~0ans van Manen - doet piano BEELD SPRAAK ian op tv l iS» 2(Ji5„T uet.,^orte t Op weg naar commerciëel en luchtig omroepbestel HET A-TEAM TREKT DOOR NEDERLAND ^DIO/TELEVISIE QeidóaQowuvnt MAANDAG 16 APRIL 1984 PAGINA 11 ort Rapej sloten). J flnnn Tnn flliamiilloi» atk IRUIL. ien een j kleine) bi ó-50% k<T reparatij belangs( documit wordt woensdag op te onderkennen. Die laatste OS-tv een avondje bevatten te weinig mogelijk- Jinst, een kans om een heden voor de driften waar in EN lee op te doen over hoe Jn derde net er uit zou ^szoDEjoeten zien. Op Ned. II a. vr bil-spel „Baby huilt op der buis, gevolgd door tn uur ballet van Hans in Manen en van uit- [aaierend staartwerk lorzien door films in voor linevisie". zilver van Manen uiting wil l ven. Hij schept zijn eigen (nieuwe) taal van de dans om te laten zien hoe de mannelij ke en de vrouwelijk danser in innerlijke gesteldheid zich tot elkaar verhouden. Aan trekken en afstoten, dat voortdurende spel dat bij het leven hoort. Men krijgt be wegingsfiguren te zien, waar in aarzeling en overgave in elkaar verglijden, een bijna eeuwig durende beweging, waarin momenten van ver- fct kan niet elke avond ar- laariemnUjek feest zijn, maar wel stolling optreden, die als ver- 071-I25^,gen de liefhebbers uitzien stilling overkomen en waar- lar Eerste Paasdag, waarop tymfony in D" door de oyal Ballet van de Britse luth Bank Show wordt iergenomen, en naar 9 mei, anneer het Ned. Dans heater andermaal zich ver- jept in „Symfonietta" van xi Kylian. oor het van Manen-ballet erd gekozen voor zijn „Pia- bvariaties", inzoverre type- ind voor zijn choreografisch erk, dat hij graag piano aan »et. Niet met de piano als jtgangspunt. Drijfveer voor zijn dansante ideeën blij- fn de menselijke relaties, de implicaties daarvan, de toe- figing tot de ander en ver- eigens het afstand nemen, et in verrukking opgaan in kaar en daarna het pijnlijke roces van de losmaking, dat elhaast ervaren wordt als lychiche ontbinding, uit de [braak waarvan, als ware et een chemisch proces, de ouwstof ontstaat voor nieu- re bloei, opleving. lie „Sarcasmen" op muziek an Prokovief, moderne dans raarin klassieke lijnen zijn bewegingsfases ontstaan. Hier treft de rit miek van de muziek en de emotie die zijn begin vindt bij de piano. Dat zet zich voort in „Trois Gnossiennes" op spinsels van Satie, de bedachtzame mu- ziek-ontwerper die zoveel peinzende melodiek in zijn composities doet. Van Manen haakt hierop in. Speelser en De kinderloze vrouw (Celia Nufaar) met het kind. Hans van Manen: „Die dames in „Pose" komen met hun voeten niet van de vloer, ten zij om zichzelf in beweging te zetten. Zij hebben daardoor een sterke binding met de aarde, waaruit hun onverzet telijkheid voortkomt". Hij maakt dit persoonlijke standpunt van hem ook dui delijk aan de hand van zijn liefhebberij, de fotografie van personen, het liefst naakten van zowel mannen als vrouwen. Het gaat hem niet om lichaamsdetails, maar om houdingen, waarin de mens zichzelf uitdrukt. Zijn foto's komen over als ge stolde dansposes. In alle dansen van van Ma nen ziet men het panta rhei, het oude Griekse begrip om aan te geven, dat het leven geen stilstand kent, ook niet het gemoedsleven, alles stroomt voortdurend, anti- en sympathieën vloeien af en aan. Deze toelichting op zijn werk door van Manen krijgt steun in fragmenten van vroeger werk, zoals „Twi light", „Situation", „Metafo ren" en „Live". In het ge sprek met hem en uit zijn „Pianovariaties" krijgt men zicht op werk en denkbeel den van deze balletgek. acrobatischer dan voordien, maar toch ook bij vlagen in gecompliceerde figuren te recht komend, waar de mo derne dans de gelegenheid toe biedt en die Satie aan reikt in zijn werk, vooral waar deze behoedzaam de raar A. Rachel Beaujean en Clint Farha in „Pianovariaties". diepten van het innerlijk af tast. Hier komen Kurt Jooss en Martha Graham om de hoek kijken, waaraan van Manen zich niet geneert te laven en te ontlenen, ingeslo ten het pantomimisch aftas ten in gelaatsuitdrukking en houding van handen. Het al tijddurende spel tussen de ge slachten krijgt hier duiding in dansvormen. GROEPSDANS In de „Pose" van Debussy tenslotte stapt van Manen over op de groepsdans, waar in vrouwen een gesloten blok vormen tegenover een man alleen, die het vrouwelijke als een onneembare veste er vaart, een feminime klonte ring waarin van Manen zijn persoonlijke gevoelens neer legt, de massa tegenover de eenling, waar bedreiging van uitgaat, in trage vormen ver werkt. Van zijn voorkeur voor de piano heeft Hans van Manen nooit een geheim gemaakt. Daar gaat hij in zijn eigen uitzending ook op in. Mééi dan welk instrument ook staat de piano zowel melo disch als ritmisch erg sterk. Hij ziet wel collega's met electronische muziek in de weer. De vervloeiende vor men daarvan resulteren in een minder markante rit miek. Dan hoort hij die colle ga's zeggen: „Bij die ping moeten jullie gelijktijdig in die positie arriveren. Dat lukt dan moeilijk, omdat juist die ping niet opvallend aan wezig is. Bij de piano komen dat soort complicaties niet voor. Van ziin balletten „Pianova riaties' zegt hij, dat die in derdaad een geposeerde in druk maken, maar dat kunst en pose nauw met elkaar te maken hebben. Alle theater kunst is pose, d.w.z. een posi tie innemen, waarmee men indruk maakt of iets over draagt aan publiek. BABY HUILT Vooraf aan het ballet het korte tv-spel „Baby huilt" van schrijfster Ada Volmer Weyland en regisseur Willy Breebaart. In ietwat trage beelden wordt het gevoelsle ven afgetast van een kinder loze, ongeveer 40-jarige vrouw (Celia Nuf aar), naast een al te nuchtere man, die last heeft van het gehuil van de baby van de buren (Fre- derik de Groot en Anke van 't Hof). Duidelijk twee paren die niet op hetzelfde spoor zitten. De kinderloze vrouw ervaart het gehuil als zielsmuziek, al thans spreekt het haar ver langen naar een kind aan in haar vrij troosteloze bestaan. In het contact tussen die bu ren vindt dit gegeven een verrassende oplossing, een psychische reactie van de vrouw, filmisch zichtbaar ge maakt. MIDDELBURG Als mensen voor abonneetelevisie dertig gul den per maand willen neertellen, dan doen ze dat zeker niet voor zware programma's over politiek, godsdienst, kunst en cul tuur. Het kabinet heeft in die zin met abonneetelevisie een eer ste stap gezet in de richting van een commerciëel, uitsluitend op de markt gericht omroepbestel. Evenwel kan de komst van abonneetelevisie juist het voortbestaan van principiële omroe pen bevorderen. Dit standpunt heeft de politicoloog prof. dr J.J. van Cuilenburg van de Vrije Universiteit in Amsterdam. Hij sprak er in Middel burg als hoogleraar in de communicatiewetenschap in een lezing over „De invloed van de media" voor het Regionaal Verband Zeeland van de VU-Vereniging. Hij vond de te verwachten ontwikkelingen verre van wenselijk. Hij meende dat er al lang wat tegen had moeten worden onder nomen. Het meest zei hij te verwachten van ons schoolsysteem, waarin eigenlijk al lang een vak als mediakunde een plaats zou moeten hebben. Op school wordt maar weinig aandacht besteed aan iets waar onze kinderen nu en later toch een groot deel van hun vrije tijd mee vullen, de media. Het belang van mediakunde kan volgens prof. Van Cuilenburg nauwelijks worden ontkend. Willen toe komstige generaties een idee hebben van wat de media met hen doen en van hoeveel betekenis een omroepsysteem op levensbe- schouwelijkse basis kan zijn, dan zal het hen door ons verteld en duidelijk gemaakt moeten worden. Sprekend over de toekomst van het omroepbestel zag prof. Van Cuilenburg een dictaat van de techniek en de economie. Er hangt een satelliet dus komt er satelliettelevisie, er zijn frequen ties dus komt er een derde net, er liggen kabels dus er komt abonneetelevisie. Voor hem rees het toekomstbeeld op van een verdergaande vertrossing van de media, vervlakking in aanbod die resulteert in een sterke nadruk op amusement. Niet alleen de televisie, ook de wereld van de pers lijdt aan ver vlakking, aldus de hoogleraar. De strijd ertegen is, wat de televi sie betreft, al verloren. Daar valt weinig meer aan te doen. De TROS en Veronica zullen verder groeien en principiële omroe pen als NCRV en KRO komen op de lange duur in de rode cij fers. Zij behoeven nochtans niet bevreesd te zijn voor teloorgaan van hun ideeën. Hoe ver de vervlakking ook doordringt, altijd zullen zij een beroep kunnen doen op een stabiele achterban. Niemand kan de kijker ervan afhouden uitsluitend naar amuse ment te kijken, aldus Van Cuilenburg. Als het Nederlandse volk hecht aan principiële omroepen zoals de NCRV, moet dit blijken uit ledentallen en kijkdichtheidscijfers, meende hij. Hij stelde dat de samenleving geen publiek omroepbestel over eind te houden heeft ten bate van gemakkelijk, pretentieloos amusement. Het is in de eerste plaats bedoeld voor levens- en maatschappijbeschouwing, voor nieuws, informatie, kunst en cultuur. Wie weinig levensbeschouwing heeft uit te dragen, verliest de strijd met de abonneetelevisie als eerste, aldus Van Cuilenburg. Principiële omroepen hoeven dan ook veel minder beducht te zijn als ze doen waarvoor ze bedoeld waren dan omroepen zon der geestelijke achtergrond. Veel amusement kan rustig aan de abonneetelevisie worden overgelaten. Wellicht en hopelijk is er het onbedoelde belangrij ke neveneffect dat verdere vertrossing van ons publieke om roepbestel wordt tegengegaan. In die zin is de keuze van het ka binet zo'n gekke nog niet, aldus prof. Van Cuilenburg. NOORDWIJK Het complete A-Team, dat elke zaterdagavond op de beeldbuis via de TROS spannende avonturen beleeft, trekt door ons land en doet ook Noordwijkerhout aan. Het landt Tweede Paasdag 's ochtends om half 10 op de strand boulevard in Harderwijk. Het team bestaat uit Hannibal, Mr.B.A., Murdock en Face. Het A-Team trekt door ons land per KLM helikopter en doet verder nog Tessel aan, Renesse, Valkenswaard, Sneek en Zandvoort oelichting npische irtkwis ie uitzendingen verdeeld tie avond zendt de NCRV I tionale Olympisch Sport pit, waarvan de organisa- handen is van het Neder- Olympisch Comité. II provinciale jeugd teams en met hun kennis op het id van sport en spelregels iet goud, zilver en brons, leelnemers zijn geselec- 1 uit de eerder gehouden hciale Jeugd Olympische v en de kwis op zich loopt vooruit op de Nationale tl Olympische Dag, die op ei a.s. op Papendal wordt iiden. De NCRV zal van tlag rechtstreeks verslag sngen in een vier uur du- programma. I om 18.55 uur. teven van Jezus i Nazareth van de trouwste votgetin- van Jezus blijkt Maria lalena (Ann Bancroft) te Wanneer Jezus bij Jozef Arimathea op bezoek is, t ze zich aan Jezus' voe- Deze laat haar echter op- en vergeeft haar haar bn. Jezus voelt echter dat jd nadert om naar Jeruza- terug te keren. Op zijn I wekt hij Lazarus uit de I op. En terwijl hij Jeruza- op zijn ezel binnenrijdt, hij tot zijn grote ergernis er in Jeruzalem zaken wor- gedaan. De kooplui \pt hij de tempel uit. Ba as (Stacy Keach) benadert vervolgens met de bood- p, dat het volk bereid is tegen de Romeinen te ten. Jezus drukt hem op hart, begrip voor de Ro ten te hebben en als Jezus I een knecht van een cen- op wonderbaarlijke wijze lest. is Barabbas ervan tuigd, dat Jezus een ld van de Romeinen is. II om 19.20 uur. »sen Keulen en tijs te Goede Week heeft het Vamma Tussen Keulen en P" gekozen voor het the- lijden. Ter voorbereiding de redactie enkele we geleden de luisteraars van radioprogramma Ratel hun lijdenservaringen. In fitzending vanavond komen 'Ie mensen aan het woord, omgaan met lijden en de lie van het geloof komen eens ter sprake. II om 21.35 uur. Nederland NEDERLAND 1 VOO 16.00 Tineke. Programma van Tineke de Nooij. TELEAC 18.25 Turken, Marokkanen, Nederlanders (5), de posi tie van de vrouw. NCRV 18.55 Olympische sportkwis '84. Rechtstreeks vanuit de Meerpaal in Dronten. 12 jeugdteams worden getest op hun kennis van sport en de spelregels. Presentatie: Judith Bos en Dick Pas- schier. (zie toelichting). NOS 20.00 Journaal. NCRV 20.28 Olympische sportkwis '84, vervolg. 21.10 Schoppentroef (2), tv- -serie over de amateur voetbalclub HDL. Het be stuur van HDL komt in de problemen als sponser Van Walraven weigert geld voor nieuwe douches te geven. 21.35 Olympische sportkwis '84, finale. 21.55 Hier en nu, aktualiteiten- rubriek. 22.35 Weg van de snelweg (4). Afl.: De Loire-streek. 22.3Q Hill Street Blues, tv-se- rie. Er begint licht te komen In de zaak van de vermoor de advocate, al heeft Calle- tano nog zo zijn twijfels. 23.50 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.25 Staatsloterij. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. KRO 19.12 Tom en Jerry, tekenfilm. 19.20 Het leven van Jezus van Nazareth (3), filmcyclus van Franco Zeffirelli. Met: Ro bert Powell, Olivia Hussey, Yorgo Voyagis e.a. (zie toe lichting). 20.55 Sport op maandag. Een kritische beschouwing van aktuele sportgebeurtenis sen. Presentatie: Kees Jansma en Dieuwertje Blok. 21.35 Tussen Keulen en Pa rijs. Programma over ge loof, levensbeschouwing en samenleving, (zie toelich ting). NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. Ver slag van de vandaag gehou den hoorzitting in het kader van de parlementaire en quête over RSV. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.05 Teleac: Let's swing, herh. 3. Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.10 10 Graden östlicher Lange. Reis door de Bondsrepubliek. 17.20 Besuch bei den Besuchem, jeugdprogramma. 18.00 Hier und heute. 18.25 Musik-Convoy. 19.00 Maggie Forbes. 20.00 Tagesschau. 20.15 Der Glücksritter (8), de avon turen van Robert Curwich. Bettina heeft in het kamp van de spoorwe garbeiders een korte en weemoedige ontmoeting met Robert. Ze weten al lebei, dat de tijd niet teruggedraaid kan worden. Over een paar dagen zal ze met Roedern trouwen. Toch biedt Bettina aan Robert te helpen, maar deze weigert. Aansl.: Ein Platz an der Sonne. 21.15 Prager Notizen, reportage uit Tsjechoslowakije. 21.45 New York, New York, pro gramma van Werner Baecker. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Traumland, Amerikaanse speelfilm uit 1982. Met: Joanne Cray- ton, Henry Butler, Harold Dejan en de Olympla Brass Band. Regie: Oz Scott. 00.20 Tagesschau. DUITSLAND 2 16.00 Heute. 16.04 Lernen ist menschtich (3). Daarna: Grundschule (3). Aansl.: Heu- te-Schlagzeilen. 16.35 Lassies Abenteuer. Afl.: Dat Is mijn oude Barney. 17.00 Heute. Aansl.: Aus der Lan- dern. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Ein Colt für alle Falie. Afl.: Carrière van een aap. Aansl.: Heu- te-Schlagzeilen. 18.20 Ein Colt für alle Falie, vervolg. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Schwarzwald - ade? Een kuur oord temidden van zieke bomen. Het Zwarte Woud wordt bedreigd door de zure regen, het gevolg van de vervui ling door de industrie. De toeristische centra verkeren in staat van alarm. Nog steeds zijn de bossen groen. De meeste toeristen hebben van de ver vuiling nog niets gemerkt, maar wat gebeurt er als er niets gebeurt? 20.15 The Ladykillers, Engelse speel film uit 1955 van Alexander Macken- drick. Met: Alec Guinness, Cecil Par ker, Herbert Lom e.a. 21.45 Heute-journal. 22.05 Mil dem Traume gemalt, re portage over het thema dromen in de schilderkunst. 22.50 Mandala - Die blinden Augen des Herzens, Zuidkoreaanse speel film uit 1981. Met: Chon Musong, An Songgi, Kim Jongsu e.a. 00.30 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Tv-cursus Duits. 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Ich stelle mich... 21.45 Landesspiegel, documentaire over de Ravenburger Spinnerei. 22.15 Das Kind Helen Keiler, Ameri kaanse tv-film van Paul Aaron. Met o.a.: Melissa Gilbert, Patty Duke Astin en Diana Muldaur. 23.45 Journaaal. Weerman Armand Pien tracht vanavond weer het weder te voorspellen op BRT I om 20.10 uur. BRT 1 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Kameleon, jongerenprogram ma. 18.30 Take it easy. Deel 4 - Les 1. 19.00 Uitzending door derden. Pro gramma van Het Vrije Woord. 19.40 Paardekoersen, mededelingen en programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 De parel aan de kroon (7), En gelse serie. 21.15 Musicomicolor, muzikaal amu sementsprogramma, uitgevoerd door „De Nieuwe Snaar". 21.50 Horizon (4). Populair-weten- schappelijk magazine. 22.30 Paardekoersen, Journaal en Coda. „Density" van Roland Jooris. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Breakpoint (3),Engelse serie over twee jonge tennisspelers. 19.25 Juke Box. 19.30 Tijdrover. Lieve plantjes. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Extra-Time, sportprogramma. 22.00 Toto-prognose. 22.05 Elektron, programma met pop muziek en wetenschap (herh.). RTBF 1 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumenfentips. 19.30 Journaal. 20.00 Mary Jane a crié la nuit der- nière, tv-film van Allen Relsner. Met: Susan Dey, John R. Vernon en Kevin McCarthy, Aansl.: Discussie over kin dermishandeling. 22.50 Journaal. TV 5 19.00 Champs Elysées. Gevarieerd programma. 20.30 Papa Poule. Komische serie. 21.22 Carnets de I' aventure: „Saint Brandon". Engeland BBC 1 18.00 Newsround met Paul McDo well. 18.10 Blue Peter, kinderserie. 18.40 Journaal. 18.55 Regionale magazines. 19.40 The BBC Young Musician of the Year, halve finale - piano. 20.10 Blue Thunder, tv-serie. 21.05 Cops and Robbers, Ameri kaanse speelfilm uit 1973. Met: Cliff Gorman, Joseph Bologna, Dick Ward e.a. Regie: Aram Avakian. 00.15 Film '84. 00.45 Seven days that changed the world, overweging. 00.50 Nieuwsoverzicht en weerbe richt. BBC 2 18.10 Open University. 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti- 18 40 The summer of my German soldier, Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Michael Tuchner. De vriend schap tussen een Joods meisje en een nazi-krijgsgevangene. 20.20 English Journey (4), Liverpool. 21.00 Call my Bluff, spelprogramma. 21.30 Sporting chance. 22.00 The fainthearted feminist (5), tv-serie. 22.30 Horizon. Afl.: The Hillside Strangler (1). 23.30 Newsnight. 00.15 Photo Assignment. 00.45 Open University. ITV -18.00 Dangermouse. 18.15 Joanie loves Chachi. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.30 Different strokes. The cricket. 20.00 What's my line? 20.30 Coronation Street. 21.00 Kit Curran's radio show. Komi sche serie. 22.00 The master of Ballantrae, tv- bewerking van de historische roman van R.L. Stevenson. Met o.a. Michael York. 23.00 News at ten. 23.30 Anglia reports. 00.00 Hill Street Blues. 01.00 All kinds of country. 01.30 What prayer means to me. Scène uit „The master of Bal lantrae". een tv-bewerking met daarin Michael York en Finola Hughes. ITV 22.00 uur. NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. 13.00 Nieuws voor doven. 15.30 RVU: Haal je recht. Afl. 1: Afroepcontracten. NCRV 16.00 James Herriot, tv-serie. Als er een onbekende bezoeker voor mrs. Hall komt, vermoedt Tristan dat de huishoudster op het liefdespad is. 16.50 Anna, Ciro en Co, Italiaanse jeugdserie. DUITSLAND 1 09.25 Sesamstrasse. 10.00 Tages schau en Tagesthemen. 10.03 Der Glücksritter (8), herh. 11.05 Schwar zwald - ade? (herh.). 12.10 New York, New York. 12.55 Persover zicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Tele- tekst-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Gottseidank ist wieder Leben da, reportage over een ex-drugsver slaafde. 16.55 Spass am Dienstag, kinderprogramma. 17.50 Tages schau. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.57 Program ma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Mosaik. 16.35 Ravioli (8), tv-serie. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Waldheimat, tv-serie. DUITSLAND 3 WDF 09.25 Sesamstrasse. 17.30 Ar beit - Beispiele für Ihre Humanise- rung (7). RTBF 1 12.00 Teletekst. 15.00 Ecran des va- cances. 16.00 La maison de „Per- sonne", Engelse jeugdserie. 16.25 Le temps des as (5), tv-serie. 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, magazine. 10.00 Scooby Doo, tekenfilmserie. 10.25 Go with Noakes (2). 10 55 Secret Squirrel, kinderprogramma. 11.00 Why don't you?, kinderprogramma. 11.25 Ivor the engine, tekenfilm. 11.30 Play school. 13.20 Seven days that changed the world, overweging. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 Little Misses en Mister Men, kinderserie. 15.00 Loving You, Amerikaanse speelfilm uit 1957 van Hal Kanter. 16.35 Tekenfilm. 16 55 Play school, it's Tuesday. 17.20 The Hunter. 17.25 Professor Potter's problems (3). 17.40 Cheggers plays póp. 07.25 Tv-am. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Cockleshell Bay. 13.10 Rain bow. 13.30 Gardens for all. 14 00 News at One. 14.20 Anglia News. 14.30 A plus. 15.00 Crown court. 15.30 That's Hollywood. 16.00 Mr. and Mrs. 16 30 Miracles take longer. 17.00 Cockleshell bay. 17.15 Bat- fink. 17.20 On safari. 17.45 CB-tv Channel 14. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. 16.05 Maandagmiddagmagazine. 17.55 Meded. (NOS) 18.15 Het jour nalistenforum. 19.02 TROS Country. 20.03 En nu de moraal. 20.30 Cafe chantant. 21.02 Aktua Sportcafe. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. AVRO: 0.02 Easy listening. 2.02 AVRO's Service Station. 6.02 Auto in? AVRO aan HILVERSUM 2 P.P.: 18.20 Uitz. van de Centrum Partij. 18.30 Uitz. van de Zevende Dags Adventisten. 18.45 Uitz. van de Bond zonder Naam. VOO: 18.50 Veronica sport (19.00 Nws). 19.30 Veronica nws.radio. 19.33 Confrontatie (20.00 Nws). 20.30 Veronica Nws.radio. 20.33 Trend. Teleac: 21.30 Let's swing, herh. 3. 22.00 Onderwijskunde (8). VOO: 22.30 Nws. 22.40 Veronica nws.radio. 23.00 Het zwarte gat. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 17.56 Per saldo. NOS: 18.04 De avondspits. AVRO: 19.02 Stennes. 20.03 Folklive. 21.02 El pee-uur. 22.02 Candlelight. 23.02 AVRO's Swingtlme. HILVERSUM 4 16.20 Mux. van Dvo rak. VARA: 20.00 Kamermuz. uit de twintigste eeuw. 21.15 Minder beken de werken v. R. Strauss. 22.00 Jazz op vier. HILVERSUM S (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19 30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND 16 30 Informatief magazine. T/m 18.00 ieder uur Rijn mond-nieuws In aansluiting op het ANP-nleuws. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nws. AVRO: 7.02 Auto in? AVRO aan. verv. 9.03 Steunpunt. 9.08 Arbeidsvitami nen. 11.15 Uit is in. 11.30 Rita en Daphne. 12.03 Muzikaal onthaal 13.05 AVRO's .radiojourn. 13.20 De AVRO diligence. 13.57 Per saldo. 14.03 Mazzel. 15.03 De tweede ron de. 16.02 Hersengymnastiek. 16.30 Kom 'ns langs in „Des Indes". HILVERSUM 2 KRO 7.00 Nws. 7.10 Echo-kort. 7.12 Het levende woord. 7.20 Echo. 8.55 Postbus 900. NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstan den. 9.30 Nws. KRO: 9.33 Als je haar maar goed zit. 10.00 Angels en klem men. (10.30 Nws.) 11.00 Ouder wor den we allemaal. 11.30 Nws. 11.33 Met Anne. 12 00 Kruispunt. Ovar ii.voorl.: 12 16 Uitz. v.d. landbouw. NOS. 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw 12.30 Nws. KRO: 12.36 Echo. 13 00 Nws. 13 10 Echo-politiek 13.30 Nws. 13.33 Schoolradio. 14 30 Nws. Feduco 14.32 Open Schoottijd- -Thema 23. Hoe vertel ik „het". NOS 15.03 NOS-Ombudsman. 15.30 Nws. 15 32 Een leven lang. TROS: 16.00 TROS Nws show HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. VARA: Van 7.00-18.00 Aktualitetten via Dingen van de dag 7.02 Gesode- meurders. 9 03 In afwachting van... 1103 Doorloper. 12.03 Paviljoen 3. 14.03 Peter Holland. 16.03 De verruk kelijke 15. HILVERSUM 4 TROS: 7.00 Nws. 7.02 Een goede morgen met Ruud Bos. (8.00 Nws). 9.00 Continu klassiek. 10.45 TROS Concertzaal. Promenade Ork met solist. 13 00 Nws. 13.05 De klass. top tien. NCRV: 14.00 Vocaal recital. 14.35 In kleine bezetting. Conc. door het Yuval Trio. 15.15 Be roemde soloconcerten. Werken v Mozart. 16.00 Literama. of: Het kunstbedrijf. 16.45 Woord in de mid dag. RADIO RIJNMOND 07 30 en 16 30 In formatief magazine. Van 7 00 t/m 18 00 ieder uur Rijnmond-nieuws in aansluiting op het ANP-nieuws.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 11