregionale klasse won Datarex voorts van de Rozet (16-1) en troefde FC Lisse Grovo in eigen huis af (5-6). Ju/Singel bewees in de Leidse hoofdklasse de terechte kam pioen te ziin door THB Boys te verslaan: 3-7. Van der Plas begon in Rotter dam uiterst nerveus tegen de zonder reserves aan de wed strijd begonnen plaatselijke studenten. Dat resulteerde in een 1-0 achterstand. Ron van Kolk maakte kort daarop ge lijk. De studenten namen ver volgens een 3-1 voorsprong, maar Fred Eysberg en Arie van Duin rekten Van der Plas' verblijf op interregionaal ni veau met tenminste twee da gen: 3-3. Lugdunum ging onderuit bij Ceverbo. Bij rust was het al 4- 0. Na afloop prijkte er een 5-2 stand op het scorebord. Doel punten voor de Dordtse ploeg kwamen van Gradus Roeland (3) en Leidenaars Ron Bekooy en Robert de Roo. Voor het verzwakte Lugdunum scoor den Kees Schouten en Wim de Roo. FC Lisse boekte in Waddinx- veen een nipte zege op Grovo. Doelpunten van Jos Faas (2), Leon Vink en Mario Faber (3) brachten een toch wel ver diende 5-6 overwinning. Het vorige week al kampioen van de hoofdklasse geworden Ju/Singel maakte korte met ten met THB Boys. Via een 0-2 ruststand kwam het einde bij 3-7. Voor de Leidenaars waren Jan van der Reyden, John Jansen (2), Piet Sloos (2) en Richard Klein (2) productief. De Lissese goals kwamen allen op naam van Fred Muller. Buitenlandse topteams op bezoek bij LMHC LEIDEN De komende we ken valt er voor de liefhebbers van tophockey heel wat te ge nieten. Zo wordt woensdag (aanvang 19.00 uur) op het kunstgrasveld van de LMHC een oefenwedstrijd gespeeld tussen het eerste herenteam en een Catalaans selectieteam. Dit Catalaanse elftal mag be schouwd worden als de hofle verancier van het nationale elftal (zeven spelers behoren tot de Spaanse selectie). De Spanjaarden zijn in ons land om verschillende kunstgras velden te beproeven, waaron der het DESSO-veld van de LMHC. Maandag 7 Mei, spelen de heren van Jong-Oranje en Pakistan een oefenwedstrijd. Ik wilde de schermwereld \raag nog eens laten zien wat -kbelschermen eigenlijk is. daarvoor zat ik per week ge- ^ttiddeld honderd kilometer de fiets en trainde ik in yen maand tijd veertien kilo 'an mijn lichaamsgewicht af. v lllemaal voor dat ene kampi- ^nschap. In het toernooi zelf >iersloeg ik bovendien een ftntal jongere leraren met 10- 1 Nou, dan is het natuurlijk let zo aardig dat mijn winst [ordt opgehangen aan een ebrek aan talent". !n „Het zou nog zoveel beter imnen zijn als minister Deet- ian het gymnastiekonderwijs iet zou afbreken. Ik moet lijn leerlingen eerst nog le- n lopen, bij wijze van spre- n. En als de maitres in Ne- rland de handen nou eens een zouden willen slaan, ie concurrentiepositie zou st eens de kern kunnen zijn an alle problemen", chermkampioen en -le- ar Kasper Kardolus in het Algemeen Dagblad) at Vriesekoop doet, zou ik iet kunnen en niet willen, at is mij te geestdodend, aarvoor ontbreekt mij mis- Kasper Kardolus: „Leerlingen leren lopen". schien ook voldoende fanatis me. Ik ben best bereid heel diep te gaan, maar er zijn grenzen. Van het leven genie ten wil ik af en toe ook nog een beetje. Het lijkt mij vrese lijk om door het lint gaan. Ik kan op een andere, meer ont spannen, manier van trainen, ook bereiken wat ik bereiken wil: de Europese top". (Tafel tennisster Mirjam Kloppenburg in De Volks krant) „Terugblikkend naar twee jaar geleden, toen ik wereld kampioen was geworden, moet ik zeggen, dat ik toen van iedereen was. Die situatie was voor mij ook nieuw. De mensen vonden het allemaal zo leuk. Pak ik straks in Los Angeles een medaille dan doe ik het echt anders. Meer af stand. Zeker. Teruggekeerd uit Rome, van het EK, ging ik naar een andere school. Di rect op kamp. Eerlijk en ein delijk werd er niet meer ge sproken over de 200 meter vrije slag. Dat had ik nodig. Nu weet ik het: aan de top blijven is moeilijker dan er te komen". (Zwemster Annemarie Ver stappen in De Telegraaf) „In het profvoetbal bestaat nauwelijks vriendschap. Die spelers vormen meestal éénr mansbedrijfjes, die zich alleen maar richten op het eigenbe lang. De spelers zijn eikaars concurrenten. Peter Houtman is anders. Dat is echt een fijne knul. Hij speelt nu in de top •en daar is het helemaal moei lijk. Via hem zat ik vorig sei zoen bij Feyenoord op de tri bune. De sponsors die de transfer van Ruud Gullit heb ben betaald, hoorde ik die jongen helemaal afmaken. Die Gullit kon er niks van. Al zouden ze er vier ton bij in schieten, dan nog moest-ie maar verkocht worden. Dat zijn dezelfde mensen, die nu pronken met Gullit". (Voetballer Leen Swanen- burg van SVV in Trouw) „In Duitsland stond ik inder daad onder een waanzinnige belasting, toen bekend was geworden, dat ik volgend sei zoen voor Inter Milaan speel. In Italië, waar er een perscon ferentie was georganiseerd, is dat geld nauwelijks een on derwerp van gesprek. In Duitsland is het daarentegen thema nummer één, ook voor de media. Ik weet niet, hoe het Italiaanse volk over de transfersommen in het voet bal oordeelt, maar die media hebben zich daarover nauwe lijks uitgelaten. Ik geloof, dat #T V^j Leen Swanenburg: „Nauwe lijks vriendschap". die tien miljoen daar hele maal geen primaire rol speelt, maar juist de naam Rumme- nigge. Die naam staat daar ge woon gelijk aan succes. Als men dat zo wil, vooruit dan maar. Het maakt mij niet uit, of ik de last van de naam Karl-Heinz Rummenigge of van de man van tien miljoen met mij heb mee te torsen. Een last blijft het hoe dan ook". (Voetballer Karl-Heinz Rummenigge in Sport Zu rich) „Weet u, alleen bij recreatie sport is het zo, dat iedereen kan meedoen die wil. Voor mij zijn er geen gemakkelijke wedstrijden. Bij mij krijgt de ploeg voor elke wedstrijd een opgave, die moet worden op gelost. Zo moeten er tegen zwakkere tegenstanders va riaties worden geprobeerd. Dus, met tegenstanders als proefkonijnen moet mijn ei gen club Lohhof aan nieuwe spelconcepten voor de natio nale ploeg worden geholpen. Daarvoor is alleen maar plaats voor de beste volleybal- sters die in dit land voorhan den zijn". (Trainer Andrzej Niemczyk van de Westduitse volley baldames in Der Kicker) „Voortaan gaan wij met lage contracten werken, op basis van semi-profvoetbal. Ik moet een keuze uit de huidige groep maken. Zestien spelers blijven over. En dan moet er over een paar jaar wat door stoten uit Brands voetbal- school, want in het tweede loopt niemand rond, die ik kan gebruiken. De meeste jongens spelen daar al jaren in. Dat kon gemakkelijk, want in het verleden werd er gewoon een nieuwe man voor het A-elftal gekocht. AZ '67 zal dus geduld moeten hebben en bovenal moet het bestuur accepteren, dat wij geen top per meer zijn. Gerrit Peters, de secretaris en het financiële brein van de club, beseft dat, maar Klaas Molenaar heeft daar moeite mee. Die wil al tijd maar winnen en neemt geen genoegen met de tweede plaats. Bij verlies is hij niet te genieten. Maar wat kunnen we er aan doen? Ik zou dol graag drie spelers willen aan trekken. In elke linie een nieuwe onbevangen speler, die niets van de tradities van AZ '67 afweet. Het enige wat ik mag doen is spelers ruilen. Nee, het mooie, dikke boek AZ '67 is uit. Er komt een floddertje voor in de plaats". (Trainer Piet de Visser van AZ '67 in Het Parool) BRUSSEL Coach Guy Thijs stuurt vandaag noodge dwongen een experimenteel Belgisch voetbalelftal het veld in om in Warschau een vriendschappelijke wed strijd tegen Polen te spelen. Hij kan niet beschikken over zeven internationals, van wie in verband met het omkoopschandaal in België zijn geschorst. Debutant Walter de Greef van Anderlecht zal nu zijn opwach ting maken als rechterverdediger. Leo Clijsters van Waterschei is de nieuwe libero, Paul Lambrichts (Beveren) is voorstopper en Michel de Wolf (Gent) is gekozen als linkerverdediger. West-Duitsland De veel gekritiseerde Westduitse bondscoach Jupp Derwall heeft een beroep gedaan op de teamgeest van zijn spelers voor de interland van morgen in Straatsburg tegen Frankrijk (zonder Platini). Derwall riep zijn selectie gedurende twee uur bij elkaar om te proberen de instelling van de spelers, waar de laatste tijd nogal'wat aan mankeerde, te verbeteren. Overigens zal vooral doelman Schumacher met gemengde gevoelens naar het duel toeleven. Hij vreest een anti-stemming bij het publiek wegens zijn beruchte overtreding tijdens het laatste toernooi om de we reldtitel tegen de Fransman Battiston, die toen bewusteloos van het veld moest worden gedragen. Schuster Het bestuur van de Spaanse voetbalclub FC Barcelona heeft de Westduitse middenvelder Bernd Schuster te huur aangeboden aan de Franse club Olympique Marseille. Deze topclub wil ech ter eerst afwachten of er straks geld is voor deze transactie. Benfica Portugees voetbalkampioen Benfica zal wegens nalatigheid toch de boete moeten betalen van 7000 Zwitserse francs (bijna 10.000 gulden), die de UEFA heeft opgelegd wegens de ongeregeldhe den op de tribunes tijdens het duel voor het toernooi om de Eu ropa Cup voor landskampioenen met Liverpool op 21 maart. Tips voor Duindigt WASSENAAR Twee ren nen en negen draverijen staan morgenmiddag op het pro gramma van de Wassenaarse baan Duindigt. De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. GEULPRIJS: Ymola Hanover. Ya- rell Fortuna en Yok van de Lente. LINGEPRIJS: Waike Sypesteyn, Wonder Attack en Walele du Bois. NOORDPRIJS: Woraz Fez, Woerden en Walko Rodney. HARWICH PRIJS: Tango, Royal Prins en Wilandre Le Bref. IJSSELPRIJS; Very Good. Vico Bui tenzorg en Wil van de Lente. VECHTPRIJS: Verawood du Bois. Usta Fortuna en Terence Hill. SYDNEY RAAPHORSTPRIJS: Go Go, Happy Raaphorst en Ruediger. WAALPRIJS: Unsere Madel, Sir Sprookjeshof en Video Buitenzorg. MERWEDEPRIJS: Vino Buitenlust, Urica Marijke en Udet Ulandia. RIJNPRIJS: Ulaan, Scotch Oostwijck en Tony The Butler. HOLLANDS DIEPPRIJS: Yberflote Dartel, Yager Atlantic en Ysbrand Fortuna. De Engelsman Geoff Smith is dolblij met zijn goede tijd. BOSTON De Engelsman Geoff Smith heeft gisteren de 88e editie van de internationa le marathon van Boston, de oudste ter wereld, gewonnen. Ondanks de bijzonder slechte weersomstandigheden legde de 30-jarige Smith, een voor malige brandweerman uit Li verpool, het traject van 42 ki lometer en 195 meter af in de goede tijd van 2 uur, 10 minu ten en 32 seconden. Smith had een enorme voorsprong op nummer twee, de Amerikaan Gerry Vanesse (2.14.48). Bij de dames won de Nieuwzeelandse Lorraine Möller in 2.29,27, ook de tweede beste seizoentijd. Tom Lockhart naar Leiden LEIDEN Elmex Leiden heeft gisteren een nieuwe Amerikaan aangetrokken. Tom Lockhart komt als ver vanger van Don Cox. Laatst genoemde werd na zeer te leurstellende prestaties in de play-off's alsnog door de Leid se basketbalclub aan de kant gezet. Oorspronkelijk zou Cox tot november blijven. Nieuwkomer Tom Lockhart is een oude bekende van Leiden- coach Ruud Harrewijn. In het jaar dat Harrewijn de scepter zwaaide bij het Haarlemse Stars had hij onder meer Lockhart onder zijn hoede. Na het ter ziele gaan van de Haar lemse eredivisieploeg verhuis de Lockhart naar Helderse Noordkop. Toen het Harrewijn duidelijk werd dat Cox toch niet voldeed, kwam Lockhart in de belangstelling bij Leiden. Ook Jimmy Moore van het Amsterdamse Canadians werd gepolst. Met de komst van wat goedkopere Lockhart heeft Harrewijn het aantal routi niers binnen zijn ploeg opge voerd. Lockhart, die bekend staat als een goede schutter, is dertig jaar. Succesvolle start jeugdvoetbalweek KOUDEKERK De Koude- kerkse Jeugdvoetbalweek is wel zeer succesvol van start gegaan. Bij de a vond wedstrij den tussen uit A- en B-junio ren samengestelde spelers uit de Rijn en Veenstreek en hun leeftijdsgenoten van het Rot terdamse Feijenoord (uitslagen respectievelijk 1-5 en 0-1) wa ren maar liefst 1500 toeschou wers. Ook overdag was het een drukte van belang op het com plex van de VV Koudekerk. Na het ontvangst van de deel nemers aan de door Koude kerk opgezette voetbalweek, de kennismaking met de gast gezinnen bij wie de jeugdspe lers uit de Rijn- en Veenstreek een vijf dagen logeren en de lunch, begen de training onder deskundige leiding van Jan Jongbloed en Ajax-speler Keje Molenaar. Pier Tol (AZ'67), die ook aanwezig zou zijn, moest wegens een blessure verstek laten gaan. Vandaag werd de traning verzorgd door Spar taan Wouter Holverda. Van avond spelen de B- en A- teams van de Rijn en Veen streek tegen de B- en A-regio nalen van Ajax. Die wedstrij den beginnen respectievelijk om 18.30 uur en 20.15 uur. TAFELTENNIS EK landenteams in Moskou Dames: halve finales: Joegoslavië- Hongarije 3-1; Sovjet-Unie - Neder land 3-0, gedetailleerd Kloppenburg- -Popova 16-21, 9-21; Vriesekoop-Bu- latova 18-21, 21-14, 15-21; Vriese- cho-Slowakije 3-2. Plaats 9 t/m 12: West-Duitsland - Denemarken 3-1, Finland-Polen 3-0. Heren: Plaats 1 t/m 4: Polen-Zweden 5-3; Frankrijk - Tsjecho-Slowakije 5-2. Plaats 5 t/m 8. Joegoslavië-Noorwe- gen 5-0; Sovjet-Unie-Hongarije 5-3. Plaats 9 t/m 12: West-Duitsland - En geland 5-3; Bulgarije-Italië 5-4 Groep B. 2e categorie: Nederland- Zwitserland 5-1, gedetailleerd: Potton (Ned)-Renold 21-13, 21-15, Ron van Spanje-Miller 21-9. 21-18; Henk van Spanje-Busin 21-19, 21-18; Potton- -Miller 21-17, 22-24, 19-21; Henk van Spanje-Renold 21-16, 21-16; Ron van Spanje-Busin 21-12, 21-15. Nederland-Portugal 5-0, gedetail leerd: Vlieg-Portela 21-9, 21-15; Pot- ton-Fernandes 21-18, 21-10; Jaap van Spanje-Dias 21-19, 21-11, Vlieg-Fer- nandes 21-14, 2i-18, Van Spanje-Por- tela 21-15, 21-11. Eindstand; 1. Oostenrijk 5-10; 2. Ne derland 5-8; 3. Zwitserland 5-6; 4. België 5-4; 5. Luxemburg 5-2; 6. Por tugal 5-0 DAMMEN NK dames Zesde ronde: Celina Wolfs-Rieka Stobbe 1-1, Iepie Poepjes-Lenie Toonen 0-2; Karen van Lith-Mieke Heitmeier 1-1; Marjan van den Beu- kel-Barbara Graas 1-1; Leun Otten- Jacqueline Schouten 2-0. Stand: Otten 12 punten, 2. Toonen 10. 3. Heitmeier en Van Lith 8. 4. Van den Beukei. Graas en Stobbe 5. 8. Poepjes 3, 9. Schouten en Wolfs 2. VOLLEYBAL Lentebeker dames in Rheine 2e duel poule B Nederland - West- Duitsland jeugd 3-0; Spanje-Oosten- rijk 3-2. Stand: Nederland 2-4: 2. West-Duitsland jeugd 2-2; 3. Spanje 2-2; 4. Oostenrijk 2-0. Heren in Mallorca Nederland-Israel 3-0; Noorwegen- Fankrijk jeugd 3-1 Stand B: 1 Ne derland 2-4; 2. Israël2-2; 3 Noorwe gen 2-2; 4 Frankrijk jeugd 2-0 WIELRENNEN Ronde van Nedersaksen Zesde etappe: 1 Marx (WD1) 169 km in 3 uur 39 minuten en 27 seconden; 2. Sinovjev (Sov) op 52 sec; 3 Kluge (Wdl); 4 Wolf (Odl), 5 Bares (Tsj); 6. Popp (Oos); 7. Niemi (Fin); 8 Kappes (Wdl); 9 Spilauer (Oos); 10 (Joe); 17. Poels (Ned); 25. Van der Hulst (Ned); 34 Nijboer (Ned); 38 Van der Poel (Ned) z t. als Sinovjez; 80 Danse (Ned) op 12.01 min; 84. Ducrot (Ned). Algemeen klassement: 1 Sinovjev (Sov) 18 19 40; 2. Kühn (Odl)op 3 08 min; 3 Riis (Den) od 3.31, 4. Navolokin (Sov) op 4 08;

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15